16:5100
SON DAKİKA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Haberleri

  Kavak'ta SYDV Yardımları

  Kavak'ta SYDV Yardımları

  Samsun'un Kavak ilçesinde şehit aileleri, gaziler ve yoksul ailelere bayram öncesi, toplam 70 bin lira para yardımı yapıldı. (Dün 15:45)

   

  Muş'ta Öğrencilere Giyim Yardımı

  Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kentte ihtiyaç sahibi 20 öğrenciye, giysi yardımında bulundu. (Dün 15:19)

   

  Sağank Hatay'ı Vurdu

  Sağank Hatay'ı Vurdu

  Dörtyol ilçesinde etkili sağanağın ardından evleri zarar gören 10 aileye para yardımı yapıldı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Kaymakamlık ve Belediye İş-Kur ile İş Protokolü İmzaladı

  Kaymakamlık ve Belediye İş-Kur ile İş Protokolü İmzaladı

  Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Bitlis İl Müdürlüğü, Ahlat İlçe Kaymakamlığı ve Ahlat Belediyesi ile Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 8.5 ay süreyle çalıştırılacak olan işçiler için iş protokolü imzaladı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Erzin'de Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor

  Erzin'de Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor

  Hatay'ın Erzin İlçesi'nde 4 kişinin ölümüne, 1 kişinin de kaybolmasına neden olan sel felaketi sonrası Hatay Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ilçede hasar tespit çalışması başlattı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Erzin'de Selin Açtığı Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor

  Erzin'de Selin Açtığı Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor

  Hatay'ın Erzin İlçesi'nde 4 kişinin öldüğü, 1 kişinin de kaybolduğu sel felaketi sonrası Hatay Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ilçede hasar tespit çalışması başlattı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Erzin'deki Sel

  Erzin'deki Sel

  Hatay Valiliği sel baskınında ilk belirlemelere göre 15 aracın zarar gördüğünü, bölgeden 291 kişinin tahliye edildiğini bildirdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Çatısız Evin" Çocukları Topluma Kazandırılıyor

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, dilencilik yapan, araç önlerini keserek para toplayan çocukların topluma kazandırılması için başlatılan "Masum Eller Kirlenmesin" projesi kapsamında, eğitimine ara veren 4 öğrencinin okula geri dönmesi sağlandı, sağlık problemi yaşayan bir çocuğun da tedavisine başlandı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Hatay'daki Sel Felaketi

  Hatay'daki Sel Felaketi

  Hatay’ın Erzin ilçesinde 4 kişinin hayatını kaybettiği sel baskınında kaybolan kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Uşak'taki Fırtına

  Uşak Valisi Seddar Yavuz : "Fırtınadan etkilenen evlerle ilgili hasar tespit çalışmarı sürüyor" (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Hatay'daki Sağanak

  Hatay'daki Sağanak

  Dörtyol ilçesinde derenin taşması sonucu 10 evi su bastı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ordu'da Yeni Ev Projesi

  Ordu'da Yeni Ev Projesi

  Ordu'da yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinin temizliği ve kişisel bakımları, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca hazırlanan ve yürütülen 'Güzel Evim' projesi kapsamında yapılıyor. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ordu'da 'Güzel Evim' Projesi

  Ordu'da 'Güzel Evim' Projesi

  Ordu’da yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinin temizliği ve kişisel bakımları, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca hazırlanan ve yürütülen ’Güzel Evim’ projesi kapsamında yapılıyor. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Uşak'ta Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Uşak'ta Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Uşak Valisi Yavuz: "İl genelinde etkili olan fırtına bazı evlerde hasara neden oldu." (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Uşak'ta Fırtına

  Uşak'ta Fırtına

  Uşak Valisi Yavuz: "İl genelinde etkili olan fırtına bazı evlerde hasara neden oldu" (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  80 Kişilik "Temizlik İşçisi" Alımına 300 Kadın Başvurdu

  80 kişilik "temizlik işçisi" alımına 300 kadın başvurdu- İşçi alımında, kadın sığınma evinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alan, dul, çocuklarıyla yaşayan veya eşi tarafından terk edilmiş kadınlara öncelik tanındığı bildirildiBİLECİK (AA) - Bilecik'te, 8 ay çalıştırılacak 80 kişilik temizlik işçisi için 300 kadın başvuruda bulundu. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

 

  Bilecik'te 80 Kişilik Temizlik İşçisi Alımına 300 Kadın Başvurdu

  Bilecik'te, 8 ay çalıştırılacak 80 kişilik temizlik işçisi için 300 kadın başvuruda bulundu. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Çorak Topraklar Çilekle Hayat Buldu

  Çorak Topraklar Çilekle Hayat Buldu

  İskilip'in Şeyh köyünde üç yıl önce İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve İskilip Kaymakamlığı'nın destekleri başlatılan organik çilek üretimi yaygınlaşıyor. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Kırıkhan'da 'Üreten Kadınlar' Projesi

  Kırıkhan'da "Üreten Kadınlar" Projesi

  Kırıkhan Kaymakamlığı tarafından yürütülen "Üreten Kadınlar" projesi kapsamında 15 kadın el işi yapıp satarak aile bütçesine katkı sağlıyor. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Halkapınar Kaymakamı Kocabey, Mahalle ve Okul Ziyaretlerinde

  Halkapınar Kaymakamı Kocabey, Mahalle ve Okul Ziyaretlerinde

  Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, ihtiyaç sahibi aileler ile bazı okulları ziyaret etti. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Sydv'den 216 Aileye Kurban Bayramı Yardımı

  Sydv'den 216 Aileye Kurban Bayramı Yardımı

  Sarayönü Kaymakamı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanı Harun Yücel, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde bulunan 216 aileye para yardımı yapıldığını açıkladı. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Alaplı'da Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

  Alaplı'da Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

  Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, kurban kesim ve satış yerleri belirlendi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  İhtiyaç Sahibi Ailelere Yakacak Yardımı

  İhtiyaç Sahibi Ailelere Yakacak Yardımı

  Karabük Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) İl Müdürü Yasemin Canbaz, yaklaşan kış mevsimi öncesi ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı yapmaya başladılarını söyledi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Derik Kaymakamı Demirci İçin Veda Yemeği Verildi

  Son Kaymakamlar Kararnamesi ile Çorum’un Mecitözü Kaymakamlığı’na atanan Derik İlçe Kaymakamı Ahmet Demirci için veda yemeği verildi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Gazipaşa Sydv 60 Yaşlıya Hizmet Verdi

  Gazipaşa Sydv 60 Yaşlıya Hizmet Verdi

  Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın(SYDV) hayata geçirdiği “Yalnız Değilsiniz, Yanınızdayız” projesi kapsamında 60 yaşlı ve yalnız yaşayan kişilere her ay düzenli hizmet verildi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Muratlı'da İhtiyaç Sahiplerine Kömür Dağıtıldı

  Muratlı'da İhtiyaç Sahiplerine Kömür Dağıtıldı

  Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevlileri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara kışlık kömür dağıtımı yaptı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Muş'ta 20 Bin Aileye 20 Bin Ton Kömür Yardımı

  Muş'ta 20 Bin Aileye 20 Bin Ton Kömür Yardımı

  Muş Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, vakıf sistemine kayıtlı yaklaşık 20 bin aileye 20 bin ton linyit kömürü dağıtım işlemlerine başladı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Başarılı Personeller Kaymakam Tarafından Ödüllendirildi

  Batman Sason Kaymakamı Cihat Arık, ilçenin çeşitli kurumlarında görevlerini yerine getirirken üstün gayret, titizlik gösteren personelleri başarı belgesiyle ödüllendirdi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Malkara SYDV Yardımları

  Malkara Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi bin 201 aileye nakdi yardım yapıldı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Bebka Bilecik'e 6 Proje Onayladı

  Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2014 yılı Teknik Destek Programı temmuz-ağustos değerlendirme sonuçlarını açıklandı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Yetim çocuklara kırtasiye yardımı -

  Yetim çocuklara kırtasiye yardımı -

  Türkoğlu Kaymakamlığı Kadın Akademisi ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde yetim öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  İhtiyaç Sahibi 5 Aile Evlerine Kavuştu

  İhtiyaç Sahibi 5 Aile Evlerine Kavuştu

  Ardahan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için yaptırılan evlerin anahtarları teslim edildi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Kumru'da Hayvancılığa Destek

  Kumru'da Hayvancılığa Destek

  Ordu’nun Kumru İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çiftçilere 140 koyun ve 7 koç dağıtımı yaptı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Kahramanmaraş'ta Yetim Çocuklara Kırtasiye Yardımı

  Türkoğlu Kaymakamlığı Kadın Akademisi ve İHH işbirliğinde temin edilen yardım malzemeleri 65 öğrenciye teslim edildi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ardahan'da İhtiyaç Sahibi 5 Aile Evlerine Kavuştu

  Ardahan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi aileler için yaptırdığı evlerin anahtarlarını teslim etti. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Bozüyük Trsm'den Kaymakam Kaykaç'a Ziyaret

  Bozüyük Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM), Pazaryeri Kaymakam Vekili Eyüp Kaykaç'ı ziyaret etti. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Sason Sydv'den Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı

  Sason Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 607 öğrenciye eğitim yardımı yapıldı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  25 Yaşındaki Gence Araban Kaymakamı Karabektaş Sahip Çıktı

  25 Yaşındaki Gence Araban Kaymakamı Karabektaş Sahip Çıktı

  Gaziantep’in Araban ilçesindeki Hemanjion (Damar Beni) hastalığından kurtulmak için yardım bekleyen 25 yaşındaki Yusuf Yılmaz’a Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş sahip çıktı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Kaymakam Okur: Seyhan, Adana'nın Omurgasıdır

  Kaymakam Okur: Seyhan, Adana'nın Omurgasıdır

  Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda ilçenin Adana’nın omurgası, belkemiği olduğunu belirterek, “Bu güzel ilçeye layık olduğu hizmetleri verebilmek için çaba harcıyoruz. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Biga'da ve Çan'da Yağmur Su Baskınlarına Neden Oldu

  Biga'da ve Çan'da Yağmur Su Baskınlarına Neden Oldu

  Çanakkale'nin Biga ve Çan ilçelerinde şiddetli sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Sel Bir Köyü Yuttu

  Sel Bir Köyü Yuttu

  Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Yolindi köyünü sel vurdu. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.09.2014 16:51:54. #1.12#