SON DAKİKA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Haberleri

 • 11:56Evi Yanan Vatandaşa Yeni EvPazaryeri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından evi yanan kişiye yaptırılan evi teslim edildi.
 • 14:35Hayrabolu Sydv YardımlarıHayrabolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahibi 324 vatandaşa yardım yaptı.
 • 15:42Sara Hastası Kadın İlaçlarını AlamıyorSara Hastası Kadın İlaçlarını AlamıyorÇanakkale merkeze bağlı Kalafat Köyü'nde yalnız yaşayan sara hastası 60 yaşındaki Adile Şen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen aylık 200 lira ve komşularının yardımıyla geçinmeye çalıştığını, hastalığı için aylık 70- 100 lira arası tutan ilaçlarını ise alamadığını söyledi.
 • 12:25Çanakkale Sara Hastası Kadın İlaç Parası İçin Yardım BekliyorÇanakkale Sara Hastası Kadın İlaç Parası İçin Yardım BekliyorSara hastası kadın ilaç parası için yardım bekliyor Çanakkale merkeze bağlı Kalafat Köyü'nde yaşayan 60 yaşındaki Adile Şen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen aylık 200 lirayla geçimini güçlükle sağladığını, sara hastalığı için aylık 70-100 lira arası tutan ilaçlarını karşılayamadığını söyledi.
 • 18:05Alaplı'da Gençlik Merkezi İhaleye ÇıkıyorAlaplı'da Gençlik Merkezi İhaleye ÇıkıyorAK Parti Alaplı ilçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı’da gençlere hizmet edecek olan Gençlik Merkezi’nin Ağustos ayında ihaleye çıkacağını söyledi.
 • 17:19Özalp'te Aile Kültür Merkezi AçıldıÖzalp Kaymakamı İsmail Çiçek, ilçede ikinci Aile Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı.
 • 09:34Aile İçi Şiddetin Önlenmesi İçin, Bütün Kurumların Duyarlı Olması GerekiyorAile İçi Şiddetin Önlenmesi İçin, Bütün Kurumların Duyarlı Olması Gerekiyor"Mersin’in merkez Yenişehir Kaymakamlığı’nda, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik kurumlar arası değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 09:33Adıyman'da 47 Derecede Kömür DağıtıldıAdıyman'da 47 Derecede Kömür DağıtıldıAdıyaman’da, 47 derece sıcaklıkta başlayan kömür dağıtımına vatandaşlar ilgi göstermedi.
 • 18:24Acı GerçekAcı GerçekOrdu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yürütülen sosyal projelere maddi, manevi ve el emeği ile destek sağlayan kişi, firma, kurum ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ve başarı belgesi teslim töreni yapıldı.
 • 14:08Kırıkkale'de Kimsesiz Kadına Devlet EliSulakyurt ilçesinde kimsesiz olduğu belirtilen bir kadına İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ev yaptırılıyor.
 • 18:00Çalışan Kadınlar Mutlu Yarınlar Projesi İmzalandıÇalışan Kadınlar Mutlu Yarınlar Projesi İmzalandıEdirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle hayata geçirilecek ‘Çalışan Kadınlar Mutlu Yarınlar’ isimli projenin sözleşmesi imzalandı.
 • 15:09Engelli Vatandaşlara Akülü Araç Hediye EdildiEngelli Vatandaşlara Akülü Araç Hediye Edildiİhtiyaç sahibi engelli 2 vatandaşa akülü araç hediye edildi.
 • 13:51Sandıklı Kaymakamı Arıcan'dan Yaşlılara ZiyaretSandıklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın Evde Yaşlı Bakım Projesi olan "Artık Yalnız Değilsiniz" projesi kapsamında hizmetten yararlanan yaşlıları, Kaymakam Faik Arıcan ziyaret etti.
 • 11:06Engeller İskep'le AşılıyorEngeller İskep'le AşılıyorBursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İstihdam için Koordinasyon ve Eğitim Projesi'yle dezavantajlı bireylerin ekonomik ve sosyal entegrasyonu önündeki engeller bir bir kaldırılıyor.
 • 17:24Minik Yaren'in Tek Hayali Akülü AraçMinik Yaren'in Tek Hayali Akülü AraçOrdu'da doğuştan sağ kolu ve iki bacağı bulunmayan 7 yaşındaki Yaren Ömerustaoğlu, yaşama sevincini hiç kaybetmedi.
 • 11:16Ordu'da Sünnet ŞöleniOrdu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca sünnet şöleni düzenlendi.
 • 10:19Ordu'da Toplu Sünnet ŞöleniOrdu'da Toplu Sünnet ŞöleniOrdu’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 743 çocuk için ‘Sünnet Şöleni’ düzenlendi.
 • 12:06Suşehri'den Kısa KısaSuşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Tatar köyünde incelemelerde bulundu.
 • 13:40Vali Tapsız, Okul ve Yurt İnşaatı İncelemelerine Devam EdiyorVali Tapsız, Okul ve Yurt İnşaatı İncelemelerine Devam EdiyorVali Süleyman Tapsız, Kilis Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İl Özel İdaresi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Ekrem Çetin Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesine yapılmakta olan 300 kişilik Yemekhaneli Kız Öğrenci Pansiyonu inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 • 17:56Toroslar Hükümet Konağı İnşaatı SürüyorToroslar Hükümet Konağı İnşaatı SürüyorMersin Valisi Özdemir Çakacak, Çağdaşkent Mahallesi’nde 2013 yılında yapımına başlanan ve yakın zamanda hizmete başlayacak olan Toroslar Hükümet Konağı’nın son durumunu yerinde inceledi.
 • 15:34Bafra Sydv Boş Arı Kovanı DağıttıBafra Sydv Boş Arı Kovanı DağıttıSamsun Bafra Sosyal ve Yardımlaşma Dayanışma Vakfı’nca (SYDV) ilçede 4 aileye boş arı kovanı törenle dağıtıldı.
 • 11:36Bafra Sydv'den 4 Aileye 40 Adet Boş Arı Kovanı DesteğiBafra Sydv'den 4 Aileye 40 Adet Boş Arı Kovanı DesteğiBafra Sosyal ve Yardımlaşma Dayanışma Vakfı (SYDV) ilçede bulunan 4 aileye boş arı kovanı verdi.
 • 11:11Dörtyol Hükümet Konağı'nda Yemek Hizmeti BaşladıDörtyol Hükümet Konağı'nda Yemek Hizmeti BaşladıHatay'ın Dörtyol ilçesinde hükümet konağında yemek hizmeti verilmeye başlanarak, memurların ve çalışanların yemek sorunu çözüldü.
 • 10:41Kütahya Sydv'den Bin 221 Aileye YardımKütahya Sydv'den Bin 221 Aileye YardımVali Şerif Yılmaz, Ramazan ayı sebebiyle Kütahya’da ekonomik ve sosyal yoksunluk içindeki bin 221 ailenin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için nakdi yardım yapıldığını açıkladı.
 • 17:40Tut: Tut: "Mevsimlik İşçiler İçin Hazırız"Altınordu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) Müdürü Hayriye Tut, mevsimlik işçiler için düzenlenen alanlarda çalışmaların tamamlandığını, çalışmak için Ordu’ya gelen işçilerin temiz, sağlıklı ve güvenli bir alanda barınacaklarını söyledi.
 • 16:56Avm' Hastası Pınar, Ameliyatı İçin Valilik'ten Yardım İstediAvm' Hastası Pınar, Ameliyatı İçin Valilik'ten Yardım İstediZonguldak'ta, ölümcül 'Arteriovenöz Malformasyon' (AVM) teşhisi konulan ve hastanede tedaviye alınan 32 yaşındaki Pınar Yılmaz, özel hastanede 18 bin liraya yapılacak ameliyatı için Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurduğunu, ancak bir sonuç alamadığını söyledi.
 • 15:42Avm' Hastası Pınar, Ameliyatı İçin Valilik'ten Yardım İstediAvm' Hastası Pınar, Ameliyatı İçin Valilik'ten Yardım İstediZonguldak'ta, ölümcül 'Arteriovenöz Malformasyon' (AVM) teşhisi konulan ve hastanede tedaviye alınan 32 yaşındaki Pınar Yılmaz, özel hastanede 18 bin lira'&ya yapılacak ameliyatı için Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurduğunu, ancak bir sonuç alamadığını söyledi.
 • 14:26Başarılı Sporculara 5 Bin TL'lik DestekBaşarılı Sporculara 5 Bin TL'lik DestekŞehzadeler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Şehzadeler Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan badminton takımına 5 bin TL’lik malzeme desteğinde bulundu.
 • 13:24Sultan Nine Yatalak Eşine Kol Kanat GeriyorSultan Nine Yatalak Eşine Kol Kanat GeriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 80 yaşındaki Sultan Kavun'un eşine bakma görüntüleri- Yatakta eşine yardımcı olma görüntüleri- 75 yaşındaki Ahmet Kavun ile röportaj- Sultan Kavun ile röportaj Sultan nine yatalak eşine kol kanat geriyor- Kırşehir'de kalp hastası 80 yaşındaki Sultan Kavun, akciğer kanseri ve böbrek rahatsızlığı nedeniyle yatağa bağımlı olan 75 yaşındaki eşine iki odalı evlerinde bakmaya çalışıyor- Sultan Kavun: "3-4 senelik ömrümüz varsa ölene kadar temiz bir evde oturmak istiyorum"- Ahmet Kavun: "Dört senedir böyle hastalıkla yatalak halde yaşıyorum.
 • 11:58Sultan Nine Yatalak Eşine Kol Kanat GeriyorKırşehir'de kalp hastası 80 yaşındaki Sultan Kavun, akciğer kanseri ve böbrek rahatsızlığı nedeniyle yatağa bağımlı halde hayatını sürdüren 75 yaşındaki eşine, iki odalı evlerinde adeta kol kanat geriyor.
 • 11:39Milletvekili Erdoğan ile Başkan Özdemir, Arabanlı Vatandaşlarla BayramlaştıMilletvekili Erdoğan ile Başkan Özdemir, Arabanlı Vatandaşlarla BayramlaştıAraban Belediyesi Başkanı Mehmet Özdemir’in vatandaşlarla bayramlaşma programına katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Arabanlı vatandaşların Ramazan Bayramlarını kutladı.
 • 09:46İhtiyaç Sahiplerine Gıda YardımıLüleburgaz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.
 • 18:52Ramazan Bayramı KutlanıyorRamazan Bayramı KutlanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karlıova Kaymakamı Levent Yetkin ve Belediye Başkanı Veysi Bingöl'ün bayram ziyareti- Bayramlaşma- Mezar ziyareti Ramazan Bayramı kutlanıyor- Bingöl'ün Karlıova Kaymakamı Yetkin ve Belediye Başkanı Bingöl, DAEŞ'in Kobani'deki saldırılarından kaçarak Bingöl'ün Karlıova ilçesine sığınan ailelerle bayramlaştı Karlıova Kaymakamı Levent Yetkin ve Belediye Başkanı Veysi Bingöl, terör örgütü DAEŞ'in Kobani'deki saldırılarından kaçarak Bingöl'ün Karlıova ilçesine yerleşen ailelerle bayramlaştı.
 • 18:37Polisevinde BayramlaşmaPolisevinde BayramlaşmaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Vali'nin polisevine gelişi, vali Köşger'in bayramlaşma törenien katılanların bayramını kutlaması, Ramazan Bayramı kutlanıyor- Bingöl'ün Karlıova Kaymakamı Yetkin ve Belediye Başkanı Bingöl, DAEŞ'in Kobani'deki saldırılarından kaçarak Bingöl'ün Karlıova ilçesine sığınan ailelerle bayramlaştı Karlıova Kaymakamı Levent Yetkin ve Belediye Başkanı Veysi Bingöl, terör örgütü DAEŞ'in Kobani'deki saldırılarından kaçarak Bingöl'ün Karlıova ilçesine yerleşen ailelerle bayramlaştı.
 • 16:19Ramazan Bayramı KutlanıyorKarlıova Kaymakamı Levent Yetkin ve Belediye Başkanı Veysi Bingöl, terör örgütü DAEŞ'in Kobani'deki saldırılarından kaçarak Bingöl'ün Karlıova ilçesine yerleşen ailelerle bayramlaştı.
 • 15:51Geleceğin Şampiyonları Yetiştirme Yurdundan ÇıkacakGeleceğin Şampiyonları Yetiştirme Yurdundan ÇıkacakMersin’de bisiklet kültürünü yerleştirmek ve şampiyon bisikletçiler yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen ’Yetiştirme Yurdu’ndan Olimpiyatçılar Yetişiyor’ projesi kapsamında yurtta kalan 22 gence yarış bisikleti, kask ve yarış kıyafetleri dağıtıldı.
 • 10:31Hafik'te Öksüz ve Yetim Çocuklar SevindirildiSivas'ın Hafik ilçesinde 38 öksüz ve yetim çocuğa Ramazan Bayramı hediyesi verildi.
 • 17:36Engellilere Akülü Sandalye YardımıEngellilere Akülü Sandalye YardımıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı binası- Akülü araçların getirilmesi- Engellilerin araçlarına binmeleri- Engellilerin konuşması- Detay görüntüler Engellilere akülü sandalye yardımı- Şırnak'ın Silopi ilçesinde kaymakamlık engelli 2 gence bayram öncesi akülü sandalye desteğinde bulundu Silopi'de engelli 2 gence bayram öncesi akülü sandalye verildi.
 • 16:27Taraklı Sydv'den Bayram YardımıTaraklı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, Ramazan Bayramı dolayısıyla öksüz ve yetim çocuklar için maddi destek sağlandı.
 • 15:00Engellilere Akülü Sandalye YardımıSilopi'de engelli 2 gence bayram öncesi akülü sandalye verildi.
 • 11:15Muş'ta Giyim Yardımı SürüyorMuş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kentte ihtiyaç sahibi öğrencilere ve yardıma muhtaç vatandaşlara giysi yardımına devam ediyor.
 • 18:21Elazığ Bayramı Işıl Işıl GeçirecekElazığ Bayramı Işıl Işıl GeçirecekYaklaşan Ramazan Bayramı öncesi açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın bu bayramı bir başka güzel geçireceğini ve sokakları ışıklarla süsleyeceklerini söyledi.
 • 14:09Hazro SYDV'den Anlamlı YardımDiyarbakır'ın Hazro ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ramazan ayı nedeniyle öksüz çocuklar ve dul kadınlar sevindirildi.
 • 11:57Erciş'te Şehit ve Gazi Yakınları İftarda BuluştuErciş Kaymakamlığı'nca, şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi.
 • 10:34Köy Muhtarından İlçe Protokolüne İftarKöy Muhtarından İlçe Protokolüne İftarKütahya’nın Pazarlar ilçesine bağlı Sofular Köyü Muhtarı Mehmet Ali Özdemir, ilçe protokolüne iftar yemeği verdi.
 • 22:08Valilikten Çamyolu Mahallesi Sakinlerine İftarValilikten Çamyolu Mahallesi Sakinlerine İftarSakarya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca Çamyolu Mahallesi sakinlerine iftar verildi.
 • 18:04Valilikten Çamyolu Mahalle Sakinlerine İftarValilikten Çamyolu Mahalle Sakinlerine İftarSakarya Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Adapazarı Çamyolu Mahallesi’nde oturan vatandaşlara iftar verildi.
 • 16:46İlçe Müftüsünden Gıda Yardımıİlçe Müftüsünden Gıda YardımıVan'ın Başkale İlçe Müftüsü Mehmet Zeki Serdaroğlu girişimleriyle Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında maddi durumu kötü olan aileler tespit edilip gıda yardımı yapıldı.
 • 16:25Hamamözü'nde 196 Kişiye Ramazan YardımıHamamözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ramazan ayında ihtiyaç sahibi 196 kişiye nakdi yardım yaptı.
 • 13:20İlçe Müftüsü Fakir ve Muhtaç Aileleri Ziyaret Edip Gıda Yardımında Bulunduİlçe Müftüsü Fakir ve Muhtaç Aileleri Ziyaret Edip Gıda Yardımında BulunduVan’ın Başkale İlçe Müftüsü Mehmet Zeki Serdaroğlu Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde maddi durumu kötü olan aileleri tespit edip gıda yardımında bulundu.