SON DAKİKA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Haberleri

 • 16:53Hasta Eşi ve Engelli Oğlu İçin Mücadele EdiyorGüce ilçesinde 84 yaşındaki Aziz Kara Alzheimer hastası eşi ve zihinsel engelli oğlu ile yaşama tutunuyor.
 • 15:30Akseki'de Yaşlı ve Hastalara Evde Bakım HizmetiAkseki Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, "Hasta ve Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti" projesini hayata geçirdi.
 • 15:20Kahramanmaraş Elektriksiz Derme Çatma Evde Yaşam MücadelesiKahramanmaraş Elektriksiz Derme Çatma Evde Yaşam MücadelesiElektriksiz derme çatma evde yaşam mücadelesi VIDEO YOK KAHRAMANMARAŞ'ın Türkoğlu İlçesi'nde, 67 yaşındaki Hazer ile eşi 65 yaşındaki Hatice Bozkurt, fırtınanın çatısını yıktığı ve maddi imkansızlıklar nedeniyle onaramadıkları elektriksiz toprak evde yaşam mücadelesi veriyor.
 • 15:14Elektriksiz Derme Çatma Evde Yaşam MücadelesiElektriksiz Derme Çatma Evde Yaşam MücadelesiKahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesi'nde, 67 yaşındaki Hazer ile eşi 65 yaşındaki Hatice Bozkurt, fırtınanın çatısını yıktığı ve maddi imkansızlıklar nedeniyle onaramadıkları elektriksiz toprak evde yaşam mücadelesi veriyor.
 • 17:19Yozgat Sydv: Kömür Yardımları Devam EdiyorYozgat’ta dar gelirli ailelerin yaşadığı kömür sıkıntısının basında yer almasından sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yaptığı yazılı açıklamada dağıtımların devam ettiğini bildirdi.
 • 16:49Yozgat Sydv'ndan Kömür Dağıtımı Açıklaması GeldiYozgat Sydv'ndan Kömür Dağıtımı Açıklaması GeldiYozgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), kömür dağıtımında vatandaşların kapısına kadar ulaştırılması uygulaması benimsendiğini, vatandaşların sıraya girmek suretiyle kömür almaları şeklinde bir dağıtım metodu benimsenmediğini, ancak bazı vatandaşlarımızın kömür dağıtım noktasına gelerek Vakıf yetkililerin dağıtım listesi dışına çıkılarak kendilerine kömür vermeleri şeklinde talepleri söz konusu olduğunu bildirdi.
 • 14:50İhtiyaç Sahibi Ailelere 100 Ton Kömür Yardımıİhtiyaç Sahibi Ailelere 100 Ton Kömür YardımıHanönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, ihtiyaç sahibi ailelere 100 ton kömür yardımı yapıldı.
 • 13:49İstanbul'dan Midyatlı Öğrencilere 5 Tır Dolusu Kışlık Giysiİstanbul'dan Midyatlı Öğrencilere 5 Tır Dolusu Kışlık Giysiİstanbul'daki bir giyim firması, Mardin'in Midyat İlçesi'nde eğitim gören ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere, 1 milyon 280 bin lira değerinde, 100 bin parçadan oluşan 5 TIR dolusu giyim eşyası yardımı gönderdi.
 • 12:38Hanönü'de İhtiyaç Sahiplerine Kömür YardımıHanönü Kaymakamı Adem Karadaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 100 ton kömür dağıtımına başlandığını bildirdi.
 • 11:42Vali Okur; "Banaz'daki Hizmetler Memnuniyet Verici"Uşak Valisi Ahmet okur, ilçe ziyaretlerinin sonuncusunu Banaz ilçesine gerçekleştirdi.
 • 12:48Keçi Boynuzundan Yapılan Bıçaklara Yoğun İlgiKeçi Boynuzundan Yapılan Bıçaklara Yoğun İlgiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Keçi boynuzundan yapılan bıçaklar- Bıçak ustası Ali Tamyürek- Bıçakların yapım aşaması- Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci Keçi boynuzundan yapılan bıçaklara yoğun ilgi- Yaban keçilerinin boynuzundan üretilen "Yusufeli bıçağı" turistlerden ilgi görüyor- Artvin Valisi Cirit: "Yaban keçilerinin boynuzları değerlendirilerek elde edilen bıçaklar, ilçenin tanıtımının yanı sıra gençlerimize de gelir kapısı olacak" BAYRAM SARAYOĞLU - Türkiye'nin yaban hayatı açısından en önemli bölgelerinden olan Artvin'in Yusufeli ilçesinde çeşitli sebeplerle telef olan veya yasal olarak avlanan yaban keçilerinin boynuzundan üretilen "Yusufeli bıçağı" turistlerden rağbet görüyor.
 • 12:25Muhtarlar Cide İçin ToplandıMuhtarlar Cide İçin ToplandıKastamonu’nun Cide içesinde muhtarlar ve kurum amirleri Cide’nin sorunları için bir araya geldi.
 • 12:19Hanönü 'De Gökçeağaç Kilimi Dokuma Kursu AçıldıHanönü 'De Gökçeağaç Kilimi Dokuma Kursu AçıldıKastamonu’nun Hanönü ilçesinde, ’Yöresel Kilim Dokumacılığı Projesi’ kapsamında Gökçeağaç Kilimi dokuma kursunun açıldı.
 • 11:37Keçi Boynuzundan Yapılan Bıçaklara Yoğun İlgiTürkiye'nin yaban hayatı açısından en önemli bölgelerinden olan Artvin'in Yusufeli ilçesinde çeşitli sebeplerle telef olan veya yasal olarak avlanan yaban keçilerinin boynuzundan üretilen "Yusufeli bıçağı" turistlerden rağbet görüyor.
 • 13:41Dar Gelirliler Kömür Almak İçin Haftalardır Gece Nöbeti TutuyorDar Gelirliler Kömür Almak İçin Haftalardır Gece Nöbeti TutuyorKış mevsiminin kendini hissettirdiği bugünlerde Yozgat’ta dar gelirli aileler yakacağı kömürü temin edememesi sıkıntıya sebep oldu.
 • 05:06Gökçeağaç Kilimi Gökçeağaç Kilimi "Yöresel Kilim Dokumacılığı Projesi" ile CanlandırılıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hanönü Gökçeağaç kilimi dokumacılık kursu - Kursiyerlerin kilim dokuması - Halk Eğitim Müdürü Hayati Acun'un konuşması - Gökçeağaç kilimi dokuma örnekleri "Yöresel Kilim Dokumacılığı Projesi" Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde, "Yöresel Kilim Dokumacılığı Projesi" kapsamında Gökçeağaç kilimi dokuma kursu açıldı.
 • 17:22Şanlıurfa?da Kadınlar Eğitim Yardımı İçin Saatlerce Kuyrukta BeklediŞanlıurfa?da Kadınlar Eğitim Yardımı İçin Saatlerce Kuyrukta BeklediŞanlıurfa'da kadınlar eğitim yardımı için saatlerce kuyrukta bekledi Şanlıurfa'da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Şartlı Nakit Transferi kapsamında çocuklara verilen 35-40 lira arasındaki eğitim yardımını almak için kadınlar, PTT Şubesi'nde uzun kuyruk oluşturdu.
 • 16:49Şanlıurfa'da Kadınlar Eğitim Yardımı İçin Saatlerce Kuyrukta BeklediŞanlıurfa'da Kadınlar Eğitim Yardımı İçin Saatlerce Kuyrukta BeklediŞanlıurfa'da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Şartlı Nakit Transferi kapsamında çocuklara verilen 35-40 lira arasındaki eğitim yardımını almak için kadınlar, PTT Şubesi'nde uzun kuyruk oluşturdu.
 • 14:16Varto Sydv Mütevelli Heyeti SeçtiVarto Sydv Mütevelli Heyeti SeçtiMuş’un Varto Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nda (SYDV) bir yıl boyunca görev yapacak mütevelli heyet için üye seçimi yapıldı.
 • 11:21Özalp Sydv'den 9 Bin 500 Aileye Kömür YardımıÖzalp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), 9 bin 500 ihtiyaç sahibi aileye 14 bin ton kömür dağıttı.
 • 17:24Silvan'da Terör Mağdurlarına DestekDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Silvan ilçesinde terör saldırılarında ev ve iş yerleri zarar gören 760 vatandaş için Silvan Kaymakamlığına 1 milyon 925 bin 496 lira gönderdiklerini bildirdi.
 • 16:49Silvan'da Yaralar Sarılmaya Devam EdiyorDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nin Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde, PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyon sonucu evleri ve işyerleri zarar gören vatandaşlara yönelik başlatılan zarar tespit çalışmaları devam ediyor.
 • 16:46Silvan'da Terör Mağdurlarına DestekDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Silvan ilçesinde terör saldırılarında ev ve iş yerleri zarar gören 760 vatandaş için Silvan Kaymakamlığına 1 milyon 925 bin 496 lira gönderdiklerini bildirdi.
 • 16:20Bigadiç Kaymakamı Dur Durak BilmiyorBigadiç Kaymakamı Dur Durak BilmiyorBigadiç Kaymakamı Barış Aktan, göreve başladığından beri Bigadiç'in tüm köylerini/mahallelerine hizmet götürmek için dur durak bilmeden çalışıyor.
 • 15:42Malkara "Aile İçi ve Kadına Şiddet" Konulu SeminerMalkara SYDV ve İlçe Müftülüğü tarafından "Aile İçi ve Kadına Şiddet" konulu seminer düzenlendi.
 • 14:24Siirt'te 44 Öğrenciye Giyim YardımıSiirt Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi 44 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.
 • 14:04Türkeli'de Kömür Dağıtımına BaşlandıTürkeli ilçesinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür dağıtımı yapılmaya başlandı.
 • 13:20Ayvacık Anadolu Lisesi'nden KermesAyvacık Anadolu Lisesi'nden KermesSamsun’un Ayvacık ilçesinde bulunan Ayvacık Anadolu Lisesi’nde, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklar yararına bir kermes düzenlendi.
 • 12:09Kavak'ta İhtiyaçlı Ailelere Kömür Dağıtımı BaşladıKavak Kaymakamı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyet Başkanı Mevlüt Şekerci, muhtaç ailelere yapılan kömür yardımının başladığını bildirdi.
 • 10:55Hizan Sydv YenilendiHizan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yenilendi.
 • 17:00Kamu Yararına Çalışma Protokolü İmzalandıElbistan ilçesinde Kaymakamlık ve Cumhuriyet Başsavcılığı arasında imzalanan işbirliği protokol ile haklarında "Kamu hizmeti" cezası verilen hükümlüler ücretsiz olarak kamuda çalışacaklar.
 • 16:51Şanlıurfa'da Kömür Dağıtımı Devam EdiyorŞanlıurfa'da Kömür Dağıtımı Devam EdiyorŞanlıurfa’da ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kömür dağıtımı yapılmaya başlandı.
 • 16:25Şarkışla'da "Yeni Bir Işık" ProjesiŞarkışla ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hazırlanan "Yeni Bir Işık" projesinin hayata geçirileceği bildirildi.
 • 18:0124 Kasım Öğretmenler GünüKulp'ta, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 17:55Manisa'da Vali Yardımcılarının Görev Dağılımı Yeniden DüzenlendiManisa Vali Yardımcısı olarak görev yapan 11 ismin görev ve sorumluluk alanları yeniden düzenlendi.
 • 14:54Araban'da 24 Kasım Öğretmenler Günü KutlandıAraban'da 24 Kasım Öğretmenler Günü KutlandıGaziantep’in Araban ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinlikler kutlandı.
 • 12:46Terör Mağdurlarına DestekDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terörist saldırılardan ev ve iş yerleri zarar gören 547 kişiye 943 bin 36 lira, maddi durumu kötü olan 865 vatandaşa da acil ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla 216 bin 250 lira ödeme yapıldığı bildirildi.
 • 12:37Silvan'da Zararlar KarşılanıyorDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde ev ve iş yerleri zarar gören 547 vatandaşa 943 bin 36 TL, 865 vatandaşa da gıda gibi acil ihtiyaçların karşılaması amacıyla 216 bin 250 TL ödeme yapıldı.
 • 12:28Diyarbakır Valiliği: Silvan'da 547 Kişiye 943 Bin 36 TL Ödeme YaptıkDiyarbakır Valiliği: Silvan'da 547 Kişiye 943 Bin 36 TL Ödeme YaptıkDiyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi'nde 3 mahallede kazılan hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması sırasında yapılan operasyonlar ve çıkan çatışmalarda zarar gören 547 kişiye şimdiye kadar toplam 943 bin 36 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
 • 12:27Eyyübiye Bir Engeli Daha KaldırdıEyyübiye Bir Engeli Daha KaldırdıŞanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde engelli vatandaşlar artık hizmetlerini yüz tanıma sistemi ile kurumlara gitmedin yapabilecek.
 • 11:20Mülteci Çiftin Öğretmenlik SevinciMülteci Çiftin Öğretmenlik SevinciElazığ’da valilik tarafından Suriyeli çocuklar için açılan okulda Suriyeli öğretmen çiftin de aralarında bulunduğu 12 öğretmen derslere girmeye başladı.
 • 17:50Hükümlü ve Tutuklu El Sanatları' Sergisi AçıldıBilecik’te M Tipi Kapalı ve Açık İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve tutukluların, sosyal ve kültürel faaliyetleri kapsamında hazırladıkları el emeği göz nuru ile üretilen ürünlerinin sergilendiği ’Hükümlü ve Tutuklu El Sanatları’ sergisi açıldı.
 • 14:11Suluova'da, İhtiyaç Sahiplerine Kömür YardımıSuluova Kaymakamı Hayatı Taşdan, "Sosyal devlet olma gereği muhtaç vatandaşlarımıza devletimizin elini uzatarak sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz" dedi.
 • 13:43Çatak'ta Öğrencilerin Devam Konusu TartışıldıVan'ın Çatak ilçesinde "Devam Erişim Eylem Planı" istişare toplantısı gerçekleştirildi.
 • 11:25Çatak'ta Eylem Planı İstişare ToplantısıÇatak'ta Eylem Planı İstişare ToplantısıVan’ın Çatak ilçesinde ‘Devam Erişim Eylem Planı İstişare Toplantısı’ yapıldı.
 • 10:21Edirne'de 25 Aileye Prefabrik Konut Verildiİpsala ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca yaptırılan 25 prefabrik konutun anahtarı, törenle sahiplerine teslim edildi.
 • 12:35Beyşehir'de 11 Ayda, 11 Bin Kişiye 5,7 Milyon Liralık Devlet YardımıBeyşehir'de 11 Ayda, 11 Bin Kişiye 5,7 Milyon Liralık Devlet YardımıKonya’nın Beyşehir ilçesinde, devlet tarafından 11 aylık süreçte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)’nın öz kaynakları ve merkezi yardımlarla beraber 11 bin 778 kişiye toplam 5 milyon 774 bin liralık ayni ve nakdi yardımda bulunulduğu açıklandı.
 • 18:18Modern Tarımla Çiftçilerin Yüzü GüldüModern Tarımla Çiftçilerin Yüzü GüldüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bahçeden detaylar- Çiftçi İsmet Aydın'ın konuşması- Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ahmet Danacı'ın açıklaması Modern tarımla çiftçilerin yüzü güldü- Bitlis'in Hizan ilçesinde dar gelirli çiftçiler modern tarımla tanıştı- Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Danacı: "Üreticilerin ekonomik seviyelerinin yükseltilmesi amacıyla kurulan bahçeler olumlu sonuç verdi" Hizan ilçesinde dar gelirli çiftçiler, aldıkları destekle modern tarımla tanıştı.
 • 11:54Eyyübiye'de Engelliler KaldırılıyorEyyübiye'de Engelliler KaldırılıyorEyyübiye Belediyesi, engelli ve yaşlıların güncel ve sosyal yaşamlarından önlerine çıkan engellerin ortadan kaldırılması amacıyla başlatılan 3 boyutlu yüz tanıma sistemi projesini yaygınlaştırılıyor.
 • 17:29Vali Okur, Muhtarlarla Bir Araya GeldiUşak Valisi Ahmet Okur, köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.