SON DAKİKA SÜLEYMAN GİRGİN HABERLERİ

Son Dakika Süleyman Girgin Haberleri

15:53
Eğitim-İş'ten 'Laik Eğitim ve Emeğe Saygı' Yürüyüşü Eğitim-İş Sendikası Genel Merkezi tarafından düzenlenen ‘Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü’, Muğla’nın Yatağan ilçesinden başladı.
Eğitim-İş'ten 'Laik Eğitim ve Emeğe Saygı' Yürüyüşü
13:48
Maden-İş Şube Başkanı Girgin: Zafer Direnişin Kendisidir Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin, Yeniköy ve Kemerköy santralleri ile kömür işletmelerinin devrinin son gününün 26 Aralık 2014 tarihi olduğunu söyledi.
17:21
CHP Ortaca İlçe Teşkilatı Seçim Startını Tuncay Özkan ile Verdi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Teşkilatı, 2015 yılında yapılacak genel seçim çalışmalarını partinin meclis üyesi, gazeteci-yazar Tuncay Özkan'ın katıldığı toplantıyla başlattı.
CHP Ortaca İlçe Teşkilatı Seçim Startını Tuncay Özkan ile Verdi
13:26
CHP'li Tuncay Özkan: Kaçak Saray Yapmayacağız Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde CHP teşkilatı, 2015 yılında yapılacak genel seçim çalışmalarını, Parti Meclisi üyesi gazeteci- yazar Tuncay Özkan'ın katıldığı toplantıyla başlattı.
CHP'li Tuncay Özkan: Kaçak Saray Yapmayacağız
16:38
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan'daki özelleştirme karşıtı eylem- CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu CHP heyeti, özelleştirme karşıtı eylemlerini bitirme kararı alan Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmeleri işçilerini ziyaret etti CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan, beraberindeki partililerle Yatağan Termik Santrali önündeki direniş çadırına gelerek, sendika temsilcilerinden özelleştirme süreci hakkında bilgi aldı.
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem
15:47
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu CHP heyeti, özelleştirme karşıtı eylemlerini bitirme kararı alan Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmeleri işçilerini ziyaret etti.
15:21
Yatağan'da Sözleşme İmzalandı Tes- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını açıkladı.
Yatağan'da Sözleşme İmzalandı
13:42
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Sona Erdi Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan enerji ve maden işçilerinin 30 Kasım'da başlattığı iş yerlerinin terk etmeme eylemi sona erdi.
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Sona Erdi
13:02
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Sona Erdi Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan enerji ve maden işçilerinin 30 Kasım'da başlattığı iş yerlerinin terk etmeme eylemi sona erdi.
12:39
Yatağan'da Sözleşme İmzalandı Tes- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını söyledi.
Yatağan'da Sözleşme İmzalandı
12:16
Yatağan'da Eylemler Sona Erdi Bereket Enerji ile TES İş Sendikası ve Maden İş Sendikası arasında yapılan müzakerelerin olumlu sonuçlanmasının ardından sona erdi.
Yatağan'da Eylemler Sona Erdi
12:42
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesinin ardından iş yerini terk etmeme eylemi başlatan işçiler, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile firma arasında devir sözleşmesi imzalanmasına tepki gösterdi.
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem
20:46
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem - Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı iş yerlerini terk etmeme kararı alan işçileri, CHP Gençlik Kolları ve İşçi Partisi yöneticileri ziyaret etti.
18:42
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı iş yerlerini terk etmeme kararı alan işçileri, CHP Gençlik Kolları ve İşçi Partisi yöneticileri ziyaret etti.
15:58
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan işçiler, alıcı firmaların devraldığı yönündeki duyumlar üzerine eylem yaptı.
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem
12:40
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Enerji ve Maden İşçilerinden Eylem Yatağan Termik Santrali ve Kömür İşletmelerinde çalışan işçiler, özel firmaların devraldığı yönündeki duyumlar üzerine eylem başlattı.
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Enerji ve Maden İşçilerinden Eylem
12:19
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santralinde çalışan işçiler, alıcı firmaların devraldığı yönündeki duyumlar üzerine iş yerlerinin giriş ve çıkışını iş makineleriyle kapattı.
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem
10:48
Yatağan'da Hareketli Saatler 1 Muğla'da Yatağan Termik Santrali ve Yatağan Kömür İşletmesi'nin özelleştirilmesine karşı eylem yapan enerji ve maden işçileri, işyerlerinin devir işlemlerinin tamamlandığı duyumu üzerine santralin ve kömür işletmelerini giriş ve çıkışını iş makinalarıyla kapadı.
Yatağan'da Hareketli Saatler 1
19:25
Kadına Şiddeti Engellemek İçin Bir Araya Geldiler 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ortak bir bildiri yayımlayarak "Kadına şiddeti engelle" çağrısı yaptı.
Kadına Şiddeti Engellemek İçin Bir Araya Geldiler
22:07
Muğla'da Özelleştirme Karşıtı Eylem Muğla'daki Yeniköy, Kemerköy, Yatağan Santralinin özelleştirilmemesi için işletmelerde çalışan işçiler ve aileleri eylem yaptı.
Muğla'da Özelleştirme Karşıtı Eylem
21:26
Milas Özelleştirmeye Karşı Çıkan İşçiler Milas'ta Yürüdü Muğla'nın Milas İlçesi'nde özelleştirme karşıtı enerji ve maden işçileri yürüyüş düzenledi.
Milas Özelleştirmeye Karşı Çıkan İşçiler Milas'ta Yürüdü
19:57
Özelleştirmeye Karşı Çıkan İşçiler Milas'ta Yürüdü Muğla'nın Milas İlçesi'nde özelleştirme karşıtı enerji ve maden işçileri yürüyüş düzenledi.
Özelleştirmeye Karşı Çıkan İşçiler Milas'ta Yürüdü
19:15
Muğla'da Özelleştirme Karşıtı Eylem Muğla'nın Milas ve Yatağan ilçelerindeki termik santralleri ile kömür ocaklarında çalışan işçiler, özelleştirme çalışmalarının durdurulması için eylem yaptı.
11:28
Özelleştirme Karşıtı İşçiler Yatağan'da Yürüdü Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde özelleştirme karşıtı enerji ve maden işçileri yürüyüş düzenledi.
Özelleştirme Karşıtı İşçiler Yatağan'da Yürüdü
23:16
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santrali ve Güney Ege Linyitleri İşletmesi işçileri, işletmelerinin özelleştirilmemesi için santral önünden Yatağan'a yürüdü.
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem
22:10
Enerji ve Maden İşçileri, Eylem İçin 5 Kilometre Yürüdü Yatağan Termik Santrali ve bu santrale kömür temin eden linyit sahası ile taşınır ve taşınmazların özelleştirilmesine karşı 428 gündür eylem yapan enerji ve maden işçileri, Yatağan Termik Santrali’nden şehir merkezine kadar yaklaşık 5 kilometre yürüyerek eylem yaptı.
Enerji ve Maden İşçileri, Eylem İçin 5 Kilometre Yürüdü
19:52
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santrali ve Güney Ege Linyitleri İşletmesi işçileri, Milas-Yatağan karayolunun bir şeridini trafiğe kapatarak santralden Yatağan'a yürüdü.
12:25
Direniş Çadırında 2'nci Kez Ata'yı Andılar Muğla'nın Yatağan ilçesinde, 421 günden bu yana Yatağan Termik Santrali önünde özelleştirmeyi protesto eden işçiler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bugün ikinci kez direniş çadırı önünde anmanın hüznünü yaşadıklarını söyledi.
Direniş Çadırında 2'nci Kez Ata'yı Andılar
14:28
Ermenek'teki Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalmasını Protesto Ermenek'teki kömür ocağında işçilerin mahsur kalması- Ermenek'teki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasına tepki gösteren Yatağan'daki madenlerde çalışan işçiler, santralin ve işletme müdürlüğüne girişe bir süre engel olduMUĞLA (AA) - Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan işçiler, Ermenek'teki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasına tepki gösterdi.
Ermenek'teki Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalmasını Protesto
10:24
Ermenek'teki Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması Ermenek'teki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasına tepki gösteren Yatağan'daki madenlerde çalışan işçiler, santralin ve işletme müdürlüğüne girişe bir süre engel oldu.
13:01
Yatağanlılar: Kimin Malını Kime Satıyorsunuz? Muğla'nın Yatağan ilçesindeki Termik Santral önünde özelleştirme karşıtı eylemlerini sürdüren işçileri ziyaret eden vatandaşlar, traktörleriyle santral girişini bir süre kapattı.
Yatağanlılar: Kimin Malını Kime Satıyorsunuz?
18:01
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan'da özelleştirme karşıtı eylem- Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesine karşı çıkan Yeşilbağcılar Mahallesi sakinleri, traktörleriyle santral girişini bir süre kapattıMUĞLA (AA) - Yatağan Termik Santrali önünde özelleştirme karşıtı eylemlerini sürdüren işçileri ziyaret eden vatandaşlar, traktörleriyle santral girişini bir süre kapattı.
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem
15:59
Yatağan'da Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesine karşı çıkan Yeşilbağcılar Mahallesi sakinleri, traktörleriyle santral girişini bir süre kapattı.
16:46
Genç İşçiler Çalıştayı" CHP Muğla Gençlik Kolları taşeron ve özelleştirme konulu "Genç İşçiler Çalıştayı" düzenledi.
18:09
Maden İşçilerinin İşten Çıkarılması Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Girgin: "Torba Yasa'da işten atılmaları önleyici ek düzenlemeler yapılırsa, maden işçilerinin yeniden işbaşı yapması söz konusu olabilir.
18:24
CHP İstanbul Milletvekili Oran Açıklaması "Adalet, haksızlık yapanları, o kanunsuz emirleri verenleri ve uygulayanları mutlaka yargılayacak"
17:45
Maden İşçilerine Polisten Biber Gazlı Müdahale (2) İşçilerin EYLEMİ SONA ERDİ Aydın'da, çalıştıkları kömür madeninin Torba Yasa'daki yükümlülükler nedeniyle işveren tarafından kapatılmasıyla işsiz kaldıkları için eylem yapıp İŞ-Kur İl Müdürlüğü'ne yürüyen işçiler, polisin biber gazlı müdahalesinin ardından Yeni Dörtyol Kavşağı'nda yaklaşık 2 saat boyunca bekledi.
Maden İşçilerine Polisten Biber Gazlı Müdahale (2)
15:55
Girgin: Torba Yasa Madencileri İşsiz Bıraktı Aydın'da 183 madencinin işten çıkarılmasıyla ilgili açıklama yapan Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, torba kanunun işçileri vurduğunu söyledi.
Girgin: Torba Yasa Madencileri İşsiz Bıraktı
14:58
Aydın'da Maden İşçilerinin Eylemi Bazı maden işçisilerinin işten çıkarılmasını protesto için izinsiz yürüyüş yapan gruba biber gazıyla müdahale edildi.
14:09
Aydın'da Maden İşçilerine Polis Müdahalesi Aydın’da özel bir kömür işletmesi, 138 işçinin işine son verdi.
Aydın'da Maden İşçilerine Polis Müdahalesi
16:50
Cumhuriyet Kadınları'nlarından, Enerji ve Maden İşçilerine Destek Verdi Bodrum Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri, Yatağan Termik Santrali önüne kurulan direniş çadırını ziyaret ederek, enerji ve maden işçilerine destek verdi.
Cumhuriyet Kadınları'nlarından, Enerji ve Maden İşçilerine Destek Verdi
12:05
Muğla'da Enerji ve Maden İşçileri Bir Günlük İş Bıraktı Muğla'da bulunan Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ve bu santrallere kömür temin eden kömür işletmelerinde çalışan işçiler, iş bırakma eylemine gitti.
10:59
Maden-İş'ten Suç Duyurusu Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) tarafından işletilen Menteşe ilçesine bağlı Akçaova Mahallesi'ndeki maden ocağında çıkarılan kömür üzerinden haksız bir şekilde rödovans bedeli ödendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
10:23
Enerji ve Maden İşçilerinden İş Bırakma Eylemi Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ve kömür işletmelerinde çalışan yaklaşık 3 bin işçi, 8 saatlik iş bırakma eylemi başlattı.
10:04
Enerji ve Maden İşçilerinden İş Bırakma Eylemi Muğla’da bulunan Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ve bu santrallere kömür temin eden kömür işletmelerinde çalışan işçiler 8 saatlik iş bırakma eylemine gittiler.
Enerji ve Maden İşçilerinden İş Bırakma Eylemi
20:31
Maden-İş'ten suç duyurusu - Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) tarafından işletilen Menteşe ilçesine bağlı Akçaova Mahallesi'ndeki maden ocağında çıkarılan kömür üzerinden haksız bir şekilde rödovans bedeli ödendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
Maden-İş'ten suç duyurusu -
19:10
Maden-İş'ten Suç Duyurusu Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Girgin, Menteşe'de işletilen maden ocağında çıkarılan kömür üzerinden rödovans bedeli ödendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
15:19
Milas'ta İşçiler Özelleştirmeye Karşı Direniyor Muğla'daki Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri'nin özelleştirilmesine karşı direnişlerini sürdüren işçiler, işyerleri önünde barikatlar kurarak basın açıklaması yaptı.
Milas'ta İşçiler Özelleştirmeye Karşı Direniyor
13:38
Milas'ta Özelleştirme Karşıtı Eylem Yeniköy Termik Santrali ve Kömür İşletmeleri işçileri, Yeniköy Linyitleri İşletme girişinde vardiya değişiminde eylem yaptı İşletme kapısının önüne iş makineleri ve lastiklerle barikat kuran işçiler araçların giriş çıkışına izin vermedi.
13:00
Milas'ta Özelleştirme Karşıtı Eylem Muğla'nın Milas ilçesindeki, Yeniköy Linyitleri İşletmeleri Müdürlüğü (YEAŞ) işletme girişi, santral ve maden işçileri tarafından bariyerle kapatıldı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 20:30:03. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SÜLEYMAN GİRGİN HABERLERİ
[Hata Bildir]