08:1500
SON DAKİKA SUSURLUK HABERLERİ

Son Dakika Susurluk Haberleri

   

  Nisan Yağmurları Barajlara Yaradı

  Nisan Yağmurları Barajlara Yaradı

  Güney Marmara'da görülen yağışlar, baraj ve göllerin su miktarlarının artmasını sağladı Balıkesir'de, bugüne kadar nisan ayında, uzun yıllar ortalaması olan 51,6 kilogramın üzerinde 70 kilograma yakın yağış oldu Bölgedeki baraj ve göllerin ortalama doluluk oranları, geçen yılın (yüzde 79,4) altında yüzde 47,8 seviyelerinde kalsa da ocak ayına göre yüzde 10 arttı Geçen senenin seviyelerinin yakalanması için yaklaşık 700 milyon metreküp suya ihtiyaç duyuluyor. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadelede Müşterek Operasyonlar Başladı

  Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü koordinesinde yürütülen operasyonda 320 bin TL değerinde akaryakıt kaçakçılığı ortaya çıkarıldı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Afyon'daki Cephanelik Patlamasına 'Terör' Soruşturması

  Afyon'daki Cephanelik Patlamasına 'Terör' Soruşturması

  Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı, cephanelik patlamasıyla ilgili olarak bazı gazetelerde ve televizyonlarda patlamaya ilişkin yapılan haberleri ihbar kabul ederek, ‘terör’ şüphesiyle soruşturma başlattı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Büyükşehirlerde Emlak Vergisi Yüzde 100 Zamlı Ödenecek

  Büyükşehirlerde Emlak Vergisi Yüzde 100 Zamlı Ödenecek

  Yeni yasa kapsamında büyükşehir ünvanına kavuşan iller, emlak vergilerini yüzde 100 zamlı olarak ödemek zorunda kalacak. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Ulutaş: Cephanelik Kapısı Kayıp

  Afyonkarahisar'da 5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu askeri mühimmat deposundaki patlamayla ilgili davada, şehit ailelerinin avukatı Altan Ulutaş, olay sırasında uçan 2 ton ağırlığındaki cephanelik kapısının halen bulunamadığını söyledi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  CHP Balıkesir Milletvekili Havutça Açıklaması

  CHP Balıkesir Milletvekili Havutça Açıklaması

  "Cumhuriyet Halk Partisi olarak Güney Marmara'da açık ara öndeyiz" (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (12)

  Ergenekon Davası'nın 16 bin 600 sayfalık gerekçeli kararında, "Ergenekon" örgütünün yapısı da irdelendi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, sanık Sedat Peker'in Ergenekon terör örgütünün mafya yapılanması içerisinde yer aldığı, yöneticisi Veli Küçük tarafından korunup kollandığı, önce organize suç örgütü liderliğine, daha sonra da organize suç örgütleri içerisinde en etkin konuma getirildiği bildirildi Sanık Arif Doğan'ın örgüt. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Karardan: "Ergenekon silahlı terör örgütünün anlaşılması bakımından, Susurluk davası büyük bir öneme sahiptir. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (8)

  Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında "Farklı zaman ve yerlerden ele geçen, dosya kapsamında bulunan, birbirlerini büyük oranda teyit eden kanuni delillere göre "Ergenekon isimli bir terör örgütünün varlığının sabit olduğu" kanaatine varılmıştır. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Susurluk Yapılanması, Ergenekon Örgütünün Küçük Bir Hücresidir

  Ergenekon davası gerekçeli kararında, Avrupa devletlerinde bir tesadüf sonucu kontrgerilla örgütünün izine rastlandığı ve bu fırsat değerlendirilerek bu yapılanmanın tasfiye edildiği belirtildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (7)

  Danıştay Saldırısı faili Alpaslan Arslan'ın tutuklu olduğu, toplam 275 sanığın yargılandığı Ergenekon Davası'nın 16 bin 600 sayfalık gerekçeli kararı açıklandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekonda Gerekçeli Karar: "Susurluk Ergenekon Örgütü'nün Küçük Bir Hücresidir"

  Ergenekon davasında gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, Susurluk kazası sonrasında ortaya çıkan yapının Ergenekon Örgütü’nün küçük bir hücresi olduğunu belirtti. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Karardan: "Farklı zaman ve yerlerden ele gec¸en, dosya kapsamında bulunan, birbirlerini bu¨yu¨k oranda teyit eden kanuni delillere go¨re, 'Ergenekon isimli bir terör örgütünün varlığının sabit olduğu' kanaatine varılmıs¸tır" "Ergenekon' isimli yapılanmanın, belirlenen amac¸lar etrafında insan sayısı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası Gerekçeli Kararı

  Kararın önsözünden: (5) "Kurum ve mensuplarıyla alakalı en küçük isnatları dahi aras¸tıran ve sorus¸turan, yapısı geregˆi buna yapması da gayet dogˆal olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, üst düzey generallerin agˆzından anlatılan ve ordu içindeki hiyerars¸ik yapı dıs¸ında illegal olarak örgütlenip, birçok yasadıs¸ı icraatlar yaptıgˆı belirtilen bir yapı hakkında herhangi bir is¸lem yap(a)mamasının bir izahı olamaz" "Her ne kadar belli meslek ve siyasi gruplara mensup bir kısım sanıklar icra (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (5)

  2004 yılına ait kısmı ile yine sanık Mustafa Balbay' ın tuttuğu dijital not/günlük mahiyetinde ki çalışmalar suç içeren eylemlerin anlaşılmasına katkıda bulunmuştur" denildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararın önsözünden: "Bas¸bakan Bu¨lent Ecevit'i bas¸bakanlık go¨revinden el c¸ekmeye zorlama ve AKP Hu¨ku¨meti'ne kars¸ı Jandarma Genel Komutanlıgˆı bu¨nyesinde yasadıs¸ı olarak olus¸turuldugˆu anlas¸ılan Cumhuriyet C¸alıs¸ma Grubu'nun faaliyetleri ve planlanıp yu¨ru¨rlu¨gˆe konulan Sarıkız, Ayıs¸ıgˆı, Yakamoz, Eldiven darbe planları c¸erc¸evesinde hu¨ku¨meti cebren ıskata veya vazife go¨rmekten cebren men etmeye tes¸ebbu¨s edildigˆi go¨ru¨lmu¨s¸tu¨r" "AKP kapatma davası su¨recinde de bir (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar: "Başbuğ ile İlgili Algı Oluşturuldu, Yasalar Önünde Herkes Eşit"

  Ergenekon davasının gerekçeli kararında, dava dosyasında hiçbir örgüt davalarında olmadığı kadar güçlü deliller bulunduğu belirtildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararın önsözünden: "Özellikle belirtmek gerekir ki, gerekçeli kararın yazım sürecindeki 'dosyaları yeniden inceleme ve degˆerlendirme' as¸amasında mahkememizin verdigˆi kararın ne kadar isabetli oldugˆu bir kez daha tarafımızca görülmüs¸tür" "Sonuçta mahkememiz kararını bagˆımsız ve tarafsız olarak, (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

 

  Susurluk Davası ile Mukayese Edilemeyecek Kadar Delil Var

  Ergenekon davasının gerekçeli kararında, dosyadaki delillerin benzer örgüt davalarında olmadığı kadar kuvvetli, çeşitli ve devamlı olduğu belirtildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: "Derin Devlet/Kontrgerilla/Gladyo/Su¨per NATO isimleriyle anılan 'derin yapı' ilk kez yargı o¨nu¨ne c¸ıkarılmıs¸tır" "Hic¸ kimsenin bugu¨ne kadar varlıgˆından s¸u¨phe duymadıgˆı, hatta bu o¨rgu¨tu¨n Tu¨rkiye'deki isminin Ergenekon oldugˆu belirttikleri, fakat hic¸bir zaman yargılanamayan. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri