SON DAKİKA TAŞKENT HABERLERİ

Son Dakika Taşkent Haberleri

 • 13:39Taşkent'te Kaza: 1 Ölü, 2 YaralıTaşkent'te Kaza: 1 Ölü, 2 YaralıKonya'nın Taşkent İlçesi'nde iki otomobil ve hafif ticari aracın çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 15:50Eskişehir Şeker Fabrikası'ndan Pancar Avans ÖdemesiKazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası, birinci nakdi bakım avanslarının ödenmeye başladığını açıkladı.
 • 11:42Özbekistan'da Ahilik Kültürü AnlatıldıÖzbekistan'da Ahilik Kültürü AnlatıldıAhi Evran Üniversitesi, (AEÜ) Ahilik Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Kazım Ceylan, Özbekistan Taşkent’te düzenlenen panelde Ahilik kültürünü anlattı.
 • 14:52Miting Meydanlarının "Renkli" GörüntüleriLiderlerin Milletvekili Genel Sec¸imi öncesinde "kozlarını paylaştıkları" miting meydanları zaman zaman renkli görüntülere sahne olurken, bazen, açılan bir pankart, atılan bir slogan veya yaşanan dil sürçmeleri alandakileri tebessüm ettirdi.
 • 13:05CHP'den "Türkiye Ekonomik Yükseliş Projesi"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin, Avrupa, Asya, Afrika arasında bir pırlanta gibi durduğunu ve CHP'nin "Merkez Türkiye" projesiyle demir yolu, kara yolu, hava yolu ve deniz yoluyla Türkiye'nin küresel sisteme entegre olacağını belirterek, "Proje hayata geçtiğinde Bağdat'ın ürününü Köstence'ye, Şanghay'ın ürününü Tebriz'e, Aşkabat'ın ürününü Hamburg'a, Taşkent'in ürününü Rabat'a ulaştırmak mümkün olacak.
 • 12:45MHP Adayları Hadim ve Taşkent'teMHP Adayları Hadim ve Taşkent'teMHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile milletvekili adayı Hüseyin Oprukçu, Konya’nın Hadim ve Taşkent ilçelerinde seçmenle buluştu, destek istedi.
 • 15:32CHP İl Başkanı Taşkent: Yaşanacak Bir Türkiye GeliyorCHP İl Başkanı Taşkent: Yaşanacak Bir Türkiye GeliyorCHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı seçim bildirgesiyle insanların yüzünün güleceğini söyledi.
 • 18:58Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Başvuruları BaşlıyorMillî Eğitim Bakanlığı’nın(MEB) yayımladığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Başvuru ve Uygulama e-Kılavuzu´na göre 5, 6, 7, 9, 10 ve 11´inci sınıfların sınav başvuruları 20-30 Nisan 2015 tarihlerinde alınacak.
 • 10:05Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası Sona ErdiUluslararası Çocuk Futbol Turnuvası Sona ErdiUluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) desteğiyle Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde düzenlenen 'Lukoil Turkey Holiday Cup' 8- 15 Yaş Arası Uluslararası Dünya Futbol Turnuvası sona erdi.
 • 05:59Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası Sona ErdiUluslararası Çocuk Futbol Turnuvası Sona Erdi- Antalya'nın Manavgat ilçesinde 8-15 Yaş Arası Uluslararası Dünya Futbol Turnuvası sona erdi Uluslararası Futbol Federasyonu (FİFA) tarafından desteklenen ve Lukoil Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen, Lukoil Turkey Holiday Cup 8-15 Yaş Arası Uluslararası Dünya Futbol Turnuvası sona erdi.
 • 12:01Genç Eskrimcilerin Hedefi, Dünya Şampiyonasında İlki BaşarmakGenç Eskrimcilerin Hedefi, Dünya Şampiyonasında İlki BaşarmakGenç eskrimcilerin hedefi, dünya şampiyonasında ilki başarmak- Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenecek Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası'na hazırlanan milli eskrimciler, Türkiye'ye bu kategorideki ilk madalyayı kazandırmayı amaçlıyor- Yıldızlar ve Gençler Epe Milli Takım Antrenörü Barsbuğa: - "Sporcularımızın Türk eskrim tarihi adına dünya şampiyonasında madalya kazanacaklarına inanıyoruz" KADİR YILDIZ - Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenecek Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası'na hazırlanan milli eskrimciler, Türkiye'ye bu kategorideki ilk madalyayı kazandırmak için mücadele edecek.
 • 11:20Eskişehir Şeker Fabrikası Kalan Pancar Paralarını ÖdüyorKazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası, 2014/2015 kampanya dönemine ait kalan bakiye pancar bedellerinin ödenmesine 27 Şubat 2015 tarihinde başlayacak.
 • 11:18Kar'da Mahsur Kalan Tır Şoförü Uydu Takip Sistemi Sayesinde KurtulduKar'da Mahsur Kalan Tır Şoförü Uydu Takip Sistemi Sayesinde KurtulduKonya'da Taşkent- Alanya yolunda yoğun kar yağışı nedeniyle 60 saat mahsur kalan tır şoförü Talip Çağ, jandarma ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • 18:03Konya'da Eğitime Kar EngeliTaşkent ve Derebucak ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.
 • 17:47Konya'da İki İlçede Okullar Yarın TatilKonya'nın Taşkent ve Derebucak İlçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.
 • 15:16Taşkent Kemik İliği Nakil Merkezi Doktorlarına Türkiye'de EğitimTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sağlık Bakanlığı ve Özbekistan Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen Özbekistan’da Kemik İliği Nakil Merkezi Kurulması Projesi kapsamında lenfomalı hastalarda hemopoetik kök hücre nakli başlatılması için nakil merkezinde çalışan 4 Özbek doktor, Türkiye’de 3 aylık eğitim programına başladı.
 • 18:05Ansan'ın Olaylı TahliyesiAnsan'ın Olaylı TahliyesiRessam Nalan Taşkent, Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) binasının tahliyesi sırasında kaldırılan resimlerinin bilinmeyen bir yere götürüldüğü iddiasında bulunarak, resimlerin iade edilmesini istedi.
 • 16:38Ressam Taşkent: Polis Zoruyla Toplanan Tablolarım Geri VerilmediRessam Taşkent: Polis Zoruyla Toplanan Tablolarım Geri VerilmediRessam Nalan Taşkent, Antalya Sanatçılar Derneğinin (ANSAN) tahliyesi sırasında çıkan olaylarda, polisin biber gazı sıkarak girdiği sanat galerisinde sergilenen tablolarının Muratpaşa Kaymakamlığı tarafından kendisine geri verilmediğini iddia etti.
 • 21:13Özbekistan'da Anayasanın Kabulünün 22. Yılı KutlanıyorÖzbekistan'da Anayasanın Kabulünün 22. Yılı KutlanıyorTAŞKENT (AA) – Özbekistan'da anayasanın kabul edilmesinin 22. yıl dönümü dolayısıyla, başkent Taşkent'te, ülkenin üst düzey yöneticileri, hükümet üyeleri, devlet ve bilim adamlarının katıldığı bir tören düzenlendi.
 • 22:05Özbekistan'da Yaklaşan Genel Seçimler - Agit Misyonu, Çalışmalarına BaşladıÖzbekistan'da Yaklaşan Genel Seçimler - Agit Misyonu, Çalışmalarına BaşladıÖzbekistan'da yaklaşan genel seçimler- Seçimleri izleyecek AGİT misyonu çalışmalarına başladıTAŞKENT (AA) – Özbekistan'da 21 Aralık'ta yapılacak genel seçimleri izleyecek Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Bürosu izleme misyonu ülkedeki çalışmalarına başladı.
 • 09:07Elazığ'ın İsmi Elazığ'ın İsmi "Elaziz" OlacakDavutoğlu'nun grup toplantısındaki konuşmasının ardından Elazığ milletvekilleri şehirlerinin adının tekrar Elaziz olarak değiştirilmesi için harekete geçti.
 • 13:15Güreş Milli Takımı Sporcusu Erdoğan'ın Dopingli ÇıkmasıGüreş Federasyonu Başkanı Yerlikaya: "En ağır şekilde cezayı vereceğiz, hiç bir şekilde kurtuluş şansı yok, cezanın en ağırını vereceğiz, yolumuza devam edeceğiz ve bu yola başvuran arkadaşlarımızı kendi içimizden temizleyeceğiz" "Geçen seneye oranla bu sene doping oranlarımız yüzde 95 düştü"
 • 17:01Aşkabat, Taşkent ile Enerji ve Ulaşımda Stratejik İşbirliğine GidiyorTürkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov Özbekistan ve Türkmenistan arasındaki enerji ve ulaştırma sektörlerindeki işbirliğini stratejik boyuta taşıdıklarını söyledi.
 • 20:25Taşkent'te Sümeyye'den Gümüş MadalyaTaşkent'te Sümeyye'den Gümüş MadalyaJudoda olimpiyata gidecek sporcuları belirleyen dünya sıralamasına kritik puanlar veren Grand Prix serisinin Özbekistan durağında Sümeyye Akkuş gümüş madalya kazandı.
 • 19:02Judoda, Taşkent'te Sümeyye'den Gümüş MadalyaTaşkent-dha judoda olimpiyata gidecek sporcuları belirleyen dünya sıralamasına kritik puanlar veren Grand Prix serisinin Özbekistan durağında Sümeyye Akkuş gümüş madalya kazandı.
 • 19:13Bronz Madalyalı Türk Güreşçinin A Numunesinde Dopinge RastlandıBronz Madalyalı Türk Güreşçinin A Numunesinde Dopinge RastlandıÖzbekistan'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan milli güreşçi Şamil Erdoğan'ın A numunesinde dopingli madde çıktı.
 • 15:08Başbakan Davutoğlu Taşkentliler Derneği'ni Ziyaret EttiBaşbakan Davutoğlu Taşkentliler Derneği'ni Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, dün Taşkentliler Derneği ve Vakfı'nın bayramlaşma programına katıldı.
 • 22:48Davutoğlu, İstanbul'daki Taşkentlilerle Bayramlaştı (2)Davutoğlu, İstanbul'daki Taşkentlilerle Bayramlaştı (2)Davutoğlu, Taşkentliler derneği ve vakfının bayramlaşma programına katıldıİSTANBUL (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Taşkentliler derneği ve vakfının bayramlaşma programına katıldı.
 • 22:11Davutoğlu, Taşkentlilerin Bayramlaşma Programına KatıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Taşkentliler derneği ve vakfının bayramlaşma programına katıldı.
 • 16:55Vali Barut, Milli Sporcu Akgül'ü Altınla ÖdüllendirdiVali Barut, milli sporcu Akgül'ü altınla ödüllendirdiSİVAS (AA) - Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 125 kiloda şampiyon olan Taha Akgül, Sivas Valisi Alim Barut'u ziyaret etti.
 • 10:32Milli Güreşci Selçuk Çebi Hedefim Türk Sporuna En Üst Seviyesinde Hizmet EtmekMilli Güreşci Selçuk Çebi Hedefim Türk Sporuna En Üst Seviyesinde Hizmet EtmekÖzbekistan'ın Başkenti Taşkent'te yapılan Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda üçüncü olan Selçuk Çebi, Güreşi bıraktıktan sonra hedefim Türk sporuna en üst seviyede hizmet etmektir dedi.
 • 09:51Milli Güreşci Selçuk Çebi: Milli Güreşci Selçuk Çebi: "Hedefim Türk Sporuna En Üst Seviyesinde Hizmet Etmek"Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te yapılan Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda üçüncü olan Selçuk Çebi, "Güreşi bıraktıktan sonra hedefim Türk sporuna en üst seviyede hizmet etmektir" dedi.
 • 09:46Türk Güreşinin Parlayan Yıldızı Rıza Kayaalp: Türk Güreşinin Parlayan Yıldızı Rıza Kayaalp: "Küba'lı Lopez Beni Evlilikten Etti"Ercan ATA, Ankara-DHA Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te yapılan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda Küba'lı rakibine yenilerek gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp: "yeni kurallar kaybetmeme neden oldu" dedi.
 • 15:32Dünya Güreş Şampiyonası'nda 3. Olan Trabzonlu Milli Güreşçi Selçuk Çebi Altınla ÖdüllendirildiDünya Güreş Şampiyonası'nda 3. Olan Trabzonlu Milli Güreşçi Selçuk Çebi Altınla ÖdüllendirildiTrabzon Valisi Abdil Celil Öz, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda 80 kiloda dünya üçüncüsü olan Trabzonlu güreşçi Selçuk Çebi’yi makamında kabul etti.
 • 14:27Milli Güreşçiler Coşkuyla KarşılandıMilli Güreşçiler Coşkuyla KarşılandıÖzbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda takım halinde 3. olan milli grekoromen güreşçiler İstanbul’da coşkuyla karşılandı.
 • 09:32Güreş Milli Takımı Yurda DöndüÖzbekistan'ın başkenti Taşkent'te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 80 kiloda Bronz madalya kazanarak Dünya 3.sü olan Selçuk Çebi İstanbul'a geldi.
 • 19:28Dünya Şampiyonası'ndaki 5. Bronz Madalya Cenk İldem'denÖzbekistan’ın ev sahipliğinde başkent Taşkent’te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’ndaki beşinci bronz madalya 98 kiloda mücadele eden güreşçi Cenk İldem’den geldi.
 • 18:39Dünya Güreş ŞampiyonasıGrekoromen Milli Takımı, dünya üçüncüsü oldu.
 • 18:26Türk Güreşçiler Dünya Şampiyonası'nda Tarih YazdıTürk Güreşçiler Dünya Şampiyonası'nda Tarih YazdıÖzbekistan'ın başkenti Taşkent'te 8 gün süren ve 86 ülkeden 900 sporcunun katıldığı Dünya Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Güreş Milli Takımı tarih yazdı.
 • 18:16Minderde 1 Gümüş, 1 BronzÖzbekistan’nın başkenti Taşkent’teki Gymnastics Palace Spor Salonu’nda düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener’in de takip ettiği Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda 71 kiloda mücadele eden Yunus Özel gümüş madalyada kalarak dünya ikincisi oldu.
 • 17:41Yunus Özel, Gümüş Madalyada KaldıYunus Özel, Gümüş Madalyada KaldıÖzbekistan'da ev sahipliğinde başkent Taşkent'teki Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda 71 kiloda mücadele eden Yunus Özel gümüş madalyada kalarak dünya ikincisi oldu.
 • 17:40Cenk İldem'den Bronz MadalyaCenk İldem'den Bronz MadalyaGrekoromen stil 98 kiloda Rumen Alexuc'u 1 0 yenen Cenk İldem bronz madalya kazandı.
 • 14:10Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonasında İki Sporcumuz Madalya İçin Mücadele EdecekDünya Grekoromen Güreş Şampiyonasında İki Sporcumuz Madalya İçin Mücadele EdecekErcan ATA, Taşkent-DHA(fotoğraflı) Özbekistan'ın başkenti Taşkent'teki Gymnastics Palace Spor Salonu'nda devam eden Dünya grekoromen güreş şampiyonası son gününde, iki milli mayomuz madalya için mindere çıkacaklar.
 • 13:48Dünya Güreş ŞampiyonasıŞampiyonanın son gününde 3 Türk sporcu mindere çıktı Grekoromen stil 71 kiloda Yunus Özel, akşam seansında Rus sporcu Labazanov ile altın madalya mücadelesi yapacak.
 • 13:4871 Kiloda Özel Finalde71 Kiloda Özel FinaldeÖzbekistan’da başkent Taşkent’te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nın son gününde 71 kiloda mindere çıkan Yunus Özel, finale çıktı.
 • 13:4771 Kilo Özel ve 98 Kiloda Cenk Yarı Finalde71 Kilo Özel ve 98 Kiloda Cenk Yarı FinaldeÖzbekistan’ın ev sahipliğinde başkent Taşkent’te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nın son gününde 71 kiloda Yunus Özel ve 98 kiloda Cenk İlden yarı finale çıktı.
 • 12:25Yunus Özel Çeyrek Finale Kalan İkinci Güreşçi OlduÖzbekistan’ın ev sahipliğinde başkent Taşkent’te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nın son gününde 71 kiloda mindere çıkan Yunus Özel, çeyrek finale kaldı.
 • 10:37Yunus Özel, Meksikalı Rakibini Sayı Tuşuyla YendiYunus Özel, Meksikalı Rakibini Sayı Tuşuyla YendiÖzbekistan’ın ev sahipliğinde başkent Taşkent’te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nın son gününde 71 kiloda mindere çıkan Yunus Özel ikinci tura kalan ikinci Türk güreşçi oldu.
 • 10:36Fatih Üçüncü, İlk Maçta YenildiFatih Üçüncü, İlk Maçta YenildiÖzbekistan’ın ev sahipliğinde başkent Taşkent’te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nın son gününde 59 kiloda mindere çıkan Fatih Üçüncü ilk turda Amerikalı rakibi Spenser Thomas Mango’ya yenildi.
 • 09:25Bakan Kılıç ve Tmok Başkanı Erdener ŞampiyonadaBakan Kılıç ve Tmok Başkanı Erdener ŞampiyonadaÖzbekistan’ın ev sahipliğinde başkent Taşkent’te devam eden Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nın son gününde yapılan müsabakaları Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener de takip ediyor.