SON DAKİKA TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ HABERLERİ

Son Dakika Tüketiciyi Koruma Derneği Haberleri

 • 15:28Mahkeme, Tüketiciyi Haklı BulduSiirt'te evine ait sabit telefona kota aşımı nedeniyle ödettirilen 196 Liralık faturaya itiraz eden tüketici, mahkemece haklı bulundu.
 • 14:41Tüketicilere Ramazan Alışverişi UyarısıTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, ramazan ayında bütçeye göre harcama yapması gerektiğini bildirdi.
 • 21:02Güneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - 2 Liradan Kitap Satışı YapılacakGüneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - 2 Liradan Kitap Satışı YapılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurulan kitap standı- Kitapları inceleyen gençler- İş yeri sahibi Nizamettin Şenşeş'in açıklamaları- Kitapları inceleyen gençlerden detay görüntü Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 20:17Güneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - Siirt/Güneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - Siirt/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Siirt'te Ramazan hazırlıkları- Diyarbakır'da ramazan hazırlıkları- Camilerdeki hazırlıklar- Temizlik Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 18:02Güneydoğu'da Ramazan HazırlığıGüneydoğu'da Ramazan HazırlığıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Suphi Zengin'in konuşması Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 17:01Güneydoğu'da Ramazan HazırlığıGüneydoğu'da Ramazan HazırlığıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş gazetecilerle yemekte sohbet etmesi - Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş açıklaması Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 16:23Güneydoğu'da Ramazan HazırlığıGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 15:05Ramazan Dolandırıcılarına DikkatTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, vatandaşları Ramazan ayını fırsat bilen dolandırıcılara karşı uyardı.
 • 16:43Seçim Haftasında Elektrik Kesintilerinde AzalmaSeçim Haftasında Elektrik Kesintilerinde AzalmaTüketici Birliği Federasyonu (TBF) üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, seçim haftasında elektrik kesintilerinde yüzde 30,5 oranında azalma olduğunu açıkladı.
 • 17:32Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Aytaç AçıklamasıTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, tüketicilerin büyük bir çoğunluğunun, sahip oldukları haklardan habersiz olduklarını söyledi.
 • 11:16Organik Buğdaydan "Anadolu Ekmeği" Yeniden Sofraları SüslüyorBalıkesir'de sağlıklı ve doğal ürün tüketimini teşvik için bir araya gelen "Yaşam Dostu Ürün Grubu"nun bölgeye özgü organik uzun saplı buğdaydan ürettiği geleneksel "Anadolu ekmeği" büyük ilgi görüyor.
 • 09:45Türkiye'de Medaş, Doğu'da Erzurum Kesinti ŞampiyonuTürkiye'de Medaş, Doğu'da Erzurum Kesinti Şampiyonu"11 Mayıs 2015-20 Mayıs 2015 tarihlerine ilişkin Elektrik Kesinti Endeksi (EKE)’ni açıklayan Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Elektrik Ke-sinti Endeksi (EKE) Çalışma Grubu Üyesi ve Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay; “MEDAŞ, elektrik kesintisindeki liderliğini açık ara sürdürüyor.
 • 10:00Haksız Ücretleri Sınırlamak İçin Çıkaralan Yönetmelik Bankalara YaradıHaksız Ücretleri Sınırlamak İçin Çıkaralan Yönetmelik Bankalara YaradıBankaların aldığı haksız ücretlerin sınırlandırılıp tüketicinin korunması için geçen yıl çıkartılan yönetmelik vatandaşa yaramadı. Bankalar gelirleri yüzde 204 arttı.
 • 17:35Balıkesir - 'Ağaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmzaBalıkesir - 'Ağaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmza'Ağaçlar kesilmesin' diye 1400 imza Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin, Altıeylül İlçesi'nde Kaya Avni Sağlıkçı Koşu Parkı'ndaki 100 kadar ağacı, 'Göl Park Projesi' kapsamında kökünden kesip, bir bölümünü de taşıması ile ilgili tartışmalar sürüyor.
 • 17:07Ağaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmzaAğaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmzaBalıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin, Altıeylül İlçesi'nde Kaya Avni Sağlıkçı Koşu Parkı'ndaki 100 kadar ağacı, 'Göl Park Projesi' kapsamında kökünden kesip, bir bölümünü de taşıması ile ilgili tartışmalar sürüyor.
 • 16:21Mahalleliler Ağaç Katliamının Durdurulması İçin Bin 400 İmza TopladıMahalleliler Ağaç Katliamının Durdurulması İçin Bin 400 İmza TopladıBalıkesir'de bir grup vatandaş, şehir merkezindeki bir parkta Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından yapılan ağaç kesiminin durdurması için bin 400 imza topladı.
 • 19:19Tarım İlacı Kullanımında Dünya ŞampiyonuTarım İlacı Kullanımında Dünya ŞampiyonuBrezilya tarım ilacı kullanımında dünya şampiyonu. Brezilya tarlalarında yılda bir milyar litreden fazla tarım ilacı kullanılıyor.
 • 17:00Tüketiciye Anneler Günü İçin Hediye UyarısıTüketiciye Anneler Günü İçin Hediye UyarısıTüketiciyi Koruma Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, Anneler Günü dolayısı ile alışveriş yapacak tüketicileri çeşitli konularda uyardı.
 • 09:26Tüketici Hakem Heyetlerinde Sistem Çöktü, Milyonlarca Dosya BekliyorTüketici Hakem Heyetlerinde Sistem Çöktü, Milyonlarca Dosya BekliyorTÜKODER Disiplin Kurulu Başkanı Şükran Eroğlu, tüketici hakem heyetlerinde 3 milyonu aşkın tüketici şikayet dosyasının beklediğini söyledi. Eroğlu, "Sistem çöktü" dedi
 • 14:31Bıktıran Bedava Reklama SonBıktıran Bedava Reklama SonTüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, 1 Mayıs tarihinden itibaren hayata geçecek yasayla telefonlara ve e-posta kutularına, izinsiz reklam mesajı gönderilemeyeceğini kaydetti.
 • 17:03Yargıtay'ın İcra Freni KararıYargıtay'ın İcra Freni KararıYargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin aldığı içtihat değişikliği kararıyla şirketlerin 3 bin 300 TL’nin altındaki borçlar için hemen icra takibi başlatamayacağı yönündeki kararı değerlendiren Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Afyonkarahisar Şube Başkanı Av. Şükrü Elbir, “Bu karar sadece icra sürecini geciktirecek, vatandaş açısından olumlu bir karar değil” dedi.
 • 12:36TÜKODER'e Teşekkür BelgesiTÜKODER'e Teşekkür BelgesiTüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli’ye Palandöken Kaymakamlığı tarafından teşekkür belgesi verildi.
 • 15:18İstenmeyen Mesajlar Sona EriyorTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, pazarlama ve tanıtım amaçlı mesaj, arama ve maillerinin 1 Mayıs'ta sona ereceğini bildirdi.
 • 17:29Bıktıran Reklam Mesajları BitiyorBıktıran Reklam Mesajları BitiyorTüketici Koruma Derneği Başkanı Sülahi Özalp, 1 Mayıs tarihinden itibaren telefonlara, e-posta kutularına izinsiz reklam mesajının gönderilemeyeceğini söyledi.
 • 17:10Siirtli Tüketicilerin ŞikayetleriTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, "Bize gelen şikayetlerin yüzde 95'i bankaların dosya masraflarıyla ilgilidir" dedi.
 • 17:39Erzurum'da 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü EtkinlikleriErzurum'da 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü EtkinlikleriTÜKODER Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla TRT Erzurum Radyosuna konuk olarak, tüketici haklarıyla ilgili bilgi verdi.
 • 13:235 Mart Dünya Tüketiciler GünüTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, "Tüketicilerimiz kendi haklarını bildiği sürece mutlu bir hayat sürecekler" dedi.
 • 13:43TÜKODER Başkanı Altay: Hak Aradıkça Kalite ArtacaktırTÜKODER Başkanı Altay: Hak Aradıkça Kalite Artacaktır15 Mart Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Tüketici Hak Arama Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Nihat Altay, müşteri bilincinin geçmiş yıllara göre arttığını, güçlü, doğru ve etkili bir tüketici hareketinin tohumlarının atıldığını söyledi.
 • 16:49Asp İl Müdürlüğü'nden Asp İl Müdürlüğü'nden "Aile ve Alışveriş" SemineriAile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) üyelerine yönelik Aile ve Alışveriş konulu seminer düzenlendi.
 • 14:55ERVAK'tan Üyelerine Bilinçli Tüketici SemineriERVAK'tan Üyelerine Bilinçli Tüketici SemineriErzurum Kalkınma Vakfı, üyelerine bilinçli tüketici semineri verdi.
 • 14:32Bankalar Doların Yükselişiyle Verdiği Kredileri Erken Geri İstiyorBankalar Doların Yükselişiyle Verdiği Kredileri Erken Geri İstiyorDolardaki hızlı yükselişle bankalar harekete geçti. Kredileri geri çağırmaya başladılar. Telefonla aranan müşterilerden ödemeyi çoğaltıp vadeleri kısaltması isteniyor.
 • 14:00Kent Konseyi Bilgilendirme ToplantısıÇanakkale Kent Konseyi tarafından düzenlenen bilgilerdirme toplantısında tüketici sorunları görüşüldü.
 • 17:48Üniversite Öğrencisi Özgecan'ın ÖldürülmesiKastamonu'da sivil toplum kuruluşları, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini yayımladıkları bildiriyle kınadı.
 • 15:4114 Şubat Sevgililer Günü'ne Doğru14 Şubat Sevgililer Günü'ne DoğruTüketiciyi Koruma Derneği (TUKODER) Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün tüketim kültürü haine geldiğini belirtti.
 • 21:48Sevgililer Günü KutlamalarıSevgililer Günü KutlamalarıTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, "Aşırıya kaçarak aldığımız hediyelerle her yıl kutladığımız Sevgililer Günümüz, sonradan pişman olacağımız nefret gününe dönüşmesin" dedi.
 • 14:57Halk Ekmeğine Yapılan Zammı Protesto EttilerHalk Ekmeğine Yapılan Zammı Protesto EttilerSamsun Halkevleri üyeleri, ekmeğin 1 liraya yükseltilmesine tepki göstererek, 5 bin imza topladılar. Ardından belediyeden halk ekmek büfelerinin artırılmasını istediler.
 • 08:32Şirketlerin Şişik Elektrik Faturası Savunmasına Tüketiciden TepkiŞirketlerin Şişik Elektrik Faturası Savunmasına Tüketiciden TepkiElektrik faturalarında iki, üç aylık tüketim tek faturaya yansıdı. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği sebebi olumsuz hava gösterdi. Tüketici dernekler ise inandırıcı bulunmadı.
 • 16:31TÜKODER Genel Başkanı Atahan: Kayıp- Kaçakta Yargıtay Kararı UygulanmalıTÜKODER Genel Başkanı Atahan: Kayıp- Kaçakta Yargıtay Kararı UygulanmalıTüketici Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Haşmet Atahan, elektrik faturalarında haksız alındığı belirtilen kayıp- kaçak bedelinin tüketiciye iade edilmesine ilişkin Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararının uygulanması gerektiğini söyledi.
 • 14:14Kayıp-Kaçak Elektrik Bedellerinin' İadesiKayıp-Kaçak Elektrik Bedellerinin' İadesiTüketici Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Haşmet Atahan, elektrik dağıtım şirketlerinin kayıp-kaçak ücreti adı altında tüketiciden aldığı bedellerin iadesi ile ilgili olarak, “Bu bedellerin biranda iadesinin yeni ekonomik sıkıntılar doğacağı nedeniyle yumuşak geçişlerle buna çözüm bulunabileceği görüşündeyiz” dedi.
 • 17:51Tüketici Derneklerinin "Kayıp-kaçak Bedeli" ToplantısıTÜKODER Başkanı Atahan: "Tüketiciden dağıtım bedeli, perakende satış hizmet bedeli, sayaç okuma bedeli, iletişim sistemleri bedeli, TRT fonu, enerji fonu, belediye fonu gibi haksız kesintiler yapılıyor" "Gerek kayıp kaçak bedeli gerekse 7 kalemde alınan diğer kesintilerin hiçbiri hukuka uygun değildir.
 • 16:28Tüketici Derneklerinin Tüketici Derneklerinin "Kayıp-kaçak Bedeli" ToplantısıTüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Haşmet Atahan, tüketici dernek ve federasyonları ile biraraya gelerek elektrikte kayıp-kaçak bedellerinin tüketiciye iade edilmesi konusunu görüştüklerini söyledi.
 • 14:29Tüketici Derneği'nden Kapıdan Satış UyarısıTüketici Derneği'nden Kapıdan Satış UyarısıSiirt Tüketiciyi Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enver Aytaç, tüketicilere, kapıdan satışlarda zarar görmemeleri için uyarıda bulundu.
 • 09:56Edirne'de, TÜKODER KurulduEdirne'de, Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) kuruldu.
 • 15:44Balıkesir'deki Su ve Otobüs ZamlarıTÜKODER Şube Başkanı Bayhan: "Bir haftalık süreçte zamlar geri alınmazsa hukuki ve yasal yollardan mücadele edeceğiz"
 • 16:40Tüketici Derneğinden Mağdurlara ÇağrıTüketici Derneğinden Mağdurlara ÇağrıTüketiciyi Koruma Derneği Fatsa Şubesi Başkanı Oğuz Cevahir, “Ayıplı hizmet, kapıdan satış, mesafeli satış ve banka komisyon tahsis bedeli mağdurları derneğimizden bilgi edinip hukuki yardım alabilirler” dedi.
 • 09:16Erzurumlu Kadınlar Birlik ve Beraberlik Yemeğinde Bir Araya GeldiErzurumlu Kadınlar Birlik ve Beraberlik Yemeğinde Bir Araya GeldiErzurum Kadın ve Gençleri Destekleme Derneği, birlik ve beraberlik yemeği düzenledi.
 • 11:10Erdek Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Kirazoğlu Açıklaması''Bandırma'dan Biga'ya kadar olan alana kimyasal sanayi yatırımlarının yapılmasının ön görülüyor.
 • 09:46Tüketici Dernek Başkanlarından Baroya ZiyaretTüketici Dernek Başkanlarından Baroya ZiyaretTüketiciyi Koruma Derneği Erzurum Başkanı Gamze İspirli, Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay, Tüketici Dernekleri Hukuk Danışmanı Avukat Erhan Topcu ve TÜKODER Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Çamlı Erzurum Barosu’nu ziyaret ederek, Baro Başkanı Talat Göğebakan’a hayırlı olsun temennisinde bulundular.
 • 12:50Adınıza Telefon Alınmış OlabilirAdınıza Telefon Alınmış OlabilirTÜKODER Eskişehir Şubesi Başkanı Özalp: "Vatandaşlardan, haberleri olmadan adlarına GSM hattı ve cep telefonu alındığı yönünde şikayetler alıyoruz'' "Tüketicilerimiz, üzerlerine kayıtlı hat olup olmadığını, cep telefonu alınıp alınmadığını e Devlet şifresi alarak 'mobil hat sorgulama' kısmına girip sık.
 • 16:16TÜKODER'den Kaymakam Karakuş'a ZiyaretTÜKODER'den Kaymakam Karakuş'a ZiyaretTüketiciyi Koruma Derneği Erzurum Şubesi (TÜKODER) Başkanı Gamze İspirli, TÜKODER Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Çamlı ve TÜKODER Hukuk Danışmanı Avukat Erhan Topcu, Palandöken Kaymakamlığına atanan Kaymakam Gürbüz Karakuş’u ziyaret ettiler.