SON DAKİKA TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ HABERLERİ

Son Dakika Tüketiciyi Koruma Derneği Haberleri

 • 16:46Tüketicilere "Sahte Ürün" UyarısıTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, Kurban bayramı öncesi sahte ürünlere karşı tüketicileri uyardı.
 • 15:23Bayram Öncesi Alışveriş UyarılarıBayram Öncesi Alışveriş UyarılarıTüketiciyi Koruma Derneği Şube Başkanı Sülahi Özalp ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ali Safa Şen, ortak bir basın açıklaması ile alışveriş konusunda hem vatandaşa, hem de esnafa bayram öncesi çeşitli uyarılarda bulundular.
 • 12:15TÜKODER'den TÜKODER'den "Kobi Danışnamlığı" Dolandırıcılığı UyarısıTüketiciyi Koruma Derneği Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli, bazı KOBİ danışmanlık hizmetlerinin Erzurum’da vergi mükelleflerini arayıp, işletme hibe ve kredi konusunda dolandırmaya çalıştığını ifade etti.
 • 15:35Ziraat Odasından Gübre Zammı TepkisiZiraat Odasından Gübre Zammı TepkisiTepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, Prof. Dr. Engin Kınacı ve TÜKODER Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp ile buluşarak üreticinin sorunlarını ve çözüm yollarını konuştu.
 • 09:25İSKİ'nin Suyu, Dolar ve Altınla YarışıyorİSKİ'nin Suyu, Dolar ve Altınla YarışıyorHer ay 5 ila 10 kuruş zamlanan suyun metreküpü son 8 yılda yüzde 136.1 artarken 24 ayar altının ons fiyatındaki artış yüzde 65'te kaldı.
 • 12:44Albayraklar'ın Termik Santrali Bölgenin Dengesini Altüst Eder'Albayraklar'ın Termik Santrali Bölgenin Dengesini Altüst Eder'Makine mühendisi Sinan Akıncı, Yeni Şafak gazetesinin sahibi Albayraklar ailesi tarafından Balıkesir SEKA Fabrikası arazisine kurulan termik santralin, kömür yakarak enerji üreteceğini belirterek, "Bu santral çevreye, başta toprak ve su olmak üzere büyük zarar verecek.
 • 15:23Tüketicilere "Televizyon Reklamı" UyarısıTüketici Birliği Federasyonu üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, tüketicilerin televizyon kanallarında yayınlanan bazı reklamlar konusunda dikkatli olması gerektiğini bildirdi.
 • 10:19Kapıdan Dolandırıcılığa Karşı Cayma HakkıKapıdan Dolandırıcılığa Karşı Cayma HakkıTüketici Hakları Koruma Derneği (TÜKODER) İzmir Şube Başkanı Gülçin Tonguç, kapıdan satışta farklı ikna yöntemleri kullanarak özellikle yaşlıları dolandıranlara karşı uyarıda bulundu.
 • 15:08Erzurum'da Yükümlülere Yönelik Erzurum'da Yükümlülere Yönelik "Aile ve Alışveriş Semineri" DüzenlendiErzurum’da Aile Eğitim Programı kapsamında "Aile ve Alışveriş" eğitimi verildi.
 • 10:39Tümer: Tümer: "Nükleer Santraller, Türkiye'yi Tehdit Ediyor"Çevre ve Tüketiciyi Koruma Derneği (ÇETKO), kuruluşunun 25. Yılını çeşitli etkinliklerle kutladı.
 • 14:51AVM'lerde 3 Saatlik Ücretsiz Otopark Yasal HakmışAVM'lerde 3 Saatlik Ücretsiz Otopark Yasal HakmışTÜKODER Genel Başkanı Haşmet Atahan, AVM otopark hizmetinin sunulmasının tüketicilere verilen sosyal bir hizmet ve yasal bir hak olduğunu belirtti.
 • 14:28Balıkesir - Termik Santrale Karşı Çıkan Paşaköylülere Baldep'den DestekBalıkesir - Termik Santrale Karşı Çıkan Paşaköylülere Baldep'den DestekTermik santrale karşı çıkan Paşaköylülere BALDEP'den destek Balıkesir'in Altıeylül İlçesi'ne bağlı Paşaköy Mahallesi'ndeki Dumanca Mevkii'nde özel bir şirket tarafından yapılmak istenen termik santrale vatandaşların tepkisi sürüyor.
 • 13:30Paşaköylülerin Termik Santrale Tepkisi SürüyorPaşaköylülerin Termik Santrale Tepkisi SürüyorBalıkesir'in Altıeylül İlçesi'ne bağlı Paşaköy Mahallesi'nin Dumanca Mevkii'nde özel bir şirket tarafından SEKA arazisinde yapılmak istenen termik santrale vatandaşların tepkisi sürüyor.
 • 15:55Şeker-iş Sendikası'ndan TÜKODER'e ZiyaretŞeker-iş Sendikası'ndan TÜKODER'e ZiyaretŞeker-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Cengiz Ünder, TÜKODER Başkanı Sülahi Özalp’i ziyaretinde Ramazan ayında ve bayram öncesinde tatlı alırken vatandaşların dikkatli olması gerektiğine dikkat çekti.
 • 16:25Alışverişte Sms OyunuAlışverişte Sms OyunuTüketiciyi Koruma Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp tüketicilere ’SMS’ uyarısında bulundu.
 • 15:28Mahkeme, Tüketiciyi Haklı BulduSiirt'te evine ait sabit telefona kota aşımı nedeniyle ödettirilen 196 Liralık faturaya itiraz eden tüketici, mahkemece haklı bulundu.
 • 14:41Tüketicilere Ramazan Alışverişi UyarısıTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, ramazan ayında bütçeye göre harcama yapması gerektiğini bildirdi.
 • 21:02Güneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - 2 Liradan Kitap Satışı YapılacakGüneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - 2 Liradan Kitap Satışı YapılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurulan kitap standı- Kitapları inceleyen gençler- İş yeri sahibi Nizamettin Şenşeş'in açıklamaları- Kitapları inceleyen gençlerden detay görüntü Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 20:17Güneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - Siirt/Güneydoğu'da Ramazan Hazırlığı - Siirt/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Siirt'te Ramazan hazırlıkları- Diyarbakır'da ramazan hazırlıkları- Camilerdeki hazırlıklar- Temizlik Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 18:02Güneydoğu'da Ramazan HazırlığıGüneydoğu'da Ramazan HazırlığıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Suphi Zengin'in konuşması Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 17:01Güneydoğu'da Ramazan HazırlığıGüneydoğu'da Ramazan HazırlığıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş gazetecilerle yemekte sohbet etmesi - Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş açıklaması Güneydoğu'da ramazan hazırlığı- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ramazan ayı öncesi camiler ve iftar programları için gerekli hazırlıklar tamamlandı- "Vakit iyilik vakti bu ramazan ve her zaman" temasıyla hazırlanacak iftar programlarında "iyilik" temasına vurgu yapılacak- Diyarbakır'da engelli vatandaşlarla çocukların ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde gerekli tedbirler alındı- Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iftar programı düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 16:23Güneydoğu'da Ramazan HazırlığıGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde "Onbir ayın sultanı" ramazan ayı için hazırlıklar tamamlandı.
 • 15:05Ramazan Dolandırıcılarına DikkatTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, vatandaşları Ramazan ayını fırsat bilen dolandırıcılara karşı uyardı.
 • 16:43Seçim Haftasında Elektrik Kesintilerinde AzalmaSeçim Haftasında Elektrik Kesintilerinde AzalmaTüketici Birliği Federasyonu (TBF) üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, seçim haftasında elektrik kesintilerinde yüzde 30,5 oranında azalma olduğunu açıkladı.
 • 17:32Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Aytaç AçıklamasıTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, tüketicilerin büyük bir çoğunluğunun, sahip oldukları haklardan habersiz olduklarını söyledi.
 • 11:16Organik Buğdaydan "Anadolu Ekmeği" Yeniden Sofraları SüslüyorBalıkesir'de sağlıklı ve doğal ürün tüketimini teşvik için bir araya gelen "Yaşam Dostu Ürün Grubu"nun bölgeye özgü organik uzun saplı buğdaydan ürettiği geleneksel "Anadolu ekmeği" büyük ilgi görüyor.
 • 09:45Türkiye'de Medaş, Doğu'da Erzurum Kesinti ŞampiyonuTürkiye'de Medaş, Doğu'da Erzurum Kesinti Şampiyonu"11 Mayıs 2015-20 Mayıs 2015 tarihlerine ilişkin Elektrik Kesinti Endeksi (EKE)’ni açıklayan Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Elektrik Ke-sinti Endeksi (EKE) Çalışma Grubu Üyesi ve Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay; “MEDAŞ, elektrik kesintisindeki liderliğini açık ara sürdürüyor.
 • 10:00Haksız Ücretleri Sınırlamak İçin Çıkaralan Yönetmelik Bankalara YaradıHaksız Ücretleri Sınırlamak İçin Çıkaralan Yönetmelik Bankalara YaradıBankaların aldığı haksız ücretlerin sınırlandırılıp tüketicinin korunması için geçen yıl çıkartılan yönetmelik vatandaşa yaramadı. Bankalar gelirleri yüzde 204 arttı.
 • 17:35Balıkesir - 'Ağaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmzaBalıkesir - 'Ağaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmza'Ağaçlar kesilmesin' diye 1400 imza Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin, Altıeylül İlçesi'nde Kaya Avni Sağlıkçı Koşu Parkı'ndaki 100 kadar ağacı, 'Göl Park Projesi' kapsamında kökünden kesip, bir bölümünü de taşıması ile ilgili tartışmalar sürüyor.
 • 17:07Ağaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmzaAğaçlar Kesilmesin' Diye 1400 İmzaBalıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin, Altıeylül İlçesi'nde Kaya Avni Sağlıkçı Koşu Parkı'ndaki 100 kadar ağacı, 'Göl Park Projesi' kapsamında kökünden kesip, bir bölümünü de taşıması ile ilgili tartışmalar sürüyor.
 • 16:21Mahalleliler Ağaç Katliamının Durdurulması İçin Bin 400 İmza TopladıMahalleliler Ağaç Katliamının Durdurulması İçin Bin 400 İmza TopladıBalıkesir'de bir grup vatandaş, şehir merkezindeki bir parkta Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından yapılan ağaç kesiminin durdurması için bin 400 imza topladı.
 • 19:19Tarım İlacı Kullanımında Dünya ŞampiyonuTarım İlacı Kullanımında Dünya ŞampiyonuBrezilya tarım ilacı kullanımında dünya şampiyonu. Brezilya tarlalarında yılda bir milyar litreden fazla tarım ilacı kullanılıyor.
 • 17:00Tüketiciye Anneler Günü İçin Hediye UyarısıTüketiciye Anneler Günü İçin Hediye UyarısıTüketiciyi Koruma Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, Anneler Günü dolayısı ile alışveriş yapacak tüketicileri çeşitli konularda uyardı.
 • 09:26Tüketici Hakem Heyetlerinde Sistem Çöktü, Milyonlarca Dosya BekliyorTüketici Hakem Heyetlerinde Sistem Çöktü, Milyonlarca Dosya BekliyorTÜKODER Disiplin Kurulu Başkanı Şükran Eroğlu, tüketici hakem heyetlerinde 3 milyonu aşkın tüketici şikayet dosyasının beklediğini söyledi. Eroğlu, "Sistem çöktü" dedi
 • 14:31Bıktıran Bedava Reklama SonBıktıran Bedava Reklama SonTüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, 1 Mayıs tarihinden itibaren hayata geçecek yasayla telefonlara ve e-posta kutularına, izinsiz reklam mesajı gönderilemeyeceğini kaydetti.
 • 17:03Yargıtay'ın İcra Freni KararıYargıtay'ın İcra Freni KararıYargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin aldığı içtihat değişikliği kararıyla şirketlerin 3 bin 300 TL’nin altındaki borçlar için hemen icra takibi başlatamayacağı yönündeki kararı değerlendiren Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Afyonkarahisar Şube Başkanı Av. Şükrü Elbir, “Bu karar sadece icra sürecini geciktirecek, vatandaş açısından olumlu bir karar değil” dedi.
 • 12:36TÜKODER'e Teşekkür BelgesiTÜKODER'e Teşekkür BelgesiTüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli’ye Palandöken Kaymakamlığı tarafından teşekkür belgesi verildi.
 • 15:18İstenmeyen Mesajlar Sona EriyorTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, pazarlama ve tanıtım amaçlı mesaj, arama ve maillerinin 1 Mayıs'ta sona ereceğini bildirdi.
 • 17:29Bıktıran Reklam Mesajları BitiyorBıktıran Reklam Mesajları BitiyorTüketici Koruma Derneği Başkanı Sülahi Özalp, 1 Mayıs tarihinden itibaren telefonlara, e-posta kutularına izinsiz reklam mesajının gönderilemeyeceğini söyledi.
 • 17:10Siirtli Tüketicilerin ŞikayetleriTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, "Bize gelen şikayetlerin yüzde 95'i bankaların dosya masraflarıyla ilgilidir" dedi.
 • 17:39Erzurum'da 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü EtkinlikleriErzurum'da 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü EtkinlikleriTÜKODER Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla TRT Erzurum Radyosuna konuk olarak, tüketici haklarıyla ilgili bilgi verdi.
 • 13:235 Mart Dünya Tüketiciler GünüTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, "Tüketicilerimiz kendi haklarını bildiği sürece mutlu bir hayat sürecekler" dedi.
 • 13:43TÜKODER Başkanı Altay: Hak Aradıkça Kalite ArtacaktırTÜKODER Başkanı Altay: Hak Aradıkça Kalite Artacaktır15 Mart Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Tüketici Hak Arama Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Nihat Altay, müşteri bilincinin geçmiş yıllara göre arttığını, güçlü, doğru ve etkili bir tüketici hareketinin tohumlarının atıldığını söyledi.
 • 16:49Asp İl Müdürlüğü'nden Asp İl Müdürlüğü'nden "Aile ve Alışveriş" SemineriAile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) üyelerine yönelik Aile ve Alışveriş konulu seminer düzenlendi.
 • 14:55ERVAK'tan Üyelerine Bilinçli Tüketici SemineriERVAK'tan Üyelerine Bilinçli Tüketici SemineriErzurum Kalkınma Vakfı, üyelerine bilinçli tüketici semineri verdi.
 • 14:32Bankalar Doların Yükselişiyle Verdiği Kredileri Erken Geri İstiyorBankalar Doların Yükselişiyle Verdiği Kredileri Erken Geri İstiyorDolardaki hızlı yükselişle bankalar harekete geçti. Kredileri geri çağırmaya başladılar. Telefonla aranan müşterilerden ödemeyi çoğaltıp vadeleri kısaltması isteniyor.
 • 14:00Kent Konseyi Bilgilendirme ToplantısıÇanakkale Kent Konseyi tarafından düzenlenen bilgilerdirme toplantısında tüketici sorunları görüşüldü.
 • 17:48Üniversite Öğrencisi Özgecan'ın ÖldürülmesiKastamonu'da sivil toplum kuruluşları, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini yayımladıkları bildiriyle kınadı.
 • 15:4114 Şubat Sevgililer Günü'ne Doğru14 Şubat Sevgililer Günü'ne DoğruTüketiciyi Koruma Derneği (TUKODER) Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün tüketim kültürü haine geldiğini belirtti.
 • 21:48Sevgililer Günü KutlamalarıSevgililer Günü KutlamalarıTüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, "Aşırıya kaçarak aldığımız hediyelerle her yıl kutladığımız Sevgililer Günümüz, sonradan pişman olacağımız nefret gününe dönüşmesin" dedi.