SON DAKİKA TUNCELİ HABERLERİ

Son Dakika Tunceli Haberleri

 • 14:18Organik Bal Üretmek İçin Eski Usul Kara Kovanlara Dönüş YaptıOrganik Bal Üretmek İçin Eski Usul Kara Kovanlara Dönüş YaptıTunceli’nin Ovacık ilçesinde yaşayan Ali Rıza Taşgın, organik bal üretmek için eski usul kara kovanlara dönüş yaptı.
 • 00:39Tümgeneral Çardakçı: Koruculuk Sistemi Devam EtmeliTümgeneral Çardakçı: Koruculuk Sistemi Devam EtmeliBingöl İl Jandarma Komutanlığı personeli, Bingöl'de görev yapan korucular ile iftarda buluştu.
 • 23:23Tunceli'deki Tunceli'deki "Doğa Katliamını" Beyoğlu'nda Yürüyerek Protesto Ettiler* Munzur Koruma Kurulu üyesi bir grup, madencilik, baraj ve HES'ler ile Tunceli'nin doğasının tahrip edildiği gerekçesiyle Taksim Tünel'den Galatasaray Meydanı'na protesto yürüyüşü yaptı.
 • 23:20Tunceli'deki Tunceli'deki "Doğa Katliamını" Beyoğlu'nda Yürüyerek Protesto EttilerMunzur koruma Kurulu üyesi bir grup, madencilik, baraj ve HES'ler ile Tunceli'nin doğasının tahrip edildiği gerekçesiyle Taksim Tünel'den Galatasaray Meydanı'na protesto yürüyüşü yaptı.
 • 18:521. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali1. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri FestivaliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rafting için hazırlıklardan görüntü- Munzur Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Nazım Arslan'ın konuşması- Raftingcilerin Munzur Çayındaki görüntüleri- Katılımcılardan Mustafa Ali Akbulut'un konuşması- Ebru Kılıç'ın konuşması 1. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali- Tunceli'de, turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen festival, ikinci gününde de doğa yürüyüşleri ve rafting etkinlikleriyle devam etti- MADOSK Başkanı Arslan: - "İlimizde turizm, 'Çözüm Süreciyle başladı' diyebiliriz. Artık ilimiz, insanların gözünde farklı değerlendirilmiyor.
 • 18:41Rafting ve Doğa Yürüyüşü FestivaliRafting ve Doğa Yürüyüşü FestivaliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vali Osman Kaymak'ın konuşması- MADOSK Başkanı Nazım Arslan'ın konuşması- Rafting hazırlıklarından görüntü- Hatıra fotoğrafı çekilmesi- Rafting etkinliğinden görüntüler- Vali Osman Kaymak'ın konuşması- Rafting etkinliğine katılanların Munzur Çayında yüzmesi Tunceli'de rafting ve doğa yürüyüşü festivali- Turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen "1. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali" başladı- Vali Kaymak: - "Çözüm sürecinin getirdiği rahatlık ve barış ortamında, sporcu arkadaşlarımız, il dışından gelenler, Tuncelililer hep beraber sporun güzelliğini tadacağız" Tunceli'de turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla "Çadırını kap ve gel" sloganıyla düzenlenen "1. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali" başladı.
 • 18:09Şehit Başsavcı Murat Uzun'un Adı Samsun Adliyesi'ne VerildiŞehit Başsavcı Murat Uzun'un Adı Samsun Adliyesi'ne VerildiTunceli’nin Ovacık ilçesinde şehit edilen Başsavcı Murat Uzun’un adı Samsun Adliyesi Sarayı’nın yerleşkesine verildi.
 • 17:08Tunceli'de 1. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali BaşladıTunceli'de 1. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali BaşladıTunceli’de 1. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali başladı.
 • 16:03Hortoğlu: Aleviler İçin Demokrasi NefestirHortoğlu: Aleviler İçin Demokrasi NefestirKahramanmaraş'ta Alevi ve Sünni vatandaşlar, 'Ramazan da bizim, Muharrem de bizim' temalı iftar programında bir araya geldi.
 • 11:28Tunceli, Klip, Film ve Belgesel Yapımcıları İçin Doğal Plato OlduTunceli, Klip, Film ve Belgesel Yapımcıları İçin Doğal Plato OlduTunceli'de çözüm süreciyle birlikte son 3 yıl içerisinde, 3 sinema filmi, 4 kısa film, bir çok belgesel ile 10 klip çekildi.
 • 11:03Tunceli Klip, Film ve Belgesel Yapımcıları İçin Doğal Plato OlduTunceli Klip, Film ve Belgesel Yapımcıları İçin Doğal Plato OlduTunceli'de çözüm süreciyle birlikte son 3 yıl içerisinde 3 sinema filmi, 4 kısa film, bir çok belgesel ile 10 klip çekildi.
 • 19:58Tunceli'deki Operasyonda 5 TutuklamaTunceli'deki Operasyonda 5 TutuklamaTunceli’de düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 6 kişiden yasa dışı örgüt üyesi olma ve örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla 5’i tutuklandı.
 • 11:52Evinde Ceviz Ağacıyla YaşıyorEvinde Ceviz Ağacıyla YaşıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Evin içinde ceviz ağacı- Evin iç ve dış detayları- Gülizar Uçan ile röportaj Evinde ceviz ağacıyla yaşıyor- Tuncelili Gülizar Uçan'ın, arsasına ev yaptırırken kesmeye kıyamadığı ceviz ağacının gövdesi odanın içinde kaldı- Uçan: - "Ağaca zarar vermeden evi yaptırdık.
 • 14:32Tunceli'de Dhkp-C Operasyonu; 6 GözaltıTunceli'de sabah erken saatlerde, DHKP-C operasyonu kapsamında, Dersim Haklar Derneği ile 5 ayrı eve eş zamanlı baskın düzenlendi.
 • 12:19Tunceli'de Eş Zamanlı Operasyon: 6 GözaltıTunceli'de Eş Zamanlı Operasyon: 6 GözaltıTunceli’de faaliyet yürüten bir dernek ile çok sayıda eve düzenlenen eş zamanlı operasyonda 5’i kadın, 6 kişi gözaltına alındı.
 • 09:35Tunceli'de Dernek Binasına Baskın: 4 GözaltıTunceli'de Dernek Binasına Baskın: 4 GözaltıTunceli’de polis, Dersim Haklar Derneği'ne operasyon düzenleyerek 4 kişiyi gözaltına aldı.
 • 01:32Tunceli Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriTunceli Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriTunceli Ramazan imsakiyesi 2015. Tunceli imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Tunceli ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 14:53Ayı Yavrusu Ölü BulunduAyı Yavrusu Ölü BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü Tunceli Şube Müdürlüğü ekiplerinin yavru ayıyı incelemesi, - Ayıyı görerek bildiren Musa Kulu'nun konuşması, - Detay görüntüler, Tunceli'de ayı yavrusu ölü bulundu Tunceli'de, yavru ayı arazide ölü bulunduMerkeze bağlı Yukarı Suvat mevkisinde bir kişinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü Tunceli Şube Müdürlüğünü arayarak arazisinde bir ayı olduğunu ihbar etmesi üzerine olay yerine giden ekipler, ayı yavrusunun öldüğünü tespit etti.
 • 10:56Tunceli Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriTunceli Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriTunceli Ramazan imsakiyesi 2015. Tunceli imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Tunceli ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 10:432014 Yılındaki İntihar Sayısı 3 Bin 65 Oldu; En Yüksek İl Tunceli2014 Yılındaki İntihar Sayısı 3 Bin 65 Oldu; En Yüksek İl TunceliTÜİK verilerine göre; ölümle sonuçlanan intihar sayısı, revize edilen 2013 yılı verisine göre 3 bin 252 iken, 2014 yılında 3 bin 65 oldu.
 • 11:03Kentin En İşlek Caddesinde Unutulan Bavul Paniğe Neden OlduKentin En İşlek Caddesinde Unutulan Bavul Paniğe Neden OlduTunceli’de kentin en işlek caddesinde bir banka şubesi önüne bırakılan bavul paniğe neden oldu.
 • 09:38Tunceli'de Apartman Girişine IŞİD Marşı Yazılması KorkuttuTunceli'de Apartman Girişine IŞİD Marşı Yazılması KorkuttuTunceli'de bir apartmana IŞİD'in marşı olan "Dawlah el-İslam qamat" yazılması apartman sakinlerini tedirgin etti. Vatandaşlar hemen polisi aradı.
 • 01:33Tunceli Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriTunceli Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriTunceli Ramazan imsakiyesi 2015. Tunceli imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Tunceli ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 19:35MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye Mahkemeden MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye Mahkemeden "Kınama" CezasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye mahkemeden "kınama" cezası- Avukat Cihan Söylemez'in açıklaması- Davacı Hüseyin Akgün'ün açıklaması MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye mahkemeden "kınama" cezası- Tunceli Asliye Hukuk Mahkemesi, Hüseyin Akgün'ün açtığı tazminat davasında, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Dersim olaylarına ilişkin sözleri nedeniyle kınanmasına karar verdi- Akgün'ün avukatı Söylemez: - "Bu, Dersim ve Dersim 1937-38 olayları açısından önemli, tarihi bir karardır.
 • 18:14Bahçeli'ye Mahkemeden Bahçeli'ye Mahkemeden "Dersim" CezasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Dersim olayı" açıklamasında "terörist" ve "cani" sözlerine mahkemeden kınama kararı geldi.
 • 17:41Bahçeli'nin 'Dersim Olayı' Açıklamasında 'Terörist' ve 'Cani' Sözlerine Mahkemeden Kınama KararıBahçeli'nin 'Dersim Olayı' Açıklamasında 'Terörist' ve 'Cani' Sözlerine Mahkemeden Kınama KararıMhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, geçen yıl Ağustos ayında yaptığı yazılı açıklamada, 1938 tarihinde Tunceli'de düzenlenen askeri harekatta öldürülen vatandaşlar için, 'cani' ve 'teröristler' sözleri üzerine, o tarihte 9 yakınını kaybeden Hüseyin Akgün'ün açtığı dava karara bağlandı.
 • 15:56Karaman Hüseyin Aygün: Mahkemenin Caydırıcı Bir Karar Vermesi İçin BuradayızKaraman Hüseyin Aygün: Mahkemenin Caydırıcı Bir Karar Vermesi İçin Buradayız18 madencinin ölümüyle ilgili Ermenek'te görülen davayı izlemeye gelen ve CHP Tunceli eski milletvekili Hüseyin Aygün, maden faciasının olduğu günde Ermenek'e geldiğini hatırlattı.
 • 11:21Eski Usul ile Tamamen Organik Bal ÜretiyorEski Usul ile Tamamen Organik Bal ÜretiyorTunceli’de Yusuf Taşgın isimli vatandaş, eski usul kara kovanlarda tamamen organik bal üretiyor.
 • 15:34HDP Kutlamasına Katılan Kamu Çalışanlarına Soruşturmaya TepkiHDP Kutlamasına Katılan Kamu Çalışanlarına Soruşturmaya TepkiTunceli'de 7 Haziran akşamı HDP'nin seçim kutlamalarına katılan 7 kamu çalışanı hakkında soruşturma açılmasına tepki gösterildi.
 • 14:48Tunceli'nin İlk Kadın Vekili Mazbatasını AldıTunceli'nin İlk Kadın Vekili Mazbatasını Aldı7 Haziran seçimlerinde Tunceli’den 2 milletvekili çıkaran Halkların Demokratik Partisi(HDP) Tunceli adaylarından Alican Önlü ve Edibe Şahin, Tunceli Adliyesi'nde Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dr. Mert Gümüşay ve İl Seçim Kurulu Üyesi Hakime Feyza Altunkaya’dan mazbatalarını aldı.
 • 13:38Saklı CennetleriSaklı Cennetleri" Doğaseverleri AğırlıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Grubun yürüyüşünden görüntüler- Bölgedeki şelalelerden görüntüler- Bölgedeki çığlardan kalan kar ve derelerin görüntüsü- Başını kopardığı yaprakla gölgeleyerek güneşten koruyan vatandaşın görüntüsü- Katılımcılardan Yaşar Arıkan'ın konuşması- Nurcan Arıkan'ın konuşması- Bülent Çatalkaya'nın konuşması- Nuray Akaygün Arslan'ın konuşması- Grubun yürüyüşünden görüntüler- Grubun kardan yürüyerek geçmesi Tunceli'nin "saklı cennetleri" doğaseverleri ağırlıyor- Çözüm Süreci'nin getirdiği olumlu havayla başlayan ve ilginin giderek arttığı doğa gezileri kapsamında bir grup vatandaş,şelaleleri ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Kırkmerdiven bölgesini gezdi- Yaşar Arıkan: "Daha önce bu doğamızın hiçbir güzelliğini, hiçbir yerini görememiştik, gezemiyorduk. Barış Süreci başladıktan sonra çok mutluolduk. Hepimiz geliyoruz doğamızı görüyoruz.
 • 21:35Tunceli'de Av Turizmi TepkisiTunceli'de Av Turizmi TepkisiTunceli’de Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu temsilcileri, av turizmi adı altında yaban hayvanlarının katledilmesini basın açıklamasıyla protesto etti.
 • 15:21Yılanın Soktuğu Genç Hastaneye KaldırıldıYılanın Soktuğu Genç Hastaneye KaldırıldıTunceli’de yılan sokması sonucu yaralanan genç hastaneye kaldırıldı.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 16:13Tunceli Sarımsağını Koparana, Satana 38 Bin TL CezaTunceli Sarımsağını Koparana, Satana 38 Bin TL CezaTunceli sarımsağını toplayan veya satanlara, Çevre Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca 38 bin 751 lira para cezası verilecek.
 • 17:39Malatya'da Yapılan Deprem Tatbikatı Gerçeğini AratmadıMalatya'da Yapılan Deprem Tatbikatı Gerçeğini AratmadıMalatya Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde Doğanşehir Kaymakamlığı ve belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen 3. UMKE Bölge deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
 • 19:13Pülümür'de Trafik Kazası: 1 YaralıPülümür'de Trafik Kazası: 1 YaralıTunceli’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 16:57Hdp Tunceli'de İki Milletvekili ÇıkardıHdp Tunceli'de İki Milletvekili ÇıkardıTunceli’de, resmi olmayan sonuçlara göre Halkların Demokratik Partisi (HDP) kentte 2 milletvekili çıkardı.
 • 14:04Belediye Başkanlığını Kazandığı Ovacık'ta Komünist Parti Sıfır ÇektiBelediye Başkanlığını Kazandığı Ovacık'ta Komünist Parti Sıfır ÇektiKomünist Parti ilk ve tek belediye başkanlığını kazandığı Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde şok yaşadı. Seçimlerde bu partiye tek bir oy bile çıkmadı.
 • 13:05Milletvekili Genel Seçiminin ArdındanAK Parti, 25. dönem milletvekili seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre geçerli oyların 18 milyon 850 bin 748'ini alarak yüzde 40,86 ile 258 milletvekili adayını Meclise taşıdı.
 • 12:29Milletvekili Genel Seçiminin ArdındanCumhuriyet Halk Partisi (CHP), 25. Dönem milletvekili seçimlerinde, resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 11 milyon 513 bin 67'sini alarak, yüzde 24,96 ile 132 milletvekili çıkardı.
 • 00:01Tunceli'de Hdp 2 Milletvekilliğini de AldıTunceli'de Hdp 2 Milletvekilliğini de AldıMilletvekilliği genel seçimlerde Tunceli'de HDP 2 milletvekilliğini de kazandı.
 • 21:33Tunceli'de 'Hdp' KutlamasıTunceli'de 'Hdp' KutlamasıResmi olmayan sonuçlara göre HDP’nin seçim barajını aşması, Tunceli’de sevinç gösterileriyle karşılandı.
 • 21:23Tunceli'de Oylar Askeri Helikopterle TaşındıTunceli'de Oylar Askeri Helikopterle TaşındıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askeri helikopterin piste inişi- Alandaki güvenlik önlemleri- Seçim görevlilerinin helikoptere binmesi- Helikopterin havalanması- Adalet sarayının önündeki kalabalık görüntüsü TUNCELİ (AA) – 25. Dönem milletvekili seçimlerinde oyların taşınmasına askeri helikopterler destek verdi.
 • 21:12Kılıçdaroğlu'nun Memleketinde HDP Silip SüpürdüKılıçdaroğlu'nun Memleketinde HDP Silip SüpürdüCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'de sandıkların yüzde 95'i açıldı. Bu sonuçlara göre HDP bu ilde 2 milletvekilini de kazanmış görünüyor.
 • 19:26Kılıçdaroğlu'nun Memleketi Tunceli'de HDP ÖndeKılıçdaroğlu'nun Memleketi Tunceli'de HDP ÖndeTunceli'de Tunceli'den gelen sandıkların yüzde 99'u açıldı. Gelen sonuçlara göre HDP yüzde 61.04'lük oy oranıyla birinci parti oldu.
 • 17:00Tunceli seçim sonuçları, 2015 Tunceli ili ve ilçeleri Tunceli seçim sonuçları, 2015 Tunceli ili ve ilçeleriTunceli 2015 genel seçim sonuçları. Tunceli ilinde 7 Haziran akşamı genel seçim sonuçları ve bölgeden son dakika haberler. İl il seçim sonuçları haberler.com adresinde.
 • 11:25Tunceli'de Oy Verme İşlemi BaşladıTunceli'de Oy Verme İşlemi BaşladıTunceli’de oy verme işlemi başladı.
 • 23:59Tunceli'de Hdp Mitingindeki Patlama Protesto EdildiDiyarbakır’da HDP mitinginde meydana gelen patlama, Tunceli’de protesto edildi.
 • 20:35Spor Yatırımları Tunceli'nin Çehresini YenileyecekSpor Yatırımları Tunceli'nin Çehresini YenileyecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tunceli Valisi Osman Kaymak'ın açıklaması- Tunceli Valisi Osman Kaymak'ın inşaat alanında incelemeleri- Havuzun dışarıdan görünümü- Havuzun içeriden görünümü Spor yatırımları Tunceli'nin çehresini yenileyecek- Çözüm sürecinin ardından gerçekleştirilen yatırımlarla yeni bir yüze kavuşturulan Tunceli'de turizm, ulaşım ve istihdam yatırımlarının yanı sıra spor yatırımları da devam ediyor- Spor kompleksleri yapılması için Spor Toto Teşkilat Başkanlığı 8 milyon lira ödenek aktardı- Tunceli Valisi Kaymak: "İnşallah bu tesislerle Tunceli gelecek yıllarda sporla adından bahsettirecek.