SON DAKİKA TÜRK METAL SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Metal Sendikası Haberleri

 • 11:41Erdemir'de Toplu Sözleşme GörüşmeleriTürk Metal Sendikası ile Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) arasında 4 bin 700 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşme görüşmelerinde ilk oturumun yapıldığı bildirildi.
 • 16:53Erdemir'deki Toplu Sözleşme GörüşmeleriTürk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında çalışan lokal temsilcilerini ziyaret ederek 4 bin 700 çalışanı ilgilendiren toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu.
 • 10:37Erdemir'de Toplu Sözleşme GörüşmeleriTürk Metal Sendikası, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarındaki 4 bin 700 çalışanı ilgilendiren toplu sözleşme sürecine başladı.
 • 10:49Erdemir'de Zam Oranı Anketle BelirlenecekErdemir'de Zam Oranı Anketle BelirlenecekTürk İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, yakında ERDEMİR ile toplu sözleşme pazarlığına gireceklerini ve zam oranını tüm birimlerde düzenleyecekleri anket sonucuna göre belirleyeceklerini söyledi.
 • 02:17Türk-İş Genel Sekreteri KavlakTürk-İş Genel Sekreteri KavlakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftardan detaylar Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak'ın konuşması Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak: "Bizim için önce ülke gelir. Vatan, millet, bayrak, bizim için her şeyin, her türlü tartışmanın, çıkarın üstündedir" Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Bizim için önce ülke gelir. Vatan, millet, bayrak, bizim için her şeyin, her türlü tartışmanın, çıkarın üstündedir.
 • 22:46Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak AçıklamasıTürk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Bizim için önce ülke gelir. Vatan, millet, bayrak, bizim için her şeyin, her türlü tartışmanın, çıkarın üstündedir.
 • 15:16Kırıkkalespor'a Kayyum Atanması BekleniyorKırıkkalespor'a Kayyum Atanması BekleniyorKırıkkalespor'da büyük yolsuzlukların yapıldığını açıklayan Türk Metal Kırıkkalespor İkinci Başkanı Mürsel Öcal, yapılan yolsuzluklarla ilgili adli mercilere baş vurduklarını ve Kırıkkalepor'a kayyum atanabileceğini söyledi.
 • 14:04Kardemir'de Siyah Çelenk KavgasıKardemir'de Siyah Çelenk KavgasıKarabük Demir Çelik Fabrikaları'nda (Kardemir), Haziran 2010'da iki sendika arasındaki mücadele sırasında işten çıkarılan 307 işçiden 30'u, işten çıkarmaların 6'ıncı yıldönümünde fabrika önüne siyah çelenk bırakmak istedi.
 • 14:04Karabük Kardemir'de Siyah Çelenk KavgasıKarabük Kardemir'de Siyah Çelenk KavgasıKarabük Demir Çelik Fabrikaları'ndan, Haziran 2010'da iki sendika arasındaki mücadele yüzünden işten çıkarılan işçilerin, olayın 6. yıl dönümünde fabrika önüne siyah çelenk bırakmak istemesi üzerine kavga çıktı.
 • 13:05İşçiler ile Sendika Yetkilileri Birbirine Girdiİşçiler ile Sendika Yetkilileri Birbirine GirdiKARDEMİR’den 6 yıl önce işten atılan ve fabrika girişine siyah çelenk bırakan bir grup işçi ile sendika yöneticileri tekmeli yumruklu birbirine girdi.
 • 18:59Kırıkkalespor'da Kapı Duvar OlduKırıkkalespor'da Kapı Duvar OlduTürk Metal Kırıkkalespor, pazar günü yapacağı Genel Kurul Toplantısı öncesinde şimdide delege listesi krizi ortaya çıktı.
 • 15:57Zonguldak'taki İş KazasıEreğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (ERDEMİR) meydana gelen iş kazasında yaşamını yitiren işçi için cenaze töreni düzenlendi.
 • 01:17Zonguldak Erdemir'de İş Kazasında 1 İşçi ÖldüZonguldak Erdemir'de İş Kazasında 1 İşçi ÖldüZonguldak'ın Ereğli ilçesi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası'nda (ERDEMİR) meydana gelen iş kazasında 1 işçi hayatını kaybetti.
 • 00:48Erdemir'de İş Kazası: 1 ÖlüErdemir'de İş Kazası: 1 ÖlüZonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası'nda (ERDEMİR) meydana gelen iş kazasında 1 işçi hayatını kaybetti.
 • 00:11İş Kazası: 1 Ölüİş Kazası: 1 ÖlüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hastane önünden genel görüntü.
 • 23:34Zonguldak'ta İş Kazası: 1 ÖlüEreğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (ERDEMİR) meydana gelen iş kazasında, 1 işçi hayatını kaybetti.
 • 21:45Türk-Metal Sendikası'ndan Bursaspor'a Kuruluş ZiyaretiTürk-Metal Sendikası'ndan Bursaspor'a Kuruluş ZiyaretiTürk -Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mesut Gezer, Türk - Metal Sendikası Bursa Şubesi üyeleriyle birlikte Özlüce Tesisleri'nde Bursaspor Yönetim Kurulunu ziyaret etti.
 • 17:03Sendika Yönetiminden İşçilere ZiyaretTürk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (ERDEMİR) çalışan işçileri ziyaret etti.
 • 16:48Ford İş Sağlığı ve Güvenliği Ödül TöreniFord Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, "Liderlik sadece ihracatta, satışlarda liderlik değil, çalıştığımız ortamın en mükemmel hale gelmesi, çalışanlarımızın bizlerle bağlılık hissi işte onların sonucunda gelen başarı." dedi.
 • 16:44Ford Otosan'a İş Sağlığı ve Güvenliğinde 3 ÖdülFord Otosan'a İş Sağlığı ve Güvenliğinde 3 ÖdülFord Otosan, Ford Motor Company’nin geleneksel İş Sağlığı Güvenliği Ödül organizasyonu “President Health and Safety Award (PHSA)” tarafından üç ayrı dalda ödüllendirdi.
 • 18:10İşsizler, Asansör Tamirciliğiyle "Nitelik" KazanacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türk Metal Sendikası'nın yürüttüğü projeyle işsizlere asansör bakım ve onarım meslek elemanı niteliği kazandırılacak.
 • 13:42Gülüç'te 19 Mayıs Şölen Havasında KutlandıGülüç'te 19 Mayıs Şölen Havasında KutlandıZonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen etkinliklerle şölen havasında kutlandı.
 • 11:58Hes Kablo A.Ş. Futbol Turnuvası DüzenlediHes Kablo A.Ş. Futbol Turnuvası DüzenlediHes Kablo A.Ş.’de her yıl düzenlenen Futbol Turnuvası sona erdi.
 • 17:18Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne Araç DesteğiEreğli'deki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamları, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç desteğinde bulunulması için toplantı yaptı.
 • 17:00Gülüç Belediyesi 11 Aracı Kurban Keserek Hizmete SoktuGülüç Belediyesi 11 Aracı Kurban Keserek Hizmete SoktuZonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi hibe yoluyla aldığı 11 aracı kurban keserek hizmete soktu.
 • 15:571 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüBaşkentteki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları sona erdi.
 • 09:35Türk-iş, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk BıraktıTürk-iş, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk Bıraktı1 Mayıs kutlamalarına kapanan Taksim’e gelen Türk-İş heyeti, 1977 1 Mayıs’ında hayatını kaybedenleri anmak için Taksim Cumhuriyet Anıtı’ na çelenk bıraktı.
 • 20:48Fenerbahçe Spor Kulübü Ereğli Şubesi Olağan Genel KuruluFenerbahçe Spor Kulübü Ereğli Şubesinin Olağan Genel Kurulu yapıldı.
 • 04:02Türk Metal Kırıkkalespor 3. Lig'deTürk Metal Kırıkkalespor 3. Lig'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: taraftarın sevinci detaylar, Bölgesel Amatör Lig play-off müsabakasında Sarayönü Belediyespor'u 3-1 yenerek Spor Toto 3. Lig'e yükselen Türk Metal Kırıkkalespor'u kente gelişinde binlerce taraftar karşıladı.
 • 01:05Türk Metal Kırıkkalespor 3. Lig'deBölgesel Amatör Lig play-off müsabakasında Sarayönü Belediyespor'u 3-1 yenerek Spor Toto 3. Lig'e yükselen Türk Metal Kırıkkalespor'u kente gelişinde binlerce taraftar karşıladı.
 • 20:30Türk Metal'den Akad'emek Öğrenci KurultayıTürk Metal'den Akad'emek Öğrenci KurultayıTürk Metal Sendikası ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle, “Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde” sloganıyla Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde AKAD’EMEK 3. Öğrenci Kurultayı düzenledi.
 • 18:05Ereğli Kavlak: Yaşasın Barış, Yaşasın KardeşlikEreğli Kavlak: Yaşasın Barış, Yaşasın KardeşlikKavlak: Yaşasın barış, yaşasın kardeşlikTürk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Teröre ve teröriste inat 'yaşasın barış, yaşasın kardeşlik' diyeceğiz" dedi.
 • 17:38Kavlak: Yaşasın Barış, Yaşasın KardeşlikKavlak: Yaşasın Barış, Yaşasın KardeşlikTürk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Teröre ve teröriste inat 'yaşasın barış, yaşasın kardeşlik' diyeceğiz" dedi.
 • 14:08Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde Gençlik Kurultayı"Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Eğer savaşların, çatışmaların, şiddetin, terörün, huzursuzlukların, mutsuzluğun nedenini arıyorsanız, başka yerde aramayın.
 • 13:43Sendika Başkanına Ait Kişisel Verilerin Ele Geçirilmesi DavasıEski Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Yavuz Gökçe'nin, "Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak'a ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek" suçundan yargılandığı davada beraatine karar verildi.
 • 12:12Türk Metal Kırıkkalespor'da Play-Off SevinciTürk Metal Kırıkkalespor'da Play-Off SevinciTürk Metal Kırıkkalespor'da Play-Off sevinciBölgesel Amatör Lig (BAL) 6'nci Grup'ta 6 yıl sonra grubunu birincilikle tamamlayan Türk Metal Kırıkkalespor, Play-Off maçlarında mücadele etme hakkı elde etti.
 • 22:15Türk Metal Kırıkkalespor, Şampiyon OlduTürk Metal Kırıkkalespor, Şampiyon OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Maçtan detaylar Şampiyonluk sevincinden detaylar AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can'ın konuşması Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın konuşması Türk Metal Kırıkkalespor, şampiyon oldu Türk Metal Kırıkkalespor, BAL Ligi 6. Grup'ta Kazan Belediyespor'u 15 bin taraftarının önünde 2-0 yenerek şampiyon oldu Maç sonunda yapılan davullu zurnalı kutlamaya Kırıkkale Valisi Kolat, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Can, Belediye Başkanı Saygılı ve Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Kavlak da katıldı Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grup'ta mücadele eden Türk Metal Kırıkkalespor, ligin son maçında Kazan Belediyespor'u 2-0 yenerek şampiyon oldu.
 • 19:40Türk Metal Kırıkkalespor, Şampiyon OlduBölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grup'ta mücadele eden Türk Metal Kırıkkalespor, ligin son maçında Kazan Belediyespor'u 2-0 yenerek şampiyon oldu.
 • 12:13Mess Olağan 45. Genel KuruluTürkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Betil, " Dünyanın teknoloji ve bilimin önderliğinde yeni bir sanayi devriminden geçtiği bu dönemde, biz de bilgiye daha fazla yatırım yaptık ve ilklere imza attık." dedi.
 • 17:25CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Camcı ile Yola Devam DediCHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Camcı ile Yola Devam DediTekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevine yeniden Engin Camcı getirildi.
 • 20:59Azot Gazından Zehirlenen Zafrak'ın Durumu İyiye GidiyorAzot Gazından Zehirlenen Zafrak'ın Durumu İyiye GidiyorZonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki (Erdemir) iş kazasında zehirlenme nedeniyle ağır yaralanan işçi Suat Zafrak’ın durumunun iyie gittiği öğrenildi.
 • 14:03Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Odabaş'dan ZiyaretTürk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında geçtiğimiz gün iş kazasının yaşandığı Demir Üretim Tali Mahsuller Bölümünde çalışan işçileri ziyaret etti.
 • 12:13Erdemir'de İş KazasıEreğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) naftalin tankının bakımı sırasında gazdan etkilenen 4 işçi tedaviye alındı.
 • 15:18Tofaş İşçisinin Hukuk ZaferiTofaş İşçisinin Hukuk ZaferiTOFAŞ’ta yapılan büyük eylemin ardından Türk Metal Sendikası’ndan istifa ederek Çelik İş’e geçtikleri için işten çıkarılan işçiler, işe iade davasını kazandı.
 • 14:51Best 50. Yılını KutluyorBest 50. Yılını KutluyorYırcalı Holding kuruluşu olan Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. (BEST) 50. olağan genel kurul toplantısını yaptı.
 • 18:32Türk Metal'den Başkan Demirtaş'a ZiyaretTürk Metal'den Başkan Demirtaş'a ZiyaretZonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan ile sendika temsilcileri Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek ‘Sonuna kadar arkanızdayız’ mesajı verdi.
 • 14:59Sendika Binasına Havalı Tabancayla SaldırıSendika Binasına Havalı Tabancayla SaldırıTürk Metal Sen Manisa 1 Nolu Şubesine kimliği belirsiz kişilerce havalı tabancayla 4 el ateş edildi.
 • 12:25Türk Metal Sendikası Yetkilileri Almanya'daTürk Metal Sendikası Yetkilileri Almanya'daTürk Metal Sendikası yetkilileri Almanya'daMehmet UZUN-BREMEN, 16 Mart (DHA) - Türk Metal Sendikası Genel Mali Sekreteri Uysal Altundağ, Alman Sendikalar Birliği'nin (DGB) davetlisi olarak Almanya'nın Bremen kentine geldi.
 • 13:47Zonguldak - Erdemir İşçisinden Sessiz TepkiZonguldak - Erdemir İşçisinden Sessiz TepkiErdemir işçisinden sessiz tepkiZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) çalışan işçiler, sabah fabrika önünde servis araçlarından inip toplu halde yürüyerek işyerlerine giderek işverenin bazı uygulamalarına tepki gösterdi.
 • 11:36Erdemir İşçisinden Sessiz TepkiErdemir İşçisinden Sessiz TepkiZonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) çalışan işçiler, sabah fabrika önünde servis araçlarından inip toplu halde sessiz şekilde yürüyerek, işverenin bazı uygulamalarına tepki gösterdi.