SON DAKİKA TÜRK METAL SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Metal Sendikası Haberleri

 • 16:01Tat Metal ile Toplu Sözleşme Görüşmeleri BaşlıyorTat Metal ile Toplu Sözleşme Görüşmeleri BaşlıyorZonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu Tat Metal Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ’deki Toplu İş Sözleşme görüşmelerine 11 Aralık tarihinde başlanacağı bildirildi.
 • 15:18Ereğli'de Toplu İş Sözleşme GörüşmeleriTürk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, 419 kişinin çalıştığı Tat Metal AŞ'de toplu iş sözleşme görüşmelerinin aralık ayında başlayacağını belirtti Ercan gazetecilere yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yapılan yetki başvurusunun kabul edilmesinin ardından, işveren kanadıyla görüşmelere başlandığını bildirdi.
 • 17:46Kırıkkale Basınının Aldığı Kanser Tarama Aracı Hizmete GirdiKırıkkale Basınının Aldığı Kanser Tarama Aracı Hizmete GirdiKırıkkale basınının 'Anneler ölmesin' diye aldığı kanser tarama aracı hizmete girdi.
 • 12:27Başka Sendikaya Geçtikleri İçin Atılan İşçilere Mahkemeden Sevindiren HaberBaşka Sendikaya Geçtikleri İçin Atılan İşçilere Mahkemeden Sevindiren HaberKocaeli’nin Başiskele ilçesindeki transformatör endüstrisi için magnetik nüveler, yüksek gerilim izolasyon komponentleri ve trafo kazanları üreten Enpay Fabrikası’nda iddiaya göre, DİSK'e bağlı Türk Metal Sendikası'ndan istifa ederek Birleşik Metal-İş'e geçtikleri gerekçesiyle işlerine son verilen 55 işçiye mahkemeden sevindiren haber geldi.
 • 12:22Fabrika İşçilerine Mahkemeden Sevindiren KararFabrika İşçilerine Mahkemeden Sevindiren KararKocaeli’nde bir fabrikada çalışan 236 işçi, Türk Metal Sendikası’ndan, Birleşik Metal İş Sendikası’na geçtikleri için işten çıkartıldı.
 • 14:52Erdemir İşçilerine ZiyaretErdemir İşçilerine ZiyaretTürk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (ERDEMİR) çalışan işçileri ziyaret etti.
 • 13:14Çaturoğlu'nun Kiritik Görüşmelerde Zonguldak'ı KonuştuÇaturoğlu'nun Kiritik Görüşmelerde Zonguldak'ı KonuştuTürkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen yemin törenin ardından çalışmalara kaldığı yerden devam eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak’ın sorunları Ankara’da çözmek amacıyla TOKİ İdaresi Başkanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nde önemli görüşmeler gerçekleştirdi.
 • 15:38Türk Metal Sendikası Üyeleri Fidan DiktiTürk Metal Sendikasının Bursa şubelerine bağlı üyeler, geçen ağustos ayında çıkan yangında zarar gören Göynüklü Mahallesi'ndeki araziye fidan dikti.
 • 15:06Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesinden ZiyaretTürk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve Şube Yönetimi, Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş'ı ziyaret etti.
 • 12:55Ereğli'de Manganez Madeninin İşletilmesi TalebiEreğli'de Manganez Madeninin İşletilmesi TalebiZonguldak Ereğli'de bulunan Armutlucumalılar Derneği Başkanı Akyol, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Ercan'dan maden ocaklarının yeniden işletilmesini istedi.
 • 15:50Bursa'da 3 Metal İşçisinin Darbedildiği İddiasıyla İlgili DavaBursa'da 3 Metal İşçisinin Darbedildiği İddiasıyla İlgili DavaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerin slogan atması- Adliye binasından dış detay- Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Özkan Atar'ın konuşması Bursa'da, 5 Mayıs'ta 3 otomotiv işçisinin darbedildiği iddiasına yönelik açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 15:48Saldırıya Uğrayan Renault İşçilerine Fransız DesteğiSaldırıya Uğrayan Renault İşçilerine Fransız DesteğiBursa'da geçen mayıs ayında sendikalaşma yüzünden çıkan kavgada tartaklandıkları öne sürülen 3 işçinin şikayeti üzerine açılan dava 5'inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı.
 • 14:57Bursa'da 3 Metal İşçisinin Darbedildiği İddiasıyla İlgili DavaBursa'da, 5 Mayıs'ta 3 otomotiv işçisinin darbedildiği iddiasına yönelik açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 12:29Renault'da Sendikaların Üye Kapma Kavgası Yargı ÖnündeRenault'da Sendikaların Üye Kapma Kavgası Yargı ÖnündeBursa’da Mayıs 2015'te sendikalar arasında Oyak Renault fabrikasında yaşanan üye kapma kavgasıyla ilgili açılan davanın görüşülmesine başlandı.
 • 21:47İzmir - O İşçiye Tatil Teklifleri Yağıyorİzmir - O İşçiye Tatil Teklifleri YağıyorO işçiye tatil teklifleri yağıyor Sosyal medyada Türkiye'nin gündemine oturan, yanından selamsız geçen makinistlere gönül koymasıyla tanınan ve yaptığı sitemin ardından çok istediği selamı alan ve milyonları duygulandıran DDY yol işçisi İbrahim Çivici'ye tatil teklifleri yağıyor.
 • 12:54Ali Gökkaya, Asgari Ücretin Bin 300 TL'ye Yükselmesini DeğerlendirdiAli Gökkaya, Asgari Ücretin Bin 300 TL'ye Yükselmesini DeğerlendirdiTürk-Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Gökkaya, asgari ücrete ilişkin "Ülkenin geleceği açısından asgari ücretin bin 300 TL olmasının az olduğunu söylüyoruz." dedi.
 • 13:0820 Yıldır Tatil Yapamayan Demiryolu Bekçisine Müjde20 Yıldır Tatil Yapamayan Demiryolu Bekçisine Müjde20 yıldır tatil yapmayan ve ropörtajıyla Türkiye'nin gündemine oturan demiryolu bekçisine Türk Metal Sendikası'ndan geldi. Tatil müjdesi geldi.
 • 12:11Sivas Demir Çelik İşçileri BölündüSivas Demir Çelik İşçileri BölündüHaklarını alamadıkları gerekçesiyle zaman zaman yaptıkları eylemlerle gündeme gelen Sivas Demir Çelik işçilerinde bölünme yaşandı.
 • 17:04Bursa - Birleşik Metal: Otomotiv Eylemlerinde 1500 İşçi ÇıkartıldıBursa - Birleşik Metal: Otomotiv Eylemlerinde 1500 İşçi ÇıkartıldıBirleşik Metal: Otomotiv eylemlerinde 1500 işçi çıkartıldı Birleşik Metal- İş Sendikası Genel Sekreteri Selçuk Göktaş, Bursa'da üretim yapan otomotiv devleri Oyak Renault ve Tofaş fabrikalarında 15 Mayıs 2015'te başlayan ve daha sonra diğer otomotiv firmalarına da sıçrayan eylemler sonucunda, toplam 1500 metal işçisinin işten çıkarıldığını öne sürdü.
 • 16:30Birleşik Metal: Otomotiv Eylemlerinde 1500 İşçi ÇıkartıldıBirleşik Metal: Otomotiv Eylemlerinde 1500 İşçi ÇıkartıldıBirleşik Metal- İş Sendikası Genel Sekreteri Selçuk Göktaş, Bursa'da üretim yapan otomotiv devleri Oyak Renault ve Tofaş fabrikalarında 15 Mayıs 2015'te başlayan ve daha sonra diğer otomotiv firmalarına da sıçrayan eylemler sonucunda, toplam 1500 metal işçisinin işten çıkarıldığını öne sürdü.
 • 15:40Göktaş: Göktaş: "30 Bin İnsan Türk Metal Sendikasından İstifa Etti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göktaş'ın açıklamaları- Toplantıdan detaylar- Gache'nin açıklamaları DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikasının Genel Sekreteri Selçuk Göktaş, "Türkiye'de her ne kadar rakamlarla oynansa da 30 bin insan Türk Metal Sendikasından istifa etti" dedi.
 • 14:17Sendika Açıkladı: Ücret Artışı İçin Eylem Yapan Bin 500 Kişi İşten AtıldıSendika Açıkladı: Ücret Artışı İçin Eylem Yapan Bin 500 Kişi İşten AtıldıBirleşik Metal-İş Sendikası Genel Sekreteri Selçuk Göktaş, geride bıraktığımız Mayıs ayında Bursa başta olmak üzere çevre illerde ücret artışı için eylem yapan bin 500 çalışanın işten atıldığını açıkladı.
 • 13:54Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Sekreteri Göktaş AçıklamasıDİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikasının Genel Sekreteri Selçuk Göktaş, "Türkiye'de her ne kadar rakamlarla oynansa da 30 bin insan Türk Metal Sendikasından istifa etti" dedi.
 • 13:40Renault ve Tofaş Fabrikalarındaki Eyleme Katılan 1500 Kişi İşten ÇıkarıldıRenault ve Tofaş Fabrikalarındaki Eyleme Katılan 1500 Kişi İşten ÇıkarıldıRenault ve Tofaş fabrikalarında Mayıs 2015'te başlayan ve oradan tüm Türkiye'ye sıçrayan eylemlere katılan bin 500 metal işçisi işten çıkarıldı.
 • 12:05Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıEski Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, 14 bin üye ve 2 daireyle aldığı sendikayı, 172 tapuya çıkardığını, işçiler için oteller yaptırdığını belirterek, "40 yıl sendikacılık yaptım, bir kere karakola çıkmadım. Hep yasalara saygılı hareket ettim. Ben namuslu, güçlü sendikacılık yaptım. Allah'tan başka kimseye boyun eğmedim. Yargıya daima saygılı oldum" dedi.
 • 15:04Ereğli Belediyesi Yeni Projelerini TanıttıEreğli Belediyesi Yeni Projelerini TanıttıZonguldak’ın Ereğli Belediyesi, ihale aşamasında olan yeni projelerini tanıttı.
 • 13:22Erdemir İşçilerine ZiyaretTürk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (ERDEMİR) çalışan işçileri ziyaret etti.
 • 17:09Odabaş'tan Gülüç Belediyesi'ne ZiyaretOdabaş'tan Gülüç Belediyesi'ne ZiyaretTürk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 • 16:26Ereğli Osb'de Sendika HuzursuzluğuEreğli Osb'de Sendika HuzursuzluğuZonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) bir fabrikada başlayan sendikalaşma çalışmasının infiale yol açtığını söyledi.
 • 15:15Tetiker'den 'Sendikalı İşçilerin Eylemi Yatırımları Zora Soktu' İddiasıTetiker'den 'Sendikalı İşçilerin Eylemi Yatırımları Zora Soktu' İddiasıZonguldak'ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, geçen gün Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) sendikalı işçilerin eyleminin yatırımların iptali ve durmasına neden olduğunu iddia etti.
 • 13:55Ankara'daki Terör Saldırısına TepkilerEreğli Belediyesi öncülüğünde bir araya gelen oda, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ankara'da yaşanan terör saldırılarını kınadı.
 • 16:15Türk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya AçıklamasıTürk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya AçıklamasıTürk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya, siyasi partilerin seçim beyannamelerinde açıkladığı asgari ücreti değerlendirdi.
 • 14:31Sendikacıların Siyasilerden BeklentileriSendikacıların Siyasilerden BeklentileriHak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, sendika ve çalışanların siyasilerden en önemli talep ve beklentilerinin, vergi oranlarının düşürülmesi ve örgütlenmenin önünün açılması olduğunu belirtti.
 • 17:26Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Gül AçıklamasıÇelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, sendika ve çalışanların siyasilerden en önemli talep ve beklentilerinin, vergi oranlarının düşürülmesi ve örgütlenmenin önünün açılması olduğunu belirtti.
 • 17:55Tat Metal'den AçıklamaZonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu Tat Metal Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ, şirket politikası çerçevesinde sunulan imkanlar dahilinde kabul gören her çalışanın ‘ailenin bir ferdi’ olarak yer alacağı bildirildi.
 • 23:16Fabrika İşçilerinden EylemFabrika İşçilerinden EylemGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Genel görüntü, - Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan konuşması, - İşten çıkarılan işçinin açıklamaları, Zonguldak'ta fabrika işçilerinden eylem- Ereğli'deki bir fabrikadan Türk Metal Sendikasına üye oldukları için işten çıkarıldığı öne sürülen 20 işçiye, ERDEMİR'deki meslektaşları destek verdiZONGULDAK (AA) – Ereğli ilçesinde 20 işçinin demir çelik sektöründe faaliyet gösteren fabrikadan çıkarılmasına Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarındaki (ERDEMİR) işçiler tepki gösterdi.
 • 22:04Demir Çelik Fabrikası İşçilerinden EylemDemir Çelik Fabrikası İşçilerinden EylemZonguldak’ın Ereğli ilçesinde sendikaya üye oldukları iddiası ile işten çıkartıldıklarını belirten işçiler, fabrika önünde eylem yaptı.
 • 21:04Zonguldak'ta Fabrika İşçilerinden EylemZONGULDAK (AA) – Ereğli ilçesinde 20 işçinin demir çelik sektöründe faaliyet gösteren fabrikadan çıkarılmasına Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarındaki (ERDEMİR) işçiler tepki gösterdi.
 • 21:03İşten Çıkarılan İşçilere Destek Verdilerİşten Çıkarılan İşçilere Destek VerdilerZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Tat Metal Fabrikasında çalışan bazı işçilerin sendikal haklarını talep etmesi ve Türk Metal Sendikasına üye oldukları gerekçesi ile işten çıkarıldıkları iddiasına Erdemir işçisi ve Türk Metal Sendikası tarafından eylemli tepki gösterildi.
 • 01:31İzmir Evcil'in İşçilerinin Ücret İsyanıİzmir Evcil'in İşçilerinin Ücret İsyanıEvcil'in işçilerinin ücret isyanı İzmir'in Konak İlçesi'nde, Türk Metal Sendikası öncülüğünde toplanan, Erol Evcil'e ait olduğu belirtilen Sider Demir Çelik Fabrikası çalışanı yaklaşık 100 işçi, aylardır ücretlerini alamadıklarını öne sürüp ücretlerinin ödenmesini istedi.
 • 17:09Evcil'in İşçilerinin Ücret İsyanıEvcil'in İşçilerinin Ücret İsyanıİzmir'in Konak İlçesi'nde, Türk Metal Sendikası öncülüğünde toplanan, Erol Evcil'e ait olduğu belirtilen Sider Demir Çelik Fabrikası çalışanı yaklaşık 100 işçi, aylardır ücretlerini alamadıklarını öne sürüp ücretlerinin ödenmesini istedi.
 • 16:31Türk Metal Sendikası Kayseri Şubesi'nden Emekli Olan Üyelerine PlaketTürk Metal Sendikası Kayseri Şubesi'nden Emekli Olan Üyelerine PlaketTürk Metal Sendikası Kayseri Şubesi, Kayseri’de örgütlü olduğu işyerlerinden çalışarak emekli olan üyelerine plaket takdim ediyor.
 • 15:47İzmir'de Maaşlarını Alamayan İşçiler Eylem Yaptıİzmir'de özel bir fabrikada çalışan işçiler, "5 aydır maaş alamadıkları" gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 18:15Çaturoğlu Ereğli Kampüs İnşaatına 2016'da Başlanacağını AçıkladıÇaturoğlu Ereğli Kampüs İnşaatına 2016'da Başlanacağını AçıkladıZonguldak’ın Ereğli ilçesinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu teşkilat mensupları ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında protokolü ziyaret etti.
 • 17:08AK Parti Milletvekili Çaturoğlu'ndan ZiyaretlerZONGULDAK (AA) – AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu'nu ziyaret etti.
 • 13:31İşçilere Bayram Harçlığıİşçilere Bayram HarçlığıKütahya’nın Tavşanlı ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Nursan Otomotiv Kabloları fabrikasında, Türk Metal Sendikasına bağlı üyelerie Kurban Bayramı öncesi yetkili olduğu fabrikada 150 TL’lik hediye çeki ve 110 TL’ lik bayram harçlığı dağıtımına başladı.
 • 14:32Türk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya'dan Bayram MesajıTürk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya'dan Bayram MesajıTürk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladıTürk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya, "Toplum olarak bir Bayrama daha erişmenin mutluluğun yaşamaktayız" ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:"Sevgi, dostluk, kardeşlik, yardımlaşma, yakınlaşma, birlik ve beraberlik zaten bu aziz milletin sosyal, kültürel ve dini yaşantısının ve de toplumsal yaşantısının mayasını oluşturmaktadır.
 • 15:21Sendika Başkanı ve Yöneticileri İşçilerle Bir Araya GeldiSendika Başkanı ve Yöneticileri İşçilerle Bir Araya GeldiZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Erdemir) yetkili Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan üyelerini ziyaret etti.
 • 14:18Erdemir İşçilerine ZiyaretTürk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (ERDEMİR) çalışan işçileri ziyaret etti.
 • 09:03Ors İşçileri Yol Kapattı, Jandarma Müdahale EttiOrs İşçileri Yol Kapattı, Jandarma Müdahale EttiAnkara’nın Polatlı ilçesinde bulunan Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) fabrikasında çalışan 1600 işçi ailesiyle birlikte E-90 Karayolu’nu trafiğe kaparak eylem yaptı.