SON DAKİKA TUZLA HABERLERİ

Son Dakika Tuzla Haberleri

 • 08:25İstanbul Şile'ye Denize Dolgu Meydan Yapılacakİstanbul Şile'ye Denize Dolgu Meydan YapılacakŞile'de 90'lı yıllarda doldurulan alan üzerine 8.5 milyon liraya liman ve meydan projesi yapılacak.
 • 17:36AK Parti Milletvekili Külünk'ten Seçimle İlgili Şok İddiaAK Parti Milletvekili Külünk'ten Seçimle İlgili Şok İddiaAK Parti Milletvekili Metin Külünk, bir Avrupa ülkesinin istihbarat raporunu açıklayarak, Türkiye üzerinde yürütülen operasyona dikkat çekti.
 • 20:19Kulp Belediyesi 19 Mahallede Yol Çalışmalarını TamamladıKulp Belediyesi 19 Mahallede Yol Çalışmalarını TamamladıDiyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi yol çalışma programını hayata geçirip çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Üç ayrı ekip oluşturan belediye 19 mahallede çalışmalarını tamamladı.
 • 19:38İstanbul Başakşehir, Sponsoru Wilo'yu Ziyaret Ettiİstanbul Başakşehir, Sponsoru Wilo'yu Ziyaret Ettiİstanbul Başakşehir, sponsoru Wilo'yu ziyaret etti Teknik direktör Avcı Sezonun en iyi çıkış yapan takımı biz olduk İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Abdullah Avcı, kaptan Mahmut Tekdemir ve Enver Cenk Şahin, 2014-2015 sezonunda takıma sponsor olan Wilo şirketini Tuzla'daki merkezinde ziyaret etti.
 • 17:55İstanbul Başakşehir Futbol Takımından Sponsor ZiyaretiSüper Lig'in 33. haftasında Fenerbahçe ile 2-2 berabere kalarak Galatasaray'ın şampiyonluğunu resmen ilan ettiren İstanbul Başakşehir'de Avrupa kupalarına bir adım daha yaklaşmanın sevinci yaşanıyor.
 • 17:39İstanbul Başakşehir, Sponsoru Wilo'yu Ziyaret Ettiİstanbul Başakşehir, Sponsoru Wilo'yu Ziyaret Ettiİstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Abdullah Avcı, kaptan Mahmut Tekdemir ve Enver Cenk Şahin, 2014-2015 sezonunda takıma sponsor olan Wilo şirketini Tuzla'daki merkezinde ziyaret etti.
 • 15:04İstanbul Başakşehir, Sponsoru Wılo'yu Ziyaret Ettiİstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Abdullah Avcı ve futbolcular, sponsorları Wilo’yu ziyaret etti.
 • 12:043. Köprü Havadan Görüntülendi3. Köprü Havadan GörüntülendiTamamlandığında dünyanın en geniş asma köprüsü olacak 3. Köprü'de eğik askı halatlarının montajı ve ana kablo optimizasyon çalışmaları sürüyor.
 • 18:49Bosna Hersek'te "Kapiya Katliamı" Kurbanları AnıldıBosna Savaşı sırasında ülkenin kuzeydoğusundaki Tuzla şehrinde 25 Mayıs 1995 tarihinde yapılan katliamın kurbanları anıldı.
 • 16:09Kulp'ta 19 Mahallenin Yol Sorunu TamamlandıKulp'ta 19 Mahallenin Yol Sorunu TamamlandıDiyarbakır’ın Kulp İlçe Belediyesi, ilçeye bağlı mahallelerde yol çalışmalarını tamamladı.
 • 11:10Fırat'tan Sağduyu ÇağrısıFırat'tan Sağduyu ÇağrısıAk Parti Erzurum Milletvekili Adayı Abdurrahim Fırat, Çat ilçesinde birçok mahalleyi gezerek vatandaşlardan destek istedi.
 • 20:38Kamp Armen'de Bağış SevinciKamp Armen'de Bağış SevinciKamp bahçesi detaylar- Nor Zartonk Avrupa Sözcüsü Alexis Kalk'ın konuşması Kamp Armen'de bağış sevinci- Tuzla'daki Ermeni Çocuk Kampı'nın bulunduğu arazinin Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı'na bağışlanacağının duyurulması, kampta sevinç yaşattı- Nor Zartonk Avrupa Sözcüsü Alexis Kalk: - "Özellikle seçim döneminde sürüncemede bırakılmayıp bu sorunun çözülmesi, bizler açısından mutluluk verici"- "Bu sorunun çözülmesinde Hükümetin bir iradesi var, aynı iradenin diğer sorunlara da aynı şekilde yaklaşmasını istiyoruz" Tuzla'daki Ermeni Çocuk Kampı'nın (Kamp Armen) bulunduğu arazinin, sahibi Fatih Ulusoy tarafından Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı'na bağışlanacağının duyurulması kampta sevinç yaşattı.
 • 18:56Kamp Armen'de Bağış SevinciTuzla'daki Ermeni Çocuk Kampı'nın (Kamp Armen) bulunduğu arazinin, sahibi Fatih Ulusoy tarafından Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı'na bağışlanacağının duyurulması kampta sevinç yaşattı.
 • 15:49Kamp Armen Vakfa BağışlandıTuzla'daki Ermeni Çocuk Kampı'nın (Kamp Armen) bulunduğu arazinin sahibi Fatih Ulusoy, araziyi Gedikpaşa Ermeni Proteston Kilisesi Vakfı'na bağışlayacağını duyurdu.
 • 14:22Karpuz Fiyatları Herkesi Memnun EdiyorTezgahlarda yaz meyveleri sıra sıra yerini alırken içerdiği zengin su miktarının yanı sıra A, C vitaminleri ve potasyum bulunan karpuz fiyatıyla hem üreticiyi hem de tüketiciyi memnun ediyor.
 • 13:44Adana'da Buğday Hasadı Tedirgin BaşladıAdana'da Buğday Hasadı Tedirgin BaşladıAdana’da sezonun ilk buğday hasadı, geçen haftaki dolu yağışı nedeniyle yaklaşık 1 hafta gecikmeli başladı.
 • 12:43Chp, Azınlık Temsilcileriyle BuluştuCHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, vicdan üzerinden bir ortaklık yaratılamazsa, geleceğin doğru inşa edilemeyeceğini belirterek, "Bu topraklarda çok acı yaşandı ama acılarla yüzleşilemedi, acılar tanınmadı.
 • 02:39Bakan Güllüce: Bakan Güllüce: "Dünyada Kendilerini Koruyabilenler Gelecekte Ayakta Kalabileceklerdir"Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, Nene Hatun’u 60’ıncı yıldönümü Anma Programı’na katıldı.
 • 23:20Beyoğlu'nda 'Kamp Armen' EylemiBeyoğlu'nda 'Kamp Armen' EylemiBeyoğlu’nda grup, Tuzla Ermeni Kampı’nın yıkılmaması için eylem yaptı.
 • 23:08Kamp Armen Yıkılmasın Diye YürüdülerKamp Armen Yıkılmasın Diye YürüdülerBeyoğlu'nda, Kamp Armen Dayanışması üyesi bir grup, aralarında Hrant Dink'in de bulunduğu Anadolu'daki yoksul ve yetim Ermeni çocukların eğitim gördüğü Kamp Armen (Tuzla Ermeni Yetimhanesi)'nin yıkılmaması için protesto yürüyüşü yaptı.
 • 22:59Kamp Armen Yıkılmasın Diye YürüdülerKamp Armen Yıkılmasın Diye YürüdülerHaber-Kamera: Zeki GÜNAL/ İstanbul DHA Beyoğlu'nda, Kamp Armen Dayanışması üyesi bir grup, aralarında Hrant Dink'in de bulunduğu Anadolu'daki yoksul ve yetim Ermeni çocukların eğitim gördüğü Kamp Armen (Tuzla Ermeni Yetimhanesi)'nin yıkılmaması için protesto yürüyüşü yaptı.
 • 22:40Kamp Armen Yıkılmasın Diye YürüdülerKamp Armen Yıkılmasın Diye YürüdülerHaber-Kamera: Zeki GÜNAL/ İstanbul DHA Beyoğlu'nda, Kamp Armen Dayanışması üyesi bir grup, aralarında Hrant Dink'in de bulunduğu Anadolu'daki yoksul ve yetim Ermeni çocukların eğitim gördüğü Kamp Armen (Tuzla Ermeni Yetimhanesi)'nin yıkılmaması için protesto yürüyüşü yaptı.
 • 19:18Bahriyelilerin Bahriyelilerin "Kuzu Günü" Şenliği BaşladıŞenlik alanından ve eğlencelerden görüntüler- Çevirilen kuzulardan görüntüler- Deniz Harp Okulu öğrencilerinden Nergiz Gizem Akın'ın konuşması- Deniz Harp Okulu öğrencilerinden Ali Şimşek'in konuşması- Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel'in konuşması Bahriyelilerin "kuzu günü" şenliği başladı- Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Özel: - "Bu etkinlik, öğrencilerimizin yoğun geçirdiği dönemin sonunda biraz rahatlamaları ve sonraki döneme iyi hazırlanmaları için önemli bir fırsattır" Deniz Harp Okulu'nun geleneksel düzenlediği "kuzu günü" şenlikleri, çeşitli etkinliklerle başladı.
 • 15:01CHP Heyetinden Ermeni Yetimhanesi'ne ZiyaretCHP Heyetinden Ermeni Yetimhanesi'ne Ziyaret*CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Hukukun bu kadar ayaklar altında olduğu hiçbir dönem olmamıştır.
 • 14:52CHP'lilerden Ermeni Yetimhanesi'ne ZiyaretCHP'lilerden Ermeni Yetimhanesi'ne ZiyaretChp Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu seçim çalışmalarını bugün Tuzla'da sürdürdü.
 • 14:43Bahriyelilerin "Kuzu Günü" Şenliği BaşladıDeniz Harp Okulu'nun geleneksel düzenlediği "kuzu günü" şenlikleri, çeşitli etkinliklerle başladı.
 • 13:10Hem Galatasaray Hem Beşiktaş TaraftarıyımHem Galatasaray Hem Beşiktaş Taraftarıyım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kovacevic röpörtaj,- Kovacevic detay, -"Hem Galatasaray hem Beşiktaş taraftarıyım"- Bir dönem hem Beşiktaş hem de Galatasaray'da forma giyen Bosna Hersekli eski futbolcu Kovacevic, pazar günü oynanacak Galatasaray-Beşiktaş derbisini değerlendirdi: - "Hem Galatasaray hem Beşiktaş taraftarıyım. Bu iki takım birbirine karşı oynadığında kalbimi, sevgimi ikiye bölemiyorum.
 • 08:53Marmara Oltulular Derneğinden Muhteşem GeceMarmara Oltulular Derneğinden Muhteşem GeceMarmara Oltulular Derneğinin düzenlediği Kuruluş ve Kurtuluş Şöleni Tuzla Hilton otelde yapıldı.
 • 12:54Almanya'dan Okumaya Geldi, Türkiye Şampiyonu OlduAlmanya'dan Okumaya Geldi, Türkiye Şampiyonu OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yunus Emre Yanaz'ın Kur'an-ı Kerim okurken genel ve detay görüntüleri- Yunus Emre Yanaz ile röportaj- Kur'an-ı Kerim okuyan öğrencilerden görüntüler- Okul müdürü Mitat Tekçam ile röportaj UĞUR ASLANHAN - Almanya'dan 4 yıl önce lise eğitimi için Türkiye'ye gelen Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 4. sınıf öğrencisi Yunus Emre Yanaz, hafızlık yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu.
 • 11:14İstanbul'da İstanbul'da "Samsunlular Gecesi"İstanbul’da “6. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Yöresel Geceler”de “Samsunlular Gecesi” düzenlendi.
 • 10:02Otoyolda Yürekleri Ağza Getiren TaşımaOtoyolda Yürekleri Ağza Getiren TaşımaTuzla'da üstü ve kapağı açık kamyonla taşınan tonlarca ağırlığındaki taş, sürücülerin yüreklerini ağza getirdi.
 • 15:12Adana Karpuzunda Sezonun İlk Hasadı BaşladıAdana Karpuzunda Sezonun İlk Hasadı BaşladıTürkiye’deki karpuz ihtiyacının yüzde 20’sini karşılayan Adana’da, havaların ısınmasıyla birlikte karpuz hasadı başladı.
 • 12:41Çukurova'da Karpuz Hasadı BaşladıÇukurova'da Karpuz Hasadı BaşladıTürkiye’nin karpuz ihtiyacının yüzde 20’sini karşılayan Adana’da, turfanda karpuz hasadı başladı.
 • 18:30Tuz ve Pul Biberden Türk Bayrağı YaptılarTuz ve Pul Biberden Türk Bayrağı YaptılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayrağın hazırlanışı- Etkinliği izleyenler- Dernek başkanıyla ve vatandaşlarla röportaj- Bayrağın kuş bakışı görüntüsü Tuz ve pul biberden Türk bayrağı yaptılar- Marmaris'te aşçılar, 250 kilogram tuz ve 1,5 ton kırmızı pul biber kullanarak Türk bayrağı oluşturdu- GEMAD Başkanı Bayar: "Çin'de, baharattan 175 metrekarelik bayrak yapıldığını öğrendik.
 • 16:17Tuz ve Pul Biberden Türk Bayrağı YaptılarMarmaris'te aşçılar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında tuz ve pul biber kullanarak Türk bayrağı yaptı.
 • 17:51Kitap Fuarında Bediüzzaman Said Nursi AnlatıldıKitap Fuarında Bediüzzaman Said Nursi AnlatıldıKocaeli Kitap Fuarı’na katılan Sami Cebeci, Bediüzzaman Said Nursi’nin hürriyet kavramına yaklaşımını aktardı.
 • 17:41Suriyeli Kuzenler Sulama Kanalında BoğulduSuriyeli Kuzenler Sulama Kanalında BoğulduAdana'da serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli 18 yaşındaki Muhammet Ali ile onu kurtarmak isteyen amcasının oğlu 17 yaşındaki Basil Ali, boğularak yaşamlarını kaybetti.
 • 17:29Makrom İnşaat Mağdurları Adliye Önünde Eylem YaptıMakrom İnşaat Mağdurları Adliye Önünde Eylem YaptıMakrom İnşaat'ın konut projesinde, yatırdıkları paranın karşılığı olarak evlerini alamadıklarını iddia eden yaklaşık 20 kişi adliye önünde eylem yaptı.
 • 16:38Başkan Yazıcı ve Eşi, Çocukların Dileklerini GerçekleştirdiTuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Dilek Ağacı Şenliği düzenledi.
 • 16:37Para Verip Evlerini Alamadıklarını İddia EttilerPara Verip Evlerini Alamadıklarını İddia EttilerÜnlü şarkıcı Petek Dinçöz'ün tanıtım yüzü olarak kullanıldığı konut projesinde, yatırdıkları paranın karşılığı olarak evlerini alamadıklarını iddia eden yaklaşık 20 kişi adliye önünde eylem yaptı.
 • 16:23Marmara Depreminin Merkez Üssü Gölcük'te Kentsel Dönüşüm İşbirliği Protokolü İmzalandıMarmara Depreminin Merkez Üssü Gölcük'te Kentsel Dönüşüm İşbirliği Protokolü İmzalandıTüm Marmara'yı sarsan 17 Ağustos 1999 Depremi'nin merkez üssü olan Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde, ilçenin modern ve daha yeni yapılara kavuşması için kentsel dönüşümün startı verildi.
 • 16:14Hdp İstanbul Milletvekili Önder AçıklamasıHDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, partilerinin Adana ve Mersin binalarına yapılan bombalı saldırılarla ilişkin "Kimse bize 'bu provokasyondur, şudur, budur' demesin.
 • 15:55İstanbul'un Dev Projesinde Sona Gelindiİstanbul'un Dev Projesinde Sona Gelindi1 milyar liralık yatırım bedeliyle Türkiye’nin dev projeleri arasında yer alan Tuzla Viaport Marina, kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanıyor.
 • 15:25Hdp'li Önder: Saldırılar, Gladyo Yöntemleriyle HazırlandıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP'nin Adana ve Mersin binalarına gerçekleştirilen bombalı saldırılarının Gladyo yöntemleriyle hazırlandığını savundu.
 • 15:16Sırrı Süreyya: Kimse Bize Bu Provokasyondur DemesinSırrı Süreyya: Kimse Bize Bu Provokasyondur DemesinHDP'li Önder, hükümetten gelen geçmiş olsun dileklerine tepki gösterip, "Kimse bize 'bu provokasyondur' demesin. Bu hazırlanmış sistematik bir şeydir." dedi.
 • 14:11Tuzla Deniz Turizminde Devler Ligine ÇıkacakVia Properties tarafından 1 milyar lira maliyetle Tuzla'da inşa edilen Viaport Marina, İstanbul'un fetih yıl dönümü olan 29 Mayıs'ta hizmete açılacak.
 • 13:11Gölcük'te Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandıGölcük'te Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandıTüm Marmara'yı sarsan 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü olan Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde, ilçenin modern ve daha yeni yapılara kavuşması için kentsel dönüşümün startı verildi.
 • 12:37AK Parti'li Tayyar'dan Önemli UyarıAK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "PKK bir mağduriyet algısı oluşturmak için metropol kentlere bomba süsü verilmiş paketler gönderiyor.
 • 12:16Basra ve Irak'ın Elektriği Enerji GemilerindenKaradeniz Holding, kapasitesini artırdığı enerji gemileri (powership) sayesinde Basra elektrik ihtiyacının yüzde 40'ını, Irak'ın ise yüzde 10'unu karşılayacak.
 • 18:10İtfaiye Spor Müsabakaları'nda Dereceye Girenler Belli Olduİtfaiye Spor Müsabakaları'nda Dereceye Girenler Belli Olduİstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın düzenlediği 6’ncı İtfaiye Spor Müsabakaları’nda dereceye girenler açıklandı.