SON DAKİKA ULUKIŞLA HABERLERİ

Son Dakika Ulukışla Haberleri

 • 17:34Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin;Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin;Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Niğde İl Özel İdaresinin 2016 yılı bütçesinin 50 milyon TL’den oluştuğunu söyledi.
 • 14:4424 Kasım Öğretmenler GünüNiğde, Kırşehir ve Nevşehir'de, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 12:38Cumhuriyet'in İlk Yıllarında Niğde'de Görev Yapan Öğretmenler UnutulmadıNiğde'nin Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, Cumhuriyetin ilk yıllarında Ulukışla'da görev yapan öğretmenlerin kabirlerini ziyaret etti.
 • 14:33Niğde'ye 6 İtfaiye ve 2 Adet Seyyar Karakol Aracı AlındıNiğde'ye 6 İtfaiye ve 2 Adet Seyyar Karakol Aracı AlındıNiğde İl Özel İdaresi tarafından alınan 6 adet İtfaiye ve 2 adet Seyyar Karakol aracının teslim töreni yapıldı.
 • 13:36CHP'de Kongreler HızlanıyorCHP'de Kongreler HızlanıyorCHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem 26 Aralıkta yapılacak CHP Niğde İl Kongresinde yeniden aday olacağını söyledi.
 • 11:19Boşanmak İstediği Eşi, Genç Kadının Hayatını KararttıBoşanmak İstediği Eşi, Genç Kadının Hayatını KararttıKonya'da boşanmak istediği eşinin kezzaplı saldırısına uğrayan Zehra Elber'in sol gözü görme yetisini yitirirken yüzü ve vücudunun belden yukarısı yandı.
 • 09:19Yol Uygulamasında Silah Ele GeçirildiNiğde'nin Ulukışla ilçesindeki yol uygulamasında bir kişi gözaltına alındı.
 • 13:55Ulukışlalı Öğrencilere TabletUlukışlalı Öğrencilere TabletMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Ulukışlalı öğrencilere tablet dağıtıldı.
 • 13:51Ulukışlaspor Kilederespor'u 15-1 Mağlup EttiUlukışlaspor Kilederespor'u 15-1 Mağlup EttiUlukışlaspor A Takımı, Niğde Kilederespor’u kendi evinde ağırladı ve 15-1 mağlup ederek futbolda büyük bir başarıya imza attı.
 • 13:44ODTÜ İlkyar Vakfından Ulukışla Ybo'ya ZiyaretODTÜ İlkyar Vakfından Ulukışla Ybo'ya ZiyaretOrtadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) bünyesindeki İköğretim Okullarına Yardım Vakfının (İLKYAR) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Vural, beraberindeki İLKYAR gönüllüleri ile birlikte, Niğde’nin Ulukışla ilçesinde bulunan Ulukışla Mustafa Küçükavşar Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret etti.
 • 12:30Lahana Üreticisinin Yüzü GülüyorLahana Üreticisinin Yüzü GülüyorTürkiye'de lahana üretiminde ikinci sırada yer alan Niğde'de, ürünün satış fiyatının yükselmesi çiftçiyi sevindirdi.
 • 12:10Lahana Üreticisinin Yüzü GülüyorTürkiye'de lahana üretiminde ikinci sırada yer alan Niğde'de, ürünün satış fiyatının yükselmesi çiftçinin yüzünü güldürdü.
 • 12:05Hayırsever, Köydeki Çocuklar İçin Kreş AçtıHayırsever, Köydeki Çocuklar İçin Kreş AçtıNiğde’nin Darboğaz Köyü’nde hayırsever Murat Yenel tarafından babası ve annesi adına İlçe Müftülüğü bünyesinde 4-6 yaş arası çocuklar için kreş açtı.
 • 12:26Nitso ve Ntb'den Öğrencilere Eğitim YardımıNitso ve Ntb'den Öğrencilere Eğitim YardımıNiğde Ticaret ve Sanayi Odası (NiTSO) ile Ticaret Borsası (NTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) büyük katkılarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımında bulundular.
 • 12:32Bünyan Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü YapıldıBünyan Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü YapıldıKayseri’nin Bünyan İlçesinde Bünyan Dostları Grubu Derneği tarafından geleneksel olarak yapılan Cumhuriyet Doğa yürüyüşü hafta sonu yapıldı.
 • 15:42MHP'li Yaldır, Yurttaşlarımızın Cebine ve Yüreğine Dokunabilen Hedeflerimiz VarMHP'li Yaldır, Yurttaşlarımızın Cebine ve Yüreğine Dokunabilen Hedeflerimiz VarMHP Milletvekili Turan Yaldır, tüm yurttaşların cebine ve yüreğine dokunan hedefleri ve vaatlerinin olduğunu söyledi.
 • 16:20Reyhanlı Saldırısı DavasıHatay'ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs 2013'te, 53 kişinin hayatını kaybettiği iki ayrı bombalı saldırıyla ilgili 33 kişinin yargılandığı ve güvenlik nedeniyle Ankara'ya nakledilen davanın görülmesine devam edildi.
 • 23:25Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Bu Seçimler Türkiye'nin Kader Seçimleridir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu- Ulukışla CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: - "Bu seçimler Türkiye'nin kader seçimleridir.
 • 21:35Niğde - Niğde Ulukışla'da KonuştuNiğde - Niğde Ulukışla'da KonuştuKılıçdaroğlu: Faili meçhuller demokrasinin en büyük ayıbıdır (ek) ULUKIŞLA'DA KONUŞTU Niğde'deki ziyaretlerinin son durağı olan Ulukışla İlçesi'nde 'Başbakan Kemal' sloganlarıyla karşılanan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara seslenerek 1 Kasım'ın kader seçimi olduğunu belirtip, "Bu seçimlerde Cumhuriyetimizi oylayacağız. Bu seçimler Türkiye'nin kader seçimleridir.
 • 21:13Kılıçdaroğlu: Faili Meçhuller Demokrasinin En Büyük Ayıbıdır (8)Kılıçdaroğlu: Faili Meçhuller Demokrasinin En Büyük Ayıbıdır (8)Ulukışla'da KONUŞTU Niğde'deki ziyaretlerinin son durağı olan Ulukışla İlçesi'nde 'Başbakan Kemal' sloganlarıyla karşılanan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara seslenerek 1 Kasım'ın kader seçimi olduğunu belirtip, "Bu seçimlerde Cumhuriyetimizi oylayacağız. Bu seçimler Türkiye'nin kader seçimleridir.
 • 09:00Gündem/ 22 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Spor Salonu'nda, HAK- İŞ 13. Olağan Genel Kurulu ve 40. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılacak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Hukuki Araştırmalar Derneği heyetini ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 00:04Gündem Özeti/ 22 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Spor Salonu'nda HAK- İŞ 13. Olağan Genel Kurulu ve 40. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine katılacak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde HUDER heyetini ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul edecek.
 • 13:11Niğkad-bir Toplantısı YapıldıNiğkad-bir Toplantısı YapıldıDüzenli Katı Atık Depo İşletme Birliği 2015 yılı ikinci olağan toplantısı Niğde Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi.
 • 13:55Kılıçdaroğlu Niğde'ye GeliyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında, adaylarına destek vermek için Niğde’ye gelecek.
 • 12:54Niğde Lahana Üretiminde İkinci SıradaNiğde Lahana Üretiminde İkinci SıradaNiğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, lahana üretiminde Niğde’nin ikinci sırada yer aldığını belirterek, hem erkenci hem de sezon içinde kademeli üretim yaparak piyasaya uzun süreli bir ürün arzı gerçekleştirdiğini söyledi.
 • 12:16Reyhanlı'da Katliamında MİT ve Emniyet'in Büyük Zaafları Ortaya ÇıktıReyhanlı'da Katliamında MİT ve Emniyet'in Büyük Zaafları Ortaya Çıktı52 kişinin ölümüyle sonuçlanan Reyhanlı'daki patlamada MİT çok önemli olan ikaz yazısını sadece faksla bildirmiş, Emniyet ise yazıyı olaydan 9 saat sonra görmüş!
 • 17:22Öğrencilere Başarı ve Motivasyon Seminerleri DüzenlendiEnsar Vakfı Niğde Şubesince "İmam Hatiplerde Başarı ve Motivasyon" konulu seminer düzenlendi.
 • 14:59Küçükler Satranç Niğde Şampiyonları Belli OlduKüçükler Satranç Niğde Şampiyonları Belli OlduTürkiye Satranç Federasyonu (TSF) Niğde Temsilciliği tarafından Niğde Küçükler İl Seçmeleri Turnuvası, 10-11 Ekim tarihlerinde Niğde Üniversitesi Çok Amaçlı Salonunda yapıldı.
 • 11:46Niğde'nin Süt Üretimine Rekor DestekNiğde Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Demirkoparan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Niğde’de süt üreticisine 3 milyon 699 bin 960 TL destek ödemesi yapıldığını belirtti.
 • 10:01Ulukışla'da Kaza: 4 ÖlüNiğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı Çiftehan yakınlarında Adana-Ankara Karayolunda TIR ile otomobil çarpıştı.
 • 03:31Niğde'de Otomobil ile Tır Çarpıştı: 4 Ölü, 1 YaralıNiğde'de otomobil ile tırın çarpışması sonucu 4 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 12:48Niğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki IŞİD davası karar için ertelendi Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 12:48Niğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki IŞİD davası karar için ertelendi Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 12:17Niğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 11:54Işid Davası Yine ErtelendiIşid Davası Yine ErtelendiNiğde’nin Ulukışla ilçesinde yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ateş ederek 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu, 2’si firari 11 sanığın yargılandığı davanın 4’üncü duruşması yeniden ertelendi.
 • 11:30Çiftehan Köyünde Kreş Açılışı YapıldıÇiftehan Köyünde Kreş Açılışı YapıldıÇiftehan köyünde ilçe Müftülüğü bünyesinde 4-6 yaş arası çocuklar için kreş açıldı.
 • 12:48AK Parti Ulukışla Eski İlçe Başkanı Hayatını KaybettiAK Parti Ulukışla Eski İlçe Başkanı Hayatını KaybettiAK Parti Ulukışla eski İlçe Başkanı Hacı Mehmet Büyük Büyükdikmen hayatını kaybetti.
 • 23:20Ulukışla'da Kaza: 2 ÖlüNiğde’nin Ulukışla ilçesinde meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti.
 • 22:33Niğde'de Otomobille Tır Çarpıştı: 2 ÖlüUlukışla ilçesinde, otomobilin tırla çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.
 • 21:18Otomobil İkiye Bölündü: 2 ÖlüOtomobil İkiye Bölündü: 2 ÖlüNiğde’nin Ulukışla ilçesinde, TIR ile çarpışan otomobil ikiye bölündü.
 • 13:48Gürer: Terörü Bitirecek Tek Parti CHP'dirGürer: Terörü Bitirecek Tek Parti CHP'dirCHP Niğde milletvekili adayları endüstri mühendisi gazeteci yazar Ömer Fethi Gürer, Dr. Sevgi Özbek ve Ramazan Ertan seçim çalışmalarına başladı.
 • 08:02Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 09:48Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 13:15Polis, Ulukışla'da Denetimlerini ArtırdıNiğde Emniyet Müdürlüğü Ulukışla E-90 karayolunda denetimlerini arttırdı.
 • 17:53Terörü Lanetleyen Köylü, Yolu Trafiğe KapattıTerörü Lanetleyen Köylü, Yolu Trafiğe KapattıNiğde'nin Ulukışla ilçesinde köylüler, Dağlıca ve Iğdır'da şehit olan polis ve askerler için yürüyüş yaptı.
 • 12:45The Endemic Tongue-died Frog Lives İn Turkey's NiğdeThe Endemic Tongue-died Frog Lives İn Turkey's Niğde– an endemic frog kind that doesn't crock, the endangered Taurus Frogs (Rana Holtzi) attracts foreinger and domestic tourists' attention in Karagöl and Çiniligöl areas located on Bolkar Mountains in Ulukışla district of Central Anatolian province of Niğde.
 • 11:31Dünyanın Ötmeyen Tek Kurbağası Niğde'de YaşıyorDünyanın Ötmeyen Tek Kurbağası Niğde'de YaşıyorDünyanın tek ötmeyen kurbağa türü olan Toros Kurbağası'nın (Rana Holtzi), ve Ulukışla İlçesi sınırlarında bulunan Bolkar Dağları'ndaki Karagöl ve Çiniligöl'de yaşayan koruma altındaki bu canlılar dağcılar kadar turistlerin de büyük ilgisini çekiyor.
 • 14:41131 Köyde Oyun Park Alanı Yapımı Devam Ediyor131 Köyde Oyun Park Alanı Yapımı Devam EdiyorNiğde Valiliği yaptığı açıklamada çocukların köylerde oyun imkanlarından azami ölçüde faydalanabilmesi için “Köylerimiz Şehir Olsun” Projesi çerçevesinde oyun parkı yapım çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
 • 14:10Aile Hekimleri Mobil Sistemle Muayene Hizmeti VeriyorAile Hekimleri Mobil Sistemle Muayene Hizmeti VeriyorNiğde İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, Sağlık Bakanlığı tarafından 30 personel atamasının gerçekleştiğini ve Aile hekimlerinin köylerde bulunan vatandaşlara belirli günlerde muayene hizmeti verdiğini belirtti.
 • 14:27Kaymakam, Rahatsız Olan Doğu Türkistan'lı Yaşlı Adamı Ziyaret EttiKaymakam, Rahatsız Olan Doğu Türkistan'lı Yaşlı Adamı Ziyaret EttiUlukışla Kaymakamı Ferhat Atar, Altay köyü sakinlerinden Doğu Türkistanlı 88 yaşındaki Zafer Ali Kızılay’ı geçirdiği ameliyat sonrası geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.