SON DAKİKA YALVAÇ HABERLERİ

Son Dakika Yalvaç Haberleri

 • 14:53Eski Bakan Güçlü'den Akpınar'a ZiyaretEski Bakan Güçlü'den Akpınar'a ZiyaretEski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, ‘Mehmet Akif Ersoy Okumaları’ projesi kapsamında Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ı ziyaret etti.
 • 14:53Isparta Babanın 'Oğlumu Öldürüp Gömdüler' İddiası Üzerine Ceset Araması YapıldıIsparta Babanın 'Oğlumu Öldürüp Gömdüler' İddiası Üzerine Ceset Araması YapıldıBabanın 'Oğlumu öldürüp gömdüler' iddiası üzerine ceset araması yapıldı Nurettin ARKAN/ YALVAÇ(Isparta), (DHA) - YAKLAŞIK 8 yıl önce kaybolan oğlu Murat Çavdar'ın, 'boşandığı eşi ve diğer oğlu tarafından öldürülüp gömüldüğü' yönünde savcılığa başvuran 70 yaşındaki Mehmet Çavdar'ın iddiaları üzerine, Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde 30 polis, özel eğitimli 2 köpek ve özel cihazlarla ceset araması yapıldı.
 • 12:10Babanın 'Oğlumu Öldürüp Gömdüler' İddiası Üzerine Ceset Araması YapıldıBabanın 'Oğlumu Öldürüp Gömdüler' İddiası Üzerine Ceset Araması YapıldıYaklaşık 8 yıl önce kaybolan oğlu Murat Çavdar'ın, 'boşandığı eşi ve diğer oğlu tarafından öldürülüp gömüldüğü' yönünde savcılığa başvuran 70 yaşındaki Mehmet Çavdar'ın iddiaları üzerine, Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde 30 polis, özel eğitimli 2 köpek ve özel cihazlarla ceset araması yapıldı.
 • 09:38Gümüşhane'de Ahır-ağıl Desteklemeleri Bilgilendirme Toplantısı YapıldıGümüşhane'de Ahır-ağıl Desteklemeleri Bilgilendirme Toplantısı YapıldıGümüşhane’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Projeleri (DOKAP) Hibe Destekleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 16:59Akşehir GATA'da Şehit Olan Uzman Çavuşu Yaklaşık 13 Bin Kişi Son Yolculuğuna UğurladıAkşehir GATA'da Şehit Olan Uzman Çavuşu Yaklaşık 13 Bin Kişi Son Yolculuğuna UğurladıGATA'da şehit olan uzman çavuşu yaklaşık 13 bin kişi son yolculuğuna uğurladı Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olan Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş 25 yaşındaki Nebi Arslan, memleketi Konya'nın Akşehir İlçesi'ne bağlı Değirmenköy Mahallesi'nde yaklaşık 13 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:40Şehit Uzman Çavuş Arslan'ı,13 Bin Kişi UğurladıŞehit Uzman Çavuş Arslan'ı,13 Bin Kişi UğurladıDiyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olan Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş 25 yaşındaki Nebi Arslan, memleketi Konya'nın Akşehir İlçesi'ne bağlı Değirmenköy Mahallesi'nde, yaklaşık 13 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:29Yaban Hayatı İçin Doğaya Yem BırakıldıYaban Hayatı İçin Doğaya Yem BırakıldıDoğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Antalya'da Gidengelmez Dağı ve Isparta'da aralarında Kovada Gölü, Gölcük Tabiat Parkı'nın bulunduğu 5 noktaya ağır kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.
 • 14:36Barış Ailesinin Acı GünüBarış Ailesinin Acı GünüYeni Malatya ve Görüş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Cevdet Barış’ın annesi İfakat Barış vefat etti.
 • 17:07Isparta Alkol Alıp Kendini Yakmaya KalkıştıIsparta Alkol Alıp Kendini Yakmaya KalkıştıAlkol alıp kendini yakmaya kalkıştı*- ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde iddiaya göre alkol alan 36 yaşındaki Ramazan Ç., üzerine benzin döküp kendini yakmaya kalkıştı.
 • 14:072015 Yılında Nüfusu En Çok Artan İlçe KonyaaltıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Antalya Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne (ADNKS) göre Antalya’da 2015 yılında 497 bin 242 nüfus ile nüfusu en fazla olan ilçe Kepez iken Antalya ilçeleri arasında nüfus artış hızı sıralamasında binde 61,7 ile nüfus artış hızı en yüksek olan ilçe Konyaaltı ilçesi oldu.
 • 13:57Yıkılan Binada İki El Bombası ve Tarihi Eserler BulunduYıkılan Binada İki El Bombası ve Tarihi Eserler BulunduIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde yıkımı yapılan bir binada 2 el bombasıyla Bizans Dönemi'nden kaldığı tahmin edilen 22 parça tarihi eser bulundu.
 • 11:57Antalya ve Isparta'da Planlı Elektrik KesintisiAkdeniz EDAŞ, tesis ve bakım onarım çalışmaları sebebiyle 3-4 Şubat tarihlerinde Antalya ve Isparta’da planlı elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
 • 12:27Yaban Hayvanları İçin Yem BırakıldıYaban Hayvanları İçin Yem BırakıldıYaban Hayatı Destekleme Programı kapsamında Doğa Koruma ve Milli Parklar Isparta Şube Müdürlüğüne bağlı şeflik ekiplerince olumsuz ve soğuk geçen kış nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme çalışmaları başlatıldı, Kovada Gölü, Gölcük Tabiat Parkı Pürenliova mevkii ile Yalvaç Özgüney, Özbayat köyleri kırsalındaki 5 ayrı mevkide doğaya ilk etapta 500 kilo yem bırakıldığı bildirildi.
 • 12:19Yalvaç - Uyuşturucu Sanıklarına Ceza YağdıYalvaç - Uyuşturucu Sanıklarına Ceza YağdıUyuşturucu sanıklarına ceza yağdı ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde 4.5 kilo baz morfin ve 2 kilo afyon sakızını satmaya çalışmaktan tutuklu yargılanan Memet Akbaba 17 yıl 10 ay 15 gün hapis ve 330 bin TL adli para cezası, diğer sanık Halil İbrahim Kırıkkulak ise 11 yıl 11 ay 12 gün hapis ve 133 bin 200 TL adli para cezasına çarptırıldı.
 • 10:30Uyuşturucu Sanıklarına Ceza YağdıUyuşturucu Sanıklarına Ceza YağdıIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde 4.5 kilo baz morfin ve 2 kilo afyon sakızını satmaya çalışmaktan tutuklu yargılanan Memet Akbaba 17 yıl 10 ay 15 gün hapis ve 330 bin TL adli para cezası, diğer sanık Halil İbrahim Kırıkkulak ise 11 yıl 11 ay 12 gün hapis ve 133 bin 200 TL adli para cezasına çarptırıldı.
 • 10:28Otomobil İkiye Bölündü, Sürücü ÖldüOtomobil İkiye Bölündü, Sürücü ÖldüIsparta'nın Yalvaç ilçesinde aydınlatma direğine çarparak ikiye bölünen otomobilde 48 yaşındaki sürücü Süleyman Demirel Gül öldü.
 • 10:55Uzmanından Bitki Çayı Demlemenin Püf NoktalarıZeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde açılan Bitki Çayı Demleme Kursu’nda görevli Tekniker Mehmet Şirin Yalvaç, bitki çayını doğru demlemenin püf noktalarını kursa katılan vatandaşlara anlattı.
 • 09:18Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve kuvvetli buzlanma nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 19:33Trafik KazalarıIsparta, Aydın ve Bursa'da meydana gelen trafik kazalarında 8 kişi yaralandı.
 • 15:59Lösemi Hastası Ziya Karnesini AldıLösemi Hastası Ziya Karnesini AldıIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde bir yıldır lösemi tedavisi gördüğü için evinde eğitim alan 2'nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Ziya Üstündağ, bu yıl ilk kez gittiği okulunda karne aldı.
 • 15:51Lösemi Hastası Ziya Karnesini AldıLösemi Hastası Ziya Karnesini AldıIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde 1 yıldır lösemi tedavisi gördüğü için evinde eğitim alan 2'nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Ziya Üstündağ, bu yıl ilk kez gittiği okulunda karne aldı.
 • 09:34Yalvaç'ta Taşımalı Eğitime Kar EngeliYalvaç'ta Taşımalı Eğitime Kar EngeliIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde dün akşam başlayan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verildi.
 • 11:19Isparta'da 53 Okula Beyaz BayrakIsparta'da 53 Okula Beyaz BayrakIsparta’da okulların sağlık ve temizlik yönünden incelenmesi sonucu verilen beyaz bayrak sayısı 53’e ulaştı.
 • 11:46Isparta Burhan Usta Güğüm Şovuyla Esnafa Moral VeriyorIsparta Burhan Usta Güğüm Şovuyla Esnafa Moral VeriyorBurhan usta güğüm şovuyla esnafa moral veriyor ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde ev eşyası tamiriyle uğraşan 48 yaşındaki Burhan Toker, pozitif enerjisiyle bölge esnafının moral kaynağı haline geldi.
 • 09:51Burhan Usta Güğüm Şovuyla Esnafa Moral VeriyorBurhan Usta Güğüm Şovuyla Esnafa Moral VeriyorIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde ev eşyası tamiriyle uğraşan 48 yaşındaki Burhan Toker, pozitif enerjisiyle bölge esnafının moral kaynağı haline geldi.
 • 13:35Akademisyenlerin Bildirisine Tepkiler - Metin FeyzioğluAkademisyenlerin Bildirisine Tepkiler - Metin FeyzioğluGörüntü Dökümü: Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan ile görüntüsü Feyzioğlu'nun açıklaması Baro temsilcileri ile detay görüntüler Akademisyenlerin bildirisine tepkiler Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: "Aydınlar bildirisi diye tanıtılan bildiriyi imzalayanlarla ilgili, bu bildiriye katılmıyoruz, katılmamız ve desteklememiz mümkün değil. Çünkü PKK'ya bir cümlelik eleştiri yok orada" ' Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, "Aydınlar bildirisi diye tanıtılan bildiriyi imzalayanlarla ilgili, bu bildiriye katılmıyoruz, katılmamız ve desteklememiz mümkün değil, çünkü PKK'ya yönelik orada bir cümle yok" dedi.
 • 12:32Erzurum TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: İki Kutubun Amigolarını Biz Ciddiye AlmayalımErzurum TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: İki Kutubun Amigolarını Biz Ciddiye AlmayalımTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu "Devleti yıkmayın" dediklerinde, bölücüler ya da onlara sempati duyanlar tarafından 'faşist' diye nitelendirildiklerini, "Bu devlet hukuka uygun davranmalıdır ve daima hukuku üstün tutmalıdır" dediklerinde ise 'bölücülükle' suçlandıklarını söyledi.
 • 11:58TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: İki Kutubun Amigolarını Biz Ciddiye AlmayalımTBB Başkanı Metin Feyzioğlu: İki Kutubun Amigolarını Biz Ciddiye AlmayalımTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu "Devleti yıkmayın" dediklerinde, bölücüler ya da onlara sempati duyanlar tarafından 'faşist' diye nitelendirildiklerini, "Bu devlet hukuka uygun davranmalıdır ve daima hukuku üstün tutmalıdır" dediklerinde ise 'bölücülükle' suçlandıklarını söyledi.
 • 10:32Akademisyenlerin Bildirisine Tepkiler' Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, "Aydınlar bildirisi diye tanıtılan bildiriyi imzalayanlarla ilgili, bu bildiriye katılmıyoruz, katılmamız ve desteklememiz mümkün değil, çünkü PKK'ya yönelik orada bir cümle yok" dedi.
 • 09:19Komadan Avukatlığa Giden AzimErzincan’da 8 yıl önce üniversite sınavına giren ancak sınavdan sonra babasının kullandığı otomobil ile kaza geçirip ağır yaralanan ve komadayken Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Fulya Yalvaç, avukat oldu.
 • 21:03Feyzioğlu: 'Devletin Yıkılmaması İçin Mülkün Yani Ülkenin Temelinde Adaletin Bulunması Gerekir'Feyzioğlu: 'Devletin Yıkılmaması İçin Mülkün Yani Ülkenin Temelinde Adaletin Bulunması Gerekir'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Belgesini alan Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Fulya Yalvaç'ın görüntüleri Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun katılmcılar ile selamlaşması Feyzioğlu'nun açıklamaları Belge alma töreni Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, Erzincan'da Feyzioğlu: "Devlet yıkılırsa hepimiz bu yıkıntının altında kalırız. Devletin yıkılmaması için hepimiz ama hepimiz, kol kola girip omuz vermek zorundayız" Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Devlet yıkılırsa hepimiz bu yıkıntının altında kalırız. Devletin yıkılmaması için hepimiz ama hepimiz, kol kola girip omuz vermek zorundayız" dedi.
 • 19:26Erzincan 'Azmin Zaferi' Fulya, Avukat OlduErzincan 'Azmin Zaferi' Fulya, Avukat Oldu'Azmin Zaferi' Fulya, avukat oldu Erzincan'da 8 yıl önce üniversite sınavına girdiği gün babasının kullandığı otomobilin kaza yapması sonucu ağır yaralanan ve komadayken Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanan 27 yaşındaki Fulya Yalvaç, stajını tamamlayarak avukat oldu.
 • 18:35Azmin Zaferi' Fulya, Avukat OlduAzmin Zaferi' Fulya, Avukat OlduErzincan'da 8 yıl önce üniversite sınavına girdiği gün babasının kullandığı otomobilin kaza yapması sonucu ağır yaralanan ve komadayken Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanan 27 yaşındaki Fulya Yalvaç, stajını tamamlayarak avukat oldu.
 • 18:03Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, Erzincan'daTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Devlet yıkılırsa hepimiz bu yıkıntının altında kalırız. Devletin yıkılmaması için hepimiz ama hepimiz, kol kola girip omuz vermek zorundayız" dedi.
 • 17:10Engelsiz Dişler İçin Okulda Uygulama BaşlattılarEngelsiz Dişler İçin Okulda Uygulama BaşlattılarSağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteliği’ne bağlı Foça Devlet Hastanesi, engelli çocukların ileri yaşlarda daha sağlıklı dişlere sahip olmaları için okullarda “Flor Uygulaması ve Oral Hijyen Eğitimi”ne başladı.
 • 17:23AK Parti Adana İl Başkanı Yeni AçıklamasıAK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Şundan çok eminiz, 2019 seçimleri bu pazar yapılsa, tüm ilçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyesinin hizmetle buluşması için milletimizin tercihi AK Parti olacaktır.
 • 15:06Isparta Elektrikli Battaniyeyle Uyurken Çıkan Yangından KurtarıldıIsparta Elektrikli Battaniyeyle Uyurken Çıkan Yangından KurtarıldıIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde elektrikli battaniyeyle uyuduğu sırada çıkan yangından son anda kurtularılan 27 yaşındaki Murat Kaval'ın ilk isteği sigara oldu.
 • 13:20Elektrikli Battaniyeyle Uyurken Çıkan Yangından KurtarıldıElektrikli Battaniyeyle Uyurken Çıkan Yangından KurtarıldıIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde elektrikli battaniyeyle uyuduğu sırada çıkan yangından son anda kurtularılan 27 yaşındaki Murat Kaval'ın ilk isteği sigara oldu.
 • 12:08Nilüfer'den Türkiye Turnesi HazırlığıNilüfer'den Türkiye Turnesi HazırlığıMüzik serüvenine 44 yıl önce başlayan Nilüfer, 22 Ocak'ta çıkacağı Türkiye turnesi için heyecanlı olduğunu söyledi.
 • 10:47Antalya, Burdur ve Isparta'da Planlı Elektrik KesintileriAkdeniz Edaş, tesis ve bakım onarım çalışmaları sebebiyle Antalya, Burdur ve Isparta’da planlı elektrik kesintisi uygulanacağını bildirildi.
 • 16:48Kadının Dikkati, Eşi ve 2 Çocuğunu Zehirlenmekten KurtardıKadının Dikkati, Eşi ve 2 Çocuğunu Zehirlenmekten KurtardıIsparta'nın Yalvaç İlçesi'nde erken saatte işe gitmek için evden çıkan 35 yaşındaki Şerife Tünel, sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilendiğini fark edince, evde gazdan etkilenip bayılan eşi ve 2 çocuğunun hayatını kurtardı.
 • 14:33Irak'ta Mahsur Kalan Türk Vatandaşları, Habur'un Açılmasını BekliyorIrak'ta Mahsur Kalan Türk Vatandaşları, Habur'un Açılmasını BekliyorTürkiye ile Irak arasındaki karayolu ulaşımını sağlayan sınır kapılarının sivil geçişlere kapalı olması, binlerce kişinin mağdur olmasına yol açtı.
 • 14:52Isparta Güne Karla Başladı (2)Isparta Güne Karla Başladı (2)Yalvaç'ta EĞİTİME KAR ENGELİ Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde bugün saat 05.00 sıralarında başlayan kar yağışı öğle saatlerinde kadar aralıksız devam etti.
 • 13:37Kar YağışıKar YağışıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kar altındaki şehirden görüntüler Isparta'da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.
 • 12:57Yurtta KışBurdur'da etkili kar yağışı nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde eğitime bir gün ara verildi.
 • 12:15Isparta Güne Karla BaşladıIsparta Güne Karla BaşladıIsparta'da gece başlayan yoğun kar yağışı kent merkezi başta olmak üzere ilçelerde de etkili oldu.
 • 12:00Isparta'da Kar YağışıIsparta'da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.
 • 11:43Isparta'da Kar, Hayatı Olumsuz EtkilediIsparta'da Kar, Hayatı Olumsuz EtkilediIsparta’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.
 • 11:26Isparta Güne Karla BaşladıIsparta Güne Karla BaşladıIsparta'da gece başlayan yoğun kar yağışı, kent merkezi başta olmak üzere ilçelerde de etkili oldu.
 • 12:45Kaplıcada Düşüp Hayatını KaybettiKaplıcada Düşüp Hayatını KaybettiSamsun’da kaplıcada banyo yaparken ayağının kayması sonucu düşerek kafasını yere çarpan bir kişi tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybetti.