19:1300
SON DAKİKA YÜKSEKOVA HABERLERİ

Son Dakika Yüksekova Haberleri

   

  Sivil Toplum Kuruluşlarından Sağduyu Çağrısı

  Sivil toplum kuruluşlarından sağduyu çağrısı- Diyarbakır'daki bazı sivil toplum kuruluşları, HDP'nin Kobani için sokağa çıkma çağrısıyla ilgili sağduyu çağrısında bulundu- DESOB Başkanı Ebedinoğlu: "6-8 Ekim olaylarının çeşitli yönlerden toplumda meydana getirdiği sonuçlar da göz önüne alınarak yarın yapılması düşünülen Kobani'ye destek yürüyüşünün demokratik sınırlar içerisinde kalmasını ve yapılmasını, toplumun can ve mal güvenliğini tehdit edecek şiddet hareketlerine dönüşmemesini (Bugün 18:50)

   

  CHP'li Oran'dan Davutoğlu'na: MİT'in "Lastik Patladı Konvoyun Geçişi Gecikti" İstihbaratı Doğru...

  Chp İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle Meclis'e sunduğu soru önergesinde, "Peşmergeye 29 Ekim töreni mi planladınız? MİT'in "lastik patladı konvoyun geçişi gecikti" istihbaratı doğru mudur? (Bugün 17:27)

   

  Sivil Toplum Kuruluşlarından Sağduyu Çağrısı

  Diyarbakır'daki bazı sivil toplum kuruluşları, HDP'nin Kobani için sokağa çıkma çağrısıyla ilgili sağduyu çağrısında bulundu DESOB Başkanı Ebedinoğlu: "6 8 Ekim olaylarının çeşitli yönlerden toplumda meydana getirdiği sonuçlar da göz önüne alınarak yarın yapılması düşünülen Kobani'ye destek yürüyüşünün. (Bugün 17:10)

   

  Stk'lardan İtidal Çağrısı

  Stk'lardan İtidal Çağrısı

  Diyarbakır’da bir araya gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) çağrısı ile yarın Diyarbakır’da düzenlenmesi planlanan yürüyüşle ilgili itidal çağrısı yaptı. (Bugün 16:16)

   

  Diyarbakır'da 'Kobani Yürüyüşü' Gerginliği

  Diyarbakır'da 'Kobani Yürüyüşü' Gerginliği

  Hdp ve DBP'nin de aralarında bulunduğu bazı kuruluşların, 'İnsanlık İçin Kobani İçin 1 Kasım'da Küresel Eylem' adı altında yaptığı eylem çağrısı ve yarın yapılacak yürüyüş öncesi Diyarbakır'da gergin bekleyiş var. Sivil toplum örgütleri yaptıkları ortak açıklamada 1 Kasım Kobani'ye Destek Yürüyüşü'nün demokratik sınırlar içerisinde kalmasını, toplumun can ve mal güvenliğini tehdit edecek şiddet hareketlerine dönüşmemesini istedi. (Bugün 16:04)

   

  MHP'li Yeniçeri: HDP, Bir 'Kürt Baharı' Yaratmaya Çalışıyor

  MHP'li Yeniçeri: HDP, Bir 'Kürt Baharı' Yaratmaya Çalışıyor

  MHP'li Yeniçeri, HDP'nin bir Kasım'da sokağa çıkın çağrısına, "HDP'nin bu çağrısının amacı kitleleri birbirine düşürerek Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemektir." dedi. (Bugün 15:52)

   

 

  Bakan Efkan Ala'ya 'Cizre'deki Özerklik İlanı' Soruldu

  MHP Ankara Milletvekili Yeniçeri, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. (Dün 13:49)

   

  Yüksekova'da Sanat Kurslarına İlgi

  Yüksekova'da Sanat Kurslarına İlgi

  Yüksekova'da, Kaymakamlık Kültür Merkezinin açtığı kurslar ilgi görüyor. (Dün 13:41)

   

  Dikili Halkı Cumhuriyet İçin Alandaydı

  Dikili Halkı Cumhuriyet İçin Alandaydı

  Cumhuriyetin ilanının 91. yılı, sevginin kenti Dikili’de gurur, inanç, dayanışma ve kararlılık duygularıyla kutlanırken, törenlerle dualar Karaman’da göçük altında kalan maden işçilerin sağ salim kurtulması içindi. (Dün 13:34)

   

  Basın Konseyi'nden Yayın Yasağına Kınama

  Basın Konseyi'nce yapılan açıklamada, "Yüksekova Sulh Ceza Hakimliği'nin, üç askerimizin şehit edilmesinin ardından aldığı yayın yasağı kararının genişletilerek sürdürülmesi; sansürün boyutlarını büyütmekten başka bir şey değildir" denildi. (Dün 12:42)

   

  İzinsiz Gösterilerde Zarar Gören Spor Tesisleri Onarılacak

  İzinsiz Gösterilerde Zarar Gören Spor Tesisleri Onarılacak

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Güneydoğu'da zarar gören tesislerimizi misliyle yerine koymaya, fazlasını ve çok daha gelişmişini yapmaya muktediriz. Bunu yapacağız" "Yapmak istediğim bazı sportif faaliyetler var ama açıkçası şu an istediğim ölçüde yapamıyorum" "Beşiktaş'ın, maçlarını İstanbul dışında. (Dün 12:09)

   

  Şehit Askerler İçin Mevlit Okutulacak

  Şehit Askerler İçin Mevlit Okutulacak

  Şehit Askerler için Malatya’da Mevlit okutulacak. (Dün 10:39)

   

  Yüksekova'daki Olaya Bir Yayın Yasağı Daha Getirildi

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 3 askerin şehit edilmesinden sonra 'Olay yeri ve olay yerinde askerlerin cenaze görüntülerinin her türlü görüntülü, sesli, yazılı ve görsel medyada yayanlanmasına' yasak getiren Yüksekova Sulh Ceza Hakimliği, bir yasak kararı daha aldı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bahçeli: PKK'nın Geçişine Yardım ve Yataklık Yapanlar Suçlusunuz

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karaman ve Diyarbakır'da yaşanan son olaylar ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bahçeli'den Diyarbakır'daki Saldırıya İlişkin Açıklama

  Bahçeli'den Diyarbakır'daki Saldırıya İlişkin Açıklama

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır’da uğradığı saldırıda ağır yaralanan astsubaya acil şifalar dileyerek, “PKK’lı militanlar Hakkari Yüksekova’dan sonra bu kez de Diyarbakır’da ihanet sahnesine çıkmışlardır. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Diyarbakır Saldırısında Dikkat Çeken Ayrıntı: Yine Aynı Hain Pusu

  Diyarbakır Saldırısında Dikkat Çeken Ayrıntı: Yine Aynı Hain Pusu

  Diyarbakır'da eşiyle alışveriş yapan astsubay başından vurularak ağır yaralandı. 4 gün önce Yüksekova'da da 1 uzman çavuş, 2 er alışveriş yaparken aynı şekilde şehit edilmişti. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesiyle İlgili Yayın Yasağı

  Yüksekova ilçesinde 3 askerin şehit edildiği olaya ilişkin bir yayın yasağı kararı daha alındı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da Gerginlik

  Yüksekova'da Gerginlik

  Yüksekova'da gerginlik- Terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda 3 askerin şehit edildiği caddedeki güvenlik kameraları görüntülerini alan polis ekiplerine taşla saldıran bir grup, havaya ateş açılarak dağıtıldıHAKKARİ (AA) - Yüksekova'da bir grup, terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı sonucu 3 askerin şehit edildiği caddedeki güvenlik kameraları görüntülerini alan polis ekiplerine taşla saldırdı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi

  Yüksekova Sulh Ceza Hakimliği, terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda, 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili yayın yasağı kararı aldı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi

  KTÜ'de bir grup öğrenci, saldırıyı protesto etmek için yürüyüş yaptı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edildiği Yerdeki Güvenlik Kameraları Toplandı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde geçtiğimiz günlerde çarşı ortasında şehit edilen 3 askerle ilgili polis, olay yeri kameralarını topladı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Şehit Edilen 3 Askerle İlgili Kamera Kayıtları Toplanırken Olay Çıktı!

  Şehit Edilen 3 Askerle İlgili Kamera Kayıtları Toplanırken Olay Çıktı!

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili kamera kayıtlarını esnaftan toplamaya gelen polis ile bir grup arasında gerginlik çıktı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi

  Giresun Üniversitesi Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda eğitim gören bir grup öğrenci, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 askerin şehit edilmesini protesto için yürüdü. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, Yüksekova’da şehit edilen üç askere yönelik saldırının, sözde Yüksekova Öz Savunma Birimi sorumlusu Fazıl çağrı adlı teröriste bağlı teröristler tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Genelkurmay Yüksekova Saldırısının Failerini Açıkladı

  Genelkurmay Yüksekova Saldırısının Failerini Açıkladı

  PKK Yüksekova'daki hain saldırıyla ilgili "Talimatımız yok" derken Genelkurmay yaptığı açıklamada olaya karışan teröristlerin ismini verdi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Hakkari/Yüksekova'da şehit edilen 3 mensubumuzun sözde Yüksekova Öz Savunma Birimi sorumlusu Fazıl çağrı adlı teröriste bağlı teröristler tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiştir" (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Gelibolu, Lapseki, Eceabat, Biga, Ayvacık ve Bayramiç ilçelerinde törenler gerçekleştirildi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Genelkurmay: Yüksekova'da 3 Askeri Şehit Eden Teröristler Tespit Edildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari Yüksekova’da sokakta sivil giyimli üç askeri yakın mesafeden ateş ederek şehit eden teröristlerin tespit edildiğini açıkladı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da Gerginlik

  Terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda 3 askerin şehit edildiği caddedeki güvenlik kameraları görüntülerini alan polis ekiplerine taşla saldıran bir grup, havaya ateş açılarak dağıtıldı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Genelkurmay'dan Yüksekova'daki 3 Şehit ile İlgili Flaş Açıklama

  Genelkurmay Başkanlığı, Yüksekova'daki saldırıda şehit olan 3 asker ile ilgili yazılı açıklama yaptı. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi

  Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde sivil giyimli 3 askerin şehit edildiği silahlı saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında birçok iş yerindeki kamera kayıtlarına el konuldu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 19:13:14. #1.11#