Her Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine et dağıtıyor ama kimse onu tanımıyor

Kahramanmaraş'ta hayırsever iş insanı, arife günü 30 küçükbaş hayvan kestirerek maddi durumu iyi olmayan ailelere dağıttı. Her yıl Kurban Bayramı öncesi yardım yapan iş insanı, isminin açıklanmasını istemiyor.

Kahramanmaraş'ta isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever iş insanı, her yıl Kurban Bayramı'ndan bir gün önce yaptığı et yardımını bu yıl da yaptı. 30 küçükbaş hayvan kestiren iş insanı, her birini 4 eşit parçaya böldürüp 120 aileye dağıttı.

POLİSLER DAĞITTI

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen yardımda etler maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaştırıldı. Yardım yapılan ailelerin sağlık sorunları nedeniyle çalışamayan, yaşlı, kimsesiz, eşinden ayrı çocuklarıyla yaşayan, torunlarına bakan gibi ihtiyaç sahiplerinden oluştuğu ve polisler tarafından tespit edildiği belirtildi.

ŞEHİT AİLELERİNİ DE UNUTMUYOR

Hayırsever iş insanı, Kuran Bayramı'nda şehit ailelerini de unutmuyor. Kestirip dağıttığı 30 küçükbaş hayvanın dışında 2 şehit ailesine ve 5 maddi durumu iyi olmayan aileye küçükbaş hayvan gönderen iş insanı bunu her yıl yapıyor, ancak yardımı alan kişiler tanımıyor.

Kaynak: DHA
31 Temmuz 2020 Cuma 12:14
YORUMLAR (23)
  • Adalet : Birde bu var birakin kimse kim Allah için yapıyor isme gerek yok.
  • Alperen : Allah hayrını kabul etsin inşallah
  • ünlüler görsunde insanlik ogrensin : 10 defa hacca gidecegine boyle sevaplı işlerde kulansaniz sansinizi daha güzel olmazmi reklam pesinde koşan unlul3r
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika