Son dakika Ekonomi haberleri, Ekonomi son dakika, son dakika Ekonomi

Son Dakika Ekonomi Haberleri

Son dakika Ekonomi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ekonomi haberleri anında burada.

 • 15:45 Van'da 3 önemli projeye DAKA desteği Van'da 3 önemli projeye DAKA desteği

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ev sahipliğinde Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı Van uygulaması kapsamında destek almaya hak kazanan projelere ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

 • 15:37 TSB'den 'yangınların zararlarının hafifletilmesine yönelik' tavsiye kararı TSB'den "yangınların zararlarının hafifletilmesine yönelik" tavsiye kararı

  Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Türkiye'nin farklı bölgelerinde meydana gelen yangınların zararlarının hafifletilmesi amacıyla tavsiye kararı aldığını duyurdu.

 • 15:09 Yeşil Türkiye için halıcılardan 100 bin fidan bağışı Yeşil Türkiye için halıcılardan 100 bin fidan bağışı

  Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan yurt genelinde yanan ormanlık alanlarda yeniden fidan dikilmesi ve ülkenin yeşile bürünmesi için sürdürülen çalışmalara destek olmak için GAHİB üyeleri adına 100 bin fidan bağışı yapma kararı aldıklarını ifade etti.

 • 15:06 Güneydoğulu Tekstil İhracatçılarından 100 bin fidan bağışı Güneydoğulu Tekstil İhracatçılarından 100 bin fidan bağışı

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gelecek nesillere yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla ormanlık alanları ağaçlandırma adına başlatılan yeşil seferberliğe Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri büyük destek veriyor.

 • 14:58 GAİB Ağustos ayı eğitim takvimini açıkladı GAİB Ağustos ayı eğitim takvimini açıkladı

  Bölge ihracatının gelişmesi için her türlü desteği vermeyi sürdüren Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Ağustos ayı eğitim takvimini kamuoyuna duyurdu.

 • 14:38 Kuşadası'nda bayram bitti, yoğunluk bitmedi Kuşadası'nda bayram bitti, yoğunluk bitmedi

  - Kuşadası'nda bayram bitti, yoğunluk bitmedi Kurban Bayramı'nda nüfusu 10 kat artan Kuşadası'nda, bayram sonrası da yoğunluk görüntüleri değişmedi.

 • 14:26 Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot piyasada doğal gaz fiyatları

  Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp gazın referans fiyatı, 2 bin 71 lira 84 kuruş olarak belirlendi.

 • 14:25 Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada elektrik fiyatları

  Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 636 lira, en düşük 364 lira 80 kuruş olarak belirlendi.

 • 14:13 TİM'in 'yeşil' seferberliğine hububatçılardan 50 bin fidan TİM'in "yeşil" seferberliğine hububatçılardan 50 bin fidan

  Yangınlarda kaybedilen ormanlık bölgelerde fidanları toprakla buluşturmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından başlatılan yeşil seferberliğe Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya 50 bin fidan...

 • 14:02 Gıdadaki fahiş artış hazır yemek sektörünü zorluyor Gıdadaki fahiş artış hazır yemek sektörünü zorluyor

  Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD), temmuz ayı tencere enflasyonunu açıkladı.

 • 13:24 Borsa İstanbul Grubu'ndan 100 bin fidan bağışı Borsa İstanbul Grubu'ndan 100 bin fidan bağışı

  Borsa İstanbul Grubu, ormanların yeniden yeşertilmesi çalışmaları çerçevesinde kullanılmak üzere 100 bin fidan bağışladı.

 • 13:20 Damızlık Koyun, Keçi Birliğinden çiftçilere 'vergi' müjdesi Damızlık Koyun, Keçi Birliğinden çiftçilere 'vergi' müjdesi

  Damızlık Koyun, Keçi Birliğinden çiftçilere 'vergi' müjdesi Türkiye Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, çiftçilere verilen desteklerden alınan verginin Danıştay kararıyla kaldırıldığını bildirdi.

 • 13:12 Perakende devi Walmart'tan dikkat çeken karar! Tüm çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirdi Perakende devi Walmart'tan dikkat çeken karar! Tüm çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirdi

  2,3 milyon çalışanı olan ABD'li perakende devi Walmart, çalışanlarına aşı getirme zorunluluğu getirdi. 4 Ekim'e kadar tarih veren firma konuyla ilgili, "Pandemi bitmedi ve delta varyantı pek çok bölgede etkili. Geçerli bir neden olmadıkça tüm çalışanların aşı olması zorunlu" sözlerine yer verdi.

 • 13:04 Samsun'da ikinci el oto pazarında bayram sonrası hareketliliği Samsun'da ikinci el oto pazarında bayram sonrası hareketliliği

  Samsun'da ikinci el oto pazarında bayram sonrası hareketliliği İkinci el oto pazarı bayram sonrası hareketlenmeye başladı.

 • 12:51 Şirketlerden fidan bağışları Şirketlerden fidan bağışları

  Türkiye'nin birçok bölgesinde yaşanan orman yangınlarına karşılık bazı şirketler fidan bağışı kampanyası başlattı.

 • 11:57 Garanti BBVA'dan 1 milyon fidan bağışı Garanti BBVA'dan 1 milyon fidan bağışı

  Garanti BBVA, son yangınlarda yaşanan tahribatın giderilmesi amacıyla TEMA Vakfı'na 1 milyon fidan bağışında bulundu.

 • 11:50 TÜGİAD'dan yardım seferberliği TÜGİAD'dan yardım seferberliği

  TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, yangınların sürdüğü afet bölgesine 3 TIR içme suyu gönderdiklerini, 10 gün sonra zarar gören köylerin yeniden yapılanması için sahada olacaklarını söyledi.

 • 11:45 KUDAKA 2021 yılı Teknik Destek Programı 3. dönem sonuçları açıklandı KUDAKA 2021 yılı Teknik Destek Programı 3. dönem sonuçları açıklandı

  2021 yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran dönemi başvuruları değerlendirme süreci Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği hükümleri uyarınca tamamlanarak, teknik destek almaya hak kazanan projeler belirlendi.

 • 11:42 Zonguldak'ta fındık işçisinin yevmiyesi asgari 120 lira Zonguldak'ta fındık işçisinin yevmiyesi asgari 120 lira

  Zonguldak Alaplı'da fındık toplama işinde çalışacak işçilerin günlük yevmiyesi asgari 120 lira olarak belirlendi.

 • 11:40 Fatih sondaj gemisi, Türkali-4'te sondaja başladı Fatih sondaj gemisi, Türkali-4'te sondaja başladı

  Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki yeni tespit kuyusu Türkali-4'te sondaja başladığı bildirildi.

 • 11:26 Enerjisa Enerji, yangından etkilenen müşterilerin fatura ödeme tarihini erteleyecek Enerjisa Enerji, yangından etkilenen müşterilerin fatura ödeme tarihini erteleyecek

  Enerjisa Enerji, yangından etkilenen müşterilerinin elektrik fatura ödeme tarihlerini 3 ay vade ile erteleme karar aldı.

 • 11:19 Akkuyu, nükleer santral projelerinin ekonomik kalkınmadaki rolünü kanıtlıyor Akkuyu, nükleer santral projelerinin ekonomik kalkınmadaki rolünü kanıtlıyor

  MERSİN (İHA) – Mersin'de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali, sağladığı iş fırsatlarıyla Türk şirketlerinin gözdesi oldu.

 • 11:17 Düzce'de kayıtlı araç sayısı 210 bine yaklaştı Düzce'de kayıtlı araç sayısı 210 bine yaklaştı

  DÜZCE(İHA) – Düzce'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 118 bin 118 oldu.

 • 11:10 Otokar ilk 6 ayda 1,9 milyar TL ciro elde etti Otokar ilk 6 ayda 1,9 milyar TL ciro elde etti

  Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yılın ilk yarısını 1,9 milyar TL'lik ciro ile kapattı.

 • 11:06 Yatırımcı rehberi (10) Yatırımcı rehberi (10)

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksine dahil hisse senetleri arasında geçen hafta, "en fazla değer kazanan", "en fazla değer kaybeden" ve "işlem hacmi en yüksek" hisseler şöyle sıralandı: (BIST 100) En çok yükselenKapanış FiyatıÖnceki KapanışDeğişim (%)Karsan Otomotiv4,573,7721,22Kordsa...

 • 11:06 Son dakika haber: Yatırımcı rehberi (8) Son dakika haber: Yatırımcı rehberi (8)

  Bir son dakika haberine göre Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıHaftalık Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)A.V.O.

 • 11:06 Yatırımcı rehberi (9) Yatırımcı rehberi (9)

  Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıHaftalık Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)İş Bankası (A)260.200,0027,98İş Bankası (B)34.

 • 11:05 Rizeli Balıkçılar av yasaklarının kalkacağı günü bekliyor Rizeli Balıkçılar av yasaklarının kalkacağı günü bekliyor

  Rizeli Balıkçılar av yasaklarının kalkacağı günü bekliyor Rize'de balıkçı esnafı 1 Eylül'de başlayacak olan av sezonu öncesi hazırlıklarını tamamladı.

 • 11:04 Son dakika: Yatırımcı rehberi (5) Son dakika: Yatırımcı rehberi (5)

  Bir son dakika haberine göre Bu hafta en fazla kaybettiren yatırım fonu yüzde 1,36 ile "QNB Finans Portföy A.B.D. Dolar Yab. BYF" oldu.

 • 11:04 Son dakika haberleri... Yatırımcı rehberi (6) Son dakika haberleri... Yatırımcı rehberi (6)

  Son dakika haber: Yatırım fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon AdıSon FiyatHaftalık Getiri %Yatırım Fonları - Borçlanma Araçları Fonları İş Portföy Maximum Kart Kısa Vad.

 • 11:03 Yatırımcı rehberi (7) Yatırımcı rehberi (7)

  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon AdıSon FiyatHaftalık Getiri %Emeklilik Fonları (BES) - Borçlanma Araçları Garanti Em. Hay. Borç. Araç. EYF0,0860000,78Fiba Em. ve Hay. Borç. Araç. Gr.

 • 11:03 Yatırımcı rehberi (3) Yatırımcı rehberi (3)

  Bu hafta yatırım fonları ortalama yüzde 0,42, BES fonları yüzde 0,46 değer kazandı.

 • 11:02 Yatırımcı rehberi (4) Yatırımcı rehberi (4)

  Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 4,74 ile "Ak Portföy BIST Temettü 25 End.His.S.F.(His.Sen.Y.)" oldu.

 • 11:01 Son Dakika | Yatırımcı rehberi (2) Son Dakika | Yatırımcı rehberi (2)

  Gelen son dakika haberine göre Kapalıçarşı'da işlem gören altın türleri ile serbest piyasada alınıp satılan bazı yabancı para birimlerinin, TL bazında geçen hafta ve bu hafta sonu fiyatları ile haftalık bazda ve geçen yılın sonuna kıyasla değişim oranları (yüzde) şöyle: TLYatırım Aracı Adı2020 Sonu FiyatıGeçen Hafta...

 • 11:01 Arı Sütü Eğitim Projesi'nin üçüncüsü Silivri'de gerçekleştirildi Arı Sütü Eğitim Projesi'nin üçüncüsü Silivri'de gerçekleştirildi

  Balparmak Arıcılık Akademisi'nin İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği (İAYB) iş birliğiyle hayata geçirdiği arı sütü üretimine yönelik eğitimlerin üçüncüsü, Silivri'de tamamlandı.

 • 11:01 Yayla kirazı üreticileri sevindirdi Yayla kirazı üreticileri sevindirdi

  Manisa'nın Demirci ilçesinde üretilen, tadı, aroması ve uzun raf ömrü nedeniyle çoğunlukla ihraç edilen "Ziraat 0900" türü kirazın fiyatı üreticisini memnun etti.

 • 11:01 Yatırımcı rehberi (1) Yatırımcı rehberi (1)

  Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın, dolar ve avro kaybettirdi.

 • 11:00 Yaş kayısının ihracat değeri arttı Yaş kayısının ihracat değeri arttı

  "Dünya kayısı başkenti" olarak nitelendirilen Malatya'da yaş kayısı hasadının sonuna gelinirken, ürünün ihracat değerinin geçen yıla göre artarak 2,5 avro olduğu bildirildi.

 • 11:00 Türkiye'de kahve tüketimi artıyor Türkiye'de kahve tüketimi artıyor

  Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğretim üyesi, ATABDER Başkanı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Kahve ve Hindiba Komisyonu Üyesi, Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu, Kahve tüketimi her geçen gün arttığını söyledi.

 • 10:58 Sanko Holding'den yanan ormanlar için 100 bin fidan bağışı Sanko Holding'den yanan ormanlar için 100 bin fidan bağışı

  Sanko Holding, yurt genelinde yaşanan orman yangınları sonrasında, TEMA Vakfı'nın başlattığı "Yeniden Yeşerteceğiz" kampanyasına 100 bin fidan bağışıyla destek verdi.

 • 10:56 İhracat ve ithalat arttı İhracat ve ithalat arttı

  DÜZCE(İHA) – Düzce'de Haziran ayında genel ticaret sistemine göre ihracat yüzde 66,3, ithalat yüzde 143,5 arttı.

 • 10:42 Metro Türkiye'den yangın bölgesine destek Metro Türkiye'den yangın bölgesine destek

  Metro Türkiye, 28-29 Temmuz tarihlerinde Türkiye'de gerçekleşen orman yangınları akabinde, acil ihtiyaçları analiz ederek Kızılay, AFAD ve yerel yönetimler ile koordine bir şekilde bölgeye yardım ve desteklerini ulaştırıyor ve takibini sürdürüyor.

 • 10:42 Bosna-Hersek menşeli bazı ürünlerin ithalatında tarife kontenjanı Bosna-Hersek menşeli bazı ürünlerin ithalatında tarife kontenjanı

  Bosna-Hersek menşeli bazı ürünlerin ithalatında 100-85 bin ton tarife kontenjanı belirlendi.

 • 10:41 Gümüşçüler beklediği hareketliliği yaşıyor Gümüşçüler beklediği hareketliliği yaşıyor

  Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın tatil için ülkemize gelmesiyle gümüşçü esnafında oluşan talep nefes aldırdı.

 • 10:31 Darende'de bin 790 dekar arazi suya kavuşacak Darende'de bin 790 dekar arazi suya kavuşacak

  Malatya'nın Darende İlçesi'nde bin 790 dekar tarım arazisinin sulanması için önemli adım atılarak, Ilıca Göleti ve sulaması proje yapımı işine ait sözleşme imzalandı.

 • 10:26 İzmit Belediyesi, Manavgat için yardım kampanyası başlattı İzmit Belediyesi, Manavgat için yardım kampanyası başlattı

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Manavgat'ta yaşanan orman yangınında mağdur olan vatandaşlar için yardım seferberliği başlattı.

 • 10:17 Kütahya'da Adaçayı hasadı başladı Kütahya'da Adaçayı hasadı başladı

  Kütahya'da Adaçayı hasadı başladı 70 ton adaçayı üretimi hedefleniyor Kütahya'nın adaçayı üretim merkezi haline gelen Hisarcık ilçesine bağlı Karbasan köyünde adaçayı hasadına başlandı.

 • 10:07 Son dakika haberi | EPDK kararları Resmi Gazete'de Son dakika haberi | EPDK kararları Resmi Gazete'de

  Son dakika ekonomi haberi: Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2021 yılı için tedarik edilen birim enerji miktarı başına öngörülen Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması (YEKDEM) maliyetini revize etti.

 • 10:06 Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri

  Türkiye'de dün günlük bazda 1 milyon 97 bin 515 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 1 milyon 87 bin 592 megavatsaat oldu.

 • 10:01 TPAO Siirt'te petrol arayacak TPAO Siirt'te petrol arayacak

  - TPAO Siirt'te petrol arayacak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına Siirt sınırları içinde kalan bir sahada petrol arama ruhsatı verildi.

Advertisement