SON DAKİKA KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

 • 18 Ekim 2017 18:47 Köy Okulu Öğrencisi Kısa Film Yarışmasına Katıldı Köy Okulu Öğrencisi Kısa Film Yarışmasına Katıldı Köy okulu öğrencisi kısa film yarışmasına katıldıKÜTAHYA - Kütahya'nın Pazarlar Sofular Ortaokulu öğrencisinin hazırladığı 'Cesaret' konulu kısa film, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
 • 18 Ekim 2017 12:48 Türsab Başkanı Adayı Hasan Erdem: Türsab Başkanı Adayı Hasan Erdem: "Koltuk Değil Hak Arıyoruz" TÜRSAB başkanı adayı Hasan Erdem: "Koltuk değil hak arıyoruz" "Seçimleri bıraktık, biz sadece geçim derdindeyiz"BURSA - TÜRSAB başkanı adayı Hasan Erdem, hak aramak için bu yola çıktıklarını söyledi.
 • 18 Ekim 2017 12:42 Yazar Hayati İnanç Kitap Fuarı'na Katıldı Yazar Hayati İnanç Kitap Fuarı'na Katıldı Yazar Hayati İnanç Kitap Fuarı'na katıldıKAYSERİ - Yazar Hayati İnanç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kitap Fuarı'na katılmak üzere geldiği Kayseri'de okurları ile buluştu.
 • 18 Ekim 2017 10:59 Bursa'da Yavuz Bingöl Coşkusu Bursa'da Yavuz Bingöl Coşkusu Türk Halk Müziği sanatçısı Yavuz Bingöl Bursa’da izleyenlere türkü ziyafeti çektiBursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği (THM) Bölümü’nün ‘Sezona Merhaba’ konserinde, usta sanatçı Yavuz Bingöl sahneye çıkarak Bursalılara türkü ziyafeti sundu.
 • 17 Ekim 2017 17:31 Yüzlerce Yıllık Amin Alayı Geleneği Manisa'da Yaşatılıyor Yüzlerce Yıllık Amin Alayı Geleneği Manisa'da Yaşatılıyor Yüzlerce yıllık Amin Alayı geleneği Manisa'da yaşatılıyor Yunusemre Belediyesi tarafından bu sene 3'üncüsü gerçekleştirilen Yunus Emre Günlerinde Amin Alayı töreni yapıldı Bu sene birinci sınıfa başlayan 180 minik ilahiler eşliğinde yürüyerek geleneği yaşattıMANİSA - Osmanlı döneminde...
 • 17 Ekim 2017 13:15 Kilis'teki 260 Yaşındaki Ağaç Görenleri Şaşırtıyor Kilis'teki 260 Yaşındaki Ağaç Görenleri Şaşırtıyor Kilis'teki 260 yaşındaki ağaç görenleri şaşırtıyor Kilis'te, Türkiye'de eşi benzeri olmayan 260 yaşındaki Kızılçam ağacı görenleri şaşırtıyor Organ Genel Müdürlüğü tarafından açılan fotoğraf yarışmasında Kilis'teki, 260 yaşındaki Kızılçam ağacı birinci olduKİLİS - Kilis'te, Türkiye'de eşi...
 • 17 Ekim 2017 12:24 Türkiye'nin Yeni Starları Bu Yarışmadan Çıkacak Türkiye'nin Yeni Starları Bu Yarışmadan Çıkacak Türkiye'nin yeni starları bu yarışmadan çıkacak Liseler arası müzik yarışması için başvurular başladıBURSA - Bu yıl onuncusu düzenlenecek olan 'Bursa Liseler Arası Müzik Yarışması' için başvurular başladı.
 • 17 Ekim 2017 11:58 Sürücülerin Sürücülerin "Korkulu Rüyası" Geçitlere Kar Siperli Önlem Erzincan'da kar ve tipi nedeniyle her kış ulaşımda aksamalar yaşandığından sürücülerin adeta korkulu rüyası olan Sakaltutan, Kızıldağ ve Ahmediye geçitlerinde kar siperli önlem alındı.
 • 17 Ekim 2017 11:25 Göbeklitepe Unesco'da Göbeklitepe Unesco'da "Kalıcı" Olmak İstiyor KEREM KOCALAR/HALİL FİDAN - Birleşmiş Milletler (BM) Bilim, Eğitim ve Kültür Teşkilatı'nın (UNESCO), "Dünya Mirası Geçici Listesi"ndeki varlıkları arasında bulunan, dünyanın bilinen en eski tapınak merkezi Göbeklitepe'nin gelecek yıl kalıcı listeye alınması bekleniyor.
 • 17 Ekim 2017 11:23 Kütahya'da Gençlik Konseri Kütahya'da Gençlik Konseri Türk Pop Müziği’nin sevilen isimlerinden Buray, Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen ’Gençlik Konseri’nde sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
 • 17 Ekim 2017 10:28 Kilis'te Kilis'te "Öksüz Minare" "Öksüz" Kalmayacak Kilis'te "Öksüz Minare" "Öksüz" kalmayacakKİLİS - Kilis'te cami bölümü yıkılan Mehmet Paşa Cami'nin tek başına kalan ve Öksüz minare olarak bilinen yapının yanına aslına uygun cami ve medrese yapılacak.
 • 17 Ekim 2017 09:22 Doğadan Topladığı Taşlarla Ebru Yapıyor Doğadan Topladığı Taşlarla Ebru Yapıyor Doğadan topladığı taşlarla ebru yapıyorBALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bölgesel doğal taşlardan elde ettiği boyalar ile ebru yapan sanatçı eserleri ile büyük beğeni topluyor.
 • 17 Ekim 2017 09:18 Fatih Belediyesi'nin 'Sosyal Medya Sohbetleri'nde Fatih Sultan Mehmet Konuşuldu Fatih Belediyesi'nin 'Sosyal Medya Sohbetleri'nde Fatih Sultan Mehmet Konuşuldu Fatih Belediyesi'nin 'Sosyal Medya Sohbetleri'nde Fatih Sultan Mehmet konuşulduİSTANBUL - Fatih Belediyesi'nin sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan 'Sosyal Medya Sohbetleri' programına Yazar Hayati İnanç katıldı.
 • 17 Ekim 2017 02:05 Oha Diyoruz - Eleştirel Hönkürme Oha Diyoruz - Eleştirel Hönkürme Kanalından mütevellit Eleştirel Hönkürme... Ürün Bindirme içerir.>Facebook: http://bit.ly/filmlervefilimler>Web Sitesi: www.filmlervefilimler.com>Twitter: http://bit.ly/1FnrXEu?Contact: info@filmlervefilimler.com.
 • 16 Ekim 2017 23:37 Türkiye Oscar Adayı 'Ayla'nın Ön Gösterimi Yapıldı Türkiye Oscar Adayı 'Ayla'nın Ön Gösterimi Yapıldı Türkiye Oscar adayı 'Ayla'nın ön gösterimi yapıldıİSTANBUL - Türkiye ile Güney Kore arasındaki dostluk bağını anlatan ve Oscar adayı olan "Ayla" filminin ön gösterimi gerçekleştirildi.
 • 16 Ekim 2017 22:53 15 Temmuz Destanının 15. Ayı 15 Temmuz Destanının 15. Ayı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin 15'nci ayı dolayısıyla Tunceli'de tören düzenlendi.
 • 16 Ekim 2017 21:39 Sanatı Ayakları ile Konuşturdu Sanatı Ayakları ile Konuşturdu Sanatı ayakları ile konuşturdu 1. Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali'nde ABD'li sanatçı Mark Goffeney, ayakları ile çaldığı gitar ile herkesi kendine hayran bıraktıMERSİN - Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Mersin Uluslararası Engelsiz...
 • 16 Ekim 2017 18:20 Tarihçi Prof. Dr. Ortaylı Tarihçi Prof. Dr. Ortaylı Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Balkanlardaki Osmanlı Türk eserlerini Balkan milletlerinin tahrip ettiğini belirterek, "Mesela eline Almanca seyahat rehberi alıyorsun Yunanistan'da geziyorsun, 'Orada bir cami var' diyor 'Mimar Sinan yaptı' diyor, duruyor...
 • 16 Ekim 2017 16:27 Uluslararası Yunus Emre Günleri Başladı Uluslararası Yunus Emre Günleri Başladı - Uluslararası Yunus Emre Günleri başladı Sergi açılışlarıyla başlayan Yunus Emre Günleri 1 hafta çeşitli etkinliklerle kutlanacak Etkinlikler kapsamında Manisa'da yüksek öğrenim gören 13 ülkenin gençleri de ülkelerini tanıtan stantlar açtıMANİSA - Yunusemre Belediyesi'nin bu yıl...
 • 16 Ekim 2017 15:45 Prof. Dr. Ortaylı: Prof. Dr. Ortaylı: "Tarih Ders Kitaplarından Hiçbirini Okumadım" Prof. Dr. Ortaylı: "Tarih ders kitaplarından hiçbirini okumadım" "Türkiye'de milli şuur düşmanlığı uyanmaya başladı"KAYSERİ - Kitap Fuarı kapsamında Kayseri'deki okurları ile konferansta bir araya gelen Prof. Dr.
 • 16 Ekim 2017 14:09 Nilüfer Şiir Festivali'ne Bestelenmiş Şiirlerle Veda Nilüfer Şiir Festivali'ne Bestelenmiş Şiirlerle Veda Nilüfer Şiir Festivali'ne bestelenmiş şiirlerle vedaBURSA - Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Nilüfer Şiir Festivali, binlerce kişiyi şiirle buluşturdu.
 • 16 Ekim 2017 12:53 Dağlardan Topladığı Bitkilerle Kentleri Süslüyor Dağlardan Topladığı Bitkilerle Kentleri Süslüyor Erzurum'un Uzundere ilçesinde yaşayan 56 yaşındaki Kadir Yaşar, 15 yıl boyunca 220 bin kilometre yol kat edip dağlardan topladığı yaklaşık 200 çeşit odunsu ve endemik bitki türünü ziraat mühendisi eşiyle hem yetiştirip satıyor hem de arşivleyerek gelecek nesillere aktarmaya çalışıyor.
 • 16 Ekim 2017 11:35 Korsan Yayın Yapan Siteleri Kapatacak Bir Merkez Kurulacak Korsan Yayın Yapan Siteleri Kapatacak Bir Merkez Kurulacak Meclis'e sunulacak yasa taslağı ile korsan film yayını yapan siteleri tamamen erişime kapatacak bir merkez kurulacak ve korsana geçit verilmeyecek.
 • 16 Ekim 2017 11:31 Anadolu'dan Bir Mektup Anadolu'dan Bir Mektup" Adlı Türk Halk Müziği Konseri Dinleyicilerle Buluştu Anadolu Üniversitesi Halkbilim Araştırmaları Merkezi ile Eskişehir PTT Başmüdürlüğünün birlikte hazırladığı "Anadolu’dan Bir Mektup’’ adlı Türk halk müziği konseri büyük ilgi topladı.
 • 16 Ekim 2017 09:58 Traktörün Üzerinde Konser Verdiler Traktörün Üzerinde Konser Verdiler Traktörün üzerinde konser verdiler Traktöre vurup ses çıkararak müzik yaptılarBURSA - Bursa'da düzenlenen tarım fuarında, bir grup genç, 500 bin liralık traktörün parçalarına vurarak gösteri sundu.
 • 16 Ekim 2017 09:46 Dünyanın En İyi Şef ve Solistleri ile Dünyanın Kulağı Bir Kez Daha Antalya'da Dünyanın En İyi Şef ve Solistleri ile Dünyanın Kulağı Bir Kez Daha Antalya'da Bu yıl 18. si düzenlenen, ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 1 Kasım'da başlıyor.
 • 16 Ekim 2017 09:40 AKS'de Rock Şöleni AKS'de Rock Şöleni Türk rock müzüğinin köklü guruplarından Yüksek Sadakat, Akasya Kültür Sanat'da hayranları ile buluştu.
 • 16 Ekim 2017 09:24 3'üncü Dağlarca Şiir Ödülleri Töreni'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 3'üncü Dağlarca Şiir Ödülleri Töreni'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 3'üncü Dağlarca Şiir Ödülleri Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu Başkan Hazinedar: "Değerlere saygıyı Dağlarca'dan sonra yaşadık"İSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen 3'üncü Dağlarca Şiir Ödülleri Töreni'nde ödüler sahiplerini buldu.
 • 16 Ekim 2017 08:51 Borusan Contemporary'den New York'ta Borusan Contemporary'den New York'ta "Pop-up" Sergi - New Borusan Contemporary, Çağdaş Sanat Koleksiyonu'ndaki eserlerini, ABD'nin Ann Arbor kentinde açtığı, halen devam eden sergiyle birlikte, New York'ta kiraladığı galeride kısa süreli geçici (pop-up) sergide Amerikalıların ilgisine sundu.
 • 15 Ekim 2017 21:04 Sosyal Projeler İçin Üç Sanatçı Güçbirliği Yaptı Sosyal Projeler İçin Üç Sanatçı Güçbirliği Yaptı Görüntü dökümü Nebiye Elmas'ın resim atölyesinden detaylar Ressam İbrahim İnak'ın tablo çalışması yapmasına ait detaylar Nebiye Elmas, İbrahim İnak ve Haşmet Demirbil'e ait toplu detaylar Sanatçı İbrahim İnak ile röportaj Sanatçı Haşmet Demirbil ile röportaj Projenin sahibi Nebiye Elmas...
 • 15 Ekim 2017 19:30 4. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı 4. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "4. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuar"nı iki günde 35 bin kişi ziyaret etti.
 • 15 Ekim 2017 18:16 Sahil Güvenlik Gemisi Dalış Turizmi İçin Batırıldı Sahil Güvenlik Gemisi Dalış Turizmi İçin Batırıldı Antalya'nın Alanya ilçesinde, Sahil Güvenlik Komutanlığı gemisi deniz turizmine katkı sağlamak amacıyla batırıldı.
 • 15 Ekim 2017 17:48 Topraklı Karakovan Bal Hasadı Topraklı Karakovan Bal Hasadı" Etkinliği Van'da düzenlenen "2. Topraklı Karakovan Bal Hasadı" etkinliğine katılan tüketiciler, arıcı kıyafeti giyip hasadını yaptıkları balı satın aldı.
 • 15 Ekim 2017 14:02 İkiyaka Dağları'nda Kano Keyfi İkiyaka Dağları'nda Kano Keyfi Hakkari'deki İkiyaka Dağları ve göller bölgesini gezen dağcılar, bölgede kano yapma keyfini yaşadı.
 • 15 Ekim 2017 13:45 Yüksekovalı Gençler Yüksekovalı Gençler "Kitap Kafe" ile Sosyalleşiyor Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan belediyenin parkında kurulan "Kitap Kafe" ile gençler, boş zamanlarını sınavlara hazırlanarak, ders çalışarak, kitap okuyarak ve sosyal aktivitelere katılarak değerlendirme imkanı buluyor.
 • 15 Ekim 2017 13:14 Ayla Çıtak Sezonun İlk Resim Sergisini Açtı Ayla Çıtak Sezonun İlk Resim Sergisini Açtı Ayla Çıtak sezonun ilk resim sergisini açtı Kapalı çarşılar ve Van'ı konu alan sergi 31 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecekANKARA - Kapalı çarşılar ve Van'ı konu alan Ayla Çıtak'ın resim sergisi Ankaralı sanatseverlerle buluştu.
 • 15 Ekim 2017 13:02 Ayvalık Uluslararası Sanat Arenası Olacak Ayvalık Uluslararası Sanat Arenası Olacak Ayvalık uluslararası sanat arenası olacakBALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, kısa bir süre önce açılan Nebiye Elmas Sanat Galerisi dünyaya açılmaya hazırlanıyor.
 • 15 Ekim 2017 12:11 Tüy - Youtuber Diss - Tepki&burak Tüy - Youtuber Diss - Tepki&burak https: //www.instagram.com/tepki/ - Tepki Instagramhttps: //www.instagram.com/tburaksahin/ - Burak Oyunda Instagram.
 • 15 Ekim 2017 10:33 Asırlık Düğün Gelenekleri Asırlık Düğün Gelenekleri Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde yıllardır sürdürülen düğün gelenekleri, damat adaylarını zorlayabiliyor.
 • 14 Ekim 2017 19:42 Suriyeli Yetimlere Sıcak Yuva Suriyeli Yetimlere Sıcak Yuva Sağlık Mensupları Dayanışma, Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der), Suriye'deki iç savaşta babalarını kaybeden çocukların barınması için Kilis'te "yetim evi" kurdu.
 • 14 Ekim 2017 18:39 Muğla'da Sonbaharda Deniz Keyfi Muğla'da Sonbaharda Deniz Keyfi Hava sıcaklığının 28 derece ölçüldüğü Muğla'da vatandaşlar, sonbaharda denize girmenin keyfini yaşadı.
 • 14 Ekim 2017 18:30 Kayseri'de 'Kedi Bacağı' Festivali Başladı Kayseri'de 'Kedi Bacağı' Festivali Başladı Kayseri'de 'Kedi Bacağı' Festivali başladı Kedi Bacağının ekonomiye kazandırılması için çalışmalara başlanacakKAYSERİ - Kayseri'nin Erkilet Mahallesine özgü olan, yöresel adıyla 'kedi bacağı' yani ceviz sucuğu festivali yapıldı.
 • 14 Ekim 2017 18:23 Terör ve Kore Gazileri Kırşehir Tarihini ve Kültürünü Gezdi Terör ve Kore Gazileri Kırşehir Tarihini ve Kültürünü Gezdi Terör ve Kore gazileri Kırşehir tarihini ve kültürünü gezdiKIRŞEHİR - Terör ve Kore gazileri Kırşehir'de tarih ve kültür gezisinde bulundu.
 • 14 Ekim 2017 17:31 Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı 4. Kez Kapılarını Açtı Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı 4. Kez Kapılarını Açtı Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı 4. kez kapılarını açtıKAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı, Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde kapılarını 4.cü kez kitapseverlere açtı.
 • 14 Ekim 2017 17:30 Tarih Koridoru Projesi Akçakoca'da Hayat Buldu Tarih Koridoru Projesi Akçakoca'da Hayat Buldu Tarih Koridoru Projesi Akçakoca'da hayat buldu Tarih İzmit'te canlanıyor Akçakoca'da tarihi açılışKOCAELİ - İzmit Belediyesi tarafından restore ve çevre düzenleme çalışmalarının gerekleştiği Kapanca Sokak ve Akçakoca Osmanlı Meydanı düzenlenen açılış töreni ile açıldı.
 • 14 Ekim 2017 16:08 Yaratıcı İnsanlar Sıradan Nesneleri Birer Sanat Eserine Çeviriyor Yaratıcı İnsanlar Sıradan Nesneleri Birer Sanat Eserine Çeviriyor Mizah yapmak için illa sözlere ya da mimiklere gerek yok. Bazı yaratıcı insanlar, sokakta gördüğünüz herhangi bir şeyi hiç aklınıza gelmeyecek şekilde yeniden tasarlıyor.
 • 14 Ekim 2017 13:09 Samandan Dev Heykellerin Yapıldığı 'Wara Sanatı Festivali' Samandan Dev Heykellerin Yapıldığı 'Wara Sanatı Festivali' - Samandan dev heykellerin yapıldığı 'Wara Sanatı Festivali'TOKYO - Japonya'nın Niihata şehrinde düzenlenen 'Wara Sanatı Festivali'nde samandan yapılan dev heykeller ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.
 • 14 Ekim 2017 11:55 Kılıçdaroğlu ve Numan Kurtulmuş Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anma Töreninde Salona Birlikte Girdi Kılıçdaroğlu ve Numan Kurtulmuş Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anma Töreninde Salona Birlikte Girdi Kılıçdaroğlu ve Numan Kurtulmuş Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anma Töreninde salona birlikte girdiNEVŞEHİR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 54. Ulusal 28. Uluslar arası Hacı Bektaş Veli'yi Anma Töreninde salona birlikte girdi.
 • 14 Ekim 2017 11:13 Veysel Baba Sanat Evi, Guinness Rekorlar Kitabı'na Girmeye Hazırlanıyor Veysel Baba Sanat Evi, Guinness Rekorlar Kitabı'na Girmeye Hazırlanıyor - Veysel Baba Sanat Evi, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hazırlanıyorLONDRA - Londra'da bulunan Veysel Baba Sanat Evi, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hazırlanıyor.
 • 14 Ekim 2017 09:19 Siyah Önlük Beyaz Yakanın Serüvenini Foto Belgesel Yaptılar Siyah Önlük Beyaz Yakanın Serüvenini Foto Belgesel Yaptılar Siyah önlük beyaz yakanın serüvenini foto belgesel yaptılarERZURUM - Siyah önlük beyaz yakanın albümlerde kalan serüveni Erzurum'da foto belgesel oldu.