SON DAKİKA KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

 • 20 Ağustos 2018 13:35 Balıkesir'de Asırlık Nişanlıya Koç Götürme Geleneği Devam Ediyor Balıkesir'de Asırlık Nişanlıya Koç Götürme Geleneği Devam Ediyor Balıkesir'de nişanlıya koç götürme geleneği devam ediyorBALIKESİR - Burhaniye ilçesinde, nişanlıya kurbanlık koç götürme geleneği devam ediyor.
 • 20 Ağustos 2018 13:21 İvriz Kaya Anıtı İvriz Kaya Anıtı"Na Turist İlgisi Konya'nın Halkapınar ilçesinde "dünyanın ilk tarım anıtı" olarak nitelendirilen İvriz Kaya Anıtı'nın yanı sıra Sannabadae Manastırı, Geç Hitit dönemine tarihlenen kabartma ve sunak alanı gibi mekanlar ile doğal güzellikleri buluşturan İvriz Kültürel Peyzajı, yerli ve yabancı turistlerin...
 • 20 Ağustos 2018 12:37 Toroslar 'Yayla Şenlikleri' ile Renklendi Toroslar 'Yayla Şenlikleri' ile Renklendi Toroslar 'Yayla Şenlikleri' ile renklendiMERSİN - Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesince her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Yayla Şenlikleri', bu yıl da karakucak güreşleri ve konserlerle yine renkli görüntülere sahne oldu.
 • 19 Ağustos 2018 19:04 İşçi Emeklisinin Saat Merakı İşçi Emeklisinin Saat Merakı Bayburt'ta yaşayan 78 yaşındaki işçi emeklisi Hasan Atmaca, yurt dışında pazarlardan satın aldığı eski cep saatlerini köyünde sergiliyor.
 • 19 Ağustos 2018 18:00 Bayburtlu İşçi Emeklisinin Saat Merakı Bayburtlu İşçi Emeklisinin Saat Merakı Bayburt'ta yaşayan 78 yaşındaki işçi emeklisi Hasan Atmaca, yurt dışında pazarlardan satın aldığı eski cep saatlerini köyünde sergiliyor.
 • 19 Ağustos 2018 16:33 Koray Avcı, Balıkesir'de Sevenleriyle Bir Araya Geldi Koray Avcı, Balıkesir'de Sevenleriyle Bir Araya Geldi - Koray Avcı, Balıkesir'de sevenleriyle bir araya geldiBALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ayvalıkgücü Belediyespor yararına binlerce hayranına kolay kolay unutamayacakları bir konser veren Koray Avcı, konser öncesi yaptığı açıklamada 'Türkiye'de Türk Lirası' kullanılmalı mesajını yineledi.
 • 19 Ağustos 2018 15:56 Bunaltıcı Havada Serinleten Mağara: Bunaltıcı Havada Serinleten Mağara: "Buzluk Mağarası" Elazığ'ın tarihi Harput Mahallesi'nde bulunan ve geçmiş yıllarda yöre halkı tarafından soğuk hava deposu olarak kullanılan ve buzlarından faydalanılan Buzluk Mağarası, sıcak yaz günlerinde doğal ortamda serinlemek ve dinlenmek isteyen ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.
 • 19 Ağustos 2018 15:48 Ece Seçkin, Sarımsak Kraliçesi Oldu Ece Seçkin, Sarımsak Kraliçesi Oldu KASTAMONU Taşköprü Belediyesi tarafından 32'incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında şarkıcı Ece Seçkin, açık hava konserinde Taşköprülülerle buluştu.
 • 19 Ağustos 2018 15:26 Şalpazarı Birlik Günü'nde 'Ağasar' Modası Rüzgarı Esti Şalpazarı Birlik Günü'nde 'Ağasar' Modası Rüzgarı Esti TRABZON'un Şalpazarı ilçesinde 'Birlik ve Beraberlik Günü' etkinliği düzenlendi.
 • 19 Ağustos 2018 14:30 Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si Son Yolculuğuna Uğurlandı Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si Son Yolculuğuna Uğurlandı SAMSUN'da çoklu organ yetmezliği nedeniyle dün hayatını kaybeden Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri' lakaplı sanatçısı Sıtkı Sezgin'in cenazesi (69), düzenlenen törenle toprağa verildi.
 • 19 Ağustos 2018 12:41 7 Ülkenin Halk Oyunları Ekibi Erik Dalı Oynadı 7 Ülkenin Halk Oyunları Ekibi Erik Dalı Oynadı 7 ülkenin halk oyunları ekibi Erik Dalı oynadıKASTAMONU - Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bu yıl 32'incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarınsak Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 'Geleneksel Giysili Kostüm Yarışması'nda 7 ülkenin yabancı halk oyunları ekibi, Erik Dalı oynadı.
 • 19 Ağustos 2018 12:25 Devrek'te Düzenlenen Uğur Işılak Konseri Büyük İlgi Gördü Devrek'te Düzenlenen Uğur Işılak Konseri Büyük İlgi Gördü Devrek’te bu yıl 29. düzenlenen festivalde sanatçı Uğur Işılak konseri büyük ilgi gördüCumhuriyet Alanında gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Mutlu Ulusoy ile Mülayim’in yaptığı ve bu yıl 29.
 • 19 Ağustos 2018 11:49 Kastamonu Murat Dalkılıç, Taşköprülü Müzikseverlere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı Kastamonu Murat Dalkılıç, Taşköprülü Müzikseverlere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı Murat Dalkılıç, Taşköprülü müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattıTAŞKÖPRÜ Belediyesi tarafından 32'incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında sevilen pop müzik sanatçısı Murat Dalkılıç açık hava konserinde Taşköprülülerle buluştu.
 • 19 Ağustos 2018 11:41 Zeytinlik Zeytinlik"Te Eski Evler İçin Restorasyon Atağı Giresun'un Zeytinlik semtinde, 19. yüzyılda Fransa'nın Marsilya kentine fındık ticareti yapan gemilerle taşınan yapı malzemeleri de kullanılarak inşa edilen 10 evin restorasyonu tamamlandı.
 • 19 Ağustos 2018 11:22 Denizden En Uzak Deniz Feneri Giresun'un Çaldağ Tepesi'ne Yapıldı Denizden En Uzak Deniz Feneri Giresun'un Çaldağ Tepesi'ne Yapıldı Denizden en uzak deniz feneri Giresun'un Çaldağ Tepesi'ne yapıldı Bir efsaneden yola çıkılarak denize 40 kilometre mesafede, 2 bin rakımlı Çaldağ Tepesine deniz feneri yapıldı ve Çaldağ bu özelliğiyle denizden en uzak deniz fenerine sahip olduGİRESUN - Bu ancak Karadeniz'de olur denilen...
 • 19 Ağustos 2018 03:22 Kardeş Türküler Kardeş Türküler" Grubu, Bodrum'da Konser Verdi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, "Kardeş Türküler" grubu konser verdi.
 • 19 Ağustos 2018 03:11 Balıkesir'de Koray Avcı Konser Verdi Balıkesir'de Koray Avcı Konser Verdi Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Koray Avcı konser verdi.
 • 19 Ağustos 2018 02:44 Koray Avcı En Güzel Şarkılarını Ayvalıkgücü Belediyespor İçin Seslendirdi Koray Avcı En Güzel Şarkılarını Ayvalıkgücü Belediyespor İçin Seslendirdi Koray Avcı en güzel şarkılarını Ayvalıkgücü Belediyespor için seslendirdiBALIKESİR - Son yıllarda Türkiye'nin en popüler sanatçılarından biri olan Koray Avcı, sahne aldığı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde en güzel şarkılarını Ayvalıkgücü Belediyespor için seslendirdi.
 • 18 Ağustos 2018 21:23 Bandırma Feribot İskelesi'nde Bayram Yoğunluğu - Balıkesir Bandırma Feribot İskelesi'nde Bayram Yoğunluğu - Balıkesir Kurban Bayramı tatili için İstanbul'dan Ege ve Edremit Körfezi yönüne giden tatilciler, Bandırma Feribot İskelesi'nde yoğunluğa neden oldu.
 • 18 Ağustos 2018 21:19 Murat Dalkılıç, Taşköprülülere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı Murat Dalkılıç, Taşköprülülere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı Murat Dalkılıç, Taşköprülülere unutulmaz bir gece yaşattıKASTAMONU - Taşköprü Belediyesi tarafından bu yıl 32.'si düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında sevilen pop müzik sanatçısı Murat Dalkılıç, açık hava konserinde Taşköprülülerle buluştu.
 • 18 Ağustos 2018 16:01 Lübnanlı Turistin İlgi Odağı: Türkiye (2) Lübnanlı Turistin İlgi Odağı: Türkiye (2) Türkiye, her kesime hitap eden zengin turizm yelpazesiyle bu yıl da farklı ülkelerden turistler için cazibe merkezi olma özelliğini korudu.
 • 18 Ağustos 2018 14:31 Lübnanlı Turistin İlgi Odağı: Türkiye (1) Lübnanlı Turistin İlgi Odağı: Türkiye (1) Türkiye, her kesime hitap eden zengin turizm yelpazesiyle bu yıl da farklı ülkelerden turistler için cazibe merkezi olma özelliğini korudu.
 • 18 Ağustos 2018 14:15 Eşsiz Doğası ve Mavi Bayraklı Plajlarıyla Tatilcileri Bekliyor Eşsiz Doğası ve Mavi Bayraklı Plajlarıyla Tatilcileri Bekliyor "Marmara'nın incisi" Tekirdağ, eşsiz doğası ve mavi bayraklı plajlarıyla bayram tatilinde de yerli ve yabancı konuklarını bekliyor.
 • 18 Ağustos 2018 12:56 Dağlar Arasındaki Dağlar Arasındaki "Kudret Havuzu" Bayram Tatiline Hazır - Malatya Malatya'nın Darende ilçesindeki Tohma Kanyonu'nun ortasındaki Kudret Havuzu, Kurban Bayramı tatilinde misafirlerini bekliyor.
 • 18 Ağustos 2018 12:46 Kars Kazı Çıldır Gölü'nün Serin Sularında - Kars Kars Kazı Çıldır Gölü'nün Serin Sularında - Kars CÜNEYT ÇELİK/HÜSEYİN YILDIZ - Türkiye'nin kaz yetiştiriciliği merkezi konumundaki Kars'ta sofraların vazgeçilmez lezzeti kazlar, yaz sıcaklarında Çıldır Gölü'nde serinliyor.
 • 18 Ağustos 2018 12:09 Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" Projesi Batman Valisi Ahmet Deniz, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında, yol uygulamasına katılarak, çocuklara düdük, oyuncak, tişört ve broşür dağıttı.
 • 18 Ağustos 2018 12:04 Batı Karadeniz'in Tarihi Gün Işığına Kavuşuyor Batı Karadeniz'in Tarihi Gün Işığına Kavuşuyor Düzce'de bulunan ve "Batı Karadeniz'in Efes'i" olarak adlandırılan Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmaları ile bölgenin tarihi gün yüzüne çıkarılıyor.
 • 18 Ağustos 2018 11:39 Sibel Can, Bodrumluları Coşturdu Sibel Can, Bodrumluları Coşturdu MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde sahneye çıkan Sibel Can, şarkılarıyla sevenlerine eğlenceli saatler yaşattı.
 • 18 Ağustos 2018 11:27 Rızkımız Acıdan Çıkıyor Rızkımız Acıdan Çıkıyor" - Şanlıurfa Şanlıurfa'da ailesine destek olmak için 18 yıldır isot üretiminde çalışan Feride Polat, bu sayede beş çocuk büyütüyor.
 • 18 Ağustos 2018 11:07 Midyat Uluslararası Festivale Hazırlanıyor Midyat Uluslararası Festivale Hazırlanıyor Midyat uluslararası festivale hazırlanıyorMARDİN - Mardin'in Midyat ilçesinde bu yıl ilk kez kaymakamlık tarafından düzenlenecek organizasyon ile Uluslararası Kültür Sanat Festivali gerçekleştirilecek.
 • 18 Ağustos 2018 10:08 54. Uluslararası Kartaca Festivali Sona Erdi 54. Uluslararası Kartaca Festivali Sona Erdi Başkent Tunus'ta düzenlenen 54. Uluslararası Kartaca Festivali, sona erdi.
 • 18 Ağustos 2018 08:50 Sibel Can Bodrum'da Konser Verdi Sibel Can Bodrum'da Konser Verdi - Sibel Can'ın Bodrum'da konserinden görüntüler Sibel Can'ın açıklaması İzleyenlerden görüntüler MUĞLA - Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser veren sanatçı Sibel Can, hayranlarına keyifli dakikalar yaşattı.
 • 18 Ağustos 2018 02:07 2. Edremit Kitap Fuarı 2. Edremit Kitap Fuarı Edremit Belediyesince bu yıl yazar Sabahattin Ali anısına düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı devam ediyor.
 • 17 Ağustos 2018 22:34 Taşköprü'de En İyi Sarımsak ve En İyi Buzağı Yarışması Düzenlendi Taşköprü'de En İyi Sarımsak ve En İyi Buzağı Yarışması Düzenlendi Taşköprü'de en iyi sarımsak ve en iyi buzağı yarışması düzenlendi Taşköprü'de en iyi sarımsak üreticisini ve en iyi buzağı yetiştiricisini seçme yarışması düzenlendiKASTAMONU - Taşköprü Belediyesi'nin 16-19 Ağustos tarihlerinde 32'incisini düzenlediği Uluslararası Taşköprü Kültür ve...
 • 17 Ağustos 2018 20:59 İbn-İ Sina İçin Okunan 1001 Hatmin Duası Kastamonu'da Yapıldı İbn-İ Sina İçin Okunan 1001 Hatmin Duası Kastamonu'da Yapıldı İbn-İ Sina için okunan 1001 hatmin duası Kastamonu'da yapıldıKASTAMONU - Türk Dünyası Koordinasyon Vakfı tarafından İbn-i Sina için 200 ülkedeki 1001 camide gerçekleştirilen hatimlerin duası Kastamonu'da yapıldı.
 • 17 Ağustos 2018 16:01 Deniz Tutkunları Sinop Açıklarına Demirledi Deniz Tutkunları Sinop Açıklarına Demirledi Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneğince (DADD), bu yıl ikincisi düzenlenen "DADDralli Karadeniz 2018 - 3 ülke, 1 hikaye" etkinliğine katılan yatçılar, Sinop açıklarına demirledi.
 • 17 Ağustos 2018 14:46 Türk Lirasına Destek Kampanyaları Türk Lirasına Destek Kampanyaları Erzincan merkezli 10 ilde 13 mağazası olan bir optik firması Türk lirası ve ülke ekonomisine destek vermek amacıyla, "Dolara inat güneş gözlüklerinde yüzde 30 indirim" kampanyası başlatırken ABD menşeli ürünlerini de satmama kararı aldı.
 • 17 Ağustos 2018 14:39 Çocuklar Hatalı Sürücüleri Çocuklar Hatalı Sürücüleri "Kırmızı Düdükle" Uyaracak Muğla'da, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı iş birliğiyle başlatılan "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında Muğla Valisi Esengül Civelek ve beraberindeki heyet, çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve...
 • 17 Ağustos 2018 14:26 Somuncu Baba Külliyesi'nde Yaz Kur'an Kursu Tamamlandı Somuncu Baba Külliyesi'nde Yaz Kur'an Kursu Tamamlandı Somuncu Baba Külliyesi'nde Darende Müftülüğü tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursu tamamlandı.
 • 17 Ağustos 2018 11:38 Bayramda Huzuru ve Adrenalini Arayan Akyaka'da Buluşacak Bayramda Huzuru ve Adrenalini Arayan Akyaka'da Buluşacak Muğla'nın Ula ilçesinde doğal akvaryum görünümündeki Kadın Azmağı Deresi ile de ünlü Akyaka Mahallesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, huzuru ve adrenalini bir arada arayanların adresi olacak.
 • 17 Ağustos 2018 11:02 Çankırı'da 8,5 Milyon Yıllık Gergedan Kafatası Fosili Bulundu Çankırı'da 8,5 Milyon Yıllık Gergedan Kafatası Fosili Bulundu Çankırı'daki "Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lokalitesi"nde bu yıl yürütülen kazı çalışmalarında, aralarında tam bir gergedan kafatasının da yer aldığı yaklaşık 140 fosil bulundu. Gergedan kafasının 8,5 milyon yıllık olduğu açıklandı.
 • 17 Ağustos 2018 09:35 Yakın Doğu Üniversitesi Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde Yarışacak Yakın Doğu Üniversitesi Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde Yarışacak YAKIN Doğu Üniversitesi, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından düzenlenen, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde KKTC'yi temsil edecek.
 • 17 Ağustos 2018 09:06 Kurban Bayramı Öncesi Kurban Bayramı Öncesi "Balık Bayramı" Coşkusu İslam dünyası yakın zamanda Kurban Bayramı'nı kutlamaya hazırlanırken Tunuslular, her yıl ağustos ayında olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla Balık Bayramı'nı kutluyor.
 • 17 Ağustos 2018 01:34 Anadolu Ateşi Bodrum'da Anadolu Ateşi Bodrum'da Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahne aldı.
 • 17 Ağustos 2018 00:35 Avrasya Kurultayı, Kastamonu'da Gerçekleştirildi Avrasya Kurultayı, Kastamonu'da Gerçekleştirildi Avrasya Kurultayı, Kastamonu'da gerçekleştirildiKASTAMONU - 2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Kastamonu'da Avrasya Kurultayı gerçekleştirildi.
 • 17 Ağustos 2018 00:12 Taşköprü'de Dünyaca Ünlü Sarımsağın Festivali Başladı Taşköprü'de Dünyaca Ünlü Sarımsağın Festivali Başladı Taşköprü'de dünyaca ünlü sarımsağın festivali başladı Taşköprü'de Sarımsak Festivali başladıKASTAMONU - Taşköprü Belediyesi tarafından bu yıl 32.'si düzenlenen Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali coşkuyla başladı.
 • 16 Ağustos 2018 23:50 Saraybosna Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu Saraybosna Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Saraybosna Film Festivali'nde ödüller sahiplerine verildi.
 • 16 Ağustos 2018 22:49 İki İyi Çocuk İki İyi Çocuk" Filminin Galası Yapıldı "İki İyi Çocuk" filminin galası çekimlerin yapıldığı Hatay'da gerçekleştirildi.
 • 16 Ağustos 2018 20:31 Kaldırımlar Sizin Olsun Yollar Bizimdir Kaldırımlar Sizin Olsun Yollar Bizimdir" Denizli'de bir engelli sivil toplum örgütü, kaldırıma araç parkına tepki amacıyla yürüyüş düzenledi.
 • 16 Ağustos 2018 16:09 Ortaokul Öğrencilerinden Malazgirt Zaferi Klibi Ortaokul Öğrencilerinden Malazgirt Zaferi Klibi Kayseri'de Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri, Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla zaferin kazanıldığı mekanlarda söz ve müziği öğretmenlerine ait olan "Malazgirt 1071 Sultan Alparslan" adlı esere klip çekti.