SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 19 Haziran 2018 16:30 Aü Hastanesi'ne Mikrocerrahi Ameliyatlarına Görüntüleme Sistemi Aü Hastanesi'ne Mikrocerrahi Ameliyatlarına Görüntüleme Sistemi AÜ Hastanesi'ne Mikrocerrahi ameliyatlarına görüntüleme sistemi Akdeniz Üniversitesi Hastanesine mikrocerrahi operasyonlarının başarılı olup olmadığının ameliyat anında tespit edilmesini sağlayan görüntüleme sistemi bağışlandıANTALYA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikro Cerrahi...
 • 19 Haziran 2018 15:35 Çocuklar Günde 2 Bardak Süt İçmeli Çocuklar Günde 2 Bardak Süt İçmeli" YAKIN Doğu Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlke Beyitler, çocukluk çağında süt ve süt ürünleri tüketiminin büyüme ve gelişmeye olan katkısına dikkat çekerek "Çocukların günde 2 bardak süt tüketmesi gerekiyor, bundan daha fazla...
 • 19 Haziran 2018 14:51 Kalbe Takılan Kalbe Takılan "Tıkaç" Felç Riskine Karşı Koruyor Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, mide ve beyin kanaması geçirmiş ancak kan sulandırıcı ilaç içemeyen hastaların kalbine, felç riskine karşı tıkaç takılıyor.
 • 19 Haziran 2018 14:46 Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 5 Yıl Sonra Yeniden Hizmette Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 5 Yıl Sonra Yeniden Hizmette Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeniden hizmete açıldı.
 • 19 Haziran 2018 13:24 Tek Böbrekli Olmak Sağlıklı Yaşamaya Engel Değil Tek Böbrekli Olmak Sağlıklı Yaşamaya Engel Değil" TÜRKİYE'de yaklaşık 100 bin diyaliz hastası bulunurken, her yıl yaklaşık 3 bin kişiye canlıdan böbrek nakli yapılıyor.
 • 19 Haziran 2018 12:17 Florür Sanıldığı Gibi Tehlikeli Değil Florür Sanıldığı Gibi Tehlikeli Değil" "Florür sanıldığı gibi tehlikeli değil"İSTANBUL - Okullarda başlatılan florlu vernik uygulaması, kaynağı belli olmayan haberler doğrultusunda ebeveynler tarafından kabul edilmeyerek, eleştirilere maruz kaldı.
 • 19 Haziran 2018 12:08 Film Gibi Film Gibi" Hayat Kurtarma Hikayesi İzmir'in Kınık ilçesinde, ikinci kattan düşme sonucu ölümle burun buruna gelen bir yaşındaki Muhammed Emin İssi, Sağlık Bakanlığının hava ambulansı sayesinde filmlere konu olan bir operasyon ile yaşama bağlandı.
 • 19 Haziran 2018 11:21 Günde 6 Bin Hasta Gelen Hastane İçin 'İlçe' Benzetmesi Günde 6 Bin Hasta Gelen Hastane İçin 'İlçe' Benzetmesi ISPARTA'da geçen yıl açılan Şehir Hastanesi'nde 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriliyor.
 • 19 Haziran 2018 10:27 Güneş Gözlüğü Alırken Bu Uyarılara Dikkat Güneş Gözlüğü Alırken Bu Uyarılara Dikkat Güneş gözlüğü alırken bu uyarılara dikkat Uzman optikçi Bekir Yeler; "Katarakt oluşması, göz yansıması ve cilt kanserine sebep olabilen sahte gözlük çok tehlikeli" "Sahte gözlükler atık plastik ve metallerin geri dönüşümden yapılmaktadır"ESKİŞEHİR - Yaz aylarının gelmesiyle ihtiyaç duyulan...
 • 18 Haziran 2018 17:48 Bir Vasiyetiyle 4 Kişiye Hayat, 2 Kişiye Işık Oldu Bir Vasiyetiyle 4 Kişiye Hayat, 2 Kişiye Işık Oldu Bir vasiyetiyle 4 kişiye hayat, 2 kişiye ışık oldu Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 1 çocuk annesi genç kadının ailesi tarafından bağışlanan organları 4 kişiye umut oldu.
 • 18 Haziran 2018 17:11 Dr. Börekçi: Kremi, Güneşe Çıkmadan Yarım Saat Önce Uygulayın Dr. Börekçi: Kremi, Güneşe Çıkmadan Yarım Saat Önce Uygulayın CİLDİYE Uzmanı Dr. Bayram Börekçi, güneş kremlerinin güneş ışınlarına maruz kalınan her an için oldukça önemli ve gerekli olduğunu belirterek, "Güneş kremini güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulayın" dedi.
 • 18 Haziran 2018 15:58 11 Aylık Bebeğe Kalp Ameliyatı Yapıldı 11 Aylık Bebeğe Kalp Ameliyatı Yapıldı 11 aylık bebeğe kalp ameliyatı yapıldı Bebeğin doğum sonrası kapanmayan damarı ameliyatla kapatıldıDENİZLİ - Denizli Özel Cerrahi Hastanesi'nde 11 aylık bebeğe kalp ameliyatı yapıldı.
 • 18 Haziran 2018 15:34 Hastaneden 'Doktora Tekme' Açıklaması: Hastaneden 'Doktora Tekme' Açıklaması: "Tekme Şakağından Sekmese Doktorumuz Ölebilirdi" - Hastaneden 'doktora tekme' açıklaması: "Tekme şakağından sekmese doktorumuz ölebilirdi" VM Medikal Park Samsun Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.
 • 18 Haziran 2018 15:03 Bankacı Duygu'nun Bağışlanan Organları 4 Kişiye Can, 2 Kişiye Işık Oldu Bankacı Duygu'nun Bağışlanan Organları 4 Kişiye Can, 2 Kişiye Işık Oldu ANTALYA'da trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen bankacı Duygu Özmen Longa'nın (28) bağışlanan organları, 4 kişiye can, 2 kişiye ışık oldu.
 • 18 Haziran 2018 14:01 Prof. Dr. Erdöl: Türkiye Sağlıkta Dönüşümü 10 Yılda Başardı Prof. Dr. Erdöl: Türkiye Sağlıkta Dönüşümü 10 Yılda Başardı SAĞLIK Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, gelişmiş ülkelerin 30-40 yılda başaramadığı sağlıkta dönüşüm sürecinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 10 yıl gibi kısa bir sürede başarıldığını söyledi.
 • 18 Haziran 2018 12:24 Kepez'den 2 Yeni Alanda Daha Sağlık Hizmeti Kepez'den 2 Yeni Alanda Daha Sağlık Hizmeti Kepez Belediyesi’nin Belediye Sağlık Merkezi’nde, Kadın Doğum ve Çocuk Polikliniği hizmetleri başlıyor.
 • 18 Haziran 2018 11:21 Bayram Sonrası Tatlılarla Alınan Kilolar 5 Altın Kuralla Yok Oluyor Bayram Sonrası Tatlılarla Alınan Kilolar 5 Altın Kuralla Yok Oluyor Diyetisyen Yunus Baş, Ramazan'da kazanılan alışkanlıklar sonrası vücut sağlığı için yapılması gereken 5 altın kuralı sıraladı. Baş, vücut dengesini tekrar düzenli hale getiren birkaç basit tüyo söyledi.
 • 17 Haziran 2018 10:42 Aileden Gelen Solunum Yetmezliğini Yenebilirsiniz Aileden Gelen Solunum Yetmezliğini Yenebilirsiniz Aileden gelen solunum yetmezliğini yenebilirsinizBURSA - Uyguladıkları tedavi ile hastaların rahat bir nefes almalarına yardımcı olduklarını belirten Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr.
 • 16 Haziran 2018 11:54 At Terapisiyle Hayata Tutundu At Terapisiyle Hayata Tutundu At terapisiyle hayata tutundu 4 yaşındaki Galip, at terapisiyle otizmden kurtulduKOCAELİ - Kocaeli'de 18 aylıkken otizm tanısı konulan 4 yaşındaki İsmail Galip Özer, eğitime başladığı özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde aldığı havuz ve at terapisi ile iyileşti.
 • 16 Haziran 2018 10:34 Babalar Günü Öncesinde Babasına Hayat Hediyesi Babalar Günü Öncesinde Babasına Hayat Hediyesi Babalar Günü öncesinde babasına hayat hediyesi Bana bir şey olursa organlarımı bağışlayın diyen genç kız, canlı verici oldu Babalar Günü öncesinde babasına en anlamlı hediyeyi verdiİZMİR - Organ bağışına duyarlılığını, ailesine "bana bir şey olursa organlarımı bağışlayın" diyerek adeta vasiyet...
 • 15 Haziran 2018 15:09 Uzmanından Bayram Beslenmesi Önerileri Uzmanından Bayram Beslenmesi Önerileri Uzmanından bayram beslenmesi önerileriKAYSERİ - Acıbadem Kayseri Hastanesi Diyetisyeni Esra Kula, Ramazan'da açlığa, susuzluğa ve iki öğün yemeye alışmış olan vücuda bayramda fazla yüklenmenin hastalıklara zemin hazırlayabileceği uyarısında bulundu.
 • 15 Haziran 2018 12:30 Sağlıklı Nefes İçin Estetik Burun Sağlıklı Nefes İçin Estetik Burun Sağlıklı nefes için estetik burunBURSA - Burun fonksiyonel ve estetik bir organ olduğunu belirten Medicana Bursa Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Hasdemir, sağlıklı bir nefes için burun estetiğinin önemli olduğunu söyledi.
 • 14 Haziran 2018 18:08 Kalp Hastalarına Bayram Uyarısı Kalp Hastalarına Bayram Uyarısı Kalp hastalarına Bayram uyarısıELAZIĞ - Kalp hastalığı bulunan kişilerin dengeli beslenmeye dikkat etmesi gerektiğini belirten Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. M.
 • 14 Haziran 2018 16:59 Kardiyoloji Uzmanı Dr. Eminlatif: Bayramda Kalbinizi Yormayın Kardiyoloji Uzmanı Dr. Eminlatif: Bayramda Kalbinizi Yormayın RAMAZAN ayı sonrasında insanlarda psikolojik olarak daha fazla yemek ve kalorisi yüksek şekerli gıdalar tüketmek gibi bir dürtü oluştuğuna dikkat çeken Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, bayramda beslenirken kalbi yormamak gerektiğini söyledi.
 • 14 Haziran 2018 14:56 Rize'de Deniz Dolgusuna Yapılacak Şehir Hastanesinin Yeri Belli Oldu Rize'de Deniz Dolgusuna Yapılacak Şehir Hastanesinin Yeri Belli Oldu CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize'de, 300 dönümlük deniz dolgusu üzerinde inşa edileceğini açıkladığı 800 yatak kapasiteli şehir hastanesinin yeri belli oldu.
 • 14 Haziran 2018 14:06 Şeker ve Et Bayramda Kontrollü Tüketilmeli Şeker ve Et Bayramda Kontrollü Tüketilmeli" YAKIN Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyetisyeni Banu Özbingül Arslansoyu, Ramazan Bayramı'nda şeker, şekerli gıda ve et tüketiminin İster İstemez arttığını, özellikle diyabet hastaları tarafından şeker tüketiminde aşırıya kaçılmaması, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları ile benzer...
 • 14 Haziran 2018 13:12 Ucuz Güneş Gözlüklerinin Camı, Pet Şişe Malzemesinden Üretiliyor Ucuz Güneş Gözlüklerinin Camı, Pet Şişe Malzemesinden Üretiliyor KARADENİZ Optisyen Gözlükçüler Derneği Başkanı Ali Mutlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onayı bulunmayan işletmelerde satılan güneş gözlüklerinin camlarının, pet şişelerde kullanılan malzemelerden yapıldığı söyledi.
 • 14 Haziran 2018 12:52 Doç. Dr. Keklik: Bayramda Kalorili Yiyeceklere Dikkat Edin Doç. Dr. Keklik: Bayramda Kalorili Yiyeceklere Dikkat Edin KAYSERİ Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Muzaffer Keklik, bayramda kalorisi düşük yiyeceklerin tüketilmesi önerisinde bulunarak, "Ramazan ayı boyunca uzun saatler süren açlıktan sonra bayramda aniden kalorili yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi,...
 • 14 Haziran 2018 12:18 Her 5 Kişiden Birinin Bağırsağı 'Huzursuz' Her 5 Kişiden Birinin Bağırsağı 'Huzursuz' BAĞIRSAKLARDA görülen IBS rahatsızlığının uzun süredir bilinmesine rağmen kesin nedeninin ortaya çıkarılamadığını belirten Gastroenteroloji Uzm. Dr. Murat Keskin, "Tüm dünyada her beş kişiden birinde bu rahatsızlık var" dedi.
 • 14 Haziran 2018 10:14 Panik Atak En Fazla Gençlerde Görülüyor Panik Atak En Fazla Gençlerde Görülüyor Panik atak en fazla gençlerde görülüyorİSTANBUL - Geçmişte yaşanılan olumsuz travma, etkilenilen bir olay, ölüm korkusu gibi sebeplerle ortaya çıkan ve kişilerin sosyal yaşantılarını olumsuz etkileyen panik atak rahatsızlığına en çok ergenlik dönemindeki gençler yakalanıyor.
 • 14 Haziran 2018 10:08 Tabancayla Yaralanan Eli, 2 Ameliyatla Kurtarıldı Tabancayla Yaralanan Eli, 2 Ameliyatla Kurtarıldı ANTALYA'da 4 ay önce karıştığı bir kavgada tabancayla sol elinden vurulan üniversite öğrencisi Tunakan Dinçer (24), geçirdiği iki ameliyat sonrası yüzde 90 oranında elini kullanabiliyor.
 • 13 Haziran 2018 20:32 Sahte Diploma İle Hastaları Kandırıp Ameliyata Giren Doktor Lise Mezunu Çıktı Sahte Diploma İle Hastaları Kandırıp Ameliyata Giren Doktor Lise Mezunu Çıktı İstanbul'da yıllarca sahte belge ve diploma ile kendisini doktor olarak tanıtıp çaresiz hastaların ameliyatına giren sahte doktorun lise mezunu olduğu tespit edildi.
 • 13 Haziran 2018 15:56 Samsun İl Sağlık Müdürü'nden Bayram İçin 'Sağlıklı Kahvaltı' Önerisi Samsun İl Sağlık Müdürü'nden Bayram İçin 'Sağlıklı Kahvaltı' Önerisi SAMSUN İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, "Oruçlu olunan dönem boyunca yavaşlayan metabolizmanın tekrar canlandırılabilmesi için bayram günleri sağlıklı kahvaltı yapılması, eski beslenme düzenine geçişte başlangıç olarak kabul edilmelidir.
 • 13 Haziran 2018 14:50 Türk Kahvesi ile Peeling Yapabilirsiniz Türk Kahvesi ile Peeling Yapabilirsiniz" KAHVENİN doğal bir peeling yöntemi olarak kullanıldığını uygulamalı olarak öğrencilerine göstermek isteyen Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü, özel bir kuru kahve imalathanesini ziyaret etti.
 • 13 Haziran 2018 13:31 Bayramda Dengeli Beslenin Bol Su İçin Bayramda Dengeli Beslenin Bol Su İçin" "Bayramda dengeli beslenin bol su için" Diyetisyen Tuğba Baldere: "Metabolizmayı hızına yavaş yavaş yükseltmek gerekiyor" "Bayramda bol bol su içilmeli"KONYA - Uzmanlar, Ramazan ayında yavaş olan metabolizmayı hızına yavaş yavaş yükseltmek gerektiğini belirterek, bayramda dengeli beslenme ve bol...
 • 13 Haziran 2018 12:35 Ramazan Sonrası Beslenmeye Dikkat Ramazan Sonrası Beslenmeye Dikkat Ramazan sonrası beslenmeye dikkat Diyetisyen Yumakgil; "30 günlük açlığı 3 günde doyurmaya çalışıyoruz, buda bizim için sağlık problemleri ortaya çıkarıyor"ELAZIĞ - Diyetisyeni Neslihan Yumakgil, "Ramazan ayında 17-18 saat gibi uzun süreli açlıklar oluyor.
 • 13 Haziran 2018 11:35 Gelin Damat İçin Estetik, Çeyiz Kadar Önemli Gelin Damat İçin Estetik, Çeyiz Kadar Önemli Düğününde daha güzel görünmek isteyen gelin ve damat adayları, hayatlarının en özel gününe kendilerini işinin ehli ellere teslim ederek hazırlanıyor.
 • 13 Haziran 2018 11:17 Gönüllü Olduğu Halde İlik Vermeyen Bağışçılara Çağrı Gönüllü Olduğu Halde İlik Vermeyen Bağışçılara Çağrı SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Çocuk Kemik İliği Nakli Ünitesi Koordinatörü Prof. Dr.
 • 13 Haziran 2018 10:26 Rusya'dan Türkiye'ye Geldi, Annesi Olmayınca Eski Eşinin Böbreğiyle Hayata Tutundu Rusya'dan Türkiye'ye Geldi, Annesi Olmayınca Eski Eşinin Böbreğiyle Hayata Tutundu Böbrek nakli için Rusya'dan Türkiye'ye gelen ancak verici olan annesinin kanser olduğunu öğrenmesiyle yıkılan adamın imdadına eski eşi yetişti. Çift, şimdi tekrar evlenip çocuk sahibi olmak istiyor.
 • 13 Haziran 2018 09:45 Uzmanlardan Uzmanlardan "Doğru Güneş Kremi Kullanın" Uyarısı Uzmanlardan "Doğru güneş kremi kullanın" uyarısı Dermatoloji Uzmanı Dr. Nüket Aydın: "Günlük bir defa sürdüğümüz güneş kremi ne yazık ki akşama kadar asla korumuyor" "Güneş kremi tercihi hastanın yaşına, ek bir fotosensitif, güneş duyarlılığı olan hastalığı olup, olmadığına, cilt hassasiyetine...
 • 13 Haziran 2018 09:32 Bir Milyon Kan Hücresinin İçinden Kanserli Tümörü Bulacak Bir Milyon Kan Hücresinin İçinden Kanserli Tümörü Bulacak" Avrupa Kanser Enstitüleri Birliği'nin standartlarını sağlayarak Türkiye'de OECI (Organisation of European Institues) akreditasyonu alan ilk ve tek kanser merkezi olan Anadolu Sağlık Merkezi (ASM) uzmanları bu haberi basın toplantısıyla duyurdu.
 • 12 Haziran 2018 20:14 Aksaray'da 200 Yataklı Ek Hastane Binasının Temeli Atıldı Aksaray'da 200 Yataklı Ek Hastane Binasının Temeli Atıldı Aksaray'da 200 yataklı ek hastane binasının temeli atıldıAKSARAY - Aksaray'da önümüzdeki aylarda hizmete açılması planlanan 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek olarak yapılacak olan 200 yataklı hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 12 Haziran 2018 20:08 Bakan Demircan: Bakan Demircan: "1. Basamağa Uğrayarak Hastaneye Sevkle Gelen Hastalardan Katkı Payı Almayacağız" Bakan Demircan: "1. basamağa uğrayarak hastaneye sevkle gelen hastalardan katkı payı almayacağız"BARTIN - Bartın Valiliği'ni ziyaret eden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlık hizmetleri, pratisyen ve uzman hekim açıklarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 • 12 Haziran 2018 17:14 Çocuklarda Siroz Tehlikesi: Çocuklarda Siroz Tehlikesi: "Nash" Çocuklarda siroz tehlikesi: "NASH"İSTANBUL - Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, çocuklarda siroz tehlikesi için NASH (non alcoholic steatohepatitis) yani alkole bağlı olmayan iltihaplı karaciğer yağlanması hastalığına dikkat çekti.
 • 12 Haziran 2018 16:07 2 Çocuk Annesi Olan Kadın Beyaz Dişlere Sahip Olmak İsterken Tüm Dişlerini Kaybetti 2 Çocuk Annesi Olan Kadın Beyaz Dişlere Sahip Olmak İsterken Tüm Dişlerini Kaybetti ANTALYA'da, beyaz diş isteğiyle girdiği operasyonların ardından 32 dişini çektirmek zorunda kalan Sunay Öztürk'ün (41) ağrıları dinmeyince, çeneye giden sinir uçları da kesildi.
 • 12 Haziran 2018 15:46 Erzurum Şehir Hastanesi, 8 Şiddetindeki Depremde Bile Hizmet Verecek Erzurum Şehir Hastanesi, 8 Şiddetindeki Depremde Bile Hizmet Verecek BAŞBAKAN Yardımcısı Recep Akdağ, yapımı devam edenErzurum Şehir Hastanesi'ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • 12 Haziran 2018 15:42 Maltepe'de Bayram Öncesi Sıkı Denetim Maltepe'de Bayram Öncesi Sıkı Denetim RAMAZAN Bayramı öncesi gıda denetimlerini sıklaştıran Maltepe Belediyesi'ne bağlı ekipler, 120 işletmeyi denetledi.
 • 12 Haziran 2018 14:42 Farmavr Simülasyon Teknolojisi ile Gerçek Eczane Deneyimi Farmavr Simülasyon Teknolojisi ile Gerçek Eczane Deneyimi İSTANBUL Medipol Üniversitesi sanal gerçeklik teknolojisi kullanarak hazırlanan FARMAVR teknolojisini öğrencilerin hizmetine sundu.
 • 12 Haziran 2018 14:28 Minik Eylül'e Aynı Anda Karaciğer ve Böbrek Nakli Minik Eylül'e Aynı Anda Karaciğer ve Böbrek Nakli Antalya'da 1 yaşındaki Eylül Asel Sarı, aynı anda yapılan böbrek ve karaciğer nakliyle hayata tutundu.
 • 12 Haziran 2018 14:01 Prof. Dr. Özkan: Kopan Kol ve Bacağın Çıkması Fantastik Ama Olmayacak Şey Değil Prof. Dr. Özkan: Kopan Kol ve Bacağın Çıkması Fantastik Ama Olmayacak Şey Değil TAM yüz nakli ve çift kol nakilleriyle adını dünyaya duyuran Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr.