SON DAKİKA AFGAN HABERLERİ

Son Dakika Afgan Haberleri

09:21
Afganistan'da 3 Amerikan Vatandaşı Öldürüldü Kabil Askeri Havaalanında bir Afgan askeri, 3 Amerikalıyı öldürdü, saldırıyı Afganistan Talibanı üstlendi.
Afganistan'da 3 Amerikan Vatandaşı Öldürüldü
21:32
Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren Kaçaklar Kurtarıldı Yunanistan'ın Midilli Adasına yasa dışı olarak geçerken boğulma tehlikesi yaşayan 10 Afgan kaçak, kurtarılarak kıyıya çıkarıldı.
Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren Kaçaklar Kurtarıldı
17:39
Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren Kaçaklar Kurtarıldı Yunanistan'ın Midilli Adası'na yasa dışı olarak geçerken boğulma tehlikesi yaşayan 10 Afgan kaçak, Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarılarak kıyıya getirildi.
13:01
Afgan Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği ülke tanıtımı ve yemek günü programında, Afgan öğrenciler hünerlerini sergilediler.
Afgan Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler
12:26
Afgan Talibanı Çin'i Ziyaret Etmiş Afganistan Talibanı, Çin’i son zamanlarda ziyaret ettiklerini doğruladı.
11:34
Van'da Ölen Afgan Çocukta Darp İzi Çıkmadı Van Geri Gönderme Merkezinde geçen yıl polisler tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edilen Afganistan uyruklu çocuğun ölümüne ilişkin İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan raporda, "kişide harici travma bulgusunun mevcut olmadığı" ifadesine yer verildi Adli tıp: "Tıbbi kayıtlarda, ilk gelişte 3000.
Van'da Ölen Afgan Çocukta Darp İzi Çıkmadı
10:40
Curling'e Afgan Desteği Erzurum'da yaşamaya devam eden Afganlı mülteciler bir yandan kendilerine sağlanan desteklerle geçimlerini sağlamaya çalışırken, bir yandan da sosyal hayata adapte oluyor.
Curling'e Afgan Desteği
18:56
Afganistan'da Askeri Havaalanı Uçuşlara Açıldı Afganistan'ın batısındaki en büyük askeri havaalanı düzenlenen törenle uçuşlara açıldı.
16:41
Afganistan'da Yeni Kabinesinin Kurulması Parlamento, Çarşamba günü bakan adaylarına güvenoyu verecek.
Afganistan'da Yeni Kabinesinin Kurulması
11:46
Afganistan'dan Türkiye'ye Çocuklarını Okutmak İçin Geldi Afganistan'dan Türkiye'ye gelen İnayet Samandari, hiç gitmediği okula, çocuklarını ve kardeşlerini göndermenin mutluluğunu yaşıyor.
Afganistan'dan Türkiye'ye Çocuklarını Okutmak İçin Geldi
11:46
Afganistan'dan Türkiye'ye Çocuklarını Okutmak İçin Geldi Afganistan'dan Türkiye'ye gelen İnayet Samandari, özlemini çektiği ve hiç gitmediği okula, çocuklarını ve kardeşlerini göndermenin mutluluğunu yaşıyor.
Afganistan'dan Türkiye'ye Çocuklarını Okutmak İçin Geldi
09:34
Türk Kolejleri, Türkçe Sevdasında Kendi Kendini Aştı Türkçeyi ve Türk kültürünü dünyanın dört bir yanına ulaştıran Türk kolejleri, bu yöndeki "okul dışı" faaliyetleriyle de büyük takdir topluyor.
Türk Kolejleri, Türkçe Sevdasında Kendi Kendini Aştı
09:11
Afganistan'da Operasyon: 17 Taliban Öldürüldü Afganistan Milli Ordusu, son 24 saate gerçekleştirilen operasyon sonucu 17 Taliban üyesinin öldürüldüğünü, 11 kişinin ise yaralandığını açıkladı.
20:09
Pakistan'daki Terör Operasyonları Pakistan'da 16 Aralık'ta bir okula düzenlenen saldırının ardından 7 bin 309 noktada gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 766 kişi tutuklandı, 20 terör hükümlüsü idam edildi.
17:14
Afganistan'da Binlerce Kişi Charlie Hebdo Dergisini Protesto Etti Afganistan'ın başkenti Kabil’de aralarında din adamlarının bulunduğu binlerce kişi, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren karikatürler yayınlayan Charlie Hebdo dergisini protesto etti.
16:25
Afganistan'da Charlie Hebdo Protesto Edildi Fransız Charlie Hebdo dergisinin Müslümanların tepkilerine sebep olan karikatürleri yayınlaması Afganistan'ın başkenti Kabil'de protesto edildi.
Afganistan'da Charlie Hebdo Protesto Edildi
15:33
Ankara Büyükşehir Belediyesi Mülteci Çocuklara Türkçe Öğretiyor Ankara Büyükşehir Belediyesi Altındağ Gençlik Merkezi’nde Türkçe okuma-yazma kursunun ilk dönemini tamamlayan Suriyeli ve Afgan mülteci çocuklarına katılım belgeleri dağıtıldı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Mülteci Çocuklara Türkçe Öğretiyor
15:32
Ankara'da Mülteci Çocuklara Türkçe Öğretiliyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan ailelerin çocuklarına okuma yazma kursu düzenliyor.
15:11
Fransız Mizah Dergisine Tepkiler Charlie Hebdo dergisi Afganistan'da protesto edildi Protestocular Kabil'deki bir yabancı askeri üssü taşladı.
00:07
Beyatlı: "Ortadoğu'da Yaşanan Gelişmelerden En Çok Etkilenen Ülke Türkiye'dir" Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Beyatlı: - "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti" Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Beyatlı, "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti" dedi.
Beyatlı: 'Ortadoğu'da Yaşanan Gelişmelerden En Çok Etkilenen Ülke Türkiye'dir'
23:38
Konya'daki Iraklı Türkmenler Barış ve Kardeşlik Gecesinde Buluştu Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Beyatlı, Irak’ın bugünkü durumundan en çok etkilenen ülkenin Türkiye olmasına rağmen Türkiye’nin yine de Irak’ın bütün kesimlerine eşit mesafede durduğunu belirterek, “Kerbela’da, Telafer’de, Musul’da ve Kerkük’te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi ve yardım etti” dedi.
Konya'daki Iraklı Türkmenler Barış ve Kardeşlik Gecesinde Buluştu
20:44
Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Beyatlı Açıklaması "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti"
16:45
İsveç Eski Dışişleri Bakanı Bildt, Afganistan'dan Gazeteci Kaçırmış İsveç eski Dışişleri Bakanı Carl Bildt’in bir ziyareti sırasında Afganistan’dan gazeteci kaçırdığı ortaya çıktı.
15:54
Afganistan'da İntihar Saldırısı: 2 Ölü Afganistan'ın güneyindeki Helmand kentinde bir askeri konvoya düzenlenen intihar saldırısında iki asker hayatını kaybetti.
15:13
Tapi Doğalgaz Projesi 3,5-4 Yılda İnşa Edilecek Türkmenistan doğalgazının Pakistan ve Hindistan gibi Güney Asya ülkelerine ulaşmasına imkan sağlayacak Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPİ) doğalgaz boru hattı projesinin 3,5-4 yılda inşa edilmesi planlanıyor.
14:41
Afganistan'da Charlie Hebdo Dergisi Protesto Edildi Afganistan başkenti Kabil’de, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren karikatürler yayımlayan Fransa'nın Paris merkezli Charlie Hebdo dergisi protesto edildi.
17:33
Manus Adası'ndaki Sığınmacıların Açlık Grevine Avusturalya'lılardan Destek Manus Adası'ndaki sığınmacıların açlık grevi- Melbourne'de yüzlerce kişi, Manus Adası Gözetim Merkezi'nde açlık grevi ve protesto eylemi yapan sığınmacılara destek gösterisi düzenledi - Avustralya'nın Melbourne kentinde Manus Adası Gözetim Merkezi'nde açlık grevi ve protesto eylemi yapan sığınmacılara destek gösterisi düzenlendi.
Manus Adası'ndaki Sığınmacıların Açlık Grevine Avusturalya'lılardan Destek
16:05
Türkmenistan'da Bir İlk: Afgan Lidere Atlı Karşılama Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'ye büyük bir jest yaptı.
16:03
Manus Adası'ndaki Sığınmacıların Açlık Grevi Melbourne'de yüzlerce kişi, Manus Adası Gözetim Merkezi'nde açlık grevi ve protesto eylemi yapan sığınmacılara destek gösterisi düzenledi.
14:28
Başbakan Davutoğlu, Wilton Park Toplantısı'nda İngilizce Konuşma Yaptı - Davutoğlu: (1)- "Ortadoğu'daki halklar, ülkeler ya otokratik liderlerle ya da teröristlerle devam edecek.
Başbakan Davutoğlu, Wilton Park Toplantısı'nda İngilizce Konuşma Yaptı
13:47
Başbakan Davutoğlu, İngiltere'de Davutoğlu: (1) "Ortadoğu'daki halklar, ülkeler ya otokratik liderlerle ya da teröristlerle devam edecek.
12:40
Sakarya'da Kaçak İşçi Operasyonu Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde Afgan ve Türkmen uyruklu 7 kaçak işçi yakalandı.
Sakarya'da Kaçak İşçi Operasyonu
12:21
Iraklılara Sym'de Türkçe Dersi Veriliyor Ülkelerinde yaşanan iç karşılıktan dolayı kaçarak Türkiye’ye sığınan göçmenlere Türkçe ders veriliyor.
Iraklılara Sym'de Türkçe Dersi Veriliyor
12:20
Alman Ordusu Tarihinin En Büyük Lojistik Operasyonu'nu Tamamlamak Üzere Afganistan’da ISAF komutasında görev yapan Alman askerlerinin askeri araç ve teçhizatlarının Trabzon üzerinden Almanya’ya gönderilmesi çalışmalarında sona gelindi.
Alman Ordusu Tarihinin En Büyük Lojistik Operasyonu'nu Tamamlamak Üzere
12:13
Alman Askeri Malzemelerin Trabzon Üzerinden Sevki Sürüyor Afganistan'daki Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) bünyesinde görev yapan Alman askerlerine ait malzemelerin, 17 ay önce başlanan Trabzon üzerinden geri sevkinde sona gelindi.
Alman Askeri Malzemelerin Trabzon Üzerinden Sevki Sürüyor
10:20
Afganistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Gitti Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai, resmi temaslarda bulunmak üzere bu sabah Türkmenistan’a gitti.
Afganistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Gitti
07:20
Obama "Birliğin Durumu" Konuşmasını Yaptı ABD Başkanı Obama: "Irak ve Suriye'de, askeri gücümüz de dahil olmak üzere Amerikan liderliği IŞİD'in ilerleyişini durduruyor.
Obama 'Birliğin Durumu' Konuşmasını Yaptı
18:59
Bolu'da Çatı Yangını Bolu'da, 5 katlı binanın çatısında çıkan yangın, hasara neden oldu.
18:33
Balıkesir'de Uyuşturucuya 5 Tutuklama Balıkesir'de, uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden 5'i tutuklandı.
14:56
İran Dışişleri Bakanı Zarif Afganistan'da Zarif, NATO'nun Afganistan'daki varlığını eleştirdi.
13:33
Afganistan'da Kabine Güvenoyu İçin Meclise Sunuldu Afganistan Devlet Başkanı Muhammed Eşref Gani, haziran ayında yapılan seçimle iktidara gelmesinin ardından yeni kabine için 24 bakan adayı ile istihbarat şefi ve Merkez Bankası başkan adaylarını güvenoyu için parlamentoya sundu.
Afganistan'da Kabine Güvenoyu İçin Meclise Sunuldu
00:09
Hakimin Giydiği "Fatih Sultan Mehmet Tişörtü" Tartışmalara Sebep Oldu Almanya'da giydiği "Fatih Sultan Mehmet The Conqueror" yazılı tişörtle çektirdiği fotoğrafı geçen yıl sosyal paylaşım sitesine koyan Alman hakimin tarafsızlığı tartışılıyor.
Hakimin Giydiği 'Fatih Sultan Mehmet Tişörtü' Tartışmalara Sebep Oldu
18:48
Pakistan'daki Okul Baskını Pakistan, Afgan hükümetinden saldırı zanlılarının iade edilmesini talep etti.
11:37
Bakan Çavuşoğlu'ndan Genç Diplomatlara İlk Ders Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Avrupa'ya ve dünyaya baktığınızda terörist gruplar tüm dünya için bir tehdit." dedi.
Bakan Çavuşoğlu'ndan Genç Diplomatlara İlk Ders
14:40
Afgan Bayan Polis Adayları İlk Defa Deniz Gördüler Afganistan ile Türkiye arasında yapılan anlaşma gereği Sivas Afgan Polis Okulu'nda eğitim gören 126 Afgan bayan komiser adayı için Samsun gezisi düzenlendi.
Afgan Bayan Polis Adayları İlk Defa Deniz Gördüler
13:19
Afgan Bayan Polis Adayları İlk Defa Deniz Gördüler Afganistan ile Türkiye arasında yapılan anlaşma gereği Sivas Afgan Polis Okulu’nda eğitim gören 126 Afgan bayan komiser adayı için Samsun gezisi düzenlendi.
Afgan Bayan Polis Adayları İlk Defa Deniz Gördüler
13:10
Karaman'da Bıçaklı Kavga: 1 Yaralı Karaman’da Afgan uyruklu iki kişi arasında çıkan bıçaklı kavgada bir kişi yaralandı.
13:03
Karaman'da Bıçaklı Kavga Afgan uyruklu 2 kişi arasında çıkan kavgada bir kişi ağır yaralandı.
12:53
Yetim Aileler Kahvaltıda Buluştu Zonguldak’ta SAYDER ve İHH tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda yetim aileler bir araya geldi.
12:48
Yeni Hükümette Yer Alan Afgan Bakan İnterpol Tarafından Aranıyor Afganistan’da Devlet Başkanı Eşraf Gani ve seçimlerdeki rakibi Abdullah Abdullah yeni kabine üyeleri üzerinde mutabakat sağlayarak, ulusal birlik hükümetini kurdu.
Yeni Hükümette Yer Alan Afgan Bakan İnterpol Tarafından Aranıyor
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 09:55:37. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AFGAN HABERLERİ
[Hata Bildir]