SON DAKİKA AFGAN HABERLERİ

Son Dakika Afgan Haberleri

 • 16:53Mülteciler Yürüyerek Avusturya'ya GidiyorMülteciler Yürüyerek Avusturya'ya GidiyorMacaristan'da bekletilen ve trene binmelerine izin verilmeyen yaklaşık 3 bin mülteci Avusturya'ya doğru yürüyüşe geçti.
 • 10:03Avusturya'ya Yürüyen Mültecilere Almanya ve Avusturya Sahip ÇıktıMültecilerden ilk grup, 100 otobüsle Avusturya sınırına getirildi.
 • 05:03Pakistan'daki Afgan Göçmenler Ülkelerine DönüyorPakistan'daki Afgan Göçmenler Ülkelerine DönüyorDünya Avrupa'ya mülteci akınını tartışırken, Pakistan'dan ülkeleri Afganistan'a geri dönüş yapan göçmenlerin sayısı geçtiğimiz yıla göre dört kat arttı.
 • 22:52Afganistan'da Kıdemli Yetkililer ToplantısıAfganistan'da Kıdemli Yetkililer ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan detaylar, - Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin konuşması, Afganistan'da Kıdemli Yetkililer Toplantısı- Uluslararası toplantılara ev sahipliği yapan Afganistan'da 6. Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı'nın ardından Kıdemli Yetkililer Toplantısı başladı- 57 ülke ve kuruluşun temsilcisinin iştirak ettiği toplantı, güvenlik gerekçesi ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılıyor İki gün sürecek olan Kıdemli Yetkililer Toplantısı, Afganistan Cumhurbaşkanı Muhammed Eşref Gani'nin açılış konuşması ile başladı.
 • 19:12Norveçli Bir Aile, Afgan Sığınmacıya Kapılarını AçtıNorveçli Bir Aile, Afgan Sığınmacıya Kapılarını AçtıNorveçli bir aile, sığınmacı olarak Norveç'e gelen Afgan bir gence kapılarını açtı.
 • 18:30Midilli Adası'nda Mülteciler ile Polis ÇatıştıYunanistan'ın Midilli adasında polis ile mülteciler arasında yaşanan gerginlikler sürüyor.
 • 16:076. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı6. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği KonferansıGörüntü Dökümü: - 6. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı girişler ve içeriden detaylar 6. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı (RECCA) Kabil'de devam ediyor.
 • 13:076. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı6. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı (RECCA) Kabil'de devam ediyor.
 • 11:30Erzurum'da Afgan Aileye Sıcak YuvaErzurum'da Afgan Aileye Sıcak YuvaErzurum merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Erzurum'a gelen 6 kişilik Afgan aileye sahip çıktı.
 • 10:56Ali Korkut, Ali Korkut, "Sığınana Kucak Açmak İnsanlık Vazifemiz"Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Afganistan’dan kaçarak Erzurum’a gelen Afgan aileye kol kanat gerdi.
 • 21:38Avrupa'daki Göçmen KriziAvrupa'daki Göçmen KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sığınmacıların yerlerde oturmalarından detay görüntüler- Alman vatandaşların sığınmacılara yardım etmeleri- Küçük bir çocuğun eldiveni şişirip oynaması- Türk bir vatandaşla röpotraj- Yurtlara yerleşmek için isimlerini yazdırmaya çalışan sığınmacıların görüntüsü- Çadırların içerisinde uyuyan sığınmacıların görüntüsü- Afganistanlı bir sığınmacı ile yapılan röportaj- Kuyruk sırasında bekleyen sığınmacıların görüntüsü - Sığınmacı ile röportaj- Telefondan çocuğunu göstermesi Avrupa'daki göçmen krizi- Berlin'e gelen sığınmacılar kayıt olmak için günlerce sıra bekliyorBERLİN (AA) – Almanya'nın başkenti Berlin'e ulaşabilen çok sayıdaki sığınmacı, yurtlara yerleşebilme amacıyla işlemlerinin yapılması için günlerce sıra beklemek zorunda kalıyor.
 • 19:48Avusturya Polisi Yeni Bir Trajediyi Önledi: 24 Sığınmacı KurtarıldıAvusturya Polisi Yeni Bir Trajediyi Önledi: 24 Sığınmacı KurtarıldıAvusturya'nın başkenti Viyana yakınlarında polis kontrolünden kaçmaya çalışan bir kamyonetin kasasında 24 Afgan sığınmacı bulundu.
 • 19:33Avrupa'daki Göçmen KriziBERLİN (AA) – Almanya'nın başkenti Berlin'e ulaşabilen çok sayıdaki sığınmacı, yurtlara yerleşebilme amacıyla işlemlerinin yapılması için günlerce sıra beklemek zorunda kalıyor.
 • 18:14Çanakkale'de 662 Kaçak YakalandıÇanakkale'de 662 Kaçak YakalandıÇanakkale'de 662 kaçak yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi sahillerinde yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan 662 kaçak, Sahil Güvenlik ve Jandarma ekiplerince 8 ayrı operasyonla yakalandı.
 • 18:04Çanakkale'de 662 Kaçak YakalandıÇanakkale'de 662 Kaçak YakalandıÇanakkale'nin Ayvacık İlçesi sahillerinde yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan 662 kaçak, Sahil Güvenlik ve Jandarma ekiplerince 8 ayrı operasyonla yakalandı.
 • 17:46Çanakkale'de 662 Kaçak Göçmen YakalandıÇanakkale’nin Ayvacık ilçesi, Yunanistan’ın Midilli Adası’na yasa dışı yollardan gitmek isteyen kaçak göçmenlerin akınına uğramaya devam ediyor.
 • 11:486. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı Başladı6. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konferans salonundan genel görüntüler- Dışişleri Bakan Yardımcısı Hikmet Halil Karzai'nin konuşması- Afganistan Ekonomi Bakanı Settar Murat'ın konuşması 6. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı (RECCA) başladı.
 • 11:0115 Yıllık Özlemi Başkan Ak DindirdiKeçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 15 yıldır ülkesine gidemeyen Ziyagül Gulucu’nun hayalini gerçekleştirdi.
 • 09:476. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı Başladı6. Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansı (RECCA) başladı.
 • 22:25Afgan Milli Günü - Bakanlar Güllüce ve Gönül ile Orgeneral AkarAfgan Milli Günü - Bakanlar Güllüce ve Gönül ile Orgeneral AkarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Resepsiyona girişten görüntüler-Afganistan'ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon'ın konukları karşılaması- İdris Güllüce ve Mustafa Kamalak'ın gelişi- İstiklal Marşı'nın okunması- Büyükelçi Jayhoon'un konuşması- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin konuşması- Resepsiyona katılanlardan detaylar Afgan Milli Günü-Resepsiyona Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Gönül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce katıldı Afgan Milli Günü dolayısıyla Afganistan'ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon'ın ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.
 • 21:46Afgan Milli GünüAfgan Milli Günü dolayısıyla Afganistan'ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon'ın ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.
 • 16:18Afganistan'ın Minik Akrobatları 'Barış İsteyen Çocuklar'Afganistan'ın Minik Akrobatları 'Barış İsteyen Çocuklar'Afganistan'da savaş ve çatışmaların gölgesinde yaşayan çocukların yüzü gülüyor.
 • 11:55Münih'te Sığınmacılara Sıcak KarşılamaMünih'te Sığınmacılara Sıcak KarşılamaBavyera'daki Münih Ana Tren Garı, Budapeşte'den Almanya'ya gelen sığınmacıların ilk durağı. Münih'e gelen yaklaşık 2 bin sığınmacıya yardım edebilmek için gönüllüler canla başla çalıştı.
 • 11:15Avusturya'da 24 Afgan Mülteci KurtarıldıAvusturya'da 24 Afgan Mülteci KurtarıldıAvusturya'da 71 mültecinin bir kamyonda ölü bulunmasının ardından artırılan sınır kontrolleri ile bir araçta sıkışık halde tutulan 24 genç Afgan göçmen kurtarıldı.
 • 10:46Avusturya'da Yeni Bir Mülteci Faciası Son Anda ÖnlendiDha DIŞ HABER – Ahmet YILDIRIM - ALMANYA/ DHA Geçtiğimiz günlerde bir kamyonetin kasasında 71 mültecinin havasızlıktan öldüğü Avusturya'da yeni facia son anda önlendi.
 • 09:23Avusturya'da Bir Kamyonda 24 Afgan Sığınmacı KurtarıldıAvusturya'da Bir Kamyonda 24 Afgan Sığınmacı KurtarıldıAvusturya polisi kapı ve penceleri kaynak yapılarak, demir parmaklıklar konularak kapatılan küçük bir kamyondan 24 Afgan sığınmacıyı kurtardı.
 • 17:59Afganistan'da Yolsuzlukla MücadeleAfganistan'da Yolsuzlukla MücadeleGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konferanstan detay görüntüler- Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin konuşması- Gani'nin koltuk değnekleriyle gitmesi Afganistan'da yolsuzlukla mücadele- Cumhurbaşkanı Eşref Gani: - "Yolsuzluğun ortadan kalkması için bilinçli bir ulusal mücadele ve cihat ilan edilmesi gerekir"- "Yolsuzlukların üzerine gitme konusunda kararlıyız. Yasa dışı faaliyette bulunan kişiler kanun karşısına çıkarılacak" Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, yolsuzluğa karşı mücadelede kararlı olduklarını belirterek, "Yolsuzluğun ortadan kalkması için bilinçli bir ulusal mücadele ve cihat ilan edilmesi gerekir" dedi.
 • 13:26Makedonya'daki Kaçak Göçmen KriziMakedonya ile Yunanistan sınırındaki kaçak göçmen yoğunluğu sabahtan itibaren artmaya başladı.
 • 12:41Afganistan'da Yolsuzlukla MücadeleAfganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, yolsuzluğa karşı mücadelede kararlı olduklarını belirterek, "Yolsuzluğun ortadan kalkması için bilinçli bir ulusal mücadele ve cihat ilan edilmesi gerekir" dedi.
 • 19:45Kayseri - Kızılay?ın Suriye Sınırındaki Yardımları 1 Milyar Lirayı BulduKayseri - Kızılay?ın Suriye Sınırındaki Yardımları 1 Milyar Lirayı BulduKızılay'ın Suriye sınırındaki yardımları 1 milyar lirayı buldu Zafer BARIŞ/ KAYSERİ, (DHA)- TÜRK Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı'nın dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olduğunu söyledi.
 • 19:04Binlerce Suriyeli Mülteci Almanya'ya Gitme Mücadelesi VeriyorBinlerce Suriyeli Mülteci Almanya'ya Gitme Mücadelesi VeriyorMacaristan’ın başkenti Budapeşte’deki Doğu Garı çevresine yerleşen Suriyeli mülteciler, Almanya’ya giden trene binebilmek için mücadele veriyor.
 • 18:07Türk Kızılayı Genel Başkanı AkarTürk Kızılayı Genel Başkanı AkarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yeni hizmet binasından detay-Protokol detayı- Hayırsever Ahmet Ulucan'dan detay-Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın konuşması. Kızılay Genel Başkanı Akar: - "Suriye sınırında dört yıldan beri devam ettirdiğimiz sıfır noktası operasyonlarıyla Suriye'li insanlara 1 milyar lira civarında yardım götürdük. Yaklaşık 300 milyon liralık kısmı Türk Kızılayının kendi öz kaynaklarından karşılanmıştır" Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Suriye sınırında dört yıldan beri devam ettirdiğimiz sıfır noktası operasyonlarıyla Suriye'li insanlara 1 milyar lira civarında yardım götürdük. Yaklaşık 300 milyon liralık kısmı Türk Kızılayının kendi öz kaynaklarından karşılanmıştır" dedi.
 • 17:39Kızılay Genel Başkanı Akar AçıklamasıTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Suriye sınırında dört yıldan beri devam ettirdiğimiz sıfır noktası operasyonlarıyla Suriye'li insanlara 1 milyar lira civarında yardım götürdük. Yaklaşık 300 milyon liralık kısmı Türk Kızılayının kendi öz kaynaklarından karşılanmıştır" dedi.
 • 17:37Steinmeier-Aziz Ortak Basın ToplantısıSteinmeier-Aziz Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier- Pakistan Dışişleri Bakanı Sertaj Aziz- Ortak basın toplantısı Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Pakistan'da- Steinmeier: - "Pakistan'ın Afganistan'daki barış sürecini desteklemeye devam etmesini bekliyoruz" Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Pakistan'a Afganistan'daki barış sürecini desteklemeye devam etmesi çağrısında bulundu.
 • 17:08Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Pakistan'daAlmanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Pakistan'a Afganistan'daki barış sürecini desteklemeye devam etmesi çağrısında bulundu.
 • 16:52Kızılay'ın Suriye Sınırındaki Yardımları 1 Milyar Lirayı BulduKızılay'ın Suriye Sınırındaki Yardımları 1 Milyar Lirayı BulduTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı'nın dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olduğunu söyledi.
 • 15:41Türkiye-afganistan Ortak Tarihine Tika DesteğiTürkiye-afganistan Ortak Tarihine Tika DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’da 2015 yılı içerisinde düzenlenen kültürel projeler kapsamında Türkiye ile Afganistan’ın ortak tarihine önemli katkıda bulunuldu.
 • 13:46Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorAvusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Parkta kalan sığınmacılardan genel görüntüler- Kutuyla taşınan çocuktan detay- Sığınmacılara yemek verilmesi- Yemek yiyen sığınmacılardan detay- Sığınmacılarla röportajlar Avusturya 5 bin sığınmacının yarısına barınma imkanı verebiliyor- Avusturya'da 2 bin 300 kişi kapasiteli kabul merkezine yerleştirilen yaklaşık 5 bin sığınmacı olumsuz şartlarda yaşıyor- Kamp yeterli olmayınca yüzlerce sığınmacı dışarıda açık alanda yatmak zorunda kalıyor, kampta kalabilenler ise yetkililerin kendilerine kötü davranmasından şikayetçi- ABD ve AB'den yetkililer, sığınmacı akınından şikayet eden ülkelere Türkiye'yi örnek gösteriyor- Beyaz Saray sözcüsü Earnest: - "Türk hükümeti ve Türk halkı sığınmacılar için ciddi kaynaklar aktardı" Ülkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 13:05Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorÜlkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 12:48Avusturya Sınırda Alarma GeçtiAvusturya Sınırda Alarma GeçtiAvrupa'ya yönelik sığınmacı akınının yol açtığı olağanüstü önlemler artıyor.
 • 17:59ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Rice Pakistan'daABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice resmi temaslarda bulunmak üzere Pakistan'a geldi.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.
 • 15:52Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter SteinmeierAlmanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter SteinmeierGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Frank-Walter Steinmeier ve Afganistan Dışişleri Bakanı Selahaddin Rabbani ile basın toplatısı detay ve açıklamalar Kabil (AA) - Afganistan ile Almanya arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100'üncü yıldönümü nedeniyle Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier başkent Kabil'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
 • 14:35Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Kabil'deKabil (AA) - Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Berlin ile Kabil arasında kurulan diplomatik ilişkilerin 100. yıldönümü nedeniyle başkent Kabil'e geldi.
 • 13:45Sığınmacı Dramında Beşinci GözaltıSığınmacı Dramında Beşinci GözaltıAvusturya'da bir kamyonun kasasında 71 sığınmacının cesedinin bulunduğu olayla ilgili olarak Macaristan polisi beşinci şüpheliyi gözaltına aldı.
 • 12:23Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Dostum ve beraberindeki askeri ekibin geçişi- Dostum'dan genel görüntü ve detaylar- Çocuklarla konuşması- Helikopterle bölge kontrolünün yapılması - General Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 12:14Alman Dışişleri Bakanı Arabuluculuk İçin Afganistan'a GittiDha DIŞ HABER – Ahmet YILDIRIM - ALMANYA/ DHA Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, ani bir kararla bugün (Pazar) Afganistan'a gitti.
 • 11:47Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (2)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Abdürreşit Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 11:29Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Dostum ve beraberindeki askeri ekibin geçişi- Dostum'dan genel görüntü ve detaylar- Çocuklarla konuşması- Helikopterle bölge kontrolünün yapılması - General Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 11:16Afganistan'da Taliban'a Yönelik OperasyonlarKabil (AA) - Afganistan'ın Helmand vilayetinde Afgan ordusunun Taliban'a yönelik başlattığı operasyonda, 220 Taliban üyesinin ölü ve yaralı olarak ele geçirdiği belirtildi.