06:4500
SON DAKİKA AFGAN HABERLERİ

Son Dakika Afgan Haberleri

   

  Siirt'te Bin 500 Yoksul Öğrenciye Yardım

  Kızılay Siirt Şube Başkanı Tanık, "Siirt'te bin 500 yoksul öğrenciye giysi, sığınmacı Afgan, Suriyeli, Yezidi ve engelli ailelere de gıda ve giysi yardımı yapıldı." dedi. (Dün 17:22)

   

  Suriye'deki İç Savaş

  ÖSO'ya bağlı Feylaku'ş Şam komutanlarından Ebu Yezin: "Askeri mühimmatın eksikliği ve özellikle elimizde uçaksavarın olmaması, rejim askerlerine Handarat ve Mork bölgelerinde ilerleme fırsatı verdi" (Dün 17:08)

   

  Pakistan, Gözaltına Aldığı 29 Afgan'ı Serbest Bıraktı

  Pakistan, Gözaltına Aldığı 29 Afgan'ı Serbest Bıraktı

  Pakistan'ın, Taliban'a karşı sürdürülen operasyon sırasında gözaltına alınan 29 Afgan'ı serbest bıraktığı bildirildi. (Dün 16:54)

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de

  Çavuşoğlu: "Afganistan'da oluşan pozitif atmosferin devam etmesini arzu ediyoruz" "Her yönden Afganistan'a vereceğimiz desteği Türkiye olarak artırarak devam ettireceğiz" (Dün 15:24)

   

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Al Jazeera'ya konuşan ÖSO'ya bağlı Mücahitler Ordusu komutanı Muhammed Bakur, "İmkanlar el verirse Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırız ancak şu an mümkün değil. Halep’in durumu çok daha önemli ve kritik" dedi. (Dün 15:01)

   

  Suriye'deki İç Savaş

  Suriye'deki İç Savaş

  Muhalif güçler Handarat bölgesinde ilerliyor. (Dün 01:00)

   

  Afganistan Cumhurbaşkanı, İlk Resmi Ziyaretini Çin'e Yaptı

  Afganistan Cumhurbaşkanı, İlk Resmi Ziyaretini Çin'e Yaptı

  Geçen ay Afganistan’ın yeni Cumhurbaşkanı seçilen Eşref Gani Ahmadzai, ilk resmi ziyaretini Çin’e gerçekleştiriyor. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  BM Afganistan Özel Temsilcisi Kubis, Pakistan'da

  İSLAMABAD Birleşmiş Milletler (BM) Afganistan Özel Temsilcisi ve Yardım Misyonu (UNAMA) Başkanı Jan Kubis, Afganistan'daki seçimlerin ardından bölgede son durumu değerlendirmek için Pakistan'ı ziyaret etti. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İngiltere, Afganistan'dan Çekildi

  İngiltere, Afganistan'dan Çekildi

  İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, Afganistan'da bulunan İngiliz askeri birliklerin bölgeden tamamen çekildiğini söyledi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İngiltere Son Askeri Üssünü Afganistan'a Devretti

  İngiltere Savunma Bakanı Fallon: "Taliban tam olarak mağlup edilmedi ancak bugünden itibaren güvenliği sağlamak için tüm sorumluluk Afgan güçlerinde olacaktır" (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Afganistan Devlet Başkanı Ahmedzay, Suudi Arabistan'da

  Ahmedzay, Veliaht Prensi Selman ile bir araya geldi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Suriye'de İç Savaş

  İslami Cephe Halep Basın Sorumlusu Anadani: "Cepheye bağlı birlikler, Halep'te 50 rejim askerini öldürdü" (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Afganistan'da Türk Okullarının Düzenlediği Proje Yarışmasına Yoğun İlgi

  Afganistan'da Türk Okullarının Düzenlediği Proje Yarışmasına Yoğun İlgi

  Afganistan’da faaliyet gösteren Afgan Türk Çağ Eğitim Kurumları (ATCE) tarafından düzenlenen "9. Ulusal Bilim ve Proje Yarışması" Kabil valisi Abdul Jabbar Taqwa, Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Esedullah Muhakkik, Kabil Milli Eğitim Müdürü Dr. Seyid Mansur’un yanı sıra birçok üst düzey bürokratın katılımıyla Kabil Aryan Afgan Türk Erkek lisesinde gerçekleştirildi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Afganistan'da Taliban'a Yönelik Operasyonlar: 53 Ölü

  Afganistan’ın farklı bölgelerinde Taliban’a yönelik operasyonlarda 53 kişinin öldüğü bildirildi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "(Çözüm süreci) Bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın liderliğinde bu süreci bitirip neticeyi alamazsak, Tayyip Erdoğan ile Sayın Davutoğlu çekildiğinde bu işi çözecek adam yok. Bu iş muhalefete kalırsa kara güne kaldık demektir" "Hükümet olarak çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz ama bu süreç başarılı olmasın diye içeriden dışarıdan çok uğraşanlar var, onlara da fırsat vermeyeceğiz. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kabil'de Öğrencilerden, Müslümanlara Hakaret Eden Gazeteye Protesto

  Kabil'de Öğrencilerden, Müslümanlara Hakaret Eden Gazeteye Protesto

  Afganistan'ın başkenti Kabil'de yüzlerce üniversite öğrencisi Müslümanlara hakaret eden "Afganistan Express" gazetesini protesto etti. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Afganistan'da Protesto

  Kabil’de yüzlerce üniversite öğrencisi, İslamiyet'e hakaret içeren makale nedeniyle gösteri düzenledi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İstanbul Süreci" Toplantıları

  Afganistan'la ilgili "İstanbul Süreci"nin 4. Dışişleri Bakanları Toplantısı, Çin'de yapılacak. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Aşkabat, Taşkent ile Enerji ve Ulaşımda Stratejik İşbirliğine Gidiyor

  Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov Özbekistan ve Türkmenistan arasındaki enerji ve ulaştırma sektörlerindeki işbirliğini stratejik boyuta taşıdıklarını söyledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 06:45:38. #1.13#