SON DAKİKA ANAMUR HABERLERİ

Son Dakika Anamur Haberleri

 • 15:46Mudurnu'da Bin Adet Kara Dut Fidanı DikildiMudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Anamur'dan getirilen bin adet kara dut fidanının dikimi gerçekleştirildi.
 • 14:41Bozyazı'ya İki Yeni Bal OrmanıBozyazı'ya İki Yeni Bal OrmanıMersin’in Bozyazı ilçesinde, Kavaklı Bal Ormanında kovan kapasite artırımı yapılarak Ardıç ve Yelbiz Kalesi Bal Ormanlarının açılışı gerçekleştirildi.
 • 14:11Mersin Kırsalında Asfaltsız Yol KalmayacakMersin Kırsalında Asfaltsız Yol KalmayacakMersin Büyükşehir Belediyesi’nin, bir yandan yeni yollar yaparken, diğer yandan bozulan yollardaki bakım onarım çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
 • 18:11Mersin - 10 Yaşındaki Kızı Kaçıran Fidyeci YakalandıMersin - 10 Yaşındaki Kızı Kaçıran Fidyeci Yakalandı10 yaşındaki kızı kaçıran fidyeci yakalandı MERSİN'in Anamur İlçesi'nde, okulundan evine dönen 10 yaşındaki B.K.'yi kaçırarak ailesinden 20 bin TL fidye isteyen 24 yaşındaki C.Z. düzenlenen operasyonla yakalanıp tutuklandı.
 • 17:2510 Yaşındaki Kızı Kaçıran Fidyeci Yakalandı10 Yaşındaki Kızı Kaçıran Fidyeci YakalandıMersin'in Anamur ilçesinde, okulundan evine dönen 10 yaşındaki B.K.'yi kaçırarak ailesinden 20 bin TL fidye isteyen 24 yaşındaki C.Z. yakalanıp tutuklandı.
 • 17:02Çocuk Kaçırıp Fidye İsteyen Zanlı YakalandıMersin'in Anamur ilçesinde fidye için çocuk kaçırdığı iddiasıyla aranan kişi, Antalya'nın Kumluca ilçesinde yakalandı.
 • 14:33Meski'den Ağız ve Diş Sağlığı SemineriMeski'den Ağız ve Diş Sağlığı SemineriMESKİ Genel Müdürlüğü, ’Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ dolayısıyla Gökçebelen ve Fatih İlkokulu öğrencilerine eğitim semineri verdi.
 • 13:40Mayın Filosu Kapılarını Öğretmenlere AçtıMayın Filosu Kapılarını Öğretmenlere AçtıDeniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Erdek’te bulunan Mayın Filosu Komutanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kapılarını öğretmenlere açtı.
 • 18:268 Ev Soyan Hırsızlar Yakalandı8 Ev Soyan Hırsızlar YakalandıMersin’in Mut ilçesinde, Mut, Anamur ve Aydıncık ilçelerinde çeşitli tarihlerde 8 evi soyan hırsızlar, polis tarafından yakalandı.
 • 10:34Muz Üretimi Yeni Bir Rekora KoşuyorMuz Üretimi Yeni Bir Rekora KoşuyorTZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, muz üretiminin yeni bir rekora koştuğunu bildirerek, "Bu yıl da 269 bin 501 tonla yeni bir rekora ulaşacağı tahmin ediliyor." dedi.
 • 13:24İthal Muz Kaçak Girdi' İddiası Büyükşehir Meclisine Taşındıİthal Muz Kaçak Girdi' İddiası Büyükşehir Meclisine TaşındıMersin’in Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, 160 bin ton paket ithal muzun transit geçmesi gerekirken kaçak yollardan Türkiye içine dağıtıldığı, 200 bin paket muzun da Mersin açıklarında bekletildiği duyumunu aldıklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nden destek istedi.
 • 12:44CHP Anamur İlçe Kongresi'ne DoğruCHP Anamur İlçe Kongresi'ne DoğruAnamur'da yarın yapılacak CHP İlçe Kongresi öncesinde bir grup parti üye ve delegesi, yönetimin parti içi demokrasiye aykırı hareket ettiğini öne sürerek kongreye katılmama kararı aldı.
 • 16:56Türkiye'den KKTC'ye Su İletiminin Durdurulduğu İddiasıTürkiye'den KKTC'ye Su İletiminin Durdurulduğu İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KKTC'deki Geçitköy Barajı'ndan genel görüntüler - Türkiye'den KKTC'ye gelen suyun baraja gelişi Türkiye'den KKTC'ye su iletiminin durdurulduğu iddiası- DSİ Kuzey Kıbrıs Proje Müdürü Çınar: - Proje kapsamında 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren su adaya akmaya başladı.
 • 15:36Anamur'da "Mutlu Gençler, Umutlu Yarınlar" ProjesiMersin’in Anamur ilçesinde, Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği öğrencilerin güvenli ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmesi için “Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar“ adı altında proje hazırladı.
 • 15:23Türkiye'den KKTC'ye Su İletiminin Durdurulduğu İddiasıDSİ Kuzey Kıbrıs Proje Müdürü Birol Çınar, Türkiye'den KKTC'ye su iletiminin durdurulduğu iddiasına ilişkin, proje kapsamında 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren suyun akmaya başladığı belirterek, "O tarihten bu yana Türkiye'den gelen suyun bırakın kesilmeyi adaya 7/24 kesintisiz olarak tam kapasite ile akıyor" dedi.
 • 13:43Anamur Duruşmaya Siyah Elbise ile Katılıp Protesto EttiAnamur Duruşmaya Siyah Elbise ile Katılıp Protesto EttiMersin'in Anamur İlçesi'nde, şikayetçi olarak işyerini kapattıran komşusunu tehdit ettiği iddia edilen C.N. hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.
 • 11:55Kaçak Kazıyı Şikayet Etti, Sanık OlduKaçak Kazıyı Şikayet Etti, Sanık OlduMersin'in Bozyazı İlçesi'nde 65 yaşındaki Mustafa Uysal, evinin yanında kaçak kazı yaptığı iddiasıyla haklarında suç duyurusunda bulunduğu eski kaymakam ve eski AK Parti ilçe başkanının şikayeti üzerine 'hakaret' suçundan yargılanıyor.
 • 11:29Asrın Projesi Ankara'da Masaya YatırılıyorAsrın Projesi Ankara'da Masaya YatırılıyorAvrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından düzenlenen KKTC Su Temin Projesi ve Doğu Akdeniz’de Değişen Dengeler konulu çalıştay KKTC Tarım-Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın da katılımıyla 21 Kasım 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek.
 • 07:26Türkiye, KKTC'nin Vanasını Kapatarak Su Akışını DurdurduTürkiye, KKTC'nin Vanasını Kapatarak Su Akışını DurdurduKKTC hükümetinin, Türkiye'den gönderilen suyun özel şirket tarafından yönetilmesi önerisini kabul etmemesine Türkiye'nin tepkisi sert oldu.
 • 03:24Anamur - Duruşmaya Siyah Elbise ile Katılıp Protesto EttiAnamur - Duruşmaya Siyah Elbise ile Katılıp Protesto EttiDuruşmaya siyah elbise ile katılıp protesto etti MERSİN'in Anamur İlçesi'nde, kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile komşusuna dava açan Alman vatandaşı Fatma Daemen (51), tepki olarak duruşmaya siyah kıfetle katıldı.
 • 12:15Didim Anamur Değil DidimDidim Anamur Değil DidimAnamur değil Didim AYDIN'ın Didim İlçesi'nde Sağlık Bakanlığı Akbük Sağlık Eğitim Merkezi'nin Müdürü Adnan Altınok'un, merkezin kapalı bahçesinde yetiştirdiği muz ağaçları ilgi odağı oldu.
 • 11:46Anamur Değil DidimAnamur Değil DidimAydın'ın Didim İlçesi'nde Sağlık Bakanlığı Akbük Sağlık Eğitim Merkezi'nin Müdürü Adnan Altınok'un, merkezin kapalı bahçesinde yetiştirdiği muz ağaçları ilgi odağı oldu.
 • 13:47Anamur, Şemkir ile Kardeş Kent OluyorAnamur, Şemkir ile Kardeş Kent OluyorMersin’in Anamur ilçesi ile Azerbaycan’ın Şemkir kenti kardeş şehir oluyor.
 • 17:07Kız Kardeşlerini Kaçıran Kuzenlerini Öldüren Suriyeliler TutuklandıKız Kardeşlerini Kaçıran Kuzenlerini Öldüren Suriyeliler TutuklandıMersin'de üvey kız kardeşlerini kaçırdığını öne sürdükleri Şahadi Şeho'yu bıçakla öldürdükleri iddiasıyla aranan 2 Suriyeli, ülkelerine kaçmaya çalışırken yakalandı.
 • 15:30Engelli Numarası Yapan Suriyeli Cinayet Zanlısı Otogarda YakalandıEngelli Numarası Yapan Suriyeli Cinayet Zanlısı Otogarda YakalandıMersin'de 16 yaşındaki kız kardeşini kaçıran akrabasını öldürdüğü iddia edilen Suriyeli cinayet zanlısı ve kardeşi ülkelerine kaçmak isterken yakalandı.
 • 14:47Asrın Projesiyle Kıbrıs'a Atılan İmzaAsrın Projesiyle Kıbrıs'a Atılan İmza" ProgramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'nun konuşması "Asrın Projesiyle Kıbrıs'a Atılan İmza" programı- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "1 Kasım'da büyük bir imtihan vardı.
 • 13:07Asrın Projesiyle Kıbrıs'a Atılan İmza" ProgramıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 1 Kasım'da büyük bir imtihan yaşandığını belirterek, "Bir milat olacaktı 1 Kasım. Çünkü 1 Kasım ya Türkiye'nin geriye gidişi ya da parlak bir şekilde ileriye doğru adım atacağı bir gündü.
 • 22:10KKTC'nin 32. Kuruluş Yıl DönümüKKTC'nin 32. Kuruluş Yıl DönümüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KKTC'nin 32. kuruluş yıl dönümü- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın gelişi ve tokalaşması- Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'ın gelişi ve tokalaşması- İstiklal Marşının okunması- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın konuşması- KKTC'nin Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut'un konuşması- Pasta kesilmesi KKTC'nin 32. kuruluş yıl dönümü- TBMM Başkanı Yılmaz: "(KKTC) Kıbrıs adasının bölgede bir barış ve istikrar adası olmasına yönelik iradesini eylemleriyle de ortaya koymaktadır.
 • 21:36KKTC'nin 32. Kuruluş Yıl DönümüTBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC), Kıbrıs adasının bölgede bir barış ve istikrar adası olmasına yönelik iradesini eylemleriyle de ortaya koyduğunu belirterek, "Bu iradede iyi niyet karşılık bulursa, Kıbrıs'ta kalıcı bir barışa en kısa zamanda ulaşılır. Bizim de istediğimiz budur" dedi.
 • 21:20Anamur'da Muzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiAnamur'da Muzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiMersin'in Anamur ilçesinde, Muz Üreticileri Birliğinin 1 lira 90 kuruş olarak duyurduğu muz fiyatı üreticilerin gerilmesine neden oldu.
 • 16:38Muzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiMuzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiMersin'in Anamur İlçesi'nde, Muz Üreticileri Birliği'nin (Muz-Bir) 1 lira 90 kuruş olarak duyurduğu muz fiyatı, üreticilerin tepkisini çekti.
 • 15:28Muzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiMuzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiMersin'in Anamur İlçesi'nde, Muz Üreticileri Birliği'nin (Muz-Bir) 1 lira 90 kuruş olarak duyurduğu muz fiyatı, üreticilerin tepkisini çekti.
 • 15:19Muzbir Başkanı Güzel AçıklamasıMuzbir Başkanı Güzel AçıklamasıAnamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Mehmet Güzel, ithal muz girişinin artmasıyla yerli muz fiyatının 2,1 liradan 1,70 liraya düştüğünü belirterek, "Bir paket ithal muzun 55-60 liraya piyasaya sürüldüğünü görüyoruz.
 • 14:15Mersin - Muzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiMersin - Muzun Fiyatı Düştü, Üreticiler GerildiMersin'in Anamur İlçesi'nde, Muz Üreticileri Birliği'nin 1 lira 90 kuruş olarak duyurduğu muz fiyatı üreticilerin gerilmesine neden oldu.
 • 11:2710 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk HaftasıAnamur Musiki Derneği tarafından Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkıları içeren konser verildi.
 • 14:20Büyük Önder Atatürk Mersin'de AnıldıMersin'in Anamur, Silifke, Gülnar, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılında anma programları düzenlendi.
 • 14:24Mersin'deki Aşure Etkinliğine Yoğun İlgiMersin'deki Aşure Etkinliğine Yoğun İlgiMersin merkez Toroslar Belediyesi ve Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi tarafından organize ettiği 7. Geleneksel Aşure etkinliğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
 • 13:54AK Parti'li Vekillerden İlçelere Teşekkür ZiyaretiAK Parti'li Vekillerden İlçelere Teşekkür ZiyaretiAK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar ve milletvekilleri, ilçeleri ziyaret ederek 1 Kasım seçimlerinde verdikleri desteklerden dolayı vatandaşlara teşekkür ettiler.
 • 12:06Başkan Kocamaz, Toroslar Belediyesi'nin Aşure Etkinliğine KatıldıBaşkan Kocamaz, Toroslar Belediyesi'nin Aşure Etkinliğine KatıldıMersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi ile birlikte 7. Geleneksel Aşure Etkinliği düzenledi.
 • 17:21Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "4 yıl boyunca gece demeden gündüz demeden Türkiye'nin istikrar ve ekonomisinin daha da güçlenmesi için çalışacağız" dedi.
 • 13:58Lütfi Elvan: Bize Oy Versin Vermesin, Herkesin Hizmetine KoşacağızLütfi Elvan: Bize Oy Versin Vermesin, Herkesin Hizmetine KoşacağızUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, AK Parti'ye oy veren ve vermeyen herkesin hizmetinde olduklarını söyledi.
 • 13:51Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anamur AK Parti binası önünde toplanan kalabalık- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın konuşması - Partililerden detay görüntü Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Seçim beyannamemizde yer alan her bir cümlenin, her bir paragrafın, kelimenin sonuna kadar arkasındayız. Her birini teker teker gerçekleştireceğiz" Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, " Seçim beyannamemizde yer alan her bir cümlenin, her bir paragrafın, kelimenin sonuna kadar arkasındayız. Her birini teker teker gerçekleştireceğiz" dedi.
 • 12:26Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, " Seçim beyannamemizde yer alan her bir cümlenin, her bir paragrafın, kelimenin sonuna kadar arkasındayız. Her birini teker teker gerçekleştireceğiz" dedi.
 • 15:34Anamur'da Anamur'da "Bereketli Kazanç Yılı" EtkinliğiMersin’in Anamur ilçesinde “Bereketli Kazanç Yılı“ etkinliği düzenlendi.
 • 11:05Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Anamur, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:46TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu'ndan Vali Çakacak'a ZiyaretTOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu'ndan Vali Çakacak'a ZiyaretTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı ziyaret etti.
 • 17:24Anamur Devlet Hastanesi Başhekimliğine Hasan Özkan AtandıAnamur Devlet Hastanesi Başhekimliğine Hasan Özkan AtandıAnamur Devlet Hastanesi Başhekimliğine Op. Dr. Hasan Özkan atandı.
 • 16:54Anamur'a Kıbrıs ve Azerbaycan'dan Kardeş KentAnamur Belediye Meclisi’nden iki yeni kardeş kent için olumlu karar çıktı.
 • 11:26MHP'li Öztürk: "Halkın Tercihine Saygı Duyuyoruz"Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, seçim sonuçlarını saygı ile karşıladıklarını söyledi.
 • 14:03AK Parti Mersin'de de Birinci26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Mersin'de eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ı birinci sıradan aday gösteren AK Parti, bir önceki seçime göre oy oranını 13 ilçenin tamamında da arttırarak birinci parti oldu.