SON DAKİKA BERGAMA HABERLERİ

Son Dakika Bergama Haberleri

 • 15:53İzban Açılışı Gergin Geçtiİzban Açılışı Gergin Geçtiİzmir’de TCDD ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen Banliyö Sistemi İZBAN'ı Torbalı Tepeköy’e kadar uzatan 30 kilometrelik yeni ilave hattın açılış töreni başından sonuna kadar gergin geçti.
 • 15:13İzban Torbalı Hattına Protestolu Açılışİzban Torbalı Hattına Protestolu AçılışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın gelişi AK Parti ve CHP'lilerin sloganları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın konuşması İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun konuşması Kurdelanın kesilmesi - Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "İzmir'e hizmet mevzu olduğunda siyaset teferruattır" "Vatanımız bizim için herşeydir.
 • 15:00İzban Torbalı İstasyonu Açılışına Siyaset Gölgesi Düştüİzban Torbalı İstasyonu Açılışına Siyaset Gölgesi Düştüİzmir'de, yerel yönetim ve hükümet işbirliği ile gerçekleştirilen ve dünyadan 'en iyi işbirliği' ödülü alan İzmir Banliyö Sistemi'nin (İZBAN) Cumaovası- Torbalı arasındaki 6 istasyonun açılış törenine siyasi sloganlar gölge düşürdü.
 • 13:42İzban Torbalı Hattının AçılışıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'e hizmet mevzu olduğunda siyasetin teferruat olduğunu belirterek, yerel yöneticilerle el ele vererek kenti en yüksek noktalara ulaştıracaklarını söyledi.
 • 12:56Torbalı İzban Hattına 'Yıldırım' AçılışTorbalı İzban Hattına 'Yıldırım' Açılışİzmir’de, Aliağa-Cumaovası arasındaki 80 kilometrelik İzmir Banliyö (İZBAN) hattı, 32 kilometre daha uzatılarak Cumaovası’ndan Torbalı’ya bağlandı.
 • 09:59İzka'dan Kınık Organize Sanayine Destekİzka'dan Kınık Organize Sanayine DestekKınık Organize Sanayi Altyapı Geliştirme Projesi 2 yıl içerisinde tamamlanacak proje ile 7 Km içme suyu hattı 3 Km Kanalizasyon hattı ve Organize Sanayi Bölgesi içerisine arıtma tesisi kurulumu tamamlanacak
 • 21:52Giresun Yaylalarında Altın Arama Faaliyetine Tepki GeldiGiresun Yaylalarında Altın Arama Faaliyetine Tepki GeldiGiresun yaylalarında altın arama faaliyetine tepki geldi Giresun'un Dereli ilçesinde, Kulakkaya ve Bektaş yaylalarınında sınırlarında bulunduğu iki köyde altın arama çalışması yapılmasına yöre sakinleri tepki gösterdi.
 • 21:44Giresun Yaylalarında Altın Arama Faaliyetine Tepki GeldiGiresun Yaylalarında Altın Arama Faaliyetine Tepki GeldiGiresun'un Dereli ilçesinde, Kulakkaya ve Bektaş yaylalarınında sınırlarında bulunduğu iki köyde altın arama çalışması yapılmasına yöre sakinleri tepki gösterdi.
 • 17:14Giresun'da Siyanürle Altın Aramaya TepkiGiresun'da Siyanürle Altın Aramaya TepkiGiresun’un Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal Beldesi’nde bulunan Konutlu ve Yuva köyünde Koza Altın İşletmeleri A.Ş. tarafında siyanür ile altın araması yapılacak olması ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri başkanlığında firma tarafından köylülere proje tanıtım toplantısı düzenlendi.
 • 10:17TFF, Petrolspor-Bergamaspor Maşının Tarihini BelirlediTFF, Petrolspor-Bergamaspor Maşının Tarihini BelirlediOlumsuz hava koşulları nedeniyle Batmana gelmeyen ve maçı ertelenen Petrolspor-Bergamaspor maçının tarihi 15 Mart Salı günü olarak belirlendi.
 • 10:15Petrolspor, Van B.Belediyespor Hazırlıklarını SürdürüyorPetrolspor, Van B.Belediyespor Hazırlıklarını SürdürüyorBatmanı 3.Lig 3.Grupta temsil eden Petrolspor, Van Büyük Şehir Belediyespor hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 11:42İzmir Büyükşehir Belediyesi Bu Okullara 10 Bin Kitap Verecekİzmir Büyükşehir Belediyesi Bu Okullara 10 Bin Kitap Verecekİzmir Büyükşehir Belediyesi, okullarda kitap dağıtıyor.
 • 08:53Turhan: Turhan: "Bu Takım Düşmeyecek"3. Lig 3. Grup’ta ligde kalma mücadelesi veren Çine Madranspor, evinde mağlup ettiği Van Büyükşehir Belediyespor’u 1-0 mağlup ederek umutlarını tekrar yeşertti.
 • 10:08Ünlü Yazar Ahmet Ümit Yeni Romanı'nda Bergama'yı AnlatacakÜnlü Yazar Ahmet Ümit Yeni Romanı'nda Bergama'yı Anlatacakİttihat ve Terakki'nin 20 yılını ele aldığı son romanı Elveda Güzel Vatanımı geçtiğimiz Aralık ayında okuyucu ile buluşturan Ahmet Ümit, yeni romanının hazırlıkları için Bergama'ya geldi.
 • 20:52Bergamam Ünlü Yazarın Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakBergamam Ünlü Yazarın Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakÜnlü yazarın hikayesi Bergama'da hayat bulacak İstanbul Hatırası, Bab-ı Esrar, Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Patasana ve Kavim gibi birçok kitabın yazarı olan Ahmet Ümit, bu kez hikayesine, UNESCO Dünya Mirası listesine giren İzmir'in Bergama İlçesi'nde hayat verecek.
 • 17:10Ünlü Yazar Ahmet Ümit'in Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakÜnlü Yazar Ahmet Ümit'in Hikayesi Bergama'da Hayat Bulacakİstanbul Hatırası, Bab-ı Esrar, Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Patasana ve Kavim gibi birçok kitabın yazarı olan Ahmet Ümit, bu kez hikayesine, UNESCO Dünya Mirası listesine giren İzmir'in Bergama İlçesi'nde hayat verecek.
 • 16:25Ankara raporuİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, 2 günlük Ankara temasları sırasında çok verimli toplantılar yaptığını, gelecek hafta Başkent'e yeni bir ziyaret daha planladığını açıkladı.
 • 14:31İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun Ankara Ziyaretiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, iki günlük Ankara temasları sırasında verimli toplantıların yapıldığı bildirildi.
 • 14:23Başkan Kocaoğlu: Ankara'da Verimli Toplantılar YaptıkBaşkan Kocaoğlu: Ankara'da Verimli Toplantılar Yaptıkİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, iki günlük Ankara temasları sırasında çok verimli toplantılar yaptığını, gelecek hafta başkente yeni bir ziyaret daha planladığını açıkladı.
 • 17:35Petrolspor, Bergama Maçı Hazırlıklarını SürdürüyorPetrolspor, Bergama Maçı Hazırlıklarını SürdürüyorPetrolspor, hafta sonu kendi saha ve seyircisi ağırlayacağı Bergama Belediyespor maçı öncesi hazırlıklarına devam ediyor.
 • 11:15Bakan Yıldırım: Kanal İstanbul'un Güzergahı DeğişecekBakan Yıldırım: Kanal İstanbul'un Güzergahı DeğişecekUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi'nin, jeolojik yapılar, doğal sitler, yer altı su kaynakları, meralar yüzünden güzergahının değişeceğini söyledi.
 • 09:48Tekrar) Dünya Gezgini Zapp Ailesi Türkiye'de (1)Tekrar) Dünya Gezgini Zapp Ailesi Türkiye'de (1)Görüntü Dökümü: -Gezgin aileden detaylar -Herman Zapp'ın konuşması -Candeleria Zapp'ın konuşması -Pampa Zapp'ın konuşması Dünya gezgini aile Türkiye'de Dünyayı 4 çocuklarıyla 1928 model bir arabayla 16 yıldır gezen Arjantinli Zapp Ailesi 60 ülkenin ardından Türkiye'ye geldi Herman Zapp: "Türk insanı çok tatlı ve çok misafirperver. İstanbul'un tarihi ve doğasının dışında en güzel insanları. Bizi evlerine götürüp misafir ettiler" "Şu ana kadar Gelibolu, Bergama ve Çanakkale'yi gezdik.
 • 09:39Tekrar) Dünya Gezgini Zapp Ailesi Türkiye'de (2)Tekrar) Dünya Gezgini Zapp Ailesi Türkiye'de (2)Görüntü Dökümü: -Ailenin, gezileri sırasında çeşitli ülkelerde çektiği görüntüler Dünya gezgini aile Türkiye'de Dünyayı 4 çocuklarıyla 1928 model bir arabayla 16 yıldır gezen Arjantinli Zapp Ailesi 60 ülkenin ardından Türkiye'ye geldi Herman Zapp: "Türk insanı çok tatlı ve çok misafirperver. İstanbul'un tarihi ve doğasının dışında en güzel insanları. Bizi evlerine götürüp misafir ettiler" "Şu ana kadar Gelibolu, Bergama ve Çanakkale'yi gezdik.
 • 15:55Dünya Gezgini Aile Türkiye'deDünyayı 4 çocuklarıyla 1928 model arabalarıyla ve sabit bir gelirleri olmadan 16 yıldır gezen Arjantinli Zapp Ailesi, 60 ülkenin ardından Türkiye'ye geldi.
 • 13:45Van Büyükşehir Belediyespor Yöneticileri Basınla Bir Araya GeldiVan Büyükşehir Belediyespor Yöneticileri Basınla Bir Araya GeldiVan Büyükşehir Belediyespor Kulübü eş başkanları Öner Yiğit ve Remziye Eşin, basınla bir araya geldi.
 • 13:31Kadın Kooperatifleri Balçova'da BuluştuKadın Kooperatifleri Balçova'da Buluştuİzmir’deki 11 ilçede faaliyet gösteren kadın kooperatifleri, Balçova’da buluşarak İzmir Koordinasyon Kurulu’nu oluşturdu.
 • 21:54Antalyalı Judocular İzmir'den 14 Madalya ile DöndüAntalyalı Judocular İzmir'den 14 Madalya ile Döndüİzmir Judo İl Temsilciliği'nin geçtiğimiz hafta sonunda düzenlediği Minikler Yıldızlar Kulüpler Arası Teşvik Müsabakaları'nda, Antalyaspor Kulübü, 14 madalya ile döndü.
 • 20:48İzmir'de Karbonmonoksit Zehirlenmesiİzmir'in Bergama ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Mehmet Onuş öldü, eşi Hatice Onuş ise hastaneye kaldırıldı.
 • 18:33Kömür Sobasından Sızan Gazdan Öldüİzmir'in Bergama İlçesi'nde, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 79 yaşındaki Mehmet Onuş öldü, eşi 75 yaşındaki Hatice Onuş hastaneye kaldırıldı.
 • 18:18Kaza Yaralandı KurtarılamadıKaza Yaralandı Kurtarılamadıİzmir'in Bergama İlçesi'nde, dönüş için manevra yapan kamyona çarpan otomobilin sürücüsü 44 yaşındaki Songül Şenal'ın ardından, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan oğlu 20 yaşındaki Birkan Selçuk Türkmen de öldü.
 • 17:57Antalya İnşaat Kazısından Antik Mezarlar ÇıktıAntalya İnşaat Kazısından Antik Mezarlar Çıktıİnşaat kazısından antik mezarlar çıktı ANTALYA'da bir inşaatın temel kazası sırasında yerin 1 metre altında M.Ö. 3. yüzyıla tarihlenen mezarlar ortaya çıktı.
 • 16:10İnşaat Kazısından Antik Mezarlar Çıktıİnşaat Kazısından Antik Mezarlar ÇıktıAntalya'da bir inşaatın temel kazısı sırasında yerin 1 metre altında M.Ö. 3'üncü yüzyıla ait mezarlar ortaya çıktı.
 • 13:44Altınordu Cem'i BekliyorAltınordu Cem'i BekliyorPtt 1'inci Lig'de ara transfer döneminde Halil İbrahim, Gökhan ve Yıldıray'la yollarını ayırdıktan sonra sadece Şanlıurfaspor'dan Ahmet Arı ile anlaşan Altınordu, bir süredir peşinde olduğu Adanasporlu, forvet arkasında görev yapan 23 yaşındaki Cem Özdemir'i transfer döneminin sona ereceği pazartesi gününe kadar kadroya dahil etmek istediği öğrenildi.
 • 11:58Almanlar, İzmir'de Rüzgar Enerjisi Potansiyeli Hakkında Bilgi AldıAlmanlar, İzmir'de Rüzgar Enerjisi Potansiyeli Hakkında Bilgi AldıBremen Ekonomi Çalışma ve Limanlar Bakanı Martin Günthner başkanlığındaki heyet, İzmir'de rüzgar enerjisi yatırımlarıyla ilgili temaslarda bulundu.
 • 10:33Ver Elini TorbalıVer Elini TorbalıHOŞGÖRÜ ve sinerji projesi olarak İzmir halkına 30 Ağustos 2010'da "merhaba" diyen, ülkemizin en büyük kent içi banliyö sistemi İZBAN'ın, Torbalı yönündeki 6 istasyonu daha açılıyor.
 • 18:06İzmir'deki Kazalarda 3 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandıİzmir'deki Kazalarda 3 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandıİzmir'in Narlıdere ve Bergama ilçelerinde meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
 • 16:46İzmir'de Trafik Kazası: 2 Ölü, 1 Yaralıİzmir'in Bergama ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaşamını yitirdi, bir kişi yaralandı.
 • 16:38Bergama'da Kaza: Anne Öldü, Oğlu ve Yeğeni YaralandıBergama'da Kaza: Anne Öldü, Oğlu ve Yeğeni Yaralandıİzmir'de, dönüş için manevra yapan kamyonla çarpışan otomobilin sürücüsü Songül Şenal yaşamını yitirdi, yanındaki oğlu ve yeğeni yaralandı. Kamyon şoförü gözaltına alındı.
 • 16:28Bergama'da Kaza: Anne Öldü, Oğlu ve Yeğeni YaralıBergama'da Kaza: Anne Öldü, Oğlu ve Yeğeni Yaralıİzmir'in Bergama ilçesinde, dönüş için manevra yapan kamyonla çarpışan otomobilin sürücüsü 44 yaşındaki Songül Şenal yaşamını yitirdi, yanındaki oğlu ve yeğeni yaralandı.
 • 09:53Marka Kent Bergama Emitt'teMarka Kent Bergama Emitt'teUNESCO Dünya Mirası olarak marka değerini arttıran ilkler şehri Bergama, "EMİTT İstanbul" 20'inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda tanıtılacak.
 • 19:35Dikili, Foça ve Bergama'yı Kar Beyaza BürüdüDikili, Foça ve Bergama'yı Kar Beyaza Bürüdüİzmir Dikili, Bergama ve Foça ilçelerinde öğlen saatlerinde başlayan ve iki saat aralıksız yağan kar, her tarafın beyaz örtüyle kaplanmasına neden oldu.
 • 18:06İzmir Kar, Dikili ve Bergama'yı Beyaza Bürüdüİzmir Kar, Dikili ve Bergama'yı Beyaza BürüdüKar, Dikili ve Bergama'yı beyaza bürüdü İzmir'in Dikili ve Bergama ilçelerinde öğlen saatlerinde başlayan ve iki saat aralıksız olarak yağan kar, ilçenin beyaz örtüyle kaplanmasına neden oldu.
 • 16:48Turhan: Turhan: "İyi Oynayarak Kaybetmek Bizi Üzüyor"Ligin alt sıralarından kurtulmaya çalışan ve son olarak Batman Petrolspor’a 1-3 mağlup olan Çine Madranspor’da Teknik Direktör Armağan Turhan, iyi oynayarak kaybetmekten üzüntü duyduklarını belirtti.
 • 13:27Kilosu 130 Lira Ama Yetiştiricisi MutsuzKilosu 130 Lira Ama Yetiştiricisi MutsuzGörüntü Dökümü: Koza yaylasından genel görünüm Ağaçlardaki fıstık çamı kozaklarının sopayla düşürülmesinden detay görüntüler Kozaklarından ayrılan fıstıkların işlenmesi Çam fıstığı işleme tesisi sahibi Halil Bayram ile röportaj Yayladaki mahallelerden Yukarıbey'in muhtarı Yusuf Doğan ile röportaj Kilosu 130 lira ama yetiştiricisi mutsuz Türkiye'deki çam fıstığının yüzde 80'nin yetiştirildiği Kozak Yaylası'nda rekolte 2 bin tonlardan 500 tonlara kadar düştü Ana geçim kaynağı fıstık olan çiftçilerden bazıları ürünün kilosu 130 lira olmasına rağmen rekoltedeki düşüklük nedeniyle başka ürünlere yöneldi Bergama Ticaret Odası Başkanı Ürper: "Yayla genelinde üreticinin yıllık kazancı 20-25 milyon liraya düştü.
 • 12:07CHP'li Sertel: Asıl Önemli Olan Onun Öğretilerini Gelecek Nesillere AktarmakCHP'li Sertel: Asıl Önemli Olan Onun Öğretilerini Gelecek Nesillere AktarmakCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Uğur Mumcu'nun öğretilerine dikkat çekerek, "Onu elbette anmalıyız. Ama asıl önemli olan onu anlamaya çalışmak ve onun öğretilerini gelecek nesillere aktarmak.
 • 11:49Kilosu 130 Liraya Satılan Çam Fıstığı Yetiştiricisini Mutlu EtmiyorKilosu 130 Liraya Satılan Çam Fıstığı Yetiştiricisini Mutlu EtmiyorKilosu 130 liraya satılan ve Türkiye'de çam fıstığının "ana yurdu" olarak bilinen İzmir'deki Kozak Yaylasında, çiftçiler rekoltedeki düşüklük nedeniyle başka ürünlere yöneliyor.
 • 16:57Sobadan Zehirlenen Koca Öldü, Eşi Hastanelik OlduSobadan Zehirlenen Koca Öldü, Eşi Hastanelik Olduİzmir'in Bergama İlçesi'nde, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Yusuf Gültekin (66) öldü, eşi Yasemin Gültekin (53) hastaneye kaldırıldı.
 • 13:04Bergama'ya Gelecek Doğal Gaz'ın Güzergahı Belli OlduBergama'ya Gelecek Doğal Gaz'ın Güzergahı Belli OlduBergama Belediyesi, önümüzdeki dönemde Bergama ilçesine getirilmesi planlanan doğal gaz ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 12:55Dsi, Ödemiş ve Tire İçin Taşkın Koruma Projeleri HazırlatıyorDsi, Ödemiş ve Tire İçin Taşkın Koruma Projeleri Hazırlatıyorİzmir, Manisa ve Uşak illerine hizmet veren DSİ 2. Bölge Müdürlüğü, Ödemiş’in ve Tire’nin köylerindeki dereler için taşkın koruma projeleri hazırlatacak.
 • 12:13Yamanlar Kolejinin Kızları Satrançta Birinci OlduYamanlar Kolejinin Kızları Satrançta Birinci OlduKarşıyaka Özel Yamanlar Ortaokulu’nun kız öğrencileri, ortaokullar arasındaki satranç turnuvasında şampiyon oldu.