SON DAKİKA ÇEŞME HABERLERİ

Son Dakika Çeşme Haberleri

 • 10:50Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda YokGenelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda Yok"Denizkurdu 2015" tatbikatının en önemli bölümü olan ve bugün başlayan "Seçkin Gözlemci Günü"ne Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel katılmayacak.
 • 15:34Çipras'ın Yardımcısı Cihan'a Konuştu: Çoğulcu Meclis, Demokrasi İçin KazançtırÇipras'ın Yardımcısı Cihan'a Konuştu: Çoğulcu Meclis, Demokrasi İçin KazançtırYunanistan’da iktidardaki Radikal Sol Koalisyon (Syriza) Genel Başkan Yardımcısı Yiannis Bournous, “Türk parlamentosunda olabildiğince çoğulcu, farklı görüş, endişe, öneri ve yaklaşımların temsili demokrasi için bir kazançtır.
 • 14:30Ak Partili Özdağ'dan MHP'li Başkan Ergün'e 'Saddam' BenzetmesiAk Partili Özdağ'dan MHP'li Başkan Ergün'e 'Saddam' BenzetmesiAK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa’nın MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü Irak’ın idam edilen devrik diktatörü Saddam Hüseyin’e benzetti.
 • 12:36Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Komutanların geminin üst güvertesinde yerlerini almaları ve harekatı izlemeleri- SAT ve SAS timlerinin harekatları - Denizde sürüklenen mayınlar SAS timlerince, kıyıdaki hedefler ise SAT timleri tarafından imha edilmesi- SAT timlerince havadan ve denizden yapılan harekat Denizkurdu 2015 Tatbikatı-"Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi-Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akar ile komutanlar, timlerin harekatlarını ilgiyle takip ettiTCG SALİHREİS Denizkurdu 2015 Tatbikatı kapsamında düzenlenen "Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde, SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi.
 • 11:08Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TCG Salih Reis Fırkateyni- Aksaz Deniz Üs Komutanlığı rıhtımı- Denizcilere özgü "silistire" adı verilen selamlama düdüğü çalınması- Donanma Komutanı Koramiral Kösele'nin gemiye çıkışı- Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ın gemi güvertesinde karşılanması Denizkurdu 2015 Tatbikatı- Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı "seçkin gözlemci günü" başladı- Erdoğan, tatbikatın sancak gemisi TCG Salih Reis'e, öğle saatlerinde helikopterle inecekTCG SALİH Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın "seçkin gözlemci günü" başladı.
 • 09:0629. Uluslararası İzmir Festivali BaşlıyorFestival, 2 Temmuz gecesi Cenevre Büyük Tiyatrosu Balesi'nin Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki gösterisi ile sona erecek.
 • 17:37Çöplüğe Terkedilen Köpekler İçin Yasal BaşvuruÇöplüğe Terkedilen Köpekler İçin Yasal Başvuruİzmirli avukatlar Senih Özay ve Sibel Bilge, Çevre ve Orman, Tarım ve Köy İşleri ve İçişleri Bakanlığı'na başvurarak Çeşme çöplüğüne 350 cins köpeğin terkedildiğini, vakit geçirilmeden bunların koruma altına alınmasını, sorumluları hakkında da Cumhuriyet Savcılığı'nca işlem yapılması isteğiyle başvurdu.
 • 15:51İzmit Belediyesi'nden Üniversiteye İkinci Çorba Çeşmesiİzmit Belediyesi'nden Üniversiteye İkinci Çorba Çeşmesiİzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, öğrencilerin isteği üzerine 7. çorba çeşmesini Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde açtı.
 • 15:19Temiz Deniz Süpürgesi Ağaoğlu Desteği ile Sefere ÇıktıTemiz Deniz Süpürgesi Ağaoğlu Desteği ile Sefere ÇıktıDenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Ağaoğlu Şirketler Grubu desteği ile hayata geçirdiği Temiz Deniz Süpürgesi ilk seferine çıktı.
 • 13:48Temiz Deniz Süpürgesi Ağaoğlu Desteği ile Sefere ÇıktıDenizTemiz Derneği/ TURMEPA'nın Ağaoğlu Şirketler Grubu desteği ile hayata geçirdiği Temiz Deniz Süpürgesi ilk seferine çıktı.
 • 13:44Pülümür Çayı'na Düşen Topun Peşinden Giden Üniversitesi Öğrencisi BoğulduPülümür Çayı'na Düşen Topun Peşinden Giden Üniversitesi Öğrencisi BoğulduTUNCELİ (İHA) – Tunceli’de bir üniversite öğrencisi, suya düşen topun peşinden gitmesi sonucu Pülümür Çayı’na düşerek hayatını kaybetti.
 • 19:12Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Bizim inancımızın eşsiz eserleri Balkanlar'da, Ortadoğu'da, Kuzey Afrika'da, o kadar çok yerde ayakta ki bu bizim için elbette gurur vesilesi" dedi.
 • 11:29İzmir'de Okulu Soyan Hırsızlar Binayı Harabeye Çevirdiİzmir'de Okulu Soyan Hırsızlar Binayı Harabeye Çevirdiİzmir'de, okulun boşaltılmasını fırsat bilen hırsızlar, bina içersindeki elektrik kablolarından, çeşme musluklarına kadar birçok malzemeyi çaldı.
 • 15:59Edirne Asker Hastanesi Şehitliği, 22 Mayıs'ta AçılacakŞehit sayısı bakımından Türkiye'nin ikinci büyük şehitliği olduğu belirtilen Edirne Asker Hastanesi Şehitliği, 22 Mayıs'ta açılacak.
 • 13:36Ege Denizi'nde Kaçak OperasyonuEge Denizi'nde Kaçak OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Helikopter ve Sahil Güenlik botunun denizdeki kaçak göçmene yaklaşması- Can simidi atılması- Helikopterle kurtarılması - Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ekiplerinin, "Umut Harekatı" kapsamında son 4 günde gerçekleştirdiği arama kurtarma faaliyetlerinde, 307 kaçak kurtarıldı- Çıktıkları tehlikeli yolculukta 2 kaçağın ölü olarak denizden çıkarıldığı operasyonlarda, 3 göçmen kaçakçısı da yakalandı Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ekiplerince "Umut Harekatı" kapsamında 15-18 Mayıs'ta icra edilen arama kurtarma faaliyetlerinde, 307 kaçağın kurtarıldığı, 2 kişinin ölü olarak denizden çıkarıldığı, 3 göçmen kaçakçısının da yakalandığı bildirildi.
 • 11:01Kuşadası'nın Yeni 5 Yıldızlı Oteli Törenle AçıldıKuşadası'nın Yeni 5 Yıldızlı Oteli Törenle AçıldıAydın'ın Kuşadası İlçesi Boyalık Mevkii'nde 5 yıldızlı Amara Sealight Elite Otel görkemli bir törenle turizmin hizmetine girdi.
 • 10:31Masal Gerçek OlduÇeşme'de başlayan aşk masal gibi bir düğünle taçlandı.
 • 17:29Rus Turistlere "Türkiye'ye Gidin" ÖnerisiDeniz turizmi için sezon açılırken Rus Pravda gazetesi, kararsız Rus turistlere "Türkiye'ye gidin" önerisinde bulundu.
 • 19:59Sahil Güvenlik 307 Kaçak Kurtardı, 2 Ceset Çıkardıİzmir Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre, 16 Mayıs Cumartesi günü Karaburun Eğriliman açıklarında kaçak mültecileri taşıyan botun batması sonucu 2 kişinin cesetleri bulundu.
 • 19:23Ege Denizi'nde Kaçak OperasyonuSahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ekiplerince "Umut Harekatı" kapsamında 15-18 Mayıs'ta icra edilen arama kurtarma faaliyetlerinde, 307 kaçağın kurtarıldığı, 2 kişinin ölü olarak denizden çıkarıldığı, 3 göçmen kaçakçısının da yakalandığı bildirildi.
 • 17:47Ege'de Mülteci Botu Battı: 2 Ölüİzmir Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre 16 Mayıs Cumartesi günü Karaburun Eğriliman açıklarında mültecileri taşıyan bot battı.
 • 15:03Duir Tatbikatı Başarıyla TamamlandıDuir Tatbikatı Başarıyla TamamlandıDeniz Kurdu (DK) 2015 tatbikatı kapsamında Deniz Ulaştırması İçin İşbirliği ve Rehberlik (DUİR) faaliyetleri, İzmir’de kurulan DUİR Birliği/İZMİR ile Ege Denizi'nde ve İzmir, Aliağa, Çeşme ve Foça limanlarında, 13-18 Mayıs 2015 tarihlerinde başarıyla icra edildi.
 • 11:19Tika Afganistan'da Açtığı Su Kuyularıyla Cansuyu Olmaya Devam EdiyorTika Afganistan'da Açtığı Su Kuyularıyla Cansuyu Olmaya Devam EdiyorTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Belh Vilayeti Mezar-ı Şerif İli Belh Bastan ve Üstad Vicdan Liseleri’ne 2 adet Derin Su Kuyusu açıldı .
 • 10:56"Kazdağları Buluşması"nda Buluştular"Kazdağları Buluşması" Foça Forum, İzmir Çeşme Platformu, Ankara Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Topluluğu, ODTÜ İzciler gibi birçok çevre platformunun katılımıyla Kazdağları'nda gerçekleşti.
 • 21:24Beşiktaş Sokakları, Rengarenk OlduBeşiktaş Sokakları, Rengarenk OlduBeşiktaş Belediyesi tarafından organize edilen ’Color Up’ festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
 • 16:42Trafik KazalarıKIRIKKALE/ Yurtta meydana gelen trafik kazalarında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 15:34Tarihi Çeşme İlgi BekliyorTarihi Çeşme İlgi BekliyorTarihi dokusu, kültür ve turizm miraslarıyla dikkat çeken Adıyaman’da yüzyıllar önce yapılan çeşmeler, çöplük olarak kullanılmaya başlandı.
 • 14:31CHP Adayı Avukat Haluk Pekşen, Meral Akşener'e Sahip ÇıktıCHP Adayı Avukat Haluk Pekşen, Meral Akşener'e Sahip ÇıktıCHP Trabzon Milletvekili Adayı Avukat Haluk Pekşen, MHP Milletvekili Meral Akşener hakkında ortaya atılan kaset iddialarına sert bir dille tepki göstererek "Keşke avukatı olsam da ona yapılanların hesabını da ben sorsam" dedi.
 • 16:54Toplam Çözüm Ekipleri Uzunhasanlar'daToplam Çözüm Ekipleri Uzunhasanlar'daAliağa Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüklerine bağlı ’Toplam Çözüm Ekipleri’ çalışmalarını şimdi de Uzunhasanlar Mahallesinde sürdürüyor.
 • 10:42İtalyan Gazeteci Heyeti İzmir'e Geliyorİtalyan Gazeteci Heyeti İzmir'e Geliyorİzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), şehrin tanıtımına yönelik çalışmalarına devam ediyor.
 • 00:30Keşan'da Uyuşturucu OperasyonuEdirne’nin Keşan ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bir araçta yapılan operasyonda 14 fişek eroin maddesi ele geçirildi.
 • 21:28Karareis Barajı Temel Atma Töreni - EroğluKarareis Barajı Temel Atma Töreni - EroğluBakan Veysel Eroğlu Protokolde otururken Protokolde oturanların detayıVatandaş detaylarıBakan Eroğlu'nun konuşmasıBarajın tamamlanma süresi için pazarlıkTemel atma Karareis Barajı Temel Atma Töreni- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Lafla peynir gemisi yürümez, onlar konuşur, biz yaparız"- Eroğlu, 3 yıl olan baraj inşaatının tamamlanma süresini müteahhit firma yetkilisi ile pazarlık yaparak 23 aya indirdi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, muhalefet partilerini eleştirerek, "Lafla peynir gemisi yürümez, onlar konuşur, biz yaparız" dedi.
 • 20:33Karareis Barajı Temel Atma TöreniOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, muhalefet partilerini eleştirerek, "Lafla peynir gemisi yürümez, onlar konuşur, biz yaparız" dedi.
 • 19:45Bakan Eroğlu'nun Müteahhitle Baraj PazarlığıBakan Eroğlu'nun Müteahhitle Baraj PazarlığıDevlet Su İşleri (DSİ) ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ortak projesiyle yapılan Çeşme Karareis Barajı'nın temel atma törenini katılan Orman Su İşleri Bakanı, Ak Parti İzmir milletvekili adayı Veysel Eroğlu, sözleşme süresi 3 yıl olan barajın 23 ayda bitirilmesi için katılan vatandaşların desteğiyle firma müteahhitiyle pazarlık yaptı.
 • 19:27Denizkurdu 2015 Tatbikatı"Deniz Kurdu 2015 Tatbikatı kapsamında Deniz Ulaştırması için İşbirliği ve Rehberlik (DUİR) faaliyetlerine katılacak 3'ü Türk, 6 ticari geminin kaptanlarına DUİR Birliği görevli personeli tarafından brifing verildi.
 • 15:35Deniz Kurdu 2015 Tatbikatı Duir Faaliyetleri BaşladıDeniz Kurdu 2015 Tatbikatı Duir Faaliyetleri BaşladıDeniz Kurdu 2015 Tatbikatı kapsamında Deniz Ulaştırması İçin İşbirliği ve Rehberlik (DUİR) faaliyetleri, İzmir’de kurulan DUİR Birliği ile Ege Denizi'nde ve İzmir, Aliağa, Çeşme ve Foça Limanları’nda icra edilmeye başlandı.
 • 13:49Denizkurdu Tatbikatı Duir Faaliyetleri BaşladıDenizkurdu Tatbikatı Duir Faaliyetleri Başladıİzmir'de kurulan DUİR Birliği/İZMİR ile Ege Denizi'nde (37 N enlemi kuzeyinde) ve İzmir, Aliağa, Çeşme ve Foça Limanları'nda icra edilmeye başlandı.
 • 15:43Evren'in "Beyazevi"Ne 8 Yıldır Alıcı ÇıkmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Evren'in evinin genel ve detay görüntüleri- Koruma kulübelerinin görüntüleri- Evren'in evi ve kuş bakışı manzarası Evren'in "Beyazevi"ne 8 yıldır alıcı çıkmadı- 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in 17 yıl oturduğu ve 8 yıl önce 950 bin avroyasatışa çıkardığı Marmaris'teki villasına bugüne kadar alıcı çıkmadı- Marmaris Körfezi'ni kuş bakışı gören 3 katlı villanın bakımsızlıktan dış boya vealçılarının dökülmeye başladığı, bahçe demirlerinin ise paslandığı görülüyor 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Marmaris'te yaklaşık 17 yıl yaşadığı ve İzmir'e taşınmasının ardından satışa çıkardığı "Beyazev" isimli lüks villasını satamadan yaşamını yitirdi.
 • 13:52Evren'in "Beyazevi"Ne 8 Yıldır Alıcı Çıkmadı7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Marmaris'te yaklaşık 17 yıl yaşadığı ve İzmir'e taşınmasının ardından satışa çıkardığı "Beyazev" isimli lüks villasını satamadan yaşamını yitirdi.
 • 12:50Folkart Hedef BüyüttüFolkart Hedef BüyüttüAhmet USMAN İZMİR – Folkart Yapı, Bornova'da hayata geçirdiği 830 konutluk yeni projesi Folkart Life Bornova'yı satışa sundu.
 • 11:52Bu Çeşmede İkram VarBu Çeşmede İkram VarŞanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde hizmete başlayan İkram Çeşmesi, yaz aylarında soğuk içecek kışın ise sıcak çorba ikramı yapacak.
 • 00:14Genelkurmay Başkanlığı Basın AçıklamalarıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tabikatı’nın 14-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz’de, Çanakkale 2015 Tatbikatı’nın ise 14-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çanakkale ve Erdek bölgelerinde icra edileceğini bildirdi.
 • 22:53Genelkurmay Başkanlığı AçıklamasıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı'nın, Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin sevk ve idaresinde, 14-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de icra edileceğini bildirdi.
 • 18:44Bakan Eroğlu: "Hes'ler Son Derece Çevreci"Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “HES’ler son derece çevreci. Yani vatandaş sanıyor ki bu HES’ler suyu yutuyor.
 • 18:42İzmir'de Karareis Barajı'nın Temeli AtılacakOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Karareis Barajı'nın Çeşme Yarımadası'nın 2040 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını karşılayacağını bildirdi.
 • 18:36Tika'dan Afganistan'a Su KuyusuI Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan'da eğitimi destekleme faaliyetleri çerçevesinde ülkenin kuzeyinde iki ayrı okulda su kuyusu açtı.
 • 17:23Bu Çeşme Başka Çeşme!Bu Çeşme Başka Çeşme!Bu çeşme başka çeşme!
 • 14:45Gümrük Kapılarında Oy Kullanma İşlemi SürüyorMilletvekili genel seçimi için oy verme işlemi, 7 ülke ve 33 gümrük kapısında devam ediyor.
 • 12:27Aydın'da Vakıflar Haftası Etkinlikleri BaşladıAydın'da Vakıflar Haftası Etkinlikleri BaşladıAydın'da Vakıflar Haftası etkinlikleri, Efeler ilçesinde çelenk töreniyle başladı.
 • 12:15Şadırvanlı Çorba Çeşmesi AçıldıŞadırvanlı Çorba Çeşmesi AçıldıKocasinan Belediyesi tarafından yaptırılan ve ilk olarak Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan şadırvanlı çorba çeşmesinin açılışı yapıldı.