Ermenistan, "bölge bazlı milis gruplar" oluşturup gerektiğinde de halkının mal varlığına el koyacak - Son Dakika

Ermenistan, "bölge bazlı milis gruplar" oluşturup gerektiğinde de halkının mal varlığına el koyacak

28.10.2020 18:35

Azerbaycan ordusu tarafından Dağlık Karabağ'da büyük darbe vurulan Ermenistan'ı endişe sardı. Ermenistan'da sivillerin yer alacağı "bölge bazlı milis gruplar" kurulmasına ve gerektiği halde halkın mal varlıklarına el koyulmasına yönelik yasa kabul edildi.

Ermenistan parlamentosunca kabul edilen yasaya göre, sivil vatandaşlar, bölge bazlı kurulacak milis gruplarına katılabilecek.

Söz konusu grupların, askeri kamplarda eğitim almasını öngören yasayla, bölgelerde konuşlandırılacak birliklerin, Ermenistan Genelkurmayına bağlı bölge yönetimlerince komuta edilmeleri öngörülüyor.

MAL VARLIKLARINA EL KONULACAK

Yasayla Ermenistan Savunma Bakanlığı ihtiyaç duyması halinde ülkedeki vatandaşların mal varlıklarına da el koyabilecek.

TAMİR MASRAFLARI İÇİN ÖDEME YAPACAK

Ermenistan hükümeti, vatandaşların el konulan varlıkları zarar görmesi halinde zararı karşılayacak, hasar görmesi halinde ise tamir masrafları için ödeme yapacak.

Ermenistan, bölge bazlı milis gruplar oluşturup gerektiğinde de halkının mal varlığına el koyacak

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Ermenistan, 'bölge bazlı milis gruplar' oluşturup gerektiğinde de halkının mal varlığına el koyacak - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Oktay Kaynarca, İbo Show'a katılanları eleştiren Güvenç Dağüstü'ne öfke kustu Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 442,5 liradan işlem görüyor Bakıcısının dehşeti yaşattığı yaşlı kadının ablası konuştu: Çok yaramazlar, beni de döverler Yüksekovalı esnafın iş yeri önüne yaptığı kardan koltuk ve eşyalara yoğun ilgi Polisin kurtardığı Kiraz böyle kandırılmış: Önce fuhuştan para kazan, sonra evleniriz Meteoroloji'nin verilerine göre Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu 7 yaşında taktığı küpeler nedeniyle Keloid hastalığına yakalanan genç kız, tedavi olamazsa duyamayacak DSÖ Temsilcisi Sucaklı: Koronavirüs aşısıyla ilişkilendirilmiş herhangi bir ölüm bildirilmedi