Son Dakika Haberleri: Gidişine Yollar Duruşuna Kızlar Hasta

Gidişine Yollar Duruşuna Kızlar Hasta

Işıkları görenlerin dikkatini çekiyor, kapısını açıp içine bakanlar şok oluyor.

09.03.2013 11:28
Karayollarında sıra dışı yazılarla dikkatleri çeken kamyonların arasına, dışında onlarca aydınlatma aksesuarı bulunan, içinde halı serildiği için ayakkabısız binilen, pedalleri bile halı kaplı, oyuncak hayvanlarla dolu bir kamyon da eklendi. Işıkları görenlerin dikkatini çekiyor, kapısını açıp içine bakanlar adeta hayrete kapılıyor.

On iki yılını yollarda geçiren Nuri Çerçi'nin kamyonu, sıra dışı yazıların bulunduğu kamyonlardan biraz farklı. Çerçi'nin kamyonuna dışardan bakınca ışıklı oyuncak arabalar gibi. Kamyonun önünde, arkasında, yanlarında onlarca aydınlatma unsuru bulunuyor. Tüm lambalar yakıldığı zaman yoldan geçenlerin gözlerini ondan alabilmesi mümkün olmuyor. Bu aksesuarları çok kullanamadığını belirten Çerçi,

"Trafikte sıkıntı yaşıyoruz, polisler sürekli uyarıyor, ceza yazıyor" diyor.

Daha çok Antalya ile İstanbul arasında yük taşıyan Çerçi, sonradan taktırdığı lambaları sadece park halindeyken yakıyor.Kamyonun içi sıcak bir yuva.

Karayollarının bu sıra dışı aracının sadece dışı değil içi de ilgi çekici. Kapısını açınca adeta sıcak bir yuvayla karşılaşıyorsunuz. Şoför mahalline halı serili olduğu için kamyona ayakkabısız biniliyor, öyle ki pedallerin üzeri bile halı kaplı.

Kamyonun içinde onlarca oyuncak hayvan var ama Çerçi, camın önüne dizdiği oyuncak arabaların üzerine titriyor. Onları her gün siliyor, zevkine göre diziyor. Zaten Nuri Çerçi'nin ekmek teknesi kamyonunu bu hale getirmesinin nedeni araba tutkusu."Çocukluktan beri araba benim merakım. Burası benim evim, zamanımın çoğu kamyonda geçiyor. Bu nedenle kamyonu böyle süsledim ev haline getirdim" diyen Çerçi, "yürüyen ev" için yaklaşık 25 bin lira harcamış.

Adeta sıcak bir yuvaya dönüştürülen kamyonun ön kısmında, işlemeli havludan nazar boncuklarına, cam avizelerden tespihlere, perdeden örme süslere çok farklı eşyalar bulunuyor.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 08:18:46. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Gidişine Yollar Duruşuna Kızlar Hasta
  [Hata Bildir]