Son Dakika Haberleri: Kırklareli'de 10 Yaşındaki Çocuktan Haber Alınamıyor

Kırklareli'de 10 Yaşındaki Çocuktan Haber Alınamıyor

3 yıl önce

Kırklareli'de 3 gün önce okula gitmek üzere evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan çocuk, dedektör köpeklerle arandı.

Kırklareli'de 10 Yaşındaki Çocuktan Haber Alınamıyor, System.String[]
Kırklareli'de 3 gün önce okula gitmek üzere evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan çocuk, dedektör köpeklerle arandı.

Atatürk Ortaokulu 4. sınıfta eğitim öğretim gören ve 3 gün önce öğle saatlerinde Karacaibrahim Mahallesi Mahsutbey Sokak'taki evinden okula gitmek üzere ayrılan 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş için arama çalışması yapıldı.

Özel Harekat Daire Başkanlığı'na ait "Boncuk", "Bazlak" ve "Coe" isimli köpekler Karacaibrahim ve Pınar mahallelerinde, uzman ekiplerle, arazi ve inşaatlarda yaklaşık 8 saat arama yaptı. Arama sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Baba Yılmaz Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunun bulunması için emniyet güçlerinin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Çocuğunun kaçırılabileceğini düşünmediğini belirten Yılmaz, "Çocuğumuzu polis ekipleri gece, gündüz arıyor. Polis ekipleri yoğun çaba gösteriyor. Bu beni çok sevindiriyor. Polis ekipleri gelen ihbarları değerlendiriyor. Çocuğumun kaçırılma ihtimali zayıf. Çünkü Kırklareli'de bu tür şebekeler yok. Büyükşehirlerde oluyor. Eğer kaçırılma olsaydı büyükşehirden ekip geldiğinde sadece bir çocukla kalmaz birden fazla 5-6 tane çocuğu alırdı" diye konuştu.

Öte yandan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Yılmaz ailesini ziyaret ederek, bilgi aldı.

Reina'da 39 Kişiyi Öldüren Saldırgan Abdulkadir Masharipov YakalandıReina Katliamcısının Yakalandığı Operasyondan Kareler
Reina Katliamcısıyla İlgili Süreç, Nasıl İşleyecek

    1