Son Dakika Haberleri: Öksüren ve İnleyen Kül Tablası

Öksüren ve İnleyen Kül Tablası

Özel olarak tasarlanan küllüklerin üzerine sigara bırakıldığında öksürme ve inleme sesi veriyor.

23.08.2012 11:00
Öksüren ve İnleyen Kül Tablası,
Sigarayı bıraktıran kül tablaları ilgi görüyor. Özel olarak tasarlanan küllüklerin üzerine sigara bırakıldığında öksürme ve inleme sesi veriyor. Kültablası aynı zamanda, kırmızıdan siyaha dönüşen akciger görüntüsü ile de itici görüntü oluşturuyor.

Hediyelik eşya satıcılarından Adem Aydın, Çin'den ithal edilen küllüklerin çukur kısmının akciğerin kesiti şeklinde tasarlandığını ve üzerindeki sensörler sayesinde öksürme ve inleme sesi çıkarttığını belirterek şunları söyledi:

"Özel olarak tasarlanan sigara tablalarının üzerine yanar halde bir sigara bıraktığınızda öksüren bir insan sesi veriyor. Tablanın diğer bölümüne sigaranızı bıraktığınızda ise sigara içtiği için hastalanan bir insanın inleme sesi çıkıyor. Sigara tablasını iki kişi aynı anda kullandığında hem öksürme, hem de inleme sesi birlikte duyuluyor. Tablanın içerisindeki kırmızı renkli akciğer görüntüsü de sigaradan ısınınca koyu kahverengi bir renge bürünüyor."

Adem Aydın, öksüren ve inleyen sigara tablalarının daha çok sigarayı bırakması istenilen kişilere yakınları tarafından hediye edilmek için satın alındığını da belirterek, "Küçük bir pil ile çalışan sigara tablalarını tanesi 15 liraya satıyoruz" diye konuşuyor.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Muharrem Balcı, ülkemizde erkeklerin yüzde 49.5'inin, kadınların ise yüzde 21.3'ünün sigara bağımlısı olduğunu belirterek, "Sigara karşıtı bu tip ürünlerin sigara bırakmak isteyenlere faydası olabilir" dedi. - Kayseri

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.03.2015 12:24:53. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Öksüren ve İnleyen Kül Tablası
  [Hata Bildir]