09:3200
SON DAKİKA HİZAN HABERLERİ

Son Dakika Hizan Haberleri

  Hizan'da Yol Çalışmaları

  Hizan'da Yol Çalışmaları

  Hizan belediye başkanlığı, ilçede yaşanan yol sorununu gidermek amacıyla çarşı merkezinden öğretmenevine kadar olan bölümde kilitli parke taşı döşeme çalışması başlattı. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Bitlisli üreticiye 'fıstık' gibi gelir

  Bitlis'in Hizan ilçesinde dağlık alanlarda doğal olarak yetişen ve hiçbir ekonomik getirisi olmayan menengiç ve bıttım ağaçlarının Siirt'ten getirilen aşılarla fıstığa dönüştürülmesiyle ilçede fıstık bereketi yaşanıyor. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  Bitlis Fıstık Üretim Merkezi Olma Yolunda

  Bitlis Fıstık Üretim Merkezi Olma Yolunda

  Bitlis'in Hizan ve Mutki ilçelerinde, dağlık alanlarda yetişen menengiç ve bıttım ağaçlarının Siirt'ten getirilen fıstık fideleriyle aşılanması çiftçinin yüzünü güldürdü. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  Bitlisli Üreticiye 'Fıstık' Gibi Gelir

  Bitlisli Üreticiye 'Fıstık' Gibi Gelir

  Bitlis'in Hizan ilçesinde hiçbir ekonomik getirisi olmayan menengiç ve bıttım ağaçlarının aşılarla fıstığa dönüştürülmesiyle ilçede fıstık bereketi yaşanıyor. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  Pervari Kaymakamı Kahraman Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi

  Pervari Kaymakamı Kahraman Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi

  Siirt'in Pervari Kaymakamı Murat Kahraman, Pervari-Beğendik-Hizan karayolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Hizan Fındığının Hasadı Başladı

  Hizan Fındığının Hasadı Başladı

  Bitlis'in Hizan ilçesinde 8 bin dekar alanda yetiştirilen ve 8 köyde vatandaşların gelir kaynağını oluşturan Hizan fındığının hasadı başladı. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Hizan'da Fındık Hasadı Başladı

  Hizan'da Fındık Hasadı Başladı

  Bitlis'in Hizan İlçesi'ne bağlı köylerde fındık hasadına başlandı. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Nurs Köyü Turizm Merkezi Olacak

  Her yıl binlerce yerli ve yabancı konuğu ağırlayan ve "marka şehir" yolunda ilerleyerek inanç turizm merkezi olmaya hazırlanan Bediüzzaman Said Nursi'nin doğduğu Hizan ilçesine bağlı Nurs köyü, hazırlanan proje ile Türkiye'de örnek olacak Hizan Kaymakam İnci, "Nurs köyü, Türkiye'de örneği olmayan bir. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Göçük Altında Kalan İşçi Yaralandı

  Göçük Altında Kalan İşçi Yaralandı

  Bitlis'in Hizan ilçesinde altyapı çalışmaları esnasında toprağın çökmesiyle göçük altında kalan işçi, yaralandı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Bitlis'te Göçük Altında Kalan İşçi Yaralandı

  Bitlis'in Hizan ilçesinde altyapı çalışmaları esnasında toprağın çökmesiyle göçük altında kalan işçi, 2 saatlik çalışmayla kurtarıldı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Bitlis Hizan'da Hayvancılık İşletmelerine Hibe

  Bitlis Hizan'da Hayvancılık İşletmelerine Hibe

  Bitlis Hizan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, küçük ve büyükbaş hayvancılığın geliştirilmesini sağlamak amacıyla ahır ve ağıl yapımına yüzde 50 hibe destek verecek. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Oy Kullanmaya Giderken Uçurumdan Düştü

  Oy Kullanmaya Giderken Uçurumdan Düştü

  Bitlis'in Hizan ilçesinde oy kullanmaya giden 72 yaşındaki kişi, yolda yürüdüğü sırada dengesini kaybederek uçurumdan düştü. (10 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Kaymakam İnci, Öğrencileri Ödüllendirdi

  Hizan Kaymakamı Sedat İnci, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçis (TEOG) Sınavında ilçe genelinde ilk üçe giren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Kaymakamlık Çalışmaları Devam Ediyor

  Hizan Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürülüğü Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yatırımları devam ediyor. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Eker: 'Kimse Recep Tayyip Erdoğan kadar hazır değil' -

  Eker: "Kimse Recep Tayyip Erdoğan kadar hazır değil" -

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Gezi olayları dahil, 17 ve 25 Aralık darbe teşebbüsleri ve paralel teşebbüslerin arkasındaki asıl amaç, çözüm sürecini baltalamaktı" dedi. (06 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.08.2014 09:32:20. #1.11#