SON DAKİKA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

 • 16:32Gevale Kalesi'nde Tarihe YolculukKonya'nın siluetini oluşturan tarihi Gevale Kalesi'ni gün yüzüne çıkartmak amacıyla 2012 yılında başlatılan kazı çalışmaları, yaklaşık bin 700 metre yükseklikte devam ediyor.
 • 15:52Gevale Kalesi'nde Tarihe YolculukGevale Kalesi'nde Tarihe YolculukKonya’nın siluetini oluşturan tarihi Gevale Kalesi’ni gün yüzüne çıkartmak amacıyla 2012 yılında başlatılan arkeolojik kazı çalışmaları yaklaşık bin 700 metre yükseklikte devam ediyor.
 • 13:39Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'ne DoğruUluslararası İzmir Kısa Film Festivali'nde yarışmak üzere 64 ülkeden yaklaşık 600 filmle başvuruda bulunuldu.
 • 13:34Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun, Rize'deKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, bir dizi inceleme ve ziyaret için Rize'ye geldi.
 • 13:0016. İzmir Kısa Film Festivali'ne Başvuru Yağmuru16. İzmir Kısa Film Festivali'ne Başvuru YağmuruKasım ayında planlanan, İzmir’in uzun soluklu tek film festivali Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden başvuru yağıyor.
 • 12:38Kütahya, 5 Dilde 49 Ülkede TanıtılacakKütahya'nın, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanacak 5 dildeki broşürlerle, 49 ülkede tanıtılacağı bildirildi.
 • 17:38Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun, Artvin'deKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, bir dizi inceme ve ziyaret için Artvin'e geldi.
 • 16:47Müsteşar Dursun'dan Vali Baruş'a ZiyaretKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Bolu Valisi Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.
 • 16:142. Uluslararası Kültepe Toplantısı Başladı2. Uluslararası Kültepe Toplantısı BaşladıKültepe Ören Yeri'nde 67 yıldır devam eden kazıların bilim dünyası ve halk ile paylaşılmasını amaçlayan 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 14:24Kayseri Melik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas AldıkKayseri Melik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas AldıkKayseri'de ikincisi düzenlenen Uluslararası Kültepe Toplantısı'nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Kazılar ve Araştırma Dairesi Başkanı Melik Ayaz, "2000 yıllarından itibaren kazılarımızda politika değişikliği yaptık. Kazıdan ziyade, koruma çalışmalarını esas almayı önemsedik" dedi.
 • 13:19Melik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas AldıkMelik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas Aldık–kayseri'de ikincisi düzenlenen Uluslararası Kültepe Toplantısı'nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Kazılar ve Araştırma Dairesi Başkanı Melik Ayaz, "2000 yıllarından itibaren kazılarımızda politika değişikliği yaptık. Kazıdan ziyade, koruma çalışmalarını esas almayı önemsedik" dedi.
 • 12:55Başkan Çelik: Başkan Çelik: "Kültür Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz"Uluslararası 2. Kültepe Toplantısı’nın açılışı Selçuklu Uygarlığı Müzesi’nde yapıldı.
 • 12:41Kyzikos Kazıları BaşladıErdek'te, 2015 Kyzikos kazı dönemi başladı.
 • 12:40Uluslararası Kültepe Toplantısına 90 Bilim Adamı KatılıyorUluslararası Kültepe Toplantısına 90 Bilim Adamı KatılıyorSanayi ve ticaret kenti Kayseri’de, ticaretin 4 bin yıl öncesine dayandığını gösteren Kültepe Ören Yeri’nde 67 yıldır devam eden kazıların bilim dünyası ve halk ile paylaşılmasını amaçlayan 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 12:052. Uluslararası Kültepe Toplantısı Başladı2. Uluslararası Kültepe Toplantısı BaşladıSanayi ve ticaret kenti Kayseri’de, ticaretin 4 bin yıl öncesine dayandığını gösteren Kültepe Ören Yeri’nde 67 yıldır devam eden kazıların bilim dünyası ve halk ile paylaşılmasını amaçlayan 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 22:042'nci Uluslararası Kültepe Toplantısı Başladı2'nci Uluslararası Kültepe Toplantısı BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı - Melik Ayaz'ın konuşması - Kayseri Valisi Orhan Düzgün'e hediye verilmesi 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Kazılar ve Araştırma Dairesi Başkanı Ayaz: - "6 bin yıllık insanlık ve kültür medeniyetini bağrında barındıran Kayseri, bugün tescillenmiş bin 500'den fazla taşınmaz kültür ve tabiat varlığıyla Anadolu'muzun en önemli tarihi kentlerinden birisidir"KAYSERİ - Kayseri'de ikincisi düzenlenen Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 21:492. Uluslararası Kültepe ToplantısıKayseri'de ikincisi düzenlenen Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 14:54Ateşe Doğru Zorlu Koşu BaşladıAteşe Doğru Zorlu Koşu BaşladıKapadokya'nın mistik ve büyüleyici vadileri ile Tuz Gölü'nün sonsuz beyazlığında 25 Temmuz'da başlayan Ultra Maraton, RFC 20K, Discovery 6G, Discovery 4G, RFC Zor1Gün ve Kurumsal Yarışlar olmak üzere 6 kategoride gerçekleşen 'Runfire Cappadocia' doğa ve spor tutkunlarının sınırlarını 2 Ağustos'a kadar zorlayacak.
 • 13:42Devlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorDevlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorBu yıl 530.su gerçekleştirilecek Karaisalı Kızıldağ Yaylası Karakucak Güreşleri'ne Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılması bekleniyor.
 • 12:04Devlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorDevlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorBu yıl 530.su gerçekleştirilecek olan Karaisalı Kızıldağ Yaylası Karakucak güreşlerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılması bekleniyor.
 • 10:44Balıkesir Kyizkos Antik Kentinde 10'uncu KazıBalıkesir Kyizkos Antik Kentinde 10'uncu KazıBalıkesır'in Erdek ilçesinde bulunan Kyzikos Antik Kenti'nde, 2500 yıllık tarihi gün yüzüne çıkarmak için bu yıl 10'ncusu yapılan kazı çalışmaları başladı.
 • 10:41Kyizkos Antik Kenti'nde 10'uncu Kazı Çalışmaları BaşladıKyizkos Antik Kenti'nde 10'uncu Kazı Çalışmaları BaşladıBalıkesır'in Erdek ilçesinde bulunan Kyzikos Antik Kenti'nde, 2500 yıllık tarihi gün yüzüne çıkarmak için bu yıl 10'uncusu yapılan kazı çalışmaları başladı.
 • 14:26İngiltere'de Bulunan Eski Kur'an-ı Kerim Sayfalarıİslam, Tarih Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Halit Eren, İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi'nin kütüphanesinde bulunan yaklaşık 1370 yıllık Kur'an-ı Kerim sayfalarının temini için girişim başlattıklarını bildirdi.
 • 10:21Dedesinden Kalan Konak ve Araziyi Eğitim İçin BağışladıAksekili hayırsever Ömer Faruk Sever, Büyükalan Mahallesi'nde bulunan dedesinden kalan düğmeli ev ve arazileri, Akseki Eğitim Hayratı Derneğine bağışladı.
 • 16:07Senem Tüzen'in İlk Filmi Venedik Film Festivali'nde Açıyor!Senem Tüzen'in ilk uzun metraj filmi Ana Yurdu, 2 - 12 Eylül arasında düzenlenecek 72. Venedik Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.
 • 14:46Seydişehir Ekonomi ve Kalkınma Bayramı "Kuğulu Festivali" ile CanlanıyorKonya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi’nin organize ettiği 5-9 Ağustos Kuğulu Festivali ile Seydişehir Ekonomi ve Kalkınma Bayramı yeniden canlandırılıyor.
 • 13:51Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Gebeş AçıklamasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Ömür Gebeş, Yassıada'da kültürel ve tarihi değere sahip herhangi bir yapının kesinlikle tahrip edilmediğini belirterek, "Aksine bütün tarihi yapılar itinayla korunmaktadır" dedi.
 • 13:03Mardin Kalesinde Restorasyon Çalışmaları Devam EdiyorMardin’de, üç bin yıllık tarihi kalede restorasyon, kazı ve güçlendirme çalışmaları sürüyor.
 • 12:05Keykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorKeykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorKayseri Valisi Orhan Düzgün, Şeker Gölü üzerinde bulunan Selçuklu dönemine ait Keykubadiye Sarayı kalıntılarında kazı çalışmalarına 27 Temmuz Pazartesi günü başlanacağını bildirdi.
 • 10:55İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş Seyehat Acentelerini İncelediİl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş Seyehat Acentelerini İncelediKayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, şehir merkezinde faaliyet gösteren seyahat acentelerini denetledi.
 • 16:46Keykubadiye Sarayı Gün Yüzüne ÇıkarılacakKayseri Valisi Orhan Düzgün, Selçuklu dönemine ait Keykubadiye Sarayı'nda kazı çalışmalarına pazartesi günü başlanacağını bildirdi.
 • 16:46Selçuklu Dönemi Keykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorSelçuklu Dönemi Keykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorKayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Şeker Gölü üzerinde bulunan Selçuklu dönemine ait Keykubadiye Sarayı’nda kazı çalışmalarına 27 Temmuz Pazartesi günü başlanacağını söyledi.
 • 16:40İznik'te Arkeolojik Seferberlikİznik'te Arkeolojik SeferberlikBursa'nın İznik İlçesi'nde, bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetiminde 3 bölgede kazı çalışması yapılacak.
 • 16:10Selçuklu Dönemi Keykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorSelçuklu Dönemi Keykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorKayseri Valisi Orhan Düzgün Kayseri Şeker Gölü üzerinde bulunan Selçuklu dönemine ait Keykubadiye Sarayı’nda kazı çalışmalarına 27 Temmuz Pazartesi günü başlanacağını söyledi.
 • 15:53Selçuklu Dönemi Keykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorSelçuklu Dönemi Keykubadiye Sarayı'nda Kazılar BaşlıyorKayseri Valisi Orhan Düzgün Kayseri Şeker Gölü üzerinde bulunan Selçuklu dönemine ait Keykubadiye Sarayı'nda kazı çalışmalarına 27 Temmuz Pazartesi günü başlanacağını söyledi.
 • 15:40Alsancak Belgesel OluyorAlsancak Belgesel Oluyorİzmir futbolunun efsane futbolcuları, tribünleri ve idari binası yıkılıp yeniden yapılacak Alsancak Stadı'nda bir araya geldi.
 • 15:30En İyi Filme 75 Bin TL ÖdülEn İyi Filme 75 Bin TL Ödül6-12 Kasım 2015 tarihleri arasında altıncısı gerçekleştirilecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nde, Ulusal Uzun Film Yarışma kategorisinde yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği en iyi filme 75 bin TL, en iyi yönetmene ise 15 bin TL ödül verilecek.
 • 13:14Gevaş Belediyesi Atıl Durumdaki Tesisi Ayağa KaldırdıGevaş Belediyesi Atıl Durumdaki Tesisi Ayağa KaldırdıVan’ın Gevaş Belediyesi, 15 yıldır atıl durumda olan tesisi yeniden ayağa kaldırdı.
 • 11:07Bayram Tatilinde 250 Milyon Lira HarcandıBayram Tatilinde 250 Milyon Lira HarcandıRamazan Bayramı'nda seyahat acentaları kanalıyla yurtiçinde 180 bin, yurtdışına ise 20 bin kişi tatile çıkarken, tatil yapanlar 200-250 milyon lira civarı harcama yaptı.
 • 11:05Manavgat'ta Geçen Yıla Göre Turist Kaybı Yüzde 14Manavgat'ta Geçen Yıla Göre Turist Kaybı Yüzde 14Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bölgede Rus turist eksikliğinden en az etkilenen turizm destinasyonunun Manavgat olduğunu söyledi.
 • 15:35Kars Türküleri Albümünün Yapımcılığını da Kendisi YaptıKars Türküleri Albümünün Yapımcılığını da Kendisi YaptıKars’ta gazetecilik, müzik derleme, besteleme, yapımcılık ve yazarlık çalışmaları ile dikkat çeken Salih Şahin 2’nci Kars Türküleri albümünü d çıkardı.
 • 09:49CHP'li Karakaş: Hükümet Sanata 65 Kez Baskı, Yasaklama ve Sansür YaptıCHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, CHP Kültür ve Sanat Platformunun 2015 yılının ilk altı ayına ait baskı ve sansür raporunu kamuoyunun bilgisine sundu.
 • 20:36Şehir-İnsan" ProjesiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geliştirilerek hayata geçirilen "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü Örnek Kişilikler" Projesi kapsamında, Müsteşar Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun başkanlığında "Beş Şehirli" söyleşisi gerçekleştirildi.
 • 15:31Hükümet Kurma SüreciKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP ile yürüttükleri koalisyon görüşmelerine ilişkin, "Bugün itibariyle Haluk Bey ile 1 saat 40 dakikaya yakın hem çeşitli meseleler üzerine konuştuk, gayet pozitif bir havada hem de yönteme ilişkin mutabık kaldık.
 • 15:29Güvercinlik'teki Pina Yarımadası ile İlgili İddialarOrman ve Su İşleri Bakanlığından, Güvercinlik'teki Pina Yarımadası ile ilgili iddialara ilişkin yapılan açıklamada, orman yangınlarında zarar gören alanların başka bir maksatla kullanılmadığı belirtilerek, "Aksine aynı yıl içerisindeki ağaçlandırma sezonunda yeniden ağaçlandırılmış ve yanan yerler yeniden orman olarak düzenlenmiştir ve bundan sonra da böyle olacaktır" ifadesine yer verildi.
 • 14:02Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik (1)Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ömer Çelik'in Kültür ve Turizm Bakanlığı'na girişi- Haluk Koç'in gidişi- Çelik'in konuşması ANKARA - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ile görüşmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 • 12:52Haluk Koç ile Ömer Çelik Görüşmesi Sona ErdiCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ile AK Parti adına Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in koalisyon için ön görüşmesi sona erdi.
 • 12:26AK Parti ve CHP'nin 'İstikşafi' Görüşme Süreci BaşladıAK Parti ve CHP'nin 'İstikşafi' Görüşme Süreci BaşladıAk Parti ve CHP'nin 'istikşafi' görüşme süreci başladı AK Parti ve CHP'nin koalisyon çalışmalarını yürütmek üzere Ak Partili Ömer Çelik ve CHP'li Haluk Koç ilk kez bir araya geldi.
 • 12:09AK Parti ve CHP'nin 'İstikşafi' Görüşme Süreci BaşladıAK Parti ve CHP'nin 'İstikşafi' Görüşme Süreci BaşladıAk Parti ve CHP'nin koalisyon çalışmalarını yürütmek üzere Ak Partili Ömer Çelik ve CHP'li Haluk Koç ilk kez bir araya geldi.
 • 12:02Koalisyon Görüşmeleri - Çelik ve KoçKoalisyon Görüşmeleri - Çelik ve KoçGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ömer Çelik'in gelişi- Haluk Koç'un gelişi- Çelik ve Koç'un görüşmelerinden genel plan detay ANKARA - AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun CHP ile yürütülecek koalisyon görüşmeleri çerçevesinde görevlendirdiği Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda bir araya geldi.