SON DAKİKA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

 • 18:39Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin Açılışını YaptıBakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin Açılışını YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinden genel görüntü Bakanın gelişi Bakan Yılmaz'ın konuşması Açılışın yapılması Kültür merkezi gezisi Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta Bakan Yılmaz, Şarkışla ilçesinde Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı -Yılmaz: "Gençler geleceğimizdir.
 • 17:09Sivas Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'ni AçtıSivas Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'ni AçtıBakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'ni açtı Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ın Şarkışla İlçesi'nde yapımı tamamlanan Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
 • 17:04Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'taMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kültürün, milli kimliğin ve manevi değerlerin yaşatılması ve geleceğe aktarılması için gençlerin çok önemli olduğunu söyledi.
 • 16:21Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Aşık Veysel 78 Milyonun Gönlüne Hitap Etmiştir"Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ın Şarkışla ilçesinde yapımı tamamlanan Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, "Aşık Veysel bu ülkenin 78 milyon halkının her birisinin gönlüne ayrı ayrı hitap etmiş ve gönül tellerini titretmiştir" dedi.
 • 15:46Trabzon Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan Geçiyoruz 1Trabzon Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan Geçiyoruz 1Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan geçiyoruz Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye'nin algısı ve imajına yönelik kara propaganda yürütüldüğünü belirterek, 'Şu anda bir türbülans yaşıyoruz.
 • 14:11Kültür ve Turizm Bölge ÇalıştayıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Karadeniz Bölgesi'nde sporun altyapısını çok daha fazla geliştirerek, vatandaşımıza çok daha yakın kılarak ve iletişimi artırarak geleceğe doğru daha büyük bir potansiyelle yürümeye çalıştığımız bir yatırım hamlesi içerisinden geçiyoruz" dedi.
 • 14:10Antalya'da Kültür ve Arkeolojik Varlıkları Tanıma Turları' Yüzde 50 AzaldıAntalya'da Kültür ve Arkeolojik Varlıkları Tanıma Turları' Yüzde 50 AzaldıAntalya'da faaliyet gösteren Turizm Seyahat Acentesi sahibi Aziz Günyeli, Rus turist azlığının Antalya'da tarihi ören yerlerinde kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turunu olumsuz etkilediğini söyledi.
 • 13:57Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan GeçiyoruzKültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan GeçiyoruzKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye'nin algısı ve imajına yönelik kara propaganda yürütüldüğünü ileri sürerek, "Şu anda bir türbülans yaşıyoruz.
 • 13:35Turizm Bakanı Ünal, Turizmdeki Kayıpları 'Paralel'e BağladıTurizm Bakanı Ünal, Turizmdeki Kayıpları 'Paralel'e BağladıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye'nin turizm sektöründe yaşadığı sıkıntıları sözde 'paralel yapı'ya bağladı.
 • 12:58Kemer Belediyesi Bölge Tanıtımı İçin Riga'daKemer Belediyesi Bölge Tanıtımı İçin Riga'daBalttour Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Letonya’nın başkenti Riga’daki Kipsala Fuar Merkezi’nde başladı.
 • 12:58Kültür ve Turizm Bölge ÇalıştayıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Bugün yaklaşık 1 milyon insanımız turizm sektöründen ekmek yiyor.
 • 10:51Denizli'deki Taş Atölyeler Müze OlacakDenizli'deki Taş Atölyeler Müze OlacakDenizli Mimarlar Odası, taş atölyelerin korunarak müze projesinin uygulanması için alternatif proje hazırlayacak.
 • 10:41Adana Turizmde Depar AtacakAdana Turizmde Depar AtacakAdana Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, kent için adeta turizm dopingi sayılabilecek 2016 yılı faaliyet planlarını açıkladı.
 • 09:53Yerli Butik Otel Zinciriyle Dünyaya Kafa TutuyorYerli Butik Otel Zinciriyle Dünyaya Kafa TutuyorKonyalı iş adamı Mehmet Alp, Amsterdam ve Antalya’da kurduğu milyon dolarlık butik otel zincirinde Osmanlı ve Türk kültürünü dünyaya tanıttığını belirtti.
 • 20:18Belediye Başkanı Ünver: "Belediyemiz Tarafından Yıkılmış Tek Bir Bina Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'in konuşması Nevşehir'de tescilli tarihi binaların yıkıldığı iddiası Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Kalesi'nde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında keşfedilen dünyanın en büyük yer altı şehrindeki temizlik çalışmalarının hukuka uygun bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Belediyemiz tarafından yıkılmış tek bir bina yok" dedi.
 • 19:13İran Kültür Haftasıİran Kültür Haftası etkinlikleri, İranlı hat sanatçılarının eserlerinden oluşan sergiyle başladı.
 • 18:00Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi Törenle Hizmete AçıldıYıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi Törenle Hizmete AçıldıSivaslıların rüyası olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin resmi açılışı törenle gerçekleştirildi.
 • 17:19Gaziantep'in Mozaiklerini Dünya TanıyacakGaziantep'in Mozaiklerini Dünya TanıyacakGaziantep Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile Gaziantep mozaiklerini dünyaya tanıtmak için 2 yıl sürecek bir proje gerçekleştiren Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği, yapılan çalışmalarını basına tanıttı.
 • 16:46Gaziantep'in Mozaiklerini Dünya TanıyacakGaziantep mozaiklerini dünyaya tanıtmak için 2 yıl sürecek bir proje gerçekleştiren Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği, yapılan çalışmalarını basına tanıttı.
 • 16:39Uluslararası Mena Ülkeleri ZirvesiUluslararası Mena Ülkeleri ZirvesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Zirveden detay -İkili görüşmelerden detay Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere ile röportaj Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile röportaj Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması ve alternatif pazar yaratılması amacıyla düzenlenen zirve kapsamında ikili görüşmeler gerçekleştirildi BAKA Antalya Koordinatörü Saraydere: "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere, "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" dedi.
 • 15:18Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiBatı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere, "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" dedi.
 • 13:53Esrarengiz sanatçı İstanbul'daEsrarengiz sanatçı İstanbul'daGlobal Karaköy'ün evsahipliği yaptığı ilk sergi olan ve dünya prömiyeri İstanbul'da yapılan "The Art of Banksy" açıldığı günden itibarenziyaretçi akınına uğradı.
 • 12:17Nevşehir'de Tescilli Tarihi Binaların Yıkıldığı İddiasıNevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Kalesi'nde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında keşfedilen dünyanın en büyük yer altı şehrindeki temizlik çalışmalarının hukuka uygun bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Belediyemiz tarafından yıkılmış tek bir bina yok" dedi.
 • 11:52Ünver: Tarihi Yıkmıyor Aksine Ortaya ÇıkartıyoruzÜnver: Tarihi Yıkmıyor Aksine Ortaya ÇıkartıyoruzNevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Kalesi’ndeki 11 mahalleyi içine alan bölgedeki Kentsel Dönüşüm çalışmaları sırasında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehrindeki temizlik çalışmaların hukuka uygun bir şekilde devam ettiğini açıkladı.
 • 11:44Gemicinin TürküsüGemicinin Türküsü" Mest EttiKültür ve sanat etkinliklerinde öncü olan Mamak Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile her ay ortaklaşa gerçekleştirdiği Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu konserinin beşincisine ev sahipliği yaptı.
 • 11:17Nevşehir - Belediye Başkanı Ünver:?tarihi Yıkmıyor, Tarihi Ortaya Çıkartıyoruz Yersiz ve Haksız...Nevşehir - Belediye Başkanı Ünver:?tarihi Yıkmıyor, Tarihi Ortaya Çıkartıyoruz Yersiz ve Haksız...Belediye Başkanı Ünver:?Tarihi yıkmıyor, Tarihi ortaya çıkartıyoruz yersiz ve haksız isnat ile iftira davası açıyoruz? BELEDİYE Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Kalesi'ndeki 11 mahalleyi içine alan bölgedeki Kentsel Dönüşüm çalışmaları sırasında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehrindeki temizlik çalışmaların hukuka uygun bir şekilde devam ettiğini belirterek, bu çalışmaların gerçekleştirilmesini istemeyenlerin yiğitçe, mertçe hak hukuk aramak yerine, kalleşçe kendi şehirlerini ispiyonlayarak yasal olmayan yollara başvurduklarını söyledi.
 • 10:45Risale-i Nur'a Bandrol Yasağı Kalktı, Matbaa 24 Saat DurmuyorRisale-i Nur'a Bandrol Yasağı Kalktı, Matbaa 24 Saat DurmuyorNisan 2014’ten itibaren bandrol engeliyle devlet tekeline alınan Risale-İ Nur’un basımı yeniden başladı.
 • 17:14Antalya Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Zirvesi, Antalya'da BaşladıAntalya Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Zirvesi, Antalya'da BaşladıOrtadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri zirvesi, Antalya'da başladı 1'nci Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYTDA) desteği, Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğu, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Serik Belediyesi ana organizasyonunda Belek Rixos Premium Hotel'de bugün başladı.
 • 16:48Nevşehir Kapadokya?nın Ziyaretçileri AzaldıNevşehir Kapadokya?nın Ziyaretçileri AzaldıKapadokya'nın ziyaretçileri azaldı TÜRKİYE'nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini geçen ay 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 15:30Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'ne Selman Ada GetirildiDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü görevini yürüten Rengim Gökmen’in bakanlık müşavirliğine atanması ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı Bölge İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldı.
 • 14:42Kardeşlik Buluşmaları Mardin KonferansıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Büyükşehir Yasası'nın istismar edildiğini belirterek, yerel yönetimlerin yetkilerinin genişletileceğini ancak istismar edilmesine asla izin verilmeyeceğini bildirdi.
 • 14:06Kapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 50 AzaldıKapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 50 AzaldıPeribacaları, sıcak hava balonculuğu ve yeraltı şehirleri ile ünlü Kapadokya bölgesini geçen ay 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 13:41Antalya'da Mena Ülkeleri ZirvesiAntalya'da Mena Ülkeleri ZirvesiOrtadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri zirvesi, Antalya'da başladı.
 • 12:36Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, "Türkiye sadece bölgesinin değil aynı zamanda Asya'nın, Afrika'nın ve Avrupa'nın kesişim noktası olması anlamında demokrasisiyle milletiyle tarihiyle coğrafyasıyla bir güven adası bir istikrar adası olmaya devam edecektir" dedi.
 • 11:38Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Sanatçılarla GörüştüKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, müzik alanında faaliyet yürüten meslek birliklerinin temsilcileriyle bir araya gelerek, telif hakları ve Gelir Vergisi Kanunu tasarısında yer alan "telif gelirlerinden vergi alınması" konusundaki taleplerini dinledi.
 • 10:21Kapadokya'yı Ocak Ayında 45 Bin Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret EttiKapadokya'yı Ocak Ayında 45 Bin Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret EttiTürkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesini Ocak ayında 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 15:24Kalandar Soğuğu" Filmi Fransa'dan Ödül AldıYönetmenliğini Mustafa Kara'nın üstlendiği "Kalandar Soğuğu" adlı film Fransa'dan ödül aldı.
 • 13:30Bakan Ünal: Terör Uluslararası Rekabette Avantaj Aracı Yapılmak İsteniyorBakan Ünal: Terör Uluslararası Rekabette Avantaj Aracı Yapılmak İsteniyorKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, terörün uluslararası rekabette bir avantaj aracı haline dönüştürülmek istendiğini söyledi.
 • 12:21Doğu Karadeniz İçin Turizmin ÖnemiDOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, turizmde 1 birim talep artışının ekonomiyi 2 birim canlandırdığını ifade ederek, “Turizm, ekonomide 54 sektörü doğrudan uyarıyor.
 • 11:45Azerbaycan'la Turizm Potansiyelini Artırma GirişimleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantıdan görüntü Kültür ve Tanıtma Müşaviri Murat Karaçanta'nın konuşması Azerbaycan'la turizm potansiyelini artırma girişimleri Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Karaçanta: "İki ülke arasındaki turizm ilişkileri istenilen düzeyde değil. Bu ilişkileri daha üst seviyeye çekeceğiz" Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri Azerbaycan ve Türkiye arasındaki turizm potansiyelini artırmak için Azerbaycanlı turizmcilerle değerlendirme toplantısı düzenledi.
 • 11:35Beyşehir Belediyesi'nden Turizm AtağıBeyşehir Belediyesi'nden Turizm AtağıKonya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, Fasıllar Mysthia Antik Kenti’nin turizm bölgesi ilan edilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na resmi müracaatta bulundu.
 • 11:09Beyşehir'de Antik Kentin Turizm Bölgesi Olması İçin Bakanlığa Başvuruda BulunulduBeyşehir Belediyesi, Fasıllar Mysthia Antik Kenti'nin turizm bölgesi ilan edilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na resmi başvuru yaptı.
 • 11:04Kültür AŞ'den Yeni KitapTürkiye'deki tarikatların giyim kuşam tarihini anlatan "Derviş Çeyizi, Türkiye'de Tarikat Giyim Kuşam Tarihi" adlı kitap yayımladı.
 • 10:56Azerbaycan'la Turizm Potansiyelini Artırma GirişimleriKültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri Azerbaycan ve Türkiye arasındaki turizm potansiyelini artırmak için Azerbaycanlı turizmcilerle değerlendirme toplantısı düzenledi.
 • 09:55Gaziantep'te Çocuklara Kukla EğitimiGaziantep'te, aralarında Suriyelilerin de bulunduğu çocuklar Oyuncak Müzesi'nde kukla yapmasını öğrendi.
 • 15:09Anıttaki Atatürk Fotoğrafları Onarıma AlındıAnıttaki Atatürk Fotoğrafları Onarıma AlındıBartın’ın Amasra ilçesinde bulunan Atatürk anıtındaki fotoğraflar onarıma alındı.
 • 14:4744. İstanbul Müzik Festivaliİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "44. İstanbul Müzik Festivali", 1-24 Haziran'da gerçekleştirilecek.
 • 12:59Doğa Yürüyüşçülerine Belgesiz Araç Kullanmaktan Para CezasıDoğa Yürüyüşçülerine Belgesiz Araç Kullanmaktan Para CezasıAntalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, TÜRSAB'ın şikayeti üzerine, sportif amaçlı bir doğa yürüyüş grubuna, seyahat acenta belgesiz araç kullanımından para cezası kesti.
 • 11:33Kont DrakulaKont Drakula"Nın Hapsedildiği Kale Yapımcıların Gözdesi OlduGörüntü Dökümü: Kaleden görüntüler İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz'ün konuşması EKBER TÜRKOĞLU - Roman ve filmlere konu olan "Kont Drakula" karakterinin esin kaynağı Eflak Voyvodası III. Vlad'ın esir tutulduğu rivayet edilen Tokat Kalesi, film yapımcılarının yeni gözdesi oldu.
 • 11:23Kont Drakula'nın Hapsedildiği Kale, Yapımcıların Gözdesi OlduKont Drakula'nın Hapsedildiği Kale, Yapımcıların Gözdesi OlduRoman ve filmlere konu olan "Kont Drakula" karakterinin esin kaynağı Eflak Voyvodası'nın esir tutulduğu rivayet edilen Tokat Kalesi, film yapımcılarının yeni gözdesi.