SON DAKİKA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

 • 14:15Alanya'da Kaybolan Değerlerin Ortaya Çıkartılması ÇalışmalarıAlanya'da Kaybolan Değerlerin Ortaya Çıkartılması ÇalışmalarıBüyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın gizli kalmış yerel ve kültürel ürünleri ortaya çıkarmak için başlattığı proje kapsamında Alanya’da toplantı yapıldı.
 • 13:3918'inci Devlet Türk Sanatları Yarışması18'inci Devlet Türk Sanatları Yarışması"Nda Eyüp Belediyesi Kursiyerlerine ÖdülKültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen "18’inci Devlet Türk Sanatları Yarışması"nda sergilenmeye layık görülen eserlerin yer alacağı sergi, 30 Kasım’da Samsun’da açılacak.
 • 12:32Müzedeki Güvenlik Zafiyeti Hırsızlıkla Ortaya ÇıktıMüzedeki Güvenlik Zafiyeti Hırsızlıkla Ortaya ÇıktıAvrupa'nın en büyük müzeleri arasında gösterilen 30 bin metrekarelik alanı bulunan Antalya Müzesi'ne giren hırsız, tarihi eserlerin restorasyonunun yapıldığı atölyeden 6 bin TL'lik malzeme çaldı.
 • 17:00Başkan Sözen: Manavgat'ın Ekonomik Can Damarını Turizm OluşturuyorBaşkan Sözen: Manavgat'ın Ekonomik Can Damarını Turizm OluşturuyorManavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçenin ticari ve iktisadi hayatını ayakta tutan sektörün turizm olduğunu söyledi.
 • 16:21Gönüllerin Buluşması Geleneksel Türk-İslam Sanatları Sergisi"Süleymaniye'de 30 yıldır eğitim ve kültür hizmetleri veren Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV) yararına yaklaşık 100 sanatçının bağışladığı 200 eserin yer aldığı "Gönüllerin Buluşması Geleneksel Türk-İslam Sanatları Sergisi", Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Haluk Dursun ile İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından açıldı.
 • 15:12Anavarza Antik Kenti KazılarıKozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, kazı çalışmaları devam eden Anavarza Antik Kenti'ni ziyaret etti.
 • 13:11Berdimuhamedov'un Bestesini Seslendiren 4 Bin 166 Kişi Guinness'e GirdiBerdimuhamedov'un Bestesini Seslendiren 4 Bin 166 Kişi Guinness'e GirdiTürkmenistan'ın tarihi Mari kentinde Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından ilan edilen “2015 Merv - Türk Dünyası Kültür Başkenti Yılı”nın kapanış programında binlerce kişi aynı anda hep bir ağızdan şarkı söyleyerek, rekor kırıldı.
 • 09:55Didim, Alman Seyahat Acenteleri Genel Kuruluna KatıldıDidim, Alman Seyahat Acenteleri Genel Kuruluna KatıldıDidim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu ile Didim Ticaret Odası Meclis ve Almanya Seyahat Acenteler Birliği’nin (DRV) Uluslararası Komisyon Üyesi Hikmet Atilla 8-21Kasım 2015 tarihleri arasında Portekiz’in Başşehri Lizbon’da yapılan Almanya Seyahat Acenteler Birliği’nin (DRV) genel Kuruluna katıldı.
 • 02:05Sükutun Sureti: Nuri Pakdil BelgeseliSükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli" Gala GecesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli"nin gala gecesi - Şair ve yazar Nuri Pakdil'in konuşması - Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Haluk Dursun'un konuşması - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un konuşması - Rasim Özdenören'in konuşması - Sinevizyon - Pakdil, Özdenören ve Dursun'a teşekkür belgesi verilmesi "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli" Gala Gecesi- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli"nin gala gecesi düzenlendi- Şair ve yazar Pakdil: "Kalbimin yarısı Mekke'dir yarısı da Medine'dir.
 • 23:26Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli" Gala GecesiKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 2. Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli"nin gala gecesi yapıldı.
 • 21:33'Sükutun Sureti Nuri Pakdil'Sükutun Sureti Nuri Pakdil" Belgeselinin Galası YapıldıGenç kuşak yönetmenlerden Ekrem Doydu’nun yapım ve yönetmenliğini üstlendiği ‘Sükutun Sureti Nuri Pakdil’ adlı belgeselin galası yapıldı.
 • 17:22Yılmaz Güney 33 Yıl Sonra Paris?te AnıldıYılmaz Güney 33 Yıl Sonra Paris?te AnıldıYılmaz Güney 33 yıl sonra Paris'te anıldı Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu'nun galası muhteşem bir geceye sahne oldu.
 • 17:18Yılmaz Güney 33 Yıl Sonra Paris'te AnıldıYılmaz Güney 33 Yıl Sonra Paris'te AnıldıFatoş Güney; " Yılmaz Güney, ulusal bir temadan yola çıkarak evrenseli işledi.
 • 15:27Dünyanın İlk Duble Yolu 2 Bin Yıl Önce Anavarza'da YapıldıDünyanın İlk Duble Yolu 2 Bin Yıl Önce Anavarza'da YapıldıKozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, kazı çalışmaları devam eden Anavarza Antik Kenti’ni ziyaret etti.
 • 15:12Vali Şentürk: Kırşehir İl Özel İdaresi 2016 Yılı Bütçesi 32 Milyon LiraVali Şentürk: Kırşehir İl Özel İdaresi 2016 Yılı Bütçesi 32 Milyon Lira2016 yılı bütçesinin 32 milyon lira olarak belirlendiği Kırşehir İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısı, Vali Necati Şentürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 15:01Tekirdağ'dan Kısa KısaAnkara Türk Dünyası Müzik Topluluğu Namık Kemal Üniversitesi'nde (NKÜ) konser verdi.
 • 14:38Mimari Harikası: Konik Kubbeli EvlerMimari Harikası: Konik Kubbeli EvlerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Harran ilçesindeki 250 yıllık konik kubbeli evler- Evlerin tanıtımı Mimari harikası: Konik kubbeli evler- Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği tarihi Harran ilçesindeki 250 yıllık konik kubbeli evler, mimari yapısı ve özellikleriyle ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor- Harcında gül yağı, saman, toprak ve yumurta akı kullanılan evler, yazları serin, kışları sıcak tutmasına rağmen yöre halkı tarafından tercih edilmeyince restorasyonlarla turizme kazandırılıyor HALİL FİDAN - İlk İslam üniversitesi kalıntıları ve Emeviler döneminden kalma Ulu Cami ile yıl içinde pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Şanlıurfa'nın Harran ilçesi, farklı mimari yapıdaki 250 yıllık konik evleriyle de ziyaretçileri büyülüyor.
 • 14:24Kırşehir İl Özel İdaresi 2016 Yılı Bütçesi 32 Milyon LiraKırşehir İl Genel Meclisi kasım ayı toplantısı, Vali Necati Şentürk'ün katılımıyla gerçekleştkirildi.
 • 13:14Turizmcilerden Türk ve Rus Yetkililere Çağrı: Krizin Çözümünü Sivillere BırakınTurizmcilerden Türk ve Rus Yetkililere Çağrı: Krizin Çözümünü Sivillere BırakınAntalya’da düzenlenen uluslararası katılımlı turizm kongresine Türkiye ile Rusya arasında uçak kriziyle başlayan gerilim damga vurdu.
 • 13:09Mimari Harikası: Konik Kubbeli Evlerİlk İslam üniversitesi kalıntıları ve Emeviler döneminden kalma Ulu Cami ile yıl içinde pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Şanlıurfa'nın Harran ilçesi, farklı mimari yapıdaki 250 yıllık konik evleriyle de ziyaretçileri büyülüyor.
 • 11:54Türkiye'ye Gelen Ziyaretçiler Ekim Ayında Yüzde 4 Azaldı2015 yılı Ekim ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,02 azaldı.
 • 11:20Yat Üretiminde "Yabancı Bayrak" SıkıntısıAvrupa'daki tekne üreticisi firmaların depolarındaki ikinci el tekneleri satmak için Türkiye pazarına yönelmelerinin Türkiye'deki tekne ve yat üreticilerini olumsuz etkilediği bildirildi.
 • 09:28Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt’ta toplu açılış törenine katılıp vatandaşlara hitap edecek.
 • 01:10Paris'te Türk Sinemasıyla RandevuParis'te Türk Sinemasıyla Randevu" Etkinliğinin Açılış Galası YapıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu" etkinliğinin afişleri - Etkinliğin açılış galasına iştirak eden davetliler - Fatoş Güney'e Yılmaz Güney adına onur ödülü verilmesi Paris'te Türk sinemasıyla randevu- Bu yıl ikincisi düzenlenen "Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu" etkinliği başladı- Etkinlik kapsamında senaryosunu Yılmaz Güney'in yazdığı "Yol" filmi, 33 yıl aradan sonra Fransız sinemaseverlerin beğenisine sunulacak Bu yıl ikincisi düzenlenen "Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu" etkinliğinin açılış galası yapıldı.
 • 00:55Kültür ve Turizm Bakanlığı THY Euroleague'e Sponsor OlduKültür ve Turizm Bakanlığı THY Euroleague'e Sponsor OlduKültür ve Turizm Bakanlığı’nın global tanıtım markası Turkey Home, THY Euroleague organizasyonunun partneri oldu.
 • 00:38Paris'te Türk Sinemasıyla RandevuBu yıl ikincisi düzenlenen "Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu" etkinliğinin açılış galası yapıldı.
 • 20:59Gezici Festival "Sarmaşık" ile BaşladıAnkara Sinema Derneği'nin ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 21'nci yolculuğuna başladı.
 • 20:32Turkey Home, Euroleague'in Ortağı Oldu 2Turkey Home, Euroleague'in Ortağı Oldu 2Turkey Home, Euroleague'in ortağı oldu Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal Avrupa Ligi hem Avrupa Kupası'nda, top 16 ve Dörtlü Final'inde birlikte olacağız Türkiye'yi tanıtmak adına başarılı sonuçlar elde ettik Euroleague Basketbol Başkan ve CEO'su Jordi Bertomeu Türkiye en önemli stratejik pazar Avrupa Ligi kapalı konuma gelmeyecek Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın global tanıtım markası Turkey Home, Avrupa'nın en prestijli kulüpler arası basketbol ligi kabul edilen Euroleague'in organizasyonun ortağı oldu.
 • 20:19Turkey Home, Euroleague'in Ortağı Oldu 1Turkey Home, Euroleague'in Ortağı Oldu 1Turkey Home, Euroleague'in ortağı oldu Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal Avrupa Ligi hem Avrupa Kupası'nda, top 16 ve Dörtlü Final'inde birlikte olacağız Türkiye'yi tanıtmak adına başarılı sonuçlar elde ettik Euroleague Basketbol Başkan ve CEO'su Jordi Bertomeu Türkiye en önemli stratejik pazar Avrupa Ligi kapalı konuma gelmeyecek Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın global tanıtım markası Turkey Home, Avrupa'nın en prestijli kulüpler arası basketbol ligi kabul edilen Euroleague'in organizasyonun ortağı oldu.
 • 19:21Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi27 Kasım 2015 Cuma- TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Çanakkale'de düzenlenen TÜRKONFED 19. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi'nde konuşacak.
 • 19:21Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avrupa Ligi Arasında İş BirliğiKültür ve Turizm Bakanlığı'nın global tanıtım markası "Turkey Home", kulüpler bazında Avrupa basketbolunun en önemli organizasyonu Avrupa Ligi'nin ortağı oldu.
 • 19:17Turkey Home, Euroleague'in Ortağı OlduMustafa AKIN - İSTANBUL DHA Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın global tanıtım markası Turkey Home, Avrupa'nın en prestijli kulüpler arası basketbol ligi kabul edilen Euroleague'in organizasyonun ortağı oldu.
 • 16:371 Aralık Çeşitli Etkinliklerle KutlanacakAdıyaman Belediyesi, Adıyaman’ın il oluş yıldönümü olan 1 Aralık’ta çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.
 • 16:32''Abluka''ya Asya'nın Oscarları'nda Jüri Büyük Ödülü!''Abluka''ya Asya'nın Oscarları'nda Jüri Büyük Ödülü!Son olarak 6. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ve SİYAD ödüllerini kazanan Abluka 6 Kasım'da Türkiye'deki sinemaseverlerle buluştu.
 • 16:28Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü Örnek Kişilikler Projesi"Kırıkkale'de düzenlenen "Medeniyet Köprüsü Beş Şehirli" söyleşisinde örnek kişilikler tanıtıldı.
 • 15:36Ağaç İçin Proje Değiştiren Otele Yeşil ÖdülAğaç İçin Proje Değiştiren Otele Yeşil ÖdülBolu’da 7 yıl önce 300 yıllık meşe ağacına zarar vermemek için projesini değiştiren Gazelle Resort Spa Oteli’ne ’Yeşil Beş Yıldız’ belgesi verildi.
 • 14:14Bolu - Meşe Ağacı İçin Proje Değiştiren Otele 'Yeşil Beş Yıldız' BelgesiBolu - Meşe Ağacı İçin Proje Değiştiren Otele 'Yeşil Beş Yıldız' BelgesiMeşe ağacı için proje değiştiren otele 'Yeşil Beş Yıldız' belgesi BOLU, (DHA) - BOLU'da, 300 yıllık meşe ağacını kesmemek için proje değişikliğine gidilerek yapılan otele, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca çevreye karşı duyarlılığı nedeniyle 'Yeşil 5 Yıldız' belgesi verildi.
 • 13:50İki Bayram Arası Sinemaİzmir yapımı "İki bayram Arası" adlı sinema filminin çekimlerine Basmane'de başlandı.
 • 13:13Meşe Ağacı İçin Proje Değiştiren Otele 'Yeşil Beş Yıldız' BelgesiMeşe Ağacı İçin Proje Değiştiren Otele 'Yeşil Beş Yıldız' BelgesiBolu'da, 300 yıllık meşe ağacını kesmemek için proje değişikliğine gidilerek yapılan otele, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca çevreye karşı duyarlılığı nedeniyle 'Yeşil 5 Yıldız' belgesi verildi.
 • 12:4940 Yıl Sonra Yapılan Yol İçin Kurban Kesti40 Yıl Sonra Yapılan Yol İçin Kurban KestiZonguldak'ın Kilimli İlçesi'ne bağlı Gelik Beldesi'nde oturan emekli madenci 84 yaşındaki Süleyman Danacı, evine giden yolun 40 yıl sonra yapılması üzerine kurban kesti.
 • 12:4318. Devlet Türk Sanatları Yarışması" SergisiKültür ve Turizm Bakanlığı'nca düzenlenen "18. Devlet Türk Sanatları Yarışması"nda sergilenmeye layık görülen eserlerin yer alacağı sergi, 30 Kasım'da Samsun'da açılacak.
 • 12:39Evinin Önündeki Yol 40 Yıl Sonra Yapıldı, Kurban KestiEvinin Önündeki Yol 40 Yıl Sonra Yapıldı, Kurban KestiZonguldak'ın Kilimli İlçesi'ne bağlı Gelik Beldesi'nde oturan emekli madenci 84 yaşındaki Süleyman Danacı, evine giden yolun 40 yıl sonra yapılması üzerine kurban kesti.
 • 12:26Atatürk Kültür Merkezi Reklam Panosuna DöndüAtatürk Kültür Merkezi Reklam Panosuna DöndüTaksim’de bulunan ve uzun süredir yıkılma tartışmalarıyla gündeme gelen Atatürk Kültür Merkezi (AKM), reklam panosuna döndü.
 • 12:10AKM Reklam Panosu OlduAKM Reklam Panosu OlduUzun bir süreden beri 'yıkım', 'onarım' gibi tartışmalarla konu olan Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) dikkat çekici bir afişin asıldığı görüldü. AKM'nin ön yüzüne, Ertuğrul 1890 filminin afişi asıldı.
 • 10:05Ankara Sağlık Turizmi İçin Adımları HızlandırıyorAnkara’nın sağlık turizmi alanında bir “marka kent” olması hedefine yönelik olarak kamu ve özel sektör birimlerince başlatılan çalışmalar hız kazanıyor.
 • 14:39Adnan Menderes Demokrasi Müzesi" Kurulması ÇalışmalarıAydın'da 2016 yılı içinde açılması planlanan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde merhum başbakanın anıları ve siyasi mücadelesi yaşatılacak.
 • 14:00Türk Resepsiyonuna Ünlü Akını!2. Brisbane Asia Pacific Film Festivali (BAPFF) kapsamında düzenlenen "Turkish Waves"; film gösterimleri, sunumları, paneller ve Türk Resepsiyonu ile son hız devam ediyor!
 • 13:15Karaküçük: Karaküçük: "Mahir Ünal'ın Bakanlığı İş Dünyasını Heyecanlandırdı"Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, Kültür ve Turizm alanında çalışmaların Mahir Ünal’ın bakan olması ile birlikte yeni bir ivme kazanacağını belirterek, “Yayla turizmi, jeotermal, Germenicia Antik Kenti, Ashab-ı Kehyf gibi değerlerimiz daha fazla tanınacak” dedi.
 • 09:11Siirt, Travel Turkey İzmir Fuarı'na KatılıyorTürk turizm sektörünün başarılı organizasyonu 'Travel Turkey İzmir' Turizm Fuarına bu yıl Siirt'te yerini alacak.
 • 23:5264. Hükümet'in Yeni Bakanları Görevlerini Devralmaya BaşladıBaşbakan Davutoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onaylamasından sonra açıkladığı Bakanlar Kurulu listesindeki bakanlar, yeni görevlerini devralmaya başladı.