09:2600
SON DAKİKA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür ve Turizm Bakanlığı Haberleri

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (Dün 13:57)

   

  5. Malatya Uluslararası Film Festivali

  5. Malatya Uluslararası Film Festivali

  Türkiye Sinemasının "Çiçekçi Kız"ı Selda Alkor, 5. Malatya Uluslararası Film Festivalinde Onur ödülüne değer görüldü. (Dün 13:17)

   

  Yeşilçam'ın 'Çiçekçi Kız'ı Selda Alkor'a Onur Ödülü

  Yeşilçam'ın 'Çiçekçi Kız'ı Selda Alkor'a Onur Ödülü

  Türk sineması'nda 'çiçekçi Kız' olarak tanınan Selda Alkor, '5'inci Malatya Uluslararası Film Festivali'nde Onur Ödülüne değer görüldü. (Dün 11:42)

   

  Osmanlıların Unutulan Sanatını Temsil Ediyor

  İzmir'de, doğa sevgisini yapraklardan oluşturduğu tablolara yansıtan Köroğlu, Osmanlılar zamanında yapılan ancak ilaçlanmadığı için zamanla bozulması nedeniyle günümüze birkaç örneğine ulaşılabilen "yaprak sanatı"nın da temsilcisi oldu Köroğlu: "Bu sanatın gelecek nesillere taşınması gerek ki 'yaprak. (Dün 11:38)

   

  Piyanist Fazıl Say'ın Besteleri TBMM Gündeminde

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi. (Dün 10:36)

   

  MHP'li Günal: Turizm Sektöründe Başsızlık ve Koordinasyonsuzluk Sorunu Var

  MHP Antalya Milltetvekili Doç.Dr. Mehmet Günal, turizm sektöründe yıllardır kangren haline gelmiş sorunların olduğunu çözüm için köklü bir neşter vurmanın zamanının geldiğini söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kayseri Turizm Geliştirme Çalıştayı Düzenlendi

  Kayseri Turizm Geliştirme Çalıştayı Düzenlendi

  Kayseri Valiliğinin talebi üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Turizm Geliştirme Çalıştayı düzenledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tuyup Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi (TUYUP) kapsamında Avanos DoubleTree By Hilton’da bilgilendirme toplantısı yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yılmaz: Alahan Manastırı, Hristiyanların İkinci Hac Yeri Olacak

  Yılmaz: Alahan Manastırı, Hristiyanların İkinci Hac Yeri Olacak

  Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ilçeleri sınırları içinde bulunan Alahan Manastır'ının inanç turizmi bakımından önemli bir potansiyel olduğunu söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Aslan Beyşehir'de

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Adnan Aslan, turizm yatırımları ile ilgili bazı incelemelerde bulunmak üzere Beyşehir'e geldi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Genel Müdür Aslan'dan Beyşehir'e Ziyaret

  Genel Müdür Aslan'dan Beyşehir'e Ziyaret

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Adnan Aslan, turizm yatırımları ile ilgili bazı temas ve incelemelerde bulunmak üzere Konya’nın Beyşehir ilçesini ziyaret etti. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  MÜSİAD, Çanakkale Turizmini Masaya Yatırdı

  MÜSİAD, Çanakkale Turizmini Masaya Yatırdı

  MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu, Çanakkale'de turizm zirvesi yaptı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Didim'de Başkan Atabay Gündemi Anlattı

  Didim'de Başkan Atabay Gündemi Anlattı

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, haftalık basın toplantısında Belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  CHP Milletvekili Türeli, Bakan Çelik'e İzmir Film Festivali'ni Sordu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Uluslararası İzmir Film Festivali'nin düzenlenip düzenlenmeyeceğini sorarak, "Bu konuda daha önce verdiğim dört yazılı, bir de sözlü soru önergesine Kültür Bakanı yanıt vermedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Pamukkale'de Hedef Konaklayan Ziyaretçi

  Denizlili turizmci ve esnaflar, ören yerleri içerisinde ziyaretçi sayısı ve gelir bakımından üst sıralarda yer alan Pamukkale'nin günübirlik yerine konaklamalı misafiri ağırlamasını istiyor. DENTUROD Başkanı Şen: "Denizli esnafının ziyaretçilerden daha iyi faydalanmasını hedefliyoruz" dedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Aydın'dan Kısa Kısa

  İncirliova'da belediye ekipleri tarafından dikilen palmiye ağaçları vatandaşların tepkisi üzerine 1 saat sonra söküldü. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Tarihi Foça Beşkapılar Kalesi İçin Restorasyon Çağrısı

  Tarihi Foça Beşkapılar Kalesi İçin Restorasyon Çağrısı

  İzmir'in Foça İlçesi'nde kısa bir süre önce restore edilmesine rağmen tarihi Beşkapılar Kalesi'nin duvarlarındaki yıpranma ve tahribat göze çarptı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kayseri Turizmini Geliştirme Çalıştayı Hazırlıkları Sürüyor

  Kayseri Turizmini Geliştirme Çalıştayı Hazırlıkları Sürüyor

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü uzmanlarının hazırladığı Kayseri Turizmini Geliştirme Çalışmaları Taslak Eylem Planı’nın uygulanması için 22 Ekim 2014 tarihinde yapılacak olan Kayseri Turizmini Geliştirme Çalıştayı için hazırlıklar sürüyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Kültür ve Turizm Stratejik Eylem ve Masret Planı' Toplantısı

  Kültür ve Turizm Stratejik Eylem ve Masret Planı' Toplantısı

  Adana İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Adana’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2014 yılında yaklaşık 85 milyon liralık yatırım aldığını belirterek, “Bu yatırımların daha etkin kılınması, planlamanın doğru yapılması ve hangi sektör ile paylaş olunacaksa bunların doğru planlanarak, eylem planı çerçevesinde stratejik planın hazırlanması birinci önceliğimizdir” dedi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Gölhisar'da Mitoloji Kahramanı Herkül'ün Yeni Büstü Bulundu

  Gölhisar'daki Kibyra antik kentinde yapılan kazılarda yaklaşık bin 800 yıllık üst kısmında arslan betimlemesi bulunan Herkül büstü ortaya çıkarıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bozkır: PKK ve IŞİD'i Ayırt Etmeyiz Demekte Bir Mahsur Yok

  AB Bakanı Volkan Bozkır, PKK ve IŞİD için "ayırt etmeyiz, 2'si de terör örgütüdür" demekte hiçbir mahsur olmadığını söyledi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 09:26:55. #1.11#