SON DAKİKA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

 • 21:2734. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Türkiye Diyanet Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ işbirliğiyle gerçekleştirilen "34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"ndaki "Ramazan Sohbetleri" etkinliğinin konuğu oldu.
 • 18:58TBMM'nin 26. Başkanı İsmet YılmazTBMM'nin yeni Başkanı, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz oldu.
 • 18:24İsmet Yılmaz: İsmet Yılmaz: "Meclisimiz, Milletimizin Her Türlü Sorununun Çözüm Adresidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meclis Başkanlığı seçimi- İsmet Yılmaz'ın konuşması- İsmet Yılmaz'ın milletvekilleriyle tokalaşması TBMM Başkanlık seçimiTürkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Başkanı İsmet Yılmaz oldu Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Başkanlığına, Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, seçildi.
 • 18:19İsmet Yılmaz, Meclis Başkanı Seçildiİsmet Yılmaz, Meclis Başkanı SeçildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meclis Başkanlığı seçimi- Oy kullanan milletvekilleri- Deniz Baykal'ın oylama sonucunun açıklaması- İsmet Yılmaz'ın konuşması TBMM Başkanlık seçimiTürkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Başkanı İsmet Yılmaz oldu Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Başkanlığına, Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, seçildi.
 • 17:51TBMM Başkanlık SeçimiTürkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Başkanlığına, Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, seçildi.
 • 17:19TBMM'nin 26. Başkanı İsmet YılmazTBMM'nin 26. Başkanı İsmet YılmazTBMM’nin 26. başkanını belirlemek için yapılan dördüncü tur oylama işlemi tamamlandı.
 • 17:05Yeni Meclis Başkanı İsmet YılmazYeni Meclis Başkanı İsmet YılmazMeclis Başkanı seçimlerinin 4. tur oylamasında İsmet Yılmaz, 258 oy alarak yeni Meclis Başkanı oldu. Deniz Baykal 182 oyda kaldı.
 • 16:11Dersim Kent Müzesi'nde İncelemeDersim Kent Müzesi'nde İncelemeTunceli Valisi Osman Kaymak ve Müsteşar Ahmet Haluk Dursun, Dersim Kent Müzesi'nde incelemelerde bulundu.
 • 13:14Tlos Antik Kentinde Tiyatro Ayağa KaldırılacakTlos Antik Kentinde Tiyatro Ayağa KaldırılacakMuğla’nın Seydikemer ilçesindeki kazı çalışmalarında elde edilen bulgularla 11 bin yıllık geçmişe sahip olduğu ortaya çıkan Tlos Antik Kentinde yeni bulguların gün ışığına çıkarılabilmesi için bu yılda yoğun bir çalışma başlatıldı.
 • 11:27Bozulan Saklıkent Yoluna Kimse Sahip ÇıkmadıBozulan Saklıkent Yoluna Kimse Sahip ÇıkmadıTübitak Ulusal Gözlemevi (TUG) ve Saklıkent Kayak Merkezi'nin yanı sıra, çok sayıda yerleşim biriminin de bulunduğu Beydağları'nda mermer ocaklarına ait kamyonlar, Saklıkent yolunun büyük bölümünü kullanılamaz hale getirdi.
 • 11:24Mişko Gölü Can ÇekişiyorMişko Gölü Can ÇekişiyorAvrupa Komisyonu tarafından 2009 yılında, 'Avrupalı seçkin destinasyonlar projesi' kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde, 'Turizm ve korunan alanlar' temasıyla ulusal destinasyon seçilen Kuyucuk Gölü yakınındaki Mişko Gölü, can çekişiyor.
 • 10:04Apollon Smintheus Tapınağı Bu Yaz TamamlanacakApollon Smintheus Tapınağı Bu Yaz TamamlanacakÇanakkale'de Apollon Smintheus Tapınağının güney giriş cephesi için, dikilen sekiz sütunun başlıkları ve frizlerinin eklenmesiyle, bu yaz çalışmaları tamamlanacak.
 • 06:13Ankara'da Atama FuryasıAnkara'da Atama FuryasıBaşbakanlık ile 7 bakanlıkta atamalar yapıldı. Atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 23:55İngiltere'de Türk Bahçesi Altın Madalya Aldıİngiltere'de Türk Bahçesi Altın Madalya Aldıİngiltere'nin dünyaca ünlü Hampton Court Çiçek Fuarında Türkiye'nin "Cennet Bahçesi" 'En İyi Dünya Bahçesi' seçilerek altın madalya aldı.
 • 21:31Dersim Kent Müzesi ÇalışmalarıDersim Kent Müzesi ÇalışmalarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dersim Kent Müzesi çalışmaları- Dursun'un incelemelerinden görüntüler- Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun'un konuşması- Dursun'un Dersim Kent Müzesi'ndeki incelemeleri Dersim Kent Müzesi çalışmaları- Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun: "Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün çok önemli bir müzesi olacağı düşüncesindeyiz.
 • 21:28Dersim Kent Müzesi ÇalışmalarıKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, "(Dersim Kent Müzesi) Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün çok önemli bir müzesi olacağı düşüncesindeyiz.
 • 20:05Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof Dr. Dursun, Ahlat'taKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof Dr. Dursun, Ahlat'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarının baston atölyesi gezisi- Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarının Selçuklu Mezarlığı gezisi- Selçuklu Mezarlığı'ndaki çalışmalardan genel plan detay- Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarı Prof Dr. Ahmet Haluk Dursun'un açıklamaları Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun: - "Bazı alanları kültür tarihi bakımından özel alanlar ve pilot bölgeler olarak düşünüyoruz.
 • 19:58Kültür Bakanlığı Müsteşarı'ndan Dersim Kent Müzesi ZiyaretiKültür Bakanlığı Müsteşarı'ndan Dersim Kent Müzesi ZiyaretiKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, yapımı devam eden Dersim Kent Müzesi’ndeki çalışmaları inceledi.
 • 19:42İngiltere'de Türk Bahçesi Altın Madalya Aldıİngiltere'de Türk Bahçesi Altın Madalya Aldıİngiltere'nin dünyaca ünlü Hampton Court Çiçek Fuarı'nda Türkiye'nin "Cennet Bahçesi" 'En İyi Dünya Bahçesi' seçilerek altın madalya aldı.
 • 18:46Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Bazı alanları kültür tarihi bakımından özel alanlar ve pilot bölgeler olarak düşünüyoruz.
 • 18:29Müsteşar Dursun'un Ahlat ZiyaretiMüsteşar Dursun'un Ahlat ZiyaretiKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Ahlat’ın Anadolu’da Selçuklu tarihinin önemli yerlerinden olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin tanıtımında Ahlat öncü ve sembol bir yer olarak kendisini gösterecektir” dedi.
 • 16:30Ramazanda Caz" FestivaliKültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Hakan Erdoğan Productions tarafından düzenlenen, "Ramazanda Caz" festivali, 4-11 Temmuz tarihleri arasında Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilecek.
 • 15:09Unesco Dünya Miras Komitesi, Diyarbakır Surları ve Efes'i GörüşüyorBirleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Teşkilatı'nın (UNESCO) Dünya Miras Komitesi, 39. dönem yıllık toplantısı Almanya'nın eski başkenti Bonn'da başladı.
 • 13:47Türkiye Otelciler Federasyonu 10 Yaşına GirdiTürkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli 2 bin 500 oteli çatısı altında birleştiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) 10. yaşını kutluyor.
 • 12:33Tgc, Gazeteci Birol Aydın'ın Ölümü ile İlgili Mesaj YayınladıDün akşam geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden gazeteci Birol Aydın sevenlerini yasa boğdu.
 • 12:14Vdt'de Tadilat Çalışmaları BaşladıVdt'de Tadilat Çalışmaları BaşladıVan’da 2011 yılında yaşanan depremlerde hasar alarak perdelerini kapatan Van Devlet Tiyatrosu (VDT) binasında güçlendirme çalışmaları başladı.
 • 11:25'Bir Öyle Bir Böyle' Aliağa'daBaşrollerini başarılı oyuncular Merve Sevi ve Serkan Atar'ın paylaştığı 'Bir Öyle Bir Böyle' adlı tiyatro oyunu Aliağa'da sahnelenecek.
 • 11:25Türkiye'ye En Çok Turist Gönderen 5 ÜlkeTürkiye'ye En Çok Turist Gönderen 5 Ülke2014 yılında Türkiye'ye gelen turist sayısı yüzde 4,43'luk artışla 41 milyon 627 bin 246 oldu. Turistler en çok bu 5 ülkeden geldi.
 • 10:03Bir Öyle Bir Böyle' Aliağa'daBaşrollerini başarılı oyuncular Merve Sevi ve Serkan Atar'ın paylaştığı 'Bir Öyle Bir Böyle' adlı tiyatro oyunu Aliağa'da sahnelenecek.
 • 09:37743 Yıllık Tarihi Cacabey'de Yağmur Suyuna 'Kova'lı Önlem743 Yıllık Tarihi Cacabey'de Yağmur Suyuna 'Kova'lı ÖnlemKırşehir’de Türk-İslam tarihinin ilk 'Gök Bilim Medresesi' olma özelliğine sahip UNESCO'ya aday gösterilen Cacabey Medresesi tavanından damlayan yağmur sularına kovalı önlem görenleri şaşırttı.
 • 19:48Türk Bahçeleri İngiliz SarayındaTürk Bahçeleri İngiliz SarayındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk bahçeleri İngiliz sarayında- İngiltere'deki tarihi Hampton Court Sarayı- "Hampton Court Çiçek Fuarı" - "Cennetin Bahçesi" Türk bahçeleri İngiliz sarayında- İngiltere'deki tarihi Hampton Court Sarayı'nda düzenlenen ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği "Hampton Court Çiçek Fuarı" ilk defa Türk bahçelerine ev sahipliği yapıyor İngiltere'deki Hampton Court Sarayı'nda her yıl yapılan ve binlerce kişinin ziyaret ettiği "Hampton Court Çiçek Fuarı"nda bu yıl biri İslami unsurlar taşıyan diğeri Ege bölgesi temalı iki Türk bahçesi sergileniyor.
 • 18:20İngiltere'deki Çiçek Fuarında İlk Kez Bir Türk Bahçesi Tanıtıldıİngiltere'deki Çiçek Fuarında İlk Kez Bir Türk Bahçesi Tanıtıldıİngiltere’nin saygın fuarlarından Hampton Court Çiçek Fuarı’nda ilk kez bir Türk bahçesi tanıtıldı.
 • 17:34Türk Bahçeleri İngiliz Sarayındaİngiltere'deki Hampton Court Sarayı'nda her yıl yapılan ve binlerce kişinin ziyaret ettiği "Hampton Court Çiçek Fuarı"nda bu yıl biri İslami unsurlar taşıyan diğeri Ege bölgesi temalı iki Türk bahçesi sergileniyor.
 • 16:24Didim, Abta Sağlık Komisyonu Toplantısına KatıldıDidim, Abta Sağlık Komisyonu Toplantısına KatıldıKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Haluk Dursun ve Tanıtım Genel Müdürü İrfan Önal’ın katıldığı 2015 Turizm Değerlendirme ve 2016 turizmine bakış, toplantısı ETİK tarafından İzmir organize edildi.
 • 16:08Metropolis Kazıları BaşlıyorMetropolis Antik Kenti kazı çalışmalarının Manisa Celal Bayar Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serdar Aybek başkanlığında 1 Temmuz'da başlayacağı bildirildi.
 • 15:59Başbakan Ahmet Davutoğlu Selçuklular Sergisi'ni AçtıBaşbakan Ahmet Davutoğlu Selçuklular Sergisi'ni AçtıSelçuklu Belediyesi ve Kültür Bakanlığı tarafından İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde düzenlenen “Selçuklular” sergisinin açılışı Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapıldı.
 • 15:28Türkiye'ye Gelen Yabancı Ziyaretçiler Beş Ayda Yüzde 1.2 AzaldıTürkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yılın ilk beş ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1.21 azalışla 10.77 milyon kişiye indi.
 • 14:53Başkan Altay: Başkan Altay: "Selçuklu Medeniyeti'ni Tüm Dünyaya Tanıtıyoruz"Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi ve Kültür Bakanlığı tarafından İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde düzenlenen "Selçuklular" sergisinin açılışı Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapıldı.
 • 13:39Mayıs Turizm İstatistikleriTürkiye'yi Mayıs'ta ziyaret eden yabancı sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,46 azalarak 3 milyon 804 bin 158 oldu.
 • 11:35Haftanın Tarihine BakışTBMM'de 19 Nisan 1926 tarihinde kabul edilen Kabotaj Kanunu 1 Temmuz'da yürürlüğe girdi.
 • 09:48UniQ İstanbul'da 'Ramazanda Caz'!UniQ İstanbul'da 'Ramazanda Caz'!Türkiye'nin ilk ve tek "Ramazanda Caz" festivali 4-11 Temmuz tarihleri arasında 6. kez müzik severlerle buluşuyor.
 • 09:27Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda MGK toplantısı yapılacak, akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MGK üyelerine iftar verecek.
 • 08:29Sahtekarlar Tatilcileri Sahtekarlar Tatilcileri "Yıldızlı Otellerin Resimleri" İle KandırıyorSezonun başlamasıyla bazı uyanık işletmeciler, tek yıldız kategorisine giremeyecek tesisleri bile, butik, 4 yıldızlı, hatta 'de luxe' diye pazarlanmaya çalışılıyor.
 • 07:01Meclis Başkanlığı Seçiminde İlginç TesadüfMeclis Başkanlığı Seçiminde İlginç TesadüfTBMM Başkanlığı seçiminin ilk turu yarın yapılacak. CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı olan İhsanoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kapısını çalacak.
 • 21:23Selçuklular" Sergisi AçıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Yeni bir Selçuklu ruhuna, yeni bir Selçuklu nefesine ihtiyaç hissediyoruz.
 • 23:08Geleneksel Lösev İftar Yemeği Etkinliği Başkent'te DüzenlendiGeleneksel Lösev İftar Yemeği Etkinliği Başkent'te DüzenlendiLösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Başkent’te lösemi hastası çocuklar ve aileleri için iftar yemeği verdi.
 • 16:41Bursa Zeytinlik Alanda Tarihi Eser BulunduBursa Zeytinlik Alanda Tarihi Eser BulunduZeytinlik alanda tarihi eser bulundu BURSA'nın Mudanya ilçesinde arazisine 3 katlı inşaat yapmak isteyen vatandaşın zeytinlik arazisinde Roma dönemine ait kalıntılar bulundu.
 • 15:44Cacabey Meydanı'nda Tasavvuf Rüzgarı EstiCacabey Meydanı'nda Tasavvuf Rüzgarı EstiRamazan ayı münasebetiyle, Kırşehir Belediyesi tarafından sosyal etkinlikler kapsamında, Cacabey Meydanı’nda tasavvuf müziği konseri düzenledi.
 • 10:48Moskova'dan Türkiye Geçti37. Uluslararası Moskova Film Festivali "Türkiye" bölümü, düzenlenen basın toplantısıyla sona erdi.
 • 23:1534. Türkiye Kitap ve Kültür FuarıYunus Emre üzerine önemli çalışmalarıyla tanınan yazar Mustafa Tatcı, Türkiye Diyanet Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ iş birliğiyle gerçekleştirilen 34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'ndaki "Ramazan Sohbetleri" etkinliğinin konuğu oldu.