SON DAKİKA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

 • 25 Mart 2017 18:04 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'da Turizmcilerle Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'da Turizmcilerle Görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ile görüştü.
 • 25 Mart 2017 12:28 Bakan Tüfenkci, İspendere İçmelerinde İncelemelerde Bulundu Bakan Tüfenkci, İspendere İçmelerinde İncelemelerde Bulundu Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediyesi tarafından İspendere İçmelerinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.
 • 25 Mart 2017 11:02 Hedef İstanbul'a Gelen Turisti Edirne'ye de Çekebilmek Hedef İstanbul'a Gelen Turisti Edirne'ye de Çekebilmek Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İstanbul'a gelen turistlerin dörtte biri, üçte ikisi ya da yarısının Edirne'ye getirilebilmesi durumunda kentin bambaşka bir çehreye kavuşacağını belirtti.
 • 25 Mart 2017 00:04 İzmir'de Kültür Sanat Dokuz Eylül Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Konak Belediyesi ve Tiyatro Platformu iş birliğiyle düzenlenen İzmir Tiyatro Günleri başladı.
 • 24 Mart 2017 16:18 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz'ün Ahlat Ziyareti AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz'ün Ahlat Ziyareti AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Ahlat ilçesinde partililerle bir araya gelerek, esnaf ziyaretinde bulundu.
 • 24 Mart 2017 15:44 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "(Anayasamızı değiştirelim) diyoruz, dünya alem ayağa kalkmış.
 • 24 Mart 2017 12:35 Avcı, Makedon Bakan İlyas ile Görüştü Avcı, Makedon Bakan İlyas ile Görüştü Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "2017'nin hedefi, 2016'nın kayıplarını bir ölçüde de olsa telafi edecek düzeye yükselmektir.
 • 24 Mart 2017 11:53 Keçiören'de 'Türk Müziğinden Esintiler' Konseri Keçiören'de 'Türk Müziğinden Esintiler' Konseri Keçiören Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosunu sanatseverlerle buluşturdu.
 • 24 Mart 2017 10:46 Antalya turizmine sosyal medya dopingi Antalya turizmine sosyal medya dopingi Dünyaca ünlü seyahat bloggerları ve sosyal medya fenomenleri, 20 - 23 Nisan'da Antalya'da buluşuyor.
 • 24 Mart 2017 10:34 Aşık Veysel Türküleriyle Anıldı Aşık Veysel Türküleriyle Anıldı Ünlü halk ozanı Aşık Veysel, ölümünün 44’üncü yıldönümünde Maltepe’de türküleriyle anıldı.
 • 24 Mart 2017 09:55 İzmir'in Festivalleri Uluslararası Olsun' Önerisi İzmir'in Festivalleri Uluslararası Olsun' Önerisi İzmir’in kültürel yaşamına canlılık katan festivallere her yıl bir yenisi ekleniyor.
 • 23 Mart 2017 17:19 Telif Hakları ve Türkiye Paneli Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü Mevzuat Daire Başkanı Fatoş Altunç, telif haklarının fikirleri korumadığını belirterek, "Telif Yasası, fikirlerin somutlaştığı eserleri korumak için vardır.
 • 23 Mart 2017 16:34 Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: "Türkiye Çok Darbe Gördü Ama En Şerefsizi 15 Temmuz'du. Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: "Türkiye çok darbe gördü ama en şerefsizi 15 Temmuz'du.
 • 23 Mart 2017 14:56 Türk Tiyatrosunun Duayenleri Ödüllendirilecek Türk Tiyatrosunun Duayenleri Ödüllendirilecek Beyoğlu Belediyesi, Türk tiyatrosuna ömrünü adamış ustaları ödüllendirecek.
 • 23 Mart 2017 14:52 Gaziantep Üniversitesinden Konser Gaziantep Üniversitesinden Konser Gaziantep üniversitesinden Seyit Onbaşı’dan Ömer Halisdemir’e kurtuluştan dirilişe KonseriGaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kültür Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Seyit Onbaşı’dan Ömer Halisdemir’e Kurtuluştan Dirilişe konserinde konuşan Rektör Prof. Dr.
 • 23 Mart 2017 14:07 Milli Birlik ve Beraberlik Sempozyumu Milli Birlik ve Beraberlik Sempozyumu" Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasıyla ilgili, "Bir daha 15 Temmuz olmasın diye, Türkiye'de bir daha başbakanlar idam edilmesin diye, postmodern darbeler olmasın diye, istikrar için, Türkiye'nin geleceği için, 21.
 • 23 Mart 2017 12:23 Sümela'ya Seyir Terası Sümela'ya Seyir Terası Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve 1,5 yıldır restorasyon çalışmaları nedeniyle ziyarete kapatılan Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Vadisi’ndeki tarihi Sümela Manastırı’nı tam karşıdan gören 5 ayrı noktaya seyir terası yapılacak.
 • 23 Mart 2017 10:05 Opera ve Bale Günleri Opera ve Bale Günleri"Nin Sayısı Artacak Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, vatandaşları müzikal, bale ve ücretsiz çocuk oyunlarıyla buluşturmak üzere Eskişehir ve Mardin opera ve bale günlerine, Trabzon, Gaziantep ve Efes'i de ekledi.
 • 23 Mart 2017 08:33 Robert Koleji'nin 37 Yıl Önce Çalınan Kayıp Hazinesi Bakanlığı Harekete Geçirdi Robert Koleji'nin 37 Yıl Önce Çalınan Kayıp Hazinesi Bakanlığı Harekete Geçirdi Kültür Bakanlığı, Robet Koleji'nin 37 yıl önce çalınan kayıp hazinesi için müzeleri, koleksiyonerleri ve müzayede salonlarını uyardı.
 • 22 Mart 2017 11:34 Amasya'nın Hedefi Unesco Kalıcı Listesi Amasya'nın Hedefi Unesco Kalıcı Listesi Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, hedeflerinin UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’nde yer almak olduğunu açıkladı.
 • 22 Mart 2017 11:08 Türkiye, Irak'ın Kültür Mirasının Korunması İçin Harekete Geçti Türkiye, Irak'ın Kültür Mirasının Korunması İçin Harekete Geçti Uluslararası Müzeler Konseyinin (ICOM) geçtiğimiz yıl Suriye için hazırladığı Kırmızı Liste’nin Türkçe’ye çevrilmesini sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, şimdi de Irak için hazırlanan “Acil Kırmızı Liste: Irak’ın Tehlike Altındaki Kültür Varlıkları” broşürünün Türkçe’ye çevrilmesini sağladı.
 • 22 Mart 2017 10:21 Irak'ın Irak'ın "Acil Kırmızı Liste"Si Türkçeye Çevrildi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Irak için hazırlanan, "Acil Kırmızı Liste: Irak'ın Tehlike Altındaki Kültür Varlıkları" broşürünün Türkçeye çevrilmesini sağladı.
 • 21 Mart 2017 16:03 Kazakistan'da "Türkistan ve Türkoloji" Konferansı TÜRKİSTAN (AA) – Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs, Türkçenin başka dillerden, özellikle Batı dillerinden gelen anlaşılmaz, zevksiz kelimeler yerine kendi kelimeleriyle büyümesini arzu ettiklerini söyledi.
 • 21 Mart 2017 13:54 Başbakan Yıldırım Her Türlü Ayrımcılığı, Ötekileştirmeyi Reddediyoruz Başbakan Yıldırım Her Türlü Ayrımcılığı, Ötekileştirmeyi Reddediyoruz Başbakan Yıldırım Her türlü ayrımcılığı, ötekileştirmeyi reddediyoruzBU TOPRAKLARDA IRKÇILIK, NEFRET, AYRIMCILIK HAYAT BULAMAZBAŞBAKAN Binali Yıldırım, 1980 darbesinden sonra ilk kez gerçekleştirilen Hazreti Ali'nin doğum günü kutlaması ve Nevruz Cem'i Buluşması'ndaki konuşmasında Tarih boyunca...
 • 21 Mart 2017 13:42 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Insanlar ya Hilkatte Eşindir ya Dinde Kardeşindir" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dünyanın bu kadar çok sıkıntılarla boğuştuğu bir dönemde, Horasan erenlerinin Anadolu ve Rumeli topraklarına yaygınlaştırdığı Hacı Bektaşi Veli öğretisine, insanların her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirterek, "Coğrafyamızın etnik ve...