SON DAKİKA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

 • 17:01Bursa'nın Değerleri Evrensel Değer Haline GeliyorBursa'nın Değerleri Evrensel Değer Haline GeliyorBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, göreve ilk geldikleri günden itibaren ecdat yadigarı tüm eserleri hızla ayağa kaldırdıklarını, Unesco Dünya Kültürel Mirası listesine girdikten sonra da çalışmaları daha ileriye götürebilmek için çalıştıklarını söyledi.
 • 16:46Unesco Dünya Mirası Kentler PaneliBursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle, UNESCO Dünya Mirası Bursa Günü etkinlikleri kapsamında "Kültürel Rotalar İçerisinde Unesco Dünya Mirası Kentler" başlıklı bir panel düzenlendi.
 • 16:30Bursa'nın Değerleri Evrensel Değer Haline Geliyor BURSA Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, göreve ilk geldikleri günden itibaren ecdat yadigarı tüm eserleri hızla ayağa kaldırdıklarını, Unesco Dünya Kültürel Mirası listesine girdikten sonra da çalışmaları daha ileriye götürebilmek için çalıştıklarını söyledi.
 • 11:23Alanya Kristal Kale Film Festivali Dünyaya Dostluk Mesajlarıyla BaşladıAlanya Kristal Kale Film Festivali Dünyaya Dostluk Mesajlarıyla BaşladıAlanya Kristal Kale Film Festivali dünyaya dostluk mesajlarıyla başladıKristal Kale Film Festivali dünyaya dostluk mesajlarıyla başladıAntalya'nın Alanya İlçesi'nde ilk kez düzenlenen Kristal Kale Uluslararası Film Festivali, 7 ülke sanatçısının okuduğu dostluk mesajlarıyla başladı.
 • 11:16Aydın'da Yerin Altından Tarih FışkırıyorTürkiye’de en fazla atik kente sahip iller arasında yer alan Aydın’ın dört bir tarafında yer altından tarih çıkıyor.
 • 23:25Antalya Türel Sokak Eylemleri İşimizi Kolaylaştırmaz-3Antalya Türel Sokak Eylemleri İşimizi Kolaylaştırmaz-3Türel: Sokak eylemleri işimizi kolaylaştırmazANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel, dün Belek'te esnafın kepenk indirme ve taksicilerin kontak kapatma eylemlerine ilişkin, "Bir takım sokak eylemlerinin işimizi kolaylaştırmayacağı, aksine çok daha fazla zorlaştıracağı da malum. Eğer mesele protestoyla çözülecekse, çözülme şansı vara buyursun arkadaşlar netice alacaklarını düşünüyorlarsa 'Demokratik haktır' diyelim" diye konuştu.
 • 23:14Antalya Türel Sokak Eylemleri İşimizi Kolaylaştırmaz-2Antalya Türel Sokak Eylemleri İşimizi Kolaylaştırmaz-2Türel: Sokak eylemleri işimizi kolaylaştırmazANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel, dün Belek'te esnafın kepenk indirme ve taksicilerin kontak kapatma eylemlerine ilişkin, "Bir takım sokak eylemlerinin işimizi kolaylaştırmayacağı, aksine çok daha fazla zorlaştıracağı da malum. Eğer mesele protestoyla çözülecekse, çözülme şansı vara buyursun arkadaşlar netice alacaklarını düşünüyorlarsa 'Demokratik haktır' diyelim" diye konuştu.
 • 19:56Gesam, Kars'ta Sergi AçtıGesam, Kars'ta Sergi AçtıTürkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) üyesi 32 sanatçının 40 eseri Kars’ta sergilendi.
 • 17:56Gezici Kütüphane Elazığ'da Vatandaşlarla BuluştuGezici Kütüphane Elazığ'da Vatandaşlarla BuluştuKültür ve Turizm Bakanlığı'nca teslim edilen 'gezici kütüphane' Vali Murat Zorluoğlu'nun katıldığı bir programla basına tanıtıldı.
 • 17:21Antalya Türel: Sokak Eylemleri İşimizi Kolaylaştırmaz 1-Antalya Türel: Sokak Eylemleri İşimizi Kolaylaştırmaz 1-Türel: Sokak eylemleri işimizi kolaylaştırmazANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel, dün Belek'te esnafın kepenk indirme ve taksicilerin kontak kapatma eylemlerine ilişkin, "Bir takım sokak eylemlerinin işimizi kolaylaştırmayacağı, aksine çok daha fazla zorlaştıracağı da malum. Eğer mesele protestoyla çözülecekse, çözülme şansı vara buyursun arkadaşlar netice alacaklarını düşünüyorlarsa 'Demokratik haktır' diyelim" diye konuştu.
 • 16:01Niğde'de Tarihi Kazı Çalışmaları BaşladıNiğde'de Tarihi Kazı Çalışmaları BaşladıNiğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Selçuk Demirtaş, Niğde’de devam eden arkeolojik kazılardan Altunhisar İlçesi Yeşilyurt Beldesi içerisinde olan Kınık Höyük kazılarının başladığını söyledi.
 • 14:50Gezici Kütüphane Elazığ'da Hizmete Başladıİçerisinde 2 bin kitabın yer aldığı gezici kütüphane hizmet vermeye başladı.
 • 11:33Atçalı Kel Mehmet Yeniden BeyazperdedeYakın tarihin önemli halk kahramanlarından Atçalı Kel Mehmet Efe'nin hikayesi 52 yıl aradan sonra tekrar beyazperdeye aktarılacak.
 • 09:39Sümela Manastırı'ndaki Ayin Restorasyona TakıldıOrtodoks Hristiyanlar’ın Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Vadisi’nde bulunan tarihi Sümela Manastırı’nda bu yıl 7.’sini yapmayı planladıkları ayin, manastırdaki kaya güçlendirme ve restorasyon çalışmaları nedeniyle iptal edildi.
 • 19:09Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Kareyey, Türk İş Adamları ile Bir Araya GeldiAzerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Kareyey, Türk İş Adamları ile Bir Araya GeldiAzerbaycan Kültür ve turizm Bakanı Ebülfes Karayev, Azerbaycan Türk Sanayicileri ve iş adamları (TUSİAB) derneği yöneticilerini kabul etti.
 • 14:50İha'nın Haberine Açıklama Geldiİha'nın Haberine Açıklama Geldiİhlas Haber Ajansı’nın “Kars Kalesi’nin Dış Surları Yıkılıyor” başlıklı haberine İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden açıklama geldi.
 • 11:33Avrupa Avrupa "Çoban Sazı"Nı Tokat'tan İstiyorTokatlı kaval ustası Yaşar Güç, evinin altındaki atölyede yaptığı kavalları Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre gibi pek çok Avrupa ülkesine gönderiyor Güç: "Yurt dışından internet üzerinden sipariş alıyorum.
 • 11:11Avrupa "Çoban Sazı"Nı Tokat'tan İstiyorUNESCO'nun somut olmayan kültür mirası çalışmaları kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce Türkiye'de 2010 yılının, "Yaşayan İnsan Hazineleri" arasında seçilen Tokatlı 48 yaşındaki kaval ustası Yaşar Güç, yurt içinin yanı sıra Avrupa ülkelerine de kaval gönderiyor.
 • 21:16Türkiye ile KKTC Arasında Turizm Alanında İşbirliğiTürkiye ile KKTC Arasında Turizm Alanında İşbirliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'nın konuşması KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu'nun konuşması Avcı ve Ataoğlu'nun Türkiye ile KKTC arasında "Turizm İşbirliği Eylem Planı" imzalaması. Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'nın Lefkoşa'daki Selimiye Camii'sini ve Yunus Emre Kültür Merkezi'ni ziyareti Türkiye ile KKTC arasında "Turizm İşbirliği Eylem Planı" imzalandı.
 • 20:54Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı KKTC'deKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı KKTC'deKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı KKTC'deKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki heyet KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu'nun davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) geldi.
 • 20:42Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı KKTC'deKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı KKTC'deKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki heyet KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu'nun davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) geldi.
 • 19:29Safranbolu Paris'te TanıtılıyorSafranbolu Paris'te TanıtılıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Safranbolu evlerinden görüntü Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un açıklaması UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Osmanlı döneminde kalma tarihi evler, Paris Belediyesi tarafından Fransa'nın EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda konuk ettiği 24 katılımcı ülkeye dair etkinlikler kasamında hazırlanan Avrupa Meydanı'nda tanıtılıyor.
 • 18:49Safranbolu Paris'te TanıtılıyorUNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Osmanlı döneminde kalma tarihi evler, Paris Belediyesi tarafından Fransa'nın EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda konuk ettiği 24 katılımcı ülkeye dair etkinlikler kasamında hazırlanan Avrupa Meydanı'nda tanıtılıyor.
 • 18:47Türkiye ile KKTC Arasında Turizm Alanında İşbirliğiTürkiye ile KKTC arasında "Turizm İşbirliği Eylem Planı" imzalandı.
 • 16:34Türkiye ile KKTC Arasında 'Turizm İşbirliği Eylem Planı' İmzalandıKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Lefkoşa’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı arasında Turizm İşbirliği Eylem Planı’nı imzaladı.
 • 10:46Sarıkamış Yatırımlarla Bölgenin Turizm Merkezi OlacakSarıkamış Yatırımlarla Bölgenin Turizm Merkezi OlacakSarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan yağmur suyu ve yol yapımı projesi hayata geçirildi.
 • 10:05Kaçak Turlara DikkatKaçak Turlara DikkatEskişehir’i yakından tanıma ve inceleme amaçlı kente gelen Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Zeki Apalı ve 48 tur rehberi, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay’ı ziyaret etti.
 • 03:39Tekirdağ'a Gezen KütüphaneTekirdağ'a Gezen KütüphaneKültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Türkiye’nin gezici kütüphane sayısını 46’ya çıkarmasının ardından, Tekirdağ’a da bir tane Gezici Kütüphane Aracı gönderildi.
 • 16:37Van'a İkinci Kütüphane KurulacakVan'a İkinci Kütüphane KurulacakVan Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, bir yerel gazetede yayımlanan ‘Güçbirliği’nden Van’a Kütüphane Çıktı’ haberinin okuyucuya kente kütüphane yokmuş gibi aksettirildiğini belirterek, “Bizim zaten bir halk kütüphanemiz var ama bir şehir kütüphanesinin de kente kurulması Van’a ayrıca bir katkı sağlayacaktır.
 • 15:05Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezinde Alt Yapı ÇalışmalarıKARS (AA) – Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Sarıkamış Cıbıltepe kayak merkezinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan yağmur suyu ve yol yapımı projesine başlandı.
 • 12:33Alanya Kristal Kale Uluslararası Film FestivaliBu yıl ilki düzenlenecek Alanya Kristal Kale Uluslararası Film Festivali, 24 Haziran'da başlıyor.
 • 11:26Hak-İş Kısa Film Yarışması DüzenliyorHAK–İŞ Genel Başkanı Mahmut Aslan, Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ'in "Emeğe saygı" temalı, ödüllü kısa film yarışması düzenlediğini açıkladı.
 • 15:51Bartın'da İpek Koza El Sanatları Sergi AçılışıBartın'da, ipek koza el sanatları sergisi açıldı.
 • 12:07Aydın'da Gezici Kütüphane Hizmeti BaşlıyorAydın'da Gezici Kütüphane Hizmeti BaşlıyorAydın’a, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsil edilen gezici kütüphaneyle il genelinde bugüne kadar hizmet götürülen 39 bin 97 kayıtlı üye ve 466 bin okuyucunun daha da arttırılması hedefleniyor.
 • 11:441.Alanya "KRİSTAL Kale" Uluslararası Film Festivali 24 Haziran'da BaşlıyorAkdeniz'in en önemli turizm merkezlerinden Alanya, yeni bir uluslararası film festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 • 11:05Münir Nurettin Selçuk Konseri Ayakta AlkışlandıMünir Nurettin Selçuk Konseri Ayakta AlkışlandıTurgutlu Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu, vefatının 35. yıldömünde Münir Nurettin Selçuk’u verdiği konserle andı.
 • 06:39Ertuğrul 1890 Toronto'da GösterildiErtuğrul 1890 Toronto'da GösterildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Türk-Japon ortak yapımı Ertuğrul 1890 filmi, Kanada'nın Toronto kentinde sinemaseverlerle buluştu Ertuğrul 1890 Toronto'da gösterildi Türk-Japon dostluğunu anlatan Ertuğrul 1890 filmi, Toronto Japon Filmleri Festivali kapsamında seyirciyle buluştu.
 • 06:11Ertuğrul 1890 Toronto'da GösterildiTORONTO (AA) – Türk-Japon ortak yapımı Ertuğrul 1890 filmi, Kanada'nın Toronto kentinde sinemaseverlerle buluştu.
 • 18:07Gölyazı Yeniden ŞekillendiriliyorGölyazı Yeniden ŞekillendiriliyorNilüfer Belediyesi, 2300 yıllık tarihe sahip Gölyazı'nın geleceğini şekillendirmek için arkeolojik kazılar başlattı.
 • 17:31Adıyaman'da Klasik Türk Müziği EsintisiAdıyaman'da Klasik Türk Müziği EsintisiAdıyaman Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde bir konser veren Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu büyük beğeni topladı.
 • 14:23Nilüfer Belediyesi Gölyazı'nın Geleceğini Yeniden ŞekillendiriyorNilüfer Belediyesi Gölyazı'nın Geleceğini Yeniden ŞekillendiriyorNilüfer Belediyesi, 2300 yıllık tarihi geçmişe sahip Gölyazı’nın geleceğini yeniden şekillendirmek için arkeolojik kazılar başlattı.
 • 13:37Küçük Venedik"Te Arkeolojik Kazılar BaşladıNilüfer Belediyesi tarafından, 2300 yıllık geçmişe sahip ve "Küçük Venedik" olarak nitelendirilen Gölyazı Mahallesi'nde arkeolojik kazı çalışmaları başlatıldı.
 • 13:30Türk ve Alman Turizmciler Dalaman'da BuluşacakAlman acentelerle Muğlalı turizmcilerin, Turistik Aktuel Dergisi, Sun Express, For You Travel ve YDA Dalaman Havalimanıyla birlikte düzenlediği çalıştayda bir araya geleceği bildirildi.
 • 12:48Çipli Kangal Köpeği" Alıcısına Güven VeriyorSERHAT ZAFER/HALİFE YALÇINKAYA - Sivas'ın Kangal ilçesindeki Kangal Araştırma ve Uygulama Dokümantasyon Merkezinde, kayıt altına alınarak deri altlarına çip takılan ve şeceresi belirlenen Kangal köpekleri yetiştiriliyor.
 • 11:42Kansız İftar Yemeği ile Veda EttiKansız İftar Yemeği ile Veda EttiGörevinden alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na uzman olarak atanan Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız için mesai arkadaşları bir iftar yemeği tertip etti.
 • 16:21Tarihi Beyler Konağı Restore EdiliyorTarihi Beyler Konağı Restore EdiliyorNevşehir’in Camicedid Mahallesindeki tarihi Beyler Konağı, Nevşehir Belediyesi tarafından restore ediliyor.
 • 15:57Gezici Kütüphane Kırşehir İlçe ve Köylerinde Hizmet VerecekGezici Kütüphane Kırşehir İlçe ve Köylerinde Hizmet VerecekKültür ve Turizm Bakanlığınca Kırşehir'e teslim edilen 'Gezici Kütüphane' Vali Necati Şentürk'ün katıldığı bir programla basına tanıtıldı.
 • 15:57Tarihi Beyler Konağı Restore EdiliyorTarihi Beyler Konağı Restore EdiliyorNevşehir'in Camicedid Mahallesi'ndeki tarihi Beyler Konağı, Nevşehir Belediyesi tarafından restore ediliyor.
 • 15:45Karnesini Alan Gezici Kütüphaneye GittiKırşehir'de, karnelerini alan ilkokul öğrencileri Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın gönderdiği gezici kütüphaneyi gezdi.
 • 11:50Antalya Fettah Tamince: Türkiye Turizm Yazılımını Gözden GeçirmeliAntalya Fettah Tamince: Türkiye Turizm Yazılımını Gözden GeçirmeliRixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, turizm sektörünün yaşadığı krizin Türkiye'nin turizm yazılımını bir kez daha gözden geçirme zorunluluğunu ortaya çıkardığını belirterek, "Bunu yapabilirsek belki 2 yıl sonra 'İyi ki böyle bir şok yaşamışız. Riskli pazarları çeşitlendirdik' diyeceğiz" dedi.