SON DAKİKA KURŞUNLU HABERLERİ

Son Dakika Kurşunlu Haberleri

 • 12:55 Saü'de Saü'de "Taraklı Örneğiyle Sakin Şehir-cittaslow" Konulu Bir Konferans Düzenlendi Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünün tarafından “Taraklı Örneğiyle Sakin Şehir-Cittaslow” konulu bir konferans düzenlendi.
 • 08:34 Minik Öğrenciler Namaza Başlıyorum Programına Büyük İlgi Gösterdi Minik Öğrenciler Namaza Başlıyorum Programına Büyük İlgi Gösterdi Nevşehir İl Müftülüğü tarafından, Nevşehir’de 7 yaşındaki çocukları namaz kılmaya teşvik etmek ve onlarda namaz bilinci oluşturmak amacıyla “Namaza Başlıyorum” etkinliği düzenlendi.
 • 16:30 Develi Kaymakamlığına Murat Duru Atandı Develi Kaymakamlığına Murat Duru Atandı Develi İlçe Kaymakamlığı’na Murat Duru atandı.
 • 15:54 Diyarbakır Bakan Yılmaz: Demokratik Siyaset ve Şiddet Aynı Anda Olmaz Diyarbakır Bakan Yılmaz: Demokratik Siyaset ve Şiddet Aynı Anda Olmaz Bakan Yılmaz: Demokratik siyaset ve şiddet aynı anda olmazKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çatışmaların yaşandığı yerleşim birimindeki çalışmalara DBP'li belediyelerin dahil edilmemesiyle ilgili, "Keşke siyaset yapsalardı, keşke şiddet ve terör ile aralarına net bir mesafe kaysalardı.
 • 13:26 Obama Obama "Kurşunlu" Su İçti ABD Başkanı Obama, Michigan eyaletindeki kurşunlu su skandalıyla gündeme gelen Flint şehrini ziyaret etti. Obama kameraların önünde filtre edilmiş su içti.
 • 10:32 Suriyeli Mülteci Gasp Ettiği Taksiyle Kaçarken Yakalandı Suriyeli Mülteci Gasp Ettiği Taksiyle Kaçarken Yakalandı Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde Suriyeli bir mülteci, bindiği taksinin sürücüsünü gasp edip taksiyi kaçırdı.
 • 13:06 Yetiştirdikleri Çilek İyi Para Ediyor, Hiç Borçları Yok Yetiştirdikleri Çilek İyi Para Ediyor, Hiç Borçları Yok Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi'nde çilek üretimi yaygınlaşıyor. Kurşunlu'daki çiftçiler İnegöl'de bankaya borcu olmayan tek yer.
 • 12:11 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) tarafından 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliği düzenlenecek.
 • 10:32 Kuder Öğrenci Buluşması ile 'Barış'ın Varlığını Hatırlatacak Kuder Öğrenci Buluşması ile 'Barış'ın Varlığını Hatırlatacak Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) Başkanı Mücahit Bulut, 7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘9. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın, savaş ortamında barışı hatırlatmak adına önemli bir etkinlik olacağını söyledi.
 • 14:53 Yeşilçam Yıldızı Aynur Aydan Hastanelik Oldu Yeşilçam Yıldızı Aynur Aydan Hastanelik Oldu Yeşilçam'ın bir dönemine damga vuran oyunculardan Aynur Aydan anneannesinin Çankırı'daki köyüne yaptığı ziyaret sırasında ayağını kırdı.
 • 19:05 Gözü Dönmüş Örgüt, Camileri Yıktı, Kur'an'ı Kurşunladı Gözü Dönmüş Örgüt, Camileri Yıktı, Kur'an'ı Kurşunladı Bölücü örgüt PKK'nın Güneydoğu'da camileri nasıl kullanılmaz hale getirdiği, kutsal kitabımız Kur'an'a bile nasıl saldırı yaptığı Diyanet TV ekibi tarafından görüntülendi.
 • 14:54 Sur'daki Kliple İlgili Bir Polis Açığa Alındı Diyarbakır Valiliği, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesinde izinsiz çekilen kliple ilgili bir polisin açığa alındığını duyurdu.
 • 13:31 Sur'da İzinsiz Klip Çeken Polis Çıktı! Açığa Aldılar Sur'da İzinsiz Klip Çeken Polis Çıktı! Açığa Aldılar Sokağa çıkma yasağı olan Sur'da çekilen ve salı günü sosyal medyada yayınlanan tüm Türkiye'nin konuştuğu klibi çeken polis memuru açığa alındı.
 • 13:15 Gemlik Körfezi Deniz ve Kıyı Kirliliği" Paneli Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından "Gemlik Körfezi Deniz ve Kıyı Kirliliği" paneli düzenlendi.
 • 13:03 Kar Maskeli Rapçi, Sur'un Yasaklı Sokaklarına İzinsiz Girip Klip Çekmiş Kar Maskeli Rapçi, Sur'un Yasaklı Sokaklarına İzinsiz Girip Klip Çekmiş Diyarbakır Valiliği, merkez Sur İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının sürdüğü Fatihpaşa ile Hasırlı Mahallesi'nde kar maskeli Rapçi tarafından, "Allah için vurun, peygamber için vurun, şehitlerimiz için vurun" anonsuyla başlayan ve bu mahallede oturanların evlerinde ve sokak aralarında Drone kamerada kullanılarak çekilen kliple izin başvuusu olmadığını açıkladı.
 • 12:09 Yarısı Alıç Yarısı Armut Olan Ağaç Görenleri Şaşırtıyor Yarısı Alıç Yarısı Armut Olan Ağaç Görenleri Şaşırtıyor Hekimhan-Kurşunlu yolunda yarısı alıç yarısı da armut olan ağaç görenleri şaşırtıyor.
 • 23:47 Diyarbakır'da Yasaklı Bölgede Klip Çekti, Hakında Soruşturma Başlatıldı Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı Sur ilçesine giren bir rapçi, yasaklı yerlerde klip çekti.
 • 18:07 Kayseri'de, Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Kayseri'de, Peygamber Sevdalıları Platformu Kayseri Koordinatörlüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
 • 17:18 Görmez: Görmez: "Terör Mağduru Mabetlerimizin 60'ını Tekrar İbadet Edilir Hale Getirdik" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Diyanet Başkanı Mehmet Görmezin Valilik ziyareti Görmez'in konuşması Görmez'in Kurşunlu Camisinde incelemelerde bulunması Görmez'in Kurşunlu Camisi önünde konuşması Görmez'in Sur esnafı ile çay içmesi Diyanet İşleri Başkanı Görmez Diyarbakır'da Görmez: "Terör mağduru mabetlerimiz var. Terör mağduru mabetlerimizin sayısı 89. Bu 89'un 60'ını hemen, tekrar içinde ibadet edilir hale getirdik.
 • 16:46 Diyarbakır - Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Diyarbakırlılara Kürtçe Mesaj -1 Diyarbakır - Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Diyarbakırlılara Kürtçe Mesaj -1 Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Diyarbakırlılara Kürtçe mesajKurşunlu Camii'ni görünce üzüldüDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, geldiği Diyarbakır'da terör mağduru mabetlerin sayısının 89 olduğunu bunlardan 60'ını hemen ibadete açtıklarını söyledi.
 • 15:19 Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Kurşunlu Camii'ne Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, terör örgütü mensuplarınca yakılan ve tahrip edilen tarihi Kurşunlu Camii’ni ziyaret etti.
 • 13:44 Diyanet İşleri Başkanı Görmez Diyarbakır'da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Terör mağduru mabetlerimiz var. Terör mağduru mabetlerimizin sayısı 89. Bu 89'un 60'ını hemen, tekrar içinde ibadet edilir hale getirdik.
 • 18:23 Yöresel Yemek Yarışmasının Birincileri Belli Oldu Yöresel Yemek Yarışmasının Birincileri Belli Oldu Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “1. Eskişehir Yöresel Yemek Yarışması”nın birincileri belli oldu.
 • 13:55 Muğla'da Kur'an Ziyafeti Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Muğla'da Kur'an-ı Kerim tilaveti sunuldu.
 • 11:19 Emniyet Müdürlüğü'nden Göz Yaşartan Klip Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce, sokağa çıkma yasağının bazı mahallelerinde sürdüğü Sur ilçesinde şehit düşen güvenlik güçlerinin anısına hazırladığı klip, izleyenleri gözyaşına boğdu.
 • 21:41 Demirören Holding, Total Türkiye'yi Satın Aldı Demirören Holding, Total Türkiye'yi Satın Aldı Dünyanın 5'inci büyük petrol şirketi olan TOTAL'in, Türkiye'deki akaryakıt istasyonları ile ticari satış, tedarik ve lojistik varlıklarının tamamı Demirören Holding'in oldu.
 • 13:10 Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, 71 Şehidin Anısına Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, 71 Şehidin Anısına "Sur" Klibi Hazırladı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, sokağa çıkma yasağı 5 mahallesinde süren merkez Sur ilçesinde PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonlarda şehit olan polis ve askerler anısına klip hazırladı.
 • 13:08 Turizm Haftası Giresun'da, Turizm Haftası dolayısıyla kentin yöresel gıda ve eşyalarının tanıtıldığı stantlar açıldı.
 • 11:47 Öğrenciler, Tarihi Yerinde Öğrenecek Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hayata geçirilen 'Tarihimi Öğreniyorum' projesi kapsamında 40 öğrenci, Eskişehir, Bursa ve Çanakkale turunu kapsayan 2 günlük ücretsiz geziye gönderildi.
 • 12:55 Mehteranlı Kutlu Doğum Haftası Mehteranlı Kutlu Doğum Haftası 1989 yılından bu yana Miladi takvime göre İslam âleminin ve son Peygamber Hazreti Muhammed’in (s.a.v) doğum gününün kutlandığı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı.
 • 15:50 Kutlu Doğum Haftası Başlıyor Kutlu Doğum Haftası Başlıyor Nisan ayının ikinci haftası kutlanan İslam aleminin ve son Peygamber Hazreti Muhammed’in (s.a.v) doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 14 Nisan’dan itibaren başlıyor.
 • 14:13 Washington Dc Türk Film Festivali Washington Dc Türk Film Festivali" Büyük İlgi Görüyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Film festivali için gelenlerden detaylar Kültür Müşaviri Görkem Kurşunlu Karakuş ile röportaj Baskın filminin yönetmeni Can Evrenol ile röportaj "Washington DC Türk Film Festivali" büyük ilgi görüyor ABD'nin başkenti Washington'da ilk kez düzenlenen "Washington DC Türk Film Festivali" ilgi çekiyor Washington Kültür ve Tanıtma Müşaviri Karakuş: "Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz film festivalini bundan sonraki yıllarda daha büyük bir organizasyon şeklinde daha geniş katılımla yapmayı hedefliyoruz" "Etkinliklere her kesimden oldukça yüksek ilgi söz konusu, biletlerin tamamı tükenmiş durumda" Festivalde gösterimi yapılan "Baskın" filminin yönetmeni Evrenol: "Tek bir film yapma şansım olsaydı Baskın gibi bir film yapardım" ABD'nin başkenti Washington'da ilk kez düzenlenen "Washington DC Türk Film Festivali" Türk ve Amerikalı sinemaseverlerden yoğun ilgi görüyor.
 • 13:26 Kurşunlu Külliyesi'nde 'Bulunma Hali' Sergisi Kurşunlu Külliyesi'nde 'Bulunma Hali' Sergisi Anadolu Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği bölümünün 10 öğrencisi tarafından hazırlanan “Bulunma Hali” isimli resim sergi, Odunpazarı Belediyesi’nin katkılarıyla Kurşunlu Külliyesi’nde açıldı.
 • 14:44 Bursa'nın Alt Yapısına 120 Mi·lyon Liralık Yatırım Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehrin daha yaşanabilir ve sıkıntısız çevreye sahip olması için tüm kaynaklarını seferber ettiklerini belirterek, bu kapsamda 6 arıtma tesisini daha hizmete aldıklarını söyledi.
 • 13:32 Bursa'nın Alt Yapısına 120 Milyon Tl'lik Dev Yatırım Bursa'nın Alt Yapısına 120 Milyon Tl'lik Dev Yatırım Şehrin daha yaşanabilir ve sıkıntısız çevreye sahip olması için tüm kaynaklarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda 6 arıtma tesisini daha hizmete alıyor.
 • 13:28 Bursa'nın Alt Yapısına 120 Milyon Tl'lik Dev Yatırım Şehrin daha yaşanabilir ve sıkıntısız çevreye sahip olması için tüm kaynaklarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda 6 arıtma tesisini daha hizmete alıyor.
 • 11:23 Mimar Sinan'ın Memleketindeki Mirası: Kurşunlu Cami Bir ömre unutulmayacak eserler sığdıran Mimar Sinan'ın memleketi Kayseri'de ayakta kalan tek eseri Kurşunlu Cami, büyük mimarın kentteki mirası olduğu için farklı bir önem barındırıyor.
 • 17:17 Bereket Sofrası Kırsal Mahallelere Uzandı Bereket Sofrası Kırsal Mahallelere Uzandı İnegöl Belediyesi’nin her cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği ‘Bereket Sofrası’ programları devam ediyor.
 • 11:45 Kumluca Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı Kumluca Belediye Meclisi nisan ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 11:10 Türk Polisi 171 Yaşında Türk Polisi 171 Yaşında 10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk Polis Teşkilatı’nın 171. kuruluş yıldönümü kapsamında Muğla Emniyet Müdürlüğü Atatürk anıtına çelenk koydu.
 • 15:32 Nevşehir'de Polis Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümü dolayısıyla ilimizde çeşitli etkinlikler yapılacak.
 • 14:33 Vatandaşlar, Yasaklı Mahallede Evlerine Girip Zarar Tespit Çalışmalarına Katıldı Vatandaşlar, Yasaklı Mahallede Evlerine Girip Zarar Tespit Çalışmalarına Katıldı Diyarbakır’ın Sur İlçe Kaymakamlığı, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Fatihpaşa Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlara yazı göndererek zarar tespitinde bulunulacağını bildirdi.
 • 15:46 Jandarmanın Durduğu Araçtan Kokain ve Silah Çıktı Jandarmanın Durduğu Araçtan Kokain ve Silah Çıktı Bursa’da jandarma tarafından yol kontrolünde durdurulan bir araçta uyuşturucu ve silah ele geçirildi.
 • 13:27 Bilecik Seyahat Acentalarından Tam Not Aldı Bilecik Seyahat Acentalarından Tam Not Aldı Bilecik Valiliği koordinasyonu ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen Bilecik’in tanıtımına yönelik turizm acentelerinin katıldığı bilgilendirme gezisi düzenlendi.
 • 11:53 Diyarbakır Sur'da Yaşananları En İyi Anlatan İki Kare Diyarbakır Sur'da Yaşananları En İyi Anlatan İki Kare Diyarbakır Sur'da 103 gün süren PKK operasyonunun ardından havadan çekilen fotoğraflar tahribatın boyutunu tüm çıplaklığıyla göz önüne koydu.
 • 13:09 Uncubozköy Kursiyerleri Peri Bacalarına Hayran Kaldı Uncubozköy Kursiyerleri Peri Bacalarına Hayran Kaldı Yunusemre Belediyesi tarafından başlatılan ‘Tarihe Yolculuk’ projesi kapsamında Uncubozköy Hanımlar Lokali kursiyerleri Kula’daki peribacalarını gezdi.
 • 12:16 Turizm Rehberleri Gölpazarı'nda Bilecik Valiliği koordinasyonunda, Bilecik Belediyesi işbirliğinde Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından Bilecik'in tanıtımına yönelik turizm rehberlerinin katıldığı "İnfo" gezisi Gölpazarı'nda devam etti.
 • 09:46 Teşvikiye'deki Kurşunlu Saldırıda 5 Gözaltı Teşvikiye'de bulunan bir kafede önceki gün gerçekleşen silahlı saldırı sonrası 1 adet ruhsatsız silahla birlikte 5 kişinin yakalandığı açıklandı.
 • 19:07 Bakanlar Yılmaz, Sarı ve Ünal, İncelemelerde Bulundu Bakanlar Yılmaz, Sarı ve Ünal, İncelemelerde Bulundu Kalkınma Bakanı Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın mahallerdeki incelemesi -Kalkınma Bakanı Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın tarihi Hasan Paşa hanı ziyaretleri -Kalkınma Bakanı Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın vatandaşlarla sohbeti -Kalkınma Bakanı Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın tarihi içkale ziyareti -Kalkınma Bakanı Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın Diyarbakır Müzesi ziyareti Bakanlar Yılmaz, Sarı ve Ünal Diyarbakır'da -Kalkınma Bakanı Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Sur ilçesinde operasyonun tamamlandığı mahallelerde incelemede bulundu Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Sur ilçesinde operasyonun tamamlandığı mahallelerde incelemede bulundu.
 • 14:00 Muhtarlar Birliğinden Şehitler İçin Lokma Muhtarlar Birliğinden Şehitler İçin Lokma Muğla Muhtarlar Birliği Kurşunlu Meydanında tüm şehitler ve ebediyete intikal etmiş muhtarlar için lokma dağıttı ve mevlit okuttu.