SON DAKİKA MENDERES HABERLERİ

Son Dakika Menderes Haberleri

 • 18:52Bakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Gözyaşlarıyla AnlattıBakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Gözyaşlarıyla AnlattıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Çorum'un İskilip ilçesinde katıldığı konferansta, İskilipli Atıf Hoca'nın idamını ağlayarak anlattı.
 • 17:22Manisa - Hakdem'den Büyükşehir ve 13 İlçe Belediyesine Suç DuyurusuManisa - Hakdem'den Büyükşehir ve 13 İlçe Belediyesine Suç DuyurusuHakdem'den büyükşehir ve 13 ilçe belediyesine suç duyurusu Manisa Barosu Çevre ve Hayvan Hakları Komisyonu ile Hayvanları Koruma Derneği Manisa (HAKDEM) Şubesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na göre görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi ile 13 ilçe belediyesi akkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 16:07Hakdem'den Büyükşehir ve 13 İlçe Belediyesine Suç DuyurusuHakdem'den Büyükşehir ve 13 İlçe Belediyesine Suç DuyurusuManisa Barosu Çevre ve Hayvan Hakları Komisyonu ile Hayvanları Koruma Derneği Manisa (HAKDEM) Şubesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na göre görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi ile 13 ilçe belediyesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 14:38Tarım Alanları Jeotermalle Yok Ediliyor'Tarım Alanları Jeotermalle Yok Ediliyor'İlde açılacak jeotermal santraller için 55 bin dekar tarım alanının etkileneceğini belirten Aydın Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Nedim Barış, bunun tarım topraklarına büyük zarar vereceğini söyledi.
 • 12:49Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 12:06AK Parti İşi Sıkı TutuyorAK Parti İşi Sıkı TutuyorAK Parti Urfa adayları seçim çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.
 • 09:35Oryantiring Federasyonu İl Temsilcileri Adana'da Bir Araya GeldiOryantiring Federasyonu İl Temsilcileri Adana'da Bir Araya GeldiOryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu, oryantiring branşını okullara yayarak geliştireceklerini söyledi.
 • 17:58Futbol: Spor Toto 2. LigStat: Tuzla Belediye Hakemler: Tayfur Özkan, Barış Çardaklı, Çağlar Yıldız Tuzlaspor: Burak, Yusuf, Bülent, Sefa (Dk. 75 Menderes), Haluk (Dk. 58 Ozan), Mehmet, Mustafa, Lider, Aykut (Dk. 46 Okan Salmaz), Kemal Samet, Okan Duran Kartalspor: Yavuz, Anıl, Emrah Taysı, Mehmet Sait, Emrah Kaya (Dk. 81 Muhammet Yusuf), Uğur, Yasin (Dk. 66 Murat), Kadir Samet, Ali Kılıç, Savaş (Dk. 90+1 Mertcan), Ali Say Gol: Dk. 37 Savaş (Kartalspor) Sarı kartlar: Dk. 45+2 Emrah Taysı, Dk 49 Ali Kılıç, Dk. 54 Yasin, Dk. 77 Yavuz, Dk. 85 Murat, Dk. 90+3 (yedek kulübesinde) Recep Burak (Kartalspor), Dk 58 Mustafa, Dk. 81 Mehmet (Tuzlaspor) Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta Kartalspor deplasmanda Tuzlaspor'u 1-0 yendi.
 • 15:58AK Parti Seçim Beyannamesini AçıkladıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu beyannamede hayal tacirliği, umut simsarlığı ve afaki projeler yok. Çünkü AK Parti siyasetinde millete yalan söylemek yoktur.
 • 21:03Bakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Ağlayarak AnlattıBakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Ağlayarak AnlattıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tarım işçilerinin yol kenarlarında kaldıkları çadırlar, - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun açıklamaları, - Vali Ahmet Kara'ya talimat vermesi, - Detay, - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun konuşması, - Konuşmasında İskilipli Atıf Hoca'nın idamını anlatan Bakan Topçu'nun ağlaması, - Bakan Topçu'ya kitap hediyesi, - Bakan Topçu'nun İskilipli Atıf Hoca'nın kabrini ziyareti, Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Çorum'da- Topçu, hayatının ele alındığı paneldeki konuşmasında İskilipli Atıf Hoca'nın yargılandığı mahkemenin tutanaklarının bazı bölümlerini okurken göz yaşlarına hakim olamadı- "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak şunu söyleyebilirim, İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın idamının Cumhuriyet tarihinin en tartışmalı hadiselerinden biri olduğunu belirterek, "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak şunu söyleyebilirim, İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" dedi.
 • 19:09Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Çorum'daKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın idamının Cumhuriyet tarihinin en tartışmalı hadiselerinden biri olduğunu belirterek, "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak şunu söyleyebilirim, İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" dedi.
 • 18:57Bakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'yı Gözyaşlarıyla AnlattıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İskilipli Atıf Hoca’nın idamının cumhuriyet tarihinin en tartışmalı hadiselerinden biri olduğunu belirterek, "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanı olarak şunu söyleyebilirim İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" dedi.
 • 15:29Aziz Kocaoğlu'ndan Binali Yıldırım'a: Gel Seni Elinden Tutup GezdireyimAziz Kocaoğlu'ndan Binali Yıldırım'a: Gel Seni Elinden Tutup Gezdireyimİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Homeros Vadisi sularını sağlıklı ve güvenli bir şekilde evlere ulaştırmayı planlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şişeleme Fabrikası’nın temeli Bornova’da atıldı.
 • 15:17İzsu Bornova'ya 7.6 Milyon Liralık Tesis Kuruyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen kaynak suları şişeleyerek "uygun fiyatla" İzmirlilerin evlerine taşıyacak, saatte 1500 damacana kapasiteli tesisin temelini attı.
 • 14:55İzsu Bornova'ya 7.6 Milyon Liralık Tesis Kuruyorİzsu Bornova'ya 7.6 Milyon Liralık Tesis KuruyorBornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen kaynak suları şişeleyerek "uygun fiyatla" İzmirlilerin evlerine taşıyacak, saatte 1500 damacana kapasiteli tesisin temelini attı.
 • 11:58Yedi Asırdır Görüntüsü DeğişmediYedi Asırdır Görüntüsü DeğişmediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Birgi'nin sokaklarından, evlerin dışlarından ve içlerinden detaylar- Birgi'nin genel görüntüsü - Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Küçük Menderes Havzası Koordinatörü Emin Başaranbilek ile röportaj Yedi asırdır görüntüsü değişmedi- İzmir'in Ödemiş ilçesindeki Birgi Mahallesi, Aydınoğulları Beyliği'ne başkentlik yaptığı dönemden bu yana aynı mimari yapıya sahip evleriyle tarihi görüntüsünü koruyor- "Türk mimarisinin vitrini" olarak nitelendirilen Birgi'de yeni evler de tarihi dokuya uygun yapılıyor- ÇEKÜL Küçük Menderes Havzası Koordinatörü Başaranbilek: - "Birgililer yaklaşık 700 yıldır aynı tip evlerde yaşıyor.
 • 11:49İncirliova'da, DSİ'nin Taşeron Firmasının Şantiyesi Mühürlendiİncirliova'da, DSİ'nin Taşeron Firmasının Şantiyesi MühürlendiDevlet Su İşleri'nin (DSİ) Büyük Menderes Nehri'nin ıslahı ihalesini verdiği firmaya bağlı taşeron şirketin, Aydın'ın Koçarlı- İncirliova Karayolu'na kurduğu şantiye, yolda tehlike yarattığı gerekçesiyle gelen istek üzerine, belediye ekiplerince mühürlendi.
 • 11:46Yatırımcı Rehberi (7)Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, piyasa değerleri, TL olarak en düşük, en yüksek ve kapanış fiyatları ile önceki hafta kapanış fiyatına göre değişim oranları şöyle: Hisse Adı Piyasa Değeri Haftalık Düşük Haftalık Yüksek Son Haftalık Değişim (Yüzde) IZOCAM 686.
 • 11:42Yedi Asırdır Görüntüsü DeğişmediAydınoğulları Beyliği'ne başkentlik yaptığı dönemden bu yana mimari yapısını koruyan İzmir'in Ödemiş ilçesindeki Birgi Mahallesi, yaklaşık 700 yıldır tarihi görüntüsünü bozmuyor.
 • 11:06İncirliova'da, DSİ'nin Taşeron Firmasının Şantiyesi Mühürlendiİncirliova'da, DSİ'nin Taşeron Firmasının Şantiyesi MühürlendiDevlet Su İşleri'nin (DSİ) Büyük Menderes Nehri'nin ıslahı ihalesini verdiği taşeron şirketin, Aydın'ın Koçarlı- İncirliova Karayolu'na kurduğu şantiye, yolda tehlike yarattığı gerekçesiyle gelen talep üzerine, belediye ekiplerince mühürlendi.
 • 03:14Taşeron Firmanın Şantiyesi MühürlendiTaşeron Firmanın Şantiyesi MühürlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şantiye'den görüntüler- İşçiyle röportaj- Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk'ün konuşması Aydın'da taşeron firmanın şantiyesi mühürlendi Koçarlı ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) adına Büyük Menderes Nehri'nin ıslah çalışmalarını yürüten taşeron firmanın şantiyesi, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nün arazisini işgal ettiği ve İncirliova-Koçarlı karayolunda trafiği tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle Koçarlı Belediyesi'nce mühürlendi.
 • 01:25Aydın'da Taşeron Firmanın Şantiyesi MühürlendiKoçarlı ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) adına Büyük Menderes Nehri'nin ıslah çalışmalarını yürüten taşeron firmanın şantiyesi, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nün arazisini işgal ettiği ve İncirliova-Koçarlı karayolunda trafiği tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle Koçarlı Belediyesi'nce mühürlendi.
 • 17:22Doya Doya EğlenceTürkiye Ralli Şampiyonası'nın altıncı ayağı olan Kuzey Kıbrıs Rallisi bu yıl 9-11 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.
 • 14:00Evi Yanan Aileye Büyükşehir DesteğiEvi Yanan Aileye Büyükşehir DesteğiAntalya’nın Kaş İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen Solakoğlu ailesine Büyükşehir Belediyesi el uzattı.
 • 11:30İzmir'de Polisin Uyuşturucu Operasyonu, 8 Tutuklamaİzmir'de Polisin Uyuşturucu Operasyonu, 8 Tutuklamaİzmir'in Konak, Buca ve Menderes ilçelerinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlarda 8 kilo 440 gram eroin, 520 gram metamfetamin, 4.5 kilo esrar ve 82 kilo hintkeneviri ele geçti.
 • 11:01Yılmaz: Yılmaz: "Türkiye Merkez Ülke Olma Yolunda İlerliyor"Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, "Türkiye bu günlere çok bedel ödeyerek geldi.
 • 15:15Basketbolda Tertip Komitesi BelirlendiBasketbolda Tertip Komitesi BelirlendiBasketbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Rıza Öztürk, 51 kulübün katıldığı minik, yıldız ve genç erkek turnuvalarında hiçbir aksamanın yaşanmayacağını söyledi.
 • 12:52Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 10:04Eski Milletvekili Şevki Yılmaz AçıklamasıEski Milletvekili Şevki Yılmaz AçıklamasıMilli Görüş harekatının önde gelen isimlerinden eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Gümüşhane Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Türkiye’nin dünü, bugünü, yarını’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
 • 00:45Küçükçekmece Belediyesi'nden Yaşlılar Günü'ne Özel EtkinlikKüçükçekmece Belediyesi'nden Yaşlılar Günü'ne Özel EtkinlikKüçükçekmece Belediyesi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla hazırladığı Hayat Ağacı projesi kapsamında 65 yaş ve üzeri 50 ilçe sakininin hayatına dokunuyor.
 • 18:16Borsada Günlük İşlemler (1)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 16:16Çelenk'ten Sel Bölgesinde Üçüncü İncelemeÇelenk'ten Sel Bölgesinde Üçüncü İncelemeDevlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, bölge müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle birlikte Ödemiş’in sel felaketinden etkilenen mahalleleri Kaymakçı’da ve Çaylı’da incelemelerde bulundu.
 • 15:36Disk Kadın Komisyonu'ndan Disk Kadın Komisyonu'ndan "Kardeş Kanı Dursun" ÇağrısıDevrimci işçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Kadın Komisyonu kurdukları 'Dayanışma Ağı'nın yaptığı çalışmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi.
 • 14:59Disk Kadın Komisyonu'ndan Disk Kadın Komisyonu'ndan "Kardeşkanı Dursun" ÇağrısıHaber-Kamera: Özgür ARSLAN İstanbul-DHA Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Kadın Komisyonu kurdukları 'Dayanışma Ağı'nın yaptığı çalışmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi.
 • 12:58Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 12:09Akça Holding, Adımları Sağlam AtıyorAkça Holding, enerji, tekstil ve araç muayene sektöründe sağlam adımlarla büyüyor.
 • 12:05Akça Holding, Adımları Sağlam AtıyorTarım, gıda, tekstil, araç muayene istasyonları ve enerji sektöründe faaileyet gösteren şirketleri bünyesinde toplayan Akça Holding, enerji, tekstil ve araç muayene sektöründe sağlam adımlarla büyüyor.
 • 10:37Sürat Pateni Milli Takımı Göz DoldurduSürat Pateni Milli Takımı Göz DoldurduSürat Pateni Türk Milli Takımı 2015-2016 sezonu ilk uluslararası yarışması olarak 25-27 Eylül 2015 tarihleri arasında Avusturya’nın Graz şehrinde düzenlenen Sürat Pateni Danubia Serisi 1. Ayak yarışmalarına katıldı.
 • 09:24Nevşehir'de 48 Milletvekili Adayından 16'sı Kadın1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesinde siyasi partilerin Nevşehir milletvekili adayları belirlendi.
 • 01:02Karayılan'ın Karayılan'ın "Cenazesi Elimizde" Dediği Şehidin Mezarı AçılacakTerör örgütü PKK'nın sözcüsü Murat Karayılan'ın "Cenazesi elimizde" dediği, baba Ercan Artuğ'un ise yalanladığı şehit asker Tolga Artuğ'un mezarı açılacak.
 • 22:11AK Parti'den Karayılan'ın Şehit İddiasına YalanlamaAK Parti'den Karayılan'ın Şehit İddiasına YalanlamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, PKK yöneticilerinden Murat Karayılan'ın bir şehit askerin cenazesinin örgütün elinde olduğu iddialarını yalanladı.
 • 21:2912. Botaş Cup Basketbol Turnuvası12. Botaş Cup Basketbol Turnuvası12. BOTAŞ Cup Kadınlar Basketbol Turnuvası finalinde Mersin Büyükşehir Belediyespor'u 79-61 yenen Samsun Canik Belediyespor, birinci oldu.
 • 20:5112. Anadolujet Botaş Cup Turnuvası'nda Şampiyon Canik Belediyesi12. Anadolujet Botaş Cup Turnuvası'nda Şampiyon Canik BelediyesiTürkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Botaşspor'un ev sahipliğini yaptığı 12. Anadolujet Botaş Cup Turnuvası'nda Canik Belediyesi şampiyon oldu.
 • 18:28Otomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 5 YaralıOtomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 5 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Trafik ekiplerinin kaza yerindeki incelemeleri-Kazada hasar gören araç-Aracın çekici tarafından götürülmesi Osmaniye'de otomobil ile kamyonet çarpıştı: 5 yaralı Kadirli ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.
 • 18:03Trafik KazalarıYurtta meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı.
 • 17:51Borsada Günlük İşlemler (1)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 17:42Osmaniye'de Otomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 5 YaralıKadirli ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.
 • 12:56Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 10:17Peyzaj Çalışmaları İlgi ÇekiyorPeyzaj Çalışmaları İlgi ÇekiyorMenderes Belediyesi tarafından yürütülen peyzaj çalışmaları ilçenin dört bir yanında tüm hızıyla devam ediyor.
 • 00:39Genel Seçime DoğruYüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.