SON DAKİKA MUSTAFA ELİTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Mustafa Elitaş Haberleri

 • 12:19 Türkiye İnovasyon Haftası" Açılış Töreni Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Son yıllarda çok büyük sıçramalar yapmamıza rağmen, Ar-Ge harcamalarının Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'ya (GSYH) oranı yüzde 1 seviyesini aşmış olmasına rağmen, daha fazla kaynak aktarma ihtiyacımız olduğunu ifade etmek istiyorum.
 • 16:04 Miraç Kandili Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 15:50 Elitaş'tan Miraç Kandili Mesajı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Miraç Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.
 • 14:38 Ekonomi Bakanlığından Açıklama Açıklaması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya arasında dün gerçekleşen görüşmenin sadece bir nezaket ziyareti mahiyetinde olduğu bildirildi.
 • 14:26 Ekonomi Bakanlığı'ndan "Bakan Elitaş-çetinkaya Görüşmesi"Ne İlişkin Açıklama Ekonomi Bakanlığı, Bakan Mustafa Elitaş ile Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya arasındaki görüşmenin sadece bir nezaket ziyareti mahiyetinde olduğunu açıkladı.
 • 14:25 Bakanlıktan, Çetinkaya-elitaş Görüşmesi Hakkında Açıklama Ekonomi Bakanlığı, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın dün gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yaptı.
 • 11:37 Merkez Bankası Başkanı'ndan, Elitaş'a Ziyaret Merkez Bankası Başkanı'ndan, Elitaş'a Ziyaret Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ı makamında ziyaret etti.
 • 11:22 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya'dan Bakan Elitaş'a Ziyaret Merkez Bankası Murat Çetinkaya, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ı ziyaret etti.
 • 19:03 Ekonomi Bakanı Elitaş, Antalya'da Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Antalya'da turizm ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 17:49 Antalya Nisan Ayı İhracat Rakamları Antalya'da Açıklandı Antalya Nisan Ayı İhracat Rakamları Antalya'da Açıklandı Nisan ayı ihracat rakamları Antalya'da açıklandıTürkiye'nin Nisan ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.8 azalarak 11 milyar 443 milyon 283 bin dolara geriledi.
 • 17:28 Ekonomi Bakanı Elitaş, Expo 2016 Antalya Sergileme Alanını Gezdi Ekonomi Bakanı Elitaş, Expo 2016 Antalya Sergileme Alanını Gezdi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bakan Elitaş'ın EXPO'da bahçe açılışı yapması Bakan Elitaş'ın zeytin ağacına toprak atması ve plaket çakması Bakan Elitaş'ın yöresel çalgıyı üflemesi Bakan Elitaş'ın TİM bahçesini gezmesi ve fotoğraf çektirmesi görüntüleri. Ekonomi Bakanı Elitaş Antalya'da Elitaş, EXPO 2016 Antalya sergileme alanını gezdi Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, EXPO 2016 Antalya sergileme alanını gezdi.
 • 17:05 Bakan Elitaş Expo'da Bakan Elitaş Expo'da Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla kapılarını açan EXPO 2016 Antalya’da Katar ve Hindistan bahçelerini gezerek, kaleidexpo poz verdi.
 • 16:05 Nisan Ayı İhracat Rakamları Antalya'da Açıklandı Nisan Ayı İhracat Rakamları Antalya'da Açıklandı Türkiye'nin Nisan ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.8 azalarak 11 milyar 443 milyon 283 bin dolara geriledi.
 • 15:43 Ekonomi Bakanı Elitaş Antalya'da Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, EXPO 2016 Antalya sergileme alanını gezdi.
 • 15:28 Nisan Ayı İhracat Rakamları Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, ihracat rakamlarıyla ilgili, "Bazen virajı daha iyi alabilmek için gazdan ayağımızı çekiyoruz ama bizim varacağımız hedef belli. Bu yolda var gücümüzle ilerlemeye devam edeceğiz.
 • 15:27 Bakan Elitaş: Bakan Elitaş: "Son Çeyrekte Yüzde 5.7 Büyüme Gerçekleştirdik" Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, “Bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisi ise oldukça iyi bir performans sergiliyor.
 • 12:51 Nisanda İhracat Azaldı Nisanda İhracat Azaldı TİM'in nisan ayı ihracat rakamları, EXPO 2016 Antalya'da Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.
 • 12:44 Nisan Ayı İhracat Rakamları Açıklandı (1) Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, ihracat nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,8 azalarak 11 milyar 443 milyon 283 bin dolar oldu.
 • 11:46 Rusya Krizi Nakliyeciye Yaradı Rusya Krizi Nakliyeciye Yaradı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, yaptığı açıklamada, ihraç taşımalarında kullanılan güzergahların çeşitlendirilerek daha düşük maliyetle ve daha kısa sürelerde varış noktalarına erişimin sağlanmasının, ihracat açısından önemli bir rekabet avantajı yarattığına dikkati çekti.
 • 19:41 Antalya - Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Antalya - Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Bakan Elitaş: Teröristin yeri TBMM değildirMehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - EKONOMİ Bakanı Mustafa Elitaş, Anayasa Komisyonu görüşmelerindeki olayları hatırlatarak, "TBMM'de kimse terör estiremez. TBMM'de, hiç kimsenin, titri ne olursa olsun, terörist faaliyette bulunmasına müsaade edilmez, teröristin yeri TBMM değildir" dedi.
 • 19:20 Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Anayasa Komisyonu görüşmelerindeki olayları hatırlatarak, "TBMM'de kimse terör estiremez. TBMM'de, hiç kimsenin, titri ne olursa olsun, terörist faaliyette bulunmasına müsaade edilmez, teröristin yeri TBMM değildir" dedi.
 • 18:59 Ekonomi Bakanı Elitaş Açıklaması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Milletvekilliği yapacaksın, maaşını alacaksın, arkasından gideceksin teröristin eştiği çukurda teröristle beraber Türk Silahlı Kuvvetlerine, güvenlik güçlerine kurşun sıkmaya çalışacaksın.
 • 18:57 Ekonomi Bakanı Elitaş Ekonomi Bakanı Elitaş GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bakan Elitaş'ın, Vali Muammer Türker'i makamında ziyareti Ekonomi Bakanı Elitaş'ın konuşması Ekonomi Bakanı Elitaş: "Olağanüstü bir şey olmadığı takdirde, piyasaya dışarıdan farklı bir şekilde, ekonomi kurallarının dışında bir müdahale olmadığı takdirde, hangi alan olursa olsun biz serbest piyasa ekonomisini benimseyen bir iktidarız" "İhracatta dış alemde rekabet edebilmek için Türkiye'de dış aleme karşı korunan değil, dış alemle başa baş mücadele eden sektörler oluşturamadığımız takdirde onlarla aynı sahaya, aynı ringe çıkabilmemiz mümkün değil" Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Olağanüstü bir şey olmadığı takdirde, piyasaya dışarıdan farklı bir şekilde ekonomi kurallarının dışında bir müdahale olmadığı takdirde, hangi alan olursa olsun biz serbest piyasa ekonomisini benimseyen bir iktidarız." dedi.
 • 17:37 Bakan Elitaş, Komisyonda Kavga Eden Milletvekillerine Sert Çıktı Bakan Elitaş, Komisyonda Kavga Eden Milletvekillerine Sert Çıktı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, “Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu ve birçok milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması için geçen sene dilekçe vermişlerdi.
 • 16:36 Ekonomi Bakanı Elitaş Açıklaması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Olağanüstü bir şey olmadığı takdirde, piyasaya dışarıdan farklı bir şekilde ekonomi kurallarının dışında bir müdahale olmadığı takdirde, hangi alan olursa olsun biz serbest piyasa ekonomisini benimseyen bir iktidarız." dedi.
 • 16:05 Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Buluşması - Bakan Elitaş - Antalya Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Buluşması - Bakan Elitaş - Antalya GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Buluşmasından detaylar -Ekonomi Bakanı Elitaş'ın konuşması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Antalya'da düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Buluşmasına katılarak konuşma yaptı.
 • 15:24 Tim Delegeler Buluşması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Bundan sonra yapılması gereken noktalar bizim 155,5 milyar dolar ihracat hedefine ve 2023 hedeflerindeki 500 milyar dolarlık ihracata ulaşmaktır.
 • 21:47 Bakan Elitaş: Rus Tarım Bakanlığı Yetkililerini Çağırdık Bakan Elitaş: Rus Tarım Bakanlığı Yetkililerini Çağırdık Ekonomi Bakanı Elitaş, "Rusya ile yeni bir süreç için Rusya'nın Tarım Bakanlığı yetkililerini çağırdık" dedi.
 • 18:24 Van - Ekonomi Bakanı Elitaş Van'da -1 Van - Ekonomi Bakanı Elitaş Van'da -1 Ekonomi Bakanı Elitaş Van'daEKONOMİ Bakanı Mustafa Elitaş, 2023 Ortak Akıl toplantısına katılmak üzere Van'a geldi.
 • 16:13 Ekonomi Bakanı Elitaş: Ekonomi Bakanı Elitaş: "Teröristliği Bırakarak, Milletvekilliği Yapacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Açıklama öncesi Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve heyetin görüntüleri Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın açıklamaları "Teröristliği bırakarak, milletvekilliği yapacak" Ekonomi Bakanı Elitaş: "(Dokunulmazlık dosyaları) Bir milletvekili, terör örgütünün açtığı çukurlarda, bodrumlarda teröristlere silah taşır mı, o milletvekilliği yapamaz. ya milletvekilliğini bırakacak, teröristlik yapacak ya da teröristliği bırakarak, milletvekilliği yapacak" "Van'da genç işsiz, başka illere göç varsa, ilimizde insanlar ticaret yapmaya cesaret edemiyorsa ve bunun nedeni terör örgütüyse, insanların hep birlikte buna 'dur' demesi gerekir. 3-5 çapulcunun buranın gelişmesini engellemesine biz fırsat vermemeliyiz.
 • 12:56 Ekonomi Bakanı Elitaş, Van'da Açıklaması Ekonomi Bakanı Elitaş, Van'da Açıklaması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Elitaş'ın gelişi -Anı defterini imzalaması -Elitaş'ın açıklaması Ekonomi Bakanı Elitaş, Van'da: "Van, bulunduğu bölgeyle Türkiye'nin çok önemli bir ili. Bölgenin merkezi olabilecek bir kent. Ülkemizin komşularıyla yapacağı ticarette de önemli bir geçiş kapısı olabilir" Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Van, bulunduğu bölgeyle Türkiye'nin çok önemli bir ili. Bölgenin merkezi olabilecek bir kent. Ülkemizin komşularıyla yapacağı ticarette de önemli bir geçiş kapısı olabilir.
 • 15:42 Hdp'den Ekonomi Bakanı Elitaş Hakkında Gensoru Önergesi HDP, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş hakkında gensoru önergesi verdi.
 • 09:46 Kültepe Tabletlerinin Replikaları Yabancı Konuklara Hediye Edilecek Kültepe Tabletlerinin Replikaları Yabancı Konuklara Hediye Edilecek Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri Valiliği'nce yaptırılan ve Vali Orhan Düzgün tarafından, Mobilya Fuarı'nın açılışında kendisine takdim edilen Kültepe tabletlerinin replikalarının yabancı konuklara hediye edileceğini açıkladı.
 • 14:19 Ekonomi Bakanlığı Kültepe Tabletlerini Dünyaya Tanıtacak" Ekonomi Bakanlığının, "Kültepe Tabletleri"ni dünyaya tanıtacağı bildirildi.
 • 13:51 Ekonomi Bakanı Elitaş: Tanıtım Faaliyetlerine 5 Yılda 34 Milyon Lira Harcandı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, bakanlık olarak 2011-2016 yılları arasında tanıtım faaliyetlerine 34 milyon lira harcadıklarını açıkladı.
 • 08:53 Hayriye Ulubaşkur'an Kursu Binası Hayırlı Olsun! Hayriye Ulubaşkur'an Kursu Binası Hayırlı Olsun! Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hürriyet mahallesinde Hayırsever Ulubaş ailesinde yaptırılan Hayriye Ulubaş Kur’an Kursu Binasının Sayın Bakanımız Mustafa Elitaş’ın katılımları ile hizmete açıldığını söyledi.
 • 01:18 Ekonomi Bakanı Elitaş Ekonomi Bakanı Elitaş GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : DERSİAD açılış töreninden görüntüler Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın konuşması - "Türkiye, son 14 yılda ekonomik istikrar ve güveni tesis ederek dünyadaki dalgalanma ne kadar şiddetli olursa olsun güvenle büyümesine devam etmiştir" Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye'nin son 14 yılda ekonomik istikrar ve güveni tesis ederek dünyadaki dalgalanmalara rağmen büyümesini sürdürdüğünü belirtti.
 • 23:20 Nevşehir - Ekonomi Bakanı Elitaş, Nevşehir'de Nevşehir - Ekonomi Bakanı Elitaş, Nevşehir'de Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İran Cumhurbaşkanı'nın esnasında ' İran halkının en güvenli gideceği turistik bölge, Türkiye'dir' demesinin çok önemli olduğunu söyledi.
 • 22:57 Bakan Elitaş: Türkiye Ekonomisi Büyüme Hedefine Ulaşacak Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye ekonomisinin önündeki tüm engellere, dünyanın içerisindeki bulunduğu tüm olumsuzluklara rağmen 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da yüzde 4,5 büyüme hedefine ulaşacağını söyledi.
 • 22:48 Bakan Elitaş, Nevşehirli İş Adamları ve Stk Temsilcileriyle Buluştu Bakan Elitaş, Nevşehirli İş Adamları ve Stk Temsilcileriyle Buluştu Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Nevşehir ziyaretinde akşam yemeğinde iş adamları ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi.
 • 22:17 Ekonomi Bakanı Elitaş Açıklaması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye'nin son 14 yılda ekonomik istikrar ve güveni tesis ederek dünyadaki dalgalanmalara rağmen büyümesini sürdürdüğünü belirtti.
 • 20:53 Bakan Elitaş: Bakan Elitaş: "2016 Yılında Türkiye Yüzde 4,5 Büyüme Gerçekleştirecek" NEVŞEHİR (İHA) – Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye’nin 2016 yılında yüzde 4,5 büyüme gerçekleştireceğini söyledi.
 • 19:40 Bakan Elitaş: Hdpliler Yargılanmadan Niye Korkuyor? (3) Bakan Elitaş: Hdpliler Yargılanmadan Niye Korkuyor? (3) Bakan ELİTAŞ, NEVŞEHİR'DEEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Dünya Erdemli İş Adamları Derneği'nin (DERSİAD) Nevşehir Şubesi hizmet binasının açılışına katılmak ve işadamları ile birlikte istişarelerde bulunmak üzere Nevşehir'e geldi.
 • 19:36 Elitaş: 'İran Halkının En Güvenli Gideceği Bölge Türkiye'dir' İfadesi Önemli Elitaş: 'İran Halkının En Güvenli Gideceği Bölge Türkiye'dir' İfadesi Önemli Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İran Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'yi ziyareti sırasında İran halkının en güvenli gideceği turistik bölgenin Türkiye olduğunu ifade etmesinin çok önemli olduğunu söyledi.
 • 19:00 Ekonomi Bakanı Elitaş Açıklaması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, turizmle ilgili en gözde sektörün deniz turizmi olduğunu belirterek, "Fakat bizim daha farklı cevherlerimiz var. Daha farklı özelliklerimiz var. Bunu kamuoyuna tanıtmamız lazım." dedi.
 • 18:47 Ekonomi Bakanı Elitaş: Ekonomi Bakanı Elitaş: "Kapadokya'da Kış Turizmini Ortaya Çıkartmamız Lazım" Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye’nin en gözde turizm sektörünün deniz turizmi olduğunu, Kapadokya bölgesinde ise kış turizmini ön plana çıkartmak için çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.
 • 17:55 Ekonomi Bakanı Elitaş, Kayseri'de Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri'de Kur'an kursu açılışı gerçekleştirdi.
 • 16:00 Kayseri Ekonomi Bakanı Elitaş, MB'nin Faiz Kararını Değerlendirdi Kayseri Ekonomi Bakanı Elitaş, MB'nin Faiz Kararını Değerlendirdi Dha YURT- Ekonomi Bakanı Elitaş, MB'nin faiz kararını değerlendirdi (1)Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendiren Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Benim beklentim daha yüksekti, yatırımı tetikleyecek bir indirim bekliyorduk" dedi.
 • 15:34 Bakan Elitaş: Hdp'liler Yargılanmaktan Niye Korkuyor? (2) Bakan Elitaş: Hdp'liler Yargılanmaktan Niye Korkuyor? (2) Mobilya FUARI AÇILIŞINA KATILDIBakan Mustafa Elitaş, Kayseri 6. Mobilya Fuarı'nın açılışına katıldı.
 • 15:25 Ekonomi Bakanı Elitaş 'Faiz Kararını' Değerlendirdi Ekonomi Bakanı Elitaş 'Faiz Kararını' Değerlendirdi Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Merkez Bankası Murat Çetinkaya’nın açıkladığı ilk faiz kararına ilişkin olarak, "Heyecanlandırıcı bir indirim olduğu kanaatinde değilim" dedi.