SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Selahattin Demirtaş Haberleri


SELAHATTİN DEMİRTAŞ

Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1973'te Elazığ Palu'da doğdu. Babasının adı Tahir, annesinin adı Sadiye'dir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü.... Devamı

18:30
Hdp'den Açıklama Açıklaması ''AB'nin veya büyükelçilerin partimize yönelik, seçimlere dair herhangi bir telkini veya en küçük bir iması dahi olmamıştır.
18:04
Şentop: "Chp, Deniz Baykal'ın Partisidir" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop Van'da- Şentop: "Bu bölge üzerinde herkesin birtakım hesapları olmuştur, o nedenle bölgeyi istikrarsız bir halde tutmak, daha önce açılan yaraların kapanmasını engellemek büyük güçlerin hedefi olmuştur"- "Her şeyin konuşulabileceği bir Türkiye'yi arzu ediyoruz.
Şentop: 'Chp, Deniz Baykal'ın Partisidir'
17:10
Bakan Bozdağ: Başkanlıktan Padişahlık Çıkmaz, Vallahi Yalan Söylüyorlar Adalet bakanı Bekir Bozdağ, 'başkanlık sistemi' konusuna değinerek, "Padişahlık diyorlar, başkanlıktan padişahlık çıkmaz. Niye padişahlık diyorlar?
Bakan Bozdağ: Başkanlıktan Padişahlık Çıkmaz, Vallahi Yalan Söylüyorlar
11:40
HDP'nin Parti Hayali İçin 600 Bin Oy Gerekiyor HDP'nin yüzde 10 barajı için Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı 3.95 milyon oyu koruması ve üzerine 600 bin seçmen eklemesi gerekiyor. Bu da 4.6 milyon oy demek.
HDP'nin Parti Hayali İçin 600 Bin Oy Gerekiyor
14:27
'HDP Barajı Geçer mi' Anketinde MHP'nin Oy Oranı Yüzde 11 Metropoll'ün son anketinde HDP'nin oy oranı yüzde 9.3 olurken MHP'nin oy oranı ise yüzde 11 olarak görünüyor.
'HDP Barajı Geçer mi' Anketinde MHP'nin Oy Oranı Yüzde 11
20:29
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Büyükelçilerle Görüştü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AB üyesi ülkelerin büyükelçilik temsilcileriyle bir araya geldi.
19:03
Selahattin Demirtaş, AB Büyükelçileriyle Görüştü Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Letonya'nın Ankara Büyükelçiliği ev sahipliğindeki AB üyesi 27 ülkenin büyükelçilik temsilcileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.
Selahattin Demirtaş, AB Büyükelçileriyle Görüştü
17:42
Demirtaş, AB Üyesi 27 Ülkenin Büyükelçileri ile Yemekte Bir Araya Geldi HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AB Dönem Başkanı Letonya’nın Ankara Büyükelçiliği ev sahipliğinde, AB üyesi 27 ülkenin Büyükelçilik temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.
Demirtaş, AB Üyesi 27 Ülkenin Büyükelçileri ile Yemekte Bir Araya Geldi
13:40
Demirtaş ve Çipras Arasındaki 7 Fark Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Yunanistan'ın çiçeği burnunda lideri Aleksis Çipras ile Selahattin Demirtaş'ı karşılaştırdı.
Demirtaş ve Çipras Arasındaki 7 Fark
19:39
Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması "(Çözüm Süreci) Süreç iyi bir şekilde devam etmektedir, görüşmeler devam etmektedir.
18:34
Demirtaş: "Doğru Olan Şey Ankara'nın Kobani ile El Ele Vermesidir" HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Kobani'nin inşa süreci yeni bir iş birliği ve kardeşliğe vesile olabilir"- "Doğru olan şey Ankara'nın Kobani ile el ele vermesidir.
Demirtaş: 'Doğru Olan Şey Ankara'nın Kobani ile El Ele Vermesidir'
17:43
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması "Kobani'nin inşa süreci yeni bir iş birliği ve kardeşliğe vesile olabilir" "Doğru olan şey Ankara'nın Kobani ile el ele vermesidir.
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması
17:06
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: Türkiye'nin Ana Siyasi Merkezi Olacağız Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Kongresi'ne katılan Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir sonraki seçimlerde Türkiye’nin ana siyasi merkezi olacaklarını savundu.
17:01
HDP Kongresine Damga Vuran Kürt Kızı HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Diyarbakır il kongresinde Kobani'de İslam'la savaşılmadığını belirtirken; tüm gözler kongrede fotoğraf çeken kürt kızın üzerindeydi.
HDP Kongresine Damga Vuran Kürt Kızı
16:33
Diyarbakır' da Hdp Kongresi Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD'ten temizlenerek Kürt güçlerinin eline geçen Kobani'de İslam'la savaşılmadığını, asıl hedefin özgür bir yaşamı orda boğmaya çalışanlar olduğunu belirterek, Kobani zaferinin tüm Ortadoğu dengelerini değiştirecek güçte olduğunu söyledi.
Diyarbakır' da Hdp Kongresi
16:09
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı Partisinin Diyarbakır il örgütü’nün 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD ve destekçilerini eleştirerek, IŞİD’in İslam adını kullanarak Müslümanlara savaş açtığını söyledi.
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı
15:54
Oktay Vural: Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun al bayrak edebiyatı yaptığını söyledi.
Oktay Vural: Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor
15:43
Oktay Vural : Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor Mhp Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun al bayrak edebiyatı yaptığını söyledi.
15:05
Avukat Turgut Kazan "Ergenekon Üyeliği" Suçlamasıyla İfade Verdi Eski istanbul Barosu Başkanı Avukat Turgut Kazan, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, hakkında 10 Mart 2011 tarihinde Oda Tv soruşturması kapsamında Ergenekon üyeliği suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan'a ifade verdi.
Avukat Turgut Kazan 'Ergenekon Üyeliği' Suçlamasıyla İfade Verdi
14:29
MHP'li Vural'dan Bayrak Eleştirisi MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun al bayrak edebiyatı yaptığını belirterek, bayrağın bir bez parçası olmadığını, Başbakan Davutoğlu’nun bayrağın ne anlama geldiğini bilmediğini söyledi.
MHP'li Vural'dan Bayrak Eleştirisi
14:10
Avukat Turgut Kazan "Ergenekon Üyeliği" Suçlamasıyla İfade Verdi * Turgut Kazan: "Demirtaş'la görüşmem birileri tarafından şüpheli bulunarak, Ergenekon örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılmış.
Avukat Turgut Kazan 'Ergenekon Üyeliği' Suçlamasıyla İfade Verdi
13:53
Turgut Kazan 'Odatv' Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi "Odatv" soruşturmasında, Ergenekon örgütü üyesi olduğu iddiasıyla İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan, “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.
Turgut Kazan 'Odatv' Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi
13:15
Turgut Kazan "Odatv" Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi "Odatv" soruşturmasında, Ergenekon örgütü üyesi olduğu iddiasıyla İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan, “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.
Turgut Kazan 'Odatv' Soruşturmasında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi
08:45
Nazlı Ilıcak, Oyunu Vereceği Partiyi Açıkladı Gazeteci yazar Ilıcak, 7 Haziran'daki genel seçimlerde oyunu HDP'ye vereceğini açıkladı. Ilıcak, "HDP barajın altında kalırsa, temsilde adalet büyük yara alacaktır" dedi.
Nazlı Ilıcak, Oyunu Vereceği Partiyi Açıkladı
22:02
Demirtaş: Genel Seçimler Yaklaştıkça Suikastler Artabilir HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 2015 Genel Seçimlerinin yaklaşılmasıyla Ak Parti - IŞİD ilişkisi nedeniyle suikastlarin olabileceğini iddia etti.
Demirtaş: Genel Seçimler Yaklaştıkça Suikastler Artabilir
19:34
Serap Eser Davası'nda Sanıklar Yeniden Yargılama İstedi Küçükçekmece'de 5 yıl önce İETT otobüsüne molotofkokteyli atılması sonucu lise öğrencisi Serap Eser'in ölümüne ilişkin görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Hamit Aksan ve Salman Akpınar'ın avukatı, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in bir gazeteye verdiği açıklamaları gerekçe göstererek, yeniden yargılama ve tahliye talebinde bulundu.
16:01
Salim Ensarioğlu'ndan Çözüm Süreci Değerlendirmesi Eski Devlet Bakanı Salim Ensarioğlu, çözüm süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çözüm sürecinin mimarları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Öcalan’dır” dedi.
Salim Ensarioğlu'ndan Çözüm Süreci Değerlendirmesi
11:42
Cemevlerine Haciz Geliyor! Devletin Alevilere ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle iki ay önce faturaları ödememe kararı alan cemevlerine haciz gelmeye başladı.
Cemevlerine Haciz Geliyor!
07:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı Somali dönüşü uçakta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sisteminin sağlayacağı en büyük avantaj, çokbaşlılığı ortadan kaldırması olacaktır." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı
17:19
Davutoğlu: Kürtçe Gramer Kitabı Aldım Kürtçede ve Türkçede çok fazla Arapça ile Farsça kelime olduğunu söyleyen Davutoğlu: "Gramer kitabı aldım yavaş yavaş Kürtçe öğreniyorum" dedi.
Davutoğlu: Kürtçe Gramer Kitabı Aldım
16:41
Yunanistan'daki Erken Seçimler HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ, seçimlerden ilk sırada çıkan SYRIZA lideri Çipras'ı kutladı.
Yunanistan'daki Erken Seçimler
16:11
Anlı, Halkı HDP İl Kongresi'ne Davet Etti Fırat Anlı, "HDP ile Yeni Yaşam Çağrımızdır" başlıklı bildiriyi dağıtarak, kent halkını Çarşamba günü yapılacak HDP İl Kongresi'ne davet etti.
Anlı, Halkı HDP İl Kongresi'ne Davet Etti
16:10
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kasım Han Açıklaması Yunanistan’da radikal sol koalisyon Syriza’nın seçimleri galip bitirmesini değerlendiren Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, Syriza lideri Tsipras’ın vaatlerini uygulamasının zor olduğunu ve AB ile restleşmesi durumunda sıkıntılı sonuçlar oluşabileceğini söyledi.
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kasım Han Açıklaması
15:26
Demirtaş, Yunanistan'da Seçimi Kazanan Tsipras'ı Kutladı HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Yunanistan'da seçimi kazanan Alexis Tsipras'ı kutladılar.
15:25
HDP Eş Genel Başkanları, SYRIZA'yı Kutladı HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, Yunanistan'da seçimi kazanan Aleksis Tsipras öncülüğündeki SYRIZA için kutlama mesajı yayınladı.
13:27
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak Partisinin Urfa il kongresine katılan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçim barajı eleştirilerine yönelik "Evren'in barajı tarumar olacak' dedi.
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak
08:15
Syriza'nın Seçim Başarısı HDP'yi Ümitlendirdi Selahattin Demirtaş'ın "Kardeşim" dediği Yunanistan'ın genç liderinin seçim başarısı, HDP'lileri de 2015 seçimleri için ümitlendirdi.
Syriza'nın Seçim Başarısı HDP'yi Ümitlendirdi
23:14
Demirtaş'tan Tsipras'a Tebrik Tweet'i Hdp Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yunanistan seçimlerinden birinci parti olarak çıkan Sol Koalisyon Syriza'nın lideri Aleaksis Tsipras'ı kutladı.
Demirtaş'tan Tsipras'a Tebrik Tweet'i
20:38
Davutoğlu: 'Türkiye'de Sadece 2 Parti Var' Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Türkiye’de aslında çok parti var zannediliyor.
Davutoğlu: 'Türkiye'de Sadece 2 Parti Var'
20:03
Yunanistan'da Radikal Sol Koalisyon'dan Büyük Zafer Yunanistan'da genel seçimi, AB'nin tasarruf politikalarına karşı çıkan Radikal Sol İttifak kazandı. Syriza lideri Tsipras, "Yunanistan sayfayı çevirdi." dedi.
Yunanistan'da Radikal Sol Koalisyon'dan Büyük Zafer
18:40
Başbakan Davutoğlu Batman'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, kimsenin Türkiye’nin kardeşliğini tehlikeye atmasına izin vermeyeceklerini belirterek, “Bu baş bu gövdedeyken, bu yürek bu bedendeyken Allah şahittir ki bir gün dahi Kürt, Türk ayrımı, Alevi, Sünni ayrımı yapılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
Başbakan Davutoğlu Batman'da
17:38
Demirtaş: "Zihinlerdeki Barajı Yıkın" HDP Şanlıurfa İl Kongresi- Eş Genel Başkan Demirtaş: - "Zihinlerdeki barajı yıkın.
Demirtaş: 'Zihinlerdeki Barajı Yıkın'
17:35
Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Şanlıurfa'da Partisinin Şanlıurfa il kongresinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, baraj sorunlarının olmadığını belirterek, partililere zihinlerdeki barajı yıkmalarını istedi.
Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Şanlıurfa'da
17:15
Selahattin Demirtaş: Baraj Sorunumuz Yoktur HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Şanlıurfa il kongresine katıldı.
Selahattin Demirtaş: Baraj Sorunumuz Yoktur
17:06
Hdp Şanlıurfa İl Kongresi Eş Genel Başkan Demirtaş: "Zihinlerdeki barajı yıkın.
16:51
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer tekçi zihniyet hakim olursa, benden olmayana, benim gibi düşünmeyene, benim gibi namaz kılmayana Müslüman demem tekçi anlayışı hakim olursa evvela İslamiyeti bitireceklerdir.
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir
14:10
Hdp Şanlıurfa 1. Olağan Kongresi Şanlıurfa’da, HDP’nin ilk kongresi yapılıyor.
Hdp Şanlıurfa 1. Olağan Kongresi
18:33
Demirtaş: Devleti Babasının Malı Gibi Kullananlardan Bıktık Artık HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ülkedeki herkesin mevcut siyasetteki çürümüşlükten usandığını, halkına bağıran çağıran siyasetçiden bıktığını belirterek, "Politikada koltuğu sadece kendisi, ailesi ve çıkarı için kullananlardan bıktık artık. Devleti babasının malı gibi kullananlardan bıktık artık. Devletten korkmaktan bıktık artık. Devlet bizden korksun istiyoruz.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 00:44:29. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ
[Hata Bildir]