SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Selahattin Demirtaş Haberleri

 • 27 Temmuz 2016 17:40Demirtaş'ın Demirtaş'ın "Darbelere Hayır" Mitingi Öncesi Hdp'den AçıklamaHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılımıyla İzmir’de düzenlenecek “Darbelere hayır, demokrasi hemen” mitingi öncesi yapılan toplantıda konuşan HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “HDP’nin, temelleri yeni oluşmakta olan rejimin dışında addedildiğinin, liderler zirvesi dolayısıyla ortaya konmuş olmasını çok büyük bir hata ve saçma yol olarak görüyoruz" dedi.
 • 27 Temmuz 2016 17:35İzmir - Hdp?den İzmir Mitingine Davetİzmir - Hdp?den İzmir Mitingine DavetHdp'den İzmir mitingine davetHalkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eş Başkanları ve İzmir milletvekilleri tarafından yapılan basın toplantısında, Gündoğdu Meydanı'nda 29 Temmuz'da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katılması planlanan 'Darbelere hayır demokrasi hemen" mitingi hakkında bilgiler verildi.
 • 26 Temmuz 2016 18:14Demirtaş: Demirtaş: "Hükümet de PKK da Mevcut Durumu Yeniden Değerlendirmeli"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin, 14 Temmuz Türkiye'si olmadığını, büyük darbe tehlikesi atlatıldığını belirterek, "Hükümet de PKK da mevcut durumu yeniden değerlendirmeli. Çözüm sürecine dönülmeli. Daha cesur bir siyaset, söylem, eylem ortaya koyabilmeli. Bu fırsat kaçmamalı." dedi.
 • 26 Temmuz 2016 16:24Demirtaş; AKP'nin İçinde Darbeyi Desteklemiş Kişiler Çıkacaktır 6Demirtaş; AKP'nin İçinde Darbeyi Desteklemiş Kişiler Çıkacaktır 6Dha Ankara - Demirtaş AKP'nin içinde darbeyi desteklemiş kişiler çıkacaktır (2)'İSTERLERSE GELSİNLER' YAKLAŞIMI OLMASINHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni Anayasa'nın yapılmasından yana olduklarını belirterek Ama böyle 'İsterlerse gelsinler' yaklaşımı olmasın dedi.
 • 26 Temmuz 2016 16:13Demirtaş: AKP'nin İçinde Darbeyi Desteklemiş Kişiler Çıkacaktır (3)"iyi ANALİZ ETMEZSEK 3-5 YIL SONRA BU REZALETLE BİR KEZ DAHA KARŞILAŞACAĞIZ"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 15 Temmuz'daki darbe girişimini kınadığını yineleyerek, savunma hakkını kullanan vatandaşları tebrik etti.
 • 26 Temmuz 2016 16:10Demirtaş; AKP'nin İçinde Darbeyi Desteklemiş Kişiler Çıkacaktır 2Demirtaş; AKP'nin İçinde Darbeyi Desteklemiş Kişiler Çıkacaktır 2Dha Ankara - Demirtaş AKP'nin içinde darbeyi desteklemiş kişiler çıkacaktır (2)'İSTERLERSE GELSİNLER' YAKLAŞIMI OLMASINHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni Anayasa'nın yapılmasından yana olduklarını belirterek Ama böyle 'İsterlerse gelsinler' yaklaşımı olmasın dedi.
 • 26 Temmuz 2016 16:10Demirtaş: Demirtaş: "Darbeye Karşı Çıkmak, Demokrat Olmak İçin Şart Ama Yeterli Değil"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin, 14 Temmuz Türkiye'si olmadığını, büyük darbe tehlikesi atlatıldığını belirterek, "Hükümet de PKK da mevcut durumu yeniden değerlendirmeli. Çözüm sürecine dönülmeli. Daha cesur bir siyaset, söylem, eylem ortaya koyabilmeli. Bu fırsat kaçmamalı." dedi.
 • 26 Temmuz 2016 16:00Demirtaş; AKP'nin İçinde Darbeyi Desteklemiş Kişiler Çıkacaktır 1Demirtaş; AKP'nin İçinde Darbeyi Desteklemiş Kişiler Çıkacaktır 1Demirtaş; AKP'nin içinde darbeyi desteklemiş kişiler çıkacaktır 1DHA Ankara - Demirtaş AKP'nin içinde darbeyi desteklemiş kişiler çıkacaktır (2)'İSTERLERSE GELSİNLER' YAKLAŞIMI OLMASINHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni Anayasa'nın yapılmasından yana olduklarını belirterek Ama böyle 'İsterlerse gelsinler' yaklaşımı olmasın dedi.
 • 26 Temmuz 2016 15:48Hdp TBMM Grup ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin, 14 Temmuz Türkiye'si olmadığını, büyük darbe tehlikesi atlatıldığını belirterek, "Hükümet de PKK da mevcut durumu yeniden değerlendirmeli. Çözüm sürecine dönülmeli. Daha cesur bir siyaset, söylem, eylem ortaya koyabilmeli. Bu fırsat kaçmamalı." dedi.
 • 26 Temmuz 2016 15:31Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Yeni Bir Anayasa Yapılmasının Taraftarıyız"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Yeni bir anayasa yapılması taraftarıyız" dedi.
 • 26 Temmuz 2016 15:13Hdp Grup ToplantısıHdp Grup ToplantısıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Her gelen iktidar darbenin nimetlerinden faydalandığı için, darbenin yarattığı koşullarla iktidara çıktığı için, onu da kendi lehine kullandığı için hiçbir zaman darbelerle gerçek anlamda yüzleşme sağlanamadı.
 • 26 Temmuz 2016 14:34Demirtaş'tan Hükümet ve PKK'ya Çağrı: Yeni Durum DeğerlendirilmeliDemirtaş'tan Hükümet ve PKK'ya Çağrı: Yeni Durum DeğerlendirilmeliHDP lideri Selahattin Demirtaş, "Hükümete de, PKK'ya da çağrı yapıyorum. Türkiye 15 Temmuz öncesi Türkiyesi değildir. Yeni durum değerlendirilmelidir" dedi.
 • 26 Temmuz 2016 14:06Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni anayasa yapılmasını desteklediklerini, içinde olmak istediklerini belirterek "Bunun ilkelerini, koşullarını hep birlikte konuşalım. Ama 'isterlerse gelsinler' tarzındaki yaklaşımlar olmasın.
 • 25 Temmuz 2016 08:50Saray'a Davet Edilmeyen Demirtaş: Çiğliktir, AkılsızlıktırSaray'a Davet Edilmeyen Demirtaş: Çiğliktir, AkılsızlıktırHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapacağı liderler zirvesine HDP'nin davet edilmemesine tepki gösterdi.
 • 24 Temmuz 2016 17:30Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Gülen cemaatinin en fazla darbesini yemiş, en büyük zararını görmüş olan biziz." dedi.
 • 24 Temmuz 2016 14:31Hdp ve Dbp Diyarbakır'da 'Darbeye Hayır Demokrasi Hemen Şimdi' Mitingi DüzenliyorHdp ve Dbp Diyarbakır'da 'Darbeye Hayır Demokrasi Hemen Şimdi' Mitingi DüzenliyorHalkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır il örgütleri, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılacağı ‘Darbeye hayır demokrasi hemen şimdi’ mitingi düzenleyecek.
 • 24 Temmuz 2016 02:51Demirtaş: Gülen Cemaatinin En Büyük Zararını Görmüş Olan BizizDemirtaş: Gülen Cemaatinin En Büyük Zararını Görmüş Olan BizizHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili, "Gülen Cemaati'nin en fazla darbesini yemiş, en büyük zararını görmüş olan biziz" dedi.
 • 24 Temmuz 2016 00:50Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Gülen cemaatinin en fazla darbesini yemiş, en büyük zararını görmüş olan biziz." dedi.
 • 23 Temmuz 2016 23:25Bursa Demirtaş Hükümetin, Hukuki Mücadelesinin Yanında OlacağızBursa Demirtaş Hükümetin, Hukuki Mücadelesinin Yanında OlacağızDemirtaş Hükümetin, hukuki mücadelesinin yanında olacağızHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümetin darbeyle ilgili yapacağı hukuki mücadelenin yanında olacaklarını söyledi.
 • 23 Temmuz 2016 23:14Demirtaş: Hükümetin, Hukuki Mücadelesinin Yanında OlacağızDemirtaş: Hükümetin, Hukuki Mücadelesinin Yanında OlacağızHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümetin darbeyle ilgili yapacağı hukuki mücadelenin yanında olacaklarını söyledi.
 • 23 Temmuz 2016 22:47Selahattin Demirtaş: Selahattin Demirtaş: "Kışkırtmalara Karşı Dikkatli Olun"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, darbenin başarılı olamadığını söyleyerek, “Ama, Kürt ile Türkü, Alevi ile Sünniyi birbirine düşürüp, iç savaş çıkartırız düşüncesi olanlar vardır.
 • 23 Temmuz 2016 18:27Demirtaş Darbeye Direnenleri Tebrik EttiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Darbelere karşı demokrasi' mitinginde konuştu.
 • 23 Temmuz 2016 18:20Darbeye Hayır, Demokrasi HemenDarbeye Hayır, Demokrasi Hemen"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Madem ki cuntanın darbe girişimine karşı bu toplum el ele vermeyi başardı, madem ki hiçbir siyasi akım darbecilerin arkasında durmadı, o halde gelin bunu fırsata çevirelim. Neyin fırsatına? Ülkedeki demokrasinin, özgürlüklerin ve barışın gelişmesinin fırsatına çevirelim." dedi.
 • 23 Temmuz 2016 18:11Selahattin Demirtaş: Selahattin Demirtaş: "Böyle Bir Nesli Tankla, Topla, Savaş Uçağıyla Teslim Alacağını Sananlar...Halkların Demokratik Partisi Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İstanbul’da düzenlediği “Darbelere hayır, demokrasi hemen" adıyla düzenlenen halk buluşmasına katıldı.
 • 23 Temmuz 2016 17:53Darbeye Hayır, Demokrasi Hemen"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Madem ki cuntanın darbe girişimine karşı bu toplum el ele vermeyi başardı, madem ki hiçbir siyasi akım darbecilerin arkasında durmadı, o halde gelin bunu fırsata çevirelim. Neyin fırsatına? Ülkedeki demokrasinin, özgürlüklerin ve barışın gelişmesinin fırsatına çevirelim." dedi.
 • 23 Temmuz 2016 17:00Demirtaş: Yeniden Çözüm Sürecine Dönerek Birlikte Yaşamanın Olanaklarını ArayalımDemirtaş: Yeniden Çözüm Sürecine Dönerek Birlikte Yaşamanın Olanaklarını ArayalımHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kürt sorununda barış sürecine, "Silahsızlanmaya geri dönüşün olanaklarını yaratalım" dedi.
 • 23 Temmuz 2016 17:00Demirtaş Yeniden Çözüm Sürecine Dönerek Birlikte Yaşamanın Olanaklarını Arayalım 2Demirtaş Yeniden Çözüm Sürecine Dönerek Birlikte Yaşamanın Olanaklarını Arayalım 2* HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş," Buradan hem hükümete, hem PKK'ya sesleniyorum.
 • 23 Temmuz 2016 00:00Demirtaş: Belki Bugün de Doğru Şeyler SöylüyoruzdurHDP lideri Selahattin Demirtaş, twitter'dan 14 Nisan 2012'de yaptığı bir açıklamayı paylaşarak, "Keşke önyargısız dinlemeyi öğrenseniz.
 • 18 Temmuz 2016 23:07Fetö'nün Darbe Girişimi - Hdp Eş Genel Başkanı DemirtaşFetö'nün Darbe Girişimi - Hdp Eş Genel Başkanı DemirtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -DP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın basın açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, FETÖ'nün darbe girişimini parti olarak kınadıklarını belirterek, "15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleşememesinin en büyük nedeni siyasetin takındığı darbeye karşı ortak tutumdur.
 • 18 Temmuz 2016 21:34Demirtaş, İdam Cezasına da Mesafeli Olduklarını SöylediDemirtaş, İdam Cezasına da Mesafeli Olduklarını SöylediHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş darbe girişimine karşı olduklarını ancak idam cezasına da mesafeli konumda bulunduklarını söyledi.
 • 18 Temmuz 2016 19:41Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, FETÖ'nün darbe girişimini parti olarak kınadıklarını belirterek, "15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleşememesinin en büyük nedeni siyasetin takındığı darbeye karşı ortak tutumdur.
 • 16 Temmuz 2016 19:33Meclis Genel Kurul'unda Özel Oturum (7)Baluken: TÜRKİYE HALKLARI DARBE YAPMAK İSTEYENLERE ASLA PİRİM VERMEDİHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, askeri darbe girişimi nedeniyle olağanüstü toplanan Meclis Genel Kurulu'nda konuşarak, "Böylesi saldırılar ne dün ne yarın asla başarıya ulaşamayacaklardır.
 • 16 Temmuz 2016 18:41Selahattin Demirtaş: Doğru Adres SokaklardırSelahattin Demirtaş: Doğru Adres SokaklardırHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş; "Doğru adres sokaklardır, Saray değildir. Darbeye karşı sokakta direnmek meşrudur" dedi.
 • 16 Temmuz 2016 16:35Diyarbakır Demirtaş Demokrasinin Sokakta Olduğu Darbe Girişimiyle Bir Kez Daha Teyit Edildi-2Diyarbakır Demirtaş Demokrasinin Sokakta Olduğu Darbe Girişimiyle Bir Kez Daha Teyit Edildi-2Demirtaş; Demokrasinin sokakta olduğu darbe girişimiyle bir kez daha teyit edildiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul ve Ankara'da TSK içinde bir grubun yapmak istediği darbe girişimiyle ilgili Diyarbakır'da açıklama yaptı.
 • 16 Temmuz 2016 16:11Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Hiçbir askeri ve sivil darbenin haklı gerekçesi, meşru dayanağı olamaz. Dün akşam başlayan bu darbe de demokratik siyasetin ortak duruşu, ilkesel kararlığı sayesinde başarıya ulaşmamıştır.
 • 16 Temmuz 2016 15:31Demirtaş Diyarbakır'da Konuştu: Amasız Darbeyi KınıyoruzDemirtaş Diyarbakır'da Konuştu: Amasız Darbeyi KınıyoruzSelahattin Demirtaş, darbe girişimini kınadıklarını belirterek, her türlü darbeye karşı olduklarını vurguladı: Kimin vatan haini olduğu, kimin halktan yana olduğu ortaya çıkmıştır.
 • 16 Temmuz 2016 03:46İstanbul ve Ankara'da Fetö'den Darbe Girişimiİstanbul ve Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine siyasi parti liderleri tepki gösterdi.
 • 15 Temmuz 2016 17:38Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş'tan Tazminat KazandıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.
 • 15 Temmuz 2016 16:54Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tazminat ÖdeyecekDemirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tazminat ÖdeyecekMahkeme, HDP lideri Demirtaş'ın 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.
 • 15 Temmuz 2016 13:43HDP: Uluslararası Soruşturma BaşlatılmalıHDP: Uluslararası Soruşturma BaşlatılmalıHDP, Fransa'daki terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, IŞİD'e destek verenlerin ortaya çıkarılması için uluslararası bir soruşturma açılması çağrısında bulundu.
 • 14 Temmuz 2016 18:54Demirtaş: 'Bize Karşı Tutum Siyasidir, Bizim de Tutumumuz Siyasidir'Demirtaş: 'Bize Karşı Tutum Siyasidir, Bizim de Tutumumuz Siyasidir'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Pir Sultan Abdal ve Kültür Derneği Genel Merkezi'ni ziyareti HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Pir Sultan Abdal ve Kültür Derneği Genel Merkezi'ni ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • 14 Temmuz 2016 18:26Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bize karşı tutum siyasidir, bizim de tutumumuz siyasidir.
 • 14 Temmuz 2016 08:31Demirtaş: Ortada Kürt Sorunu Var; Bahoz Erdal Sorunu YokDemirtaş: Ortada Kürt Sorunu Var; Bahoz Erdal Sorunu YokSelahattin Demirtaş, Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü iddialarıyla ilgili olarak ilk kez konuştu: Başbakan'ın, istihbaratın ortaya koyduğu bilginin güvenilir olmadığını söylebilirim.
 • 14 Temmuz 2016 00:01Hdp Eş Genel Başkanı DemirtaşHdp Eş Genel Başkanı DemirtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selahattin Demirtaş'ın gelmesi ve partililerden görüntüler Selahattin Demirtaş'ın konuşma yapması - Demirtaş: "Öncelikle Suriye'den gelen insanlara mülteci hakkını vermemiz lazım. Bundan sonra arzu eden, koşulları taşıyan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmelidir Suriyeli, Iraklı, Afganistan, Pakistan, Somalili, kim gelmişse ülkemize" -"Bize dense ki 'Türk'ü kaldıralım, yerine Kürt'ü koyalım, Kürt milleti tek olsun, tek millet Kürtler olsun bu ülkede', o da yanlıştır, o da faşizmdir.
 • 13 Temmuz 2016 23:38Demirtaş'tan Geri Adım! Referandum Önerisi İçin Özür DilediDemirtaş'tan Geri Adım! Referandum Önerisi İçin Özür DilediHDP Genel Başkanı Demirtaş, "Dün yaptığım bir yanlışı da düzeltmek istiyorum. Referanduma götürelim diyerek bu insanlara haksızlık yaptım. Referandum temel hak ve özgürlüklerde olmaz" dedi.
 • 13 Temmuz 2016 23:27İzmir Hdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir'de Partililerle Buluştu -1İzmir Hdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir'de Partililerle Buluştu -1Hdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir'de partililerle buluştu-Başbakana çağrı, Bahçeli'yle, Kılıçdaroğlu'yla mitingi yapınHDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İzmir il örgütünün düzenlediği dayanışma yemeğine katıldı.
 • 13 Temmuz 2016 23:19Demirtaş, İzmir'de Partililerle BuluştuDemirtaş, İzmir'de Partililerle BuluştuHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Binali Yıldırım'ı ağır sözlerle eleştirip, "El ele verelim HDP'yi bitirelim' diyor.
 • 13 Temmuz 2016 22:56Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş İzmir'deHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Öncelikle Suriye'den gelen insanlara mülteci hakkını vermemiz lazım. Bundan sonra arzu eden, koşulları taşıyan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmelidir Suriyeli, Iraklı, Afganistan, Pakistan, Somalili, kim gelmişse ülkemize." dedi.
 • 13 Temmuz 2016 22:49Demirtaş, Referandum Önerisini DüzelttiDemirtaş, Referandum Önerisini DüzelttiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Suriyelilere vatandaşlık hakkı verilmesi konusundaki referandum önerisini düzelttiğini belirterek, “Parlamentoda yaptığım bir yanlışı düzelteyim. ‘Vatandaşlık hakkını referanduma götürelim’ diyerek bu insanlara haksızlık ettim. Referandum temel hak ve özgürlüklerde olmaz” dedi.
 • 12 Temmuz 2016 17:30Demirtaş - Dış Politikada Yaşanan GelişmelerDemirtaş - Dış Politikada Yaşanan GelişmelerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın salona girişi Milletvekillerinden detaylar Demirtaş'ın selamlaşması Demirtaş'ın kürsüye çıkıp konuşması HDP TBMM Grup Toplantısı Eş Genel Başkan Demirtaş: "Dokunulmazlıkları mı kaldırdılar, kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz.