SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Selahattin Demirtaş Haberleri

 • 19 Ekim 2016 19:39Demirtaş: 'Sınırları Değiştirmek Üzere Yapılacak Her Türlü Girişim Büyük Bir Zarar Getirir'Demirtaş: 'Sınırları Değiştirmek Üzere Yapılacak Her Türlü Girişim Büyük Bir Zarar Getirir'HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer Türkiye'nin Musul'a bir müdahalesi olacaksa ki olmalı, o da Musul'da bir an önce huzurun sağlanması, Musul'a yönelik demografik müdahalelerin önlenmesi, Musul'dan göç etmek zorunda kalmış, IŞİD saldırısı ya da Saddam döneminde Musul'u terk etmiş gerçek Musul halkının dönmesini sağlamak olmalı." dedi.
 • 19 Ekim 2016 17:33Diyarbakır - Demirtaş: Türkiye, Huzur ve Güvenin Sağlanması Için Musul'da Olmalı -1Diyarbakır - Demirtaş: Türkiye, Huzur ve Güvenin Sağlanması Için Musul'da Olmalı -1Demirtaş: Türkiye, huzur ve güvenin sağlanması için Musul'da olmalıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Musul operasyonuna dahil olamaya çabaladığını belirterek, "Eğer Cumhurbaşkanı'nın niyeti, Kerkük ve Musul'u Türkiye sınırlarına dahil etmekse, bu bölgede yeni savaşların, dünya savaşına gidecek yolun taşlarını döşemekten başka bir şey değil. Türkiye, Musul'da olmalı ama gerçek Musul halkının Musul'da olması, huzur ve güvenin sağlanması için olmalı" dedi.
 • 19 Ekim 2016 17:30Demirtaş; Türkiye'nin Musul Müdahalesi, Huzurun Sağlanması İçin Olmalı (2)HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Musul operasyonuna dahil olmaya çabalarına dikkat çekerek, "Eğer Türkiye'nin Musul ile ilgili müdahalesi olacaksa ki, olmalı, o da Musul'da biran önce huzurun sağlanması, Musul'a demografik müdahalenin önlenmesi, gerçek Musul halkının dönmesini sağlamak olmalı" dedi.
 • 19 Ekim 2016 17:29Demirtaş; Türkiye'nin Musul Müdahalesi, Huzurun Sağlanması İçin OlmalıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Musul operasyonuna dahil olmaya çabalarına dikkat çekerek, "Eğer Türkiye'nin Musul ile ilgili müdahalesi olacaksa ki, olmalı, o da Musul'da biran önce huzurun sağlanması, Musul'a demografik müdahalenin önlenmesi, gerçek Musul halkının dönmesini sağlamak olmalı" dedi.
 • 19 Ekim 2016 17:10Demirtaş; Türkiye'nin Musul Müdahalesi, Huzurun Sağlanması İçin OlmalıDemirtaş; Türkiye'nin Musul Müdahalesi, Huzurun Sağlanması İçin OlmalıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Musul operasyonuna dahil olmaya çabalarına dikkat çekerek, "Eğer Türkiye'nin Musul ile ilgili müdahalesi olacaksa ki, olmalı, o da Musul'da biran önce huzurun sağlanması, Musul'a demografik müdahalenin önlenmesi, gerçek Musul halkının dönmesini sağlamak olmalı" dedi.
 • 19 Ekim 2016 16:56Demirtaş: Başkan Seçileceğimi Bilsem de Yine 'Hayır' Oyu VeririzDemirtaş: Başkan Seçileceğimi Bilsem de Yine 'Hayır' Oyu VeririzHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, başkanlık sistemine ilişkin, "Ben başkan seçileceğimi bilsem, şahsen emin olsam bundan yine 'hayır' oyu veririz" dedi.
 • 19 Ekim 2016 16:32Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer Türkiye'nin Musul'a bir müdahalesi olacaksa ki olmalı, o da Musul'da bir an önce huzurun sağlanması, Musul'a yönelik demografik müdahalelerin önlenmesi, Musul'dan göç etmek zorunda kalmış, IŞİD saldırısı ya da Saddam döneminde Musul'u terk etmiş gerçek Musul halkının dönmesini sağlamak olmalı." dedi.
 • 18 Ekim 2016 16:22Selahattin Demirtaş: Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Musul operasyonunda Türkiye'nin yer almak istemesine ilişkin açıklamalarının 'içler acısı bir durum' diye niteleyerek "Çözüm masasını devirmeseydiniz, iç barışı sağlasaydınız, bir tarafında IŞİD, diğer tarafa El-Nusra'yı alacağınıza bu tarafına PYD'yi bu tarafına PKK'yı alsaydınız, akıllı olsaydınız. Sizde biraz aklınızı kullansaydınız, Kürtleri yanınıza alsaydınız şu-bu partiyi değil. Bölgede güven veren bir ülkeye dönüşecektir.
 • 18 Ekim 2016 16:20Selahattin Demirtaş: Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Musul operasyonunda Türkiye'nin yer almak istemesine ilişkin açıklamalarının 'içler acısı bir durum' diye niteleyerek "Çözüm masasını devirmeseydiniz, iç barışı sağlasaydınız, bir tarafında IŞİD, diğer tarafa El-Nusra'yı alacağınıza bu tarafına PYD'yi bu tarafına PKK'yı alsaydınız, akıllı olsaydınız. Sizde biraz aklınızı kullansaydınız, Kürtleri yanınıza alsaydınız şu-bu partiyi değil. Bölgede güven veren bir ülkeye dönüşecektir.
 • 18 Ekim 2016 16:16Selahattin Demirtaş Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...Selahattin Demirtaş Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...Selahattin Demirtaş Bu tarafına PKK, bu tarafına da PYD'yi alsaydınız Musul'da bu duruma düşmezdiniz 2(Tür: Ankara)
 • 18 Ekim 2016 16:16Selahattin Demirtaş: Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...Selahattin Demirtaş: Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...Selahattin Demirtaş: Bu tarafına PKK, bu tarafına da PYD'yi alsaydınız Musul'da bu duruma düşmezdinizHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Musul operasyonunda Türkiye'nin yer almak istemesine ilişkin açıklamalarının 'içler acısı bir durum' diye niteleyerek 'Çözüm masasını devirmeseydiniz, iç barışı sağlasaydınız, bir tarafında IŞİD, diğer tarafa El-Nusra'yı alacağınıza bu tarafına PYD'yi bu tarafına PKK'yı alsaydınız, akıllı olsaydınız. Sizde biraz aklınızı kullansaydınız, Kürtleri yanınıza alsaydınız şu-bu partiyi değil. Bölgede güven veren bir ülkeye dönüşecektir.
 • 18 Ekim 2016 16:16Selahattin Demirtaş: Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Musul operasyonunda Türkiye'nin yer almak istemesine ilişkin açıklamalarının 'içler acısı bir durum' diye niteleyerek "Çözüm masasını devirmeseydiniz, iç barışı sağlasaydınız, bir tarafında IŞİD, diğer tarafa El-Nusra'yı alacağınıza bu tarafına PYD'yi bu tarafına PKK'yı alsaydınız, akıllı olsaydınız. Sizde biraz aklınızı kullansaydınız, Kürtleri yanınıza alsaydınız şu-bu partiyi değil. Bölgede güven veren bir ülkeye dönüşecektir.
 • 18 Ekim 2016 16:15Selahattin Demirtaş: Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...Selahattin Demirtaş: Bu Tarafına Pkk, Bu Tarafına da Pyd'yi Alsaydınız Musul'da Bu Duruma...HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Musul operasyonunda Türkiye'nin yer almak istemesine ilişkin açıklamalarının 'içler acısı bir durum' diye niteleyerek "Çözüm masasını devirmeseydiniz, iç barışı sağlasaydınız, bir tarafında IŞİD, diğer tarafa El-Nusra'yı alacağınıza bu tarafına PYD'yi bu tarafına PKK'yı alsaydınız, akıllı olsaydınız. Sizde biraz aklınızı kullansaydınız, Kürtleri yanınıza alsaydınız şu-bu partiyi değil. Bölgede güven veren bir ülkeye dönüşecektir.
 • 18 Ekim 2016 16:09Hdp Grup ToplantısıHdp Grup ToplantısıHalkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Türkiye’nin başkanlık diye bir gündemi olmamalı. Böyle bir ortama referandum, erken seçim tartışması açmak abestir" dedi.
 • 18 Ekim 2016 15:00Hdp TBMM GrubuHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Sen 'Musul'da sahada da masada da olacağız' derken ikisini de kaybettiğini itiraf etmeye korkuyorsun aslında.
 • 16 Ekim 2016 13:07Demirtaş'a 'Hükümeti Alenen Aşağılamak'tan DavaDemirtaş'a 'Hükümeti Alenen Aşağılamak'tan DavaDiyarbakır'da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • 16 Ekim 2016 12:37Demirtaş Hakkında 'Hükümeti Aşağılamaktan' DavaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, “Hükümeti alenen aşağılama” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • 16 Ekim 2016 11:51Demirtaş'a, 'Hükümeti Alenen Aşağılamaktan' 2 Yıl Hapis İstemiyle Dava AçıldıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, yaptığı bir konuşmada, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılamak' suçundan 2 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 16 Ekim 2016 11:43Demirtaş'a Demirtaş'a "Hükümeti Alenen Aşağılamak"tan Dava! 2 Yıl Hapsi İsteniyorHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • 14 Ekim 2016 23:58Demirtaş: Demirtaş: "Biz, 'Ortak Insanlık Paydasında, Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlığında Birlik Olabiliriz'...HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Biz Kürt'e Kürt, Türk'e Türk, Alevi'ye Alevi, Sünni'ye Sünni diyoruz, dini, inancı, kimliği, ana dili, kültürüyle, mezhebiyle, yaşam biçimiyle, ibadetiyle hepsine istisnasız saygı duyuyoruz.
 • 14 Ekim 2016 21:57Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: "HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Biz Kürt'e Kürt, Türk'e Türk, Alevi'ye Alevi, Sünni'ye Sünni diyoruz, dini, inancı, kimliği, ana dili, kültürüyle, mezhebiyle, yaşam biçimiyle, ibadetiyle hepsine istisnasız saygı duyuyoruz.
 • 13 Ekim 2016 23:19Syrıza Olağan KongresiSyrıza Olağan KongresiYunan hükümetinin büyük ortağı SYRIZA partisinin 2'inci Olağan Kongresinde konuşan Başbakan Aleksis Çipras, "Yunan krizi bir an önce sona ermeli. Avrupa bir hengameyi daha kaldıramaz." dedi.
 • 13 Ekim 2016 11:34Selahattin Demirtaş, Syriza Kongresi'nde Konuşma YapacakSelahattin Demirtaş, Syriza Kongresi'nde Konuşma YapacakBugün Atina'da iktidar partisi Syriza'nın 2. olağan kongresi başlıyor. Kongrede HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da bir konuşma yapacak.
 • 12 Ekim 2016 17:29Demirtaş, Yunanistan'a GidecekHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yunanistan'ın başkenti Atina'ya giderek koalisyon hükümetinin büyük ortağı Radikal Sol İttifak'ın (SYRIZA) kongresine katılacak.
 • 11 Ekim 2016 10:55Hdp Eş Başkanları: Siyasi Cinayetleri KınıyoruzHdp Eş Başkanları: Siyasi Cinayetleri KınıyoruzHDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert ve ondan önceki siyasilerin katledilmesini kınarken, kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileyen açıklama yaptı.