SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Selahattin Demirtaş Haberleri

 • 11:19 RTÜK'ten TV Kanallarına Cumhurbaşkanı ve Eşine Hakaretten Ceza RTÜK'ten TV Kanallarına Cumhurbaşkanı ve Eşine Hakaretten Ceza RTÜK Cumhurbaşkanı, eşi ile Aile Bakanı, ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'a yönelik hakaret içerikli yayın yaptığı gerekçesiyle 4 kanala idari para cezası verdi.
 • 11:00 Hdp'li Demirtaş, ABD'ye Gidecek Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, beraberindeki heyetle Amerika Birleşik Devletleri'ne gidecek.
 • 10:04 Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş, ABD'ye Gidecek HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün ABD'ye gidiyor.
 • 12:08 Kaya'dan Demirtaş'a Yanıt Kaya'dan Demirtaş'a Yanıt AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Terör örgütünün siyasi uzantısı haline gelmiş bir partinin lideri, çıkıp hiç sıkılmadan beni kınadığını ifade ediyor.
 • 11:57 Ak Partili Kaya: Demirtaş'ın İzmir'e Söyleyecek Sözü Yok Ak Partili Kaya: Demirtaş'ın İzmir'e Söyleyecek Sözü Yok AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Demirtaş'ın İzmir'e söyleyecek sözünün olmadığını söyledi.
 • 11:12 AK Parti Mkyk Üyesi Kaya Açıklaması AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Atilla Kaya, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın hafta sonu İzmir'deki programına ilişkin, "Sırtını Kandil'e, PKK'ya, PYD'ye ve Türkiye'ye düşman odaklara dayadığını iftiharla ifade edenlerin Al bayrağı kutsal bilen İzmir'e söyleyecek sözü olamaz" ifadesini kullandı.
 • 15:07 Baluken: Işid'in Hdp'ye Saldırı Yapacağına Dair Emniyet Raporları Var HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
 • 13:54 Hdp Grup Başkanvekili Baluken Açıklaması HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, "Kilis'e yönelik IŞİD saldırıları bilinçli bir şekilde gizleniyor.
 • 11:53 Ak Partili Hamza Dağ'dan Hdp'li Demirtaş'a Sert Eleştiri Ak Partili Hamza Dağ'dan Hdp'li Demirtaş'a Sert Eleştiri AK Parti İzmir Milletvekili ve MKYK Üyesi Hamza Dağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın İzmir kongresinde yaptığı açıklamaya sert tepki göstererek, “Selahattin Demirtaş, yaptığı açıklamayla çaresizliğini bir kez daha gözler önüne serdi.
 • 11:48 Demirtaş, '2. Çözüm Süreci'ni ABD'de Arayacak Demirtaş, '2. Çözüm Süreci'ni ABD'de Arayacak Son dönemde gündeme gelen "2. Çözüm Süreci" arayışlarının perde arkası netleşti. 28 Nisan'da ABD'ye gidecek olan Demirtaş, Obama yönetimi ile yeni süreci görüşecek.
 • 18:20 Hdp İzmir İl Kongresi HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kürsü dokunulmazlığının kalmasını istediklerini belirterek, "Yani bizim konuşmalarımıza yargı müdahale etmesin.
 • 16:08 Demirtaş: Partimize Bir Kürt Genci Geliyorsa, 10 Tanesi Dağa Çıkıyor Demirtaş: Partimize Bir Kürt Genci Geliyorsa, 10 Tanesi Dağa Çıkıyor HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Partimize bir Kürt genci geliyorsa 10 tanesi dağa çıkıyor. Umudu kestiler demokratik siyasetten bunların yalanları yüzünden" dedi.
 • 17:49 Demirtaş ve Yüksekdağ'dan, Koyuncu İçin Taziye Mesajı HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, sanatçı Kazım Koyuncu ve Niyazi Koyuncu'nun babası Cavit Koyuncu'nun vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
 • 16:26 TBMM'nin Açılışının 96'ncı Yıl Dönümü Demirtaş Yerine Çağlar Demirel Konuştu TBMM'nin Açılışının 96'ncı Yıl Dönümü Demirtaş Yerine Çağlar Demirel Konuştu Dha Ankara - TBMM'nin açılışının 96'ncı yıl dönümü (10)DEMİRTAŞ YERİNE ÇAĞLAR DEMİREL KONUŞTUHDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, Meclis Genel Kurulu'ndaki 23 Nisan Özel Oturumu'nda çözüm süreci, dokunulmazlıklar ve başkanlık sistemi konularıyla sokağa çıkma yasağının yaşandığı bölgelerdeki operasyonları ele aldı.
 • 16:09 TBMM'de Demirtaş Yerine Çağlar Demirel Konuştu TBMM’nin 23 Nisan özel oturumunda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yerine Grup Başkanvekili Çağlar Demirel konuştu.
 • 15:25 Hdp Lideri Demirtaş İtalyan Rai 3 Televizyonuna Konuştu Hdp Lideri Demirtaş İtalyan Rai 3 Televizyonuna Konuştu Selahattin Demirtaş, İtalyan devlet kanalı RAI 3'te dün akşam yaklaşık 2 buçuk saat süren "L'Erba dei Vicini (Komşunun Çimi)" adlı programa konuk oldu.
 • 12:57 Demirtaş'tan İtalyan Gazeteciye: Türkiye'de Benimle Röportaj Yapsanız İşten Atılırsınız Demirtaş'tan İtalyan Gazeteciye: Türkiye'de Benimle Röportaj Yapsanız İşten Atılırsınız HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, İtalya'da katıldığı programın sunucusuna Türkiye'yi şikayet etti; "Benimle röportaj yaptığınız için ertesi gün işten atılabilirsiniz" dedi.
 • 11:19 Demirtaş Kandil'e Çıkacağı Sırada, Hava Operasyonu Düzenlenmiş! Demirtaş Kandil'e Çıkacağı Sırada, Hava Operasyonu Düzenlenmiş! "Kandil ile yeniden temasa geçtiğimizi hükümet biliyor" diyen Selahattin Demirtaş'ın, Kandil'e çıkacağı sırada TSK'nın hava operasyonu düzenlediği ortaya çıktı.
 • 18:54 Demirtaş: 'Hukukun Dışına Çıkabilirsiniz' Diyen Herkes Mutlaka Bir Gün Yargılanacak Demirtaş: 'Hukukun Dışına Çıkabilirsiniz' Diyen Herkes Mutlaka Bir Gün Yargılanacak" -2 * HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: "Türkiye'de bir gün, umut ediyorum ki kısa bir zaman sonra, iç hukukta davaya dönüştürebilecek şekilde yeterli belgeye sahibiz""Genelkurmay Başkanı, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü ve onların siyasi sorumluları Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Şırnak Valisi dahil bu katliamlarda 'Hukukun dışına çıkabilirsiniz' diyen herkes mutlaka bir gün yargılanacaklar"Haber-Kamera: Enver ALAS / İstanbul DHAHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre, Silopi ve Sur'da gerçekleşen operasyonlarla ilgili talimat verenlerin mutlaka bir gün yargılanacaklarını belirterek, "Türkiye'de bir gün, umut ediyorum ki kısa bir zaman sonra, iç hukukta davaya dönüştürebilecek şekilde yeterli belgeye sahibiz. Genelkurmay Başkanı, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü ve onların siyasi sorumluları Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Şırnak Valisi dahil bu katliamlarda 'Hukukun dışına çıkabilirsiniz' diyen herkes mutlaka bir gün yargılanacaklar" diye konuştu.
 • 18:49 Demirtaş: 'Hukukun Dışına Çıkabilirsiniz' Diyen Herkes Mutlaka Bir Gün Yargılanacak Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre, Silopi ve Sur'da gerçekleşen operasyonlarla ilgili talimat verenlerin mutlaka bir gün yargılanacaklarını belirterek, "Türkiye'de bir gün, umut ediyorum ki kısa bir zaman sonra, iç hukukta davaya dönüştürebilecek şekilde yeterli belgeye sahibiz. Genelkurmay Başkanı, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü ve onların siyasi sorumluları Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Şırnak Valisi dahil bu katliamlarda 'Hukukun dışına çıkabilirsiniz' diyen herkes mutlaka bir gün yargılanacaklar" diye konuştu.
 • 17:41 Demirtaş: Hükümet, Kandil'in Masaya Dönme Teklifini Reddetti Demirtaş: Hükümet, Kandil'in Masaya Dönme Teklifini Reddetti HDP Eş Başkanı Demirtaş, tekrar müzakere masasına dönülmesi için Kandil'in görüşmeye hazır olduğunu ancak hükümetin masaya dönmeyi reddettiğini söyledi.
 • 17:37 Selahattin Demirtaş: Hükümeti Barışa Zorlamak Lazım Selahattin Demirtaş: Hükümeti Barışa Zorlamak Lazım Hükümet teması şeklinde olmadı.
 • 17:16 Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Yakın zamanda, daha birkaç ay önce bir kez daha diyalog için, bir kez daha masaya dönüş için Kandil ile temasa geçtiğimizi hükümet biliyor.
 • 15:58 Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Hadi hep birlikte gelin barışı konuşalım, çözümü sağlayalım, akan kanı durduralım dediğimizde, parlamentoda herkes körleri, sağırları oynuyor ama sıra savaşa, savaş tezkerelerine ve HDP'ye dokunmaya geldiğinde, her biri kağıttan kaplan oluyor.
 • 15:40 Dokunulmazlık Dosyaları Aralarında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da olduğu bazı milletvekillerine ait 8 dosya, TBMM Başkanlığına sunuldu.
 • 15:19 Demirtaş: "Çin Malı Milliyetçi Panikte, Koltuğu Gidecek" Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, "Çin malı milliyetçi niye bu kadar panikte.
 • 15:00 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan Demirtaş'a 'Dokunulmazlık' Cevabı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dokunulmazlıklarla ilgili açıklamalarına ilişkin, "Yargının verdiği karara siyasiler de uymak zorundadır" dedi.
 • 14:33 Demirtaş: Savaşın Sonuna Gelindiyse Buyurun Çözüme Geri Dönün Demirtaş: Savaşın Sonuna Gelindiyse Buyurun Çözüme Geri Dönün HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "'Belini kırdık, bitirdik' diyor. Başbakan, cesareti varsa çıksın söylesin, 'Evet bitti bu iş desin', sonuna gelindiyse buyurun çözüme geri dönün" dedi.
 • 14:24 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dokunulmazlıkların kaldırılması tartışmalarına ilişkin, "Demirtaş'ın bunu bir siyasi meseleymiş gibi gündeme getirmiş olmasını yadırgadığımı ifade etmek isterim. Eğer TBMM bir anayasa değişikliği yapacaksa bu tamamıyla bir hukuk meselesidir.
 • 14:19 Demirtaş: Gelin Hep Birlikte 'Barış' Sesimizi Yükseltelim Demirtaş: Gelin Hep Birlikte 'Barış' Sesimizi Yükseltelim Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu akademisyenlerin serbest bırakılması için Bakırköy Kadın Cezaevi önünde başlatılan ‘Özgürlük Nöbeti’ne destek verdi.
 • 07:20 HDP Dokunulmazlıklarla İlgili Kararını Verdi: Sonuna Kadar Direnecekler HDP Dokunulmazlıklarla İlgili Kararını Verdi: Sonuna Kadar Direnecekler HDP, dokunulmazlıkların kaldırılması durumunda sonuna kadar direnme kararı aldı. Vekiller ifade vermeye gitmeyecek, zorla götürülme söz konusu olursa da Meclis'ten çıkmayacaklar.
 • 18:44 Hdp Parti Sözcüsü Bilgen Açıklaması HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, dokunulmazlık tartışmalarına ilişkin hiçbir provokasyona teslim olmayacaklarını belirterek, "Kolayca gitmeyeceğiz.
 • 15:20 Demirtaş : Tek Arkadaşım Kendi Ayağıyla İfade Vermeye Gitmeyecek Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik Ak Parti'nin anayasa değişikliği teklifini eleştirerek "AKP'nin teklifi tam bir kurnazlık. Dört dörtlük parti değiliz fakat hakim huzuruna çıkacak hiçbir şey yapmadık.
 • 14:37 Hdp Grup Toplantısı Hdp Grup Toplantısı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin, “Tek bir arkadaşım kendi ayaklarıyla mahkemeye gitmeyecek.
 • 14:21 Demirtaş: Tek Bir HDP'li Kendi Ayağıyla İfade Vermeye Gitmeyecek Demirtaş: Tek Bir HDP'li Kendi Ayağıyla İfade Vermeye Gitmeyecek HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Dokunulmazlıklarımızı kaldırabilirler fakat tek bir arkadaşım kendi ayağıyla ifade vermeye gitmeyecek. Bu iş öyle kolay olmayacak" dedi.
 • 10:49 Müezzinoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Başkanlık sistemi" tartışmalarına ilişkin, "Türkiye'de bir eyalet sistemi düşünülmüyor.
 • 19:28 Demirtaş: 'Biz Parlamentonun Deri Koltuklarına Sevdalı Değiliz' Demirtaş: 'Biz Parlamentonun Deri Koltuklarına Sevdalı Değiliz' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "İnancımız, yaşam biçimimiz, tarihimiz, geçmişimiz, örfümüz, adetimiz, geleneğimiz, dilimiz ve kültürümüzle kadim halklardanız. Kimse bizlere düşmanlık yapmasın.
 • 18:51 Bingöl Barış İstiyoruz Bingöl Barış İstiyoruz Demirtaş: Dokunulmazlık tehditlerine pabuç bırakacak bir parti değiliz (ek)BARIŞ İSTİYORUZHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, katıldığı partisinin Bingöl İl Kongresi'nde HDP'ye kimse hırsızlık ve rant için gelmediğini belirtti.
 • 17:49 Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "İnancımız, yaşam biçimimiz, tarihimiz, geçmişimiz, örfümüz, adetimiz, geleneğimiz, dilimiz ve kültürümüzle kadim halklardanız. Kimse bizlere düşmanlık yapmasın.
 • 17:43 Muş Demirtaş Dokunulmazlık Tehditlerine Pabuç Bırakacak Bir Parti Değiliz Muş Demirtaş Dokunulmazlık Tehditlerine Pabuç Bırakacak Bir Parti Değiliz Demirtaş: Dokunulmazlık tehditlerine pabuç bırakacak bir parti değilizEser AYDIN/ MUŞ, (DHA)- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin Muş İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Aklınıza ne kadar büyük bedel ödetmek geliyorsa, elinizden geleni ardınıza koymayın.
 • 17:35 Demirtaş Bingöl'de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Biz parlamentonun deri koltuklarına sevdalı değiliz. Biz sizler gibi oraya tutkun değiliz. Siz koltuk için her şeyinizden vazgeçmişsiniz.
 • 14:59 Demirtaş: Dokunulmazlık Tehditlerine Pabuç Bırakacak Bir Parti Değiliz Demirtaş: Dokunulmazlık Tehditlerine Pabuç Bırakacak Bir Parti Değiliz Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin Muş İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Aklınıza ne kadar büyük bedel ödetmek geliyorsa, elinizden geleni ardınıza koymayın.
 • 14:54 Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "dokunulmazlık tehditlerine pabuç bırakacak parti olmadıklarını" söyledi.
 • 14:26 Demirtaş'tan Dokunulmazlık Resti: Kellemiz Gitse Kabul Etmeyiz Demirtaş'tan Dokunulmazlık Resti: Kellemiz Gitse Kabul Etmeyiz Selahattin Demirtaş Muş'ta dokunulmazlıklarla ilgili bir kez daha rest çekti: Bizi içeri atacaklarmış, kellemiz gitse biz böyle ahlaksızlığı kabul etmeyiz.
 • 09:59 Taşkesenlioğu'ndan Demirtaş ve Yüksekdağ'a Tepki... Taşkesenlioğu'ndan Demirtaş ve Yüksekdağ'a Tepki... Erzurum AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Kardelen TV’de yayınlanan Gündem Özel programına katıldı.
 • 19:56 Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Ortadoğu'nun refahı için Ortadoğu'daki liderlerin gitmesi gerekiyor.
 • 19:40 Demirtaş Rest Çekti: Hiçbir Yargıç ve Savcı Bizi Yargılayamaz Demirtaş Rest Çekti: Hiçbir Yargıç ve Savcı Bizi Yargılayamaz HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hiçbir savcı ve yargıcın kendilerini yargılayamayacağını söyledi.
 • 17:59 Demirtaş: Bizi Yargılamaya Güçleri Yetmeyecek Demirtaş: Bizi Yargılamaya Güçleri Yetmeyecek Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "AKP'nin hiçbir hukuk komisyonu, AKP'nin emri altındaki hiçbir yargıç ya da savcı bizi yargılayamaz. Bizi yargılamaya güçleri yetmeyecek" dedi.
 • 12:30 Demirtaş: 3 Parti Anayasa Konusunda Anlaştıysa Yapacağımız Bir Şey Yok Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “3 parti birleşip anayasayı değiştirme kararı verdikten sonra bizim yapacağımız bir şey yok." dedi.
 • 11:41 Demirtaş: Demirtaş: "Üç Parti Birleşip Anayasayı Değiştirmeye Karar Verdikten Sonra Bizim Yapacağımız Bir Şey... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Parti binası önünden detay -Demirtaş'ın gelişi ve açıklamaları HDP MYK toplantısı Eş Genel Başkan Demirtaş: "(Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda muhalefetin desteği) Bariz bir intikam alma, siyasi öç alma girişiminin bu kadar iştahla desteklenmesi büyük bir hatadır" "Açıkça anayasaya bir aykırı teklifin sorgusuz, sualsiz destekleneceğini ifade etmiş olmaları doğrusu şaşırtıcıdır" "Üç parti birleşip anayasayı değiştirmeye karar verdikten sonra bizim yapacağımız bir şey yok. Yapacağımız tek şey bu gerici, kinci, siyasi intikam için anayasaya aykırı değişikliği bile göze alan anlayışa karşı dik durmak" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'nin dokunulmazlık teklifine TBMM Genel Kurulu'nda muhalefet partilerinin destek vereceğini açıklamalarına ilişkin, "Bariz bir intikam alma, siyasi öç alma girişiminin bu kadar iştahla desteklenmesi büyük bir hatadır.