SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Selahattin Demirtaş Haberleri

 • 19:32Dokunulmazlık DosyalarıAralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu bazı milletvekillerine ait 40 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.
 • 16:39Hdp Grup Toplantısı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Demirtaş'ın kürsüdeki konuşması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Başbakan bir belge açıkladı.
 • 15:37Artık AKP'li Olmak Yetmiyor; Bizzat Saraya Biat Ettiğini AçıklayacaksınızArtık AKP'li Olmak Yetmiyor; Bizzat Saraya Biat Ettiğini Açıklayacaksınız"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Artık AKP'li olmak da yetmiyor; bizzat saraya biat ettiğini açıklayacaksınız. Ben oraya tabiyim diyeceksiniz.
 • 21:58Antalya'da Hdp'nin Eyleminde Olaylar ÇıktıAntalya'da Hdp'nin Eyleminde Olaylar ÇıktıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Sur ile Cizre ilçelerinde devam eden sokağa çıkma yasaklarını protesto için yaptığı “gürültü eylemi” çağrısının ardından Antalya’da HDP’li grubun düzenlediği eylemde olaylar çıktı.
 • 21:07Batman'da Eylemlerde 11 Kişi Gözaltına AlındıBatman'da Eylemlerde 11 Kişi Gözaltına AlındıBatman’da, Sur ile Cizre’de devam eden sokağa çıkma yasaklarını protesto için düzenlenen eylemlerde 11 kişi gözaltına alındı.
 • 20:52Diyarbakır'da Olaylar Çıktı, Kamyon ve Otobüsler YakıldıDiyarbakır'da Olaylar Çıktı, Kamyon ve Otobüsler YakıldıDiyarbakır'ın Bağlar ilçesinde otobüs ve kamyonetler yakıldı. Şehrin diğer ilçelerinde de yürüyüş ve protestolar yapıldı. Polis gruplara biber gazı ve TOMA'larla müdahale etti.
 • 22:19Antalya - Demirtaş'ın Eylem Çağrısı Antalya'da Olaylı BittiAntalya - Demirtaş'ın Eylem Çağrısı Antalya'da Olaylı BittiDemirtaş'ın eylem çağrısı Antalya'da olaylı bitti HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Her akşam saat 19.00'da zulme karşı ses çıkarın çağrısı, üzerine Antalya'da toplanan gruba polis tazyikli su ile müdahale etti.
 • 21:52Demirtaş'ın Eylem Çağrısı Antalya'da Olaylı BittiDemirtaş'ın Eylem Çağrısı Antalya'da Olaylı BittiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "Her akşam saat 19.00'da zulme karşı ses çıkarın" çağrısı, Antalya'da olaylı bitti.
 • 18:41Mardin Demirtaş: Cizre'de Vahşete İzin Vermeyeceğiz 2-Mardin Demirtaş: Cizre'de Vahşete İzin Vermeyeceğiz 2-Demirtaş: Cizre'de vahşete izin vermeyeceğiz HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir binanın bodrum kutanda bulunan insanların sağ olduklarına dair kanıtları olduğunu belirterek, "İsim listesi var. O nedenle infaz etmeyi düşünenler varsa, çok büyük bir suç işliyorlar.
 • 16:56Demirtaş: Cizre'de Vahşete İzin VermeyeceğizDemirtaş: Cizre'de Vahşete İzin VermeyeceğizHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir binanın bodrum katında bulunduğu söylenen kişilerin iim listesinin ellerinde olduğunu belirterek, " O nedenle infaz etmeyi düşünenler varsa, çok büyük bir suç işliyorlar.
 • 14:56Demirtaş: O Bodrum Kattakiler Silahları Olmadığını SöylüyorDemirtaş: O Bodrum Kattakiler Silahları Olmadığını SöylüyorCizre'de bodrum kattakilerin kendilerine bilgi verdiğini aktaran Selahattin Demirtaş, "O bodrumdakiler silahlarının olmadığını, oradan ateş edilmediğini söylüyorlar" dedi.
 • 17:39Demirtaş: Bütün Ahlaki Değerleri Unutmuş Kör Duvar Var KarşımızdaDemirtaş: Bütün Ahlaki Değerleri Unutmuş Kör Duvar Var KarşımızdaHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir binanın bodrum katında mahsur kalan yaralıların kurtarılmasının ‘güvenlik senaryoları’ ile engellendiğini ileri sürdü.
 • 16:48Demirtaş: Ordu İnisiyatifi Ele Almış DurumdaDemirtaş: Ordu İnisiyatifi Ele Almış DurumdaHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, güvenlik bürokrasisi ve ordunun bölgede inisiyatifi ele geçirdiğini öne sürerek, "Hükümet bir darbeyle devrilmiş haberleri yok. Ordu inisiyatifi ele almış durumda.
 • 15:55Kızıltepe'de İzinsiz Gösteriye MüdahaleKızıltepe'de İzinsiz Gösteriye MüdahaleKızıltepe ilçesinde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın basın toplantısının ardından izinsiz gösteri düzenleyen gruba güvenlik güçleri müdahalede bulundu.
 • 21:06Akşam 7'de Barışa Ses Ver' EylemiAkşam 7'de Barışa Ses Ver' EylemiHakkari'de bir araya gelen vatandaşlar, 'Akşam 7'de barışa ses ver' eylemi düzenledi.
 • 20:24Hakkari'de 'Barış İçin' EylemHakkari'de 'Barış İçin' EylemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ‘barış için ses çıkar’ eylemine Hakkarililer destek verdi.
 • 19:05Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Biz bütün kurumlarımızı, örgütlü yapılarımızı, sivil toplum örgütlerini 'barışa güç ver, zulme karşı ses ver' eylemine en güçlü şekilde katılmaya çağırıyoruz" dedi.
 • 17:11Demirtaş'tan Eylem ÇağrısıDemirtaş'tan Eylem ÇağrısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, vatandaşları akşamları balkonlarda, pencerelerde ve araçlarda ses çıkarma eylemine çağırdıklarını belirterek, “Her akşam saat 19.00’da zulme karşı ses çıkarın.
 • 17:03Demirtaş'tan, Başbakan'a; 'İlk Bilmesi Gereken Sensin'Demirtaş'tan, Başbakan'a; 'İlk Bilmesi Gereken Sensin'Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre'deki ev ile ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Orada yaralı olduğunu ıspatlayamadılar" sözlerine yanıt vererek, "Sanki ıspatlamakla mükellef olan biziz. İlk bilmesi gereken sensin.
 • 16:53Demirtaş: Savaşa, Zulme Karşı Ses Verme Eylemlerine Davet EdiyoruzDemirtaş: Savaşa, Zulme Karşı Ses Verme Eylemlerine Davet EdiyoruzHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkı sesini çıkartmaya çağırdığını ifade ederek, "Özellikle akşamları balkonda, penceresinde bulunduğu araçlarda ses çıkartmaya, savaşa, zulme karşı ses verme eylemlerine davet ediyoruz.
 • 16:53Mardin Demirtaş'tan, Başbakan Davutoğlu'na Yanıt: İlk Bilmesi Gereken SensinMardin Demirtaş'tan, Başbakan Davutoğlu'na Yanıt: İlk Bilmesi Gereken SensinDemirtaş'tan, Başbakan Davutoğlu'na yanıt: İlk bilmesi gereken sensin Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne gitmek için 2 günden beri Mardin'de bekleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun; "Orada yaralı olduğunu ispatlayamadılar" sözlerine yanıt vererek, "Sanki ıspatlamakla mükellef olan biziz. İlk bilmesi gereken sensin.
 • 13:24Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiDemirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiSavcılık, HDP eş genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDP'li 3 vekil hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle hazırladığı fezlekeyi bakanlığa gönderdi.
 • 21:09Demirtaş: 'Oradaki İnsanları Biz Alırız, Çıkarırız'Demirtaş: 'Oradaki İnsanları Biz Alırız, Çıkarırız'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Nusaybin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: -"Diyarbakır, Suruç, Ankara patlamalarına ve katliamlarına rağmen asla dilimizden barış mesajlarını düşürmedik.
 • 20:52Demirtaş: Hendekler Öcalan'ın Mesajıyla ÇözülürDemirtaş: Hendekler Öcalan'ın Mesajıyla ÇözülürHDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Altı aydır kapatamadığınız hendekler bir günde Sayın Öcalan'ın mesajıyla çözülür. Bir barış mesajıyla onların hepsi kapanır." dedi.
 • 20:38Selahattin Demirtaş ve Kamuran Yüksek Nusaybin'deSelahattin Demirtaş ve Kamuran Yüksek Nusaybin'deHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek Mardin’e yaptığı ziyaret kapsamından Nusaybin’e geldi.
 • 19:58Demirtaş: Öcalan Hendekler Kapansın Derse O Zaman KapanırDemirtaş: Öcalan Hendekler Kapansın Derse O Zaman KapanırHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Hendeklerin kapanması için Sayın Öcalan ile müzakere yapılırsa onun tek mesajı yeter. Ancak o derse hendekler kapanır." dedi.
 • 16:59Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş, Mardin'deHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Sorunların diyalog ve müzakere ile çözümünün önünün açılması, sağlıklı bir ortamda yeniden tartışma ve siyasi zemine dönülebilmesi için parti olarak ısrarcı tutumumuzu ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
 • 16:15Demirtaş: Cizre'de Ortaya Çıkabilecek Tablo Geri Dönülmeyecek Köprü Yıkılmasına Yol AçabilirDemirtaş: Cizre'de Ortaya Çıkabilecek Tablo Geri Dönülmeyecek Köprü Yıkılmasına Yol AçabilirHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bodrum katında yaralıların bulunduğu binaya gönüllü sağlıkçılarla gitmek istediklerini belirterek, "Ortaya çıkacak tablo hiçbir şekilde geri dönülmeyecek bir köprü yıkılmasına yol açabilir.
 • 15:57Demirtaş, Mardin'den Barış Çağrısı YaptıDemirtaş, Mardin'den Barış Çağrısı YaptıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Başbakan'a sesleniyorum; ortaya çıkacak tablo yani Cizre'de o binalarda ortaya çıkacak tablo hiç bir şekilde geri dönülmeyecek bir köprü yıkılmasına yol açabilir.
 • 15:46Demirtaş: Cizre'de Ortaya Çıkabilecek Tablo Geri Dönülmeyecek Köprü Yıkılmasına Yol AçabilirDemirtaş: Cizre'de Ortaya Çıkabilecek Tablo Geri Dönülmeyecek Köprü Yıkılmasına Yol AçabilirHdp Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bodrum katında yaralıların bulunduğu binaya gönüllü sağlıkçılarla gitmek istediklerini belirterek, "Ortaya çıkacak tablo hiçbir şekilde geri dönülmeyecek bir köprü yıkılmasına yol açabilir.
 • 14:55Demirtaş'tan Hükümete Çağrı: O Binaya Girmek İstiyorumDemirtaş'tan Hükümete Çağrı: O Binaya Girmek İstiyorumSelahattin Demirtaş, Cizre'de yaralıların olduğu iddia edilen ve PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerine yoğun şekilde ateş açarak korumaya çalıştığı binaya girmek istiyor.
 • 15:29Erdoğan'ın Sözleri, HDP Grup Toplantısında Ayakta AlkışlandıErdoğan'ın Sözleri, HDP Grup Toplantısında Ayakta AlkışlandıParti grubunda Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Doğu, Güneydoğu'nun, Kürdistan eyaleti olduğunu görecekler" şeklindeki sözlerini dinletti, HDP sıraları ayakta alkışladı.
 • 15:05Demirtaş: Zana Yemin Eder-etmez Kendi Bileceği İştir, ArkasındayızDemirtaş: Zana Yemin Eder-etmez Kendi Bileceği İştir, ArkasındayızHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Leyla Zana’nın barış için çırpınan bir siyasetçi olduğunu söyledi.
 • 14:48Demirtaş: Başkanlık Gelene Kadar Halkın Burnundan Fitil Fitil GetireceklerHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, artık bir kararın verildiğini; başkanlık için ‘ya istikrar ya kaos’ dendiğini söyledi.
 • 14:44Hdp TBMM Grup ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Vatanda ortaksak, eşit yaşayalım. Benim de dilim özgür olsun çocuğum ana dilinde eğitim yapsın.
 • 14:44Demirtaş'tan Değerlendirmeler AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Leyla Zana’nın milletvekili yemini etmemesine ilişkin, “Leyla Zana yemin eder mi etmez mi kendi bileceği iş, bütünüyle arkasındayız” dedi.
 • 14:15Demirtaş'tan Franco'lu Toledo AçıklamasıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Toledo’yu örnek veren Başbakan anlaşılan o ki Franco’ya özenmiş durumda.
 • 13:11Demirtaş: Cizre'de Hükümetin Yalan Dediği Her Şey GerçekDemirtaş: Cizre'de Hükümetin Yalan Dediği Her Şey GerçekHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre'de bir bodrum katında 6'sı ölü, 31 insanın bulunduğunu, hükümetin şu anda yalan dediğinin gerçek bir durum olduğunu söyledi.
 • 16:52Hdp Merkez Yürütme Kurulu ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Kürt halkı bölünme için değil özgürlük için, bu ülkede sınırlar içerisinde özgürce yaşamak için bir talepte bulunuyor, öz yönetim de budur, özerklik de budur.
 • 16:37Demirtaş: Kürtler de Türkler de Vatanı İçin ÖlürDemirtaş: Kürtler de Türkler de Vatanı İçin ÖlürDemirtaş: Kürtler de Türkler de vatanı için ölür (1) "AKP iktidarı ve başkanlık için sarayın geleceği ve saltanatı için hiç kimse ölmek zorunda değil" "Ölüm, gözyaşı acılar ortamında sağlıklı bir anayasa tartışması yürütmenin de imkanı yoktur" "Hepimizin ortak vatanı tehdit altında olursa her birimiz canımızı ortaya koyalım" "Hükümet çözüme, diyaloğa kapalı rejim değişikliğini anayasal güvenceye almak için uğraşmakta" "Ben asla teröristle görüşmem, asla şununla, bununla görüşmeme teranesini bırakın yıllarca görüştünüz" "Eleştirdiğimizde kahraman askerimizi, polisimiz eleştirdiler diye HDP'yi suçlayan bir dil kullanıyor AKP" "Başkanlık olmazsa kaos, felaket olur.
 • 16:34Demirtaş: Demirtaş: "Masanın Türkiye'ye Ne Zararı Oldu"Görüntü Dökümü: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları ANKARA - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti genel merkezinde düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 • 16:29Demirtaş: Kürtler de Türkler de Vatanı İçin Ölür (3)Cizre'deki YARALILAR Cizre'deki yaralılara ilişkin Demirtaş, "Neredeyse 10 gündür Cizre'de bir evin bodrumunda yaralı ve siviller var. Onların çıkarılması için maalesef şu ana kadar sonuç alınamadı.
 • 16:20Hdp'nin Yeni Myk Üyeleri Arasında İş Bölümü YapıldıHDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da katılımıyla gerçekleştirilen ilk Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yeni MYK üyeleri arası işbölümü yapıldı.
 • 16:16Demirtaş: "Kürt Halkı Bölünme İçin Değil, Özgürlük İçin Talepte Bulunuyor"Görüntü Dökümü: Parti genel merkezi önünde bekleyen basın mensupları HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "İç savaşlar, iç çatışmalar uzun süre planlanıp, taammüden hayata geçirilen tarihsel acı olaylar değildir.
 • 15:06Demirtaş: Kürtler de Türkler de Vatanı İçin ÖlürHdp Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 14:53Demirtaş: 'Parlamento Çalışmıyor, Başkanlığa Geçmemiz Lazım' Mesajı VeriyorDemirtaş: 'Parlamento Çalışmıyor, Başkanlığa Geçmemiz Lazım' Mesajı VeriyorHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, meclisin hükümet tarafından işlevsiz hale getirildiğini belirterek, “Türkiye’de artık 'Türkiye Büyük Millet Meclisi' diye bir kurum yoktur.
 • 14:27Demirtaş: Kandil'e Silahları Bırakma Çağrısı YaptıkDemirtaş: Kandil'e Silahları Bırakma Çağrısı YaptıkHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Biz hükümete 'silahları sustur' derken, PKK'ya 'silahlarını çalıştır' demiyoruz" dedi.
 • 13:51Demirtaş: Oraları Cehenneme Çevirdiniz, Ne Toledo'su?Demirtaş: Oraları Cehenneme Çevirdiniz, Ne Toledo'su?Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun çözüm süreci ve ‘Sur’u Toledo yapacağız sözlerini eleştirdi.
 • 18:07Hdp'nin Myk Listesi Belli OlduHdp'nin 2'nci Olağan Büyük Kongresi'nin ardından ilk Parti Meclisi (PM) toplantısı bugün yapıldı.
 • 17:16Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "iç savaşların ve iç çatışmaların uzun süre planlanıp, taammüden hayata geçirilen tarihsel ve acı olaylar olmadığını" belirterek, "İşte bu şekilde kamplaşma kutuplaşma sonrasında bir kıvılcım bir bakarsınız ki hiç birimizin hesap etmediği, hiç birimizin öngörmediği bir yerden bir kıvılcım, hiç kimsenin durduramayacağı bir iç savaş başlatır Allah korusun" dedi.