10:4500
SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Selahattin Demirtaş Haberleri


SELAHATTİN DEMİRTAŞ

Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1973'te Elazığ Palu'da doğdu. Babasının adı Tahir, annesinin adı Sadiye'dir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü.... Devamı

   

  HDP Seçim Çalışmalarına Samsun'dan Başlayacak

  HDP Seçim Çalışmalarına Samsun'dan Başlayacak

  Genel seçimlere ilk kez kez parti olarak katılmayı tartışan HDP seçim çalışmalarına ise Samsun'dan başlama kararı aldı. (Bugün 07:51)

   

  Bülent Arınç Konya'da

  Bülent Arınç Konya'da

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecinde başarıya ulaşılması halinde Türkiye’nin kronik bir sorunundan kurtulacağını belirterek, "Türkiye terörün acılarını saracak. (Dün 18:56)

   

  Bülent Arınç: 'Türkiye Terörün Acılarını Saracak'

  Bülent Arınç: 'Türkiye Terörün Acılarını Saracak'

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecinde başarıya ulaşılması halinde Türkiye’nin kronik bir sorunundan kurtulacağını belirterek, 'Türkiye terörün acılarını saracak. (Dün 18:49)

   

  Demirtaş: CHP İzleme Kurulunda Yer Alırsa Tabi ki İyi Olur

  Demirtaş: CHP İzleme Kurulunda Yer Alırsa Tabi ki İyi Olur

  Çözüm sürecine ilişkin soruları yanıtlayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "CHP izleme kurulunda yer alırsa tabi ki iyi olur. Takdir onların." dedi. (Dün 15:21)

   

  Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması

  "Akil insanlar grubundan da olabilir ama tamamı akil insanlar grubundan seçilirse bu eksiklik olur diyorum çünkü akil insanlar grubunda yer almamış ama çözüm izleme grubuna dahil olabilecek düzeyde mutlaka insanlar vardır" "Bir de oluşturulma yöntemi itibariyle hükümet sadece kendisi oturup listeyi hazırlayıp, 'Ben, bu şekilde uygun gördüm' yaklaşımıyla, tekçi, dayatmacı bir yaklaşımla ele almak yerine bunu açıkça kamuoyunda tartışarak yapmalıdır" "İzleme Kurulu oluşturulacaksa Sayın Başbakan (Dün 15:12)

   

  Hdp'den Mukaddes Gezmiş İçin Başsağlığı Mesajı

  HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, Deniz Gezmiş'in annesi Mukaddes Gezmiş'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. (Dün 14:43)

   

  Cizre'de Kepenk Kapatmalara Tepki

  Cizre'de Kepenk Kapatmalara Tepki

  Cizre'de kepenk kapatmalara tepki- Cizre TSO Başkanı Çağlı: "Bölgemizdeki kepenkler 10 gün bile kapansa kimse bu konuda sesini çıkarmıyor ve duyarsız kalıyor. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Davutoğlu Irak Türkmen Milletvekilleri ile Basın Toplantısı - 3 - Çözüm Süreci

  Davutoğlu Irak Türkmen Milletvekilleri ile Basın Toplantısı - 3 - Çözüm Süreci

  Başbakan Davutoğlu Irak'ta- Davutoğlu: "Sayın Demirtaş'ın açıklamasıyla ilgili olarak mutabık kalınmayan hususların kamuoyuyla paylaşılması doğru şeyler değil"- "Her gün yeni bir fikir ortaya atılması Çözüm Süreci'ne katkı sağlamaz. Önemli olan şu ana kadar verilen sözlerin yerine getirilmesi. Ne adım atılacağı, ne olacağı konusunda da zaten hükümetimizin çok kararlı bir tutumu var. Buna özen gösterilmesi lazım"- "Açıklamalar, Çözüm Süreci'ne destek olacak nitelikte olmalı. Yoksa daha (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  'Irak'taki İnsan Hakları Konusu Türkmenlere Emanet'

  "Irak'taki İnsan Hakları Konusu Türkmenlere Emanet"

  Başbakan Davutoğlu "Sayın Demirtaş'ın açıklamasıyla ilgili olarak mutabık kalınmayan hususların kamuoyuyla paylaşılması doğru şeyler değil." dedi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.11.2014 10:45:46. #1.12#