20:4100
SON DAKİKA SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Son Dakika Selahattin Demirtaş Haberleri


SELAHATTİN DEMİRTAŞ

Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1973'te Elazığ Palu'da doğdu. Babasının adı Tahir, annesinin adı Sadiye'dir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü.... Devamı

  KONDA, Anketlerde Yanıldığı İçin Özür Diledi

  KONDA, Anketlerde Yanıldığı İçin Özür Diledi

  Köşk seçimleri öncesi yaptığı araştırmada Başbakan Erdoğan'ı yüzde 57 olarak gösterdiği için eleştirilen KONDA araştırma şirketi kamuoyundan özür diledi. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Konda: Hata Payı Ötesindeki Yanılgımız Nedeniyle Kamuoyundan Özür Dileriz

  KONDA, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, "Açıklamamızdaki oy dağılımı ile gerçekleşen arasında kabul edilebilir hata payı ötesindeki yanılgımız nedeniyle kamuoyundan özür dileriz" ifadelerini kullandı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Sandığın Röntgeninden Etnik Kimlik Çıktı

  Sandığın Röntgeninden Etnik Kimlik Çıktı

  İzmir'de Cumhurbaşkanlığı seçim sonucuna sandık bazlı bakıldığında etnik kimlik üzerinden yapılan propagandanın etkisi görüldü. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Tercüman Sitesi Sakinlerinden Duvar Eylemi

  Tercüman Sitesi Sakinlerinden Duvar Eylemi

  Zeytinburnu'nda bulunan Tercüman Sitesinde dün yaşanan duvar kavgasının ardından bugün site sakinleri eylem yaptı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Tercüman Sitesi Sakinleri: Sandık Sonuçlarından Sonra Cezalandırıldık

  Tercüman Sitesi Sakinleri: Sandık Sonuçlarından Sonra Cezalandırıldık

  Dün yaşanan 'duvar yıkımı' gerginliğinin ardından Türk bayrakları ile protesto düzenleyen Tercüman Sitesi sakinleri "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş yüzde 14, Recep Tayyip Erdoğan'a yüzde 18, Ekmeleddin İhsanoğlu'na yüzde 68 oy çıkmıştır. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  "HDP Önemli Bir Boşluğu Doldurabilir"

  10 Ağustos Pazar günü yapılan ilk doğrudan seçimle Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinin Türkiye siyasetine etkileriyle ilgili tartışma devam ediyor. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  En Doğru Anketi Optimar Yaptı

  En Doğru Anketi Optimar Yaptı

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en isabetli sonuç, Optimar’ın yaptığı Anket oldu. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz Açıklaması

  Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz Açıklaması

  Şanlıurfa’nın Harran İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, ilçenin Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği yüzde 92,5’lik destek ile Türkiye ikincisi olduğunu ifade etti. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Arınç'tan "Erdoğan" Sorusuna Yanıt

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 1 Ocak 2012 - 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında geçen 30 aylık sürede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantıları, parti mitingleri, açılış ve toplantılarda gerçekleştirdiği konuşmaların TRT Haber tarafından naklen yayınlandığını söyledi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin Ardından

  Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin Ardından

  Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM BİR-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu başarı ‘Muhtar bile olamaz’ diyen Monşer zihniyetine büyük bir şamar olmuştur” dedi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Selahattin Demirtaş'ın Başarısı CHP'yi 3'e Böldü

  Selahattin Demirtaş'ın Başarısı CHP'yi 3'e Böldü

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 9.8 oy almayı başaran HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş, CHP'deki muhaliflerin baş kaldırmasında etkili oldu. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Mahir Ünal: Tarhan ya da Akşener Aday Olsa Zorlanırdık

  Mahir Ünal: Tarhan ya da Akşener Aday Olsa Zorlanırdık

  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Köşk seçimleriyle ilgili "Emine Ülker Tarhan ya da Meral Akşener aday olsa zorlanırdık" açıklamasını yaptı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Seçilmesinin Avrupa Yansımaları

  Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan'a Avrupa'nın dört bir yanından tebrik mesajı geldi Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi, bütün Avrupa basınında geniş yer aldı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

 

  Hdp ve Hdk Ortak Bildirisi

  "HDP HDK anlayışının çok değişik çevrelerde ilgi gördüğüne ve heyecanla karşılandığına dair verilen güçlü mesajların gereklerini yerine getirmek üzere kararlı ve özenli bir şekilde çalışacağız" (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Hdp/hdk: Örgütlenmemizi Yenileme, Tüm Türkiye'ye Yayma Çalışmalarımızı Hızlandıracağız

  HDP PM ve HDK Genel Meclisi cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirerek, "HDP-HDK anlayışının çok değişik çevrelerde ilgi gördüğüne ve heyecanla karşılandığına dair verilen güçlü mesajların gereklerini yerine getirmek üzere kararlı ve özenli bir şekilde çalışacağız. Örgütlenmemizi yenileme, tüm Türkiye'ye yayma çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Didimli Siyasilerden Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonucu Değerlendirmesi

  Didimli Siyasilerden Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonucu Değerlendirmesi

  Halkın oylarıyla ilk kez yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak Didim’deki siyasi parti ilçe başkanları aldıkları oylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Cumhurbaşkanı Seçiminin Ardından

  Cumhurbaşkanı Seçiminin Ardından

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt İl Başkanı Yılmaz Çınar, cumhurbaşkanı seçiminde il genelinde önemli bir başarı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Milletimiz Doğru Bir Tercih Yaptı'

  Milletimiz Doğru Bir Tercih Yaptı"

  AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanı seçiminde milletin çatı adayını değil, halkın adayını seçerek doğru bir tercih yaptığını ifade etti. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Taşeron İşçi Haberleri! Arslan: Devlet Güvencesinde Bir Kıdem Tazminatı Fonu Kurulması Lazım! (16.08.2014)

  Taşeron İşçi Haberleri! Arslan: Devlet Güvencesinde Bir Kıdem Tazminatı Fonu Kurulması Lazım! (16.08.2014)

  HAK İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, kıdem tazminatı konusunda tüm konfederasyonları sorumlu tutan açıklamalarını eleştirerek "Çalışma Bakanı, kıdem tazminatı konusunda 3 konfederasyonu aynı çuvala koyarak kendi aralarında bir uzlaşmaya varamamakla suçladı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  'Görevimden Türkiye'nin Geleceğine Olan İnancımla Ayrılıyorum'

  "Görevimden Türkiye'nin Geleceğine Olan İnancımla Ayrılıyorum"

  Cumhurbaşkanı Gül, veda resepsiyonunda yaptığı konuşmada, görevinden Türkiye'nin geleceğine olan inancını, güvenini ve umudunu muhafaza ederek ayrıldığını kaydetti. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Kartal: Tarihin En İlginç Seçimi Oldu

  Kartal: Tarihin En İlginç Seçimi Oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, "AKP'nin amacı Recep Tayip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçtirerek sultanlık-halifelik karışımı bir başkanlık rejimini dayatmaktı. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Seçiminin Ardından

  Alperen Ocakları Genel Merkezi: "Cumhurbaşkanlığı seçimleri, esas yıkımı kaybedenler yaşamış olduğu halde, hem kazanan da hem de kaybedenlerde adeta hayal kırıklığı sarmalını ifade etmektedir. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu

  HDP Grup Başkanvekili Baluken: "(Demirtaş'ın yüzde 9.8 oy alması) Barışı, çözümü, demokrasiyi, özgürlüklerin genişletilmesini önceleyen adayın rekor artışla sahiplenilmesini önemli buluyoruz" AK Parti'li Can: "9 kez milletten tokat yiyeceksin ve hala başarısız olduğunu kabul etmeyeceksin. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Seçimi

  Cumhurbaşkanı Seçimi

  Türk İş Genel Başkanı Atalay: "Girilen bu yeni dönemde öncelik, ekonomik refah artışı ve gelirin adil dağılımı olmalıdır. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  CHP'li Melda Onur: Solun Yeni Lideri Demirtaş

  CHP'li Melda Onur: Solun Yeni Lideri Demirtaş

  Seçim sonuçlarını Twitter'da analiz eden CHP vekili Melda Onur, HDP lideri Selahattin Demirtaş'a övgüler dizerek "Solun yeni lideri" ifadesini kullandı. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Türk-İş Başkanı Atalay: Önceliğin Ekonomik Refah Artışı ve Gelirin Adil Dağılımı Olmalı

  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, cumhurbaşkanlığı seçimiyle yeni bir döneme girildiğini, bu yeni dönemde önceliğin ekonomik refah artışı ve gelirin adil dağılımı olması gerektiğini belirtti. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Manisa'nın Sekiz İlçesi 'İhsanoğlu' Dedi

  Manisa'nın Sekiz İlçesi 'İhsanoğlu' Dedi

  Manisa İl Seçim Kurulu'nun gayriresmi sonuçlarına göre vatandaşlar Ekmeleddin İhsanoğlu'nu tercih etti. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  KCK: Köşk Seçimlerinin Kazananı Demirtaş'tır

  KCK: Köşk Seçimlerinin Kazananı Demirtaş'tır

  Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bir açıklama yapan KCK tarafından yapılan açıklamada "İmkansızlıklara rağmen asıl kazanan halkların adayı Demirtaş oldu" denildi. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Tügiad Başkanı Ali Yücelen Gül'e Teşekkür Etti, Erdoğan'ı Kutladı

  Tügiad Başkanı Ali Yücelen Gül'e Teşekkür Etti, Erdoğan'ı Kutladı

  Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı kutladı ve 12. Cumhurbaşkanı’nı ilk turda seçen, sandığa giderek oyunu kullanan seçmenlere teşekkür etti. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Arslan: Devlet Güvencesinde Bir Kıdem Tazminatı Fonu Kurulmasını...

  İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, kıdem tazminatı konusunda tüm konfederasyonları sorumlu tutan açıklamalarını eleştirerek "Çalışma Bakanı, kıdem tazminatı konusunda 3 konfederasyonu aynı çuvala koyarak kendi aralarında bir uzlaşmaya varamamakla suçladı. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  BBP Lideri Destici'den Seçim Açıklaması

  BBP Lideri Destici'den Seçim Açıklaması

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Kararımızdan asla pişman değiliz. Doğru bir yerde durduk ve siyasi parti olarak demokratik tercih ortaya koyduk. Sandıkta da Ekmeleddin İhsanoğlu’nun destekledik" dedi. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Siyaset Isınıyor… Dengir Mir Mehmet Fırat: Parçalanmalar Yaşanabilir

  AK Parti kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanlıiı seçimlerinin tamamlanmasıyla Türkiye'nin siyaseten sıcak bir döneme girdiğini belirterek, "Abdullah Gül'ün açıklaması ve bunun karşılığında AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu'nun cumhurbaşkanlığı süresinin bitiminden bir gün önce büyük kongreyi toplaması, aslında bir restleşme ve bu restin görülmesi şeklinde yorumlanabilir. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Altaylı: MHP Seçmenini 'Öcalan' İhtimali Erdoğan'a Yönlendirdi

  Altaylı: MHP Seçmenini 'Öcalan' İhtimali Erdoğan'a Yönlendirdi

  Köşk seçimleriyle ilgili ilginç bir analize imza atan Fatih Altaylı, "2. turda Öcalan'la pazarlık ihtimali, MHP'li seçmeni işi ilk turda bitirmeye yönlendirdi." dedi. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  En İsabetli Anket Optimar'ın

  En İsabetli Anket Optimar'ın

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en isabetli sonuç, Optimar'ın yaptığı Anket oldu. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Ülkede Yükseldiler, Urfa'da Düştüler!

  Ülkede Yükseldiler, Urfa'da Düştüler!

  Şanlıurfa'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 4,5 ay önce yapılan yerel seçimlere oranla hem AK Parti hem de HDP'nin oylarında düşüş görüldü. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  The Economist'e Göre AK Parti'nin Başına Davutoğlu Gelecek

  The Economist'e Göre AK Parti'nin Başına Davutoğlu Gelecek

  İngiliz Economist dergisi, Köşk'e çıkacak olan Erdoğan'ın ardından partinin başına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun geçeceğini düşünüyor. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Tarhan Erdem: Erdoğan İstifa Etmezse Her Hareketi Suç Olur

  Tarhan Erdem: Erdoğan İstifa Etmezse Her Hareketi Suç Olur

  KONDA Araştırma Şirketi'nin kurucusu Tarhan Erdem, "Anayasaya göre Erdoğan'ın hemen genel başkanlık ve başbakanlık görevlerinden istifa etmesi gerekiyor." dedi. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Menderes'in Köylüleri Muhalefete Desteğini Sürdürdü

  Menderes'in Köylüleri Muhalefete Desteğini Sürdürdü

  Demokrasi şehidi Adnan Menderes’in memleketi Çakırbeyli’de Cumhurbaşkanlığı seçiminde en fazla oyu çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu aldı. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.08.2014 20:41:11. #1.13#