SON DAKİKA TRAKYA BÖLGESİ HABERLERİ

Son Dakika Trakya Bölgesi Haberleri

 • 10:59İstanbul'da Yarın Okullar Tatil mi?İstanbul'da Yarın Okullar Tatil mi?6 Ekim İstanbul'un kurtuluşu nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyordu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Törenler yapılacak ancak, eğitim öğretime devam edilecek" dedi.
 • 12:49Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 12:11Hububatta "Buğday Çökerten" HastalığıUzman Tarım Danışmanı, Yüksek Ziraat Mühendisi Lütfü Açar, "Buğday çökerten" hastalığına karşı çiftçileri uyardı.
 • 11:33Trakya'da Eylül Ayı Zam Şampiyonu "Karpuz" OlduTrakya'da eylül ayı zam şampiyonu "karpuz" oldu.
 • 09:32Trakya'da DSİ YatırımlarıOrman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfü Akça, bölgedeki DSİ yatırımlarını inceledi.
 • 08:45Karadeniz Havzası Turizm Yolları Projesi"Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen "Karadeniz Havzası Turizm Yolları Projesi" sürüyor.
 • 20:40Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terör örgütleri akrep gibidir.
 • 20:21Erdoğan: Erdoğan: "İkinci Vatandaşlığınızı Almaya Müracaat Edin"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması - Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3)- "Açık söylüyorum, birliğimize, bayrağımızın onuruna, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına kasteden herkes bizim can düşmanımızdır.
 • 19:20Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" EtkinliğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Açık söylüyorum, birliğimize, bayrağımızın onuruna, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına kasteden herkes bizim can düşmanımızdır.
 • 19:00Erdoğan: Erdoğan: "Açık Söylüyorum, Birliğimize Kast Eden Herkes Bizim Can Düşmanımızdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması-Dinleyici detayları STRASBOURG - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Açık söylüyorum, birliğimize, bayrağımızın onuruna, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına kast eden herkes bizim can düşmanımızdır.
 • 17:40Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birliğimize Kast Edenleri Asla Affetmeyeceğiz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" etkinliğinde konuştu.
 • 17:39Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birliğimize Kast Edenleri Asla Affetmeyeceğiz"Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birliğimize kast edenleri asla affetmeyeceğiz" (2) "Sizler sonuna kadar yerli, sonuna kadar milli kardeşlerimizsiniz" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" etkinliğinde konuştu.
 • 17:00Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çifte Vatandaşlığa Başvuru YapınCumhurbaşkanı Erdoğan: Çifte Vatandaşlığa Başvuru YapınFransa'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gurbetçilere çifte vatandaşlığa geçme tavsiyesinde bulundu, Fransa çifte vatandaşlığı veriyor, müracaatınızı yapın" dedi.
 • 13:29Kapıkule'de 10 Kilometrelik Tır Kuyruğu OluştuKapıkule'de 10 Kilometrelik Tır Kuyruğu OluştuEdirne Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkış yapmak için gelen TIR’lar, yaklaşık 10 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
 • 11:45Aykaç: "Modern Bir Kampüs Oluşturuyoruz"Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, “Kırklareli Üniversitesi olarak artık sayısal gelişmeden ziyade kalite olarak gelişme üzerinde duracağız” dedi.
 • 20:54Başbakan Davutoğlu: "Ne Kadar İllegal Yapı Varsa Hepsi Tek Tek Sökülecek"Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya geldiği Düsseldorf Buluşması’nda, “Şehirlerimizin etrafında olup da bu şehirlerimize baskı oluşturan ne kadar illegal yapı varsa hepsini tek tek sökecek, Türkiye’nin her santimetre karesinde kamu düzenini kesin olarak ihdas edeceğiz” dedi.
 • 16:57Eski Bakan Mehdi Eker, Biçerdöverle Ayçiçeği Hasadı YaptıEski Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, biçerdöverle ayçiçeği hasadı yaptı.
 • 16:05Yunan Parlamentosu 3 Farklı Yemin Töreniyle İşbaşı YaptıYunan Parlamentosu 3 Farklı Yemin Töreniyle İşbaşı YaptıYunanistan'da 20 Eylül'de yapılan erken genel seçimlerde parlamentoya girmeye hak kazanan 8 partiden toplam 300 milletvekili, bugün mecliste yemin ederek görevlerine resmen başladı.
 • 15:56Eski Gıda Tarım ve Hayvanlık Bakanı Eker, Biçerdöver Kullandı, Ayçiçek Hasadı YaptıEski Gıda Tarım ve Hayvanlık Bakanı Eker, Biçerdöver Kullandı, Ayçiçek Hasadı YaptıEski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehdi Eker, Büyükçekmece’de çiftçilerle bir araya geldi.
 • 15:12Edirne Tava Ciğeri Akdeniz'de Görücüye ÇıkıyorEdirne Tava Ciğeri Akdeniz'de Görücüye ÇıkıyorEdirne’nin meşhur tava ciğeri Antalya’da yöresel lezzetlerin sunulduğu YÖREX Fuarı’nda yer alacak.
 • 13:00Yunan Parlamentosunda Yemin TöreniYunanistan'da 20 Eylül'de yapılan seçimlerden sonra oluşan yeni parlamentonun 300 üyesi yemin ederek görevine başladı.
 • 11:46Yatırımcı Rehberi (7)Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, piyasa değerleri, TL olarak en düşük, en yüksek ve kapanış fiyatları ile önceki hafta kapanış fiyatına göre değişim oranları şöyle: Hisse Adı Piyasa Değeri Haftalık Düşük Haftalık Yüksek Son Haftalık Değişim (Yüzde) IZOCAM 686.
 • 17:43Edirne'den Kısa KısaKeşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, kanal açma temizleme aracının ilçede çalışmalara başladığını bildirdi.
 • 16:26Fuar Alanı ve Kongre Merkezi İçin İmzalar AtıldıFuar Alanı ve Kongre Merkezi İçin İmzalar AtıldıKırklareli İl Özel İdaresi ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın Güdümlü Proje Desteği ile Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın da proje ortağı olduğu Fuar Alanı ve Kongre Merkezi’nin kuruluş protokolü için imzalar atıldı.
 • 16:11Çorlu'dan Kısa KısaÇorlu Huzurevi Müdürü Erol Menekşe ve huzurevi sakinleri, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ı makamında ziyaret etti.
 • 15:48Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için İmzalar AtıldıFuar Alanı ve Kongre Merkezi için İmzalar AtıldıKırklareli Belediye Başkanlığı'nın da proje ortağı olduğu Fuar Alanı ve Kongre Merkezinin kuruluş protokolü için imzalar atıldı.
 • 14:56Türk-bulgar Nakliyeciler Kapıkule'de BuluştuTürk-bulgar Nakliyeciler Kapıkule'de BuluştuTürkiye Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve Bulgaristan Uluslararası Taşımacılar Birliği (SMP) yetkilileri, sektörler arası işbirliği fırsatlarını ve iki ülke arasındaki karayolu taşımacılığı sorunlarını görüşmek amacıyla Kapıkule’de bir araya geldi.
 • 14:13Geçişler Hızlanırsa İhracatçı Mallarını Hava Yerine Karadan TaşıyacakGeçişler Hızlanırsa İhracatçı Mallarını Hava Yerine Karadan TaşıyacakTürkiye ile Bulgaristan arasında düzenlenen karayolu taşımacılığı toplantısından genel görüntüler, -Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yalçın ve UND Başkanı Çetin Nuhoğlu'nun açıklamaları İhracat tırlarının Bulgaristan üzerinden geçişlerinin hızlandırılması sağlanacak.
 • 13:13Geçişler Hızlanırsa İhracatçı Mallarını Hava Yerine Karadan Taşıyacakİhracat tırlarının Bulgaristan üzerinden geçişlerinin hızlandırılması sağlanacak.
 • 17:47Erdoğan: Erdoğan: "Bisiklet Yolları Konusunda Çalışma Yapılmadığı Bir Gerçek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, "Daha Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet"- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "Ülkemizde belli bölgelerimiz haricinde köklü bir bisiklet kullanma kültürü olmadığı için bisiklet yolları konusunda kayda değer bir çalışma yapılmadığı bir gerçek. Bu konuda bilhassa belediyelerimizin çok büyük eksikliği olduğunu düşünüyorum"- "Artık bisikleti bir hobi aracı olarak görmekten vazgeçip bir ulaşım aracı olarak değerlendirmek mecburiyetindeyiz"- "Ziyaret ettiğim illerde, ilçelerde gözüm bisiklet yollarını arayacaktır.
 • 16:44Erdoğan: Erdoğan: "Her Kötü Alışkanlığa Karşı Hassasiyetimi Bilmeyen Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar, - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, "Daha Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet"- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "Ülkemizde belli bölgelerimiz haricinde köklü bir bisiklet kullanma kültürü olmadığı için bisiklet yolları konusunda kayda değer bir çalışma yapılmadığı bir gerçek. Bu konuda bilhassa belediyelerimizin çok büyük eksikliği olduğunu düşünüyorum"- "Artık bisikleti bir hobi aracı olarak görmekten vazgeçip bir ulaşım aracı olarak değerlendirmek mecburiyetindeyiz"- "Ziyaret ettiğim illerde, ilçelerde gözüm bisiklet yollarını arayacaktır.
 • 16:27Erdoğan: Erdoğan: "Sağlıklı Bir Nefes, Sağlıklı Bir Hayat Gibi Mutluluk Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, "Daha Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet"- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "Ülkemizde belli bölgelerimiz haricinde köklü bir bisiklet kullanma kültürü olmadığı için bisiklet yolları konusunda kayda değer bir çalışma yapılmadığı bir gerçek. Bu konuda bilhassa belediyelerimizin çok büyük eksikliği olduğunu düşünüyorum"- "Artık bisikleti bir hobi aracı olarak görmekten vazgeçip bir ulaşım aracı olarak değerlendirmek mecburiyetindeyiz"- "Ziyaret ettiğim illerde, ilçelerde gözüm bisiklet yollarını arayacaktır.
 • 14:57Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gençlere 1 Milyon Bisiklet MüjdesiCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gençlere 1 Milyon Bisiklet MüjdesiCumhurbaşkanı Erdoğan, "2016'ya kadar 40 bin bisiklet 81 ilimizde, üniversitelerimizde, okullarımızda dağıtılacak. 2018'e kadar 1 milyon bisiklet dağıtılacak." dedi.
 • 13:31Şişe Cam İşçileri Kumanyalarını Gazi ve Şehit Yakınlarına VerdiŞişe Cam İşçileri Kumanyalarını Gazi ve Şehit Yakınlarına VerdiBursa’nın Yenişehir ilçesinde, Şişe Cam bünyesindeki Trakya Cam çalışanları, kendilerine bayram için dağıtılan kumanyaları şehit ve gazi yakınlarına verdi.
 • 13:15Malkara Tso Meclis ToplantısıMalkara Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı yapıldı.
 • 12:52Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 12:27Utso " Mutlu Üye Mutlu Yönetim Projesi" HazırladıUzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) hazırladığı "Mutlu Üye Mutlu Yönetim Projesi'ni" Trakya Kalkınma Ajansı'na sundu.
 • 12:19Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine DikkatTrakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Tekirdağ ve ilçelerinde yapacağı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı.
 • 12:14Edirne'de Elektrik Kesintisine DikkatTrakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Edirne’de yapacağı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı.
 • 10:36AİHM'nin 11 Bin Kararı BekliyorAİHM'nin 11 Bin Kararı BekliyorAvrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin raporuna göre, AİHM kararlarını uygulamakta en sorunlu ülkelerin başında İtalya, Türkiye, Rusya, Ukrayna, Romanya, Yunanistan ve Polonya geliyor.
 • 09:43Bakan Eroğlu, Neler Oluyor'a Konuk OlduBakan Eroğlu, Neler Oluyor'a Konuk OlduOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşların terörle mücadele konusunda yürütülen operasyonların devam etmesi yönünde görüş bildirdiklerini söyledi.
 • 18:19Borsada Günlük İşlemler (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 17:24Dolar, Çiftçiyi de VurduDolar, Çiftçiyi de VurduEdirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, doların çiftçiyi de etkilediğini belirterek, dolarla birlikte gübre ve ilaç fiyatlarının da yükseldiğini kaydetti.
 • 15:49Genel Seçime DoğruAK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, "1 Kasım PKK terörünün topraklarımızdan ebediyen kovacağımız yeni bir dönemin ilk günü olacaktır" dedi.
 • 14:16Tekirdağ Müftlüğü Batı Trakya'ya da UlaşıyorTekirdağ Müftlüğü Batı Trakya'ya da UlaşıyorTekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, Tekirdağ’da yapımı devam eden 100 yataklı Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’nda yetişecek öğrencileri Balkanlar’a göndererek Balkanlar’ın imam ve hafız sorununu çözmek istediklerini söyledi.
 • 12:58Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 18:10Canik'ten Türk Halk Oyunları BölümüCanik'ten Türk Halk Oyunları BölümüSamsun Canik Belediyesi, Tiyatro Okulu’nun ardından şimdi de Türk Halk Oyunları Bölümü’nü kurdu.
 • 18:01Borsada Günlük İşlemler (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 15:41Cumhurbaşkanlığında Muhtarlar ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütü kendilerini nasıl gösterirlerse göstersinler yerli değildir, bu ülkenin ve bu milletin bir parçası asla değildir.
 • 15:38Çerkezköy'de 'Taşkın' AlarmıÇerkezköy'de 'Taşkın' AlarmıTrakya'da iki gündür etkili olan sağanak yağış nedeniyle Tekirdağ Çerkezköy'de Pınarca Deresi'nin debisi yükseldi.