SON DAKİKA TRAKYA BÖLGESİ HABERLERİ

Son Dakika Trakya Bölgesi Haberleri

 • 14:04AK Parti Grup ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Halkımızın huzurunu, sınırlarımızı korumak gerektiğinde alınması gereken her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz" dedi.
 • 12:47Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 12:15Son Şampiyon Tredaş Spor, Çalışmalara BaşladıSon Şampiyon Tredaş Spor, Çalışmalara Başladı2014-2015 sezonu Tekirdağ Yıldızlar Basketbol Ligi’nde şampiyon olarak Marmara Şampiyonası ve Anadolu Şampiyonasında Trakya Bölgesini başarıyla temsil eden TREDAŞ Spor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarına başladı.
 • 11:27Keşan'a Doğalgaz Getirme ÇalışmalarıKeşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Trakya Doğalgaz Dağıtım A.Ş'nin doğalgaz dağıtım alanına Keşan'ın da dahil olduğunu bildirdi.
 • 09:39Trakya Macerasına Çıkan İki Arkadaş Malkara'da DinlendiTrakya Macerasına Çıkan İki Arkadaş Malkara'da Dinlendiİstanbul’dan bisikletleriyle yola çıkan iki arkadaş, Trakya gezisi kapsamında Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde mola verdi.
 • 20:49Türkçe Yaz Okulu 2015Türkçe Yaz Okulu 2015"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Misafir öğrencilerden detaylar- YTÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve YTB Trakya Bölge Koordinatörü Fatih Ot'un açıklaması - YTB tarafından düzenlenen program kapsamında 15 ülkeden 35 öğrenci TÜ'de Türkçe öğrenecek- TÜ Rektörü Prof. Dr. Yörük: - "Yabancı öğrenciler özellikle sağlık alanında stajlarını tıp fakültesinde hemşirelik, fizyoterapi gibi çeşitli bölümlere yapıyor" Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nca (YTB) düzenlenen "Türkçe Yaz Okulu 2015" programı kapsamında 15 ülkeden 35 öğrenci, Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) Türkçe öğrenecek.
 • 20:24Türkçe Yaz Okulu 2015"Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nca (YTB) düzenlenen "Türkçe Yaz Okulu 2015" programı kapsamında 15 ülkeden 35 öğrenci, Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) Türkçe öğrenecek.
 • 17:58Edirne'den Kısa KısaUzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla hazırlanan projeyi hayata geçiriyor.
 • 17:55Borsada Günlük İşlemler (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 15:31Manyas'ta Ayçiçeği Ekim Alanları ArttıManyas'ta Ayçiçeği Ekim Alanları ArttıBalıkesir’in Manyas ilçesinde bu yıl 22 bin dekar civarında ayçiçeği ekimi yapıldığı açıklanırken, ekim alanlarında artış olduğu gözlendi.
 • 12:47Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 10:44Fotoğraf Atölyesi İçin İmzalar AtıldıFotoğraf Atölyesi İçin İmzalar AtıldıTrakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın "ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi" projesi için imzalar atıldı.
 • 09:54Edirne'de Tarım Daha İyi Yerlere Gelecek"Edirne Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Ahmet Erken, Edirne'de tarımın daha iyi yerlere geleceğini bildirdi.
 • 18:00Batı Trakya'nın Unutulmaz Lideri Alaşehir'de AnılacakBatı Trakya'nın Unutulmaz Lideri Alaşehir'de AnılacakBatı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri merhum Dr. Sadık Ahmet vefatının 20’nci yılında, aile fertleri ve Gümülcine’den gelecek misafirlerin katılımı ile Manisa’nın Alaşehir ilçesinde anılacak.
 • 17:51Borsada Günlük İşlemler (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.S.KAPANIŞ Ö.KAPANIŞ DÜŞÜK YÜKSEK SON G.DEĞİŞİM ISBIR HOLDING 142,00 144,00 142,00 142,00 142,00 -1,38 IS BANKASI (B) 1145,00 1145,00 1142,50 1142,50 1142,50 -0,21 IS BANKASI (C) 5,21 5,25 5,13 5,28 5,16 -1,71 IS FIN.
 • 14:59Hayrabolu Osb'nin Altyapısı Trakya Kalkınma Ajansı'yla GelişiyorHayrabolu Osb'nin Altyapısı Trakya Kalkınma Ajansı'yla GelişiyorTekirdağ’ın Hayrabolu ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nin üretim altyapısını destekleyecek projenin sözleşmesi imzalandı.
 • 12:50Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 22:26Çanakkale'de Feribot KuyruğuÇanakkale'de Feribot KuyruğuÇanakkale'de feribot kuyruğu ÇANAKKALE İskelesi'nde, bayram tatilini yıllık izinleriyle birleştiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle, uzun feribot kuyrukları oluştu.
 • 18:00Çanakkale'de Feribot KuyruğuÇanakkale'de Feribot KuyruğuÇanakkale İskelesi'nde, bayram tatilini yıllık izinleriyle birleştiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle, uzun feribot kuyrukları oluştu.
 • 14:09Şevval Sam Edirne'yi CoşturduŞevval Sam Edirne'yi Coşturdu654.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne’ye gelen ünlü sanatçı Şevval Sam, kendisini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir konser verdi.
 • 10:40Kırkpınar'a Büyük İlgiKırkpınar'a Büyük İlgiTrakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü organizasyonuyla İstanbul ve Ankara’da bulunan yabancı basın temsilcilerinin Edirne ziyareti başladı.
 • 19:25AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, Batı Trakya'daAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Batı Trakya'daki Türk azınlığın, Türkiye ile Yunanistan arasındaki en önemli, en güçlü köprü olduğunu söyledi.
 • 17:23Tarımda Yüksek Teknolojili Üretim Trakya Kalkınma Ajansı ile MümkünTarımda Yüksek Teknolojili Üretim Trakya Kalkınma Ajansı ile MümkünTrakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında destek almaya hak kazanan, Sular Tarım Makineleri tarafından uygulanacak ’Sular Tarımın Yüksek Teknolojili Üretime Geçiş Projesi’nin imzaları atıldı.
 • 17:13Okullar Donanıyor, Okul Terki AzalıyorOkullar Donanıyor, Okul Terki AzalıyorTrakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Ergene Kaymakamlığınca hazırlanan ’Okullar Donanıyor, Okul Terki Azalıyor’ isimli projenin sözleşmesi imzalandı.
 • 12:27625 Yıl Sonra Kosova Sokaklarında Mehter Marşı625 Yıl Sonra Kosova Sokaklarında Mehter MarşıEnis TABAK - KOSOVA/ DHA- Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da, Düzce Belediyesi Mehter Takımı'nın Mamuşa sokaklarından geçerek gerçekleştirmiş olduğu gösteri büyük ilgi gördü.
 • 12:23Ekoloji ve İklim Olaylarından Dolayı Üzüm Hasadı Geç BaşladıEkoloji ve İklim Olaylarından Dolayı Üzüm Hasadı Geç BaşladıÜzümün merkezi Manisa’da, geçen nisan ayındaki don olaylarının ardından haziranda yağan dolu, bağlarda büyük zarara sebep oldu.
 • 11:57Yatırımcı Rehberi (7)Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, piyasa değerleri, TL olarak en düşük fiyatları, en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarıyla önceki hafta sonuna göre değişim oranları şöyle: Hisse Adı Piyasa Değeri Haftalık Düşük Haftalık Yüksek Son Haftalık Değişim (Yüzde) IZOCAM 686.
 • 11:44Türkiye'nin En Erkenci Üzümü İçin ÇalışılıyorTürkiye'nin En Erkenci Üzümü İçin ÇalışılıyorManisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü, Türkiye’nin en erkenci üzüm çeşidi olan Trakya İlkeren üzüm çeşidinden hem daha önce olgunlaşabilen hem de çeşitli özellikleriyle İlkeren üzüm çeşidinin altında kalmayacak yeni üzüm çeşitleri üzerinde çalışıyor.
 • 10:53625 Yıl Sonra Kosova Sokaklarında Mehter Marşı625 Yıl Sonra Kosova Sokaklarında Mehter Marşı625 yıl sonra Kosova sokaklarında Mehter Marşı Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da, Düzce Belediyesi Mehter Takımı'nın Mamuşa sokaklarından geçerek gerçekleştirmiş olduğu gösteri büyük ilgi gördü.
 • 10:39Başkan Soylu Batı Trakya'daBaşkan Soylu Batı Trakya'daMenderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Batı Trakya Türkleri’nin merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in 20. ölüm yıldönümü törenlerine katıldı.
 • 10:01Kırklareli'nden Kısa KısaTrakya Oda Orkestrası, Lüleburgaz'da konser verdi.
 • 22:22Sadık Ahmet Ölümünün 20. Yılında Anıldı - Bakan BozkırSadık Ahmet Ölümünün 20. Yılında Anıldı - Bakan BozkırMezarlıktan detay görüntüler- Kur'an tilaveti- Bakan Bozkır'ın konuşması Batı Trakya'da Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi'nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet, ölümünün 20. yılında anıldı.
 • 22:00AB Bakanı Bozkır Batı Trakya'daAB Bakanı Bozkır Batı Trakya'daHavalimanı karşılama- Gümülcine Başkonsolosluğu görüşme AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türk hükümetinin Batı Trakya'daki soydaşlarını her şeyin üstünde tuttuğunu ve komşu Yunanistan ile iyi ilişkilerde bir köprü olarak değerlendirdiğini söyledi.
 • 21:56Dr. Sadık Ahmet, Ölümünün 20. Yılında Batı Trakya'da AnıldıBatı Trakya'da Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi'nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet, ölümünün 20. yılında anıldı.
 • 18:46AB Bakanı Bozkır Batı Trakya'daAB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türk hükümetinin Batı Trakya'daki soydaşlarını her şeyin üstünde tuttuğunu ve komşu Yunanistan ile iyi ilişkilerde bir köprü olarak değerlendirdiğini söyledi.
 • 17:49Borsada Günlük İşlemler (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 17:03Bölgenin İhracat Lideri Tekirdağ"Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan ihracat rakamlarına göre, Tekirdağ'ın bu yılın haziran ayında 61,1 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirerek bölgesinde en yüksek ihracatı gerçekleştiren il olduğunu belirtti.
 • 16:15Trakyaka Genel Sekreteri Şahin AçıklamasıTrakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ'ın bu yılın Haziran ayında 61,1 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek, bölge illeri arasında en yüksek ihracatı yapan il olduğunu belirtti.
 • 15:51Çorlu Tso ve Trepaş Protokol İmzaladıÇorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ile Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (TREPAŞ) arasında sanayiciye indirim protokolü imzalandı.
 • 12:46Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 12:05Közüne Kırkpınar'ın Üflediği Lezzet: Kuzu ÇevirmePehlivanların güreş öncesi yemeden çayıra çıkmadığı tarihi lezzet közde kuzu çevirme geleneği, er meydanının bulunduğu Sarayiçi'nde bu yıl da başladı.
 • 11:14Edirne'de Konfeksiyon Alanında Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi KurulacakEdirne'de Konfeksiyon Alanında Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi KurulacakEdirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından hazırlanan ’Konfeksiyon Alanında Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi’ projesinin sözleşmesi Trakya Kalkınma Ajansı Merkezi’nde imzalandı.
 • 11:09Dalından Pazara Taze ÜzümDalından Pazara Taze ÜzümSarıgöl’de erkence üzümlerin olgunlaşmasıyla birlikte, üzüm üreticisi aileler asmadan taze olarak kesilen süperiol ve Trakya İlkeren üzümlerini Sarıgöl Pazarında kilosu 2 lira 60 kuruştan satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar.
 • 11:04Trakyaka Genel Sekreteri Şahin, Trakya Bölgesi Haziran Ayı Ekonomi Verilerini DeğerlendirdiTrakyaka Genel Sekreteri Şahin, Trakya Bölgesi Haziran Ayı Ekonomi Verilerini DeğerlendirdiTrakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Bölgesi Haziran ayı ekonomi verilerini değerlendirdi.
 • 10:15Avea'nın Hisse Devri OnaylandıBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), Avea’daki Türkiye İş Bankası’na ait hisselerin Türk Telekom’a devrinin onaylandığını açıkladı.
 • 09:34Btk'dan Avea'nın Hisse Devri Talebine OnayBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin çıkarılmış sermayesindeki yüzde 10'luk hissesinin, Türk Telekomünikasyon AŞ'ye devredilmesine ilişkin hisse devri izin talebini onayladı.
 • 18:03Borsada Günlük İşlemler (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
 • 17:53654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri kapsamında Edirne Belediye Bandosu konser verdi.
 • 16:36İnegöl Tarım Fuarı'na Doğru12 – 15 Eylül tarihleri arasında Modef Fuar alanında gerçekleştirilecek olan İnegöl Tarım Fuarı için yürütülen çalışmaları değerlendirmek için Belediye Başkanlık makamında toplantı gerçekleştirildi.
 • 12:43Borsada Birinci Seans Kapanış (2)Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.KAPANIŞ DÜŞÜK YÜKSEK SON DEĞİŞİM IDEALIST GMYO 0,89 0,85 0,89 0,85 -4,49 ISIKLAR ENERJI VE YAPI HOLDING A.S. 0,29 0,29 0,30 0,30 +3,44 IHLAS EV ALETLERI 0,28 0,28 0,30 0,30 +7,14 IHLAS GAZETECILIK 0,40 0,40 0,42 0,41 +2,50 IHLAS HOLDING 0,24 0,24 0,25 0,25 +4,16 IHLAS MADENCILIK 0,89 0,88 0,90 0,90 +1,12 IHLAS YAYIN HOLDING 0,23 0,23 0,24 0,24 +4,34 INDEKS BILGISAYAR 5,69 5,61 5,92 5,64 -0,87 INFO YATIRIM 0,75 0,73 0,75 0,74 -1,33 INTEMA 14,70 14,20 14,95 14,70 0,00 IPEK DOGAL ENERJI 2,78 2,73 2,79 2,73 -1,79 ISBIR HOLDING 147,00 146,00 146,00 146,00 -0,68 IS BANKASI (C) 5,42 5,36 5,43 5,38 -0,73 IS FIN.