02:4900
SON DAKİKA TÜRK HARB İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Harb İş Sendikası Haberleri

  Gölcük Tersanesi İşçisinden 'Bayrağına Sahip Çık' Yürüyüşü

  Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Gölcük Tersanesi'nde çalışan yakşaşık 2 bin işçi, öğlen yemekhanelere girmeyerek ilçe merkezinde 'Bayrağına Sahip Çık' yürüyüşü düzenledi. (11 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Harb-İş Sendikası'nda Demirer Güven Tazeledi

  Harb-İş Sendikası'nda Demirer Güven Tazeledi

  Türk Harb-İş Sendikası 15. Olağan Genel Kurulu'nu yaptı. (25 Mayıs 2014 Pazar )

   

  İzmir'deki Römorkör Faciasında Tahliye (2)

  İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ndeki Alaybey Askeri Tersanesi'nde, bakımı yapılan TCG Değirmendere römorkörünün suya indirilmesi sırasında 8'i asker 10 kişinin öldüğü, 17 kişinin yaralandığı kazada ihmali bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sivil gemi mühendisi Ö.U.'nun, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Tcg Değirmendere Römorkörünün İlk Duruşmasına Tahliye

  Tcg Değirmendere Römorkörünün İlk Duruşmasına Tahliye

  İzmir Askeri Tersanesi’nde TCG Değirmendere Römorkörü’nün yan yatması sonucu 2 işçi ve 8 askerin hayatını kaybettiği, 17 kişinin de yaralandığı kazada ihmali olduğu iddiası ile 5 aydır tutuklu bulunan havuzlama mühendisi Önder U., ilk duruşmada tahliye edildi. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

  İzmir'deki Römorkör Kazası

  "TCG Değirmendere" römorkör kazasında "ihmali bulunduğu" iddiasıyla hakkında 3 ila 15 yıl arasında hapis cezası istenen sivil mühendis, ilk duruşmada tahliye edildi. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Soma'daki Maden Faciası

  Türk Harb İş Sendikası üyesi bir grup, hayatını kaybedenler için dua etti. (15 Mayıs 2014 Perşembe )

   

 

  Türk-İş Yönetim Kurulundan Şehitler İçin Taziye Mesajı

  Türk-İş Yönetim Kurulundan Şehitler İçin Taziye Mesajı

  Türk-İş Yönetim Kurulu, İzmir'deki römorkör kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. (24 Aralık 2013 Salı )

   

  Bozal: Savunma Sanayiinde 10 Bin İşçi Açığı Var

  Bozal: Savunma Sanayiinde 10 Bin İşçi Açığı Var

  Türk Harb-İş Başkanı Bayram Bozal, "Milli Savunma Bakanlığı işçi istemesine rağmen, Maliye Bakanlığı maliyetlerden dolayı kabul etmiyor." dedi. (08 Aralık 2013 Pazar )

   

  Harb İş Eskişehir Şubesi'nde Seçim Tartışması

  Harb İş Eskişehir Şubesi'nde Seçim Tartışması

  Harb İş Sendikası Eskişehir Şubesi'nde yapılması planlanan olağanüstü seçimlerin iptal edilmesi sonrasında, Şube Başkanı Hasan Atak basın açıklaması yaparak durumu eleştirdi.
  Olağanüstü Genel Kurul'un yapılması planlanan Esnaf ve Kefalet... (07 Aralık 2013 Cumartesi )

   

  Türk Harb-İş'te Olağanüstü Genel Kurul İptal Edildi

  Türk Harb-iş Sendikası Genel Merkezi, Eskişehir'de yarın yapılacak ve gergin geçmesi beklenen genel kurulu iptal ettiğini kamuoyuna duyurdu.
  İnternet sitesinden yapılan açıklamada, "Eskişehir Şubemizin bir kısım delegelerince Genel... (06 Aralık 2013 Cuma )

   

  Türk Harb İş Sendikası Eskişehir Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu İptal Edildi

  Olağanüstü Genel Kurul, "fiziki müdahaleler" ve "delegelerin de zarar görme ihtimali" gerekçesiyle, Genel Merkez Yönetim Kurulu Kararı'yla iptal edildi. (06 Aralık 2013 Cuma )

   

  TSK'da Sivil Danışman Dönemi

  TSK'da Sivil Danışman Dönemi

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TSK'da sivil basın sözcüsü ve siyasi danışmanların görevlendirilmesi ile ilgili yasanın çıkarıldığını açıkladı. (31 Ekim 2013 Perşembe )

   

  Türk-İş Başkanı: Yerli Otomobili 20 Bin Üyeli Harb-İş Yapsın

  Türk-İş Başkanı: Yerli Otomobili 20 Bin Üyeli Harb-İş Yapsın

  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, yerli otomobil konusunda patronlardan ses çıkmadığını belirterek, "Harb-İş sendikasında 20 bin işçi, çok yetişmiş askerimiz komutanımız var.yerli aracı bu toplum yapsın sayın bakanım." (31 Ekim 2013 Perşembe )

   

  Bakan Yılmaz, Türk Harb-İş Sendikası'nın Toplu İş Sözleşmesi Törenine Katıldı

  Bakan Yılmaz, Türk Harb-İş Sendikası'nın Toplu İş Sözleşmesi Törenine Katıldı

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, füze savunma sistemi ile ilgili olarak, "Herkes son teklifini göndermekte serbesttirler" dedi. (31 Ekim 2013 Perşembe )

   

  Bakan Yılmaz soruları cevapladı

  Bakan Yılmaz soruları cevapladı

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Çin ile füze anlaşmasına ilişkin, ''Bizim tercihimizdeki bir, iki ve üçü belirlerdik. Süreç henüz başladı. Bu durumda iki ve üçüncüler yeni tekliflerini bi... (31 Ekim 2013 Perşembe )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  ''(Çin ile füze anlaşmasına ilişkin) Bizim tercihimizdeki bir, iki ve üçü belirlerdik. Süreç henüz başladı. Bu durumda iki ve üçüncüler yeni tekliflerini bize gönderirlerse en azından mevcutla ol... (31 Ekim 2013 Perşembe )

   

  Cengiz Büyü'yü Kaybettik

  Cengiz Büyü'yü Kaybettik

  Cengiz Büyü, çok sayıda seveninin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı (26 Temmuz 2013 Cuma )

   

  Harb-İş Sendikası'nda Gergin Kongre

  Harb-İş Sendikası'nda Gergin Kongre

  Türk Harb-İş Sendikası Adana Şubesi'nin olağanüstü genel kurulu, gergin bir atmosferde yapıldı. (22 Haziran 2013 Cumartesi )

   

  Çalışanlar, Yerli Savunma Sanayi İçin Hazır

  Türk Harb İş Sendikası Genel Başkanı Bozal."Önümüzdeki süreçte dışa bağımlı olmayan bir savunma sektörü için elimizden geleni yapacağız." (05 Haziran 2013 Çarşamba )

   

  Anadolu Ajansı Özel Haber Gündemi

  5 Haziran 2013. (05 Haziran 2013 Çarşamba )

   

  Harb-İş'ten Vergi Düzenlemesine Tepki

  Harb-İş'ten Vergi Düzenlemesine Tepki

  Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Gelir Vergisi ile ilgili tasarı içinde çalışanları vergi yükünden kurtaracak düzenlemelerin olmamasına tepki gösterdi. (30 Mayıs 2013 Perşembe )

   

  Sakarya'da 1 Mayıs Kutlamaları

  Sakarya'da 1 Mayıs Kutlamaları

  Sakarya Kent Meydanı'nda KESK'in öncülüğünde yapılan 1 Mayıs kutlamalarında, Türk Bayrağı olmadığı gerekçesiyle Harb-İş Sendikası üyeleri meydanı terk etti.21 Haziran İlkokulu önünde toplanarak slogan ve davul zurna eşliğinde Sakarya Kent... (01 Mayıs 2013 Çarşamba )

   

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

  Afyonkarahisar'da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında kutlama düzenlendi. (01 Mayıs 2013 Çarşamba )

   

  Sendikalardan Kısa Kısa

  Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, 1 Mayıs'ın kavga, gürültüden uzak, işçinin sorunlarının dile getirildiği ve çözümlerin üretildiği bir gün olması gerektiğini bildirdi. (30 Nisan 2013 Salı )

   

  Harb - İş'ten Dayanışma Gecesi

  Harb - İş'ten Dayanışma Gecesi

  Türk Harb-İş Sendikası Çorlu Şubesi üyeleri düzenlenen dayanışma yemeğinde bir araya geldi. (25 Nisan 2013 Perşembe )

   

  Afyonkarahisar'da Savunma Sanayi Yatırımı Artırılsın Talebi

  Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yolların kesiştiği yer olan Afyonkarahisar'ın, ana dağıtım arterleri üzerinde olması ve kentin bu tür yatırımlarda stratejik bir öneme sahip olması nedeniyle, gerek devlet yatırımlarının gerekse özel... (23 Mart 2013 Cumartesi )

   

  Ayvaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

  Türk Harb-İş Sendikası Erzincan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ayvaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, siyasi iradenin kadınlara yönelik bir takım yasal düzenleme hazırlıkları içinde olduğuna dikkat çekilerek, bu... (08 Mart 2013 Cuma )

   

  İncirlik'te Türk Milletinin Çizgilerine Müdahale

  İncirlik'te Türk Milletinin Çizgilerine Müdahale

  Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal, İncirlik Üssü'nde alkollü birinin mescidin arka camını kırarak içeri girdiğini iddia etti. (12 Ocak 2013 Cumartesi )

   

  İncirlik'te İbadethaneye Saldırı İddiası

  İncirlik'te İbadethaneye Saldırı İddiası

  İncirlik Üssü'nde çalışan işçilerin bağlı bulunduğu Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, İncirlik Üssü'nde Amerikalı askerlerin bir ibadethaneye saldırdığı iddialarıyla ilgili, "Zannediyorum alkollü biri, ibadet hanenin arka"... (11 Ocak 2013 Cuma )

   

  İncirlik'teki Camiyle İlgili İddialar

  İncirlik'teki Camiyle İlgili İddialar

  Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, 10.Tanker Üs Komutanlığı'ndaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddialarıyla ilgili, "Zannediyorum alkollü biri, ibadethanenin arka tarafındaki"... (11 Ocak 2013 Cuma )

   

  Suriyeli Mülteciler İçin Seyyar Fırınlar, Bor'da Üretilecek

  Suriyeli Mülteciler İçin Seyyar Fırınlar, Bor'da Üretilecek

  AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mülteciler için ekmek yapacak seyyar fırınların, "Bor Asker Fabrikası" olarak bilinen Bor Şehit Nuri Pamir Kışlası 7'nci Ana Bakım Merkez... (31 Aralık 2012 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 02:49:38. #1.12#