SON DAKİKA TÜRK HARB İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Harb İş Sendikası Haberleri

 • 20:00Türk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık GreviTürk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık GreviGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sendika üyelerinin oturma eylemi yapması, slogan atılması 1 Mayıs kutlamalarında halay çekilmesi, pankart taşınması Bir eylemcinin CHP İl başkanına tepki göstermesi Harb İş Genel Başkanı Bayram Bozal'ın konuşması Türk Harb-İş üyelerinden İncirlik'te açlık grevi Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, merkez Sarıçam ilçesindeki İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığında çalışan 3 işçinin işine son verildiği gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 19:231 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü - Rize/ Ağrı/1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü - Rize/ Ağrı/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Rize -İşçilerin döviz ve pankartlarla İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde toplanması -Grupların Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önüne gelmesi -Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan'ın konuşması -İşçilerin horon oynaması -Ağrı Ağrı'daki kutlama alanından detay DİSK Ağrı Şube Başkanı Erincik'in konuşması Halay çekenlerden detay -Kayseri -Türk Harb-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy'un konuşması Grubun Türk bayraklarıyla Kartal Şehitliği'ne yürümesi Grubun Kartal Şehitliği'de dua etmesi - Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: "Ülkeyi yöneten hükümetlerin görevleri işçilerin sorunlarını çözmektir.
 • 18:38Adana Türk Harb-İş Üyeleri İncirlik'te Eylem YaptıAdana Türk Harb-İş Üyeleri İncirlik'te Eylem YaptıTürk Harb-İş üyeleri İncirlik'te eylem yaptıAdana İncirlik Hava Üssü'nde konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39'uncu Kanat Komutanlığı'nda çalışan, aralarında Türk Harb-İş Sendikası yönetiminden bir kişinin de olduğu 3 işçinin işine son verilmesi, sendika üyesi işçiler tarafından protesto edildi.
 • 16:16Türk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık GreviTürk Harb-İş Sendikası üyeleri, merkez Sarıçam ilçesindeki İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığında çalışan 3 işçinin işine son verildiği gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 15:381 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüTürk Harb-İş Sendikası Kayseri Şubesi üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, son günlerde yaşanan terör saldırıları nedeniyle Kartal Şehitiği'nde etkinlik düzenledi.
 • 17:22Türk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık GreviTürk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık GreviGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İncirlik'te toplanan Türk Harb-İş Sendikası üyeleri Grubun düdük çalması, alkış çalması Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal'ın açıklaması Türk Harb-İş üyelerinden İncirlik'te açlık grevi Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, Adana'nın Sarıçam ilçesindeki İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Hava Kanat Komutanlığı'nda çalışan işçilerden 3'ünün işine son verildiği gerekçesiyle açlık grevi başlattı Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal: "Açlık grevimizi de başlattık, arkadaşlarımız işe alınıncaya kadar devam edecek" Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, merkez Sarıçam ilçesindeki İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nda çalışan 3 işçinin işine son verildiği gerekçesiyle eylem yaptı, açlık grevi başlattı.
 • 15:51Türk Harb-İş Üyelerinden İncirlik'te Açlık GreviTürk Harb-İş Sendikası üyeleri, merkez Sarıçam ilçesindeki İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nda çalışan 3 işçinin işine son verildiği gerekçesiyle eylem yaptı, açlık grevi başlattı.
 • 20:52Türk Harb-İş Üyeleri İncirlik'te Eylem YaptıAdana İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nda çalışan ve aralarında Türk Harb-İş Sendikası yönetiminden bir kişinin de olduğu 3 işçinin işine son verilmesi, sendika üyesi işçilerce protesto edildi.
 • 16:0510 Binin Üzerinde İmza AK Parti İl Başkanlığına Teslim Edildi10 Binin Üzerinde İmza AK Parti İl Başkanlığına Teslim EdildiTürk-İş Erzurum Temsilciliği başlatmış olduğu kiralık işçiliğin önünü açacak yasa tasarısına ’hayır’ demek için topladıkları 10 bin üzerinde imzayı AK Parti İl Başkanlığına teslim ettiler.
 • 15:29Türk-iş'den Türk-iş'den "Kiralık İşçi" Tepkisiİş, Başbakanlık tarafından TBMM’ye sevk edilen ve kamuoyunda “kiralık işçilik” olarak tanımlanan “İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı” ile yapılmak istenen düzenlemelere tepki olarak imza kampanyası başlattı.
 • 20:06Ankara'daki Terör SaldırısıAzerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Faik Bağırov ve bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri, başkentte terör saldırısının gerçekleştiği yere karanfil bıraktı.
 • 11:44Türk Harb-iş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy AçıklamasıTürk Harb-iş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy AçıklamasıAsgari ücrete yapılan 300 TL’lik zammı değerlendiren Türk Harb-İş Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, “Uzun yıllardır ilk defa güzel denilebilecek bir artış sağlanmıştır.
 • 12:20Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı BozalTürk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı BozalTürk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal'ın açıklamaları Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal: - "Son dönemlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın 'savunmada yerlilik' söylemleri bizi ümitlendiriyor.
 • 11:28Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal AçıklamasıTürk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, "Son dönemlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın 'savunmada yerlilik' söylemleri bizi ümitlendiriyor.
 • 19:17Ankara'da 'Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet' Yürüyüşü DüzenlendiAnkara'da 'Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet' Yürüyüşü DüzenlendiAnkara’da İstanbul Yolu üzerinde toplanan bir grup, artan terör olaylarını ve gelen şehit haberlerini protesto etmek için eylem düzenledi.
 • 15:16Askeri Dikimevinin İşçilerinden Terör ProtestosuAskeri Dikimevinin İşçilerinden Terör ProtestosuKara Kuvveteri Komutanlığı 1 No'lu Dikimevi işçileri, yaşanan terör olaylarını protesto etmek için E-5 Karayolu'nu trafiğe kapattı.
 • 14:52D-100'de Teröre Tepki YürüyüşüD-100'de Teröre Tepki YürüyüşüHaber-Kamera: Emre GÜLBAŞ - İSTANBUL DHA) Türkiye Harb Sanayi ve Yardımcı İş Kolları İşçileri Sendikası (Türk Harb-İş) üyesi yaklaşık bin kişi Maltepe de bulunan Kara Kuvvetleri Dikim Evi Komutanlığı önünde terör saldırılarını protesto etti.
 • 14:25D-100'de Teröre Tepki YürüyüşüD-100'de Teröre Tepki Yürüyüşüİş) üyesi yaklaşık bin kişi Maltepe de bulunan Kara Kuvvetleri Dikim Evi Komutanlığı önünde terör saldırılarını protesto etti.
 • 14:11Maltepe'de Terör ProtestosuMaltepe'de Terör ProtestosuMaltepe’de bulunan Kara Kuvvetleri Dikim Evi Komutanlığı önünde toplanan kalabalık grup, Dağlıca ve Iğdır’daki terör saldırılarında şehit düşen asker ve polisler için D-100 karayolunu bir süre trafiğe kapatarak eylem yaptı.
 • 17:02Terör Saldırılarına TepkilerTürk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetimi ile Demiryol-İş Sendikası, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarını lanetledi.
 • 15:43Hakkari ve Iğdır'daki Terör SaldırılarıHakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır'daki terör saldırıları, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak ve Düzce'de protesto edildi.
 • 14:51Türk Harb-İş Sendikası İşçileri Terörü LanetlediTürk Harb-İş Sendikası işçileri, terör örgütü PKK tarafından 16 asker ve 14 polisin şehit edildiği Dağlıca ve Iğdır saldırılarını lanetleyerek protesto etti.
 • 14:26Pendik'te Terör ProtestosuPendik'te Terör ProtestosuTürkiye Harb Sanayi ve Yardımcı İş Kolları İşçileri Sendikası (Türk Harb-İş) üyesi yaklaşık bin kişi Pendik’te Dağlıca ve Iğdır’da meydana gelen terör saldırılarında şehit düşen askerler için eylem yaptı.
 • 11:51Türk-iş'in Sendika Başkanları Vali Tuna'yı Ziyaret EttiTürk-iş'in Sendika Başkanları Vali Tuna'yı Ziyaret EttiVali Güngör Azim Tuna, Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı sendika başkanlarını makamında kabul etti.
 • 16:21Türk Harb-iş Sendikası'ndan Teröre TepkiTürk Harb-iş Sendikası'ndan Teröre TepkiTürk Harb-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Şenol Yılmaz, Türkiye’de son dönemde yaşanan terör olaylarını kınadı.
 • 09:00Yargıtay Tazminatsız Kovulan İşçiyi Haklı Buldu, Tazminata BoğduYargıtay Tazminatsız Kovulan İşçiyi Haklı Buldu, Tazminata BoğduYargıtay, tazminatsız işten çıkarılan 15 yıllık işçiye hem işe iade hem de boşta geçirdiği zamanın ücretini alma kararı verdi.
 • 18:20Harb-iş Kayseri Şubesi'nde Özgür Özsoy Güven TazelediHarb-iş Kayseri Şubesi'nde Özgür Özsoy Güven TazelediTürk Harb-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, yapılan genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.
 • 23:54Bakan Işık: Bakan Işık: "Savunma Sanayinde Yerlilik Oranını Yüzde 55'in Üzerine Taşıdık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" dedi.
 • 21:01Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" dedi.
 • 09:03Gündem/ 20 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek'te Erdoğan, başkent Saraybosna'da, Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri tarafından resmi törenle karşılanacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 20 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Atatürk ve Cumhuriyet Meydanları'nda düzenlenecek mitinglerde halka hitap edecek.
 • 18:16MHP Milletvekili Adayı Kürşat Tuna Gelibolu'daMHP Milletvekili Adayı Kürşat Tuna Gelibolu'daMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale 1. sıra milletvekili adayı İbrahim Kürşat Tuna, partililerle birlikte Gelibolu ilçesine çıkarma yaptı.
 • 18:061 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüÇanakkale'nin Ayvacık ve Gelibolu ilçelerinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.
 • 13:11Türk-iş Genel Başkanı Atalay, Türk-iş Genel Başkanı Atalay, "1 Mayıs'ı İlk Defa İstanbul Dışında Zonguldak'ta Kutlayacağız"Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası ve TÜRK-İŞ Başkanı Genel Ergün Atalay, Türk-İş’in bu yıl 1 Mayıs’ı ilk defa İstanbul dışında Zonguldak’ta kutlayacaklarını söyledi.
 • 23:43Türk Harb-iş Sendikası'dan Kınama MesajıTürk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu, 1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldığına yönelik yaklaşımlarla ilgili bir kınama mesajı yayımladı.
 • 17:08Türk-iş'ten 1 Mayıs ÇağrısıTürk-iş'ten 1 Mayıs ÇağrısıTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (Türk-İş) bağlı sendikalar, aylık basın toplantısını Türk Harb-İş Sendikası’nda düzenlediler.
 • 17:21Türk Harb-İş'in Eski Genel Başkanı Durukan'ın VefatıCHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, vefat eden Türk Harb-İş Sendikası'nın kurucularından ve eski Genel Başkanlarından Kenan Durukan'a Allah'tan rahmet diledi.
 • 15:1618 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler GünüTürk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, millet olarak geleceğe güvenle bakılabilmesi için Çanakkale ruhunu yaşatmanın ve gelecek nesillere bu bilinci aşılamanın önemine işaret ederek, herkesin Çanakkale Zaferi'ni öğrenmesini istedi.
 • 21:13İncirlik'teki Hava Üssünde İşten Çıkarmalarİncirlik'teki Hava Üssünde İşten Çıkarmalarİncirlik'teki hava üssünde işten çıkarmalar- Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, ABD'li işverenin 5 arkadaşlarını işten çıkarmasını protesto etti- Sendika Genel Başkanı Bozal: "Amerikan şirketlerine bağlı iş yerlerinde çalışan üyelerimiz, işçi çıkarmalar ve örgütlü iş gücünü ortadan kaldırmaya dönük taşeron uygulamaları nedeniyle kendilerini tehdit altında hissetmektedir" Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, İncirlik'teki 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda konuşlu Amerikan Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'na bağlı özel şirkette çalışan 5 arkadaşlarının ABD'li işveren tarafından işten çıkarılmasını protesto etti.
 • 19:38İncirlik Üssü'nde Bu Sefer 'Ekmek' Eylemi Vardıİncirlik Üssü'nde Bu Sefer 'Ekmek' Eylemi VardıAdana'nın İncirlik semtindeki 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nda bulunan Amerikan işyerlerinden 5 işçinin çıkarılması sendika üyeleri tarafından protesto edildi.
 • 18:17ABD Üssü'nden İşten Çıkartılanlar Davul Zurnalı Eylem YaptıABD Üssü'nden İşten Çıkartılanlar Davul Zurnalı Eylem YaptıAdana’da İncirlik Üssü’nde ABD firmalarında çalışırken işten çıkartılan Türk işçiler davul zurnalı eylem yaptı.
 • 16:09Sendikalardan AK Parti'ye ZiyaretSendikalardan AK Parti'ye ZiyaretTürk-İş’e bağlı sendikaların şube başkanları, yöneticileri ve iş yeri temsilcileri Ak Parti İl Başkanlığına seçilen Dinçer Orkan’ı makamında ziyaret etti.
 • 15:49Sendikacılardan Orkan'a 'Kutlama' ZiyaretiSendikacılardan Orkan'a 'Kutlama' ZiyaretiSendika yöneticilerinden Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan'a ziyaret
 • 21:08Dünyada ve Türkiye'de Savunma Sektörünün DurumuDünyada ve Türkiye'de Savunma Sektörünün Durumu""Dünyada ve Türkiye'de Savunma Sektörünün Durumu"- Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal: - "Savunma harcamalarında dünya listesinin 15. sırasında yer alan ülkemiz açısından savunmada yerli sanayinin hayati bir önemi var" Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, savunma harcamalarında dünya listesinin 15. sırasında yer alan Türkiye için savunmada yerli sanayinin hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi.
 • 17:13Dünyada ve Türkiye'de Savunma Sektörünün Durumu"Türk Harb İş Sendikası Genel Başkanı Bozal: "Savunma harcamalarında dünya listesinin 15. sırasında yer alan ülkemiz açısından savunmada yerli sanayinin hayati bir önemi var"
 • 14:51Kayseri,?savunma Şehri Olsun? TalebiKayseri,?savunma Şehri Olsun? TalebiTürk Harb-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, savunma altyapısı bulunan Kayseri'nin 'Savunma Şehri' olmasını istediklerini belirterek, "Dışa bağımlılığın bitirilebilmesi için yerli sanayiye önem vermek gerekiyor.
 • 13:50Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bozal Açıklaması"1,5 milyonun üzerinde taşeron işçisinin yarısından fazlasının devletin kendi kurumlarında olması emek sömürüsünün hangi boyutlara geldiğini açık şekilde göstermektedir"
 • 11:39Bozal: Sesimizi Duyuramadık, Bundan Sonra Herkesle PaylaşacağızTürk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, sendikanın ülke genelinde önemli çalışmalara imza attığını belirterek kamuoyunun bilmediği bu çalışmaları bundan sonra paylaşılacaklarını söyledi.
 • 15:21Tersane İşçilerinden 'Vergi Adeletsizliği' EylemiTersane İşçilerinden 'Vergi Adeletsizliği' EylemiKocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde, askeri tersanede çalışan işçiler ve Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi yöneticileri, öğlen aasında ilçe merkezinde yürüyüş yaparak vergi adeletsizliğini protesto etti.
 • 15:10Gölcük'te Vergi Adaleti Getirilsin İmza KampanyasıGölcük'te Vergi Adaleti Getirilsin İmza KampanyasıKocaeli'nin Gölcük ilçesinde "Vergi Adaleti Getirilsin" imza kampanyası başlatıldı.