SON DAKİKA UKRAYNA HABERLERİ

Son Dakika Ukrayna Haberleri

00:50
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler Terörle mücadele operasyonlarında son 2 günde 145 ayrılıkçı öldürüldü Doğudaki çatışmalarda 15 Ukrayna askeri öldü.
00:39
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler Ukrayna Rusya AGİT Üçlü Temas Grubu'nun doğudaki gerginliğin giderilmesine ilişkin toplantısında uzlaşma sağlanamadı Eski Ukrayna Devlet Başkanı Kuçma: "Ayrılıkçılar, ateşkesin sağlanması ve ağır silahların geri çekilmesini öngören eylem planını görüşmeyi reddetti"
23:28
Temas Grubu, Ukrayna Krizine Çözüm Bulamadan Masadan Kalktı Ukrayna krizine çözüm bulmak için bir gün gecikmeli olarak Minsk’te bir araya gelen Temas Grubu, 3 saat süren toplantılarda anlaşma imzalamadan masadan kalktı.
Temas Grubu, Ukrayna Krizine Çözüm Bulamadan Masadan Kalktı
23:10
Macaristan'dan "Dinler Arası Birlik" Mesajı Macaristan'dan "Dinler arası birlik" mesajı- Jobbik Partisi Genel Başkanı Vona: - "Macar Katolik kilisesinin, İslam ve diğer din temsilcileriyle en iyi irtibatı kurması gerektiğine defalarca değinmiştim. Dünyaya kardeş olduğumuzu ve tek bir Tanrı'ya inandığımızı gösterelim" Macaristan'ın ikinci büyük partisi Jobbik'in Genel Başkanı Gabor Vona, "Macar Katolik kilisesinin, İslam ve diğer din temsilcileriyle en iyi irtibatı kurması gerektiğine defalarca değinmiştim. Dünyaya kardeş olduğumuzu ve
Macaristan'dan 'Dinler Arası Birlik' Mesajı
22:53
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak' Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Avrupa bizim asli coğrafyamızdır ve Türkler Avrupa’nın asli unsurlarıdır.
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak'
22:51
Macaristan'dan "Dinler Arası Birlik" Mesajı Jobbik Partisi Genel Başkanı Vona: "Macar Katolik kilisesinin, İslam ve diğer din temsilcileriyle en iyi irtibatı kurması gerektiğine defalarca değinmiştim. Dünyaya kardeş olduğumuzu ve tek bir Tanrı'ya inandığımızı gösterelim"
22:12
Zeybekci: "2015 Yılı Emin Olun Ki Her Anlamda İyi Olacaktır" "İhracatın Yükselen Yıldızları" ödül töreni- Ekonomi Bakanı Zeybekci: "2015 yılı emin olun ki her anlamda iyi olacaktır" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kurla ilgili bugünlerde yaşanan sıkıntılarla ilgili endişe duyulmaması gerektiğini belirterek "2015 yılı emin olun ki her anlamda iyi olacaktır" dedi.
Zeybekci: '2015 Yılı Emin Olun Ki Her Anlamda İyi Olacaktır'
21:49
Başbakan Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolu'ndaki Konuşması Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Yeni Türkiye Yolu'nda konuşmasıyla hükümetin bu zamana kadar yaptıklarını ve bundan sonraki hedeflerini anlattı.
21:48
İzmir İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması" Başbakan Davutoğlu: (2) "Yüksek teknoloji içeren yeni yatırımlarda 5. bölge teşviki uygulayacağız. Yani, İzmir'de de olsa yüksek teknoloji içeriyorsa 5. bölge muamelesi görecek.
20:55
İhracatın Yükselen Yıldızları" Ödül Töreni Ekonomi Bakanı Zeybekci: "2015 yılı emin olun ki her anlamda iyi olacaktır"
17:10
Yeni Türkiye Yolunda" Başbakan Davutoğlu: (2) "Eğer uluslararası barış olacaksa, uluslararası huzur olacaksa, insanlık bir kardeşlik geleceğine hazırlanacaksa sihirli kelime açıktır: Adalet, adalet, adalet" "Türkiye ile ilgili bazı karanlık çevrenin üretmeye çalıştığı algı operasyonlarına karşı gerçeği yüzlerine haykırdık,
14:46
Ak Saray'ın Maliyeti 10 Milyar Lira, Bu Para ile 40 Bin Gence İş Sağlanırdı" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetinin 10 milyar lira olduğunu söyledi.
Ak Saray'ın Maliyeti 10 Milyar Lira, Bu Para ile 40 Bin Gence İş Sağlanırdı'
12:30
Bosna-Hersek'te Ukrayna'ya Silah Satışının Durdurulması Kararı Krize Yol Açtı Bosna-Hersek'te Ukrayna'ya silah satışının durdurulması kararı, silah üretici şirketlerin tepkisine yol açtı.
11:41
Organize Perakende 2015'de 120 Milyar $ Çıtasını Aşacak! TAMPF Başkanı, 2015'de perakende sektörün yüzde 9 büyüyeceğini belirterek, organize perakendede cironun 120 milyar dolar çıtasını aşacağını söyledi.
11:39
MÜSİAD 2015'ten Umutlu 2014 yılını değerlendiren MÜSİAD Düzce Şubesi Başkanı İsmail Çakmak, 2015'ten umutlu olduklarını söyledi.
MÜSİAD 2015'ten Umutlu
10:54
Çin Uçak Gemisinin Maceralı Öyküsü Çin deniz kuvvetlerinin uçak gemisi hedefine ulaşmak için akla gelmedik yollar denemiş olduğu Hongkong'da yayımlanan bir gazetede tüm açıklığı ile gözler önüne serildi.
Çin Uçak Gemisinin Maceralı Öyküsü
10:39
Borsada Rayici Olmayan Yabancı Paraların Kurları Belirlendi Maliye Bakanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, Vergi Usul Kanunu gereğince 2014 yılı için yapılacak değerlemelerine esas olmak üzere kurlarını belirledi.
01:36
Hollande ile Merkel Strasbourg'ta Buluştu Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Strasbourg’ta bir araya geldi.
22:49
Ukrayna Büyükelçiliği'ni Arayan Rus Kadına Vatana İhanet Suçlaması Bir Rus kadın Rusya'ya ait askeri sırları Ukrayna ile paylaştığı gerekçesi ile vatana ihanet suçundan yargılanıyor.
Ukrayna Büyükelçiliği'ni Arayan Rus Kadına Vatana İhanet Suçlaması
22:42
Ktmm Başkan Yardımcısı Çiygöz'un Gözaltına Alınması - Çubarov Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Çiygöz'un gözaltına alınması- Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov : "Ahtem Çiygöz'un gözaltına alınması, Rusya'nın, Kırım Tatar Milli Hareketi aktivistlerine karşı yeni bir baskı dönemi başlattığının bir göstergesidir"- Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Rifat Çubarov, yardımcısı Ahtam Çiygöz'ün Rusya tarafından gözaltına alınmasının, işgalci hükümetin Kırım'da Kırım Tatar Milli Hareketi'nin aktivistlerine karşı yeni bir baskı dönemi
Ktmm Başkan Yardımcısı Çiygöz'un Gözaltına Alınması - Çubarov
22:31
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Kiev ve Münih'e Gidecek ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Ukrayna ve Almanya'ya ziyaretlerde bulanacak.
22:17
Ukrayna'daki Gelişmeler Doğudaki ayrılıkçılara karşı operasyonlarda yer alan gönüllülerden oluşan "Aydar Taburu" üyeleri, taburun lağvedilmemesi talebiyle Savunma Bakanlığı binası önünde eylem yaptı.
21:18
Didier Reynders: "Belçika'daki Potansiyel Teröristleri Yakından Takip Ediyoruz" Resmi rakamlara göre 200 Belçikalı Irak ve Suriye'ye savaşmak için gitti ve bunların arasından 100 tanesi savaşıp ülkeye geri döndü.
Didier Reynders: 'Belçika'daki Potansiyel Teröristleri Yakından Takip Ediyoruz'
21:17
Palandöken'de Meşaleli Kayak Gösterisi Dünyanın önemli kayak merkezleri arasında gösterilen Palandöken'de, kayak eğitmenlerinin yaptığı meşaleli kayak gösterisine turistler ilgi gösterdi.
Palandöken'de Meşaleli Kayak Gösterisi
21:03
Palandöken'de Meşaleli Kayak Gösterisi Dünyanın önemli kayak merkezleri arasında gösterilen Palandöken'de, kayak eğitmenlerinin yaptığı meşaleli kayak gösterisine turistler ilgi gösterdi.
20:47
Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Çiygöz'ün Gözaltına Alınması Ukrayna Dışişleri Bakanlığı: "Ahtem Çiygöz'ün gözaltına alınması Ukrayna'da büyük öfke uyandırdı"
19:46
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler Doğudaki çatışmalarda 5'i asker 12 kişi öldü Donetsk'te ise insani yardım bekleyen 7 kişi hayatını kaybetti.
19:42
Müsiad Bursa Şubesi 18'inci Olağan Kongresi - Olpak MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: - "Dileğimiz ve temennimiz geçtiğimiz günlerde Merkez Bankasının yapmış olduğu, bize göre beklentilerimizin altında kalan 50 baz puanlık indirimin bundan sonraki süreçte de beklentileri karşılayacak şekilde devam etmesi olacak"- "Eğer bir uzlaşı sağlanabilirse ve bir anayasa değişikliğiyle milletvekilliği seçimleri de tekrar 5 yıla çıkartılabilirse zaten 2019 yılında üçü birlikte olacak olan yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimini, bir sonraki dönemde 2023'e
Müsiad Bursa Şubesi 18'inci Olağan Kongresi - Olpak
19:39
Dünyanın En Büyük Uranyum Üreticisi Yine Kazakistan Dünya uranyum üretiminde lider olan Kazakistan, 2014 yılında da en fazla uranyum üreten ülke oldu.
19:38
Müsiad Bursa'da Görev Değişimi MÜSİAD Bursa Şubesi başkanlığına Mustafa Gürses seçildi.
Müsiad Bursa'da Görev Değişimi
19:03
Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Çiygöz'un Gözaltına Alınması Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov : "Ahtem Çiygöz'un gözaltına alınması, Rusya'nın, Kırım Tatar Milli Hareketi aktivistlerine karşı yeni bir baskı dönemi başlattığının bir göstergesidir"
18:48
Müsiad Genel Başkanı Olpak Açıklaması "Dileğimiz ve temennimiz geçtiğimiz günlerde Merkez Bankasının yapmış olduğu, bize göre beklentilerimizin altında kalan 50 baz puanlık indirimin bundan sonraki süreçte de beklentileri karşılayacak şekilde devam etmesi olacak" "Eğer bir uzlaşı sağlanabilirse ve bir anayasa değişikliğiyle milletvekilliği.
18:46
Nato, Doğu Avrupa'daki 6 Ülkeye Komuta Merkezleri Kuracak NATO, Baltık ülkeleriyle Polonya, Romanya ve Bulgaristan'da komuta merkezleri oluşturacak.
18:08
Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle:
17:44
Petrol Fiyatlarındaki Hızlı Düşüş Opec'i Endişelendirdi" Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa İlbaş, petrol fiyatlarındaki hızlı düşüşün Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nü (OPEC) endişelendirdiğini söyledi.
Petrol Fiyatlarındaki Hızlı Düşüş Opec'i Endişelendirdi'
17:25
Kriz Görüşmesi İptal Ukrayna'da hükümet birlikleriyle Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasındaki gerginliği gidermek ve çatışma ortamına son vermek amacıyla planlanan görüşme iptal edildi.
Kriz Görüşmesi İptal
16:57
Rusya'ya Yönelik Yaptırımların Uzatılması Rusya Dışişleri Bakanlığı: "Bu karar zaten gergin olan Rusya AB ilişkilerini biraz daha gerecek"
16:21
Ukrayna'daki Gelişmeler - Steinmeier Ukrayna'daki gelişmeler- Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: - "Bir an önce silahların susmasını, yeniden görüşmelere başlanmasını ve kalıcı ateşkese ulaşılmasını umut ediyoruz"- "Taraflardan beklentimiz, Berlin'de geçen hafta vardığımız uzlaşmaya uymaları ve Minsk Anlaşması zeminine yeniden dönmeleri"- Bulgaristan Dışişleri Bakanı Mitov: - "Ukrayna krizinde, tüm problemler bütününü ancak Minsk Anlaşması temelinde çözebiliriz. Ancak Rusya'nın da bunu benimsemesi gerekiyor" Almanya Dışişleri
Ukrayna'daki Gelişmeler - Steinmeier
16:07
Alto'dan Gemisander'e Ziyaret Toplantıda, GEMİSANDER Başkanı Adem Şimşek'in Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın koster filosu için hurda teşviki vereceğini açıkladı.
Alto'dan Gemisander'e Ziyaret
15:18
Spor Toto 2. Lig Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Körfez İskenderun Spor, kadrosunu güçlendirmek amacıyla daha önce prensipte anlaştığı 2 futbolcuyu renklerine bağladı.
Spor Toto 2. Lig
14:43
Hong Kong ve AB Kararları Gemi Sökümünü Liderliğe Taşıyacak Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Başkanı Adnan Saka ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’ni (GEMİSANDER) ziyaret etti.
12:56
Güzel Şarkıcının, Putin'e Aşkını Anlattığı Klip İzlenme Rekoru Kırıyor Novosibirskli şarkıcı Maşani, Rusya Devlet Başkanı Putin'in rüzgara karşı nasıl geldiğini anlatan "Moy Putin" adlı klibi büyük ilgi gördü.
Güzel Şarkıcının, Putin'e Aşkını Anlattığı Klip İzlenme Rekoru Kırıyor
12:18
Rusya Hiçbir Ülkenin Askeri Baskı Kurmasına İzin Vermeyecek Ukrayna krizi nedeni ile Batılı ülkelerle yeni bir “Soğuk Savaş” yaşayan Rusya, askeri alanda gücünü artırmayı planlıyor.
Rusya Hiçbir Ülkenin Askeri Baskı Kurmasına İzin Vermeyecek
11:51
Rusya: Ab, Ukrayna Krizinin Çözümünde Bir Şansı Daha Kaçırdı Rusya’nın Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Vladimir Çijov, Brüksel’in yaptırımları 6 ay süre ile uzatması ve ek yaptırımların uygulanabileceği yönündeki kararının Ukrayna krizinin çözümü ve gelişmelerin anlaşılması konusunda bir şansın daha kaçırılmasına neden olduğunu söyledi.
10:51
Batılı Ülkeler Rusya'ya Yaptırımları Uzattı Batılı ülkelerin Ukrayna krizi sebebi ile uyguladığı yaptırımları 6 ay süre uzatması, Rusya'nın tepkisine neden oldu.
Batılı Ülkeler Rusya'ya Yaptırımları Uzattı
10:24
Ukrayna Temas Grubu Toplanıyor Ukrayna Temas Grubu bugün Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk'te toplanıyor.
Ukrayna Temas Grubu Toplanıyor
09:33
Diplomasi Sofraları'nın Üçüncü Konuğu Ukrayna Oldu Ermenistan, Türkiye ve Ukrayna arasında kültürel, ekonomik, sosyal ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla başlayan Diplomasi Sofraları Projesi büyüyerek devam ediyor.
09:32
2014 Yılı Hacı Süleyman Efendi Ödülü Sahibini Buldu 2009 yılında Nazilli’de faaliyete geçen Türk Ocakları Nazilli Şubesi, 2014 yılı 6. Hacı Süleyman Efendi Ödülünü Prof.Dr. Saadettin Yağmur Gömeç’e verileceğini açıkladı.
2014 Yılı Hacı Süleyman Efendi Ödülü Sahibini Buldu
08:42
Fahri Konsolosluk İptal Eden Hükümete Ünlü İş Adamından Şaşırtan Cevap Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak, "Japonya'nın Kayseri fahri konsolosluğunu üstlenmiştim. Bize hem maddi hem manevi külfet getiriyordu. Karardan memnunuz" dedi.
Fahri Konsolosluk İptal Eden Hükümete Ünlü İş Adamından Şaşırtan Cevap
01:04
Rus Basını: Kerry, 4-5 Şubat'ta Moskova'ya Gelebilir Rusya’nın Kommersant gazetesi, 4-5 Şubat tarihleri arasında ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Moskova’ya gelebileceğini iddia etti.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 07:38:16. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA UKRAYNA HABERLERİ
[Hata Bildir]