SON DAKİKA UKRAYNA HABERLERİ

Son Dakika Ukrayna Haberleri

 • 08:39İstanbul Kids Fashion 27 Temmuz'da Kapılarını AçıyorUBM ICC Genel Müdürü Erdal Baykara, İstanbul Kids Fashion Fuarı'nın, Portekiz, İspanya, Ukrayna, Almanya ve Türkiye'den 200 katılımcı firma/markanın katılımı ile 27-30 Temmuz tarihleri arasında planlandığı gibi kapılarını ziyarete açacağını duyurdu.
 • 12:522180 Yüzücü, Boğaz'da Düzenlenen Yüzme Yarışında Mücadele Etti2180 Yüzücü, Boğaz'da Düzenlenen Yüzme Yarışında Mücadele EttiMilli Olimpiyat Komitesi'nin düzenlediği Samsung Boğaziçi Kıtalararası yüzme yarışı, görsel şölene sahne oldu.
 • 12:15Yüzücüler İstanbul Boğazı'nda Kıyasıya YarıştıYüzücüler İstanbul Boğazı'nda Kıyasıya YarıştıHaber - Kamera Ali AKSOYER İstanbul DHATürkiye Milli Olimpiyat komitesi tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası yüzme yarışı İstanbul Boğazı'nda yapıldı.
 • 11:40Yüzücüler İstanbul Boğazı'nda Kıyasıya YarıştıYüzücüler İstanbul Boğazı'nda Kıyasıya YarıştıTürkiye Milli Olimpiyat komitesi tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen "Samsung Boğaziçi Kıtalarası yüzme yarışı" İstanbul Boğazı'nda yapıldı.
 • 11:38Marmaris Ukrayna Pazarı Turizmcinin Yüzünü GüldürdüMarmaris Ukrayna Pazarı Turizmcinin Yüzünü GüldürdüÜlke turizminin son olarak, başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimiyle olumsuz etkilenmesi turist sayısında düşüşlere yol açtı.
 • 11:24Alanya Belediyesi Yurt Dışına Hayvan SahiplendiriyorAlanya Belediyesi Yurt Dışına Hayvan SahiplendiriyorAntalya'nın Alanya İlçesi'nde belediye hayvan barınağından bugüne kadar 700'ün üzerinde sahipsiz hayvan, başta Almanya olmak üzere birçok ülkede sahiplendirildi.
 • 11:11Turizmcinin Yüzü, Ukraynalı Turistle ile GüldüTurizmcinin Yüzü, Ukraynalı Turistle ile GüldüTerör, Rus krizi gibi sebeplerle sıkıntı yaşayan Türk turizmi, darbe girişiminden de olumsuz etkilendi. İmdada ise Ukraynalı turistler yetişti.
 • 10:15Darbe Girişiminden Sonra Turizmcinin Yüzü, Ukrayna Pazarı ile GüldüDarbe Girişiminden Sonra Turizmcinin Yüzü, Ukrayna Pazarı ile GüldüFETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle turist sayısında düşüşler yaşanırken, bu düşüşten Ukraynalı turist sayısının etkilenmediği ifade edildi.
 • 15:32Mavi Sularda Mavi Sularda "Mega" Tatil-Yatlardan görüntü -Koylardan detay görüntüler -Arif Yılmaz ile röportaj - Dünyanın birçok ülkesinden mega yatlarıyla Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen misafirler, Ege'nin serin sularında "5 yıldızlı otel konforunda" tatil yapıyor İMEAK-DTO Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Bu yatlara burada gezecek, konaklayacak, ıssız koy imkanı sağlamamız lazım. Böyle devam ettirdiğimiz sürece Bodrum bir cazibe merkezi olacak" "Bir yatın limana yanaşması, oradan kumanya alması, çöpünü çıkarması, yakıtını alması ve birtakım ihtiyaçlarını görmesi bile çok yüksek miktarlar tutuyor.
 • 14:20Mavi Sularda "Mega" TatilOtel konforunu aratmayan mega lüks yatlarıyla Türkiye'nin gözde tatil merkezi Bodrum'a gelen yerli ve yabancı misafirler, Ege'nin maviyle yeşilin buluştuğu koylarında tatil yapıyor.
 • 11:28Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerUkrayna, Kosova, Hindistan, Filistin, Suudi Arabistan, Cezayir ve Almanya'da yayımlanan edebiyat dergileri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
 • 23:40Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerUkrayna'da Türk iş dünyası ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepkilerini göstermek için Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliğini ziyaret etti.
 • 20:41Mersin'de 5 Vali Yardımcısı TutuklandıMersin'de 5 Vali Yardımcısı TutuklandıYönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Vali Yardımcıları Şükrü Yıldız, Mehmet Kurt, Eyüp Sabri Kartal, Ali Katırcı ve Veysel Özgür, bugün sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilerek yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye götürüldü.
 • 19:19Staffan de Mistura – Steinmeier GörüşmesiBERLİN (AA) – BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye'deki iç savaşa çözüm bulmayı amaçlayan görüşmelerin yeni turunu gelecek ay Cenevre'de başlatmayı hedeflediklerini açıkladı.
 • 15:58Basketbol: Fıba Şampiyonlar LigiFIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda mücadele edecek Pınar Karşıyaka'nın maç programı açıklandı.
 • 15:38Türkiye'nin En Büyük Avukatlık Bürosuna FETÖ BaskınıTürkiye'nin En Büyük Avukatlık Bürosuna FETÖ Baskını"Chambers Partners" ödülünü iki kez üst üste kazanan Türkiye'nin en büyük hukuk bürosu Yüksel-Karkın'a polis ekipleri FETÖ baskını yaptı. Görevli 4 avukat gözaltında.
 • 15:03Kulaçlar birlik ve beraberlik için atacakKulaçlar birlik ve beraberlik için atacakTürkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 'Herkes İçin Spor' temasına uygun olarak düzenlenen geleneksel yarışın 28'ncisi 24 Temmuz günü İstanbul Boğazı'nda yapılacak.
 • 14:57Asya'dan Avrupa'ya Kulaç Zamanıİstanbul Boğazı'nda gerçekleştirilecek 28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın basın toplantısı Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde yapıldı.
 • 14:48Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme YarışıSamsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışıİstanbul Boğazı’nda 28.’si düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın tanıtım toplantısı yapıldı.
 • 13:52Gagavuzya'ya Yatırım ÇağrısıGagavuzya'ya Yatırım ÇağrısıMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın davetlisi olarak Antalya’da bulunan Komrat Belediye Başkanı Sergey Anastasov, tarım sektöründe Antalya’nın geldiği noktanın kendileri için örnek alınacak nitelikte olduğunu söyledi.
 • 13:45Türkiye Hala AİHM DenetimindeTürkiye Hala AİHM DenetimindeTürkiye, OHAL kararının ardından AİHS'ni askıya aldığını Avrupa Konseyi'ye tebliğ etti.
 • 12:52Darijo Srna, Milli Takımı BırakıyorDarijo Srna, Milli Takımı BırakıyorHırvatistan A Milli Futbol Takımı kaptanı, 34 yaşındaki Darijo Srna, milli takım kariyerini sonlandırma kararı aldı.
 • 12:10Pınar Karşıyaka'ya Tecrübeli RakiplerPınar Karşıyaka, seri başı olarak katıldığı FIBA Şampiyonlar Ligi'nde diğer gruplara göre daha kolay ancak tecrübeli takımların yer aldığı B Grubu'na düştü.
 • 11:09Aleksander Yaroslavsky'in oğlu, Yatına Berber Çağırıp Açık Havada Tıraş OlduAleksander Yaroslavsky'in oğlu, Yatına Berber Çağırıp Açık Havada Tıraş OlduUkraynalı milyarder Aleksander Yaroslavsky'nin oğlu, Bodrum'da yatına köyden berber çağırıp açık havada tıraş oldu.
 • 21:46Ukrayna'da Gazetecinin Bomba ile ÖldürülmesiUkrayna'da, gazeteci Pavel Şeremet'in, arabasına yerleştirilen bombanın patlatılarak öldürülmesiyle ilgili soruşturmaya ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) da dahil olacağı bildirildi.
 • 19:52Avrupa Konseyi'nden İlk AçıklamaAvrupa Konseyi'nden İlk AçıklamaAvrupa Konseyi'nden yapılan açıklamada, Genel Sekreter Thorbjorn Jagland'ın Türk yetkililer tarafından bilgilendirildiği ifade edildi.
 • 19:25Avrupa Konseyi'nden Aihs Açıklaması AçıklamasıAvrupa Konseyince, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) uygulaması çerçevesinde, Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) askıya alındığına dair bildirimde bulunduğu belirtilerek, AİHS'yi askıya alma imkanının geçmişte bir çok ülke tarafından kullanıldığı, yakın zamanda da Fransa ve Ukrayna tarafından devreye sokulduğu kaydedildi.
 • 19:02Fenerbahçe, Younes Belhanda'yı Önümüzdeki Hafta KiralıyorFenerbahçe, Younes Belhanda'yı Önümüzdeki Hafta KiralıyorFenerbahçe, Dinamo Kiev'in gözden çıkardığı Belhanda ile büyük ölçüde anlaşma sağladı. Faslı yıldızın kiralık olarak transferinin önümüzdeki hafta tamamlanacak.
 • 18:58Fıba Şampiyonlar Ligi KuralarıUluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde B Grubu'nda mücadele edecek Pınar Karşıyaka'nın genel menajeri Selim Çınar, ellerinden gelenin en iyisini yapmak istediklerini ifade etti.
 • 17:56Odesa'dan Dalaman'a İlk Uçak SeferiOdesa'dan Dalaman'a İlk Uçak SeferiUkrayna’nın Odesa kentinden Dalaman’a ilk defa gelen uçak için YDA Dalaman Havalimanında özel karşılama yapıldı.
 • 17:51Fıba Şampiyonlar Ligi'nde Rakipler Belli OlduUluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin kura çekiminde, Türk takımlarının rakipleri belli oldu.
 • 17:39Aihs'nin Askıya AlınmasıTürkiye, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal uygulaması (OHAL) çerçevesinde, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin (AİHS) askıya alındığını, Avrupa Konseyi'ne resmen bildirildi.
 • 16:35Pınar Karşıyaka'nın Rakipleri Dişine Göre (Yeniden)Basketbolda bu yıl ilk kez düzenlenecek FIBA Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcilerimiz Pınar Karşıyaka ve Muratbey Uşak Sportif'in rakipleri belli oldu.
 • 16:28Pınar Karşıyaka'nın Rakipleri Dişine GöreBasketbolda bu yıl ilk kez düzenlenecek FIBA Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcilerimiz Pınar Karşıyaka ve Muratbey Uşak Sportif'in rakipleri belli oldu.
 • 11:56Akşehir Dünyanın Ortasıdır" Projesi BaşlıyorKonya’nın Akşehir ilçe Belediyesi ile Akşehir Sosyal Girişimciler Derneği tarafından birlikte hazırlanan bir proje ile Akşehir Dünyanın Ortasıdır (The Center of The World is Here: Akşehir) adı altında bir etkinlik düzenlendi.
 • 11:38Odesa'dan Dalaman'a İlk Uçak SeferiOdesa'dan Dalaman'a İlk Uçak SeferiUkrayna'nın Odesa Kenti'nden YDA Dalaman Havalimanı'na ilk defa gelen uçak için özel karşılama yapıldı.
 • 23:16Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın konuşması AK Parti istanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin konuşması Karanfil bırakılması ve detaylar FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınamak için üç dinin temsilcisi ve konsolosluklar "Demokrasi Deklarasyonu" imzaladı Deklarasyondan: " Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınamak için üç dinin temsilcisi ve konsoloslar "Demokrasi Deklarasyonu" imzalandı.
 • 22:16Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınamak için üç dinin temsilcisi ve bazı konsolosluklar "Demokrasi Deklarasyonu" imzaladı.
 • 20:42Ukrayna'da Gazeteci CinayetiUkrayna'da Gazeteci CinayetiBatı yanlısı çizgisi ile tanınan Gazeteci Pavel Şeremet, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de aracına konan patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti.
 • 18:20Milli Okçulardan Bronz MadalyaMakaralı Yay Yıldız Kızlar Milli Takımı, Romanya'da düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası'nda üçüncü olarak bronz madalya kazandı.
 • 17:56Ukrayna'da Gazeteciye SuikastUkrayna'da Gazeteciye SuikastUkrayna'nın tanınmış gazetecilerinden Pavel Şeremet, içinde bulunduğu otomobile yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu yaşamını yitirdi.
 • 15:41Fıba Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde Kura HeyecanıUluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde kura çekimi yarın gerçekleştirilecek.
 • 15:04Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTürkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve World Perodical Union/Dünya Dergiler Birliği (WPU) Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
 • 14:20Ukrayna'da Arabasına Bomba Konulan Gazeteci ÖldüUkrayna'da, gazeteci Pavel Şeremet, arabasına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti.
 • 14:17Mersin'de 4 Vali Yardımcısı Gözaltına Alındı (2)Kiev'de YAKALANDIDarbe girişimi nedeniyle hakkında gözaltı kararı verilen ve adresinde bulunmayan Mersin Valisi Yardımcılarından Ogün Bahadır'IN, Ukrayna'nın başkentti Kiev'de yakalandığı ortaya çıktı.
 • 12:32Ukraynalı Aktivist Facebook'u Ayağa KaldırdıUkraynalı Aktivist Facebook'u Ayağa KaldırdıUkrayna'daki tecavüz vakalarında saldırgandan çok kurbanın suçlandığı olayların sayısının artması üzerine harekete geçen genç aktivist Anastasiya Melniçenko, Facebook'ta yeni bir akım başlattı.
 • 11:35Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Saldırı Tehditlerine AçıkICS tehdit haritası ile ilgili olarak hazırlanan raporda, Kaspersky Lab uzmanları internetteki güvenliği ihlal edilen 13.698 hostun büyük bir kısmının kurumsal şirketlere ait olduğunu vurguluyor.
 • 11:04Kiev'de Belaruslu Gazeteciye SaldırıKiev'de Belaruslu Gazeteciye SaldırıUkrayna'nın başkenti Kiev'de Belaruslu gazeteci Pavel Şeremet'in içerisinde bulunduğu otomobil patlatıldı.
 • 10:07Kiev'de Rus Gazetecinin Arabası PatlatıldıKiev'de Rus Gazetecinin Arabası PatlatıldıUrkayna'nın başkenti Kiev'de bir araçta patlama meydana geldi.
 • 09:17Google Aradığını Türkiye'de BulduGoogle Aradığını Türkiye'de BulduTeknoloji devleri artık dünyanın dört bir yanını karış karış tarayarak kendi stratejilerine uygun startupları (girişim şirketlerini) satın alıyor.