Tatilcilerin bayram dönüşü başladı, trafik kilitlendi

Kurban Bayramı tatilinin bitmesine yakın tatilciler geri dönüş yoluna düştü. İstanbul ve Çanakkale olmak üzere birçok noktada kilometrelerce uzunlukta trafik yoğunluğu oluştu.

Kurban Bayramı'nın dördüncü gününde İstanbul ve Çanakkale olmak üzere yurdun bazı noktalarında geri dönüş yoğunluğu yaşanıyor.

Tatili Ege sahilleri, Edremit Körfezi ile Assos ve Bozcaada gibi turizm merkezlerinde geçiren vatandaşlar, dönüş için yollara koluydu. Oluşan yoğunluk nedeniyle feribot sırasında dönüş kuyruğu 2 kilometreyi aştı.

YOĞUNLUK HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Çanakkale merkezinde tatilcilerin araçları, Kayserili Ahmetpaşa Caddesi ile Balıkesir Caddesi üzerinde çift sıra olarak depolanırken, iskele ve kavşaklarda feribot kuyruğu ile şehir içi trafiğini polisler yönlendiriyor. İstanbul yönüne dönüşe geçen tatilcilerin de Kocaeli TEM Otoyolu'nda oluşturduğu yoğunluk havadan görüntülendi.

YOĞUNLUKTAN ÇIKMAK İSTEYEN SÜRÜCÜLER, KUZEY Marmara OTOYOLU'NA YÖNELDİ

TEM Otoyolu İzmit kesiminde trafik zaman zaman durma noktasına geldi. TEM Otoyolu İzmit kesimindeki yoğunluk da görüntülendi. Yoğunluktan çıkmak isteyen sürücüler, Kuzey Marmara Otoyolu'na yöneldi.

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu ve Bursa-Ankara kara yolunda da yoğunluk yaşanıyor. İstanbul ile İzmir arasında 8,5 saati bulan seyahat süresini 3,5 saate düşüren otoyolda trafik yavaş ilerliyor. Trafik yoğunluğu Karacabey ilçesi girişinden itibaren İstanbul istikametinde artıyor.

BURSA-ANKARA İSTİKAMETİNDE DE YOĞUNLUK VAR

Bursa-Ankara kara yolunda ise her iki yönde yoğunluk dikkati çekiyor. İnegöl ilçesi Avarlar Kavşağı mevkisinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. Yollardaki yoğunluğun ilerleyen saatlerde artması bekleniyor.

Kaynak: İHA
03 Ağustos 2020 Pazartesi 18:16
YORUMLAR (3)
  • ss : şu izmite çözüm bulun artık
  • Mahmut biner : Hala 8,5 saatlik yolu 3,5 saate çevire otoyol diye söylendirilmesi çok yanlış. Böyle bir yol yok. Hiç mi ekip arkadaşlarınız o yolu gitmiyor?? İstanbuldan bursaya 3 saatte anca gidiyorsunuz izmire 3.5 saatte neyle gideceksiniz ?
  • kemosabe : KRİZ VAR AÇLIKTAN ÖLÜYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Son Dakika