SON DAKİKA ÇUKURCA HABERLERİ

Son Dakika Çukurca Haberleri

 • 09:48 Köylüler Şine Köprüsünün Açılmasını İstiyor Köylüler Şine Köprüsünün Açılmasını İstiyor Hakkari-Çukurca kara yolu üzerinde bulunan Şine köprüsünün güvenlik gerekçesiyle 8 aydır kapalı olduğu belirtildi.
 • 17:48 Nusaybin'de 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 17:28 TSK Kuzey Irak'a Hava Harekatı Düzenledi TSK Kuzey Irak'a Hava Harekatı Düzenledi TSK tarafından PKK hedeflerine hava harekatı düzenlendi. Harekatta tespit edilen silah mevzi, sığınak, barınak ve mağaralar, icra edilen hava harekatıyla imha edildi.
 • 07:45 PKK'nın Korkulu Rüyası 'Azrail' Helikopter Nasıl Düştü! Yanıtı Aranan 10 Soru PKK'nın Korkulu Rüyası 'Azrail' Helikopter Nasıl Düştü! Yanıtı Aranan 10 Soru Genelkurmay, 'Azrail' lakaplı örgütün korkulu rüyası Kobra helikopterinin PKK tarafından düşürülmüş olabileceğini açıkladı. Devam eden incelemelerde yanıtı aranan sorular var.
 • 13:28 Hakkari Valiliğinden KPSS Açıklaması Hakkari Valiliği, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Yüksekova ile Şemdinli ve Çukurca ilçelerindeki öğrenciler için 22-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında KPSS sınavının yapılacağını açıkladı.
 • 12:59 Valilikten KPSS Güvenliği Açıklaması Hakkari Valiliği yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için tüm güvenlik önlemlerinin alındığını açıkladı.
 • 12:05 Hakkari'de KPSS Sınavıyla İlgili Tedbirler Alındı Hakkari'de Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adayların mağduriyet yaşamamaları için gerekli her türlü güvenlik önleminin alındığı bildirildi.
 • 08:31 Kobra'yı Düşüren Füzeyi PKK'ya, Rusya Vermiş Kobra'yı Düşüren Füzeyi PKK'ya, Rusya Vermiş Genelkurmay, Kobra helikopterinin PKK tarafından düşürülmüş olabileceğini açıkladı. Saldırıda kullanılan füzenin Rusya tarafından Suriye'de PKK'ya verildiği öğrenildi.
 • 09:56 Çukurca'da Düşen Askeri Helikopter Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düşen askeri helikoptere ilişkin, "Helikopterler görevlerini icra ederken, bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu, muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahıyla vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır.
 • 09:28 TSK'dan Hakkari'de Düşen Helikopterle İlgili Açıklama Genelkurmay Başkanlığı, 13 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari’de düşen helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varıldığını açıkladı.
 • 09:24 TSK : Helikopterin Füze ile Vurularak Düşürülmüş Olabileceği Kanaatine Varılmıştır TSK : Helikopterin Füze ile Vurularak Düşürülmüş Olabileceği Kanaatine Varılmıştır TSK : Helikopterin füze ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştırGenelkurmay Başkanlığı, 13 Mayıs 2016 tarihinde, Hakkari Çukurca'da düşen helikopter ile ilgili açıklama yaptı.
 • 09:24 Tsk: Helikopter, Füze ile Vurularak Düşürülmüş Olabilir Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hakkari Çukurca Çığlı 2136 Rakımlı Tepe Üs Bölgesi'ne saldıran bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirmek için bölgeye gönderilen iki taarruz helikopterinden birinin, muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varıldığını açıkladı.
 • 09:21 TSK : Helikopterin Füze ile Vurularak Düşürülmüş Olabileceği Kanaatine Varılmıştır Genelkurmay Başkanlığı, 13 Mayıs 2016 tarihinde, Hakkari Çukurca'da düşen helikopter ile ilgili açıklama yaptı.
 • 09:18 TSK: Helikopter Füze İle Düşürülmüş Olabilir TSK: Helikopter Füze İle Düşürülmüş Olabilir Türk Silahlı Kuvvetleri, Çukurca'da düşürülen helikopterin füze ile düşürülmüş olabileceğini açıkladı.
 • 15:58 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (3) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Yarın Sayın Başbakanımız, Sayın Cumhurbaşkanımıza bir veda ziyaretinde bulunacaklar.
 • 15:04 Kalın: Yarın Başbakanımız, Cumhurbaşkanımıza Veda Ziyaretinde Bulunacak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Yarın sayın Başbakanımız sayın Cumhurbaşkanımıza bir veda ziyaretinde bulunacaklar.
 • 16:00 Hakkari ve 3 İlçesinde Giriş Çıkışa Yasak Bölgeler İlan Edildi Hakkari ve 3 İlçesinde Giriş Çıkışa Yasak Bölgeler İlan Edildi Hakkari ve üç ilçesinde bazı bölgeler 18 Mayıs ile 1 Haziran 2016 tarihleri arasında "giriş çıkışa yasak bölge" ilan edildi.
 • 15:21 Ağar: "Biz Bu Füzeyi Daha Önce Bir Yerde Görmüştük" Güvenlik uzmanı emekli bordo bereli Abdullah Ağar, “Türkiye, PKK’nın eline verilen güdümlü füze sistemleriyle sopalanmak, başta terörle mücadelesi olmak üzere, yerel-bölgesel ve küresel ölçeklerde ve yaşanan çatışmalarda yönetilmek ve yönlendirilmek istenmektedir” dedi.
 • 15:13 Hakkari Valiliği'den 'Özel Güvenlik Bölgesi' Açıklaması Hakkari Valiliği, il merkezi ve 3 ilçesindeki özel güvenlik bölgesi ilen edilen yerleri açıkladı.
 • 13:30 Hakkari'de Bazı Alanlar "Özel Güvenlik Bölgesi" İlan Edildi Hakkari ve ilçelerinde bazı alanlar 18 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.
 • 07:54 Korkunç İddia! Çukurca'da Düşen Helikopterde Rus Parmağı Korkunç İddia! Çukurca'da Düşen Helikopterde Rus Parmağı Çukurca'da düşen Kobra helikopterin, Boğaz'dan geçen Rus savaş gemisi Kunikov'un güvertesinde bulunan askerin omuzundaki SA-18 füzesiyle vurulduğu sanılıyor.
 • 17:26 Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki komuta heyetinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile iş adamı Özdemir Bayraktar'ın oğlu Selçuk Bayraktar'ın nikahına katılmasına ilişkin yapılan bazı haber ve yorumlara ilişkin, "Sadece imza ve tebrikattan ibaret olan bir nikah davetine icabet edilmesine yönelik yapılan bazı haber ve yorumlar, insani ve vicdani olmaktan uzaktır.
 • 17:08 TSK'dan 'Nikah' Açıklaması: Yapılan Bazı Haber ve Yorumlar; İnsani ve Vicdani Olmaktan Uzaktır Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve komuta heyetinin Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar'ın nikah törenine katılmasının eleştirilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
 • 17:06 Genelkurmay Başkanlığı'ndan "Nikah" Eleştirilerine Yanıt Genelkurmay Başkanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın nikah törenine katılmasına ilişkin yapılan haberler ile ilgili açıklama yaptı.
 • 16:44 Orgeneral Akar ve Komuta Heyeti Nikah Törenine Katılarak İnsani Görevlerini Yerine Getirmiştir' Orgeneral Akar ve Komuta Heyeti Nikah Törenine Katılarak İnsani Görevlerini Yerine Getirmiştir' Orgeneral Akar ve komuta heyeti nikah törenine katılarak insani görevlerini yerine getirmiştir'ANKARA, (DHA) - GENELKURMAY Başkanı Hulusi Akar'ın Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin nikah törenine katılmasına yönelik eleştirilere karşılık askeri kaynaklar, şehitlerin Ankara Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenlerine katılan Orgeneral Akar ve komuta heyetinin ardından hayatın doğal akışı çerçevesinde nikah törenine katılarak insani görevlerini yerine getirdiği belirtildi.
 • 16:25 TSK'dan Sümeyye Erdoğan'ın Nikah Şahidi Olan Hulisi Akar'la İlgili Açıklama TSK'dan Sümeyye Erdoğan'ın Nikah Şahidi Olan Hulisi Akar'la İlgili Açıklama Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin nikah törenine katılmasına yönelik yapılan eleştirilere TSK'dan açıklama geldi.
 • 15:31 Vali Düzgün'den Şehit Ailesine Taziye Ziyareti Vali Düzgün'den Şehit Ailesine Taziye Ziyareti Vali Orhan Düzgün, şehit Piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu’nun baba evine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 14:40 Zonguldak Tunahan'a Ağladı Zonguldak Tunahan'a Ağladı Hakkâri Yüksekova’da şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal’ı son yolculuğunda binler uğurladı.
 • 11:58 Şehitler Yenimahalle Parklarında Ölümsüzleşti Yenimahalle Belediyesi, 17 Şubat’ta Ankara Merasim Sokak’ta hayatını kaybeden asker ve sivil 29 şehidin anısına Susuz Mahallesi’nde 17 Şubat Şehitleri Parkı’nı ve Yahyalar’da da Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lıların araziye döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan jandarma binbaşı için Şehit Binbaşı Ercan Kurt Parkı’nı düzenlenen törenlerle açtı.
 • 08:53 Hakkari 23 Nisan Spor Kulübü Bölge Birincisi Oldu Hakkari 23 Nisan Spor Kulübü Bölge Birincisi Oldu Van’ın Edremit ilçesinde yapılan THOF Kulüpler Arası Halk Oyunları Van Bölge Yarışması’nda Hakkari 23 Nisan İlköğretim Okulu Spor Kulübü geleneksel dalda bölge birincisi oldu.
 • 18:40 11. Cumhurbaşkanı Gül'den Şehit Ailesin Taziye Ziyareti 11. Cumhurbaşkanı Gül'den Şehit Ailesin Taziye Ziyareti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Abdullah Gül ve beraberindekilerin şehit evine gelişi Taziye çadırından görüntü Gül'ün şehit yakınları ile konuşması Kur'an-ı Kerim okunması ve dua Abdullah Gül'ün açıklamaları 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit olan Kayseri 1. Komando Tugayı'nda görevli Uzman Çavuş İbrahim Akarsu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 17:44 11. Cumhurbaşkanı Gül, Şehit Evinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit olan Kayseri 1. Komando Tugayı'nda görevli Uzman Çavuş İbrahim Akarsu'nun Kayseri'deki ailesine taziyede bulundu.
 • 17:30 Büyükşehir, Marmara'da 60 Trilyon Harcayacak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmara ilçesinde yapımı tamamlanan bazı tesislerin toplu açılış ve temel atma törenleri, Marmara Adası halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
 • 13:37 Çiftçi: Urfa'yı Engelli Kardeşlerimize Göre Dizayn Ediyoruz Çiftçi: Urfa'yı Engelli Kardeşlerimize Göre Dizayn Ediyoruz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Engelliler Haftası'na yönelik özel program yoğun ilgi gördü.
 • 13:05 Hadise, Terör Olayları Nedeniyle Bolu Programını İkinci Kez İptal Etti Hadise, Terör Olayları Nedeniyle Bolu Programını İkinci Kez İptal Etti Bolu'da bir alışveriş merkezinde mini konser ve imza gününe katılacağı açıklanan pop şarkıcısı Hadise, terör olayları nedeniyle bu etkinliğini ikinci kez iptal ederek erteledi.
 • 12:52 Hava Şehitleri Anıldı Hava Şehitleri Anıldı Hava Şehitlerini Anma Günü törenine katılan Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Kürşat Atılgan, “Vatan uğruna bu topraklara düşmüş bütün şehitlerimiz peygamberin yanındadır” dedi.
 • 19:21 Şehit Uzman Çavuş Nazmi Kapucu'nun Naaşı Memleketine Getirildi Şehit Uzman Çavuş Nazmi Kapucu'nun Naaşı Memleketine Getirildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Şehidin babaevinden görüntüler -Şehit Kapucu'nun yakınlarından görüntüler Şehidin kızaları Kübranur ile Zehranur'un görüntüleri KAYSERİ - Hakkari'nin Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Kayseri 1. Komando Tugayı'nda görevli uzman çavuş Nazmi Kapucu'nun naaşı memleketi Kayseri'nin Tomarza ilçesine getirildi.
 • 19:15 Şehitlerimizi Uğurluyoruz Hakkari'nin Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu, memleketi Kayseri'nin Tomarza ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 19:02 Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Bu Ülkenin İnsanları Üçüncü Sınıf Demokrasiyi Hak Etmiyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Van'da: "Terör kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin, hangi amaçla gelirse gelsin, insan olarak, parti olarak terörün her türüne şiddetle karşı çıkacağız" "Bizim 81 il başkanını Van'da toplamamızın ayrı bir önemi var. Türkiye'yi bir bütün olarak görmek istiyoruz.
 • 18:46 Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Başkanlık Sistemini Kan Dökmeden Bu Ülkede Gerçekleştiremezsin Dedim" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Van'da: "Terör kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin, hangi amaçla gelirse gelsin, insan olarak, parti olarak terörün her türüne şiddetle karşı çıkacağız" "Bizim 81 il başkanını Van'da toplamamızın ayrı bir önemi var. Türkiye'yi bir bütün olarak görmek istiyoruz.
 • 18:34 Uşak Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı Hakkari Çukurca Çığlı Üs Bölgesinden teröristlerle çıkan silahlı çatışmaya müdahale etmek üzere bölgeye sevk edilen ve teknik bir arıza nedeniyle düşen helikopterde şehit olan Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan'ın naaşı askeri uçakla Uşak'a getirildi.
 • 18:15 Şehitlerimizi Uğurluyoruz Hakkari'nin Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu, memleketi Kayseri'nin Tomarza ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 18:07 Şehit Uzman Çavuş Nazmi Kapucu Dualarla Uğurlandı Şehit Uzman Çavuş Nazmi Kapucu Dualarla Uğurlandı Hakkari'nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen 38 yaşındaki piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu, memleketi Kayseri'nin Tomarza ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:33 Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Kendi İradeni Milli İrade Olarak Görüyorsun" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Van'da: "Terör kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin, hangi amaçla gelirse gelsin, insan olarak, parti olarak terörün her türüne şiddetle karşı çıkacağız" "Bizim 81 il başkanını Van'da toplamamızın ayrı bir önemi var. Türkiye'yi bir bütün olarak görmek istiyoruz.
 • 16:28 Van'da Düzenlenen CHP İl Başkanları Toplantısı'nda Konuşan Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması Van'da Düzenlenen CHP İl Başkanları Toplantısı'nda Konuşan Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TOBB’da dile getirdiği sözlerinin arkasında olduğunu belirterek, “Kan dökmek sizin geleneğinizde var, kanlı pazardan bu yana kan döküyorsunuz" dedi.
 • 16:26 Çukurca Şehitleri Üsteğmen Bikebahşi ve Astsubay Şahin İçin Kocatepe Camii'nde Tören Düzenlendi -... Çukurca Şehitleri Üsteğmen Bikebahşi ve Astsubay Şahin İçin Kocatepe Camii'nde Tören Düzenlendi -... Çukurca şehitleri Üsteğmen Bikebahşi ve Astsubay Şahin için Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi - ŞEHİT CENAZESİNDE TEPKİ (Aktüel görüntüler)(Tür: Ankara)
 • 16:21 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Van'da Açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terör kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin, hangi amaçla gelirse gelsin, insan olarak, parti olarak terörün her türüne şiddetle karşı çıkacağız." dedi.
 • 16:04 Çukurca'daki Çatışma Eğitim Bir-Sen Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, milletin birliğine, dirliğine kasteden teröristleri ve onları destekleyenleri kınadığını bildirdi.
 • 15:53 Şehit Uzman Çavuş Fatih Özdemir Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehit Uzman Çavuş Fatih Özdemir Son Yolculuğuna Uğurlandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şehidin cenazesinin baba evine getirilmesi Şehidin yakınlarının ağlaması Şehidin cenaze namazının kılınması Şehit için helallik alınması Şehidin uğurlanması Şehitlerimizi uğurluyoruz Çukurca'da teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş Özdemir'in cenazesi memleketi Niğde'de defnedildi Hakkari Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit olan 26 yaşındaki uzman çavuş Fatih Özdemir, memleketi Niğde'de son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:45 Şehit Uzman Çavuş İbrahim Akarsu Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehit Uzman Çavuş İbrahim Akarsu Son Yolculuğuna Uğurlandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cenaze namazından genel ve detay görüntüler Şehidin ağabeyi Hasan Akarsu'nun taziyeleri kabul etmesi Vatandaşların teröre tepki göstermesi Cenaze namazı kılınması Şehidin naaşının götürülmesi Hakkari'nin Çukurca Çığlı Üs Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Kayseri 1. Komando Tugayı'nda görevli uzman çavuş İbrahim Akarsu (26), son yolculuğuna uğurlandı.