SON DAKİKA DİYARBAKIR MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır Merkez Haberleri

 • 16:03Ergani Belediye Başkanı Kartalmış'ın Acı GünüErgani Belediye Başkanı Ramazan Kartalmış'ın babası, camide geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
 • 15:13Devlet Terör Mağduru Aileleri Yalnız BırakmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un açıklamaları Devlet terör mağduru aileleri yalnız bırakmadı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da sürüyor Terör mağduru 5 bin 960 aileye 6 milyon 688 bin 862 lira yardım sağlanan destekler kapsamında, Sur ilçesindeki evi dışında kalacak yerleri olmayan 134 aile, çeşitli otellerde misafir ediliyor Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanları da ailelerin sorunlarını tespit etmek amacıyla terör mağduru 14 bin 500 kişiyle görüştü Vali Aksoy: "Amacımız, vatandaşlarımızın sorunlarını giderebilmek ve onların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamaktır" NURTEN ASLAN - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailelere, daha fazla mağduriyet yaşamamaları için Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da ulaştırılıyor.
 • 12:56Devlet Terör Mağduru Aileleri Yalnız BırakmadıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailelere, daha fazla mağduriyet yaşamamaları için Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da ulaştırılıyor.
 • 07:53PKK'dan Kaçan Aileler, Diyarbakır'da Otellere YerleştirildiPKK'dan Kaçan Aileler, Diyarbakır'da Otellere YerleştirildiDiyarbakır'da PKK'lı teröristlerin baskı yapıp 'çıkma' dediği ve canlı kalkan olarak kullanmak istediği aileler otellere yerleştirildi. Kentte neredeyse bütün oteller dolu.
 • 10:25Diyarbakır Sur'da PKK Saldırısı: 2 Asker ŞehitDiyarbakır merkez Sur ilçesinde 2 Aralık'ta başlayan operasyonlar devam ederken, bugün sabah saatlerinde PKK'lı teröriöstlerle girdiği çatışmada 3 asker ve 2 polis yaralandı.
 • 12:40Şehit Uzman Çavuş Paker'in Cenazesi Törenle GönderildiŞehit Uzman Çavuş Paker'in Cenazesi Törenle GönderildiDiyarbakır merkez Sur İlçesi'nde bölücü terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit olan Uzman Çavuş Selçuk Paker, bugün düzenlenen askeri töreninle, toprağa verilmek üzere Ankara'ya uğurlandı.
 • 12:30Diyarbakır - Şehit Uzman Çavuş Selçuk Paker İçin Tören DüzenlendiDiyarbakır - Şehit Uzman Çavuş Selçuk Paker İçin Tören DüzenlendiŞehit Uzman Çavuş Selçuk Paker için tören düzenlendi Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde bölücü terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit olan Uzman Çavuş Selçuk Paker, bugün düzenlenen askeri törenle memleketine uğurlandı.
 • 12:33Doğu ve Güneydoğu'daki 5 İlde 33 Yeni Polis Güvenlik Noktası KurulacakBakanlar kurulu tarafından alınıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Bingöl ve Mardin merkez ile ilçelerinde 33 yeni polis güvenlik noktasının kurulması için belirlenen taşınmazların kamulaştırılması istenildi.
 • 10:3010 İlde Acele Kamulaştırma KararıEmniyet Genel Müdürlüğü, polis güvenlik noktası kurmak amacıyla çoğu Şırnak, Mardin ve Diyarbakır'da olmak üzere 10 ilde acele kamulaştırma yapacak.
 • 12:18Diyarbakır'da Çatışma Bölgesine Yakın 5 Yıldızlı Otelin Sahiplerinden Güvenlik Güçleri İçin Suç...Diyarbakır'da Çatışma Bölgesine Yakın 5 Yıldızlı Otelin Sahiplerinden Güvenlik Güçleri İçin Suç...Diyarbakır merkez Sur ilçesinde 2 Aralık'tan bu yana PKK'lılara karşı başlatılan hendek-barikat operasyonları sürdürülürken, beş yıldızlı otelin sahipleri tesise giremediklerini söyleyerek güvenlik güçleri için savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 22:58HÜDA PAR'dan Okul Saldırısına Sert TepkiHÜDA PAR'dan Okul Saldırısına Sert TepkiHÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı bu gün sabah saatlerinde bir okulda çocuklara yönelik PKK'lılar tarafından düzenlenen bombalı saldırıya sert tepki gösterdi.
 • 13:46Sur'daki Hendek ve Barikatlar, 4 Bin 700 Öğrenciye Okul DeğiştirttiSur'daki Hendek ve Barikatlar, 4 Bin 700 Öğrenciye Okul DeğiştirttiDiyarbakır merkez Sur İlçesi'nde teröristlerin kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle 6 mahalledeki 7 okulda ders yapılamadı.
 • 08:23Ak Partili Kadınlar Şehit Evinde Yasin OkuduAk Partili Kadınlar Şehit Evinde Yasin OkuduAK Parti Karacasu İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, Diyarbakır’da şehit olan Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı’nın ana ocağını ziyaret edip evde şehit Kenan Karabacaklı’nın Ruhu’na Kur’an okuyup Hatim duası yaptılar.
 • 01:55Diyarbakır'da Polis Zırhlı Aracına Roketli SaldırıDiyarbakır merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesi'nde gece saatlerinde devriye gezen polis zırhlı aracına roketli saldırı düzenledi.
 • 13:24Sur'da, PKK'nın Tuttuğu Aileyi, Jandarma Operasyonla KurtardıSur'da, PKK'nın Tuttuğu Aileyi, Jandarma Operasyonla KurtardıSur'da, PKK'nın tuttuğu aileyi, jandarma operasyonla kurtardı Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı bulunan merkez Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından evlerini terk etmelerinin engellediği belirtilen 3 kişilik aile, jandarma ekiplerinin operasyonu ile alınarak güvenli bölgeye götürüldü.
 • 12:45Sur'da, PKK'nın Tuttuğu Aileyi, Jandarma Operasyonla KurtardıSur'da, PKK'nın Tuttuğu Aileyi, Jandarma Operasyonla KurtardıDiyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı bulunan merkez Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından evlerini terk etmelerinin engellediği belirtilen 3 kişilik aile, jandarma ekiplerinin operasyonu ile alınarak güvenli bölgeye götürüldü.
 • 12:26Diyarbakır Sur'da 1 Asker Şehit OlduDiyarbakır Sur'da 1 Asker Şehit OlduDiyarbakır Sur'da 1 asker şehit oldu DİYARBAKIR'ın merkez Sur ilçesinde dün çıkan çatışmada yaralanan ve hastaneye kaldırılan askerlerden biri kurtarılamayarak şehit düştü, 7 silah arkadaşının tedavisi ise devam ediyor.
 • 09:54Diyarbakır Sur'da 1 Asker Şehit OlduDiyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde dün çıkan çatışmada yaralanan ve hastaneye kaldırılan askerlerden biri kurtarılamayarak şehit düştü, 7 silah arkadaşının tedavisi ise devam ediyor.
 • 15:26Diyarbakır Sur'da 2 Asker Kanasla VurulduDiyarbakır Sur'da 2 Asker Kanasla VurulduDiyarbakır'ın Sur İlçesi'nde çatışmalar devam ederken PKK'lı teröristlerin açtığı ateş ve infilak ettirdiği patlayacıdan 3 asker yaralandı. Yaralı askerlerden 2'si kanasla vuruldu.
 • 17:32Sur İlçesindeki Terör SaldırılarıDiyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçesinde terör saldırıları nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı tarafından yardım çekleri gönderilecek.
 • 13:31Diyarbakır Sur'un Yüzde 75'i Hendek ve Barikattan TemizlendiDiyarbakır Sur'un Yüzde 75'i Hendek ve Barikattan TemizlendiDiyarbakır Sur'un yüzde 75'i hendek ve barikattan temizlendi(2) ŞİDDETLİ PATLAMALAR YAŞANIYOR Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, ilçeden bugün yoğun şekilde patlama ve silah sesleri yükseldi.
 • 11:17Mehmetçik, PKK'nın Ölüme Terk Ettiği Yaşlı Çifti Sırtında TaşıdıMehmetçik, PKK'nın Ölüme Terk Ettiği Yaşlı Çifti Sırtında TaşıdıOperasyonların devam ettiği Diyarbakır'ın Sur ilçesini terk etmelerine izin verilmeyen 2 yaşlı, "Sivilleri öldürüyorlar" denilen Mehmetçikler tarafından kurtarıldı.
 • 11:16Diyarbakır Sur'un Yüzde 75'i Hendek ve Barikattan Temizlendi(2)Diyarbakır Sur'un Yüzde 75'i Hendek ve Barikattan Temizlendi(2)Şiddetli PATLAMALAR YAŞANIYOR Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, ilçeden bugün yoğun patlama ve silah sesleri yükseldi.
 • 16:53Akademisyenlerin Bildirisine TepkilerGiresun Üniversitesi Senatosu, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.
 • 08:08Ak Liseliler Şehidin Baba Ocağı ve Kabrini Ziyaret EttiAk Liseliler Şehidin Baba Ocağı ve Kabrini Ziyaret EttiAydın AK Lise İl Başkanı Gökberk Görgülü beraberindeki AK Liseliler, Diyarbakır’da şehit olan Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı’nın ailesi ve kabrini ziyaret etti.
 • 17:17Sur'da 2 Uzman Çavuş YaralandıSur'da 2 Uzman Çavuş YaralandıDiyarbakır'ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte 2 uzman çavuş yaralandı.
 • 23:23Sur'dan Kara Haber: 3 ŞehitSur'dan Kara Haber: 3 ŞehitDiyarbakır'ın Sur ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş daha şehit oldu. Bugün bölgeden iki kara haber gelmişti, şehit sayımız üçe çıktı.
 • 23:08Diyarbakır Sur'da Çatışma: 2 Şehit, 10 Yaralı (3)Şehit SAYISI 3'E YÜKSELDİ Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde bugün PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan ve polis memuru Buhari Ağçelik, Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş'in şehit olduğu çatışmada ağır yaralılar arasında bulunan 1 uzman çavuş da tedavi gördüğü Diyarbakır Asker Hastanesi'nde doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.
 • 18:06Diyarbakır Sur'da Çatışma: 2 Şehit, 10 Yaralı (2)Diyarbakır Sur'da Çatışma: 2 Şehit, 10 Yaralı (2)Şehitlerin KİMLİKLERİ Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde bugün PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan güvenlik görevlilerinden polis memurunun Buhari Ağçiçek, uzman çavuşun da Metin Kıldiş olduğu açıklandı.
 • 16:24Diyarbakır Sur? da Çatışma; 2 Şehit, 14 YaralıDiyarbakır Sur? da Çatışma; 2 Şehit, 14 YaralıDiyarbakır merkez Sur İlçesi'nde operasyonlar devam ederken, çıkan çatışma ve teröristlerin el yapımı patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu 1 polis ve 1 uzman çavuş şehit oldu, 14 güvenlik görevlisi yaralandı.
 • 15:46Diyarbakır Sur'da Çatışma: 2 Şehit, 14 Yaralı (1)Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde operasyonlar devam ederken, çıkan çatışma ve teröristlerin el yapımı patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu 1 polis ve 1 uzman çavuş şehit oldu, 14 güvenlik görevlisi yaralandı.
 • 15:31Diyarbakır Valiliği Konutu Bitişiğindeki Okulun Penceresine Kurşun İsabet EttiDiyarbakır Valiliği Konutu Bitişiğindeki Okulun Penceresine Kurşun İsabet EttiDiyarbakır Valiliği Konutu bitişiğindeki okulun penceresine kurşun isabet etti DİYARBAKIR merkez Yenişehir İlçesi'nde bulunan ve valilik konutu bitişiğindeki Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ikinci katındaki bir penceresine bugün sabah saatlerinde kurşun isabet ettiği. Sur İlçesi'ndeki 6 mahallede uygulananan sokağa çıkma yasakları 37'inci günde, şiddetli çatışmalarla devam ediyor.
 • 13:41Diyarbakır Valiliği Konutu Yanındaki Okulun Kurşun İsabet EttiDiyarbakır Valiliği Konutu Yanındaki Okulun Kurşun İsabet EttiDiyarbakır merkez Yenişehir İlçesi'nde bulunan ve valilik konutu bitişiğindeki Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ikinci kat penceresine kurşun isabet etti.
 • 17:51Güneydoğu'da Yoğun Kar YağışıGüneydoğu'da Yoğun Kar YağışıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır Merkez kar yağışından detaylar- Odun taşıyan çocuklar- Sur kenarından yürüyen vatandaşlar- Kar topu oynayan çocuk- Anzele suyunun akışı DİYARBAKIR - Güneydoğu'da yoğun kar yağışı, hava ve kara ulaşımını olumsuz etkiliyor.
 • 00:07Diyarbakır'da Okullar Yarın Tatil (2)Diyarbakır GENELİNDE OKULLAR YARIN TATİL Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü, kar yağışının devam edeceği gerekçesiyle Diyarbakır merkez 4 ilçede yarın okulların bir gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.
 • 23:575 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçeler5 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçelerYoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte yarın tatil olan tüm il ve ilçeler...
 • 17:35Başkan Alıcık'dan Şehit Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı İçin Taziye MesajıBaşkan Alıcık'dan Şehit Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı İçin Taziye MesajıNazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı için taziye mesajı yayınladı.
 • 13:08Aydın'a Şehit Ateşi DüştüAydın'a Şehit Ateşi DüştüDiyarbakır'ın Sur İlçesi'nde devam eden operasyonlar sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 29 yaşındaki Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı'nın, Aydın Karacasu ilçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.
 • 12:47Aydın Marangozlar Odası Başkanı Aydınlı Şehit İçi Taziye Mesajı YayınladıAydın Marangozlar Odası Başkanı Aydınlı Şehit İçi Taziye Mesajı YayınladıAydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, Aydın Karacasu ilçemize kayıtlı Şehit Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı için taziye mesajı yayınladı.
 • 12:24Aydın'a Şehit Ateşi DüştüAydın'a Şehit Ateşi DüştüDiyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı'nın (29) Aydın Karacasu İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.
 • 09:50Acı Haber Diyarbakır'dan GeldiAcı Haber Diyarbakır'dan GeldiGenelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda yaralanan bir askerin kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.
 • 00:36Sur'da 4 Bin 322 Aileye Yardım YapıldıSur'da 4 Bin 322 Aileye Yardım YapıldıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere valilik tarafından 1 milyon 562 bin 964 TL yardım yapıldı.
 • 15:52Başbakanlık'tan Sur Esnafına 1 Milyon 753 Bin Lira Yardım (2)Sur'da YAŞAYAN VATANDAŞLARA YARDIM Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur İlçesi'nde oturan ve sokak aralarında oluşturulan barikatlar ile kazılan hendekler nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan 4 bin 322 aileye toplam 1 milyon 562 bin 964 lira yardım yapıldığını açıkladı.
 • 14:31Sur'da Okula Gidemeyen Öğrencilere Telafi Eğitimi HazırlığıDiyarbakır merkez Sur İlçesi'nde 2 Aralık'ta ilan edilen ve 11 Aralık'ta bir gün ara verilen sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar devam ederken, Sur Kaymakamlığı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yazı yazarak, yasak nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler için telafi eğitim hazırlığının yapılmasını istedi.
 • 13:29Diyarbakır'da Yasağın Kalktığı Caddede Bir Çok Esnaf İşyerini AçamadıDiyarbakır'da Yasağın Kalktığı Caddede Bir Çok Esnaf İşyerini AçamadıDiyarbakır merkez Sur İlçesi'ndeki Gazi Caddesi'nde sokağa çıkma yasağı kaldırılmasına rağmen, yasağın devam ettiği 6 mahallede eden çatışmalar yüzünden esnaf işyerlerini açamadı.
 • 13:14Diyarbakır Caddede Yasak Kalktı, Esnaf Çatışma Yüzünden İşyerini AçamadıDiyarbakır Caddede Yasak Kalktı, Esnaf Çatışma Yüzünden İşyerini AçamadıDiyarbakır merkez Sur İlçesi'ndeki Gazi Caddesi'nde sokağa çıkma yasağı kaldırılmasına rağmen, yasağın devam ettiği 6 mahallede eden çatışmalar yüzünden esnaf işyerlerini açamadı.
 • 17:12Batman ve Derik'te Kepenkler AçılmadıBatman ve Derik'te Kepenkler AçılmadıDiyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ile Mardin'in Dargeçit ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarına dikkat çekmek için DİSK, TMMOB, KESK, TTB tarafından alınan ortak kararla, bir günlük iş bırakma kararına destek amaçlı, Diyarbakır merkez ve Silvan İlçesi'nde, Batman merkez ve Mardin'in Derik İlçesi'nde esnaf kepenk açmadı.
 • 16:28HÜDA PAR Gündemi DeğerlendirdiHÜDA PAR Gündemi DeğerlendirdiHÜDA PAR Genel Merkezi yaptığı Gündem Değerlendirmesinde son günlerde gündemde olan önemli konular hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 13:39Diyarbakır'da Bugün Kepenkler Açılmadı (2)Diyarbakır'da Bugün Kepenkler Açılmadı (2)Batman VE DERİK'TE KEPENKLER AÇILMADI Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ile Mardin'in Dargeçit ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarına dikkat çekmek için DİSK, TMMOB, KESK, TTB tarafından alınan ortak kararla, 1 günlük iş bırakma kararına destek amaçlı, Diyarbakır merkez ve Silvan İlçesi'nde, Batman merkez ve Mardin'in Derik İlçesi'nde esnaf kepenk açmadı.
 • 07:55Sur'daki Hastaneye Kurşun Geçirmez Cam TakılacakSur'daki Hastaneye Kurşun Geçirmez Cam TakılacakPKK'ya yönelik operasyonların devam ettiği Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Onkoloji Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Velat Şen, "Kliniğimize kurşun geçirmez camlar takacağız" dedi.