SON DAKİKA ERCİŞ HABERLERİ

Son Dakika Erciş Haberleri

 • 22:31İçişleri Bakanı Öztürk Açıklamasıİçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, vatandaşların korkmadan, çekinmeden oylarını kullanmalarını arzu ettiğini belirterek, "Yüksek oranlı katılımla bu haklarını kullansınlar ve Türkiye'nin geleceğiyle ilgili söyleyecekleri söz neyse 7 Haziran'da söylesinler.
 • 19:11Vali Taşyapan: Şehirleşmede ve İmar İşlerinde Çok İyi DeğilizVali Taşyapan: Şehirleşmede ve İmar İşlerinde Çok İyi DeğilizVan’da, 6’ncı Van İnşaat Yapı ve İş Makineleri Fuarı'nın açılışı törenle yapıldı.
 • 15:49Genel Seçime DoğruAK Parti Van milletvekili adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, Ulupamir köyünü ziyaret ederek, seçmenlerden destek istedi.
 • 11:56Kırgızlı Türkler Çaha'yı Rabia Selamı ile KarşıladıKırgızlı Türkler Çaha'yı Rabia Selamı ile KarşıladıAK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Çaha, 07 Haziran 2015 seçimlerinin sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda İslam dünyasının da seçimi olduğunu belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider her ülkeye nasip olmaz kıymetini bilmeliyiz.
 • 11:46Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Korucu Ailesine TaziyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden geçici köy korucusu Abdülbari Gül'ün ailesine taziyede bulundu.
 • 11:10Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Öldürülen Korucunun Ailesine TaziyeCumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Öldürülen Korucunun Ailesine TaziyeCumhurbaşkanı Erdoğan, Erciş'te uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden köy korucusu Abdulbari Gül'ün ailesini arayıp taziye dileğinde bulundu.
 • 19:34Van'da Geçici Köy Korucusunun Öldürülmesi - Ziya SözenVan'da Geçici Köy Korucusunun Öldürülmesi - Ziya SözenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Van'da geçici köy korucusunun öldürülmesi- Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen'in açıklamaları- Detay görüntüler Van'da geçici köy korucusunun öldürülmesi- Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen: - "Çözüm Süreci'nde 13 korucumuz şehit edilmiştir.
 • 17:48Van'da Geçici Köy Korucusunun ÖldürülmesiAnadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, geçici köy korucusu Abdülbari Gül'ün öldürülmesiyle ilgili, "Çözüm Süreci'nde 13 korucumuz şehit edilmiştir.
 • 17:33Erciş'te Bilim Fuarı DüzenlendiErciş Tenzile Ana İlk ve Ortaokulu tarafından bilim fuarı düzenlendi.
 • 17:28Korucu Başkanı: Çözüm Sürecinde 13 Korucuyu Şehit VerdikKorucu Başkanı: Çözüm Sürecinde 13 Korucuyu Şehit VerdikAnadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Erciş’te şehit edilen korucu Abdulbari Gül’ün çözüm sürecinde şehit edilen 13. korucu olduğunu açıkladı.
 • 17:24Sözen: Bu Bir Çığlıktır, Kimse Korucuları Hafife AlmasınSözen: Bu Bir Çığlıktır, Kimse Korucuları Hafife AlmasınAnadolu köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, PKK ve siyasi uzantıları tarafından işbirlikçi ve ihanetçi, devlet tarafından ise üvey evlat muamelesi gördüklerini söyledi.
 • 17:21Korucunun Şehit Edilmesine TepkiKorucunun Şehit Edilmesine TepkiAnadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Van'da düzenlenen basın açıklamasında, korucuların madur edilmesine dikkat çekti.
 • 09:43Genel Seçime DoğruAK Parti Van milletvekili adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, 7 Haziran'da yapılacak seçimin Türkiye için hayati önem taşıdığını söyledi.
 • 17:57Zonguldak Bakan Yıldız: Tehdit Dilini Kullanmak Hiçbir Partiye YakışmazZonguldak Bakan Yıldız: Tehdit Dilini Kullanmak Hiçbir Partiye YakışmazBakan Yıldız: Tehdit dilini kullanmak hiçbir partiye yakışmaz Durmuş SEVİNDİK- Hamza DEMİR/ZONGULDAK, (DHA)- ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, seçim öncesi partiler arasındaki gerilimin arttırılmaması gerektiğini belirterek, "Herkes centilmence söyleyeceklerini vatandaşımıza paylaşacak, onları anlatacak.
 • 17:26Şehit Cenazesinde Konuşan Ağrı Valisi'nden Teröristlere: Dağlarda SürüneceksinizŞehit Cenazesinde Konuşan Ağrı Valisi'nden Teröristlere: Dağlarda SürüneceksinizVan'da uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen köy korucusu Abdulbari Gül'ün cenaze töreninde konuşan Ağrı Valisi Işın, terör örgütü için "Dağlarda sürüneceksiniz, gebereceksiniz." dedi.
 • 16:56Ağrı Valisi'nden Teröristlere: Dağlarda SürüneceksinizAğrı Valisi'nden Teröristlere: Dağlarda SürüneceksinizVan'ın Erciş İlçesinde şehit edilen geçici köy korucusu Abdulbari Gül'ün cenaze töreninde konuşan Ağrı Valisi Musa Işın,Siz 1984 yılından beri Kürtleri öldürüyorsunuz.
 • 16:32Van'da Bölücü Terör Örgütü Korucu Şehit EttiGenelkurmay Başkanlığı, Van’da bir köy korucusunun bölücü terör örgütü tarafından şehit edildiğini açıkladı.
 • 16:21Genelkurmay Başkanlığı: Geçici Köy Korucusu Şehit EdildiGenelkurmay Başkanlığı, geçici köy korucusu olarak görev yapan bir kişinin, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu bir terörist tarafından yapılan silahlı saldırı sonucu şehit olduğunu bildirdi.
 • 14:40Bakan Yıldız: Tehdit Dilini Kullanmak Hiçbir Partiye YakışmazBakan Yıldız: Tehdit Dilini Kullanmak Hiçbir Partiye YakışmazEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, seçim öncesi partiler arasındaki gerilimin arttırılmaması gerektiğini belirterek, "Herkes centilmence söyleyeceklerini vatandaşımıza paylaşacak, onları anlatacak.
 • 13:51Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TTK'da kömürün tonunu 250 dolara mal edip, 81 dolara sattıklarını belirterek, "Şu anda TTK'da bir 'var'ı paylaşmıyoruz, işçi kardeşlerimizle, kamuyla özel sektörle biz 'yok'u paylaşıyoruz.
 • 12:07Yıldız'dan Hdp'ye Yıldız'dan Hdp'ye "Tehdit" EleştirisiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Zonguldak Valiliği ziyaretinde HDP’yi eleştirerek, “Erciş’te ‘Buraya HDP’li olmayanlar giremez, girmesi yasaktır’ söylemleri seçimi etkilemek üzerine bir tehdit unsuru olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
 • 23:24Erciş'te Köy Korucusu Öldürüldü (2)Köy KORUCUSUNU ÖLDÜREN KİŞİ BELİRLENDİ Van'ın Erciş İlçesi'nde geçici köy korucusu Abdulbari Gül'ü silahla vurararak öldüren kişinin kimliğinin belirlendiği belirtildi.
 • 23:13Erciş'te Geçici Köy Korucusunun Katil Zanlısının Kimliği Tespit EdildiVan Valiliği, Erciş ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden geçici köy korucusunun katil zanlısının kimliğinin tespit edildiğini ve zanlının terör örgütü mensubu olduğunu açıkladı.
 • 17:56Figen Yüksekdağ Van'daFigen Yüksekdağ Van'daHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "7 Haziran’da halklar kucaklaşacak" dedi.
 • 17:29Muradiye'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıMuradiye'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıVan’ın Muradiye ilçesinde meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 17:25Van'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıVan'ın Muradiye ilçesinde kamyonet ile otomobilin çarpışması sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
 • 16:16Van Erciş'te Bir Korucu, Çarşı Merkezinde Vurularak ÖldürüldüVan'ın Erciş ilçesinde geçici köy korucusu olarak görev yapan bir kişi, çarşı merkezinde silahlı saldırıya uğradı.
 • 16:156. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"Van Valiliği, Erciş Kaymakamlığı, Doğa Gözcüleri Derneği, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası ile Erciş Ziraat Odasınca ortaklaşa düzenlenen "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" sona erdi.
 • 15:131915 Olayları Van'da Tartışılacak1915 Olayları Van'da TartışılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "100. Yılında Ermeni Meselesi ve Gerçekler" Sempozyumu tabelası - YYÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulaziz Kardaş konuşması - Öğretim Üyesi Kardaş'ın bilgisayardan resimler göstermesi 1915 olayları Van'da tartışılacak- Yüzüncü Yıl Üniversitesince gerçekleştirilecek "Birinci Dünya Savaşında Ermeniler" Sempozyumu'nda, tarihçiler 1915 olaylarını yeni belge ve bilgilerle ele alacak- YYÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kardaş: - "Ermeni olaylarıyla ilgili dünyada söz sahibi olan hocalarımız, Ermenilerin yaptığı katliamı belgeler ışığında dile getirecek ve anlatacak"- "Ermeni olaylarının başladığı vilayetler arasında en büyük tahribata uğrayan yer Van'dır, yakılıp yıkılmış, yerle bir edilmiştir.
 • 15:09Köy Korucusu İlçe Merkezinde ÖldürüldüKöy Korucusu İlçe Merkezinde ÖldürüldüVan'ın Erciş İlçesi'nde geçici köy korucusu Abdulbari Gül, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldü.
 • 15:03Köy Korucusu İlçe Merkezinde ÖldürüldüKöy Korucusu İlçe Merkezinde ÖldürüldüVan'ın Erciş ilçesinde, geçici köy korucusu olarak görev yapan Abdulbari Gül, çarşı merkezinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
 • 14:53MHP Van Milletvekili Adayı Çavuşoğlu, Sözde Ermeni Katliamı ile İlgili Bilinmeyenleri Gün Yüzüne...MHP Van Milletvekili Adayı Çavuşoğlu, Sözde Ermeni Katliamı ile İlgili Bilinmeyenleri Gün Yüzüne...Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van Milletvekili adayı Gültekin Çavuşoğlu son yıllarda öne sürülen Ermeni katliamı ile ilgili bilinmeyenleri gün yüzüne çıkardı.
 • 14:37Van'da Düzenlenen Van'da Düzenlenen "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" Sona ErdiVan’ın Erciş ilçesinde düzenlenen "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" sona erdi.
 • 12:336. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali""6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"ne katılan şairler, barış ve kardeşlik mesajı verdi.
 • 11:581915 Olayları Van'da TartışılacakYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından yapılacak "100. Yılında Ermeni Meselesi ve Gerçekler" Sempozyumu'na katılacak tarihçiler, Ermenilerin iddialarıyla ilgili gerçekleri ve Ermeni isyanları sonucu Müslümanların katledilmesini belgeleriyle ortaya koyacak.
 • 09:24Prof. Dr. Çaha'dan Seçim ÇalışmasıProf. Dr. Çaha'dan Seçim ÇalışmasıAK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, siyasetten hiçbir beklentisinin olmadığını, varmak istediği yere geldiğini belirterek, “Benim siyasette olmamın tek amacı halkımıza hizmettir; benimle birlikte görev yapacakların da bu anlayışta olmasını beklerim” dedi.
 • 15:476. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Buzkaşi oyunu öncesi atların genel plan görüntüsü- Kırgız Vatandaşların at üstünde Buzkaşi 'oğlak kapma' oyununu oynaması-Atlardan bazılarının seyircilerin arasına dalması v edüşen vatandaşdan görüntü-Seyir terası ve genel görüntü-Mahalli sanatçıdan konser -Halay çeken insanlar-İnci kefallerinin suyun akışının tersine yüzmeleri- Asma köprüden asılarak geçmeye çalışan gençlerde birinin suya düşmesi- Aşıkların atışmasından görüntü "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"- Van'ın Erciş ilçesinde düzenlenen "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" festivali kapsamında "Buzkaşi" oyunu sergilendi Dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek, tatlı sulara göç eden inci kefalinin "zorlu yolculuğu"nu izletmek için düzenlenen "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"nde, Kırgızların at üzerindeki maharetini gösteren "Buzkaşi" yarışlarına ilgi büyük oldu.
 • 15:39Minibüsle Otomobil Çarpıştı: 18 YaralıMinibüsle Otomobil Çarpıştı: 18 YaralıVan'da minibüsle ters şeride giren otomobilin çarpıştığı kazada 2'si çocuk 18 kişi yaralandı.
 • 15:01Van'da Minibüsle Otomobil Çarpıştı: 18 YaralıVan'da minibüsle ters şeride giren otomobilin çarpıştığı kazada 2'si çocuk 18 kişi yaralandı.
 • 14:53Korkunç Trafik Kazası Sonrası Olay Yerini TOMA TemizlediKorkunç Trafik Kazası Sonrası Olay Yerini TOMA TemizlediVan'da şehir içi minibüsle otomobilin çarpışması sonucu 2'si çocuk 18 kişi yaralandı. Kaza sonrası yola dökülen motorin ve yağlar TOMA tarafından temizlendi.
 • 12:536. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"Dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek, tatlı sulara göç eden inci kefalinin "zorlu yolculuğu"nu izletmek için düzenlenen "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"nde, Kırgızların at üzerindeki maharetini gösteren "Buzkaşi" yarışlarına ilgi büyük oldu.
 • 06:52Van - İnci Kefali Festivalinin İkinci Günü Renkli Görüntülere Sahne OlduVan - İnci Kefali Festivalinin İkinci Günü Renkli Görüntülere Sahne Olduİnci Kefali festivalinin ikinci günü renkli görüntülere sahne oldu VAN Gölü'nde yaşayan tek canlı türü olan İnci Kefali'nin yolculuğuna dikkat çekmek için bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali'nin ikinci günü renkli görüntülere sahne oldu.
 • 19:11İnci Kefali Festivalinin İkinci Günü Renkli Görüntülere Sahne Olduİnci Kefali Festivalinin İkinci Günü Renkli Görüntülere Sahne OlduVan Gölü'nde yaşayan tek canlı türü olan İnci Kefali'nin yolculuğuna dikkat çekmek için bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali'nin ikinci günü renkli görüntülere sahne oldu.
 • 11:55Prof. Dr. Çaha'dan 'Tehditli' Pankarta TepkiProf. Dr. Çaha'dan 'Tehditli' Pankarta TepkiAK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, Erciş’te asılan pankarta tepki göstererek, bunun artık bir yarış olduğunu herkesin anlaması gerektiğini belirterek, “İnsanlarımızı tehdit edenlere papuç bırakmayız. İç Güvenlik Yasası’nı da bu yüzden çıkarttık” dedi.
 • 22:26Van - İnci Kefali Festivali Yağmur Altında BaşladıVan - İnci Kefali Festivali Yağmur Altında Başladıİnci Kefali Festivali yağmur altında başladı Van Gölü'nde yaşayabilen tek canlı türü olan İnci Kefali'nin kutsal yolculuğuna dikkat çekmek için bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali bugün yağmur altında başladı.
 • 20:05Van'da 6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat FestivaliVan'da 6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat FestivaliVan Gölü’nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek tatlı sulara göç eden inci kefali balığının tanıtılması için bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali çeşitli etkinlikle başladı.
 • 19:10İnci Kefali Festivali Yağmur Altında Başladıİnci Kefali Festivali Yağmur Altında BaşladıVan Gölü'nde yaşayabilen tek canlı türü olan İnci Kefali'nin kutsal yolculuğuna dikkat çekmek için bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali bugün yağmur altında başladı.
 • 17:416. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"Erciş ilçesinde 24 Mayıs'a kadar sürecek "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" yapılan çeşitli etkinlikle başladı.
 • 17:33Erciş'te Erciş'te "Tehdit" İçerikli Pankarta TepkiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pankarttan görüntü- HDP Erciş İlçe Başkanı Selçuk Aladağ'ın konuşması - Akparti Van Milletvekili adayı Prof.Dr. Ömer Çaha'nın konuşması- Pankarttan detay Erciş'te "tehdit" içerikli pankarta tepki- Van'ın Erciş ilçesinde caddeye "HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazılı pankart asılması, tepkiyle karşılandı- AK Parti Van Milletvekili Kayatürk: - "Bu bölgede sandık ciddi manada tehdit altında, tehlike altında, köylerde örgüt elemanları dolaşıyor"- MHP İl Başkanı Güngöralp: -"Yapılan işi kesinlikle doğru bulmuyoruz"-HDP Erciş İlçe Başkanı Aladağ: -"Kesinlikle bu konu hakkında bilgimiz yoktur.
 • 16:29Erciş'te "Tehdit" İçerikli Pankarta TepkiErciş'te, Yeşilova Mahallesi girişindeki caddeye, "HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazılı pankart asılması, tepkiyle karşılandı.