SON DAKİKA ERCİŞ HABERLERİ

Son Dakika Erciş Haberleri

 • 14:48Kaymakam Yaşar, Teog Birincisin Kabul EttiErciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, TEOG sınavında Türkiye birincisi olan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nursel Demir'i makamında kabul etti.
 • 10:37Oğuz Han'ın Otağı Kocayayla'da KuruluyorOğuz Han'ın Otağı Kocayayla'da KuruluyorBursa’nın Keles ilçesine bağlı Kocayayla, Türk Dünyası Ata Sporları Şöleni’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 • 22:04Erciş'te Başsavcı Mehmet Topal Onuruna Veda YemeğiErciş'te Başsavcı Mehmet Topal Onuruna Veda YemeğiVan’ın Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Topal’ın tayininin çıkması nedeniyle iş adamı Muammer Altun tarafından onuruna veda ve iftar yemeği düzenlendi.
 • 22:04Erciş'e Sgk Hizmet Binası YapılıyorErciş'e Sgk Hizmet Binası YapılıyorVan’ın Erciş ilçesinde iki yıldır imar planı nedeniyle yapımına başlanamayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müdürlük binası plan tadilatı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapıldığı bildirildi.
 • 15:00Erciş'in İl Olacağı Sözü Bile Halkı Heyecanlandırmaya YettiErciş'in İl Olacağı Sözü Bile Halkı Heyecanlandırmaya YettiVan’ın Erciş ilçesinin il yapılacağı yönünde bazı basın organlarında çıkan haberler, ilçe halkı üzerinde adeta doping etkisi yaptı.
 • 13:02Öğretmen ve Öğrenciler Erciş İçin ÇaldılarÖğretmen ve Öğrenciler Erciş İçin ÇaldılarVan’ın Erciş ilçesindeki Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından “Erciş İçin Çal" Projesi kapsamında türküler seslendirildi.
 • 15:49Hdp'li Doğan Madımak'ın 'Utanç Müzesi' Olması Benzer Katliamları EngelleyecektirHdp'li Doğan Madımak'ın 'Utanç Müzesi' Olması Benzer Katliamları EngelleyecektirHdp'li Doğan Madımak'ın 'Utanç Müzesi' olması benzer katliamları engelleyecektirHDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, 37 kişinin hayatını kaybettiği Madımak Oteli'nin 'İnsanlık ve Utanç Müzesi' olması gerektiğini dile getirerek, Madımak'ın utanç müzesine dönüştürülmesi bir daha benzer katliamları da engelleyecektir.
 • 15:41CHP Hatay Milletvekili Dudu AçıklamasıCHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, "OYAK'ın başına ilk kez bürokrasiden gelen birisi getirilmiştir.
 • 13:38Kurtulmuş: İsrail 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya GelinmiştirBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İsrail ile ilişkilerin normalleşme süreciyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün saat 13.00'te düzenleyeceği basın toplantısında açıklamalarda bulunacağını duyurarak, "Herhalde Türkiye'de gündemi belirleyecek konulardan birisi İsrail'le ilişkilerimizin normalleşme sürecinde gelinen noktadır.
 • 12:56Kurtulmuş'tan 'İsrail'le Anlaşma' Açıklaması 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya...Kurtulmuş'tan 'İsrail'le Anlaşma' Açıklaması 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya...Kurtulmuş'tan 'İsrail'le anlaşma' açıklaması 26 Haziran'daki görüşmede belli bir noktaya gelinmiştirİKİ BAŞBAKANDAN 'EŞ ZAMANLI' AÇIKLAMA'BİZ BUNLARIN SIRTINI SIVAZLIYORUZ' DERLERSE YAPILAN MÜZAKERELERE SIĞMAZPKK TERÖRÜNÜN UZANTILARI AVRUPA ÜLKELERİNİ DE ETKİ ALTINA ALIRKİMSE TÜRKİYE'NİN TERÖRLE MÜCADELEDEN VAZGEÇMESİNİ İSTEYEMEZBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İsrail ile ilişkilerin normalleşme süreciyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün saat 13.00'te düzenleyeceği basın toplantısında açıklamalarda bulunacağını duyurarak, Herhalde Türkiye'de gündemi belirleyecek konulardan birisi İsrail'le ilişkilerimizin normalleşme sürecinde gelinen noktadır.
 • 12:22"Erciş ve Midyat İl mi Oluyor?" Haberine Kurtulmuş'tan YalanlamaNuman Kurtulmuş, Erciş ve Midyat'ın il olacağı yönündeki haberlerle ilgili, "Böyle bir konu gündeme gelmedi. Bir gazetedeki açıklamayı esas alarak fikir beyan edemeyiz." dedi.
 • 12:00Ensar Vakfı'ndan Teog Birincisine ÖdülEnsar Vakfı Erciş Şubesi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında, 120 soruyu doğru cevaplayan Türkiye birincisi Nursel Demir'i ödüllendirdi.
 • 11:27Kurtulmuş Açıkladı! İsrail'le Anlaşma Saat 13.00'te Dünyaya DuyurulacakKurtulmuş Açıkladı! İsrail'le Anlaşma Saat 13.00'te Dünyaya DuyurulacakHükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde 26 Haziran'da belli noktaya gelindi, bu gelinen nokta bugün saat 13.00'te dünyaya duyurulacak" dedi.
 • 11:23Erciş İçin ÇalErciş İçin Çal" ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: "Erciş İçin Çal" Projesi kapsamında hazırlanan klip Müzik Öğretmeni Gökhan Gül'ün konuşması "Erciş İçin Çal" Projesi Erciş ilçesindeki Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu öğrencilerince hazırlanan "Erciş İçin Çal" Projesi kapsamında hazırlanan klip yayınlandı.
 • 11:04Martılar'ın Balık KavgasıMartılar'ın Balık KavgasıVan Gölü’nde yaşayan endemik tür olan inci kefali balığı, yumurtalarını bırakmak için tatlı su yataklarına yaptıkları muhteşem göç sona ererken, geride kalan balıkları avlamaya çalışan martıların birbirleri ile kavgasında ilginç görüntüler ortaya çıkıyor.
 • 10:49Bağcılar'da "İnanç ve Medeniyetimizde İnsana Saygı ve İyilik Hareketi" SöyleşisiBağcılar’da düzenlenen “İnanç ve Medeniyetimizde İnsana Saygı ve İyilik Hareketi” konulu söyleşide resmi yardım kuruluşlarının yanı sıra vakıf ve derneklerin felakete maruz kalan, zulüm altında yaşayan ve savaşlar sebebiyle zor günler yaşayan insanlara yardım eli uzattığı belirtildi.
 • 10:45Erciş İçin Çal" ProjesiErciş ilçesindeki Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu öğrencilerince hazırlanan "Erciş İçin Çal" Projesi kapsamında hazırlanan klip yayınlandı.
 • 23:56Mardin'in Midyat ve Van'ın Erciş İlçeleri İl OluyorMardin'in Midyat ve Van'ın Erciş İlçeleri İl OluyorHükümetin, Mardin'in Midyat ve Van'ın Erciş ilçelerini il yapmayı planladığı ve bu kapsamda harekete geçeceği öğrenildi.
 • 07:13Bakan Yılmaz: Eğitimde Yaptıklarımız Devrim NiteliğindeBakan Yılmaz: Eğitimde Yaptıklarımız Devrim NiteliğindeMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye'de eğitim alanında yapılanlar çok fazla, hatta devrim niteliğinde.
 • 14:31Oto Tamircisinden Cam TabloOto Tamircisinden Cam TabloGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İş yerinden araç tamiri -Turan Küçükpolat, cam oyarak yaptığı tablo çalışmasından görüntü Turan Küçükpolat ile röportaj Oto tamircisinden cam tablo Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan motor tamir ustası Turan Küçükpolat, cam oyarak yaptığı tablolarla vatandaşın ilgisini çekiyor.
 • 12:43Oto Tamircisinden Cam TabloVan'ın Erciş ilçesinde yaşayan motor tamir ustası Turan Küçükpolat, cam oyarak yaptığı tablolarla vatandaşın ilgisini çekiyor.
 • 23:24Erciş'te Şehit Aileleri, Gaziler İftarda Bir Araya GeldiErciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, şehit aileleri ve gaziler için 108. Topçu Alay Komutanlığında iftar yemeği verdi.
 • 18:13Erciş'te Teog Değerlendirme ToplantısıVan'ın Erciş ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 17:58Erciş'te Yol Yapım ÇalışmasıErciş Belediyesi ekipleri tarafından ilçedeki mahallelerde parke taşı döşeme çalışmaları başlatıldı.
 • 14:04Van Gölü'nde Alarm Düzeyinde Bir Kirlilik YokYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından yürütülen “Van Gölünün Mikrobiyolojik, Kimyasal Ve Radyoaktif Kirlilik Düzeyinin Araştırılması” konulu projenin ilk sonuçları açıklandı.
 • 00:07Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanaat Önderleriyle İftarda BuluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Devlet, meseleyi suhuletle, kimsenin burnu kanamadan, kimse acı yaşamadan çözsün diye her türlü çabayı gösterdi, göstermeye gayret ediyor.
 • 23:37Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanaat Önderleri ile İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kanaat Önderleri ile İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftar yemeğinde bir araya geldiği Doğu ve Güneydoğu’dan gelen kanaat önderlerinden terörün ve destekçilerinin gerçek yüzünü bölge halkına ve yırt dışındaki irtibatlı oldukları kişi ve kurum temsilcilerine anlatmalarını istedi.
 • 18:04Hamile Kadını Taşıyan Minibüs Direğe Çarptı: 7 YaralıVan'ın Erciş ilçesindeki trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 17:42Erciş'te Trafik Kazası; 7 YaralıErciş'te Trafik Kazası; 7 YaralıVan’ın Erciş ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.
 • 12:09Erciş'teki Gösterilerde Hayatını Kaybeden Deniz'in Ailesine TazminatAnayasa Mahkemesi, Van'ın Erciş ilçesinde 2008'deki gösterilerde gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mehmet Deniz'in ölümüyle ilgili etkili soruşturma yürütülmediğinden, eşi ve çocuklarına 80 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetti.
 • 13:27Ercişli Şaire Teşekkür BelgesiErciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, 7. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali'nde Türkiye ve yurt dışından şairlerin sahne almasına öncülük eden Ercişli Şair Gökmen Sakin'e teşekkür belgesi verdi.
 • 18:01Bakan Yılmaz: "Sözleşmeli Öğretmen Sistemini Yeniden Getireceğiz"Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Güneydoğu’daki doluluk oranı yüzde 92, yüzde 93’lerdeyse Marmara’da yüzde 87’lerde. Dolayısıyla açıklar var. Bu açıkları kapatmamız için ne yapmamız lazım, sözleşmeli öğretmen sistemini yeniden getireceğiz.
 • 13:58Çaldıran-Doğubayazıt Karayolunda Trafiğe Kısıtlama GetirildiVan'da olası terör saldırıları nedeniyle Çaldıran-Doğubayazıt karayolunda araç trafiğine kısıtlama getirildi.
 • 08:35Tüdkiyeb Genel Başkanı Çelik'ten, Cumhuriyet Başsavcısı Topal Onuruna Veda YemeğiTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Topal onuruna veda yemeği tertip etti.
 • 23:47Çaldıran-doğubayazıt Yolu Ulaşıma KapatıldıÇaldıran-doğubayazıt Yolu Ulaşıma KapatıldıVan Çaldıran-Ağrı Doğubayazıt E-99 karayolu, yaşanan terör olayları nedeniyle çift taraflı ulaşıma kapatıldı.
 • 17:48Tuşba Belediyesi'nin Projeleri Hayat BuluyorTuşba Belediyesi'nin Projeleri Hayat BuluyorVAN (İHA) – Van’ın Tuşba Belediyesi tarafından ’İskele Sahil Rekreasyon 1. Etap Projesi’nin temel atma töreni ile Mehmet Akif Ersoy Parkı’nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 11:18Polis Aracına 68 Kurşun SıkmışlarVan'da 4 yıl önce devriye görevi yapan polis aracına silahlı saldırı düzenleyen terör örgütü PKK mensubu ile ona yardım eden 3 sanığa verilen cezalarla ilgili gerekçeli karar açıklandı.
 • 21:18Erciş Belediyesinden Yüksekova'ya Yardım?Erciş Belediyesi, sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı olarak kaldırıldığı Yüksekova'ya gıda malzemesi yardımında bulundu.
 • 21:11Erciş'te Bisiklet Dağıtım TöreniVan'ın Erciş ilçesinde Sağlık Bakanlığının "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Programı" kapsamında başarılı öğrencilere 100 bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi.
 • 19:00Başarılı Öğrenciler Bisikletle ÖdüllendirildiBaşarılı Öğrenciler Bisikletle ÖdüllendirildiVan’ın Erciş ilçesinde Sağlık Bakanlığı projesi doğrultusunda başarılı öğrencilere 100 adet bisiklet hediye edildi.
 • 10:467. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, "7. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"nin düzenlenmesine emek veren komite üyelerine teşekkür ve başarı belgesi verdi.
 • 09:45Kaymakam Yaşar'dan Festival Komitesine Teşekkür BelgesiKaymakam Yaşar'dan Festival Komitesine Teşekkür BelgesiVan’ın Erciş ilçesinde 3-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 7. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar tarafından teşekkür ve başarı belgesi verildi.
 • 10:22Ağustos Ayında Atama Yok, Teog'da 980 Öğrenci Birinci OlduAğustos Ayında Atama Yok, Teog'da 980 Öğrenci Birinci OlduMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Maarif Vakfı Tasarısı'nın tümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
 • 01:40Maarif Vakfı Tasarısı Genel KuruldaMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ağustos ayında öğretmen ataması yapmayacaklarını belirterek, "Yeni bir uygulama başlattık, bundan sonraki öğretmen alımını şubatta yapacağız." dedi.
 • 22:23Van'da Trafik Kazası; 4 YaralıVan merkez Tuşba ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3’ü çocuk 4 kişi yaralandı.
 • 22:03Yıldırım: 'Bir Yıldan Kısa Bir Sürede Yeniden Bir Van İnşa Edildi'Yıldırım: 'Bir Yıldan Kısa Bir Sürede Yeniden Bir Van İnşa Edildi'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Van'da toplu açılış ve temel atma töreni Başbakan Binali Yıldırım'ın gelişi Katılımcılardan detaylar Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Van'da toplu açılış ve temel atma töreni Başbakan Yıldırım: (1) "Şunu bilmenizi istiyorum, 17 Ağustos depreminde, bir buçuk gün sonra ancak depremden haberi olan bir Başbakan'dan, Van depreminde 4 saatte enkazdan vatandaşımızı çıkaran bir Başbakan'ı gördü Van" "Bir mucize yaşadı Van. Bir yıldan kısa bir sürede yeniden bir Van inşa edildi, 35 bin konut yapıldı" Başbakan Binali Yıldırım, "Şunu bilmenizi istiyorum, 17 Ağustos depreminde, bir buçuk gün sonra ancak depremden haberi olan bir Başbakan'dan, Van depreminde 4 saatte enkazdan vatandaşımızı çıkaran bir Başbakan'ı gördü Van." dedi.
 • 21:39Yıldırım: Yıldırım: "Ne Yaparsa Yapsınlar, Van'ın Çevre Yolunu Yapacağız, Engel Olamayacaklar, Güçleri...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Van'da toplu açılış ve temel atma töreni Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Van'da toplu açılış ve temel atma töreni Başbakan Yıldırım: (2) "(Van-Yüksekova-Hakkari karayolundaki çalışmalar) Bu yolda biliyorsunuz, çalışırken ne kadar iş makinesi yandı, ne kadar orada çalışanlar taciz edildi, kaçırıldı ama onlar ne yapmaya çalışırsa çalışsın, hiç merak etmeyin biz de inatla Van'ın, Hakkari'nin, Türkiye'nin her köşesine hizmetleri birer birer götüreceğiz, inşallah." "Ne yaparsa yapsınlar, Van'ın çevre yolunu yapacağız, engel olamayacaklar, güçleri yetmeyecek.
 • 21:37Başbakan Yıldırım, Van'da Toplu Açılış Törenine Katıldı (2)Başbakan Yıldırım, Van'da Toplu Açılış Törenine Katıldı (2)Başbakan TOPLU AÇILIŞI YAPTIBaşbakan Binali Yıldırım, Van Valisi İbrahim Taşyapan'ı makamında ziyaret ettikten sonra Tuşba Belediyesi tarafından İstasyon Mahallesi Kinyas Kartal Bulvarı'nda verilen iftar yemeğine katıldı.
 • 21:25Başbakan Binali Yıldırım AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım, “Dağa çıkarılan gençlere sesleniyorum; Gençler gelin bu umutsuz yolculuktan vazgeçin.
 • 20:27Van'da Toplu Açılış ve Temel Atma TöreniVAN(AA) - Başbakan Binali Yıldırım, Van-Yüksekova ve Hakkari karayolundaki çalışmalara ilişkin, "Bu yolda biliyorsunuz, çalışırken ne kadar iş makinesi yandı, ne kadar orada çalışanlar taciz edildi, kaçırıldı ama onlar ne yapmaya çalışırsa çalışsın, hiç merak etmeyin biz de inatla Van'ın, Hakkari'nin, Türkiye'nin her köşesine hizmetleri birer birer götüreceğiz, inşallah." dedi.