Son Dakika Haberleri: Abdüllatif Şener'den Flaş Karar

Abdüllatif Şener'den Flaş Karar

AK Parti'yle yollarını ayırdıktan sonra Türkiye Partisi'ni kuran Abdüllatif Şener, partiyi kapattıklarını açıkladı.

27.08.2012 11:42
Abdüllatif Şener'den Flaş Karar,
Abdüllatif Şener'in "Türkiye Partisi" kapandı. Şener, ''Hukuken partiyi kapattık'' dedi.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "Partimizi kapattık. Çünkü meclis dışı muhalefetin kendini kamuoyuna duyurmasında çok büyük güçlükler var. Medyanın ve sivil toplumun suskun olduğu bir dönem yaşıyoruz" dedi.

Son seçimlerde Sivas'tan bağımsız aday olan Şener, genel başkanlık görevinden ve partisinden ayrılmış, 17 bin oy almasına rağmen seçilememişti. Şener, yeniden genel başkanlık görevine dönmedi.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde doğan 58 yaşındaki Şener, Refahyol ve AK Parti hükümetlerinde maliye bakanı ve Başbakan yardımcısı olarak görev aldı, milletvekili olarak 4 dönem parlamentoda bulundu. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitiren Şener, Gazi Üniversitesinde doktora yaptı.

AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan Şener, partisi ile yaşadığı görüş ayrılıkları sonrası 2007 seçimlerinde aday olmadı ve AK Parti ile yolları ayrıldı. 25 Mayıs 2009'da ise Türkiye Partisi'ni kurarak genel başkanlık görevini üstlendi.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 22.04.2015 02:25:28. #.232#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Abdüllatif Şener'den Flaş Karar
[Hata Bildir]