Son Dakika Haberleri: Filistin İle İsrail Arasında Beşinci Ateşkes Sağlandı

Filistin İle İsrail Arasında Beşinci Ateşkes Sağlandı

6 gün önce

İsrail ile Filistinli gruplar arasında Mısır'ın ara buluculuğunda beşinci ateşkes anlaşması sağlandı. Yapılan anlaşma doğrultusunda ''Sükunete karşı sükunet ilkesi'' uygulanacak.

İsrail ile Hamas'ın başını çektiği Filistinli gruplar arasında Mısır'ın ara buluculuğunda beşinci ateşkes anlaşması sağlandı. Saat 22.45'te yürürlüğe giren anlaşmada ''Sükunete karşı sükunet ilkesi'' benimsendi.

ATEŞKES YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

AA muhabirinin Filistinli kaynaklardan edindiği bilgiye göre, İsrail ile Hamas'ın başını çektiği Filistinli gruplar arasında Mısır'ın ara buluculuğunda varılan ateşkes 22.45'te yürürlüğe girdi.

BEŞİNCİ ATEŞKES

Söz konusu ateşkes, son iki ayda, Mısır'ın arabuluculuğunda İsrail ile Filistinli gruplar arasında varılan beşinci ateşkes oldu.

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesinin İsrail'li bir kaynağa dayandırdığı haberde ise bu gecenin sakin geçmesi durumunda İsrail'in de sükuneti koruyacağı, füze atılması durumunda ise buna karşılık verileceği belirtildi.

SÜKUNETE KARŞI SÜKUNET

İsrail Kanal 2 Televizyonu da üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, "Sükunete karşı sükunet ilkesi" doğrultusunda hareket edileceğini duyurdu.

2 GÜNLÜK BİLANÇO

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, çarşamba akşamından bu yana Gazze'de 150'den fazla hedefin savaş uçaklarıyla vurulduğu, buna karşın Gazze'den İsrail tarafına 180 roket atıldığı belirtilmişti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hamile bir kadınla 1,5 yaşındaki çocuğu ve bir Filistinlinin şehit olduğunu, 30 Filistinlinin yaralandığını belirtmişti.
Vücudunda Soya Filizi Büyüyen Sıçan, Görenleri Hayrete Düşürdü ABD'deki Katolik Rahipler 70 Yılda Binlerce Çocuğu Taciz Etti

Serbest Kalan Yunan Askerleri, Selanik'te Törenle Karşılandı ABD'deki Trump Tower'a Nehirden Kaçak Su Çekme Davasında Verilen Siyasi Karar İsyan Ettirdi!