Son Dakika Haberleri: İpek Kozasından Tablolar İlgi Gördü

İpek Kozasından Tablolar İlgi Gördü

Edremit ilçesinde ipek kozasıyla yapılan tablolardan oluşan sergi, ilgi gördü.

13.06.2012 09:25
Edremit ilçesinde ipek kozasıyla yapılan tablolardan oluşan sergi, ilgi gördü.

Meral Kayan'ın sergisi, Edremit Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi'nde, Belediye Başkanı Tuncay Kılıç'ın katılımıyla açıldı.

İpek böceği kozasıyla, kumaş üzerine özel bir teknikle çalışılan 23 tablo ve 17 adet tel kırma çantanın yer aldığı sergi hakkında bilgi veren Kayan, "İpek böceği kozasıyla Türkiye'de ilk kez bir sergi açılıyor. Ben bu teknik hakkında Kıbrıs'ta eğitim aldım. Bu çalışmalarımı geliştirerek özgünleştirdim. Şimdi kendi atölyemde yeni çalışmalar üzerinde emek harcıyorum" dedi.

Kılıç ise gezdiği sergiyi değerlendirerek, "Meral hanımın elinden çıkan bu muhteşem sanat eserleri görenleri büyülüyor. Kendisine Türkiye'de böyle bir sergiyi ilk kez Edremit'te açtığı için teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Muhabir : Edremit

Yayıncı : Zafer Akpınar - BALIKESİR

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 17:09:05. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: İpek Kozasından Tablolar İlgi Gördü
  [Hata Bildir]