Son Dakika Haberleri: Konak Belediyesi, Altı Mahallede 38 Sokağı Yeniliyor

Konak Belediyesi, Altı Mahallede 38 Sokağı Yeniliyor

İzmir'in Konak Belediyesi,altı mahallede 38 sokağı kapsayan yol yenileme çalışmalarına başladı.

12.07.2012 14:23
Konak Belediyesi, Altı Mahallede 38 Sokağı Yeniliyor,
İzmir'in Konak Belediyesi,altı mahallede 38 sokağı kapsayan yol yenileme çalışmalarına başladı. Yıpranan kaldırım ve sokakların modern görünüme kavuşacağını belirten Belediye Başkanı Hakan Tartan, diğer projelerde olduğu gibi vatandaşları mağdur etmeden çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Avrupai görünüme kavuşturduğu Alsancak sokaklarının ardından Eşrefpaşa, Üçyol ve Hatay bölgesindeki sokakları kapsayan büyük bir yenileme çalışması başlattı. Altıntaş, Güngör, Barbaros, Kılıçreis, Akın Simav ve Mithatpaşa mahallelerinde 38 sokak taşıyla, kaldırımıyla ve yağmur suyu gideriyle çağdaş bir yüze kavuşacak. Doğalgaz borularının döşenmesinin ardından planlı bir şekilde yürütülen çalışmalarda asfalt sökülerek parke taşı döşeniyor, kaldırımlar yenileniyor, arabaların park edebileceği cepler düzenleniyor.

Konak'ta sokak yenileme çalışmalarının beş yıllık program dahilinde ilerlediğini dile getiren Başkan Tartan, "Güzelyalı bölgesinde birçok sokağı yeniledik, istinat duvarları yaptık. Sokaklarımızı turunç ağaçlarıyla süsledik. Ardından Alsancaklılar, 40 yıl sonra sokaklarında yenileme çalışması gördü. Önümüzdeki süreçte Eşrefpaşa ve Hatay bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımız da hakettikleri modern sokaklara kavuşuyor." dedi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 04:54:24. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Konak Belediyesi, Altı Mahallede 38 Sokağı Yeniliyor
  [Hata Bildir]