Son Dakika Haberleri: "Yeni Düzenlemeyle Taşeron İşçi Konumundaki İşçilerimiz Devlet Güvencesinde Olacak"

"Yeni Düzenlemeyle Taşeron İşçi Konumundaki İşçilerimiz Devlet Güvencesinde Olacak"

AK Parti Manisa milletvekili Muzaffer Yurttaş, yeni yapılacak düzenlemeyle taşeron işçi konumundaki işçilerin rastgele veya tazminatsız işten çıkartılmasının önüne geçileceğini kaydetti.

15.09.2011 18:41
'Yeni Düzenlemeyle Taşeron İşçi Konumundaki İşçilerimiz Devlet Güvencesinde Olacak',
AK Parti Manisa milletvekili Muzaffer Yurttaş, yeni yapılacak düzenlemeyle taşeron işçi konumundaki işçilerin rastgele veya tazminatsız işten çıkartılmasının önüne geçileceğini kaydetti.

Kamu işyerlerinde çalışan taşeron işçilerin devlet güvencesinde korunmaya alınmasıyla ilgili çıkacak yasaya ilişkin değerlendirmede bulunan Yurttaş, şu görüşleri dile getirdi:

"Daha önceki süreçte kamu işyerlerinde çalışan personel, bağlı bulundukları kamu kurumlarındaki müdürlerin ve ihalede bağlı bulundukları firma patronunun iki dudağı arasında işe gidip gelmekteydiler. Her an işten çıkarılma tehlikesi yaşıyorlardı. Biz, bu personelin haksız yere işten çıkartılmasını önlemek, hak ettikleri çalışma haklarına sahip olmaları amacıyla bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte taşeron işçilerimiz devletin güvencesi altına alınacak. Bu işçi kardeşlerimizin kadroya alınacak, diye şu an kesinleşmiş bir şey yok, ama devletin güvencesi altında olacakları kesin. Yeni bir düzenlemeyle taşeron işçi konumundaki işçilerimizin rastgele işten çıkartılması veya tazminatsız rastgele işten çıkartılmasının önüne geçirilmiş olacak."

Yurttaş, "Tam Gün" uygulamasının, Kanun Hükmünde Kararname olarak yeniden düzenlendiğini belirterek, "Bununla vatandaşın sağlık hizmetlerinden daha iyi yararlanması ve yararlandırılması amaçlanmaktadır. Hasta ve hasta yakınlarının muayeneler arasında mekik dokuması böylece önlenmiştir' dedi.

Sağlıkta dönüşüm projesinin en önemli ayaklarından birisinin "Tam Gün" uygulaması olduğunu ifade eden Yurttaş, "Aile hekimliğinin ve Tam Gün Yasasının uygulanmaya konmasıyla birlikte önümüzdeki süreçte Kamu Hastaneleri Birlik Yasasını çıkararak sağlıkta amaçladığımız hedefe hızla ilerlemiş olacağız. Ben Tam Gün Yasasının tüm halkımıza hayırlı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

- MANİSA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.03.2015 11:26:40. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: "Yeni Düzenlemeyle Taşeron İşçi Konumundaki İşçilerimiz Devlet Güvencesinde Olacak"
  [Hata Bildir]