SON DAKİKA KARAMAN HABERLERİ

Son Dakika Karaman Haberleri

20:13
Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları"- Kriteryum yarışlarında büyük kadınlarda Karaman Gençlik Spor'dan Semra Yetiş, genç kadınlarda ise Alanya Doğa Sporları Kulübü'nden Ayşe Çakır birinci oldu Alanya ilçesinde düzenlenen "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları"nın 3'üncü gününde kriteryum (şehiriçi) yarışları yapıldı.
Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları'
17:01
AK Parti Karaman İl Teşkilatı'ndan MHP'ye Ziyaret AK Parti Karaman İl Teşkilatı, MHP Karaman İl Başkanı Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
16:15
Karaman Belediyespor: 1 – Osmaniyespor: 0 Kemal Kaynaş Stadyumunun bakım ve onarımda olması nedeniyle Konya Dumlupınar Stadında oynanan maçın ilk yarısı 0 – 0 beraberlikle sonuçlandı.
Karaman Belediyespor: 1 – Osmaniyespor: 0
14:38
Tek Hesabımız Bölge Halkının Mutluluğu" Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, coğrafi açıdan çok stratejik noktada olan Balkanlar üzerinde her ülkenin farklı hesapları olduğunu belirterek, “Bizim tek hesabımız var, o da bölge halkının mutluluğu” dedi.
Tek Hesabımız Bölge Halkının Mutluluğu'
13:14
Karaman'da Kent Konseyi Toplantısı Karaman Belediyesi Kent Konseyi 2015 Yılı Olağan Toplantısı yapıldı.
10:23
Bursa'da Trafik Kazası: 2 Yaralı Bursa'da yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda otomobilin takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Bursa'da Trafik Kazası: 2 Yaralı
10:19
Bursa'da Trafik Kazası: 2 Yaralı Bursa'da yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda otomobilin takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Bursa'da Trafik Kazası: 2 Yaralı
09:45
MHP'li Ünüvar: Başbakan, Karamanoğlu Mehmet Bey'in Kemiklerini Sızlattı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaman Merkez İlçe Başkanı Mahmut Ünüvar, ‘’Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olan bir şahsın, Türk milletinin gözü önünde güzel Türkçemize paralel bir dil arayışında olduğunu anlatır cümleler kurması, verilen ve daha da verilecek olan tavizleri açıkça göstermektedir.
MHP'li Ünüvar: Başbakan, Karamanoğlu Mehmet Bey'in Kemiklerini Sızlattı
09:18
Yurtta Hava Durumu Hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.
Yurtta Hava Durumu
18:20
İllerin Kredi Kullanma Miktarları Açıklandı FİNTÜRK Finansal Türkiye Haritası 2014’ün 4’üncü dönem verilerini açıkladı.
17:30
Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları- Büyük erkeklerde Torku Şekerspor'dan Muhammed Atalay, büyük bayanlarda ise Karaman Gençlik Spor'dan Semra Yetiş birinci oldu Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" kapsamında büyük erkekler ve büyük bayanlar yarışları yapıldı.
Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları
17:16
Yılın İlk Bisiklet Yarışında Madalyalar Sahibini Buldu Alanya'da düzenlenen 'Sezon Açılışı Yol Bisikleti Yarışları'nın 2'nci gününde erkeklerde Torku Şekerspor'dan Muhammed Atalay, kadınlarda Karaman Gençlikspor'dan Semra Yetiş birinci oldu.
Yılın İlk Bisiklet Yarışında Madalyalar Sahibini Buldu
12:44
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre, yurtta kadın nüfusunun fazla olduğu il sayısı 37'ye çıktı. Kadın nüfusun en fazla olduğu ilk 3 il Bartın, Bolu ve Trabzon oldu.
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı
11:50
Ermenek'in Pekmez Helvası Zamana Direniyor Karaman'ın Ermenek ilçesinde yüzlerce yıldır Torosların üzümlerinden yapılan "pekmez helvası", ağızları tatlandırmaya devam ediyor Maden kazasıyla gündeme gelen ilçede, 25 sene öncesine kadar birçok usta tarafından şeker kullanılmadan üretilen geleneksel lezzetin imalatı, günümüzde iki kardeş tarafından sürdürülüyor Pekmez ustası Aydoğmuş: "Helva yapımında kullandığımız pekmezi başka yerden almayız. Mutlaka bu bölgenin, Toroslar'ın pekmezi olacak" "İlçede 20 25 yıl önce 17 18 helvacı vardı.
11:27
TOBB'un Sanayi Kapasite Raporu Geçerliliği devam eden kapasite raporu sayısı geçen yıl 2013'e göre yüzde 4,94 artarak 71 bin 825'e çıktı En çok Sanayi Kapasite Raporu İstanbul'da, en az Bayburt'ta düzenlendi Geçerli kapasite raporlarının 1.261'i yüksek teknoloji alanındaki faaliyetleri kapsadı Sanayi tesislerinde ortalama çalışan sayısı 2013’te 39 iken, 2014’te 40 oldu.
09:49
DAP, GAP, KOP ve DOKAP'a Hayvancılık Desteği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, DAP, GAP, KOP ve DOKAP bölgelerinde, koyun keçi işletme ve damızlık erkek hayvan alımı yatırımı konularında hibe desteği verecek.
04:43
Kocaeli'nde Silahla Yaralama Kocaeli'nde silahla yaralama- Tüfekle göğsünden vurularak ağır yaralanan kişiye ilk müdahaleyi esnaf yaptı Kocaeli'nde pompalı tüfekle vurulan bir kişi ağır yaralandı.
Kocaeli'nde Silahla Yaralama
02:15
Kocaeli'nde Silahla Yaralama Tüfekle göğsünden vurularak ağır yaralanan kişiye ilk müdahaleyi esnaf yaptı.
17:58
Karaman'da 2 Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı Karaman'da 2 otomobilin karıştığı kazada yaralanan 6 kişiden 2'sinin hamile olduğu öğrenildi.
Karaman'da 2 Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı
17:39
Konya ve Çevresinde Kuvvetli Lodos Uyarısı Konya ve çevresindeki Aksaray, Karaman ve Niğde'de yarından itibaren 3 gün süreyle kuvvetli lodosun etkili olacağı bildirildi.
17:25
Karaman'da 2 Otomobil Çarpıştı 2'si Hamile 6 Kişi Yaralandı Karaman'da 2 otomobil çarpıştı: 2'si hamile 6 kişi yaralandı.
Karaman'da 2 Otomobil Çarpıştı 2'si Hamile 6 Kişi Yaralandı
17:24
Karaman'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı Kazada yaralananlardan 2'sinin hamile olduğu öğrenildi.
17:16
Karaman'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı Karaman’da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı.
Karaman'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı
17:12
Karaman'da 2 Otomobil Çarpıştı: 2'si Hamile 6 Kişi Yaralandı. Karaman'da 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2'si hamile 6 kişi yaralandı.
Karaman'da 2 Otomobil Çarpıştı: 2'si Hamile 6 Kişi Yaralandı.
15:33
Karaman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı Karaman'da 2015 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valisi Murat Koca başkanlığında gerçekleştirildi.
Karaman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
15:07
Kmü'de On Parmak F Klavye Kursu Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KMÜSEM) tarafından düzenlenen "On Parmak F Klavye ve Zabıt Katipliği Sınavlarına Hazırlık Kursu" devam ediyor.
Kmü'de On Parmak F Klavye Kursu
13:10
Tcdd Genel Müdürü Karaman Açıklaması "Türk Telekom, TTNET, TÜRKSAT ve Net Ekran Televizyonculuk ve Medya Yönetim Kurulunda üyeliğim yoktur" "Sadece Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliği ücreti almaktayım. Bunun dışında yürütmekte olduğum TCDD Yönetim Kurulu Başkanlığı dahil hiçbir kamu kurumundan yönetim kurulu üyeliği ücreti almıyorum"
11:14
Bartın Mahkumlar Cezaevinde Tiyatro Kurdu Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda görevli infaz koruma memuru Metin Akdeniz, 21 mahkumla tiyatro kurdu.
Bartın Mahkumlar Cezaevinde Tiyatro Kurdu
10:18
Mahkumlar Cezaevinde Tiyatro Kurdu Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda görevli infaz koruma memuru Metin Akdeniz, 21 mahkumla tiyatro kurdu.
Mahkumlar Cezaevinde Tiyatro Kurdu
09:46
Senaryoyu İnfaz Koruma Memuru Yazdı, Hükümlü ve Tutuklular Sahneledi Bartın Kapalı Cezaevinde tutuklu ve hükümlüler, infaz koruma memurunun yazıp yönettiği, maden ocağı faciasını anlatan "Göçük” isimli tiyatro oyununda rol aldı Hayatlarında hiç tiyatroya gitmemiş hükümlü ve tutukluların sergilediği performans, seyircileri ağlattı.
Senaryoyu İnfaz Koruma Memuru Yazdı, Hükümlü ve Tutuklular Sahneledi
09:38
Gençlik Merkezi Karaman'ın Gözdesi Olacak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Karaman’a yaptırılan Gençlik Merkezi kısa bir süre içerisinde gençlerle buluşacak.
Gençlik Merkezi Karaman'ın Gözdesi Olacak
09:23
Karaman'da Kuruyan Fidanların Yerine Yenisi Dikiliyor TEMA Vakfı Karaman Temsilciliği, ağaçlandırma sahasında kuraklık nedeniyle kuruyan fidanların yerine Meşe ve Mazı fidanı dikiyor.
Karaman'da Kuruyan Fidanların Yerine Yenisi Dikiliyor
08:24
Aydın'da Yeni Okul Müdürleri Eğitime Alındı Aydın'da yeni göreve başlayan okul müdürlerine yönelik olarak planlanan 15 günlük Yöneticilik Formasyonu Kazandırma kursu başladı.
Aydın'da Yeni Okul Müdürleri Eğitime Alındı
21:02
Hikmet Karaman: Gruptan Çıkmayı Garantiledik, Hayırlı Olsun Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Adana Demirspor maçında aldıkları 1 puanla Türkiye Kupası’nda gruptan çıkmayı garantilediklerini söyleyerek, şehirlerine hayırlı olmasını diledi.
21:02
Maçın Ardından Adana Demirspor Teknik Direktörü Karaman: "Gruptan çıkma şansımızı biraz daha azaltarak son maça bıraktık" Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Karaman: "Gruptan çıkmayı garantiledik.
Maçın Ardından
17:16
Karaman İhracatta Hedefi Büyüttü Karaman’ın 2014 yılı ihracatı geçen yıla göre yüzde 86,7 artışla 1 milyar 430 milyon Türk lirası seviyesinde gerçekleşti ve Cumhuriyet tarihinin ihracat rekoru kırıldı.
17:15
Vali Koca, Huzurevi Sakinleri ve Koruyucu Ailelerle Buluştu Karaman Valisi Murat Koca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen arabaşı gecesinde huzurevi sakinleri ve koruyucu aileler ile bir araya geldi.
Vali Koca, Huzurevi Sakinleri ve Koruyucu Ailelerle Buluştu
16:11
Karaman Valisi Koca, Huzurevini Ziyaret Etti Karaman Valisi Murat Koca, Ahmet Mete Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.
15:49
9'dan 75'ine Kadar, 'Herkes O'nu Okuyor' Türkiye genelinde Peygamber Yolu Derneği'nin hayata geçirdiği ve bu yıl ikincisi düzenlenen 'Herkes O'nu okuyor' adlı kitap okuma yarışması Kars'ta düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.
15:34
Karaman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Karaman Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Murat Koca başkanlığında gerçekleştirildi.
Karaman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
15:06
Genel Sekretere Hayırlı Olsun Ziyaretleri Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atanan Dr. Ayhan Erenoğlu’na hayırlı olsun ziyaretleri devem ediyor.
Genel Sekretere Hayırlı Olsun Ziyaretleri
14:46
Karaman'ın Nüfusu Adnks'ne Göre: 240 Bin 362 Karaman nüfusunun 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 240 bin 362 olduğu açıklandı.
Karaman'ın Nüfusu Adnks'ne Göre: 240 Bin 362
14:38
Bozdağ: "Bir Savcının Tarafsızlığını Nasıl Yitirdiğinin İtirafnamesi" Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "(MİT tırlarının aranması) Bütün bunların sebebini vatandaş olarak, Adalet Bakanı olarak soruyorum.
Bozdağ: 'Bir Savcının Tarafsızlığını Nasıl Yitirdiğinin İtirafnamesi'
14:23
Bozdağ: "Gülen İçin Hem İade Hem Kırmızı Bülten Talebi" Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "(MİT tırlarının aranması) Bütün bunların sebebini vatandaş olarak, Adalet Bakanı olarak soruyorum.
Bozdağ: 'Gülen İçin Hem İade Hem Kırmızı Bülten Talebi'
14:18
Kmü Karaman'da Yetişen Kuru Fasulyelerin Özelliklerini Araştırdı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde (KMÜ), Karaman’da yetişen bazı kuru fasulye çeşitlerinin fiziko-kimyasal özellikleri ve pişme kalitesinin belirlenmesine yönelik araştırma yapıldı.
Kmü Karaman'da Yetişen Kuru Fasulyelerin Özelliklerini Araştırdı
14:12
Bozdağ: "Savcı Bey Cep Telefonuyla Görüntü Çekiyor" Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "(MİT tırlarının aranması) Bütün bunların sebebini vatandaş olarak, Adalet Bakanı olarak soruyorum.
Bozdağ: 'Savcı Bey Cep Telefonuyla Görüntü Çekiyor'
13:37
Köylünün 39 Yıllık Mağduriyeti Son Buluyor Karaman'da bölgenin 1976'da sit alanı ilan edilmesi sonrası evlerinin tamiratını bile yapamayan Madenşehri köyü sakinlerinin mağduriyeti, köyün başka bir yere taşınması ile sona erecek Adeta açık hava müzesini andıran ve yeni ev yapılamadığı için sürekli göç veren köyde ağırlıklı olarak yaşlılar bulunuyor Köy muhtarı Demir: "Köyden bir genç evlenmek istediğinde karşı taraf 'önce ev' diyor.
13:19
Köylülerin 39 Yıllık Mağduriyeti Son Buluyor Karaman'da bölgenin 1976'da sit alanı ilan edilmesi sonrası evlerinin tamiratını bile yapamayan Madenşehri köyü sakinlerinin mağduriyeti, köyün başka bir yere taşınması ile sona erecek.
Köylülerin 39 Yıllık Mağduriyeti Son Buluyor
13:16
29 İlin Kültürü Bursa'da Tanıtılacak Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) "Anadolu Günleri" düzenliyor.
29 İlin Kültürü Bursa'da Tanıtılacak
11:46
Üniversiteden Kuru Fasulye Araştırması KMÜ Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Yalçın Coşkuner, kuru fasulyelerin özellikleri ve pişme kalitesinin belirlenmesine yönelik araştırma yaptı.
Üniversiteden Kuru Fasulye Araştırması
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 02:31:41. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KARAMAN HABERLERİ
[Hata Bildir]