SON DAKİKA ULUSAL KANAL HABERLERİ

Son Dakika Ulusal Kanal Haberleri

 • 12:09Arslanberk Sultanbekov Demokrasi Nöbetinde Sahne AldıArslanberk Sultanbekov Demokrasi Nöbetinde Sahne AldıŞanlıurfa’da organize edilen ve binlerce kişinin katıldığı ‘Milli İrade ve Demokrasi’ nöbetine, Kırgızistanlı sanatçı Arslanberk Sultanbekov damgasını vurdu.
 • 08:13Eyyübiye Belediyesi Demokrasi Nöbetini SürdürüyorEyyübiye Belediyesi Demokrasi Nöbetini SürdürüyorEyyübiye Belediyesi tarafından organize edilen ve binlerce kişinin katıldığı 'Milli İrade ve Demokrasi' nöbetine, Kırgızistanlı sanatçı Arslanberk Sultanbekov damgasını vurdu.
 • 13:1619 Mayıs Saat 19.19'da Tele 9'daTürkiye’nin yeni nesil televizyonu olarak yola çıkan Tele 9, 19 Mayıs saat 19.19’da ana haber bülteniyle yeni yayın dönemini başlatıyor.
 • 11:05Başkan Ataç Canlı Yayınlara KatılacakBaşkan Ataç Canlı Yayınlara KatılacakTepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, belediyenin ses getiren projelerini anlatmak için iki ayrı televizyon programına konuk olarak katılıyor.
 • 10:33Ünlü Komedyen ve Sunucu Gaffur Uzuner'de Odunpazarı'ndaÜnlü Komedyen ve Sunucu Gaffur Uzuner'de Odunpazarı'ndaEskişehir’in tarihi Odunpazarı bölgesi yaz ayları ile birlikte daha fazla yerli ve yabancı turisti ağırlarken, bazı televizyon programlarına da konu oluyor.
 • 12:10Büyükerşen Ulusal Kanal'a Konuk OlduBüyükerşen Ulusal Kanal'a Konuk OlduBüyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Ulusal Kanal'da yayınlanan "Hafta Sonu" programının konuğu oldu.
 • 16:53Yargıtayın Ergenekon Kararı Uyap'a Konuldu (3)Ergenekon davasında yerel mahkeme kararının bozulmasına karar veren Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin gerekçeli kararında, örgütün mahkemece kabul edilen büyüklüğü karşısında, dokümanların örgütün varlığını açıklamak için yeterli olmadığı, örgüt faaliyeti kapsamında daha önce işlenmiş suçların ortaya konulamadığı, sanıkların örgütle nerede ne zaman kimler vasıtasıyla organik ilişki kurdukları açıklanmadan ve somut delilleri ortaya konulmadan dokümanlarda yazılı soyut cümlelere atıf yapılarak örgütle bağlantılarının kurulduğu belirtildi.
 • 13:16Gazeteci-Yazar Kurtul Yılmaz Altuğ Vefat EttiGazeteci-Yazar Kurtul Yılmaz Altuğ, kalp krizi sonucu 81 yaşında İstanbul'da vefat etti.
 • 16:19Meclis Başkanlığı: Samanyolu, Türksat'tan Çıkarıldığı İçin Yayına VerilemiyorTBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin Meclis'te bazı kanalları izleme talebi reddedildi.
 • 12:50Kamer Genç'in Vasiyeti: Beni Türk Bayrağına Sarıp, Tunceli'ye GömünKamer Genç'in Vasiyeti: Beni Türk Bayrağına Sarıp, Tunceli'ye GömünEski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, Kamer Genç'in "Bana bir şey olursa, beni Türk bayrağına sarın ve Tunceli'ye gömün" vasiyetinde bulunduğunu açıkladı.
 • 10:39Yaşar Okuyan, Tsyd Başkanı'na Ateş PüskürdüYaşar Okuyan, Tsyd Başkanı'na Ateş PüskürdüTürkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Logosu'ndan Türk Bayrağı'nın kaldırılmasının yankıları sürüyor.
 • 13:54People's Choice Ödülleri Foxlıfe Ekranlarında Sahiplerini Buldu7 Ocak 04.00'te, FOXLIFE'tan canlı olarak yayınlanan People Choice Ödül Töreni'nde kazananlar belli oldu.
 • 12:12Mahkemeden Mahkemeden "Usulsüz Dinlemeye" Tazminat KararıOfisten detaylar - Gözde Topraktar'ın açıklamaları Mahkemeden "usulsüz dinlemeye" tazminat kararı?- Ergenekon soruşturması sürecinde 2012-2013 yılları arasında 12 aylık dönemde "terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla dinlemeye ve teknik takibe alınan Gözde Topraktar, dinlemelerin usulsüz şekilde yapıldığı gerekçesiyle açtığı davada 3 bin lira manevi tazminat kazandı- Topraktar: - "Kanuni olarak dinleme süresi altı aydır ancak bir yıla yakın bir süre dinlenmişim" Ergenekon soruşturması sürecinde "dinleme ve teknik takibe" alınan Gözde Topraktar, bu dinlemelerin usulsüz şekilde yapıldığı gerekçesiyle açtığı davada 3 bin lira manevi tazminat kazandı.
 • 09:44Yaşar Nuri Öztürk: Putin'de Mumin Kokusu VarYaşar Nuri Öztürk: Putin'de Mumin Kokusu Varİlahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk, Ulusal Kanal'da ekrana gelen Söz ve Işık programında Gülgün Feyman'ın konuğu oldu.
 • 07:55Yaşar Nuri Öztürk: İslam Dünyasında Kimse Putin'in Tırnağı OlamazYaşar Nuri Öztürk: İslam Dünyasında Kimse Putin'in Tırnağı Olamazİlahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk, son zamanlarda Türkiye'yi her fırsatta tehdit eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i öve öve bitiremedi.
 • 12:26Bilişim Kulübü, Google'deBilişim Kulübü, Google'deHarran Üniversitesi Bilişim Kulübü, Google ve Doğuş Grubu'na teknik gezi düzenledi.
 • 14:42Bilişim Kulübü, Google ve Doğuş Grubu'na Teknik Gezi DüzenlediBilişim Kulübü, Google ve Doğuş Grubu'na Teknik Gezi DüzenlediHarran Üniversitesinde faaliyet gösteren Bilişim Kulübü, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Baytak’ın danışmanlığındaki Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri Google ve Doğuş Grubu’na teknik gezi düzenledi.
 • 17:02HDP, CHP ve MHP'yi Birleştiren KararHDP, CHP ve MHP'yi Birleştiren KararCHP, MHP ve HDP'li RTÜK üyeleri, Ulusal Kanal'da Gülen cemaati için "Fethullah Gülen Terör Örgütü" ifadesi kullanması nedeniyle 13 bin 601 lira idari para cezası verdi.
 • 16:41Yaşar Nuri Öztürk İfade Verdiİlahiyatçı yazar Yaşar Nuri Öztürk, bir televizyon programında kullandığı ifadelerle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunu işlediği iddiasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.
 • 00:32Yaşar Nuri Öztürk, Kılıçdaroğlu'na Sert Çıktı: Angut Deyince KızıyorYaşar Nuri Öztürk, Kılıçdaroğlu'na Sert Çıktı: Angut Deyince KızıyorUlusal Kanal ekranlarında seçim sonuçlarını yorumlayan Öztürk, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirerek "Nedir bu hal ya? Angut deyince de kızıyorlar" dedi.
 • 00:05Cihan'ın Seçim Çalışmasına Ysk'dan Yeşil IşıkCihan'ın Seçim Çalışmasına Ysk'dan Yeşil IşıkCihan Haber Ajansı, 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını yine sandık başından duyuracak.
 • 11:18Twitter'a İçerik Sildirme Talebinde Türkiye 'Dünya Birincisi'Twitter'a İçerik Sildirme Talebinde Türkiye 'Dünya Birincisi'TOBB Üniversitesi öğretim üyelerin yaptığı akademik bir çalışmada Türkiye’nin basın ve ifade özgürlüğü konusunda yaşanan bilanço ortaya kondu.
 • 14:09CHP'li Erdoğdu: Medya, Hesaplaşmayı Bırakıp Tek Yürek OlmalıCHP'li Erdoğdu: Medya, Hesaplaşmayı Bırakıp Tek Yürek OlmalıCHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Koza İpek Grubu’na kayyum atanmasıyla ilgili tüm basın camiasının geçmişteki hesaplaşmaları bir tarafa bırakarak yapılan hukuksuzluklara karşı demokratik bir cephe oluşturması gerektiğini söyledi.
 • 11:16Türkiye ve Dünya 10. Kez Seçimi Cihan'dan Takip EdecekTürkiye ve dünya, 1 Kasım’da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimini yine Cihan Haber Ajansı'ndan (Cihan) izleyecek.
 • 17:30Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mercan'dan Asimder'e ZiyaretVatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mercan'dan Asimder'e ZiyaretVatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Mercan, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey’i ziyaret etti.
 • 16:59Perinçek: "Bu Karar Türkiye'nin Vatan Savunmasıyla İlgilidir"Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) ‘Sözde Ermeni Soykırımı’nı reddettiği için görülen davada haklı bulmasının ardından konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Bu tarihi bir karardır, bu karar basit bir hukuk anlaşmazlığıyla ilgili değildir.
 • 17:24Levent Kırca'ya Açık Açık Sorulmuştu: Ateist misiniz?Levent Kırca'ya Açık Açık Sorulmuştu: Ateist misiniz?Dün gece yarısı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Levent Kırca, 2013 yılında konuk olduğu programda "Ateist misiniz?" sorusuna "Evimden çıkarken dua okurum." yanıtını vermişti.
 • 13:39Tgc: Digitürk'ün Tutumu Basın Özgürlüğüne AykırıdırTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Digitürk’ün; Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV‘yi platformundan çıkarmasının basın özgürlüğüne aykırı olduğunu açıkladı.
 • 13:35Tgc "Digitürk'ün Tutumu Basın Özgürlüğüne Aykırıdır"Digitürk'ün bazı yayın organlarını platformundan çıkarması üzerine açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu "Seçim öncesi Tivibu'dan sonra Digitürk'ün de Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV 'yi platformundan çıkarması basın özgürlüğüne aykırıdır.
 • 16:03Gazeteci Ümit Zileli: Perinçek, Erdoğan'la Saf TutuyorGazeteci Ümit Zileli, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte saf tuttuğunu belirterek; Ulusal Kanal sunuculuğu, Vatan Partisi adaylığı ve Aydınlık gazetesi yazarlığından istifa ettiğini açıkladı.
 • 16:51Kuzey Kore'den Vatan Partisi'ne Kutlama MesajıKuzey Kore'den Vatan Partisi'ne Kutlama MesajıKuzey Kore Lideri Kim Jong Un'un partisi, Türkiye İşçi ve Çiftçi Sosyalist Fırkası'nın 96. kuruluş yıldönümünü nedeniyle Vatan Partisi'ne bir kutlama mesajı gönderdi.
 • 11:47Göztepe'ye Vleminckx MüjdesiPtt 1'inci GÖZTEPE'nin Azerbaycan'ın Karabağ takımından kadrosuna dahil ettiği Hollandalı sağ kanat oyuncusu 28 yaşındaki George Leroy, sarı kırmızılı kulübün Kayseri Erciyessporlu Björn Vleminckx'le kesin olarak anlaştığını duyurdu.
 • 12:43Düşyeri Karakterleri De İlk 100'De!Geçtiğimiz senelerde TRT Çocuk'un ulusal ölçüme girerek, ilk yüz listesindeki ulusal kanal reytinglerini alt üst ettiği süreci şimdi de Planet Çocuk yaşatıyor.
 • 23:23Seçimin Galibi Doğru Sonuç Veren Cihan OlduTürkiye ve dünya bugün yapılan milletvekilliği seçimlerini Cihan Haber Ajansı’ndan (Cihan) izledi.
 • 12:58Tarihin Dilsiz KentiTarihin Dilsiz Kenti" Dünyaya TanıtılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tanıtım amaçlı çekilen Van'ın tarihi yerleri ve çekilecek tanıtım belgeselinin ön çekimlerinden detaylar, - Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ ile röportaj, "Tarihin Dilsiz Kenti" dünyaya tanıtılacak- Van'da çekilecek "Tarihin Dilsiz Kenti" belgeseliyle kentin gizli kalmış tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı sağlanacak- İl Kültür ve Turizm Müdürü Aktuğ: - "İlin tanıtımı için kim çaba gösteriyorsa o insanlara saygı duymak gerekir. Bu tür belgeseller, ilimizin tanıtımı açısından çok önemli"- Yapımcı Yücel: - "Kapadokya'da olduğu gibi Vanadokya'da balonlar uçurulmaz mı? Elbette ki yapılır. Hatta bu Kapadokya'yı bile geçer. Bunun için tek bir şeye ihtiyaç var o da tanıtım" NECAT HASAR - "Güneşin kenti" olarak adlandırılan Van, "Tarihin Dilsiz Kenti" belgeseliyle tanıtılacak.
 • 11:52Tarihin Dilsiz Kenti" Dünyaya Tanıtılacak"Güneşin kenti" olarak adlandırılan Van, "Tarihin Dilsiz Kenti" belgeseliyle tanıtılacak.
 • 18:33Demirtaş: Cumhurbaşkanı, Seçim Sonrası Sarayın Penceresine Bile ÇıkamayacakDemirtaş: Cumhurbaşkanı, Seçim Sonrası Sarayın Penceresine Bile ÇıkamayacakHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partilerini baraj altında bırakmak için 6 yüz yerel ve ulusal kanalın gece gündüz çalıştığını söyledi.
 • 15:29Antalya Lütfi Elvan Herkes Düşüncesini İfade EdebiliyorAntalya Lütfi Elvan Herkes Düşüncesini İfade EdebiliyorLütfi Elvan: Herkes düşüncesini ifade edebiliyor ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Lütfi Elvan, İçişleri eski bakanı Efkan Ala'nın kullandığı jeti soran bir gazeteciye, "Bunu bana değil Efkan beye sorun" karşılığını verdi.
 • 14:17Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Devlet içerisinde bir devlet yapısı oluşturmak mümkün değil. Buna kimse izin veremez. Ne biz izin veririz ne de başkaları izin verir" dedi.
 • 14:07Lütfi Elvan: Herkes Düşüncesini İfade EdebiliyorLütfi Elvan: Herkes Düşüncesini İfade EdebiliyorUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Lütfi Elvan, İçişleri eski bakanı Efkan Ala'nın kullandığı jeti soran bir gazeteciye, "Bunu bana değil Efkan beye sorun" karşılığını verdi.
 • 12:34Yaşar Nuri Neden Şapka Takıyor?Yaşar Nuri Neden Şapka Takıyor?Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Ulusal Kanal'da kendisine gelen soruları yanıtladığı Söz ve Işık adlı programda, neden şapka taktığını açıkladı.
 • 00:09Yaşar Nuri Öztürk, Şapkası ile Dikkat ÇektiYaşar Nuri Öztürk, Şapkası ile Dikkat Çektiİlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk, Ulusal Kanal'da katıldığı programda giydiği şapkayla dikkat çekti.
 • 15:54Vali Öz, Fenerbahçe Otobüsüne Saldırı Olayı ile İlgili Trabzonlu Sanayici ve İş Adamlarına İçini...Vali Öz, Fenerbahçe Otobüsüne Saldırı Olayı ile İlgili Trabzonlu Sanayici ve İş Adamlarına İçini...Trabzon’un Sürmene ilçesinde 4 Nisan Cumartesi gecese Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırı olayı ile ilgili konuşan Vali Abdil Celil Öz, olayla ilgili ilk başta taşlı saldırı demekle bilmeden belki olayın belli bir seyirde soğumasını sağladığını ancak bunun bilerek yaptığı bir hata olmadığını söyledi.
 • 19:25Milletvekili Yılmaz: AKP İktidarı 15 Yıl Önceki Muktedir Güçlerden Daha AcımasızMHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AK Parti iktidarının mensuplarının eskiden 'Bu satılık medya. Bu medya bizi linç ediyor.
 • 10:58Esogü Tv Hedef BüyüttüEsogü Tv Hedef Büyüttü2000 yılında Meşelik Kampüsü’nde kurulan ve 2001-2003 yılları arasında Eskişehir’de test yayınları yapan ESOGÜ TV, üniversite bünyesine bir iletişim fakültesi açılmasını hedefliyor.
 • 15:04Digitürk Önünde EylemDigitürk Önünde EylemUlusal Kanal çalışanları, televizyonu platforma almayan Digitürk’ün önünde eylem yaptı.
 • 21:19Gazeteci Ünal İnanç'ın VefatıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Ünal İnanç'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
 • 18:26Kılıçdaroğlu: Deneyimli Gazeteci Ünal İnanç'ın Hayatını Kaybetmesinden Büyük Üzüntü DuydumChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazeteci Ünal İnanç'ın ölümü nedeniyle bir mesaj yayımladı, Ünal İnanç'a rahmet, İnanç ailesi ile medya dünyasına başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, "Deneyimli Gazeteci Ünal İnanç'ın hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum. İstiklal savaşı gazisi bir anne ile babanın oğlu olan, dört çocuk ve beş torun sahibi Ünal İnanç'a rahmet, İnanç ailesi ile medya dünyasına başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi.
 • 16:26Kılıçdaroğlu, Gazeteci İnanç İçin Taziye Mesajı YayımladıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazeteci Ünal İnanç’ın ölümü nedeniyle bir mesaj yayımladı, Ünal İnanç’a rahmet, İnanç ailesi ile medya dünyasına başsağlığı diledi.
 • 15:35Tayyar: "Mehmet Baransu Zavallı Birisi, Kritik İsim Emre Uslu"AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Balyoz Planı” davasında yargılanan bazı sanıklara “kumpas” kurulduğu iddiasıyla Mehmet Baransu’nun gözaltına alınmasına ilişkin, “Mehmet Baransu’nun zavallı kullanılan birisi olduğunu söyledim. Eğer Balyoz’dan bağımsız olarak paralel yapının bütün koordinatları, tüm yönleriyle yargıda deşifre edilecekse Emre Uslu kritik bir isimdir” dedi.