SON DAKİKA ULUSAL KANAL HABERLERİ

Son Dakika Ulusal Kanal Haberleri

 • 13:16 19 Mayıs Saat 19.19'da Tele 9'da Türkiye’nin yeni nesil televizyonu olarak yola çıkan Tele 9, 19 Mayıs saat 19.19’da ana haber bülteniyle yeni yayın dönemini başlatıyor.
 • 11:05 Başkan Ataç Canlı Yayınlara Katılacak Başkan Ataç Canlı Yayınlara Katılacak Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, belediyenin ses getiren projelerini anlatmak için iki ayrı televizyon programına konuk olarak katılıyor.
 • 10:33 Ünlü Komedyen ve Sunucu Gaffur Uzuner'de Odunpazarı'nda Ünlü Komedyen ve Sunucu Gaffur Uzuner'de Odunpazarı'nda Eskişehir’in tarihi Odunpazarı bölgesi yaz ayları ile birlikte daha fazla yerli ve yabancı turisti ağırlarken, bazı televizyon programlarına da konu oluyor.
 • 12:10 Büyükerşen Ulusal Kanal'a Konuk Oldu Büyükerşen Ulusal Kanal'a Konuk Oldu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Ulusal Kanal'da yayınlanan "Hafta Sonu" programının konuğu oldu.
 • 16:53 Yargıtayın Ergenekon Kararı Uyap'a Konuldu (3) Ergenekon davasında yerel mahkeme kararının bozulmasına karar veren Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin gerekçeli kararında, örgütün mahkemece kabul edilen büyüklüğü karşısında, dokümanların örgütün varlığını açıklamak için yeterli olmadığı, örgüt faaliyeti kapsamında daha önce işlenmiş suçların ortaya konulamadığı, sanıkların örgütle nerede ne zaman kimler vasıtasıyla organik ilişki kurdukları açıklanmadan ve somut delilleri ortaya konulmadan dokümanlarda yazılı soyut cümlelere atıf yapılarak örgütle bağlantılarının kurulduğu belirtildi.
 • 13:16 Gazeteci-Yazar Kurtul Yılmaz Altuğ Vefat Etti Gazeteci-Yazar Kurtul Yılmaz Altuğ, kalp krizi sonucu 81 yaşında İstanbul'da vefat etti.
 • 16:19 Meclis Başkanlığı: Samanyolu, Türksat'tan Çıkarıldığı İçin Yayına Verilemiyor TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin Meclis'te bazı kanalları izleme talebi reddedildi.
 • 12:50 Kamer Genç'in Vasiyeti: Beni Türk Bayrağına Sarıp, Tunceli'ye Gömün Kamer Genç'in Vasiyeti: Beni Türk Bayrağına Sarıp, Tunceli'ye Gömün Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, Kamer Genç'in "Bana bir şey olursa, beni Türk bayrağına sarın ve Tunceli'ye gömün" vasiyetinde bulunduğunu açıkladı.
 • 10:39 Yaşar Okuyan, Tsyd Başkanı'na Ateş Püskürdü Yaşar Okuyan, Tsyd Başkanı'na Ateş Püskürdü Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Logosu'ndan Türk Bayrağı'nın kaldırılmasının yankıları sürüyor.
 • 13:54 People's Choice Ödülleri Foxlıfe Ekranlarında Sahiplerini Buldu 7 Ocak 04.00'te, FOXLIFE'tan canlı olarak yayınlanan People Choice Ödül Töreni'nde kazananlar belli oldu.
 • 12:12 Mahkemeden Mahkemeden "Usulsüz Dinlemeye" Tazminat Kararı Ofisten detaylar - Gözde Topraktar'ın açıklamaları Mahkemeden "usulsüz dinlemeye" tazminat kararı?- Ergenekon soruşturması sürecinde 2012-2013 yılları arasında 12 aylık dönemde "terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla dinlemeye ve teknik takibe alınan Gözde Topraktar, dinlemelerin usulsüz şekilde yapıldığı gerekçesiyle açtığı davada 3 bin lira manevi tazminat kazandı- Topraktar: - "Kanuni olarak dinleme süresi altı aydır ancak bir yıla yakın bir süre dinlenmişim" Ergenekon soruşturması sürecinde "dinleme ve teknik takibe" alınan Gözde Topraktar, bu dinlemelerin usulsüz şekilde yapıldığı gerekçesiyle açtığı davada 3 bin lira manevi tazminat kazandı.
 • 09:44 Yaşar Nuri Öztürk: Putin'de Mumin Kokusu Var Yaşar Nuri Öztürk: Putin'de Mumin Kokusu Var İlahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk, Ulusal Kanal'da ekrana gelen Söz ve Işık programında Gülgün Feyman'ın konuğu oldu.
 • 07:55 Yaşar Nuri Öztürk: İslam Dünyasında Kimse Putin'in Tırnağı Olamaz Yaşar Nuri Öztürk: İslam Dünyasında Kimse Putin'in Tırnağı Olamaz İlahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk, son zamanlarda Türkiye'yi her fırsatta tehdit eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i öve öve bitiremedi.
 • 12:26 Bilişim Kulübü, Google'de Bilişim Kulübü, Google'de Harran Üniversitesi Bilişim Kulübü, Google ve Doğuş Grubu'na teknik gezi düzenledi.
 • 14:42 Bilişim Kulübü, Google ve Doğuş Grubu'na Teknik Gezi Düzenledi Bilişim Kulübü, Google ve Doğuş Grubu'na Teknik Gezi Düzenledi Harran Üniversitesinde faaliyet gösteren Bilişim Kulübü, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Baytak’ın danışmanlığındaki Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri Google ve Doğuş Grubu’na teknik gezi düzenledi.
 • 17:02 HDP, CHP ve MHP'yi Birleştiren Karar HDP, CHP ve MHP'yi Birleştiren Karar CHP, MHP ve HDP'li RTÜK üyeleri, Ulusal Kanal'da Gülen cemaati için "Fethullah Gülen Terör Örgütü" ifadesi kullanması nedeniyle 13 bin 601 lira idari para cezası verdi.
 • 16:41 Yaşar Nuri Öztürk İfade Verdi İlahiyatçı yazar Yaşar Nuri Öztürk, bir televizyon programında kullandığı ifadelerle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunu işlediği iddiasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.
 • 00:32 Yaşar Nuri Öztürk, Kılıçdaroğlu'na Sert Çıktı: Angut Deyince Kızıyor Yaşar Nuri Öztürk, Kılıçdaroğlu'na Sert Çıktı: Angut Deyince Kızıyor Ulusal Kanal ekranlarında seçim sonuçlarını yorumlayan Öztürk, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirerek "Nedir bu hal ya? Angut deyince de kızıyorlar" dedi.
 • 00:05 Cihan'ın Seçim Çalışmasına Ysk'dan Yeşil Işık Cihan'ın Seçim Çalışmasına Ysk'dan Yeşil Işık Cihan Haber Ajansı, 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını yine sandık başından duyuracak.
 • 11:18 Twitter'a İçerik Sildirme Talebinde Türkiye 'Dünya Birincisi' Twitter'a İçerik Sildirme Talebinde Türkiye 'Dünya Birincisi' TOBB Üniversitesi öğretim üyelerin yaptığı akademik bir çalışmada Türkiye’nin basın ve ifade özgürlüğü konusunda yaşanan bilanço ortaya kondu.
 • 14:09 CHP'li Erdoğdu: Medya, Hesaplaşmayı Bırakıp Tek Yürek Olmalı CHP'li Erdoğdu: Medya, Hesaplaşmayı Bırakıp Tek Yürek Olmalı CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Koza İpek Grubu’na kayyum atanmasıyla ilgili tüm basın camiasının geçmişteki hesaplaşmaları bir tarafa bırakarak yapılan hukuksuzluklara karşı demokratik bir cephe oluşturması gerektiğini söyledi.
 • 11:16 Türkiye ve Dünya 10. Kez Seçimi Cihan'dan Takip Edecek Türkiye ve dünya, 1 Kasım’da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimini yine Cihan Haber Ajansı'ndan (Cihan) izleyecek.
 • 17:30 Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mercan'dan Asimder'e Ziyaret Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mercan'dan Asimder'e Ziyaret Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Mercan, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey’i ziyaret etti.
 • 16:59 Perinçek: "Bu Karar Türkiye'nin Vatan Savunmasıyla İlgilidir" Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) ‘Sözde Ermeni Soykırımı’nı reddettiği için görülen davada haklı bulmasının ardından konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Bu tarihi bir karardır, bu karar basit bir hukuk anlaşmazlığıyla ilgili değildir.
 • 17:24 Levent Kırca'ya Açık Açık Sorulmuştu: Ateist misiniz? Levent Kırca'ya Açık Açık Sorulmuştu: Ateist misiniz? Dün gece yarısı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Levent Kırca, 2013 yılında konuk olduğu programda "Ateist misiniz?" sorusuna "Evimden çıkarken dua okurum." yanıtını vermişti.
 • 13:39 Tgc: Digitürk'ün Tutumu Basın Özgürlüğüne Aykırıdır Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Digitürk’ün; Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV‘yi platformundan çıkarmasının basın özgürlüğüne aykırı olduğunu açıkladı.
 • 13:35 Tgc "Digitürk'ün Tutumu Basın Özgürlüğüne Aykırıdır" Digitürk'ün bazı yayın organlarını platformundan çıkarması üzerine açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu "Seçim öncesi Tivibu'dan sonra Digitürk'ün de Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV 'yi platformundan çıkarması basın özgürlüğüne aykırıdır.
 • 16:03 Gazeteci Ümit Zileli: Perinçek, Erdoğan'la Saf Tutuyor Gazeteci Ümit Zileli, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte saf tuttuğunu belirterek; Ulusal Kanal sunuculuğu, Vatan Partisi adaylığı ve Aydınlık gazetesi yazarlığından istifa ettiğini açıkladı.
 • 16:51 Kuzey Kore'den Vatan Partisi'ne Kutlama Mesajı Kuzey Kore'den Vatan Partisi'ne Kutlama Mesajı Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'un partisi, Türkiye İşçi ve Çiftçi Sosyalist Fırkası'nın 96. kuruluş yıldönümünü nedeniyle Vatan Partisi'ne bir kutlama mesajı gönderdi.
 • 11:47 Göztepe'ye Vleminckx Müjdesi Ptt 1'inci GÖZTEPE'nin Azerbaycan'ın Karabağ takımından kadrosuna dahil ettiği Hollandalı sağ kanat oyuncusu 28 yaşındaki George Leroy, sarı kırmızılı kulübün Kayseri Erciyessporlu Björn Vleminckx'le kesin olarak anlaştığını duyurdu.
 • 12:43 Düşyeri Karakterleri De İlk 100'De! Geçtiğimiz senelerde TRT Çocuk'un ulusal ölçüme girerek, ilk yüz listesindeki ulusal kanal reytinglerini alt üst ettiği süreci şimdi de Planet Çocuk yaşatıyor.
 • 23:23 Seçimin Galibi Doğru Sonuç Veren Cihan Oldu Türkiye ve dünya bugün yapılan milletvekilliği seçimlerini Cihan Haber Ajansı’ndan (Cihan) izledi.
 • 12:58 Tarihin Dilsiz Kenti Tarihin Dilsiz Kenti" Dünyaya Tanıtılacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tanıtım amaçlı çekilen Van'ın tarihi yerleri ve çekilecek tanıtım belgeselinin ön çekimlerinden detaylar, - Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ ile röportaj, "Tarihin Dilsiz Kenti" dünyaya tanıtılacak- Van'da çekilecek "Tarihin Dilsiz Kenti" belgeseliyle kentin gizli kalmış tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı sağlanacak- İl Kültür ve Turizm Müdürü Aktuğ: - "İlin tanıtımı için kim çaba gösteriyorsa o insanlara saygı duymak gerekir. Bu tür belgeseller, ilimizin tanıtımı açısından çok önemli"- Yapımcı Yücel: - "Kapadokya'da olduğu gibi Vanadokya'da balonlar uçurulmaz mı? Elbette ki yapılır. Hatta bu Kapadokya'yı bile geçer. Bunun için tek bir şeye ihtiyaç var o da tanıtım" NECAT HASAR - "Güneşin kenti" olarak adlandırılan Van, "Tarihin Dilsiz Kenti" belgeseliyle tanıtılacak.
 • 11:52 Tarihin Dilsiz Kenti" Dünyaya Tanıtılacak "Güneşin kenti" olarak adlandırılan Van, "Tarihin Dilsiz Kenti" belgeseliyle tanıtılacak.
 • 18:33 Demirtaş: Cumhurbaşkanı, Seçim Sonrası Sarayın Penceresine Bile Çıkamayacak Demirtaş: Cumhurbaşkanı, Seçim Sonrası Sarayın Penceresine Bile Çıkamayacak Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partilerini baraj altında bırakmak için 6 yüz yerel ve ulusal kanalın gece gündüz çalıştığını söyledi.
 • 15:29 Antalya Lütfi Elvan Herkes Düşüncesini İfade Edebiliyor Antalya Lütfi Elvan Herkes Düşüncesini İfade Edebiliyor Lütfi Elvan: Herkes düşüncesini ifade edebiliyor ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Lütfi Elvan, İçişleri eski bakanı Efkan Ala'nın kullandığı jeti soran bir gazeteciye, "Bunu bana değil Efkan beye sorun" karşılığını verdi.
 • 14:17 Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Açıklaması Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Devlet içerisinde bir devlet yapısı oluşturmak mümkün değil. Buna kimse izin veremez. Ne biz izin veririz ne de başkaları izin verir" dedi.
 • 14:07 Lütfi Elvan: Herkes Düşüncesini İfade Edebiliyor Lütfi Elvan: Herkes Düşüncesini İfade Edebiliyor Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Lütfi Elvan, İçişleri eski bakanı Efkan Ala'nın kullandığı jeti soran bir gazeteciye, "Bunu bana değil Efkan beye sorun" karşılığını verdi.
 • 12:34 Yaşar Nuri Neden Şapka Takıyor? Yaşar Nuri Neden Şapka Takıyor? Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Ulusal Kanal'da kendisine gelen soruları yanıtladığı Söz ve Işık adlı programda, neden şapka taktığını açıkladı.
 • 00:09 Yaşar Nuri Öztürk, Şapkası ile Dikkat Çekti Yaşar Nuri Öztürk, Şapkası ile Dikkat Çekti İlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk, Ulusal Kanal'da katıldığı programda giydiği şapkayla dikkat çekti.
 • 15:54 Vali Öz, Fenerbahçe Otobüsüne Saldırı Olayı ile İlgili Trabzonlu Sanayici ve İş Adamlarına İçini... Vali Öz, Fenerbahçe Otobüsüne Saldırı Olayı ile İlgili Trabzonlu Sanayici ve İş Adamlarına İçini... Trabzon’un Sürmene ilçesinde 4 Nisan Cumartesi gecese Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırı olayı ile ilgili konuşan Vali Abdil Celil Öz, olayla ilgili ilk başta taşlı saldırı demekle bilmeden belki olayın belli bir seyirde soğumasını sağladığını ancak bunun bilerek yaptığı bir hata olmadığını söyledi.
 • 19:25 Milletvekili Yılmaz: AKP İktidarı 15 Yıl Önceki Muktedir Güçlerden Daha Acımasız MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AK Parti iktidarının mensuplarının eskiden 'Bu satılık medya. Bu medya bizi linç ediyor.
 • 10:58 Esogü Tv Hedef Büyüttü Esogü Tv Hedef Büyüttü 2000 yılında Meşelik Kampüsü’nde kurulan ve 2001-2003 yılları arasında Eskişehir’de test yayınları yapan ESOGÜ TV, üniversite bünyesine bir iletişim fakültesi açılmasını hedefliyor.
 • 15:04 Digitürk Önünde Eylem Digitürk Önünde Eylem Ulusal Kanal çalışanları, televizyonu platforma almayan Digitürk’ün önünde eylem yaptı.
 • 21:19 Gazeteci Ünal İnanç'ın Vefatı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Ünal İnanç'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
 • 18:26 Kılıçdaroğlu: Deneyimli Gazeteci Ünal İnanç'ın Hayatını Kaybetmesinden Büyük Üzüntü Duydum Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazeteci Ünal İnanç'ın ölümü nedeniyle bir mesaj yayımladı, Ünal İnanç'a rahmet, İnanç ailesi ile medya dünyasına başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, "Deneyimli Gazeteci Ünal İnanç'ın hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum. İstiklal savaşı gazisi bir anne ile babanın oğlu olan, dört çocuk ve beş torun sahibi Ünal İnanç'a rahmet, İnanç ailesi ile medya dünyasına başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi.
 • 16:26 Kılıçdaroğlu, Gazeteci İnanç İçin Taziye Mesajı Yayımladı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazeteci Ünal İnanç’ın ölümü nedeniyle bir mesaj yayımladı, Ünal İnanç’a rahmet, İnanç ailesi ile medya dünyasına başsağlığı diledi.
 • 15:35 Tayyar: "Mehmet Baransu Zavallı Birisi, Kritik İsim Emre Uslu" AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Balyoz Planı” davasında yargılanan bazı sanıklara “kumpas” kurulduğu iddiasıyla Mehmet Baransu’nun gözaltına alınmasına ilişkin, “Mehmet Baransu’nun zavallı kullanılan birisi olduğunu söyledim. Eğer Balyoz’dan bağımsız olarak paralel yapının bütün koordinatları, tüm yönleriyle yargıda deşifre edilecekse Emre Uslu kritik bir isimdir” dedi.
 • 15:59 CHP'li Milletvekilleri, Şakran Cezaevi'ndeki Tecavüz ve Şiddet İddialarını Araştırdı CHP'li Milletvekilleri, Şakran Cezaevi'ndeki Tecavüz ve Şiddet İddialarını Araştırdı Chp Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve İzmir Milletvekili Hülya Güven, 'Şakran Cezaevi' olarak bilinen İzmir Çocuk ve Gençlik Cezaevi'ne girerek, taciz, tecavüz, kötü muamele ve işkence iddialarını araştırdı.
 • 11:42 Tgc: Ulusal Kanal'ın Digitürk'e Alınmaması Basın Özgürlüğüne Aykırı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen Digitürk'ün, Ulusal Kanal'ı yayın platformuna almamasını eleştirerek uygulamanın basın özgürlüğüne aykırı olduğunu vurguladı.