SON DAKİKA YATAĞAN HABERLERİ

Son Dakika Yatağan Haberleri

 • 17:05Hüseyin Efe'nin Mezarına Büyükşehir EliHüseyin Efe'nin Mezarına Büyükşehir EliManisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Kayadibi-Bakır arasındaki Tepebağlar Mevkii’nde bulunan ve bakımsızlıktan dolayı çevresini otlar kaplayan Kuva-yı Milliye şehidi Hüseyin Efe’nin mezarı, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından gün yüzüne çıkarıldı.
 • 16:13Büyükşehir Ek Hizmet Binası Temeli AtıldıBüyükşehir Ek Hizmet Binası Temeli AtıldıMuğla Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasının temeli düzenlenen tören ile atıldı.
 • 12:57Muğlaspor'in Minik Okçuları Türkiye Şampiyonu OlduMuğlaspor'in Minik Okçuları Türkiye Şampiyonu OlduMuğlaspor Okçuluk Takımı, Samsun'da 3-5 Şubat 2016 arasında düzenlenen Salon Minikler Türkiye Şampiyonası'ndan bir kupa, bir rekor ve üç madalyayla döndü.
 • 12:34Muğlalı Doktorun Çalıştırdığı Okçular Tükiye Şampiyonu OlduMuğlalı Doktorun Çalıştırdığı Okçular Tükiye Şampiyonu OlduMuğla'nın Yatağan İlçesi'nin Bencik Köyü'nde 5 yıl önce aile hekimi olarak göreve başlayan Dr. Ejder Sönmez'in çalıştırdığı Muğlaspor okçuluk takımı, Samsun'da 3-5 Şubat'ta düzenlenen Salon Minikler Türkiye Şampiyonası'ndan 1 kupa, 1 rekor ve 3 madalyayla döndü.
 • 12:48Milas Muğla'nın Et Tavuğu MerkeziMilas Muğla'nın Et Tavuğu MerkeziTürkiye İstatistik Kurumu Denizli Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre Muğla genelinde 31 Aralık 2015 tarihi itibari ile toplam 785 bin 345 adet kümes havyanı bulunuyor.
 • 00:20Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Muğla, cennetten bir parça. Hatta benim burasıyla ilgili olarak 'eğer dünyada cennete benzer bir yeri görmek istiyorsan gel buraya' diye bir sloganım var ama Muğla doğallığından ve güzelliğinden, turizm açısından pay alamamış bir yer" dedi.
 • 12:52Ege'de Yörük Kültürünün Seyirlik Geleneği: "Deve Güreşleri"Ege Bölgesi'ndeki illerde yapılan Yörük kültürünün önemli bir parçası olan geleneksel deve güreşleri, bölge halkı ile yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.
 • 23:43Muğla Sgk'dan Muhasebecilere SeminerMuğla Sgk'dan Muhasebecilere SeminerMuğla genelinde her yıl düzenlenen “Sosyal Güvenlik Uygulamaları ve Son Değişiklikler” konulu eğitim seminerlerine bu yılda devam edildi.
 • 17:20Bodrum - İki Çocuğundan Biri Ölen Diğeri İse Hastanelik Olan Baba Konuştu: Kimseyi Suçlayamam -1Bodrum - İki Çocuğundan Biri Ölen Diğeri İse Hastanelik Olan Baba Konuştu: Kimseyi Suçlayamam -1İki çocuğundan biri ölen diğeri ise hastanelik olan baba konuştu: Kimseyi suçlayamam Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde, balıktan zehirlendikleri sanılan bir çocuğu ölen, diğeri ise hastanede tedavi gören İsmail Öztemel, oğlu Batuhan Öztemel'in (19) ölüm nedeninin ön otopsi de 'karaciğer enzimlerinin yükselmesi sonucu gıda zehirlenmesi' olarak belirtildiğini söyledi.
 • 17:00İki Çocuğundan Biri Ölen Diğeri İse Hastanelik Olan Baba Konuştuİki Çocuğundan Biri Ölen Diğeri İse Hastanelik Olan Baba KonuştuMuğla'nın Yatağan İlçesi'nde, balıktan zehirlendikleri sanılan çocuklarından biri ölen, diğeri ise hastanede tedavi gören İsmail Öztemel, 19 yaşındaki oğlu Batuhan Öztemel'in ölüm nedeninin ön otopside 'karaciğer enzimlerinin yükselmesi sonucu gıda zehirlenmesi' olarak belirtildiğini söyledi.
 • 15:35Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne Emıtt Fuarında Büyük İlgiMuğla Büyükşehir Belediyesi'ne Emıtt Fuarında Büyük İlgiMuğla Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 20.’si gerçekleştirilen ve Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve İstanbul Büyükçekmece Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te ki yerini aldı.
 • 10:59Milas, Muğla'nın En Büyük Üçüncü İlçesi Oldu2015 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçları açıklandı.
 • 19:41Zehirlenen İki Kardeşten Biri Öldü, Diğeri Tedaviye AlındıZehirlenen İki Kardeşten Biri Öldü, Diğeri Tedaviye AlındıMuğla'nın Yatağan İlçesi'nde pazardan alınan hamsiyi yedikten sonra rahatsızlanan iki kardeşten 19 yaşındaki Batuhan Öztemel yaşamını yitirdi, ablası 21 yaşındaki Hurşide Öztemel hastaneye kaldırıldı.
 • 15:042015'de Muğla'nın Nüfusu 14 Bin Arttı2015'de Muğla'nın Nüfusu 14 Bin ArttıMuğla’nın nüfusu 2015 yılında 14 bin 368 kişi artarak 908 bin 877’e ulaştı.
 • 13:39Hamsi Can AldıHamsi Can AldıMuğla’nın Yatağan ilçesinde akşam yemeğinde yedikleri hamsiden zehirlenen iki kardeşten biri hayatını kaybetti, diğeri ise hastanede yaşam mücadelesi veriyor.
 • 16:51Çiftçilerin "Zirai Don Nöbeti" Odunculara YaradıFethiye ilçesinde zirai dona karşı soba kurdukları seralarda sabaha kadar nöbet tutan çiftçiler, yakıt ihtiyaçlarını karşılamak için odun pazarlarını hareketlendirdi.
 • 11:18Macera Tutkunları Yarıyıl Tatilinde Muğla'yı Tercih EttiALİ BALLI - Yaz aylarında çok sayıda turistin ziyaret ettiği Muğla, kültürel varlıkları ve muhteşem doğasıyla yarıyıl tatilinde de macera ve doğa tutkunlarının adresi oldu.
 • 13:30Sevgi Evleri'nde Kalan Çocuklara Karne HediyesiMuğla Valisi Amir Çiçek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri'nde kalan ve birinci dönem sonunda takdir ve teşekkür belgesi alan çocuklara karne hediyesi verdi.
 • 17:11Demiralp: Demiralp: "Ankara'ya Söz Verdik, Bodrum Belediyesi'ni Alacağız"Bodrum Ak Parti İlçe Başkanlığı, Ocak ayında yürütülen çalışmaları, İlçe Danışma Kurulu toplantısı düzenleyerek yönetim kurulu üyeleri ve mahalle temsilcileri ile paylaştı.
 • 15:26Muğla'da Trafik Kazası: 8 YaralıMuğla'da Trafik Kazası: 8 YaralıMuğla’da meydana genelen trafik kazasında 8 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.
 • 14:41Muğla'da İki Otomobil Çarpıştı: 8 YaralıMuğla'nın Menteşe ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 8 kişi yaralandı.
 • 14:40Okullarda Karne HeyecanıAntalya, Muğla, Isparta ve Burdur'da yarıyıl tatili dolayısıyla okullarda karne heyecanı yaşandı.
 • 13:09Okullarda Karne HeyecanıMuğla'daki okullarda eğitim öğretim gören 145 bin 97 öğrenci, karne alarak tatile girdi.
 • 23:20Vali ve Belediye Başkanı, Sıtkı Olçar Çini Müzesi'ni GezdiVali ve Belediye Başkanı, Sıtkı Olçar Çini Müzesi'ni GezdiVali Şerif Yılmaz ve Belediye Başkanı Kamil saraçoğlu, Germiyan Sokağı’nda bulunan ve Kütahya Belediyesi tarafından dünyaca ünlü çini ustası merhum Sıtkı Olçar’ın anısını yaşatmak üzere açılan Sıtkı Usta Çini Müzesi’ni gezdi.
 • 11:442014 Tandoğan Müdahalesi' Davasının Kırşehir'deki İlk Duruşması Yapıldı2014 Tandoğan Müdahalesi' Davasının Kırşehir'deki İlk Duruşması YapıldıEğitim-İş Kırşehir Şubesi Örgütlenme Sekreteri Birol Yurdugül, 2014'te Soma’dan başlatılan ‘Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü’nün Ankara Tandoğan Meydanı'nda yapılan basın açıklamasına katılmaktan hâkim karşısına çıktı.
 • 10:48Encümende Kiralama İhaleleri YapıldıEncümende Kiralama İhaleleri YapıldıKocaeli Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantısı’nda, mülkiyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait işyerlerinin kiralama ihaleleri yapıldı.
 • 15:41Din Görevlilerinden "Diyanete Sahip Çık" EylemiMuğla'nın Yatağan ilçesinde, Memur-Sen'e bağlı Diyanet-Sen üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik eleştirileri protesto etti.
 • 12:15Muğla Kardeşlik ve Dayanışma Platformundan Akademisyenlere KınamaMuğla Kardeşlik ve Dayanışma Platformundan Akademisyenlere KınamaMuğla Kardeşlik Ve Dayanışma Platformu üyeleri bu Ocak ayı toplantısını Yatağan YEAŞ tesislerinde yaptı.
 • 00:32Kar YağışıKar YağışıGörüntü Dökümü: Karayolları ekiplerinin yol açma çalışması Yolda kalan araçlardan görüntüler Yolda kalan araçlara yardım eden gençlerle röportaj - Kavaklıdere ilçesinde kar nedeniyle Yatağan-Kavaklıdere karayolu trafiğe kapanırken, aracında zincir bulundurmayan çok sayıda sürücü yolda kaldı Kar yağışı nedeniyle Kavaklıdere ilçesinde okullar yarın tatil edildi Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde kar nedeniyle Yatağan-Kavaklıdere karayolu trafiğe kapanırken, ilçedeki okullarda da yarın eğitime ara verilecek.
 • 00:14Muğla Kardeşlik ve Dayanışma Platformundan Akademisyenlere KınamaMuğla Kardeşlik ve Dayanışma Platformundan Akademisyenlere KınamaMuğla Kardeşlik Ve Dayanışma Platformu üyeleri bu Ocak ayı toplantısını Yatağan YEAŞ tesislerinde yaptı.
 • 23:28Muğla'da Kar Yağışı Ulaşımı AksattıMuğla'da Kar Yağışı Ulaşımı AksattıMuğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle bir süre ulaşım kesildi.
 • 22:19Muğla'da Kar YağışıMuğla'nın Kavaklıdere ilçesinde kar nedeniyle Yatağan-Kavaklıdere karayolu trafiğe kapanırken, ilçedeki okullarda da yarın eğitime ara verilecek.
 • 19:28Şiddetli Rüzgar Ahırı Yıktı: 1 Büyükbaş Hayvan Telef OlduMuğla'nın Yatağan İlçesi'nde, şiddetli rüzgar nedeniyle çatısı uçan, duvarları yıkılan ahırın enkazı nda kalan 70 büyükbaş hayvandan 1'i telef oldu, 4'ü yaralı diğer 69 hayvan ise Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • 23:32Tır Şarampole Devrildi: 1 YaralıYatağan ilçesinde, nakliye firmasına ait bir tırın şarampole devrilmesi sonucu bir kişi yaralandı.
 • 18:00İstanbul'u Görmeyen Traktör Sürücüsüne Hgs İhlali Cezasıİstanbul'u Görmeyen Traktör Sürücüsüne Hgs İhlali CezasıGörüntü Dökümü: Traktörün genel görüntüleri. Traktör sürücüsünün ceza kağıdını gösterdiği görüntüler.
 • 16:25İstanbul'u Görmeyen Traktör Sürücüsüne HGS İhlali Cezası Verildiİstanbul'u Görmeyen Traktör Sürücüsüne HGS İhlali Cezası VerildiMuğla'da yaşayan ve hayatında hiç İstanbul'a gitmemiş traktör sürücüsüne, İstanbul'daki HGS'yi 5 kez ihlal ettiği gerekçesiyle toplam 899 lira ceza gönderildi.
 • 12:31Muğla'da Kaçak İçki OperasyonuYatağan ilçesinde jandarma ekipleri tarafından şüphe üzerine durdurulan araçta yapılan aramada, koliler içerisinde 120 şişe kaçak rakı ele geçirildi.
 • 00:14Muğla'nın Kırsal Potansiyeli AraştırılıyorMuğla'nın Kırsal Potansiyeli AraştırılıyorMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muammer Tuna’nın yürütücülüğünde 8 ilçede üç ay sürecek ‘Muğla’nın Kırsal Kalkınma Potansiyelinin Belirlenmesi’ projesinin saha çalışmaları devam ediyor.
 • 13:44Kırşehir Eğitim-İş'ten Yurdugül: 2014 Tandoğan Müdahalesi Dönemin Bir KomplosuKırşehir Eğitim-İş'ten Yurdugül: 2014 Tandoğan Müdahalesi Dönemin Bir KomplosuEğitim-İş Kırşehir Şubesi Örgütlenme Sekreteri Birol Yurdugül, 2014'te Soma’dan başlatılan ‘Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü’nün Ankara Tandoğan Meydanı'nda yapılan basın açıklamasına katılmaktan 20 Ocak'ta hakim karşısına çıkacak.
 • 16:47Başkan Kocadon Muğla Basınını Bodrum'da AğırladıBaşkan Kocadon Muğla Basınını Bodrum'da AğırladıBodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte Muğlalı gazetecilerle Bodrum’da bir araya geldi.
 • 16:02Suriyeli Sığınmacılara Jandarmadan Yardım EliYatağan İlçe Jandarma Komutanlığı, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Muğla'nın Yatağan ilçesine yerleşen ve iki odalı bir evde yaşam mücadelesi veren 29 sığınmacıya yardım dağıttı.
 • 09:18Pof. Dr. Ayhan Çıkın'ın 3. Şiir Kitabı "Başka Yürek" Yayınlandı Türk Dili ve Edebiyatı Profesörü Şevket Toker onun şiirini dört ana başlık altında irdeliyor; doğa şiirleri, aşk şiirleri, toplumsal şiirleri, vefa şiirleri.
 • 16:23Kurul Talepleri ReddettiKurul Talepleri ReddettiMuğla Mahalli Çevre Kurulu 30 Aralık’ta yaptığı toplantının kararlarını açıkladı.
 • 10:34Nihat Öztürk Tapu Sevincine Ortak OlduNihat Öztürk Tapu Sevincine Ortak OlduAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, TOKİ tarafından Kavaklıdere ilçesinin Çayboyu Mahallesine yaptırılan 94 konutun hak sahiplerine tapu dağıtım törenine katıldı.
 • 18:04Muğla'da Kablo Hırsızlığı İddiasıYatağan ilçesinde, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ'ye ait trafodan kablo çalmak isteyen 2 kişi, suç üstü yakalandı.
 • 14:18Tarihi Cami ve Türbeye "Taşıma" TalebiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yeşilbağcılar eski yerleşim bölgesinden genel görüntüler- Pirli Bey Camisi'nin genel ve detay görüntüleri.- Camiyi gezen mahalle sakinleri- Yeşilbağcılar Mahallesi Muhtarı Mefhar Tüzün ile röportaj Tarihi cami ve türbeye "taşıma" talebi- Kömür yatağı üzerinde bulunduğu için boşaltılarak başka bir bölgeye taşınan Yatağan'ın Yeşilbağcılar Mahallesi'nde vatandaşlar, tarihi cami ve türbenin de yeni yerleşim yerine orijinaline uygun şekilde taşınmasını istiyor- Yeşilbağcılar Mahallesi Muhtarı Tüzün: -"Yatağan ve çevresinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Yeşilbağcılar Mahallesi'nde, Pirli Bey Camisi'nde 2011 yılına kadar ibadetlerimizi sürdürüyorduk. Birçoğumuz için burasının ayrı bir anlam ve önemi var" Yatağan ilçesinde kömür yatağı üzerinde bulunduğu için 2011 yılında boşaltılarak başka bir bölgeye taşınan, 4 bin 500 yıllık tarihi geçmişi olan Yeşilbağcılar Mahallesi'ndeki vatandaşlar, eski alanda kalan tarihi cami ve türbenin de yeni yerleşim alanına taşınmasını istiyor.
 • 13:10Tarihi Cami ve Türbeye "Taşıma" TalebiYatağan ilçesinde kömür yatağı üzerinde bulunduğu için 2011 yılında boşaltılarak başka bir bölgeye taşınan, 4 bin 500 yıllık tarihi geçmişi olan Yeşilbağcılar Mahallesi'ndeki vatandaşlar, eski alanda kalan tarihi cami ve türbenin de yeni yerleşim alanına taşınmasını istiyor.
 • 10:04İzmir Ege 'De Hava Kirliliğinde Hassas Değerler Aşılıyorİzmir Ege 'De Hava Kirliliğinde Hassas Değerler Aşılıyorİzmir ve Ege Bölgesi genelinde havadaki insan sağlığına zararlı partikül madde değerleri sınır değerleri birçok kez aştı, uzmanlar hava kirliliği için uyardı.
 • 15:43Yatağan 3 Golle 3 Puan AldıYatağan 3 Golle 3 Puan AldıMuğla Süper Amatör Lig’de Dalaman Şehir Stadı’nda oynanan karşılaşmada Dalaman Belediyespor, Yatağan Belediyespor’a 3-0 mağlup oldu.
 • 15:31Abdulkadir Şahin Yeniden Ortaca'daAbdulkadir Şahin Yeniden Ortaca'daMuğla Milli Eğitim Müdürlüğü’nde eğitim uzmanı olarak görev yapmak üzere il merkezine alınan Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin, 18 Aralık 2015 itibariyle görevine geri döndü.