Adana'da su kuyusu faciası: Aynı aileden 4 kişi hayatını kaybetti

Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde, su kuyusu kazarken metan gazından etkilenen bir kişi ile onu kurtarmak isteyen 3 kişi hayatını kaybetti.

Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde, su kuyusu açmak isteyen baba ile ona yardım eden eşi, oğlu ve kardeşi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Bozcalar Mahallesi'nde, su kuyusu açmak için kazı yapan Haluk Karahan'a yardım etmek amacıyla oğlu Ömer Karahan, karısı Havva Karahan ve kardeşi Sefa Karahan geldi. Su kuyusundan 4 kişinin çıkamadığını gören çevredekiler durumu jandarma, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Ekipler, hayatlarını kaybeden 4 kişiyi su kuyusundan çıkarmak için çalışma başlattı.

CESETLERE ULAŞILDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, 4 kişiyi kurtarmak için çalışma başlattı. Kuyunun giriş kısmının dar olmasından dolayı bir süre girişte zorlanan ekipler, yapılan çalışmalar sonrası Haluk Karahan, kardeşi Sefa Karahan, eşi Havva Karahan ile oğlu Ömer Karahan'ın cesedine ulaştı.

METAN GAZINDAN ETKİLENDİLER

Vali Süleyman Elban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, su kuyusunda 4 kişinin yaşamını yitirdiğini belirterek, "Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde, su kuyusuna düşen bir kişi ile onu kurtarmak isteyen 3 kişi hayatını kaybetti." dedi.

Aynı aileden 4 kişinin, suya ulaşmak isterken bölgedeki metan gazından etkilendiği şüphesi üzerinde duruluyor.

Kaynak: AA
03 Ağustos 2020 Pazartesi 16:41
YORUMLAR (7)
  • Gerçek : allahın suyunu halka satanlar utansın
  • Tespit : Yiyeceği ekmek buraya kadar kaderdr yazılan saat dakika bilinmez
  • Murat arslan : ALLAH rahmet etsin mekanları cennet olsun inşallah akrabalarımdı dörtyoldan
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika