Son dakika Süleyman Elban haberleri, Süleyman Elban son dakika, son dakika Süleyman Elban

Son Dakika Süleyman Elban Haberleri

 • İzmir'de Öğretmen Akademisi Açıldı
  13 Şub İzmir'de Öğretmen Akademisi Açıldı

  Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde yürütülen ve 15 pilot ilde gerçekleştirilecek olan 'Öğretmen Akademileri'nin ilki İzmir'de açıldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yıl boyunca öğretmen ve eğitim yöneticilerinin alanında uzman isimlerle bir araya geleceği Öğretmen Akademisi'nin açılışı, İzmir İktisat Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. İzmir Valisi Süleyman Elban, öğretmenlik mesleğinin samimiyet mesleği olduğunu belirtti.

 • EGİAD ve ESİAD iş birliğinde düzenlenen Dijital Dönüşüm Zirvesi'nde dijital dönüşümün önemi ve yapay zeka ele alındı
  13 Şub EGİAD ve ESİAD iş birliğinde düzenlenen Dijital Dönüşüm Zirvesi'nde dijital dönüşümün önemi ve yapay zeka ele alındı

  EGİAD ve ESİAD tarafından düzenlenen Dijital Dönüşüm Zirvesi'nde dijital dönüşümün önemi, sunduğu fırsatlar ve verimlilik artışı, özellikle yapay zeka gibi konular ele alındı. İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Alp Avni Yelkenbiçer, Sibel Zorlu ve Perihan İnci'nin katılımıyla gerçekleşen zirvede, dijital dönüşümün insan dönüşümüyle birlikte gerçekleşmesi gerektiği vurgulandı.

 • İzmir Valisi: Dijital dönüşümde insanın dönüşümü en önemli parça
  13 Şub İzmir Valisi: Dijital dönüşümde insanın dönüşümü en önemli parça

  İzmir Valisi Süleyman Elban, dijital dönüşümde insanın dönüşümünün en önemli parça olduğunu belirterek Türkiye'nin sanayi devrimini yakalama sürecinde yaptığı hataları bu alanda da tekrarlamaması gerektiğine dikkat çekti. Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) ile Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) tarafından düzenlenen Dijital Dönüşüm Zirvesi'nde konuşan Vali Elban, dijital dönüşümün önemine vurgu yaptı. Zirvede ayrıca, nitelikli insan gücünün kritik öneme sahip olduğu, yapay zeka tarafından yönetilen değil yöneten olmanın önemli olduğu ve gençlerin dijital döneme özgü yetkinliklerle donatılmasının gerektiği vurgulandı.

 • İzmir'de depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi
  06 Şub İzmir'de depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi

  İzmir'de geçen yıl meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi. Camilerde dualar edilen programda, İzmir Valisi Süleyman Elban da bir açıklama yaptı. Vali Elban, depremde Adana'da olduğunu ve devletin ve milletin büyük bir dayanışma örneği sergilediğini belirtti. Ayrıca, depremde hayatını kaybedenlere rahmet diledi ve yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu.

 • İzmir'de depremde yaşamını yitirenler için dua edildi
  06 Şub İzmir'de depremde yaşamını yitirenler için dua edildi

  İzmir'de, geçen yıl 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi. Depremde yaşamını yitirenler için camilerde dualar edildi. İzmir Valisi Süleyman Elban, namaz öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu ve depremde yaşadığı deneyimleri paylaştı.

 • İzmir Valisi Süleyman Elban, Seferihisar ilçesinde ziyaretlerde bulundu
  24 Oca İzmir Valisi Süleyman Elban, Seferihisar ilçesinde ziyaretlerde bulundu

  İzmir Valisi Süleyman Elban, Seferihisar ilçesinde Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Elban, şehit ailesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • İzmir Valisi Süleyman Elban, Süs Bitkileri ve Fidancılık Sektör Buluşması'na katıldı
  24 Oca İzmir Valisi Süleyman Elban, Süs Bitkileri ve Fidancılık Sektör Buluşması'na katıldı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, Ödemiş ilçesinde düzenlenen Süs Bitkileri ve Fidancılık Sektör Buluşması etkinliğine katıldı. Elban, etkinlikte yaptığı konuşmada sektörün bölge halkına istihdam sağladığını ve ihracat fazlası verdiğini vurguladı. Toplantıda üreticilerin sorun ve çözüm önerilerini dinleyen Elban, Bademli Fidancılık Kooperatifi Doku Kültürü Laboratuvarı ile Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti.

 • İzmir'de Enter e-Turizm Konferansı Başladı
  17 Oca İzmir'de Enter e-Turizm Konferansı Başladı

  Uluslararası Bilgi Teknolojileri Turizm ve Seyahat Federasyonu tarafından düzenlenen Enter e-Turizm Konferansı, İzmir'de başladı. İzmir Valisi Süleyman Elban, konferansın açılışında turizmin teknoloji ve dijitalleşmeden yararlanması gerektiğini vurguladı. Konferansta turizm ve teknoloji sektörü çalışanları, akademisyenler ve öğrenciler bir araya gelecek ve bilgi paylaşımı yapılacak.

 • İzmir Valisi Süleyman Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
  10 Oca İzmir Valisi Süleyman Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Elban, basının demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirterek, basının doğru ve tarafsız bilgilendirme misyonuyla toplumun en önemli araçlarından biri olduğunu vurguladı. Elban, basının sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğini ve güçlü Türkiye'nin inşasında basının katkılarının önemli olduğunu ifade etti.

 • İzmir Valisi Süleyman Elban, AA'nın 2023 Yılının Fotoğraflarını Oyladı
  02 Oca İzmir Valisi Süleyman Elban, AA'nın 2023 Yılının Fotoğraflarını Oyladı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, Anadolu Ajansı'nın 2023 yılında servis ettiği fotoğraflar arasından seçilen kareleri oyladı. Vali Elban, farklı kategorilerde yer alan fotoğrafları inceledi ve en etkileyici olanları tercih etti. Oylama sonucunda, 'Yılın Kareleri' belirlenecek.

 • İzmir'de Yeni Yıl Akşamı İçin Alınan Tedbirler
  31 Ara İzmir'de Yeni Yıl Akşamı İçin Alınan Tedbirler

  İzmir Valisi Süleyman Elban, yeni yıl akşamının huzur içinde geçmesi için kentteki tüm sağlık ve güvenlik ekiplerinin teyakkuzda olduğunu belirtti. 8 bin 113 emniyet personeli 781 noktada görev alırken, jandarma ve sahil güvenlik ekipleri de yoğun tedbirler aldı.

 • İzmir'de 781 noktada 8 bin 113 emniyet personeli görev başında
  31 Ara İzmir'de 781 noktada 8 bin 113 emniyet personeli görev başında

  İzmir Valisi Süleyman Elban, yeni yıl tedbirleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak, İzmir'de 781 noktada 8 bin 113 emniyet personelinin görev başında olduğunu belirtti. Vali Elban, ayrıca jandarma, sahil güvenlik, sağlık ekipleri ve diğer ilgili kurumların da gece boyunca huzur ve güvenliği sağlamak için görevlerini titizlikle yerine getirdiğini ifade etti.

 • İzmir Valisi: 1045 internet adresine erişim engeli getirildi
  28 Ara İzmir Valisi: 1045 internet adresine erişim engeli getirildi

  İzmir Valisi Süleyman Elban, İl Jandarma Komutanlığı'nın sanal devriye faaliyetleri sonucu, 1045 internet adresine erişim engeli getirildiğini açıkladı. Çalışmalar sonucu yasa dışı bahis, müstehcen içerikli internet siteleri ve terör örgütlerinin propagandası yapan internet sitelerine erişim engeli getirildiği belirtildi.

 • İzmir Valisi: 2024'te ekonomik göstergeler pozitife dönecek
  27 Ara İzmir Valisi: 2024'te ekonomik göstergeler pozitife dönecek

  İzmir Valisi Süleyman Elban, 2024 yılı için ekonomik göstergelerin iyi olduğunu belirterek, en geç 3. çeyrekte bütün parametrelerin pozitife doğru döndüğünü, negatif taraflarının gittiğini müşahede edeceğimizi söyledi. İZTO Başkanı Mahmut Özgener ise kararlı makro ekonomik politikaların sürdürülmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

 • İzmir Valisi: İzmir turizm ve liman konusunda önemli hamleler yapmalı
  27 Ara İzmir Valisi: İzmir turizm ve liman konusunda önemli hamleler yapmalı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir'in turizm ve liman konusunda eksikliklerini ele alarak, şehrin bu konuda önemli hamleler yapması gerektiğini belirtti. Ayrıca tarım ve sanayide yeni tekniklerin denenmesinin gerekliliğine dikkat çekti.

 • İZMİR VALİSİ ELBAN: SON 4 AYDA 39 SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ -1
  18 Ara İZMİR VALİSİ ELBAN: SON 4 AYDA 39 SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ -1

  İZMİR Valisi Süleyman Elban, görev yaptığı 4 aylık sürede asayiş alanındaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 • İzmir Valisi'nden basın mensuplarıyla asayiş ve güvenlik toplantısı
  18 Ara İzmir Valisi'nden basın mensuplarıyla asayiş ve güvenlik toplantısı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, göreve başlamasının 4'üncü ayında ulusal ve yerel basın mensuplarıyla buluşarak asayiş ve güvenlik alanındaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 • İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 20 ATV aracı dahil edildi
  11 Ara İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 20 ATV aracı dahil edildi

  İzmir'de Emniyet Müdürlüğü envanterine dahil edilen 20 ATV aracı için tören düzenlendi. İzmir Valisi Süleyman Elban, motorize ekiplere önem verdiklerini belirterek, yeni motosikletlerin yanı sıra ATV'lerin de görev yapacağını söyledi.

 • İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 20 ATV motor takviyesi
  11 Ara İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 20 ATV motor takviyesi

  İzmir Emniyet Müdürlüğü envanterine dahil edilen 20 ATV motor, törenle göreve başladı. Vali Süleyman Elban, ATV'lerle görev yapacak polis memurlarıyla sohbet etti ve görevlerinde başarı diledi. ATV motorlar Karşıyaka, Bayraklı, Konak ve Balçova ilçelerinde görev yapacak.

 • Karşıyaka Spor Kulübü Yeni Stadı İçin Vali Elban'dan Destek İstedi
  01 Ara Karşıyaka Spor Kulübü Yeni Stadı İçin Vali Elban'dan Destek İstedi

  Karşıyaka Spor Kulübü yönetimi, İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret ederek kulübün yeni stadının inşaatı konusunda destek istedi. Başkan Azat Yeşil ve heyet, Vali Elban'a anı plaketi hediye etti.

 • Resmi Anaokullarında Eğitim Ücretsiz, Ama İzmir'de Özbakım İçin Aylık 375-980 TL Arası 'Katkı Payı' İstenecek
  30 Kas Resmi Anaokullarında Eğitim Ücretsiz, Ama İzmir'de Özbakım İçin Aylık 375-980 TL Arası "Katkı Payı" İstenecek

  İzmir Valiliği, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetmeliğine göre ücretsiz olan okul öncesi eğitim hizmeti veren resmi eğitim kurumlarında; “özbakım süreçlerini desteklemek için katkı payı” alınacağını bildirdi. Vali Süleyman Elban’ın da ‘olur’ verdiği İl Milli Eğitim Tespit Komisyonu’nun kararına göre 2024 yılında velilerden aylık 375-980 TL arasında değişen “katkı payı” alınacak.

 • İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Manisa Valisi Enver Ünlü'yü ziyaret etti
  22 Kas İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Manisa Valisi Enver Ünlü'yü ziyaret etti

  İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Manisa Valisi Enver Ünlü'yü nezaket ziyareti için Manisa'ya gitti. Vali Ünlü, Vali Elban'ı Valilik önünde karşılayarak ziyaretten memnuniyetini dile getirdi. İki vali arasında yapılan görüşmelerde nazik ziyaretler için teşekkürler ifade edildi.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İzmir Valiliğini Ziyaret Etti
  17 Kas İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İzmir Valiliğini Ziyaret Etti

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Valiliği'ni ziyaret ederek Vali Süleyman Elban ile bir araya geldi. Yerlikaya'nın İzmir'deki programı gün boyu sürecek.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Valiliğine ziyarette bulundu
  17 Kas İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Valiliğine ziyarette bulundu

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Valiliği'ne gerçekleştirdiği ziyarette Vali Süleyman Elban ile bir araya geldi. Ziyaret, polis mangası tarafından karşılanan Bakan Yerlikaya'nın Valilik şeref defterini imzalamasıyla başladı. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da ziyarette hazır bulundu. Ziyaret basına kapalı olarak gerçekleşti.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İzmir'e ziyaret gerçekleştirdi
  17 Kas İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İzmir'e ziyaret gerçekleştirdi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'e bir dizi ziyaret gerçekleştirmek amacıyla geldi. İlk olarak İzmir Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Yerlikaya, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Programı kapsamında 'Türkiye'nin Huzuru' toplantısına da katılacak.

 • İzmir Valisi Elban'dan '10 Kasım' mesajı
  09 Kas İzmir Valisi Elban'dan "10 Kasım" mesajı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • İzmir Valisi Süleyman Elban, Muhtarlar Günü'nü kutladı
  19 Eki İzmir Valisi Süleyman Elban, Muhtarlar Günü'nü kutladı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Elban, mesajında muhtarların kamu hizmetlerinin yürütülmesinde önemli bir rol üstlendiğini ve vatandaşların yönetime katılmasında etkili olduğunu belirtti. Ayrıca muhtarların hizmetlerin tespiti, talep edilmesi ve kamu yatırımlarının takibi gibi görevleri de yerine getirdiğini vurguladı.

 • İzmir Valisi Süleyman Elban Türk Bayrağı Dokuma Projesine Katıldı
  09 Eki İzmir Valisi Süleyman Elban Türk Bayrağı Dokuma Projesine Katıldı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi'nin Türk bayrağını dokuma projesine katılarak ilmek attı. Elban, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi aldı ve projeye destek verdi. Vali Elban, Türk bayrağının el birliğiyle dokunacağını belirterek, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarının devam edeceğini söyledi.

 • Hak-İş İzmir İl Başkanı ve Hizmet-İş İzmir Şube Başkanı Vali Elban'ı ziyaret etti
  23 Eyl Hak-İş İzmir İl Başkanı ve Hizmet-İş İzmir Şube Başkanı Vali Elban'ı ziyaret etti

  Hak-İş İzmir İl Başkanı ve Hizmet-İş İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, İzmir Valisi Süleyman Elban'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Şimşek, Hak-İş Konfederasyonu ve bağlı sendikaların İzmir ve bölgede yürüttükleri faaliyetler hakkında Elban'a bilgi verdi. Vali Elban da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şimşek, Hak-İş İzmir İl Başkanlığı adına Elban'a Ayasofya temalı tablo hediye etti.

 • İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e nezaket ziyaretinde bulundu
  21 Eyl İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e nezaket ziyaretinde bulundu

  İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret etti. Başkan Soyer, Vali Elban'a İzmir Büyükşehir Belediyesi Egemenlik Binası hakkında bilgi verdi ve yürütülen projeler hakkında ayrıntılı bilgilendirme yaptı. Vali Elban, kentin sorunlarının çözümünde dayanışma içinde çalışacaklarını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı İzmir'e geldi
  20 Eyl Cumhurbaşkanı Yardımcısı İzmir'e geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İzmir'e bir dizi programa katılmak amacıyla geldi. İlk olarak Vali Süleyman Elban'ı ziyaret eden Yılmaz, daha sonra AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Programı İzmir Ticaret Odası'nda düzenlenecek İş Dünyası Buluşması toplantısıyla devam edecek.

 • İzmir'de 36. Ahilik Haftası Şed Kuşanma Töreni Yapıldı
  18 Eyl İzmir'de 36. Ahilik Haftası Şed Kuşanma Töreni Yapıldı

  İzmir'de düzenlenen 36. Ahilik Haftası dolayısıyla şed kuşanma töreni gerçekleştirildi. Vali Süleyman Elban, programda yaptığı konuşmada Ahilik teşkilatının önemine vurgu yaparak, esnafın temel ilkelerine dikkat çekti. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise esnafın toplumda önemli bir konumda olduğunu belirtti. Programda ayrıca Çeşme Turizm Planı ve Kemeraltı için yapılacak çalışmalara değinildi.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaşlı bakım sigortası hakkında açıklamalarda bulundu
  15 Eyl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaşlı bakım sigortası hakkında açıklamalarda bulundu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir programı kapsamında yaşlı bakım sigortası hakkında açıklamalarda bulundu. Işıkhan, yaşlı bakım sigortasının önemli bir hizmet olduğunu belirterek, bu sigortanın 5 yıllık zaman içerisinde hayata geçirileceğini söyledi. Ayrıca, Işıkhan gençlerin ve kadınların istihdama yönlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, çalışma hayatının gelişimi için işbirliği yapacaklarını ifade etti.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İzmir Valisi'ni ziyaret etti
  15 Eyl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İzmir Valisi'ni ziyaret etti

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir programları çerçevesinde İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret etti. İlk ziyaretini İzmir Valiliğine gerçekleştiren Bakan Işıkhan ile Vali Elban'ın görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleşti. Bakan Işıkhan, İzmir programı kapsamında esnaf ile buluşacak ve AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İzmir'e geldi
  15 Eyl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İzmir'e geldi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir programı kapsamında İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret etti. Bakan Işıkhan, İzmir'de bir dizi program gerçekleştirecek ve esnaf ile buluşacak.

 • Binali Yıldırım İzmir'e geldi
  13 Eyl Binali Yıldırım İzmir'e geldi

  AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir programı kapsamında İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret etti. Yıldırım, Kınık ilçesinde belediye ziyareti, açılış töreni ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelecek. Ayrıca Kurtuluş Günü programında fener alayı, kortej yürüyüşü ve Hakan Altun konserinde yer alacak.

 • Binali Yıldırım İzmir'e ziyaret için geldi
  13 Eyl Binali Yıldırım İzmir'e ziyaret için geldi

  AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir'e bir dizi programa katılmak için geldi. İlk olarak İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret eden Yıldırım, daha sonra Kınık ilçesindeki programlara devam edecek. Kınık'ta belediye ziyareti, açılış töreni ve STK temsilcileri ile muhtarlarla bir araya gelme gibi etkinliklere katılacak olan Yıldırım, son olarak Kurtuluş Günü programına katılacak.

 • İzmir'in Kurtuluşu 101. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı
  09 Eyl İzmir'in Kurtuluşu 101. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

  İzmir'in kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü etkinlikleri, süvari birliklerinin İzmir Valiliği önünde temsili olarak İzmir'in kurtuluşunu canlandırmasıyla sürdü. Gerçekleştirilen törende İzmir Valisi Süleyman Elban, süvari birlikleri komutanına Kur'an-ı Kerim ve bayrak takdiminde bulundu.

 • İzmir Valisi Süleyman Elban'dan 30 Ağustos mesajı
  30 Ağu İzmir Valisi Süleyman Elban'dan 30 Ağustos mesajı

  İzmir Valisi Süleyman Elban, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret etti
  21 Ağu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 16 Ağustos Çarşamba günü göreve başlayan İzmir Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret ederek, uyum içerisinde çalışacaklarını ve kenti daha iyiye götürme mesajı verdiler. Başkan Soyer, Vali Elban'a İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kitaplığı yayınlarından hediye etti.

 • İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban Göreve Başladı
  16 Ağu İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban Göreve Başladı

  Vali Dr. Süleyman Elban, İzmir'e vali olarak atanmasının onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, İzmir'i daha ileri noktalara taşımak ve insanların huzur ve güven ortamını iyileştirmek için büyük çaba göstereceklerini ifade etti. Vali Elban, kurum müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

 • Süleyman Elban, Adana Valiliğinden İzmir Valiliğine atandı
  16 Ağu Süleyman Elban, Adana Valiliğinden İzmir Valiliğine atandı

  Valiler Kararnamesi ile Adana Valiliğinden İzmir Valiliğine atanan Süleyman Elban, görevine başladı. İzmir Valiliği girişinde çiçekle karşılanan Elban, vali yardımcıları, kaymakamlar ve kamu kurum ve kuruluşları yöneticileriyle tanıştı. Elban, İzmir'de vali olarak görev yapacak olmanın memnuniyetini dile getirerek, İzmir'i daha ileriye götürmek için çalışacaklarını belirtti. İnsanların huzur ve güven ortamlarının iyileştirilmesi için çaba göstereceklerini ve ilimize hizmet etmek için zaman ve yer kavramı olmadan çalışacaklarını ifade etti.

 • İzmir ve Adana Valileri Görev Değişikliği Yaptı
  16 Ağu İzmir ve Adana Valileri Görev Değişikliği Yaptı

  Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle İzmir Valiliğine atanan Süleyman Elban, Adana Valiliğini bırakarak yeni görev yerine giderken, Vali Yavuz Selim Köşger'de Adana'ya gelerek görevine başladı. Elban, İzmir'e giderek yeni görevine başlarken, Köşger ise Adana Valiliğine gelerek görevine başladı.

 • Vali Elban Adana'dan ayrıldı
  16 Ağu Vali Elban Adana'dan ayrıldı

  Valiler Kararnamesi ile İzmir Valiliğine atanan Süleyman Elban, Adana'dan uğurlama töreninin ardından ayrıldı. Vali Elban, Adanalılara teşekkür ederek, İzmir'de görüşmeyi temenni etti. Konuşmasının ardından Vali Elban, il protokolü ve vatandaşlarla vedalaşarak kentten ayrıldı.

 • İzmir Valiliğine Adana Valisi Süleyman Elban atandı
  10 Ağu İzmir Valiliğine Adana Valisi Süleyman Elban atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre İzmir Valiliğine, Adana Valisi Süleyman Elban atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre 57 ilin valisi değişti, 16 vali ise Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı. Kararnameye göre İzmir Valiliğine, Adana Valisi Süleyman Elban getirildi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ise Adana Valiliğine atandı. Süleyman Elban, 6 Haziran 1969 tarihinde Kırşehir'de doğdu ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde görev yaptığı 13 yıl boyunca mahalli idareler reformu çerçevesinde hazırlanan kanunlar ile diğer ikincil ve alt düzenlemelerin çalışmalarında yer aldı.

 • Valiler Kararnamesi'ne göre Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valisi Süleyman Elban oldu
  10 Ağu Valiler Kararnamesi'ne göre Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valisi Süleyman Elban oldu

  Valiler Kararnamesi'ne göre Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valisi Süleyman Elban oldu.

 • Valiler Kararnamesi'ne göre Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valisi Süleyman Elban oldu
  10 Ağu Valiler Kararnamesi'ne göre Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valisi Süleyman Elban oldu

  Valiler Kararnamesi'ne göre Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valisi Süleyman Elban oldu.

 • Adana Valisi Elban: 'Yangına müdahale sürüyor, diğer yerlere sıçrama ihtimali azaldı'
  07 Ağu Adana Valisi Elban: 'Yangına müdahale sürüyor, diğer yerlere sıçrama ihtimali azaldı'

  Adana Valisi Süleyman Elban, geri dönüşüm tesisinde çıkan yangını kontrol altına almak için ekiplerin müdahalesinin sürdüğünü ve diğer yerlere sıçrama ihtimalinin azaldığını belirtti. Yangın, kısa sürede kozmetik fabrikasına da yayıldı. Vali Elban, can kaybı ve yaralının olmadığını ve olaya büyük bir gayretle müdahale ettiklerini ifade etti.

 • Adana'da geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangından 18 iş yeri etkilendi, yaralı yok
  07 Ağu Adana'da geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangından 18 iş yeri etkilendi, yaralı yok

  Adana'da bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın, karşısındaki kolonya fabrikasına da sıçradı. Açıklama yapan Vali Elban, "Yangından etkilenen iş yeri sayısı 18 olup, can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştır" dedi.

 • Adana'da çıkan yangında etkilenen iş yeri sayısı 18
  07 Ağu Adana'da çıkan yangında etkilenen iş yeri sayısı 18

  Adana Valisi Süleyman Elban, bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangının kolonya fabrikasına sıçraması sonucu etkilenen iş yeri sayısının 18 olduğunu belirtti. Vali Elban, yangının diğer iş yerlerine sıçramasını hızlandıran kolonya tesisindeki uçucu ve alkol olan tankların patladığını ifade etti. Yangına müdahale çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Vali Elban, şu ana kadar can kaybı veya yaralının olmadığını belirtti.

 • Adana'da geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın kontrol altına alınıyor
  07 Ağu Adana'da geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın kontrol altına alınıyor

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan bir geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın, kısa sürede kozmetik fabrikasına da sıçradı. Olay yerine gelen Adana Valisi Süleyman Elban, yangının kontrol altına alınması için ekiplerin müdahalesinin sürdüğünü ve diğer yerlere sıçrama ihtimalinin azaldığını belirtti. Yangına karadan ve havadan müdahale ediliyor. Şu ana kadar can kaybı ve yaralanan olmazken, olayın nedeni henüz belirlenemedi.

 • Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Adana Valisi'ni ziyaret etti
  03 Ağu Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Adana Valisi'ni ziyaret etti

  Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Ştefan Tinca, Adana Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret etti. Valilik ek binasında gerçekleşen görüşmede, diplomatik ilişkilerin önemi vurgulandı.

 • Adana'da 56 acemi er için yemin töreni düzenlendi
  28 Tem Adana'da 56 acemi er için yemin töreni düzenlendi

  Adana'da temel eğitimlerini tamamlayan 56 acemi er için İl Jandarma Komutanlığı'nda yemin töreni düzenlendi. Törende, Vali Süleyman Elban ve İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt konuşmalar yaptı. Törene askerlerin aileleri de katıldı.

 • Adana'nın Kozan ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  25 Tem Adana'nın Kozan ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Adana'nın Kozan ilçesinde saat 08.44'te 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Kozan ilçesi olarak belirlendi. Depremin derinliği ise 11,27 kilometre olarak tespit edildi. Adana Valisi Süleyman Elban, herhangi bir olumsuz durum olmadığını belirterek taramaların devam ettiğini açıkladı.

 • İkiz şehitlerin babası: 'Bu vatan için canımızı vermeye hazırız'
  14 Tem İkiz şehitlerin babası: 'Bu vatan için canımızı vermeye hazırız'

  15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit edilen polis memuru ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç'un babası Hacı Ali Oruç, 'Bu vatan için gerekirse canımızı vermeye hazırız' dedi. Adana Valisi Süleyman Elban ile kent protokolü, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na F-16'larla düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un merkez Yüreğir ilçesine bağlı Alihocalı Mahallesi'ndeki mezarını ziyaret etti.

 • Çukurova Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  11 Tem Çukurova Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Adana'da, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda, ÇKA'nın faaliyetleri masaya yatırıldı ve çalışmalara ilişkin fikir alışverişi yapıldı. Adana Valisi Süleyman Elban, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve diğer önemli isimler toplantıya katıldı.

 • Adana'da 2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı düzenlenecek
  05 Tem Adana'da 2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı düzenlenecek

  Adana Valiliği himayesinde düzenlenecek olan 2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı, 19-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuarın hazırlıkları, Vali Süleyman Elban başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi. Elban, fuarın sorunsuz gerçekleşmesi için detayları titizlikle değerlendirdiklerini belirtti. Adana'nın fuar kültürünün her geçen gün genişlediğini vurgulayan Elban, bu fuarın şehre çok yakışacağını ifade etti. Fuarda tespih ve doğal taşların yanı sıra özel ve farklı takılar da sergilenecek. Yurt içi ve yurt dışından katılımcıların yer alacağı fuar, canlı bir etkinlik olacak.

 • Feke Tapan 2. Turizm ve Lavanta Festivali
  02 Tem Feke Tapan 2. Turizm ve Lavanta Festivali

  Adana'nın Feke ilçesinde düzenlenen Feke Tapan 2. Turizm ve Lavanta Festivali, Vali Süleyman Elban'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Festivalde lavantanın bölgenin değerini ve potansiyelini gösterdiği vurgulandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise festivalin ilçenin uluslararası alanda tanıtımına katkı sağladığını belirtti. Festival kapsamında bisiklet yarışmaları, etkinlikler ve konserler düzenlendi.

 • Adana Valisi Elban, bayram denetimine katıldı ve vatandaşları uyardı
  26 Haz Adana Valisi Elban, bayram denetimine katıldı ve vatandaşları uyardı

  Adana'da Kurban Bayramı öncesinde polis ekipleri uygulama yaparken, Adana Valisi Süleyman Elban da uygulamaya katılarak vatandaşlara trafik kuralları hususunda uyarılarda bulundu. Elban, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların güvenli yolculuk yapabilmeleri adına her türlü tedbirin alındığını belirtti ve trafik kurallarına uyarak bayramı bayram tadında geçirmeyi temenni etti.

 • Adana'da Kodlama Şenliği Başladı
  06 Haz Adana'da Kodlama Şenliği Başladı

  Adana'da düzenlenen 'KOD-01 Adana Robotik ve Kodlama Şenliği'ne yaklaşık 10 bin öğrenci katıldı. Öğrenciler, kurulan stantlarda ürettikleri projeleri ziyaretçilere tanıttı. Şenliğe Adana Valisi Süleyman Elban, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de katıldı.

 • Adana'da 10 Bin Öğrenci 'KOD-01 Adana Robotik ve Kodlama Şenliği'nde Buluştu
  06 Haz Adana'da 10 Bin Öğrenci 'KOD-01 Adana Robotik ve Kodlama Şenliği'nde Buluştu

  Adana'da düzenlenen 'KOD-01 Adana Robotik ve Kodlama Şenliği'ne yaklaşık 10 bin öğrenci katıldı. Öğrenciler, kurulan stantlarda ürettikleri projeleri ziyaretçilere tanıttı. Şenliğe Adana Valisi Süleyman Elban, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de katıldı.

 • Adana'da depremzedelere TOKİ tarafından 581 konut yapılıyor
  02 Haz Adana'da depremzedelere TOKİ tarafından 581 konut yapılıyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımın gerçekleştiği Adana'da, TOKİ tarafından başlatılan kalıcı konut projesi kapsamında 3 bin 200 aileye verilecek 581 konut yükselmeye başladı. Adana Valisi Süleyman Elban, konutların Aralık ayında teslim edilmesi hedeflendiğini ancak daha da erken teslim edebileceklerini söyledi. Depremden dolayı hasarlı binalar için hak sahiplerine 3 bin 200 adet konut yapımına başlandığı belirtilirken, diğer etaplarda bu sayının 12-13 bin civarında olabileceği ifade edildi.

 • Adana'da Kalıcı TOKİ Konutları Yükselmeye Başladı
  02 Haz Adana'da Kalıcı TOKİ Konutları Yükselmeye Başladı

  Adana'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımın gerçekleştiği bölgelerde, TOKİ tarafından başlatılan kalıcı konut projesi kapsamında 3 bin 200 aileye verilecek 581 konutun yapımı başladı. Adana Valisi Süleyman Elban, konutların Aralık ayında teslim edilmesi hedeflendiğini ancak daha da erken teslim edebileceklerini belirtti.

 • Adana Valisi Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullandı
  28 May Adana Valisi Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullandı

  Adana Valisi Süleyman Elban, Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Adana Valisi Süleyman Elban, Gazi Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

 • Adana'da lise öğrencilerinden '7 Ses 7 Nefes' konseri
  25 May Adana'da lise öğrencilerinden '7 Ses 7 Nefes' konseri

  Adana'da Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerince hazırlanan '7 Ses 7 Nefes' türkü albümünün tanıtım konseri düzenlendi. Konseri Adana Valisi Süleyman Elban, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler izledi.

 • Adana Valisi Süleyman Elban Oyunu Kullandı
  14 May Adana Valisi Süleyman Elban Oyunu Kullandı

  Adana Valisi Süleyman Elban ve eşi İrem Beyza Elban, Gazi Ortaokulu'nda oy kullanarak seçimlerin huzur içerisinde sağlıklı yürütülmesi için yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Elban, oy kullanma işleminin sorunsuz başladığını ve şu ana kadar olumsuz bir durumun kendilerine intikal etmediğini belirtti.

 • Adana Valisi Süleyman Elban Oyunu Kullandı
  14 May Adana Valisi Süleyman Elban Oyunu Kullandı

  Adana Valisi Süleyman Elban, kent genelinde oy kullanma işlemlerinde herhangi bir olumsuzluk olmadığını söyleyerek, 9 bin civarı polis ve 3 bine yakın jandarma personelinin görev aldığını belirtti.

 • Adana Valisi Süleyman Elban Seçim Öncesi Güvenlik Tedbirlerini Görüştü
  11 May Adana Valisi Süleyman Elban Seçim Öncesi Güvenlik Tedbirlerini Görüştü

  Vali yardımcıları ve ilçe kaymakamlarıyla bir araya gelen Adana Valisi Süleyman Elban, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde alınması gereken güvenlik tedbirlerini ele aldı. Tüm vatandaşların huzur ortamında ve güvenli bir şekilde oy kullanmalarını sağlamak için tüm tedbirlerin alınacağını belirten Vali Elban, seçim sonuçlarının hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

 • Adanada Bayramlaşma Töreni Düzenlendi
  21 Nis Adanada Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

  Adana Valiliği tarafından Adana Müzesi fuayesinde düzenlenen bayramlaşma törenine Vali Süleyman Elban, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, askeri yetkililer, milletvekilleri, emniyet ve jandarma komutanları, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 • Adana'da depremzedeler için ilk aşamada 2 bin 200 konut yapılması planlanıyor
  29 Mar Adana'da depremzedeler için ilk aşamada 2 bin 200 konut yapılması planlanıyor

  Adana Valisi Süleyman Elban, 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen kentte, depremzedeler için ilk etapta 2 bin 200 konut yapılmasının planlandığını belirtti.

 • Enkazdan kurtarılan 600 çocuk Adana'ya getirildi, 59 çocuğun ailesi aranıyor
  07 Mar Enkazdan kurtarılan 600 çocuk Adana'ya getirildi, 59 çocuğun ailesi aranıyor

  Kahramanmaraş merkezli 'Asrın Felaketi' olarak adlandırılan depremin ardından enkazdan yaralı olarak kurtulan 600 çocuğun tedavi amaçlı Adana'ya getirildiğini açıklayan Adana Valisi Süleyman Elban, 59 çocuğun da ailesinin henüz tespit edilemediğini belirtti.

 • Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesindeki hasta tahliyesi tamamlandı
  23 Şub Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesindeki hasta tahliyesi tamamlandı

  Adana'daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinin büyük ölçekli yeni bir depreme maruz kalması halinde riskli olabileceği nedeniyle başlatılan tahliye işleminin tamamlandığı bildirildi.

 • Adana Valisi Süleyman Elban, Hatay merkezli depremlerde kentte yıkılan bina olmadığını bildirdi
  20 Şub Adana Valisi Süleyman Elban, Hatay merkezli depremlerde kentte yıkılan bina olmadığını bildirdi

  Adana Valisi Süleyman Elban, Hatay merkezli meydana gelen depremler nedeniyle kentte herhangi bir yıkımın yaşanmadığın söyledi.

 • Adana Valisi Süleyman Elban, Yüreğir'de muhtar ve vatandaşlarla görüştü
  01 Şub Adana Valisi Süleyman Elban, Yüreğir'de muhtar ve vatandaşlarla görüştü

  Adana Valisi Süleyman Elban, Yüreğir ilçesinde muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 • Adana'da Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Toplantısı yapıldı
  31 Oca Adana'da Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Toplantısı yapıldı

  Adana'da Vali Süleyman Elban başkanlığında Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Toplantısı gerçekleştirildi.

 • Adana Valisi Elban, Aladağda ziyaretlerde bulundu
  27 Oca Adana Valisi Elban, Aladağda ziyaretlerde bulundu

  Adana Valisi Süleyman Elban, Aladağ Kaymakamı Emre Cebeci ve Belediye Başkanı Mustafa Akgedik'i ziyaret etti.

 • Vali Elban: ' Vatandaşlarımızın görüş ve önerileri bizler için çok önemli'
  27 Oca Vali Elban: " Vatandaşlarımızın görüş ve önerileri bizler için çok önemli"

  Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, ilçelerde yapılacak yatırımların vatandaşlara ulaştırılabilmesi ve sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulması için görüş ve önerilerin çok önemli olduğunu söyledi.

 • Adana Valisi Süleyman Elban'dan Yumurtalık ilçesine ziyaret
  26 Oca Adana Valisi Süleyman Elban'dan Yumurtalık ilçesine ziyaret

  Adana Valisi Süleyman Elban, Yumurtalık Kaymakamı Adil Nas'ı ziyaret etti, muhtarlar ve vatandaşlarla görüştü.

 • Vali Elban: 'Devletten aldığımız güçle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz'
  26 Oca Vali Elban: "Devletten aldığımız güçle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz"

  Adana'nın Yumurtalık ilçesinde temaslarda bulunan Vali Dr. Süleyman Elban, devletten aldıkları güçle her zaman vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Otobüs kazası şehitleri dualarla yad edildi
  22 Oca Otobüs kazası şehitleri dualarla yad edildi

  Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, "Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak, şehitlerimizden bizlere yadigar ailelerinin daima yanında olmak millet olarak hepimizin boynunun borcu" dedi.

Advertisement