SON DAKİKA FETHİYE BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Fethiye Belediyesi Haberleri

 • 13:14Engellilere Belediyeden Diş Fırçası ve MacunEngellilere Belediyeden Diş Fırçası ve MacunAğız ve Diş Sağlığı haftası dolayısıyla anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerine diş macunu ve fırçası dağıtımı yapan Fethiye Belediyesi, engellileri de unutmadı.
 • 11:57Fethiye'de Turizmciler EndişeliFethiye'de Turizmciler EndişeliFethiye’de düzenlenen toplantıda basınla bir araya gelen FETOB Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Yavuz Torunoğulları, FETOB Başkan Yardımcısı Bülent Uysal, sayman Mustafa Argın, FETOB Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Biçer ve Nurkaya Gündoğdu, 7 Ekim’de yapılan turizm değerlendirme toplantısında öne çıkan sorunları paylaşıp yetkililerden çözümlenmelerini istedi.
 • 14:34Oyuncak Silahlarını Verip Kitap AldılarOyuncak Silahlarını Verip Kitap AldılarMuğla’nın Fethiye ilçesinde, Arkadaşım Kitap Derneği (ARKİD) tarafından düzenlenen, "Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür" kampanyası kapsamında ilkokul öğrencilerine 600 tane hikaye kitabı dağıtıldı.
 • 19:56Oyuncak Silahları Verip Kitap AldılarOyuncak Silahları Verip Kitap AldılarFethiye'de düzenlenen Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür Kampanyası kapsamında, oyuncak silahını getiren öğrencilere kitap hediye edildi.
 • 18:25Oyuncak Silahları Verip Kitap AldılarMuğla'nın Fethiye ilçesinde bu yıl 6'ncısı düzenlenen düzenlenen kampanya kapsamında, oyuncak silahını getiren ilkokul öğrencilerine 600 hikaye kitabı dağıtıldı.
 • 16:01Fethiyespor'da Galibiyet Sevinci YaşanıyorFethiyespor'da Galibiyet Sevinci YaşanıyorSpor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Fethiyespor’un Anadolu Üsküdar’ı 2-1 yenerek haftayı 3 puanla kapatması son 4 haftada 10 puan toplaması taraftarlarını sevince boğdu.
 • 11:10Muğla'nın Seçmen Sayısı 7 Bin 68 ArttıMuğla'nın Seçmen Sayısı 7 Bin 68 Arttı1 Kasımda yapılacak 26. dönem milletvekilliği seçimlerinde Muğla genelinde 6’sı cezaevinde 2 bin 87 sandıkta 673 bin 144 seçmen oy kullanacak.
 • 09:59Hava Oyunlarına Hava Muhalefeti EngeliHava Oyunlarına Hava Muhalefeti EngeliFethiye’nin Ölüdeniz mahallesinde bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, Babadağdaki hava muhalefeti nedeniyle zaman zaman aksıyor.
 • 15:43Fethiye Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıFethiye Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıUluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı.
 • 15:22Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıUluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı.
 • 15:27Fethiye Emekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiFethiye Emekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiEmekli büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı ziyaret etti Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'ne gelen emekli büyükelçiler, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen diplomatlarımızın anısına yapılan Saygı Anıtı'nı ziyaret etti.
 • 14:40Ölüdeniz Semaları ŞenleniyorÖlüdeniz Semaları ŞenleniyorFETAV’ın önderliğinde Fethiye Belediyesi, Türk Hava Kurumu, Fethiye Babadağ Güç birliği ve FETOB’un destekleri ile bu yıl 16.sı düzenlenecek Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivaline dünyanın ünlü 25 akrabotu katılacak.
 • 14:19Emekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiEmekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiMuğla'nın Fethiye İlçesi'ne gelen emekli büyükelçiler, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen diplomatlarımızın anısına yapılan Saygı Anıtı'nı ziyaret etti.
 • 09:24Hasan Özyer ve Muhtarlardan Başkan Saatcı'ya ZiyaretHasan Özyer ve Muhtarlardan Başkan Saatcı'ya ZiyaretFethiye Muhtarlar Derneği’nin yeni yönetimi ve AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti.
 • 22:43Şehit Ailesinden Başkan Saatcı'ya ZiyaretŞehit Ailesinden Başkan Saatcı'ya ZiyaretHakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen’in ailesi, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti.
 • 22:38Terörü Kınayıp İş BıraktılarTerörü Kınayıp İş BıraktılarEğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş) Fethiye Temsilciliği, Ankara’da yapılan barış mitinginde meydana gelen patlamayı kınadı.
 • 15:14Fethiye Belediyesi'nden Hırsızlık UyarısıFethiye Belediyesi'nden Hırsızlık UyarısıFethiye Belediyesi adını kullanarak nakit para yardımı adı altında Foça Mahallesi’nde yaşlı bir kadının evinin soyulmasının ardından Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Tufan Kaçar, basın açıklamasında bulundu.
 • 18:56Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken YarışlarıMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken YarışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalış Plajından detay görüntüler- Fethiye Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Tarakçı'nın açıklaması Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladıMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladı.
 • 17:34YelkenMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladı.
 • 09:49Fethiye Huzurevi Sakinleri Piknikte Moral DepoladıFethiye Huzurevi Sakinleri Piknikte Moral Depoladı1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü tarafından kaynaşma pikniği düzenlendi.
 • 21:27KayaköyKayaköy"Ün İsim Değişikliği İçin Referanduma GidildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayaköy tabelası ve çevresi- Köyden genel görüntüler- İlkokulda kurulan seçim sandığı-Oy kullanan Kayaköylüler- Kayaköy sakinleri ile röportajlar- Referandum sonucunun ilan edilmesi Köyün isim değişikliği için referanduma gidildi- Köyün isminin "Kayıköy" olarak değiştirilmesine yönelik yapılan referandumda, 299 oyla eski ismi olan "Kayaköy"le devam kararı alındı Fethiye'de Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün Osmanlı arşivlerinde "Kayı" isminde Türk köyü olduğu iddiası üzerine, isim değişikliği için yapılan referandum da halk, köyün isminin Kayaköy olarak kalması yönünde oy kullandı.
 • 18:40Kayaköy Halkı Sandığa GittiKayaköy Halkı Sandığa GittiMuğla’nın Fethiye İlçesindeki 5 Bin yıllık geçmişe sahip Turizm merkezi olan Kayaköy’de isim değişikliği ile ilgili referandum yapıldı.
 • 18:27Kayaköy'de Referandum (2)Kayaköy'de Referandum (2)'kayaköy' ADI DEĞİŞMEDİ Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde dünyaca ünlü Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için düzenlenen referandumda, Kayaköy İlkokulu'nda sabah 08.00'de başlayan oy kullanma işlemi saat 17.00'de tamamlandı.
 • 18:26Köyün İsim Değişikliği İçin Referanduma GidildiFethiye'de Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün Osmanlı arşivlerinde "Kayı" isminde Türk köyü olduğu iddiası üzerine, isim değişikliği için yapılan referandum da halk, köyün isminin Kayaköy olarak kalması yönünde oy kullandı.
 • 16:24Deniz Dibinde Ne Ararsan VarDeniz Dibinde Ne Ararsan VarMuğla’nın Fethiye İlçesinde Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında yapılan sembolik deniz dibi temizliğinde 5 dakikada çok sayıda atık çıkartıldı.
 • 15:24Fethiye - Kayaköy'de ReferandumFethiye - Kayaköy'de ReferandumKayaköy'de referandum Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için düzenlenen referandumda 546 seçmenin oy kullanma işlemi başladı.
 • 13:50Kayaköy'de ReferandumKayaköy'de ReferandumMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için düzenlenen referandumda 546 seçmenin oy kullanma işlemi başladı.
 • 19:34Fethiye'de Fethiye'de "Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Grubun pankartla yürüyüşü-Kıyıda bekleyen grup-Dalgıçların suya atlayışları ve çöpleri sudan çuvallarla çıkarmaları- Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan ile röportaj-Dalgıç Yaşar Tekin ile röportaj-Denizden çıkarılan çöpler Fethiye'de "Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası"- Muğla'nın Fethiye ilçesinde denizden çıkarılan lastik, tekne parçası, balık ağı, cam ve plastikler kıyıda sergilendi Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Fethiye ilçesindeki 12 noktada deniz dibi temizliği yapıldı.
 • 15:25Fethiye'de "Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası"Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Fethiye ilçesindeki 12 noktada deniz dibi temizliği yapıldı.
 • 01:314. Fethiye Klasik Müzik Festivali Başladı4. Fethiye Klasik Müzik Festivali BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 4. Fethiye Klasik Müzik Festivali - Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay resitalinden detaylar 4. Fethiye Klasik Müzik Festivali başladı Viyolonsel sanatçısı Benyamin Sözmez'in anısına bu yıl dördüncüsü düzenlenen Klasik Müzik Festivali başladı.
 • 00:254. Fethiye Klasik Müzik Festivali BaşladıViyolonsel sanatçısı Benyamin Sözmez'in anısına bu yıl dördüncüsü düzenlenen Klasik Müzik Festivali başladı.
 • 14:56Bodrum, Fethiye ve Marmaris Belediyeleri Turizm Konseyi Toplantısında Ortak Basın Açıklaması YaptıBodrum, Fethiye ve Marmaris Belediyeleri Turizm Konseyi Toplantısında Ortak Basın Açıklaması YaptıBodrum, Fethiye ve Marmaris ilçeleri belediye başkanları, oda başkanları ve konaklama sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği 3. toplantı 11 Eylül 2015 tarihinde Bodrum Yalıkavak Palmalife Otel’de gerçekleştiridi.
 • 18:16Başkanlar Bodrum'da BuluştuBaşkanlar Bodrum'da BuluştuBodrum, Marmaris ve Fethiye Turizm Koordinasyon Toplantılarının üçüncüsü Bodrum’da gerçekleştirildi.
 • 13:02ABD'de Ölen Oğlunu Defin İçin Yardım İstiyorABD'de Ölen Oğlunu Defin İçin Yardım İstiyorMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde huzurevinde kalan 71 yaşındaki Güler Derdimentoğlu, ABD'de geçen ay geçirdiği motosiklet kazasında yaşamını yitiren oğlu 51 yaşındaki Hakan Seçkin'in cenazesini maddi imkanı olmadığı için defnetmeye gidemediğini belirterek yetkililerden yardım istedi.
 • 11:50Kayaköy'ün 'Kayıköy' Olması İçin Referandum YapılacakKayaköy'ün 'Kayıköy' Olması İçin Referandum YapılacakMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde dünyaca ünlü Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için 20 Eylül'de referandum yapılacak.
 • 13:35Muğla Başkanlar Zirvesi Toplantısı Fethiye'de GerçekleştiMuğla Başkanlar Zirvesi Toplantısı Fethiye'de GerçekleştiGüney Ege Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu’nun girişimleriyle başlatılan Muğla ilçeleri arasındaki turizmde yaşanan sorunlara bölgesel anlamda çözüm bulabilmenin yolunu açan “Başkanlar Zirvesi Turizm Değerlendirme Toplantısının” ikincisi Fethiye’de gerçekleştirildi.
 • 07:38'Demir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız Oldu'Demir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız Oldu'Demir Yumruk' lakaplı Dünya Kırış Şampiyonu Ali Bahçetepe, kendisine ait 'Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması' rekorunu geçmek için yaptığı deneme başarısız oldu.
 • 01:28Demir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız OlduDemir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız Oldu– GUİNNESS Rekorlar Kitabı'nda kendine ait rekoru geçmek için Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde rekor denemesi yapan 'Demir Yumruk' lakaplı Dünya Kırış Şampiyonu Ali Bahçetepe, hedefine ulaşamadı.
 • 23:35Fethiye'de Guinness Rekor DenemesiFethiye'de Guinness Rekor DenemesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Bahçetepe'nin beton blokları kırması- Bahçetepe'nin eline Türk Bayrağını alması- Kırılan beton blokların sayılması- Bahçetepe'nin konuşması Fethiye'de Guinness rekor denemesi- "Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması" kategorisinde kendisine ait bin 175 beton bloğu kırma rekorunu bin 246 blok ile geçmek isteyen Ali Bahçetepe, başarılı olamadı Guinness Rekorlar Kitabı'nın "Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması" kategorisinde kendine ait rekoru kırmak isteyen Ali Bahçetepe, hedefine ulaşamadı.
 • 22:5852 Saniyede Bin 123 Beton Blok Kırdı52 Saniyede Bin 123 Beton Blok Kırdı30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Muğla Büyükşehir ve Fethiye Belediye başkanlığınca ortaklaşa olarak düzenlenen etkinlikte, Kırış Dünya şampiyonu Ali Bahçetepe Fethiye Beşkaza meydanında rekor denemesi yaptı.
 • 22:53Fethiye Şehitlerini UnutmadıFethiye Şehitlerini UnutmadıSon dönemde artan terör olaylarına tepki göstermek ve şehitleri anmak için Atatürk Düşünce Derneği Fethiye Şubesi öncülüğünde Fethiye’deki bazı siyasi partilerle birlikte 17 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği Şehitlere Saygı Yürüyüşüne yoğun katılım oldu.
 • 22:37Fethiye'de Guinness Rekor DenemesiGuinness Rekorlar Kitabı'nın "Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması" kategorisinde kendine ait rekoru kırmak isteyen Ali Bahçetepe, hedefine ulaşamadı.
 • 12:11Ölüm Denizde GeldiÖlüm Denizde GeldiMuğla’nın Fethiye ilçesinde yaklaşık 17-18 yıldır Fethiye belediyesi iskelesi altında birkaç metrelik balıkçı kayığında yaşayan 68 yaşındaki Sebahattin Kara kayığında ölmüş vaziyette bulundu.
 • 22:34Evsiz Balıkçı Kayığında Ölü BulunduEvsiz Balıkçı Kayığında Ölü Bulundu– MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde balıkçı 68 yaşındaki Sabahattin Kara, 15 yıldır yaşadığı 3 metrelik kayığında ölü bulundu.
 • 22:25Fethiye Evsiz Balıkçı Kayığında Ölü BulunduFethiye Evsiz Balıkçı Kayığında Ölü BulunduEvsiz balıkçı kayığında ölü bulundu Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde balıkçı 68 yaşındaki Sabahattin Kara, 15 yıldır yaşadığı 3 metrelik kayığında ölü bulundu.
 • 13:41İngiliz Çift Turistik Çarşının Ortasında Davullu Zurnalı Düğün Yaptıİngiliz Çift Turistik Çarşının Ortasında Davullu Zurnalı Düğün Yaptı3 yıl önce İngiltere’de tanışan ve özel şirketlerde satış temsilciliği yapan Emma Ives ile Chris Lomas, Muğla’nın Fethiye ilçesinde Türk usulü düğünle davul zurna eşliğinde evlendi.
 • 14:25Yörükler'den Şehitlere SaygıYörükler'den Şehitlere SaygıMuğla’nın Seydikemer İlçesi Seki Mahallesinde düzenlenen geleneksel Beşkaza Yaylaları Kültür Şenliğine yoğun ilgi oldu.
 • 17:47Muğla - Yörük Şenliği'nde Teröre ProtestoMuğla - Yörük Şenliği'nde Teröre ProtestoYörük Şenliği'nde teröre protesto MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde Geleneksel Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Kültür Şenliği, yörük göçünün canlandırıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 16:11Yörük Şenliği'nde Teröre ProtestoYörük Şenliği'nde Teröre ProtestoMuğla'nın Seydikemer İlçesi'nde Geleneksel Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Kültür Şenliği, yörük göçünün canlandırıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 12:53Ak Partili Meclis Üyesi, Partisinden İstifa EttiAk Partili Meclis Üyesi, Partisinden İstifa EttiFethiye Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Halil Doğan, halkın kararını beğenmediğini iddia ettiği partisinden istifa ettiğini açıkladı.