SON DAKİKA FETHİYE BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Fethiye Belediyesi Haberleri

 • 18:56Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken YarışlarıMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken YarışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalış Plajından detay görüntüler- Fethiye Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Tarakçı'nın açıklaması Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladıMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladı.
 • 17:34YelkenMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladı.
 • 09:49Fethiye Huzurevi Sakinleri Piknikte Moral DepoladıFethiye Huzurevi Sakinleri Piknikte Moral Depoladı1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü tarafından kaynaşma pikniği düzenlendi.
 • 21:27KayaköyKayaköy"Ün İsim Değişikliği İçin Referanduma GidildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayaköy tabelası ve çevresi- Köyden genel görüntüler- İlkokulda kurulan seçim sandığı-Oy kullanan Kayaköylüler- Kayaköy sakinleri ile röportajlar- Referandum sonucunun ilan edilmesi Köyün isim değişikliği için referanduma gidildi- Köyün isminin "Kayıköy" olarak değiştirilmesine yönelik yapılan referandumda, 299 oyla eski ismi olan "Kayaköy"le devam kararı alındı Fethiye'de Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün Osmanlı arşivlerinde "Kayı" isminde Türk köyü olduğu iddiası üzerine, isim değişikliği için yapılan referandum da halk, köyün isminin Kayaköy olarak kalması yönünde oy kullandı.
 • 18:40Kayaköy Halkı Sandığa GittiKayaköy Halkı Sandığa GittiMuğla’nın Fethiye İlçesindeki 5 Bin yıllık geçmişe sahip Turizm merkezi olan Kayaköy’de isim değişikliği ile ilgili referandum yapıldı.
 • 18:27Kayaköy'de Referandum (2)Kayaköy'de Referandum (2)'kayaköy' ADI DEĞİŞMEDİ Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde dünyaca ünlü Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için düzenlenen referandumda, Kayaköy İlkokulu'nda sabah 08.00'de başlayan oy kullanma işlemi saat 17.00'de tamamlandı.
 • 18:26Köyün İsim Değişikliği İçin Referanduma GidildiFethiye'de Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün Osmanlı arşivlerinde "Kayı" isminde Türk köyü olduğu iddiası üzerine, isim değişikliği için yapılan referandum da halk, köyün isminin Kayaköy olarak kalması yönünde oy kullandı.
 • 16:24Deniz Dibinde Ne Ararsan VarDeniz Dibinde Ne Ararsan VarMuğla’nın Fethiye İlçesinde Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında yapılan sembolik deniz dibi temizliğinde 5 dakikada çok sayıda atık çıkartıldı.
 • 15:24Fethiye - Kayaköy'de ReferandumFethiye - Kayaköy'de ReferandumKayaköy'de referandum Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için düzenlenen referandumda 546 seçmenin oy kullanma işlemi başladı.
 • 13:50Kayaköy'de ReferandumKayaköy'de ReferandumMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için düzenlenen referandumda 546 seçmenin oy kullanma işlemi başladı.
 • 19:34Fethiye'de Fethiye'de "Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Grubun pankartla yürüyüşü-Kıyıda bekleyen grup-Dalgıçların suya atlayışları ve çöpleri sudan çuvallarla çıkarmaları- Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan ile röportaj-Dalgıç Yaşar Tekin ile röportaj-Denizden çıkarılan çöpler Fethiye'de "Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası"- Muğla'nın Fethiye ilçesinde denizden çıkarılan lastik, tekne parçası, balık ağı, cam ve plastikler kıyıda sergilendi Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Fethiye ilçesindeki 12 noktada deniz dibi temizliği yapıldı.
 • 15:25Fethiye'de "Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası"Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Fethiye ilçesindeki 12 noktada deniz dibi temizliği yapıldı.
 • 01:314. Fethiye Klasik Müzik Festivali Başladı4. Fethiye Klasik Müzik Festivali BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 4. Fethiye Klasik Müzik Festivali - Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay resitalinden detaylar 4. Fethiye Klasik Müzik Festivali başladı Viyolonsel sanatçısı Benyamin Sözmez'in anısına bu yıl dördüncüsü düzenlenen Klasik Müzik Festivali başladı.
 • 00:254. Fethiye Klasik Müzik Festivali BaşladıViyolonsel sanatçısı Benyamin Sözmez'in anısına bu yıl dördüncüsü düzenlenen Klasik Müzik Festivali başladı.
 • 14:56Bodrum, Fethiye ve Marmaris Belediyeleri Turizm Konseyi Toplantısında Ortak Basın Açıklaması YaptıBodrum, Fethiye ve Marmaris Belediyeleri Turizm Konseyi Toplantısında Ortak Basın Açıklaması YaptıBodrum, Fethiye ve Marmaris ilçeleri belediye başkanları, oda başkanları ve konaklama sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği 3. toplantı 11 Eylül 2015 tarihinde Bodrum Yalıkavak Palmalife Otel’de gerçekleştiridi.
 • 18:16Başkanlar Bodrum'da BuluştuBaşkanlar Bodrum'da BuluştuBodrum, Marmaris ve Fethiye Turizm Koordinasyon Toplantılarının üçüncüsü Bodrum’da gerçekleştirildi.
 • 13:02ABD'de Ölen Oğlunu Defin İçin Yardım İstiyorABD'de Ölen Oğlunu Defin İçin Yardım İstiyorMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde huzurevinde kalan 71 yaşındaki Güler Derdimentoğlu, ABD'de geçen ay geçirdiği motosiklet kazasında yaşamını yitiren oğlu 51 yaşındaki Hakan Seçkin'in cenazesini maddi imkanı olmadığı için defnetmeye gidemediğini belirterek yetkililerden yardım istedi.
 • 11:50Kayaköy'ün 'Kayıköy' Olması İçin Referandum YapılacakKayaköy'ün 'Kayıköy' Olması İçin Referandum YapılacakMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde dünyaca ünlü Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün adının 'Kayıköy' olarak değiştirilmesi için 20 Eylül'de referandum yapılacak.
 • 13:35Muğla Başkanlar Zirvesi Toplantısı Fethiye'de GerçekleştiMuğla Başkanlar Zirvesi Toplantısı Fethiye'de GerçekleştiGüney Ege Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu’nun girişimleriyle başlatılan Muğla ilçeleri arasındaki turizmde yaşanan sorunlara bölgesel anlamda çözüm bulabilmenin yolunu açan “Başkanlar Zirvesi Turizm Değerlendirme Toplantısının” ikincisi Fethiye’de gerçekleştirildi.
 • 07:38'Demir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız Oldu'Demir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız Oldu'Demir Yumruk' lakaplı Dünya Kırış Şampiyonu Ali Bahçetepe, kendisine ait 'Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması' rekorunu geçmek için yaptığı deneme başarısız oldu.
 • 01:28Demir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız OlduDemir Yumruk'un Rekor Denemesi Başarısız Oldu– GUİNNESS Rekorlar Kitabı'nda kendine ait rekoru geçmek için Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde rekor denemesi yapan 'Demir Yumruk' lakaplı Dünya Kırış Şampiyonu Ali Bahçetepe, hedefine ulaşamadı.
 • 23:35Fethiye'de Guinness Rekor DenemesiFethiye'de Guinness Rekor DenemesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Bahçetepe'nin beton blokları kırması- Bahçetepe'nin eline Türk Bayrağını alması- Kırılan beton blokların sayılması- Bahçetepe'nin konuşması Fethiye'de Guinness rekor denemesi- "Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması" kategorisinde kendisine ait bin 175 beton bloğu kırma rekorunu bin 246 blok ile geçmek isteyen Ali Bahçetepe, başarılı olamadı Guinness Rekorlar Kitabı'nın "Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması" kategorisinde kendine ait rekoru kırmak isteyen Ali Bahçetepe, hedefine ulaşamadı.
 • 22:5852 Saniyede Bin 123 Beton Blok Kırdı52 Saniyede Bin 123 Beton Blok Kırdı30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Muğla Büyükşehir ve Fethiye Belediye başkanlığınca ortaklaşa olarak düzenlenen etkinlikte, Kırış Dünya şampiyonu Ali Bahçetepe Fethiye Beşkaza meydanında rekor denemesi yaptı.
 • 22:53Fethiye Şehitlerini UnutmadıFethiye Şehitlerini UnutmadıSon dönemde artan terör olaylarına tepki göstermek ve şehitleri anmak için Atatürk Düşünce Derneği Fethiye Şubesi öncülüğünde Fethiye’deki bazı siyasi partilerle birlikte 17 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği Şehitlere Saygı Yürüyüşüne yoğun katılım oldu.
 • 22:37Fethiye'de Guinness Rekor DenemesiGuinness Rekorlar Kitabı'nın "Bir dakikada en fazla beton bloğun kırılması" kategorisinde kendine ait rekoru kırmak isteyen Ali Bahçetepe, hedefine ulaşamadı.
 • 12:11Ölüm Denizde GeldiÖlüm Denizde GeldiMuğla’nın Fethiye ilçesinde yaklaşık 17-18 yıldır Fethiye belediyesi iskelesi altında birkaç metrelik balıkçı kayığında yaşayan 68 yaşındaki Sebahattin Kara kayığında ölmüş vaziyette bulundu.
 • 22:34Evsiz Balıkçı Kayığında Ölü BulunduEvsiz Balıkçı Kayığında Ölü Bulundu– MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde balıkçı 68 yaşındaki Sabahattin Kara, 15 yıldır yaşadığı 3 metrelik kayığında ölü bulundu.
 • 22:25Fethiye Evsiz Balıkçı Kayığında Ölü BulunduFethiye Evsiz Balıkçı Kayığında Ölü BulunduEvsiz balıkçı kayığında ölü bulundu Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde balıkçı 68 yaşındaki Sabahattin Kara, 15 yıldır yaşadığı 3 metrelik kayığında ölü bulundu.
 • 13:41İngiliz Çift Turistik Çarşının Ortasında Davullu Zurnalı Düğün Yaptıİngiliz Çift Turistik Çarşının Ortasında Davullu Zurnalı Düğün Yaptı3 yıl önce İngiltere’de tanışan ve özel şirketlerde satış temsilciliği yapan Emma Ives ile Chris Lomas, Muğla’nın Fethiye ilçesinde Türk usulü düğünle davul zurna eşliğinde evlendi.
 • 14:25Yörükler'den Şehitlere SaygıYörükler'den Şehitlere SaygıMuğla’nın Seydikemer İlçesi Seki Mahallesinde düzenlenen geleneksel Beşkaza Yaylaları Kültür Şenliğine yoğun ilgi oldu.
 • 17:47Muğla - Yörük Şenliği'nde Teröre ProtestoMuğla - Yörük Şenliği'nde Teröre ProtestoYörük Şenliği'nde teröre protesto MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde Geleneksel Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Kültür Şenliği, yörük göçünün canlandırıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 16:11Yörük Şenliği'nde Teröre ProtestoYörük Şenliği'nde Teröre ProtestoMuğla'nın Seydikemer İlçesi'nde Geleneksel Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Kültür Şenliği, yörük göçünün canlandırıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 12:53Ak Partili Meclis Üyesi, Partisinden İstifa EttiAk Partili Meclis Üyesi, Partisinden İstifa EttiFethiye Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Halil Doğan, halkın kararını beğenmediğini iddia ettiği partisinden istifa ettiğini açıkladı.
 • 11:09Akparti Belediye Meclis Üyesi Partisinden İstifa EttiAkparti Belediye Meclis Üyesi Partisinden İstifa EttiFethiye’de Büyükşehir yasası öncesi CHP’den çiftlik Belediye Başkanı seçilen daha sonra partisinden istifa edip Ak Parti’ye geçen ve bir dönemde Ak Partiden çiftlik Belediye Başkanlığı yapan Büyükşehir yasası ile birlikte çiftlik Belediye Başkanlığının kapanmasıyla birlikte Ak Partiden Fethiye Belediyesi Meclis Üyeliğine aday olup belediye meclis üyeliğini kazanan M. Halil Doğan yazılı bir açıklamayla partisinden istifa etti.
 • 12:55Yörüklerden Şehitlere SaygıYörüklerden Şehitlere SaygıMuğla’nın Seydikemer ilçesinde bu yıl 19’ncusu düzenlenecek Yörük Türkmen Kültür Şenliği 22 Ağustos tarihinde Seki Zümrüt çayırında gerçekleşecek.
 • 17:42Fethiye Yuvadan Düşen Leylek Tedaviye AlındıFethiye Yuvadan Düşen Leylek Tedaviye AlındıYuvadan düşen leylek tedaviye alındı MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde hastalanarak yuvasından düşen leylek, Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı'nda tedaviye alındı.
 • 12:39Fethiye - Hazine Arazisi Fiyatlarının Düşürülmesini İsteyenler Eylem YaptıFethiye - Hazine Arazisi Fiyatlarının Düşürülmesini İsteyenler Eylem YaptıHazine arazisi fiyatlarının düşürülmesini isteyenler eylem yaptı Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 1998- 2005 yılları arasında ev yapıp yerleştikleri hazine arazilerini satın almak için başvuru yapan 15 aile, metrekaresi 500 liradan satışa çıkarılan arazileri alamayacaklarını ve evsiz kalacaklarını öne sürerek eylem yaptı.
 • 12:37Hazine Arazisi Fiyatının Düşürülmesini İsteyenler Eylem YaptıHazine Arazisi Fiyatının Düşürülmesini İsteyenler Eylem YaptıMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde 1998- 2005 yılları arasında ev yapıp yerleştikleri hazine arazilerini satın almak için başvuran 15 aile, metrekaresi 500 liradan satışa çıkarılan arazileri alamayacaklarını ve evsiz kalacaklarını öne sürerek eylem yaptı.
 • 10:59Başıboş Köpekler Sokakta Korku SaçıyorBaşıboş Köpekler Sokakta Korku SaçıyorMuğla’nın Seydikemer ilçesinde başıboş vaziyette dolaşan sokak köpekleri korku saçıyor.
 • 10:04Fethiye'de Yüksek Sesli Müziğe Ceza VarFethiye'de Yüksek Sesli Müziğe Ceza VarFethiye Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirmesiyle eğlence merkezlerinde gürültü denetimlerini sıklaştırdı.
 • 12:18Fethiye - Dolandırıcı Kurbanı Yaşlı Çift Kovuldukları Evin Bahçesinde YaşıyorFethiye - Dolandırıcı Kurbanı Yaşlı Çift Kovuldukları Evin Bahçesinde YaşıyorDolandırıcı kurbanı yaşlı çift kovuldukları evin bahçesinde yaşıyor MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde çatısını yaptırmak istedikleri evin dolandırıcılar tarafından ellerinden alındığını öne süren 85 yaşındaki Memiş Şahin ile eşi 84 yaşındaki Hayriye Şahin, 5 gün önce çıkarıldıkları evin bahçesinde yaşamaya başladı.
 • 14:00Sözde Soykırımın 100. Yılına TepkiSözde Soykırımın 100. Yılına TepkiFethiye Belediyesi’nin, Ermeni terör örgütü Asala tarafından katledilen 38 şehit Türk Diplomat anısına yaptığı saygı anıtı, şehit aileleri, Dışişleri Bakanlığı heyeti ve vatandaşların yoğun katılımıyla açıldı.
 • 19:24Fethiye Belediyesinin Kaçak Yapı Yaptırdığı İddiasıFethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve eski dönemdeki bazı meclis üyeleri kaçak yapılara göz yumduğu iddiasıyla 3 ayrı dosyadan yargılanacak.
 • 17:21Öldürülen Türk Diplomatlar İçin Fethiye'de Saygı Anıtı YapıldıÖldürülen Türk Diplomatlar İçin Fethiye'de Saygı Anıtı YapıldıMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde Ermeni terör örgütü Asala tarafından öldürülen 38 Türk diplomat için saygı anıtı yapıldı.
 • 16:56Fethiye Belediye Başkanı Kaçak İnşaatlara Göz Yumduğu Gerekçesiyle YargılanacakFethiye Belediye Başkanı Kaçak İnşaatlara Göz Yumduğu Gerekçesiyle YargılanacakMuğla'nın Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı, İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan incelemede kaçak yapılara göz yumduğu iddiasıyla 3 ayrı dosyadan yargılanacak.
 • 15:18Fethiye Belediye Başkanı Kaçak İnşaatlara Göz Yumduğu Gerekçesiyle YargılanacakFethiye Belediye Başkanı Kaçak İnşaatlara Göz Yumduğu Gerekçesiyle YargılanacakMuğla'nın Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı, İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan incelemede kaçak yapılara göz yumduğu iddiasıyla 3 ayrı dosyadan yargılanacak.
 • 12:54Fethiye - Çöp Kamyonu Altında Kalan Gençler Yaşam Savaşı VeriyorFethiye - Çöp Kamyonu Altında Kalan Gençler Yaşam Savaşı VeriyorÇöp kamyonu altında kalan gençler yaşam savaşı veriyor Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), (DHA)- MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde gezintiye çıktıkları motosikletle çöp kamyonuna çarparak sol ön lastiğinin altında kalan 17 yaşındaki Faruk Çetin ile arkadaşı 16 yaşındaki Çağrı Çelik, hastanede yaşam savaşı veriyor.
 • 12:41Çöp Kamyonu Altında Kalan Gençler Yaşam Savaşı VeriyorÇöp Kamyonu Altında Kalan Gençler Yaşam Savaşı VeriyorMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde gezintiye çıktıkları motosikletle çöp kamyonuna çarparak sol ön lastiğinin altında kalan 17 yaşındaki Faruk Çetin ile arkadaşı 16 yaşındaki Çağrı Çelik, hastanede yaşam savaşı veriyor.
 • 11:52Bakanlık, Saatcı'ya 3 Farklı Dosyadan Yargılama Kararı VerdiBakanlık, Saatcı'ya 3 Farklı Dosyadan Yargılama Kararı VerdiMuğla’nın Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonrasında 3 farklı dosya hakkında yargılanacak.
 • 13:30Saatcı; Saatcı; "Ucube Yasayla Mücadelemiz Sürecek"Fethiye Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan tüm personeliyle bir araya geldi.