SON DAKİKA FETHİYE BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Fethiye Belediyesi Haberleri

 • 17:08Fethiye Belediyesi'nden TÜİK'e Fethiye Belediyesi'nden TÜİK'e "En Güvensiz İl" DavasıMuğla'nın Fethiye Belediyesi, Türkiye İstatistik Kurumu'nun en güvenli iller sıralamasında Muğla'yı son sırada göstermesinin ardından verinin 'yok hükmünde" sayılması için dava açtı.
 • 18:05Fethiye Belediyesi Tüik'e Dava AçtıFethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2015 yılı raporlarında Muğla'nın "en güvensiz il" olarak gösterilmesi nedeniyle Ankara İdare Mahkemesi'ne, "bu verinin yok hükmünde sayılması" talebiyle dava açtıklarını bildirdi.
 • 14:33Fethiye Belediyesi'nden Tüik'e DavaFethiye Belediyesi'nden Tüik'e DavaTUİK’in Muğla’yı Türkiye’nin en güvensiz ili olarak açıklaması üzerine, Fethiye Belediyesi TÜİK’e dava açtı.
 • 13:17Fethiye Belediyesi'nden TÜİK''e 'En Güvenliksiz İl' DavasıFethiye Belediyesi'nden TÜİK''e 'En Güvenliksiz İl' DavasıMuğla'nın Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) en güvenli iller sıralamasında Muğla'yı son sırada göstermesiyle ilgili verinin 'yok hükmünde' sayılması için dava açtıklarını açıkladı.
 • 13:06Fethiye'de Kuşlara Ev YapıldıFethiye Belediyesi soğuk havalarda kuşların yiyecek, su ve barınma ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla ilçenin farklı noktalarına kuş evleri yerleştirmeye başladı.
 • 13:21Fethiye Barış Manço ve Cem Karaca Konserle AnıldıFethiye Barış Manço ve Cem Karaca Konserle AnıldıBarış Manço ve Cem Karaca konserle anıldı Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Anadolu rock müziğin efsane isimleri Cem Karaca ve Barış Manço konserle anıldı.
 • 17:45Engellerini Satrançla AşıyorlarMuğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geleneksel 2. Satranç Şenliği, Fethiye ilçesinde gerçekleştirildi.
 • 19:17Şehit Polisin Kızının Sözleri Yürekleri DağladıŞehit Polisin Kızının Sözleri Yürekleri DağladıDiyarbakır’ın Ergani ilçesinde zırhlı araçtaki silahın kaza ile ateş alması sonucu şehit olan Polis Memuru Özgür Gümüş’ün emekli olunca yerleşmek için Fethiye’de yaptırdığı yarım kalan evi ailesi, devlet ve vatandaş işbirliği ile tamamlandı.
 • 19:07Fethiye Muğla Valisi Yardımlarla Yapımı Tamamlanan Şehit Evini Ziyaret EttiFethiye Muğla Valisi Yardımlarla Yapımı Tamamlanan Şehit Evini Ziyaret EttiMuğla Valisi yardımlarla yapımı tamamlanan şehit evini ziyaret etti Muğla Valisi Amir Çiçek, yapımı meslektaşları ve hayırseverlerin yardımıyla tamamlanan şehit polis Özgür Gümüş'ün evini ziyaret etti.
 • 18:29Muğla Valisi, Yardımlarla Yapımı Tamamlanan Şehit Evini Ziyaret EttiMuğla Valisi, Yardımlarla Yapımı Tamamlanan Şehit Evini Ziyaret EttiMuğla Valisi Amir Çiçek, yapımı meslektaşları ve hayırseverlerin yardımıyla tamamlanan şehit polis Özgür Gümüş'ün evini ziyaret etti.
 • 20:55Fethiye Yardımlarla Tamamlanan Evine 'Şehit Odası' KurulduFethiye Yardımlarla Tamamlanan Evine 'Şehit Odası' KurulduYardımlarla tamamlanan evine 'Şehit Odası' kuruldu Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yapımı meslektaşları ve hayırseverlerin yardımıyla tamamlanan şehit polis Özgür Gümüş'ün evine eşyalarının saklandığı 'Şehit Odası' kuruldu.
 • 20:27Yardımlarla Tamamlanan Evine 'Şehit Odası' KurulduYardımlarla Tamamlanan Evine 'Şehit Odası' KurulduMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde yapımı meslektaşları ve hayırseverlerin yardımıyla tamamlanan şehit polis Özgür Gümüş'ün evine eşyalarının saklandığı 'Şehit Odası' kuruldu.
 • 15:30Şehit Polisin Hatıraları İçin Özel Oda HazırlandıŞehit Polisin Hatıraları İçin Özel Oda HazırlandıDiyarbakır’ın Ergani ilçesinde zırhlı araçtaki silahın kazayla ateş alması sonucu şehit olan polis memuru Özgür Gümüş’ün, emekli olunca yerleşmek için Fethiye’de yaptırdığı yarım kalan evi devlet ve meslektaşları tarafından yaptırıldı.
 • 10:06Prof. Dr. Aziz Sancar'ın İsmi Fethiye'de YaşatılacakProf. Dr. Aziz Sancar'ın İsmi Fethiye'de YaşatılacakFethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın talebi üzerine 2015 Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ismi Fethiye’de bir park veya bir kongre merkezine verilecek.
 • 10:00Fethiye Belediyesi Mali Durumunu AçıkladıFethiye Belediyesi Mali Durumunu AçıkladıBüyükşehir yasasıyla ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşayan ilçe belediyelerine nazaran Fethiye Belediyesi, krizi atlatan en hızlı belediyelerden birisi oldu.
 • 11:52Fethiye'de 198 Bin Litre Atık Yağ ToplandıFethiye Belediyesi 2015 yılında ilçede faaliyet gösteren lokanta, otel, yemekhane ve mutfağı olan işletmelerden 198 bin litre bitkisel atık yağ topladı.
 • 17:56Hayri Topçu Son Yolculuğuna UğurlandıHayri Topçu Son Yolculuğuna UğurlandıAnkara Tıp Fakültesi’nde geçirdiği kalp ameliyatından sonra 62 yaşında hayatını kaybeden Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hayri Topçu öğle namazından sonra Taşyaka mezarlığında kılınan cenaze namazından sonra defnedildi.
 • 17:01Öğrenciler Karnelerini Yaşlılardan AldıMuğla'da Fethiye Belediyesi Huzurevi'nde staj yapan lise öğrencileri, karnelerini huzurevi sakinlerinin elinden aldı.
 • 18:47Hdp Tabelasının İndirilmesi Olayında 7 Şüpheli Daha İfade VerdiHdp Tabelasının İndirilmesi Olayında 7 Şüpheli Daha İfade VerdiMUĞLA (İHA) – Muğla’nın Fethiye ilçesinde HDP İlçe Başkanlığının açılışı sırasında yaşanan gerginlik ve parti tabelasının indirilmesiyle sonuçlanan olaylarla ilgili davada 11 tutuksuz sanıktan 7’sinin savunması alındı.
 • 10:22Saatcı, Ölüdeniz İçin 10 Milyon TL'lik Ödenek İçin Teşekkür EttiSaatcı, Ölüdeniz İçin 10 Milyon TL'lik Ödenek İçin Teşekkür EttiFethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Biz büyükşehir yasasını bir gemi olarak kabul edersek, bu gemi kalafat tutmaz. Bu Büyükşehir yasasının tümden iptalinin dışındaki hiçbir çözümü, çözüm olarak görmüyorum” dedi.
 • 13:34Fethiye'de Yerel Tohumun Önemi AnlatıldıFethiye'de Yerel Tohumun Önemi AnlatıldıFethiye Belediyesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye Şubesi işbirliğinde Fethiye Ziraat Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesinin destekleriyle yerel tohumların kaybının önlenmesi amacıyla 3. Fethiye Tohum Takas Şenliği düzenlendi.
 • 12:23Futbolun Kadın Başkanı, Gençler İçin Mücadele VeriyorMuğla'nın Fethiye ilçesinde yer alan ve 1. Amatör Lig'de mücadele eden Esenköyspor Kulübü'nün başkanlığını üstlenen Hülya Baran, vefat eden eşinden devraldığı bu görevi zor şartlar altında sürdürüyor.
 • 12:19Fethiye'ye 'Tsunami Uyarı Merkezi' KurulduFethiye'ye 'Tsunami Uyarı Merkezi' KurulduTürkiye’nin 1’nci derece deprem bölgesinde yer alan Muğla’nın Fethiye ilçesine, olası bir tsunamiyi önceden haber verecek merkez kuruldu.
 • 16:39Bayırbucak Türkmenlerine YardımMuğla'daki yörük türkmen dernekleri Bayırbucak Türkmenleri için yardım topladı.
 • 16:16Fethiye'ye Yerleşen Yabancılardan Çocuklar Yararına FuarFethiye'ye Yerleşen Yabancılardan Çocuklar Yararına FuarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuklar yararına yılbaşı fuarı, - Fuar katılan vatandaşlar, - Fuardaki açılan stantlar, - Çalış-Der Başkanı Mete Ay'ın konuşması, - Çalış Çocuklara Yardım Grubu Başkanı Mark Pietch'in konuşması, Fethiye'ye yerleşen yabancılardan çocuklar yararına fuar- Hediyelik eşya, kıyafet ve organik yiyeceklerin satışa sunulduğu fuardan elde edilecek gelir, ilçedeki ihtiyaç sahibi çocukların eğitim ve sağlık giderleri için kullanılacak Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan yabancılar, muhtaç çocuklar yararına yılbaşı fuarı düzenledi.
 • 15:10Fethiye'ye Yerleşen Yabancılardan Çocuklar Yararına FuarMuğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan yabancılar, muhtaç çocuklar yararına yılbaşı fuarı düzenledi.
 • 14:17Tarihi Kayaköy'de Vahşi YapılaşmaTarihi Kayaköy'de Vahşi YapılaşmaFethiye Belediyesi, 5 bin yıllık geçmişi olan turizm bölgesi Kayaköy ve Karakeçililer mahallelerinde hızla artan kaçak inşaatlara tutulan tutanak ve cezalar caydırıcı olmayınca, mahallelerin girişlerine zabıta kontrol merkezleri kurarak mahalleye inşaat malzemesi sokturmuyor.
 • 12:53İşletme Fakültesi A Blok Tamamlanamıyorİşletme Fakültesi A Blok TamamlanamıyorMuğla’nın Fethiye ilçesinde yapımına belediye tarafından başlanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine bağlı Fethiye İşletme Fakültesinin A Blok Binası, belediyenin borç yükü yüzünden yapılamıyor.
 • 12:17Fethiye Şehir Stadyumu İçinFethiye Şehir Stadyumu İçinFethiye Belediye Meclisi Belediye Başkanı Behçet Saatcı Başkanlığında 2015 yılının son toplantısını gerçekleştirirken yine taşın altına elini koyup Fethiye şehir stadyumu için Fethiyespor’a destek olmaya karar verdi.
 • 11:40Güney Kore Devlet Televizyonu Likya Yolu Belgeseli ÇekiyorGüney Kore Devlet Televizyonu Likya Yolu Belgeseli ÇekiyorGüney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tokyo Kültür ve Tanıtım Müşavirliği işbirliği ile Güney Kore Devlet Televizyonu KBS World TV ekibini Likya Yolu Belgeseli için Fethiye’de misafir etti.
 • 10:29Likya Yolunun Belgesi ÇekiliyorLikya Yolunun Belgesi ÇekiliyorGüney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tokyo Kültür ve Tanıtım Müşavirliği işbirliği ile Güney Kore Devlet Televizyonu KBS WORLD TV. ekibini Likya Yolu Belgeseli için Fethiye’de misafir etti.
 • 13:14Engellilere Belediyeden Diş Fırçası ve MacunEngellilere Belediyeden Diş Fırçası ve MacunAğız ve Diş Sağlığı haftası dolayısıyla anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerine diş macunu ve fırçası dağıtımı yapan Fethiye Belediyesi, engellileri de unutmadı.
 • 11:57Fethiye'de Turizmciler EndişeliFethiye'de Turizmciler EndişeliFethiye’de düzenlenen toplantıda basınla bir araya gelen FETOB Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Yavuz Torunoğulları, FETOB Başkan Yardımcısı Bülent Uysal, sayman Mustafa Argın, FETOB Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Biçer ve Nurkaya Gündoğdu, 7 Ekim’de yapılan turizm değerlendirme toplantısında öne çıkan sorunları paylaşıp yetkililerden çözümlenmelerini istedi.
 • 14:34Oyuncak Silahlarını Verip Kitap AldılarOyuncak Silahlarını Verip Kitap AldılarMuğla’nın Fethiye ilçesinde, Arkadaşım Kitap Derneği (ARKİD) tarafından düzenlenen, "Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür" kampanyası kapsamında ilkokul öğrencilerine 600 tane hikaye kitabı dağıtıldı.
 • 19:56Oyuncak Silahları Verip Kitap AldılarOyuncak Silahları Verip Kitap AldılarFethiye'de düzenlenen Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür Kampanyası kapsamında, oyuncak silahını getiren öğrencilere kitap hediye edildi.
 • 18:25Oyuncak Silahları Verip Kitap AldılarMuğla'nın Fethiye ilçesinde bu yıl 6'ncısı düzenlenen düzenlenen kampanya kapsamında, oyuncak silahını getiren ilkokul öğrencilerine 600 hikaye kitabı dağıtıldı.
 • 16:01Fethiyespor'da Galibiyet Sevinci YaşanıyorFethiyespor'da Galibiyet Sevinci YaşanıyorSpor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Fethiyespor’un Anadolu Üsküdar’ı 2-1 yenerek haftayı 3 puanla kapatması son 4 haftada 10 puan toplaması taraftarlarını sevince boğdu.
 • 11:10Muğla'nın Seçmen Sayısı 7 Bin 68 ArttıMuğla'nın Seçmen Sayısı 7 Bin 68 Arttı1 Kasımda yapılacak 26. dönem milletvekilliği seçimlerinde Muğla genelinde 6’sı cezaevinde 2 bin 87 sandıkta 673 bin 144 seçmen oy kullanacak.
 • 09:59Hava Oyunlarına Hava Muhalefeti EngeliHava Oyunlarına Hava Muhalefeti EngeliFethiye’nin Ölüdeniz mahallesinde bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, Babadağdaki hava muhalefeti nedeniyle zaman zaman aksıyor.
 • 15:43Fethiye Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıFethiye Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıUluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı.
 • 15:22Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıUluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali BaşladıMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali başladı.
 • 15:27Fethiye Emekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiFethiye Emekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiEmekli büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı ziyaret etti Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'ne gelen emekli büyükelçiler, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen diplomatlarımızın anısına yapılan Saygı Anıtı'nı ziyaret etti.
 • 14:40Ölüdeniz Semaları ŞenleniyorÖlüdeniz Semaları ŞenleniyorFETAV’ın önderliğinde Fethiye Belediyesi, Türk Hava Kurumu, Fethiye Babadağ Güç birliği ve FETOB’un destekleri ile bu yıl 16.sı düzenlenecek Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivaline dünyanın ünlü 25 akrabotu katılacak.
 • 14:19Emekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiEmekli Büyükelçiler 'Saygı Anıtı'nı Ziyaret EttiMuğla'nın Fethiye İlçesi'ne gelen emekli büyükelçiler, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen diplomatlarımızın anısına yapılan Saygı Anıtı'nı ziyaret etti.
 • 09:24Hasan Özyer ve Muhtarlardan Başkan Saatcı'ya ZiyaretHasan Özyer ve Muhtarlardan Başkan Saatcı'ya ZiyaretFethiye Muhtarlar Derneği’nin yeni yönetimi ve AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti.
 • 22:43Şehit Ailesinden Başkan Saatcı'ya ZiyaretŞehit Ailesinden Başkan Saatcı'ya ZiyaretHakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen’in ailesi, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti.
 • 22:38Terörü Kınayıp İş BıraktılarTerörü Kınayıp İş BıraktılarEğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş) Fethiye Temsilciliği, Ankara’da yapılan barış mitinginde meydana gelen patlamayı kınadı.
 • 15:14Fethiye Belediyesi'nden Hırsızlık UyarısıFethiye Belediyesi'nden Hırsızlık UyarısıFethiye Belediyesi adını kullanarak nakit para yardımı adı altında Foça Mahallesi’nde yaşlı bir kadının evinin soyulmasının ardından Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Tufan Kaçar, basın açıklamasında bulundu.
 • 18:56Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken YarışlarıMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken YarışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalış Plajından detay görüntüler- Fethiye Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Tarakçı'nın açıklaması Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladıMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladı.
 • 17:34YelkenMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İkinci Ayak Yelken Yarışları, Fethiye ilçesinde başladı.