SON DAKİKA FETHİYE BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Fethiye Belediyesi Haberleri

19:25
Saatcı: "Fethiye'yi İl Yapsınlar, Kapı Kapı Dolaşır Oy İsterim!" Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Fethiye’yi il yapsınlar, kapı kapı dolaşır oy isterim” dedi.
Saatcı: 'Fethiye'yi İl Yapsınlar, Kapı Kapı Dolaşır Oy İsterim!'
10:04
Kayaköy'ün Türk Köyü Olduğu Belgelerle Anlatıldı Fethiye’de Rum köyü olarak bilinen Kayaköy’ün Osmanlı arşivlerinde "Kayı" isminde Türk köyü olduğu düzenlenen konferansla belgelerle anlatıldı.
Kayaköy'ün Türk Köyü Olduğu Belgelerle Anlatıldı
20:05
Kayaköy'ün Türk Köyü Olduğu Belgelerle Anlatıldı Kayaköy'ün Türk köyü olduğu belgelerle anlatıldı- Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen "Osmanlı Arşivleri ve Belgeler Işığında Kayı Köyü Tarihi" konulu panelde, Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün Osmanlı arşivlerinde "Kayı" isminde Türk köyü olduğu belgeleriyle anlatıldı- SDÜ Yeni ve Yakın Çağ Tarihi Uzmanı Doç.Dr. Karaca: - "Osmanlı belgelerinde Rumların yaşadığı yer Elviz olarak geçiyor.
Kayaköy'ün Türk Köyü Olduğu Belgelerle Anlatıldı
17:41
Kayaköy'ün Türk Köyü Olduğu Belgelerle Anlatıldı Fethiye'de Rum köyü olarak bilinen Kayaköy'ün Osmanlı arşivlerinde "Kayı" isminde Türk köyü olduğu belgeleriyle anlatıldı.
Kayaköy'ün Türk Köyü Olduğu Belgelerle Anlatıldı
16:25
2014 Yılında 54 Bin 852 Ağaç Kesilmekten Kurtuldu Fethiye Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ile Kaydem Plastik iş ortaklığında yürütülen geri kazanım projesi kapsamında 54,852 adet ağacın kesilmesine engel olundu.
2014 Yılında 54 Bin 852 Ağaç Kesilmekten Kurtuldu
18:24
70'lik Çift Huzurevinde Evlendi 70'lik çift huzurevinde evlendi - Muğla'nın Fethiye ilçesinde huzurevinde yaşayan ve evlenmeye karar veren 75 yaşındaki Safinaz Akbaba ile 77 yaşındaki AhmetTezcan'ın nikah şahitliğini, Vali Amir Çiçek yaptı Fethiye Belediyesi Huzurevinde yaşayan 75 ve 77 yaşındaki çift, düzenlenen törenle dünyaevine girdi.
70'lik Çift Huzurevinde Evlendi
17:58
Huzurevinde Evlendiler Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde huzurevinde tanışıp birbirlerine aşık olan 3'er çocuk sahibi 77 yaşındaki Ahmet Tezcan ile 75 yaşındaki Safinaz Akbaba, törenle dünya evine girdi.
Huzurevinde Evlendiler
17:07
İkinci Baharlarını Yaşıyorlar Fethiye’de huzurevinde kalan 77 yaşındaki Ahmet Tezcan ile 75 yaşındaki Safinaz Akbaba Muğla valisi ve eşinin de katıldığı törenle evlendi.
İkinci Baharlarını Yaşıyorlar
16:33
Huzurevinde Tanışıp Evlendiler Fethiye'de huzurevinde kalan Ahmet Tezcan ile 75 yaşındaki Safinaz Akbaba Muğla valisi ve eşinin de katıldığı törenle evlendi.
Huzurevinde Tanışıp Evlendiler
12:43
Fethiye'de Yapılan Yabancı Düğün Sayısında Düşüş Oldu Avrupa ülkelerinde etkili olan ekonomik kriz Türkiye'de yapılan yabancı düğünleri olumsuz etkiledi.
Fethiye'de Yapılan Yabancı Düğün Sayısında Düşüş Oldu
18:58
Fethiye'nin "Sarhoş Binaları" Yıkılıyor Fethiye'de zemindeki kaymadan dolayı birbirine dayalı durduğu için "sarhoş binalar" olarak anılan yapılar, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılmaya başlandı.
Fethiye'nin 'Sarhoş Binaları' Yıkılıyor
17:12
Fethiye'nin "Sarhoş Binaları" Yıkılıyor Muğla'nın Fethiye ilçesinde görüntüsü itibarıyla "sarhoş binalar" olarak anılan yapılar, kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınarak yıkılıyor.
11:57
Huzurevi Sakinlerine Ücretsiz Saç ve Cilt Bakımı Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde kuaförlük yapan 26 yaşındaki Hakan Ortaç ile eşi 23 yaşındaki Seren Ortaç, huzurevinde kalan 15 kadına yeni yıl hediyesi olarak ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptı.
Huzurevi Sakinlerine Ücretsiz Saç ve Cilt Bakımı
10:59
Mutfaktan Kedi Çıkarma Operasyonu Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yalnız yaşayan 32 yaşındaki Ferda Yılmaz'ın evine girip mutfak tezgahının altına saklanan gebe kedi, 3 saatlik uğraş sonucu çıkarıldı.
Mutfaktan Kedi Çıkarma Operasyonu
17:47
Fethiye Kirayı Ödeyemeyen Cam Üfleme Ustası Sokakta Çalışmaya Başladı Türkiye'de Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli 5 cam üfleme ustasından biri olan 57 yaşındaki Coşkun Keskin, Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 1000 liralık kirasını ödeyemediği için atölyesinden çıkmak zorunda kaldı.
Fethiye Kirayı Ödeyemeyen Cam Üfleme Ustası Sokakta Çalışmaya Başladı
15:33
Kirayı Ödeyemeyen Cam Üfleme Ustası Sokakta Çalışmaya Başladı Türkiye'de belgeli 5 cam üfleme ustasından biri olan Coşkun Keskin, Muğla'nın Fethiye ilçesinde 1000 liralık kirasını ödeyemediği için atölyesinden çıkmak zorunda kaldı.
Kirayı Ödeyemeyen Cam Üfleme Ustası Sokakta Çalışmaya Başladı
14:26
Fethiye İşletme Fakültesi 2015-2016 Öğretim Yılında Yeni Yerine Geçecek Fethiye Yüksek Öğrenim Yaptırma, Yaşatma ve Destekleme Derneği yönetim kurulu üyeleri Fethiye İşletme Fakültesi inşaatında incelemelerde bulundu.
Fethiye İşletme Fakültesi 2015-2016 Öğretim Yılında Yeni Yerine Geçecek
13:46
Ysk, AK Parti Fethiye Kongresi'nin İptal Kararını Kaldırdı Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 29 Kasım Cumartesi günü yapılan AK Parti kongresine ilişkin İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği iptal kararı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kaldırıldı ve yeni seçim yapılmasına gerek olmadığı kararlaştırıldı.
Ysk, AK Parti Fethiye Kongresi'nin İptal Kararını Kaldırdı
22:17
Fethiye Vak Parti Fethiye Kongresi, 'Yanlış İsim'den İptal Edildi Muğla'nın Fethiye ilçesi'nde AK Parti İlçe Kongresi, İlçe Başkanı Kadir Sarıhan'ın adının yönetim kurulu listesine yanlış yazıldığı gerekçesiyle iptal edildi.
Fethiye Vak Parti Fethiye Kongresi, 'Yanlış İsim'den İptal Edildi
15:33
AK Parti Fethiye Kongresi, 'Anlış İsim'den İptal Edildi Muğla'nın Fethiye ilçesi'nde AK Parti İlçe Kongresi, İlçe Başkanı Kadir Sarıhan'ın adının yönetim kurulu listesine yanlış yazıldığı gerekçesiyle iptal edildi.
AK Parti Fethiye Kongresi, 'Anlış İsim'den İptal Edildi
08:54
AK Parti Fethiye İlçe Kongresine İptal Kararı Geçtiğimiz hafta sonu yapılan AK Parti Fethiye İlçe Kongresi, Gençlik Kolları eski Başkanı Rasih Küçükaydın’ın Fethiye İlçe Seçim Kuruluna yaptığı başvuru üzerine iptal edildi.
AK Parti Fethiye İlçe Kongresine İptal Kararı
18:40
AK Parti Fethiye 5. Olağan Genel Kurulu Mevcut başkan Sarıhan, yeniden seçildi.
13:25
Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu AAk Parti Fethiye ilçe kongresine yoğun katılım oldu.
Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu
10:41
Tiyatro ile Sevgi ve Barışı Anlattılar Ankara Ekin Tiyatrosu, oyuncularının palyaçonun düşleri adlı oyunu çocuklar tarafından büyük ilgi ile izlendi.
Tiyatro ile Sevgi ve Barışı Anlattılar
10:35
Alışveriş ve Yaşam Merkezi Fethiye'ye Ödül Getirdi Her yıl Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen geleneksel Arkitera Ödülleri, ARKIMEET 2014 töreninde sahiplerini buldu.
Alışveriş ve Yaşam Merkezi Fethiye'ye Ödül Getirdi
14:08
Fethiye'de Sel Otomobilleri Böyle Sürükledi Muğla'nın Fethiye ilçesinde aşırı ağışın neden olduğu yağış sele kapılan araçlar sokak aralarında sürüklendi.
Fethiye'de Sel Otomobilleri Böyle Sürükledi
17:04
Motosiklet: Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 6. Ayak Yarışı Türkiye Enduro Şampiyonası'nın Fethiye'de düzenlenen 6. ayak yarışının magazin startı verildi.
11:01
Sarhoş Binalar Yıkılmaya Başlandı Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan ve zeminde meydana gelen kayma nedeniyle eğik durdukları için 'sarhoş binalar' olarak adlandırılan yapılar yıkılıyor.
Sarhoş Binalar Yıkılmaya Başlandı
16:30
Fethiye'de 'Sarhoş Binalar' Yıkılıyor Fethiye'de çökme tehlikesi bulunan ve biri diğerinin üzerine yatık vaziyette olduğu için 'sarhoş binalar' olarak anılan 8 binadan 3'ünün yıkımına başlandı.
Fethiye'de 'Sarhoş Binalar' Yıkılıyor
16:08
Enduro Fırtınası Fethiye'de Esecek Türkiye Enduro Şampiyonasının 6. ayak yarışları, 8-9 Kasım tarihlerinde Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılacak.
Enduro Fırtınası Fethiye'de Esecek
22:39
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Muğla ve ilçelerinde "Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşü" düzenlendi.
22:17
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sivas, İzmir, Muğla, Eskişehir ve Karabük'te bayram dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.
14:34
Muğla'daki Kıyılardan 263 Ton Atık Toplandı Muğla'daki Göcek, Marmaris ve Datça Liman Başkanlığı sınırları içerisindeki koylardan, üç tekneyle üç ayda 263 ton katı atık topladığı açıklandı.
Muğla'daki Kıyılardan 263 Ton Atık Toplandı
13:18
Öğrenciler Kapı Kapı Dolaşarak Çevresel Bilgilendirme Yapacak Fethiye Belediyesi ve Muğla Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Ali Mefharet Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu çevre koruma ve kontrol bölümü öğrencileri ve belediye ekipleri Fethiye’de kapı kapı dolaşarak çevresel bilgilendirme yapacak.
Öğrenciler Kapı Kapı Dolaşarak Çevresel Bilgilendirme Yapacak
15:30
Kalp Hastası Genç Ölü Bulundu Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde kalp rahatsızlığı olduğu belirtilen 22 yaşındaki Mehmet Çadır, temizlik görevlileri tarafından kaldırımda ölü bulundu.
Kalp Hastası Genç Ölü Bulundu
12:09
Kızının Parka Terk Ettiği Kadın Yaşam Savaşı Veriyor Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde, çocuklarının sokağa terk ettiği 58 yaşındaki Şerife Doğancı, yaşam savaşı veriyor.
Kızının Parka Terk Ettiği Kadın Yaşam Savaşı Veriyor
10:05
Seydikemer'de Öğrencilere 'İstersem Başarırım" Semineri Seydikemer’e bağlı Bağlıağaç Mahallesi’nde okul müdürlüğü ve okulun sosyal bilgiler öğretmeni Eren Fehmi Eroğlu’nun organizasyonuyla 8. Sınıflara yönelik ‘İstersem başarırım’ adlı mesleki tanıtım ve kariyer planlama semineri düzenledi.
Seydikemer'de Öğrencilere 'İstersem Başarırım' Semineri
13:11
Fethiye'de İşletmelerin Koyduğu Dubalar Kaldırılıyor Fethiye cadde ve sokaklarındaki esnafların işletmelerinin önüne park edilmememsi için koyduğu duba ve reklam panoları zabıta görevlileri tarafından toplanmaya başlandı.
Fethiye'de İşletmelerin Koyduğu Dubalar Kaldırılıyor
17:58
Fethiye'de İlkokul Öğrencilerine Çevre Eğitimi Veriliyor Fethiye Belediyesi, ilkokul öğrencilerine yönelik geri dönüştürülebilir atıklar ve çevre konulu eğitim çalışmalarına başladı.
14:56
Borçları Kapatacak Belediye Arazilerinin Satışına İzin Çıkmadı Fethiye Belediyesi'nin borçlarının ödenmesini sağlamak için kamuya ait arazilerin satışı CHP ve AK Parti'li meclis üyelerinin karşı oyu ile reddedildi.
14:39
Kurbanlık "Kıvırcık" Sahibinin Peşinden Ayrılmadı - Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir kişinin kurbanlık pazarına getirdiği 1,5 yaşındaki merinos cinsi koç, sürekli sahibinin arkasından gitmesiyle dikkati çektiMUĞLA (AA) - Fethiye'de sahibinin arkasından giderek hayvan pazarını gezen kurbanlık koç, dikkat çekti.
13:43
Kurbanlık "Kıvırcık" Sahibinin Peşinden Ayrılmadı Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir kişinin kurbanlık pazarına getirdiği 1,5 yaşındaki merinos cinsi koç, sürekli sahibinin arkasından gitmesiyle dikkati çekti.
13:09
Sultan Teyze Bu Kış Rahat Edecek Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki derme çatma barakada tek başına yaşayan 60 yaşındaki Sultan Ege, yardımseverler tarafından yapılan yeni evine taşındı.
Sultan Teyze Bu Kış Rahat Edecek
09:57
Barakadan Kurtulan Sultan Teyze'nin Artık Evi Var Derme çatma bir barakada yaşamını sürdüren 60 yaşındaki Sultan Teyze’ye Fethiye Belediyesi ve Göcek’in yardımsever esnafları sahip çıktı.
Barakadan Kurtulan Sultan Teyze'nin Artık Evi Var
09:56
Türk Yıldızları Fethiye'de Gösteri Yapacak Ölüdeniz Hava Oyunları Festivalinde alınması gereken tedbirleri belirlemek üzere Türk Yıldızları pilotlarının da katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.
Türk Yıldızları Fethiye'de Gösteri Yapacak
09:41
Fethiye'de Kurban Kesim Ücretleri 2 Kat Arttı Fethiye’de, yaklaşan Kurban Bayramında Belediye Mezbahasını kullanarak geçen yıl büyükbaş hayvan kesim ücreti olarak 205 TL ödeyen vatandaş bu yıl 415 TL ödeyecek.
Fethiye'de Kurban Kesim Ücretleri 2 Kat Arttı
17:00
Now We Move" Etkinliğinin Türkiye Ayağı Fethiye'den Başlatıldı Uluslararası Spor ve Kültür Organizasyonu, Avrupa Bisikletçiler Federasyonu ve AB tarafından desteklenen "Şimdi hareket zamanı" etkinliğinin Türkiye ayağı, Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen etkinliklerle başlatıldı.
15:53
DP İl Başkanı Alper: Büyükşehir Yasası CHP'nin Elinde Despotlaştı DP Muğla İl Başkanı Zekai Alper, Büyükşehir Yasası'yla gelir kaybı yaşayan ilçe belediyelerine ve belediye başkanlarına sahip çıktı.
18:20
Kalifiye Elaman İhtiyacını Karşılayacak Proje Kalifiye elaman ihtiyacını karşılayacak proje- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi tarafından yürütülen "Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı" kapsamında Fethiye TSO tarafından hazırlanan MELİG projesi, ülke genelindeki bin 100 proje arasından destek almaya hak kazanan 70'i arasına girdi- Fethiye TSO Başkanı Arıcan: - "Proje, Fethiye'nin orta ve uzun vadede kalkınmasına ivme katacak.
Kalifiye Elaman İhtiyacını Karşılayacak Proje
17:43
Kalifiye Elaman İhtiyacını Karşılayacak Proje Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi tarafından yürütülen "Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı" kapsamında Fethiye TSO tarafından hazırlanan MELİG projesi, ülke genelindeki bin 100 proje arasından destek almaya hak kazanan 70'i arasına girdi Fethiye TSO Başkanı Arıcan: "Proje, Fethiye’nin orta ve uzun vadede kalkınmasına ivme katacak.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 20:12:02. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA FETHİYE BELEDİYESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]