Dünyanın En Hızlı Arabası Artık Üretilmeyecek - Son Dakika

Dünyanın En Hızlı Arabası Artık Üretilmeyecek

24.02.2015 17:40

Volkswagen AG'nin sahibi olduğu Bugatti'nin üretilen 450. ve son arabası olan Veyron'ların sonuncusu geçtiğimiz hafta sonu satıldı.

Dünyanın en hızlı aracı olarak tescil edeline Bugatti'nin Veyron modelinin üretimen son verildi. Üretilen 450. ve son arabası olan Veyron'ların sonuncusu 2.3 milyon Euroluk bedeliyle Ortadoğu 'lu olduğu açıklanan bir alıcı tarafından satın alındı.

DÜNYANIN EN HIZLI ARACI

6,5 milyona yakın bir bedele sahip olan Bugatti'nin Veyron araçlarının 4'te 2'si Avrupa 'da, 4'te 1'i ABD 'de bulunuyor. Geri kalan araçlar dünyanın farklı bölgelerindeki zenginler tarafından satın alınmış.

ARTIK ÜRETİLMEYECEK

Guinness Rekorlar Kitabı'nda, trafik içinde kullanılabilen dünyanın en hızlı legal aracı olarak geçen Bugatti'ler Volkswagen himayesinde 1998'den beri üretiliyordu. Yapılan açıklamalara göre bundan sonra herhangi bir Bugatti markalı araç üretilmeyecek.

Dünyanın En Hızlı Arabası Artık Üretilmeyecek
Dünyanın En Hızlı Arabası Artık Üretilmeyecek

Son Dakika Ekonomi Dünyanın En Hızlı Arabası Artık Üretilmeyecek - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (22)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü