Son Dakika Haberleri: Fındık Fiyatları

Fındık Fiyatları

Ordu Genç İş Adamları Derneği (ORGİAD) Başkanı Ayhan Kaymaz, "Kurum yetkililerinin fındık fiyatlarını etkilemek, yön vermek gayretinde olduklarını görmek bizleri ne yazık ki üzmektedir" dedi.

29.08.2013 14:38
Ordu Genç İş Adamları Derneği (ORGİAD) Başkanı Ayhan Kaymaz, "Kurum yetkililerinin fındık fiyatlarını etkilemek, yön vermek gayretinde olduklarını görmek bizleri ne yazık ki üzmektedir" dedi.

Kaymaz, yaptığı yazılı açıklamada, fındıkta fiyat oluşumunun sadece rekolteye bağlı olarak ön görülmesini anlayışla karşılamanın mümkün olmadığını belirtti.

Her kesimi kısır tartışmalar yaratacak açıklamalar yapmaktan uzak durmaya davet ettiklerini vurgulayan Kaymaz, şunları kaydetti:

"Yıllık 2 milyon dolar gelir sağlayan, 5 milyon insanımıza iş ve AŞ sağlayan milli ürünümüz fındığın sadece rekolte miktarına bağlı olarak fiyat açıklanan kısır bir politika içine sıkılaştırılmasını anlayışla karşılamamız mümkün değil. Kurum yetkililerinin fındık fiyatlarını etkilemek, yön vermek gayretinde olduklarını görmek bizleri ne yazık ki üzmektedir. Fındıkla ilgili milli bir politika oluşturmamayı sadece yapılan fiyat açıklamalarıyla sektöre yön verme ve algılama yaratmayı, bu algı sonunda fiyatların düşürülmesinin sağlanmasını üreticimize yapılan bir ihanet olarak görüyoruz. Fındıkta mutlaka devlet politikası olmalıdır. Bu yolla gereksiz rekolte ve fiyat tartışmalarını bir kenera bırakıp, fiyat istikrarını sağlam bir politika ile hayata geçirebiliriz." - Ordu

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 01:31:10. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Fındık Fiyatları
  [Hata Bildir]