SON DAKİKA IŞILAY SAYGIN HABERLERİ

Son Dakika Işılay Saygın Haberleri

 • 11:56Ormanı Kurtardı, Adı ÖlümsüzleştiOrmanı Kurtardı, Adı Ölümsüzleştiİzmir’de Hazine arazisi olan 300 bin metrekarelik ormanlık alanda kimliği belirsiz kişilerce asırlık çam ağaçları kesildi.
 • 10:08Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti DeğiştiGediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti DeğiştiGediz Üniversitesi’nin yönetimine, dört yeni isim katıldı.
 • 17:2828 Şubat Davası (2)28 Şubat Davası'nın duruşmasında, bazı sanıklar ve avukatlarının, müdahiller arasında "Fetullah Gülen ile bağlantılı kişiler bulunduğunu" iddia etmeleri üzerine müdahil avukatlarından Hüsnü Tuna, müdahil olan öğrenci ve memurların kesinlikle Gülen'e sempati beslemediklerini belirterek, "Kaldı ki bize göre Fetullah Gülen 28 Şubat darbesinin ortaklarındandır" dedi.
 • 16:1628 Şubat Davası (1)28 Şubat Davası'nda aralarında Cavit Çağlar, Işılay Saygın, Köksal Toptan ve Cefi Kamhi'nin de bulunduğu bazı eski milletvekillerinin 28 Şubat döneminde DYP'den istifalarında "baskı, tehdit, cebir ve zorlamaya maruz kalıp kalmadıklarına" ilişkin beyanları sorulacak.
 • 16:0628 Şubat Davasının 81. Duruşması Sona Erdi28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 81. duruşması sona erdi.
 • 08:38Özgür Kaynar, Gediz Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Olduİzmirli tecrübeli gazeteci Özgür Kaynar, 2011 yılından bu yana Medya İletişim Direktörü olarak görev yaptığı Gediz Üniversitesi'nde Genel Sekreter Yardımcılığı'na getirildi.
 • 15:11Pakdemirli Toprağa VerildiPakdemirli Toprağa VerildiEski Başbakan Yardımcısı, Anavatan Partisi döneminin önemli siyasetçilerinden ve eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yakın arkadaşlarından Ekrem Pakdemirli, İzmir'de toprağa verildi.
 • 14:59Ekrem Pakdemirli İzmir'de Toprağa VerildiEkrem Pakdemirli İzmir'de Toprağa VerildiAnavatan Partisi (ANAP) ve Turgut Özal dönemine damga vuran siyasetçilerden, Başbakan eski yardımcısı Ekrem Pakdemirli İzmir'de toprağa verildi.
 • 11:30Notalar, Şiddete Karşı ÇıktıNotalar, Şiddete Karşı Çıktıİzmir'de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı 'Notalar Şiddete Karşı' konseri Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde büyük ilgi gördü.
 • 11:08İzmir Notalar Şiddete Karşıİzmir Notalar Şiddete Karşıİzmir'de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı 'Notalar Şiddete Karşı" konseri Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde büyük ilgi gördü.
 • 10:25İzmirli Kadınlardan 'Notalar Şiddete Karşı' Etkinliğiİzmirli Kadınlardan 'Notalar Şiddete Karşı' Etkinliğiİzmirli kadınlar, hemcinslerine yönelen şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bu kez mesajlarını müzik yoluyla verdi.
 • 09:30Şiddete Karşı Kadın DayanışmasıŞiddete Karşı Kadın Dayanışmasıİzmirli kadınlar, hemcinslerine yönelen şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bu kez mesajlarını müzik yoluyla verdi.
 • 22:30Notalar Şiddete KarşıNotalar Şiddete Karşı" Sahnedeİzmir’de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı “Notalar Şiddete Karşı” Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahnelendi.
 • 21:58Notalar Şiddete Karşı" Ritm ve KonseriKadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Notalar şiddete karşı" ritm ve konserinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke de Türk Sanat Müziği korosunda yer aldı.
 • 11:26İzmir Şiddete Karşı Notaİzmir Şiddete Karşı Notaİzmirli müzik eğitmeni Muharrem Dayanç'ın öncülüğünde yürütülen "Notalar Şiddete Karşı" projesinde sona gelindi.
 • 10:13Öğretmenden 'Notalar Şiddete Karşı' ProjesiÖğretmenden 'Notalar Şiddete Karşı' Projesiİzmirli müzik eğitmeni Muharrem Dayanç'ın öncülüğünde yürütülen 'Notalar Şiddete Karşı' projesinde sona gelindi.
 • 10:06Gediz Üniversitesi'ni 96 Ülkeden Gençler Tercih EttiGediz Üniversitesi'ni 96 Ülkeden Gençler Tercih EttiGediz Üniversitesi’ne dört senelik lisans eğitimi için gelen yabancı öğrenci sayısı 610’a, ülke sayısı 96’ya yükseldi.
 • 17:35İzmir'de Kastamonu Rüzgarı Devam Ediyorİzmir'de Kastamonu Rüzgarı Devam EdiyorKastamonu Valiliği, Kastamonu İl ve İlçe belediyelerinin katıldığı İzmir Travel Turkey Fuarı’nda Kastamonu standı farklılık oluşturmaya devam ediyor.
 • 17:54Child Marriages Make Up One Third İn TurkeyOne third of marriages in Turkey involve underage girls, according to a women's rights lawyer speaking at a conference that was called to tackle the problem. "There are 181,036 child brides in our country, unfortunately" İzmir Bar Association Central Executive Board Member and women's rights advocate.
 • 17:33İzmir Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği -1İzmir Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği -1İzmir'deki Gediz Üniversitesi'nde düzenlenen "Zorla Evlendirme Konferansı"nda, Türkiye'deki her 3 evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelinin bulunduğu belirtildi.
 • 12:29Türkiye'de Her 3 Gelinden Biri Çocuk Gelin!Türkiye'de Her 3 Gelinden Biri Çocuk Gelin!Gediz Üniversitesi Zorla Evlendirme Konferansında yapılan konuşmalarda, Türkiye'de üç evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelin bulunduğu belirtildi.
 • 12:28Türkiye'de Her 3 Evlilikten Biri Çocuk EvliliğiTürkiye'de Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliğiİzmir'deki Gediz Üniversitesi'nde düzenlenen 'Zorla Evlendirme Konferansı'nda, Türkiye'deki her 3 evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelinin bulunduğu belirtildi.
 • 10:36Türkiye'de 181 Bin 36 'Çocuk Gelin' BulunuyorTürkiye'de 181 Bin 36 'Çocuk Gelin' BulunuyorGediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Gediz Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezi (GenDes) 'zorla evlendirme' konulu konferans düzenledi.
 • 11:50Siyasetin İzmirli Kadın Öncülerinden Önemli MesajlarSiyasetin İzmirli Kadın Öncülerinden Önemli MesajlarTürk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 11:285 Aralık Dünya Kadın Hakları GünüCHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, kadınların baskı değil özgürlük istediğini, seçme ve seçilme hakkına sıkı sıkıya sarıldığını belirtti.
 • 10:51Siyasetin İzmirli Kadın ÖncüleriSiyasetin İzmirli Kadın ÖncüleriTürk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir söyleşi düzenlendi.
 • 08:50Siyasetin İzmirli Kadın ÖncüleriSiyasetin İzmirli Kadın Öncüleri81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 08:49Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 15:50İzmir CHP'li Böke'den Aile Çıkışıİzmir CHP'li Böke'den Aile ÇıkışıCHP'li Böke'den aile çıkışı İZMİR'de düzenlenen 'Kadının siyasetteki yeri" konulu panelde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke siyasete girecek kadından zaman, para ve ailesinden vazgeçmesinin istendiğini söyledi.
 • 15:09Kadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı ÖğreniyorKadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı Öğreniyorİzmir’in başarılı kadın siyasetçileri, kadının siyasetteki yerinin tartışıldığı panelde “Kaybede kaybede kazanmayı öğreneceğiz” dedi.
 • 14:18CHP'li Böke: Siyasete Girecek Kadından Ailesinden Vazgeçmesi İsteniyorCHP'li Böke: Siyasete Girecek Kadından Ailesinden Vazgeçmesi İsteniyorChp Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, İzmir'de düzenlenen 'Kadının siyasetteki yeri' konulu panelde yaptığı konuşmada, siyasete girecek kadından zaman, para ve ailesinden vazgeçmesinin istendiğini söyledi.
 • 10:09İzmir'in Kadın Siyasetçileri Bir Kitapta Toplandıİzmir'in Kadın Siyasetçileri Bir Kitapta ToplandıTürk siyasi hayatında iz bırakan 35 kadın, İzmir Üniversitesi akademisyenleri tarafından yapılan sözlü tarih çalışması “Cumhuriyet’ten Günümüze İzmir’in Kadın Siyasetçileri” kitabında biraraya geldi.
 • 09:51Saygın'dan Kız Öğrencilere Ders: Atatürk'e Layık OlunSaygın'dan Kız Öğrencilere Ders: Atatürk'e Layık OlunTürk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 81. yıldönümü kutlamalarının İzmir’deki adreslerinden biri de Gediz Üniversitesi oldu.
 • 09:31İzmir'in Kadın Siyasetçileri Bu Kitapta Toplandıİzmir'in Kadın Siyasetçileri Bu Kitapta Toplandı35 kadın siyasetçi, İzmir Üniversitesi akademisyenleri tarafından yapılan sözlü tarih çalışması "Cumhuriyet'ten Günümüze İzmir'in Kadın Siyasetçileri" kitabında bir araya geldi.
 • 11:5581. Yıla Anlamlı Armağan81. Yıla Anlamlı Armağanİzmir Büyükşehir Belediyesi, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 81. yıl dönümünde, İzmir’in başarılı kadın siyasetçilerini görünür kılmak ve siyasete girmek isteyen kadınlara cesaret vermek amacıyla “Siyasette İzmir’in Kadınları” adlı bir kitap hazırladı.
 • 11:50Abdullah Kavuk, Bayrağı Işılay Saygın'a DevrettiAbdullah Kavuk, Bayrağı Işılay Saygın'a DevrettiGediz Üniversitesi’nde, kuruluşunun yedinci yılında nöbet değişimi yaşandı.
 • 09:00Gediz Üniversitesi'nde Görev DeğişimiGediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, görevini eski Devlet Bakanı Işılay Saygın'a devretti.
 • 15:34Başkan Piriştina da Oyunu KullandıBaşkan Piriştina da Oyunu KullandıBuca Belediye Başkanı Levent Piriştina, oyunu Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi’nde kullandı.
 • 11:10Okullara Kabul Edilmeyen Otizmli Raci, Müzik Dehası OlduOtizmli olduğu için bazı okullara kabul edilmeyen Raci Demir, girdiği yetenek sınavlarında başarılı olunca bir güzel sanatlar lisesinde eğitim almaya ve Avrupa sokaklarında konserler vermeye başladı.
 • 15:59EGİKAD'dan Coşkulu 7. Yıl KutlamasıEGİKAD'dan Coşkulu 7. Yıl KutlamasıEge İş Kadınları Derneği 7. Kuruluş yıldönümünü coşkulu bir gece ile kutladı.
 • 14:16İzmir - Emel Sayın'dan Duygu Yüklü Konserİzmir - Emel Sayın'dan Duygu Yüklü KonserEmel Sayın'dan duygu yüklü konser TÜRK Sanat Müziği'nin usta sesi Emel Sayın, 'Aşkın Sihirli Şarkıları' adlı projenin son konserini, İzmir'de Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda verdi.
 • 11:48Emel Sayın'dan Duygu Yüklü KonserEmel Sayın'dan Duygu Yüklü KonserTürk Sanat Müziği'nin usta sesi Emel Sayın, 'Aşkın Sihirli Şarkıları' adlı projenin son konserini, İzmir'de Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda verdi.
 • 15:47Işılay Saygın: Yamanlar'a Yapılan Bu Muameleyi Hiç Yakıştıramadımİzmir'de Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'na yönelik polis baskınlarını değerlendiren eski bakanlardan Işılay Saygın, uluslararası yarışmalarda ülkeyi başarıyla temsil eden bir okula yapılan muamelenin hiç hoş olmadığını söyledi.
 • 13:39Buca Belediyesi 40 Günde 40 Okulu YenileyecekBuca Belediyesi 40 Günde 40 Okulu YenileyecekBuca Belediyesi, öğrenciler yaz tatilindeyken 40 gün 40 gece çalışarak ilçedeki 40 okulu yenileyecek.
 • 13:57İzmir'de Kadınlardan Aym'nin 'İmam Nikahı' Kararına Tepkiİzmir'de Kadınlardan Aym'nin 'İmam Nikahı' Kararına Tepkiİzmir'deki kadın kuruluşları, Anayasa Mahkemesi'nin, Türk Ceza Kanunu'ndaki resmi nikah olmadan dini nikah kıyan imam ile çiftlere 2 aydan 6 aya kadar hapis cezasını öngören maddesini oy çokluğuyla kaldırmasına ve böylece imam nikahı kıymak için önce resmi nikah şartının kalkmasına ortak açıklamayla sert tepki gösterdi.
 • 13:19Türk Turizmi Masaya YatırıldıTürk Turizmi Masaya Yatırıldı‘Türk Turizmi ve Avrupa Birliği’ panelinde konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Sadece Tarhana çorbası bile Türkiye’yi dünyaya tanıtan bir marka olabilir” dedi.
 • 21:43Eroğlu, Buca'da Esnaf Ziyaretinde BulunduEroğlu, Buca'da Esnaf Ziyaretinde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu- Esnaf ziyereti ve sohbeti- Eroğlu'nun kahvehanede çay içmesi, lokma yemesi- Eroğlu'nun ayakkabı boyatması- Otobüsten halkı selamlaması Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de- Kahvehanede çay içip, ayakkabı boyatan Eroğlu, berber koltuğundaki vatandaşı da tıraş etti Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kahvehanede çay içip, ayakkabı boyattıktan sonra berber koltuğundaki vatandaşın saçlarını kesti.
 • 19:25Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'deOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kahvehanede çay içip, ayakkabı boyattıktan sonra berber koltuğundaki vatandaşın saçlarını kesti.
 • 16:37Milli İttifak İzmir Adayları Eski Bakan Saygın'ı Ziyaret EttiMilli İttifak İzmir Adayları Eski Bakan Saygın'ı Ziyaret EttiSP ile BBP, genel seçime Milli İttifak adıyla ortak girme kararı almıştı.
 • 09:51Eski Bakan Saygın Öğrencilere Tavsiyelerde BulunduEski Bakan Saygın Öğrencilere Tavsiyelerde BulunduDevlet eski bakanlarından Işılay Saygın, mütevelli heyeti üyesi olduğu Gediz Üniversitesi’nde öğrencilere seslendi.