SON DAKİKA IŞILAY SAYGIN HABERLERİ

Son Dakika Işılay Saygın Haberleri

 • 10:37 Patronlar İzmir'de Kadınlar İçin Toplanacak Patronlar İzmir'de Kadınlar İçin Toplanacak İzmir, başarılı kadınların ödüllendirileceği ’Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi İzmir Toplantısı’na ev sahipliği yapacak.
 • 08:28 Patronlar İzmir'de kadınlar için toplanacak Güçlü kadın güçlü ekonomi paneli İzmir'de yapılacak.
 • 13:14 Adana'dan Hollanda'ya Çiçek İhracatı Adana'dan Hollanda'ya Çiçek İhracatı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün öncülük ettiği Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Projesi’nde, Sarıçamlı köylülerin yetiştirdiği rengarenk çiçeklerin hasadı ve Hollanda’ya ihracı devam ediyor.
 • 09:55 28 Şubat Davası"Nda 82'nci Duruşma Yarın 28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı davanın 82'nci duruşması yarın yapılacak.
 • 09:28 28 Şubat Davasının 82. Duruşması Yarın Yapılacak 28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 82. duruşmasının görülmesine yarın devam edilecek.
 • 21:30 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Ölümünün 23. Yılında İzmir'de Anıldı Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yıldönümünde İzmir’de anıldı.
 • 12:48 Özel Atık Zirvesi'nin İkincisi Adana'da Başlıyor Özel Atık Zirvesi'nin İkincisi Adana'da Başlıyor 2015’te Adana’da konusunda uzman uluslararası katılımcılarla 1’incisi düzenlenen Uluslararası Özel Atık Zirvesi’nin ikincisi, 19-20 Nisan 2016’da, Adana’da gerçekleştirilecek.
 • 09:52 Yaşar Üniversitesi 15. Yılına Büyüyerek Giriyor Yaşar Üniversitesi 15. Yılına Büyüyerek Giriyor Kuruluşunun 15. yılını kutlayan Yaşar Üniversitesi yönetimi, bu sevinci 2 bini aşkın öğrencinin eğitim göreceği ek kampüs yatırımı ile taçlandırdı.
 • 14:06 Stso Kadınlarından, Girişimci Kadınlara Ödül Stso Kadınlarından, Girişimci Kadınlara Ödül Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği, işlerinde başarılı olan, girişimcilikleriyle farklarını ortaya koyan kadınları ödüllendirdi.
 • 11:38 Kadınlar Daha Fazla Özgürlük İçin Bir Araya Geldi Kadınlar Daha Fazla Özgürlük İçin Bir Araya Geldi Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Türk kadının her alanda varlığını kanıtlamış batıdaki kadınlara nazaran hala istenilen özgürlüğünü yakalayamadığını söyledi.
 • 08:38 Kadınlar daha fazla özgürlük için bir araya geldi EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Türk kadının her alanda varlığını kanıtlamış batıdaki kadınlara nazaran hala istenilen özgürlüğünü yakalayamadığını söyledi.
 • 11:55 Işılay Saygın'dan Kadınlar Gününe Özel Konferans Işılay Saygın'dan Kadınlar Gününe Özel Konferans Türkiye’nin en önemli kadın siyasetçileri arasında yer alan Işılay Saygın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Torbalı’da ’Kadın ve Siyaset’ konulu bir konferans verdi.
 • 16:44 Sahne Sırası Sende Sahne Sırası Sende" Başlıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’de eş zamanlı başlatılan Türk Müziği yarışması "Sahne Sırası Sende", 29 Şubat Pazartesi günü İzmir’de başlıyor.
 • 10:26 Türkçenin Korunmasına Katkısından Dolayı Işılay Saygın'a Plaket Verildi Türkçenin Korunmasına Katkısından Dolayı Işılay Saygın'a Plaket Verildi Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Işılay Saygın’ın, kadınların kendi soyadını evlendikten sonra da kullanabilmesini sağlaması gibi Devlet bakanlığı sırasında Medeni Kanun’da yaptırdığı değişiklikler ve Türkçenin korunması için attığı adımlar unutulmadı.
 • 11:56 Ormanı Kurtardı, Adı Ölümsüzleşti Ormanı Kurtardı, Adı Ölümsüzleşti İzmir’de Hazine arazisi olan 300 bin metrekarelik ormanlık alanda kimliği belirsiz kişilerce asırlık çam ağaçları kesildi.
 • 10:08 Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Değişti Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Değişti Gediz Üniversitesi’nin yönetimine, dört yeni isim katıldı.
 • 17:28 28 Şubat Davası (2) 28 Şubat Davası'nın duruşmasında, bazı sanıklar ve avukatlarının, müdahiller arasında "Fetullah Gülen ile bağlantılı kişiler bulunduğunu" iddia etmeleri üzerine müdahil avukatlarından Hüsnü Tuna, müdahil olan öğrenci ve memurların kesinlikle Gülen'e sempati beslemediklerini belirterek, "Kaldı ki bize göre Fetullah Gülen 28 Şubat darbesinin ortaklarındandır" dedi.
 • 16:16 28 Şubat Davası (1) 28 Şubat Davası'nda aralarında Cavit Çağlar, Işılay Saygın, Köksal Toptan ve Cefi Kamhi'nin de bulunduğu bazı eski milletvekillerinin 28 Şubat döneminde DYP'den istifalarında "baskı, tehdit, cebir ve zorlamaya maruz kalıp kalmadıklarına" ilişkin beyanları sorulacak.
 • 16:06 28 Şubat Davasının 81. Duruşması Sona Erdi 28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 81. duruşması sona erdi.
 • 08:38 Özgür Kaynar, Gediz Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Oldu İzmirli tecrübeli gazeteci Özgür Kaynar, 2011 yılından bu yana Medya İletişim Direktörü olarak görev yaptığı Gediz Üniversitesi'nde Genel Sekreter Yardımcılığı'na getirildi.
 • 15:11 Pakdemirli Toprağa Verildi Pakdemirli Toprağa Verildi Eski Başbakan Yardımcısı, Anavatan Partisi döneminin önemli siyasetçilerinden ve eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yakın arkadaşlarından Ekrem Pakdemirli, İzmir'de toprağa verildi.
 • 14:59 Ekrem Pakdemirli İzmir'de Toprağa Verildi Ekrem Pakdemirli İzmir'de Toprağa Verildi Anavatan Partisi (ANAP) ve Turgut Özal dönemine damga vuran siyasetçilerden, Başbakan eski yardımcısı Ekrem Pakdemirli İzmir'de toprağa verildi.
 • 11:30 Notalar, Şiddete Karşı Çıktı Notalar, Şiddete Karşı Çıktı İzmir'de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı 'Notalar Şiddete Karşı' konseri Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde büyük ilgi gördü.
 • 11:08 İzmir Notalar Şiddete Karşı İzmir Notalar Şiddete Karşı İzmir'de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı 'Notalar Şiddete Karşı" konseri Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde büyük ilgi gördü.
 • 10:25 İzmirli Kadınlardan 'Notalar Şiddete Karşı' Etkinliği İzmirli Kadınlardan 'Notalar Şiddete Karşı' Etkinliği İzmirli kadınlar, hemcinslerine yönelen şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bu kez mesajlarını müzik yoluyla verdi.
 • 09:30 Şiddete Karşı Kadın Dayanışması Şiddete Karşı Kadın Dayanışması İzmirli kadınlar, hemcinslerine yönelen şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bu kez mesajlarını müzik yoluyla verdi.
 • 22:30 Notalar Şiddete Karşı Notalar Şiddete Karşı" Sahnede İzmir’de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı “Notalar Şiddete Karşı” Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahnelendi.
 • 21:58 Notalar Şiddete Karşı" Ritm ve Konseri Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Notalar şiddete karşı" ritm ve konserinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke de Türk Sanat Müziği korosunda yer aldı.
 • 11:26 İzmir Şiddete Karşı Nota İzmir Şiddete Karşı Nota İzmirli müzik eğitmeni Muharrem Dayanç'ın öncülüğünde yürütülen "Notalar Şiddete Karşı" projesinde sona gelindi.
 • 10:13 Öğretmenden 'Notalar Şiddete Karşı' Projesi Öğretmenden 'Notalar Şiddete Karşı' Projesi İzmirli müzik eğitmeni Muharrem Dayanç'ın öncülüğünde yürütülen 'Notalar Şiddete Karşı' projesinde sona gelindi.
 • 10:06 Gediz Üniversitesi'ni 96 Ülkeden Gençler Tercih Etti Gediz Üniversitesi'ni 96 Ülkeden Gençler Tercih Etti Gediz Üniversitesi’ne dört senelik lisans eğitimi için gelen yabancı öğrenci sayısı 610’a, ülke sayısı 96’ya yükseldi.
 • 17:35 İzmir'de Kastamonu Rüzgarı Devam Ediyor İzmir'de Kastamonu Rüzgarı Devam Ediyor Kastamonu Valiliği, Kastamonu İl ve İlçe belediyelerinin katıldığı İzmir Travel Turkey Fuarı’nda Kastamonu standı farklılık oluşturmaya devam ediyor.
 • 17:54 Child Marriages Make Up One Third İn Turkey One third of marriages in Turkey involve underage girls, according to a women's rights lawyer speaking at a conference that was called to tackle the problem. "There are 181,036 child brides in our country, unfortunately" İzmir Bar Association Central Executive Board Member and women's rights advocate.
 • 17:33 İzmir Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği -1 İzmir Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği -1 İzmir'deki Gediz Üniversitesi'nde düzenlenen "Zorla Evlendirme Konferansı"nda, Türkiye'deki her 3 evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelinin bulunduğu belirtildi.
 • 12:29 Türkiye'de Her 3 Gelinden Biri Çocuk Gelin! Türkiye'de Her 3 Gelinden Biri Çocuk Gelin! Gediz Üniversitesi Zorla Evlendirme Konferansında yapılan konuşmalarda, Türkiye'de üç evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelin bulunduğu belirtildi.
 • 12:28 Türkiye'de Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği Türkiye'de Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği İzmir'deki Gediz Üniversitesi'nde düzenlenen 'Zorla Evlendirme Konferansı'nda, Türkiye'deki her 3 evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelinin bulunduğu belirtildi.
 • 10:36 Türkiye'de 181 Bin 36 'Çocuk Gelin' Bulunuyor Türkiye'de 181 Bin 36 'Çocuk Gelin' Bulunuyor Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Gediz Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezi (GenDes) 'zorla evlendirme' konulu konferans düzenledi.
 • 11:50 Siyasetin İzmirli Kadın Öncülerinden Önemli Mesajlar Siyasetin İzmirli Kadın Öncülerinden Önemli Mesajlar Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 11:28 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, kadınların baskı değil özgürlük istediğini, seçme ve seçilme hakkına sıkı sıkıya sarıldığını belirtti.
 • 10:51 Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir söyleşi düzenlendi.
 • 08:50 Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri 81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 08:49 Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri 81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 15:50 İzmir CHP'li Böke'den Aile Çıkışı İzmir CHP'li Böke'den Aile Çıkışı CHP'li Böke'den aile çıkışı İZMİR'de düzenlenen 'Kadının siyasetteki yeri" konulu panelde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke siyasete girecek kadından zaman, para ve ailesinden vazgeçmesinin istendiğini söyledi.
 • 15:09 Kadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı Öğreniyor Kadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı Öğreniyor İzmir’in başarılı kadın siyasetçileri, kadının siyasetteki yerinin tartışıldığı panelde “Kaybede kaybede kazanmayı öğreneceğiz” dedi.
 • 14:18 CHP'li Böke: Siyasete Girecek Kadından Ailesinden Vazgeçmesi İsteniyor CHP'li Böke: Siyasete Girecek Kadından Ailesinden Vazgeçmesi İsteniyor Chp Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, İzmir'de düzenlenen 'Kadının siyasetteki yeri' konulu panelde yaptığı konuşmada, siyasete girecek kadından zaman, para ve ailesinden vazgeçmesinin istendiğini söyledi.
 • 10:09 İzmir'in Kadın Siyasetçileri Bir Kitapta Toplandı İzmir'in Kadın Siyasetçileri Bir Kitapta Toplandı Türk siyasi hayatında iz bırakan 35 kadın, İzmir Üniversitesi akademisyenleri tarafından yapılan sözlü tarih çalışması “Cumhuriyet’ten Günümüze İzmir’in Kadın Siyasetçileri” kitabında biraraya geldi.
 • 09:51 Saygın'dan Kız Öğrencilere Ders: Atatürk'e Layık Olun Saygın'dan Kız Öğrencilere Ders: Atatürk'e Layık Olun Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 81. yıldönümü kutlamalarının İzmir’deki adreslerinden biri de Gediz Üniversitesi oldu.
 • 09:31 İzmir'in Kadın Siyasetçileri Bu Kitapta Toplandı İzmir'in Kadın Siyasetçileri Bu Kitapta Toplandı 35 kadın siyasetçi, İzmir Üniversitesi akademisyenleri tarafından yapılan sözlü tarih çalışması "Cumhuriyet'ten Günümüze İzmir'in Kadın Siyasetçileri" kitabında bir araya geldi.
 • 11:55 81. Yıla Anlamlı Armağan 81. Yıla Anlamlı Armağan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 81. yıl dönümünde, İzmir’in başarılı kadın siyasetçilerini görünür kılmak ve siyasete girmek isteyen kadınlara cesaret vermek amacıyla “Siyasette İzmir’in Kadınları” adlı bir kitap hazırladı.
 • 11:50 Abdullah Kavuk, Bayrağı Işılay Saygın'a Devretti Abdullah Kavuk, Bayrağı Işılay Saygın'a Devretti Gediz Üniversitesi’nde, kuruluşunun yedinci yılında nöbet değişimi yaşandı.