SON DAKİKA IŞILAY SAYGIN HABERLERİ

Son Dakika Işılay Saygın Haberleri

 • 15:51İzmir'de "Çevre" Sektör Buluşma Günleri Başladı5 Haziran Dünya Çevre günü kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği "Çevre" Sektör Buluşma Günleri İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde başladı.
 • 16:46Kadınlara siyaset çağrısı"Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi" başlıklı toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hem belediye başkanlığı ve milletvekilliği hem de bakanlık yapan Işılay Saygın'ı örnek göstererek İzmirli kadınlara "siyasete girin" çağrısı yaptı.
 • 09:38Patronlar İzmir'de Kadın Sorunlarını KonuşacakPatronlar İzmir'de Kadın Sorunlarını Konuşacak“Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi İzmir Toplantısı” 1 Haziran Çarşamba günü Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu(TÜRKONFED), Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) işbirliği ile Ege İhracatçılar Birliği Konferans salonunda gerçekleştirilecek.
 • 13:48Ombudsman'a 3 Yılda 22 Bin ŞikayetOmbudsman'a 3 Yılda 22 Bin ŞikayetTürkiye'deki ombudsmanlık kurumu olan Kamu Denetçiliği Kurumu'na 2013 yılı mart ayından bugüne kadar 22 bin şikayet yapıldı.
 • 10:37Patronlar İzmir'de Kadınlar İçin ToplanacakPatronlar İzmir'de Kadınlar İçin Toplanacakİzmir, başarılı kadınların ödüllendirileceği ’Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi İzmir Toplantısı’na ev sahipliği yapacak.
 • 08:28Patronlar İzmir'de kadınlar için toplanacak Güçlü kadın güçlü ekonomi paneli İzmir'de yapılacak.
 • 13:14Adana'dan Hollanda'ya Çiçek İhracatıAdana'dan Hollanda'ya Çiçek İhracatıAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün öncülük ettiği Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Projesi’nde, Sarıçamlı köylülerin yetiştirdiği rengarenk çiçeklerin hasadı ve Hollanda’ya ihracı devam ediyor.
 • 09:5528 Şubat Davası"Nda 82'nci Duruşma Yarın28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı davanın 82'nci duruşması yarın yapılacak.
 • 09:2828 Şubat Davasının 82. Duruşması Yarın Yapılacak28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 82. duruşmasının görülmesine yarın devam edilecek.
 • 21:308. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Ölümünün 23. Yılında İzmir'de AnıldıTürkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yıldönümünde İzmir’de anıldı.
 • 12:48Özel Atık Zirvesi'nin İkincisi Adana'da BaşlıyorÖzel Atık Zirvesi'nin İkincisi Adana'da Başlıyor2015’te Adana’da konusunda uzman uluslararası katılımcılarla 1’incisi düzenlenen Uluslararası Özel Atık Zirvesi’nin ikincisi, 19-20 Nisan 2016’da, Adana’da gerçekleştirilecek.
 • 09:52Yaşar Üniversitesi 15. Yılına Büyüyerek GiriyorYaşar Üniversitesi 15. Yılına Büyüyerek GiriyorKuruluşunun 15. yılını kutlayan Yaşar Üniversitesi yönetimi, bu sevinci 2 bini aşkın öğrencinin eğitim göreceği ek kampüs yatırımı ile taçlandırdı.
 • 14:06Stso Kadınlarından, Girişimci Kadınlara ÖdülStso Kadınlarından, Girişimci Kadınlara ÖdülSalihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği, işlerinde başarılı olan, girişimcilikleriyle farklarını ortaya koyan kadınları ödüllendirdi.
 • 11:38Kadınlar Daha Fazla Özgürlük İçin Bir Araya GeldiKadınlar Daha Fazla Özgürlük İçin Bir Araya GeldiEge İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Türk kadının her alanda varlığını kanıtlamış batıdaki kadınlara nazaran hala istenilen özgürlüğünü yakalayamadığını söyledi.
 • 08:38Kadınlar daha fazla özgürlük için bir araya geldiEGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Türk kadının her alanda varlığını kanıtlamış batıdaki kadınlara nazaran hala istenilen özgürlüğünü yakalayamadığını söyledi.
 • 11:55Işılay Saygın'dan Kadınlar Gününe Özel KonferansIşılay Saygın'dan Kadınlar Gününe Özel KonferansTürkiye’nin en önemli kadın siyasetçileri arasında yer alan Işılay Saygın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Torbalı’da ’Kadın ve Siyaset’ konulu bir konferans verdi.
 • 16:44Sahne Sırası SendeSahne Sırası Sende" BaşlıyorGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’de eş zamanlı başlatılan Türk Müziği yarışması "Sahne Sırası Sende", 29 Şubat Pazartesi günü İzmir’de başlıyor.
 • 10:26Türkçenin Korunmasına Katkısından Dolayı Işılay Saygın'a Plaket VerildiTürkçenin Korunmasına Katkısından Dolayı Işılay Saygın'a Plaket VerildiGediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Işılay Saygın’ın, kadınların kendi soyadını evlendikten sonra da kullanabilmesini sağlaması gibi Devlet bakanlığı sırasında Medeni Kanun’da yaptırdığı değişiklikler ve Türkçenin korunması için attığı adımlar unutulmadı.
 • 11:56Ormanı Kurtardı, Adı ÖlümsüzleştiOrmanı Kurtardı, Adı Ölümsüzleştiİzmir’de Hazine arazisi olan 300 bin metrekarelik ormanlık alanda kimliği belirsiz kişilerce asırlık çam ağaçları kesildi.
 • 10:08Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti DeğiştiGediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti DeğiştiGediz Üniversitesi’nin yönetimine, dört yeni isim katıldı.
 • 17:2828 Şubat Davası (2)28 Şubat Davası'nın duruşmasında, bazı sanıklar ve avukatlarının, müdahiller arasında "Fetullah Gülen ile bağlantılı kişiler bulunduğunu" iddia etmeleri üzerine müdahil avukatlarından Hüsnü Tuna, müdahil olan öğrenci ve memurların kesinlikle Gülen'e sempati beslemediklerini belirterek, "Kaldı ki bize göre Fetullah Gülen 28 Şubat darbesinin ortaklarındandır" dedi.
 • 16:1628 Şubat Davası (1)28 Şubat Davası'nda aralarında Cavit Çağlar, Işılay Saygın, Köksal Toptan ve Cefi Kamhi'nin de bulunduğu bazı eski milletvekillerinin 28 Şubat döneminde DYP'den istifalarında "baskı, tehdit, cebir ve zorlamaya maruz kalıp kalmadıklarına" ilişkin beyanları sorulacak.
 • 16:0628 Şubat Davasının 81. Duruşması Sona Erdi28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 81. duruşması sona erdi.
 • 08:38Özgür Kaynar, Gediz Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Olduİzmirli tecrübeli gazeteci Özgür Kaynar, 2011 yılından bu yana Medya İletişim Direktörü olarak görev yaptığı Gediz Üniversitesi'nde Genel Sekreter Yardımcılığı'na getirildi.
 • 15:11Pakdemirli Toprağa VerildiPakdemirli Toprağa VerildiEski Başbakan Yardımcısı, Anavatan Partisi döneminin önemli siyasetçilerinden ve eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yakın arkadaşlarından Ekrem Pakdemirli, İzmir'de toprağa verildi.
 • 14:59Ekrem Pakdemirli İzmir'de Toprağa VerildiEkrem Pakdemirli İzmir'de Toprağa VerildiAnavatan Partisi (ANAP) ve Turgut Özal dönemine damga vuran siyasetçilerden, Başbakan eski yardımcısı Ekrem Pakdemirli İzmir'de toprağa verildi.
 • 11:30Notalar, Şiddete Karşı ÇıktıNotalar, Şiddete Karşı Çıktıİzmir'de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı 'Notalar Şiddete Karşı' konseri Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde büyük ilgi gördü.
 • 11:08İzmir Notalar Şiddete Karşıİzmir Notalar Şiddete Karşıİzmir'de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı 'Notalar Şiddete Karşı" konseri Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde büyük ilgi gördü.
 • 10:25İzmirli Kadınlardan 'Notalar Şiddete Karşı' Etkinliğiİzmirli Kadınlardan 'Notalar Şiddete Karşı' Etkinliğiİzmirli kadınlar, hemcinslerine yönelen şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bu kez mesajlarını müzik yoluyla verdi.
 • 09:30Şiddete Karşı Kadın DayanışmasıŞiddete Karşı Kadın Dayanışmasıİzmirli kadınlar, hemcinslerine yönelen şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bu kez mesajlarını müzik yoluyla verdi.
 • 22:30Notalar Şiddete KarşıNotalar Şiddete Karşı" Sahnedeİzmir’de belediyelerin kadın danışma merkezlerinde danışmanlık hizmeti alan 30 gönüllü kadın ve ünlü yan flütçü Şefika Kutluer ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kadın müzisyenlerinin de katıldığı “Notalar Şiddete Karşı” Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahnelendi.
 • 21:58Notalar Şiddete Karşı" Ritm ve KonseriKadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Notalar şiddete karşı" ritm ve konserinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke de Türk Sanat Müziği korosunda yer aldı.
 • 11:26İzmir Şiddete Karşı Notaİzmir Şiddete Karşı Notaİzmirli müzik eğitmeni Muharrem Dayanç'ın öncülüğünde yürütülen "Notalar Şiddete Karşı" projesinde sona gelindi.
 • 10:13Öğretmenden 'Notalar Şiddete Karşı' ProjesiÖğretmenden 'Notalar Şiddete Karşı' Projesiİzmirli müzik eğitmeni Muharrem Dayanç'ın öncülüğünde yürütülen 'Notalar Şiddete Karşı' projesinde sona gelindi.
 • 10:06Gediz Üniversitesi'ni 96 Ülkeden Gençler Tercih EttiGediz Üniversitesi'ni 96 Ülkeden Gençler Tercih EttiGediz Üniversitesi’ne dört senelik lisans eğitimi için gelen yabancı öğrenci sayısı 610’a, ülke sayısı 96’ya yükseldi.
 • 17:35İzmir'de Kastamonu Rüzgarı Devam Ediyorİzmir'de Kastamonu Rüzgarı Devam EdiyorKastamonu Valiliği, Kastamonu İl ve İlçe belediyelerinin katıldığı İzmir Travel Turkey Fuarı’nda Kastamonu standı farklılık oluşturmaya devam ediyor.
 • 17:54Child Marriages Make Up One Third İn TurkeyOne third of marriages in Turkey involve underage girls, according to a women's rights lawyer speaking at a conference that was called to tackle the problem. "There are 181,036 child brides in our country, unfortunately" İzmir Bar Association Central Executive Board Member and women's rights advocate.
 • 17:33İzmir Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği -1İzmir Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliği -1İzmir'deki Gediz Üniversitesi'nde düzenlenen "Zorla Evlendirme Konferansı"nda, Türkiye'deki her 3 evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelinin bulunduğu belirtildi.
 • 12:29Türkiye'de Her 3 Gelinden Biri Çocuk Gelin!Türkiye'de Her 3 Gelinden Biri Çocuk Gelin!Gediz Üniversitesi Zorla Evlendirme Konferansında yapılan konuşmalarda, Türkiye'de üç evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelin bulunduğu belirtildi.
 • 12:28Türkiye'de Her 3 Evlilikten Biri Çocuk EvliliğiTürkiye'de Her 3 Evlilikten Biri Çocuk Evliliğiİzmir'deki Gediz Üniversitesi'nde düzenlenen 'Zorla Evlendirme Konferansı'nda, Türkiye'deki her 3 evlilikten birinin çocuk evliliği olduğu, 181 bin 36 çocuk gelinin bulunduğu belirtildi.
 • 10:36Türkiye'de 181 Bin 36 'Çocuk Gelin' BulunuyorTürkiye'de 181 Bin 36 'Çocuk Gelin' BulunuyorGediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Gediz Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezi (GenDes) 'zorla evlendirme' konulu konferans düzenledi.
 • 11:50Siyasetin İzmirli Kadın Öncülerinden Önemli MesajlarSiyasetin İzmirli Kadın Öncülerinden Önemli MesajlarTürk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 11:285 Aralık Dünya Kadın Hakları GünüCHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, kadınların baskı değil özgürlük istediğini, seçme ve seçilme hakkına sıkı sıkıya sarıldığını belirtti.
 • 10:51Siyasetin İzmirli Kadın ÖncüleriSiyasetin İzmirli Kadın ÖncüleriTürk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir söyleşi düzenlendi.
 • 08:50Siyasetin İzmirli Kadın ÖncüleriSiyasetin İzmirli Kadın Öncüleri81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 08:49Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri81. yıldönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşinin konukları siyasette ilklere ve enlere imza atan İzmirli kadınlar oldu.
 • 15:50İzmir CHP'li Böke'den Aile Çıkışıİzmir CHP'li Böke'den Aile ÇıkışıCHP'li Böke'den aile çıkışı İZMİR'de düzenlenen 'Kadının siyasetteki yeri" konulu panelde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke siyasete girecek kadından zaman, para ve ailesinden vazgeçmesinin istendiğini söyledi.
 • 15:09Kadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı ÖğreniyorKadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı Öğreniyorİzmir’in başarılı kadın siyasetçileri, kadının siyasetteki yerinin tartışıldığı panelde “Kaybede kaybede kazanmayı öğreneceğiz” dedi.
 • 14:18CHP'li Böke: Siyasete Girecek Kadından Ailesinden Vazgeçmesi İsteniyorCHP'li Böke: Siyasete Girecek Kadından Ailesinden Vazgeçmesi İsteniyorChp Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, İzmir'de düzenlenen 'Kadının siyasetteki yeri' konulu panelde yaptığı konuşmada, siyasete girecek kadından zaman, para ve ailesinden vazgeçmesinin istendiğini söyledi.
 • 10:09İzmir'in Kadın Siyasetçileri Bir Kitapta Toplandıİzmir'in Kadın Siyasetçileri Bir Kitapta ToplandıTürk siyasi hayatında iz bırakan 35 kadın, İzmir Üniversitesi akademisyenleri tarafından yapılan sözlü tarih çalışması “Cumhuriyet’ten Günümüze İzmir’in Kadın Siyasetçileri” kitabında biraraya geldi.